Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-14, 09:20   #361
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

Cytat:
Napisane przez Ysabell6 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Czy mogłaby, któraś z Was potwierdzić, że pq-7 jest zmywalny wodą?
W internecie znalazłam, że jest

"highly water soluble" i

" At high pHs, the presence of hydroxyl groups may reduce the normally high water solubility of quaternary ammonium compounds."

Czy dobrze tłumaczę, że jest dobrze rozpuszczalny w wodzie, a wysokie pH obniża tą rozpuszczalność?

Jeżeli jest to ok, ale gorzej jeśli nie bo właśnie kupiłam z nim szampon do oczyszczania

Ech, początki...
to, że coś jest rozpuszczalne w wodzie to nie znaczy, że jest przez nią zmywalne z włosów, bo np. PQ łączą się z włosem wiązaniami na tyle silnymi, że sama woda tu wiele nie pomoże.

Teoretycznie szampon oczyszczający nie powinien zawierać substancji takich jak PQ bo trochę tej substancji może zostać na włosach.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 12:35   #362
Ysabell6
Raczkowanie
 
Avatar Ysabell6
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 46
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
to, że coś jest rozpuszczalne w wodzie to nie znaczy, że jest przez nią zmywalne z włosów, bo np. PQ łączą się z włosem wiązaniami na tyle silnymi, że sama woda tu wiele nie pomoże.

Teoretycznie szampon oczyszczający nie powinien zawierać substancji takich jak PQ bo trochę tej substancji może zostać na włosach.
Syrenko kolejny raz dziękuję za info.
Trochę zmyliły mnie informacje z netu o dobrej rozpuszczalności pq-7 w wodzie.
W sumie nie po to jest w składzie szamponu, żeby się całkiem wypłukał.....

Jeszcze mam takie może głupie pytanie. Czy któraś z Was miała okazję używać szamponu zawierającego SLS/SLES i pq równocześnie i doświadczyła jego negatywnych skutków właśnie w postaci nadbudowywania?
Bo właśnie zastanawiam się czy dobrze zrobiłam kupując do oczyszczania (raz na kilka tygodni) włosów z nadmiaru olejów, pq, lanoliny taki szampon:
Joanna Z Apteczki Babuni, Szampon nawilżająco regenerujący do włosów suchych z miodem i proteinami mleka
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ja.html&next=1
(Znalazłam tylko KWC)

Kurcze już nie mam gdzie stawiać tych kosmetyków a wygląda na to, że będę musiała kolejny dokupić
Ysabell6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 13:05   #363
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

Cytat:
Napisane przez Ysabell6 Pokaż wiadomość
Jeszcze mam takie może głupie pytanie. Czy któraś z Was miała okazję używać szamponu zawierającego SLS/SLES i pq równocześnie i doświadczyła jego negatywnych skutków właśnie w postaci nadbudowywania?
To nie jest głupie pytanie. Mam TBSowy banan szampon z pq daleko w składzie oraz z siarczanem i betainą kokamidopropylową. Nabudowania nie zauważyłam.
Nie używam szamponów zbyt często - choć teraz cześciej niż wcześniej - jednak pq i q mam w różnych produktach. Kiedy jest cos nie tak (najczęściej włosy są pozbawione życia), myję szamponem, który jest prostu jak drut i domywa wszystko
Za jakiś czas kupisz sobie porsty, a teraz zostań przy tym. Moim zdaniem nie ma tragedii, jeśli będziesz pamiętać o pq, dobierając inne produkty.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 14:35   #364
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
Paulownia, dziękuję Super słyszeć, że szampon z tak pięknym składem tak dobrze się sprawuje! I jeszcze się pieni
Będę na niego polować
Tyle ze to jest dunska produkcja i nie wiem, czy go upolujesz w Polsce. Moge Ci przeslac, wymienic na cos polskiego, ale to juz temat do watku wymiankowego.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 17:48   #365
Ysabell6
Raczkowanie
 
Avatar Ysabell6
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 46
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Za jakiś czas kupisz sobie porsty, a teraz zostań przy tym. Moim zdaniem nie ma tragedii, jeśli będziesz pamiętać o pq, dobierając inne produkty.

Dzięki dziewczyny
Poużywam go więc i zobaczę efekty. W razie czego dokupię jakiegoś druta prostego
Ysabell6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 08:17   #366
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

Tak się zastanawiałam: farba składa się z mleczka utleniającego i kremu koloryzującego. Czy w kremie oprócz barwników jest coś, bez czego farba nie działa? Wywaliłabym chętnie
Ammonium Hydroxide na SSK nie ma w opisie nic na temat koloru, raczej stabilizator. Reszta wygląda szamponowo-odżywkowo.
Macie pojęcie? Będę wdzięczna

Cytat:
Skład: odcień 111: krem koloryzyjący: Aqua/Water, Ceteayl Alcohol, Propylene Glycol, Deceth-3, Laureth-12, Ammonium Hydroxine, Oleth-30, Lauric Acid, Hexadimethrine Chloride, Glycol Distearate, Polyquaterium-6, Ethanolamine, Silica Dimethyl Silylate, Cl 77891/Titanum Dioxide, 2,4-Diaminophenoxethanol Hcl, M-Aminophenol, Ascorbic Acid, Sodium Metabisulfite, Hydroxybenzomorpholine, Olea Europheae/Olive Fruit Oil, Dimethicone, Penthasodium Pentheate, P-Phenylenediamine, Carbomer, Resoricinol, Parfum/Fragnance (F.I.I. C26691/1),

Mleczko Utleniajace: Aqua/Water, Hydrogen Peroxide, Ceteacryl Alcohol, Sodium Stannate, Trideceth-2 Acrboxamide Mea, Penthasodium Pentheate, Phosphoric Acid, Ceteareth-25, Tetrasodium Pyrophosphate, Gycerin. (F.I.I. C12793/21)
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 21:35   #367
Ysabell6
Raczkowanie
 
Avatar Ysabell6
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 46
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

AjriszMarta niestety nie pomogę

A mnie ciekawi nie wiem jak to określić koagulacja? tworzenie twarożku?
przy mieszaniu żelu Gorvita Aloe https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=285

z wszystkimi moimi odżywkami oprócz stylizującej Nivei Flexi Curls: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=197

Odżywki np:
Biovax do ciemnych https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=341

Mrs. Potters Aloe balsam https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1844

Gloria emulsja https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=948

Isana z babasem https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...6&postcount=74

Wiecie może jaka jest przyczyna takiej reakcji strasznie mnie to zainteresowało.

Szkoda, że nie mogę wmieszać tego Aloe do odżywek bo włoski super zareagowały na mieszankę Aloe + Nivea do stylizacji
Ysabell6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-01, 19:54   #368
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Dziewczyny, co myslicie o tym żelo-szamponie? Jak wypada w porównaniu do zwykłego niebieskiego Babydream?

Rossmann, Lilliputz, Extrasensitive, Shampoo & Dusche
Skład: Aqua, Coco-Glucoside, Sodium Coco-Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Chloride, Glyceryl Caprylate, Panthenol, Glyceryl Oleate, Glycerin, Bisabolol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium PCA, Citric Acid.

Dla porównania skład Babydream: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Lactate, Triticum Vulgare Germ Extract, Panthenol, Glyceryl Caprylate, Lactic Acid, Chamomilla Recutita Extract, Parfum.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 20:05   #369
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co myslicie o tym żelo-szamponie? Jak wypada w porównaniu do zwykłego niebieskiego Babydream?

Rossmann, Lilliputz, Extrasensitive, Shampoo & Dusche
Skład: Aqua, Coco-Glucoside, Sodium Coco-Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Chloride, Glyceryl Caprylate, Panthenol, Glyceryl Oleate, Glycerin, Bisabolol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium PCA, Citric Acid.

Dla porównania skład Babydream: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Lactate, Triticum Vulgare Germ Extract, Panthenol, Glyceryl Caprylate, Lactic Acid, Chamomilla Recutita Extract, Parfum.
Na moje oko:
BD lepszy dla włosów: łagodniejsze detergenty, składniki nawilżające i natłuszczające
Lilliputz bedzie silniej oczyszczał, mniej nawilżał a nawet ciut wysuszał ale potencjalnie lepszy dla alergika, mniej składników roślinych
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 20:20   #370
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Na moje oko:
BD lepszy dla włosów: łagodniejsze detergenty, składniki nawilżające i natłuszczające
Lilliputz bedzie silniej oczyszczał, mniej nawilżał a nawet ciut wysuszał ale potencjalnie lepszy dla alergika, mniej składników roślinych
Bardzo dziękuję. A myślałam, że będzie obciążał.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 13:42   #371
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Revlon Professional, Equave, 2 Phase Hydro Nutritive Conditioner

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Dimethicone, Dimethicone Copolyol, Dimethiconol, Phenyl Trimethicone, Vitis Vinifera, Camelia Sinensis, Polyquaternium-6, Polyquaternium-16, Hydrolyzed Keratin, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Wheat Amino Acids, Lactid Acid, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Propylene Glycol, Parfum, Benzophenone-4, Disodium EDTA Copper, Triethanolamine, Imidazolidynyl Urea, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone
Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Produkty odżywcze - polskie

Cytat:
Napisane przez Namietne_Usta Pokaż wiadomość
Proszę o analizę:

Revlon Professional, Equave, 2 Phase Hydro Nutritive Conditioner

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Dimethicone, Dimethicone Copolyol, Dimethiconol, Phenyl Trimethicone, Vitis Vinifera, Camelia Sinensis, Polyquaternium-6, Polyquaternium-16, Hydrolyzed Keratin, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Wheat Amino Acids, Lactid Acid, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Propylene Glycol, Parfum, Benzophenone-4, Disodium EDTA Copper, Triethanolamine, Imidazolidynyl Urea, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone
Pojechał producent - same polimery, przyda się więc szampon z sls. Za to wygładzenie, blask, ochrona przed ucieczką wody (i ewentualna termoochrona) gwarantowane. Możliwe też obciążenie. Do tego coś z winogron (albo same winogrona ) i coś z zielonej herbaty (łodygi, liście, korzenie? ) - jeśli to ekstrakty to powinny mieć działanie antyoksydacyjne.
Do tego hydrolizowana keratyna - budulec włosa i kondycjonująca (czyli poprawiająca wygląd włosa do następnego mycia) mieszanka aminokwasów uzyskanych z pszenicy. Do tego humektanty równoważące poziom wilgotności oraz antystatyki, które pomogą rozprowadzić i zmyć odżywkę.
Po zapachu filtr UV

Po użyciu włosy będą wyglądać na błyszczące, ale to jedynie efekt do następnego mycia.

Niezgodna z cg.
analiza byla, ale sklad wklejony jest nie pelny, akurat mam ten produkt ze starych czasow i przy przegladaniu starych postow wpadlo mi to w oko, wg mnie ten produkt jest bardzo dobry na wyjazd gdzie jest slonce i slona woda, oczywiscie przy zalozeniu uzywania szamponu z sls

Vitis Vinifera (Grape) Juice

Camelia Sinensis Leaf Extract
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2011-12-04 o 09:50
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-04, 10:14   #372
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiałam: farba składa się z mleczka utleniającego i kremu koloryzującego. Czy w kremie oprócz barwników jest coś, bez czego farba nie działa? Wywaliłabym chętnie
Ammonium Hydroxide na SSK nie ma w opisie nic na temat koloru, raczej stabilizator. Reszta wygląda szamponowo-odżywkowo.
Macie pojęcie? Będę wdzięczna
Udzielę odpowiedzi wymijającej i od drugiej strony. By farba podziałała, musimy mieć zmianę środowiska (unosimy łuski) oraz barwnik (wprowadzamy go pod warstwy łusek). Jednak trzeba także te łuski później domknąć oraz - i dlatego moim zdaniem to wygląda szamponowo-odżywkowo - nałożyć, zostawić, by nie spłynęło, a potem zmyć. Do tego może być tak, że niektóre barwniki będą potrzebowały stabilizatorów (mogą podlegać załóżmy większemu utlenianiu) czy aktywatorów - taki amoniak, który jest rozpuszczalnikiem. Plus substancje utrzymujące całość we względnie stałej formie.

Cytat:
Napisane przez Ysabell6 Pokaż wiadomość
A mnie ciekawi nie wiem jak to określić koagulacja? tworzenie twarożku?
Produkty Gorvity są dość szczególne - powstają na bazie wody z ujęcia leczniczego, co - moim zdaniem - ma niebagatelny wpływ na działanie i konsystencję kosmetyku.
Twarożek z mieszania kosmetyków to wytrącanie się substancji, które się albo nie mieszają, albo nie mają się już z czym zmieszać. Taka sytuacja będzie miała miejsce bardzo często, gdy będziesz mieszać żel z odżywką.
Cytat:
Szkoda, że nie mogę wmieszać tego Aloe do odżywek bo włoski super zareagowały na mieszankę Aloe + Nivea do stylizacji
Spróbuj popracować jeszcze nad ilością dodawanego żelu do odżywki. A jeśli i to nie przyniesie skutku, dodaj lepiej czysty aloes i d-panthenol.

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Revlon Professional, Equave, 2 Phase Hydro Nutritive Conditioner

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Dimethicone, Dimethicone Copolyol, Dimethiconol, Phenyl Trimethicone, Vitis Vinifera, Camelia Sinensis, Polyquaternium-6, Polyquaternium-16, Hydrolyzed Keratin, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Wheat Amino Acids, Lactid Acid, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Propylene Glycol, Parfum, Benzophenone-4, Disodium EDTA Copper, Triethanolamine, Imidazolidynyl Urea, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone


analiza byla, ale sklad wklejony jest nie pelny, akurat mam ten produkt ze starych czasow i przy przegladaniu starych postow wpadlo mi to w oko, wg mnie ten produkt jest bardzo dobry na wyjazd gdzie jest slonce i slona woda, oczywiscie przy zalozeniu uzywania szamponu z sls

Vitis Vinifera (Grape) Juice

Camelia Sinensis Leaf Extract
Sama nie wiem... Dokleiłam skłąd z wątka i ten, który podajesz - są identyczne. Nie rozumiem zatem, co zostało dodane. Producent określa dokładnie, czego użył? Chodzi o te dopiski poniżej w Twojej wypowiedzi?
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2011-12-04 o 10:15
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 11:34   #373
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

mnie też zainteresował ten szampon Lilliputz i ten dla Księżniczek, czy będą dobre do codziennego mycia? Babydream służył mi przez jakiś czas, ale niestety uczulenie na rumianek się odezwało. używam teraz szamponu Naked na zmianę z Alterrowymi, ale mam ochotę na coś nowego (zapachy Alterry mnie bardzo męczą)

skład Księżniczkowego z internetu

INCI: Aqua, Sorbitol, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Xanthan Gum, Coco/Sunflowerseedamidopropyl Betaine, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Sodium Cocopolyglucose Tartrate, Panthenol, Hydrolized Silk, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltriumonium Chloride, Polyquaternium-7, Hydroxypropyltriumonium Honey, Sodium Chloride, Citirc Acid, Parfum, Calcium Aluminium Borosilicate, Mica, Silica, Tin Oxide, Sodium Benzoate, Methylparaben, CI 77891, CI 12490

proszę mi jeszcze powiedzieć, jak często powinnam myć włosy szamponem z SLES, jeśli końce zabezpieczam serum Biovax? tak, żeby na pewno podczas olejowania i odżywiania maskami nie "blokowały" składnikom dojścia. postanowiłam przez zimę dodać silikony, bo wygodniej mi pod kapturem nosić włosy rozpuszczone i zawinięte w szalik, więc wydaje się to rozsądne

i jeszcze jedno pytanie, chociaż nie wiem czy to dobry wątek. czy do odżywki w sprayu Ziaja https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2437 mogę bezpiecznie dokapać keratynę hydrolizowaną? nie stanie się z tym nic? w sensie czy się nie zepsuje i czy nie będzie wymagało trzymania w lodówce?

Edytowane przez Maqua
Czas edycji: 2011-12-06 o 11:39
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 14:15   #374
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

Zastanawia mnie potencjał nawilżający dla skalpu keratyny hydrolizowanej i jedwabiu hydro.

Jedwab jest w tylu kremach do twarzy że bez obaw dodaję do mieszanek na skalp.
A co myślicie o keratynie w tym aspekcie?
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 15:57   #375
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie potencjał nawilżający dla skalpu keratyny hydrolizowanej i jedwabiu hydro.

Jedwab jest w tylu kremach do twarzy że bez obaw dodaję do mieszanek na skalp.
A co myślicie o keratynie w tym aspekcie?
I jedwab i keratyna to aminokwasy, więc na dobrą sprawę niewielka różnica. Jedwab nie ma chyba siarkowych, ale mogłam coś pomylić, jak chcesz, zajrzę do książek i przepiszę zawartości poszczególnych aminokwasów w obu włóknach.
__________________
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 20:34   #376
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

Eiri - ja jestem bardzo ciekawa

Maqua - ten księżniczkowy nie jest zgodny z cg, ale nie wiem, czy to akurat jest dla Ciebie istotne. Ma betainę kokamidopropylową co dla mnie oznacza szampon raczej niedelikatny. Jeśli BD Ci służył, to ten nie powinien od niego odbiegać. Za to nie będzie tak plątać

Trudno ocenić jak często trzeba używać szamponu z siarczanem, gdy stosujesz silikony. Zależy to od włosów, od stosowanych kosmetyków, bo im więcej, tym częściej.
Obserwuj włosy po prostu. A jak czesto becnie używasz szamponu z siarczanem?

Co do Ziai - nie powinno się zepsuć. Nie możesz jednak dokapać zbyt wiele keratyny - konserwanta jest mało, a większość to i tak woda.
Jest tylko jeden minus - im więcej humektantów, tym większe prawdopodobieństwo spuszenia przy niskim punkcie rosy i niskiej wilgotności.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 21:28   #377
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2509

Mam kilka pytań:

1. Różowy nutri-gloss jest zgodny z CG wg. British Curlies, czy to prawda?
2. Naked blonder ma "cone", ale dosyć daleko w składzie - czy ma jakieś inne składniki filmotwórcze?
3. Czy alkohol w szamponie może działać wysuszająco, czy nie powinnam się przejmować?
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 21:40   #378
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

Cytat:
Napisane przez eiri Pokaż wiadomość
I jedwab i keratyna to aminokwasy, więc na dobrą sprawę niewielka różnica. Jedwab nie ma chyba siarkowych, ale mogłam coś pomylić, jak chcesz, zajrzę do książek i przepiszę zawartości poszczególnych aminokwasów w obu włóknach.
Nie trzeba, dziękuję
A co robią aminokwasy siarkowe, oprócz śmierdzenia?
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 21:50   #379
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość

Maqua - ten księżniczkowy nie jest zgodny z cg, ale nie wiem, czy to akurat jest dla Ciebie istotne. Ma betainę kokamidopropylową co dla mnie oznacza szampon raczej niedelikatny. Jeśli BD Ci służył, to ten nie powinien od niego odbiegać. Za to nie będzie tak plątać

Trudno ocenić jak często trzeba używać szamponu z siarczanem, gdy stosujesz silikony. Zależy to od włosów, od stosowanych kosmetyków, bo im więcej, tym częściej.
Obserwuj włosy po prostu. A jak czesto becnie używasz szamponu z siarczanem?

Co do Ziai - nie powinno się zepsuć. Nie możesz jednak dokapać zbyt wiele keratyny - konserwanta jest mało, a większość to i tak woda.
Jest tylko jeden minus - im więcej humektantów, tym większe prawdopodobieństwo spuszenia przy niskim punkcie rosy i niskiej wilgotności.
racja, Księżniczka jest niezgodna, to raczej odpada. generalnie odstawiłam jakiś czas temu silikony, bo one były przyczyną wiecznego obciążenia i włosów wyglądających na tłuste

używam SLES 2, 3 razy w miesiącu, raczej "jak sobie przypomnę" niż gdy zauważę potrzebę, zwykle po tym, jak świadomie użyję czegoś silikonowego, ale gdy zacznę codziennie używać serum na końcówki to pewnie będę to robiła częściej niż trzeba...

i znowu racja, powinnam się przestawić na emolienty, bo sezon grzewczy już daje mi w kość... a raczej we włos
nie mogę znaleźć odpowiedniej odżywki b/s, takiej bardzo zimowej

dziękuję za pomoc
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-12, 10:49   #380
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

Silikon nie oblepia włosa ciągłym filmem, więc nie ma takiego strachu. Najgorzej, gdy sama świadomie lub nieświadomie ograniczysz włosom dostęp do odżywczych składników (choćby poprzez dobór nieodpowiednich produktów).
Może stosuj raz na 2 tygodnie, byś nie odczuwała dyskomfortu?

Możesz spróbować z Garnierem awokado i karite. Wielu osobom służyła jako b/s.
Jeśli chcesz więcej silikonu - choć, jak piszesz,obciąża - to nadadzą się odzywki b/s Ziai.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 15:26   #381
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

sluchajcie mam jedna maske z arginina ktora zostala zanalizowana przez eloe i moje pytanie czy ten skladnik zawarty w masce moze miec jakis wplyw na porost wlosow bo na ludzki rozum po co go tam wsadzili chyba nie dla ozdoby
ale znowu w masce niby jak ma oddzialywac na porost co innego wcierka
czy ktos to moze wytlumaczyc?
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 19:32   #382
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
sluchajcie mam jedna maske z arginina ktora zostala zanalizowana przez eloe i moje pytanie czy ten skladnik zawarty w masce moze miec jakis wplyw na porost wlosow bo na ludzki rozum po co go tam wsadzili chyba nie dla ozdoby
ale znowu w masce niby jak ma oddzialywac na porost co innego wcierka
Cytat:
Napisane przez ZSK
Argininia - Arginine - aminokwas niezbędny do prawidłowego wzrostu włosów, jest to prekursor tlenku azotu - substancji stymulującej wzrost włosów. W produktach do pielęgnacji skóry jest stosowana ze względu na właściwości nawilżające (składnik NMF – naturalnego czynnika nawilżającego).
Jeśli maskę się nakłada na skalp to ma to sens
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 23:51   #383
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Eiri - ja jestem bardzo ciekawa
Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Nie trzeba, dziękuję
A co robią aminokwasy siarkowe, oprócz śmierdzenia?
Mimo wszystko napiszę, skoro Eloe chce

Podaję uśredniony udział procentowy poszczególnych aminokwasów.

Keratyna:
alanina 5,5
arginina 6,6
kwas asparaginowy 6,5
cystyna 11,4
kwas glutaminowy 11,3
glicyna 8,8
histydyna 0,8
izoleucyna 3,4
lantionina ?
leucyna 7,8
lizyna 3,0
metionina 0,5
fenyloalanina 2,9
prolina 6,0
seryna 9,6
treonina 6,1
tyrozyna 4,1
walina 5,9
tryptofan ?

Nie jestem pewna, czy w keratynie występuje tryptofan i lantionina.

Aminokwasy siarkowe to cystyna, metionina i lantionina. Cystyna może stanowić nawet 18% masy makrocząsteczki, poza tym, cytuję "jej obecność powoduje występowanie charakterystycznych dwusiarczkowych wiązań między- i wewnątrzcząsteczkowych, określających mechaniczne, termiczne i chemiczne właściwości włókna (...)."


Jedwab:
Jedwab składa się z dwóch białek - fibroiny i serycyny, ale widzę na ZSK, że hydrolized silk pochodzi z czystej fibroiny, więc dane dotyczą tylko tego białka (a dokładnie fibroiny krystalicznej):

alanina 34,41
arginina 0,10
kwas asparaginowy 0,24
cystyna 0,06
kwas glutaminowy 0,39
glicyna 40,05
histydyna 0,03
izoleucyna 0,16
leucyna 0,10
lizyna 0,08
metionina - (czasem w ogóle nie występuje)
fenyloalanina 0,08
prolina 0,13
seryna 19,97
treonina 0,55
tyrozyna 3,99
walina 0,52
tryptofan 0,08

W jedwabiu dominują 4 aminokwasy - glicyna, alanina, seryna i leucyna - zajmują 85-98% ogólnej masy makrocząsteczki. Udział cystyny wynosi poniżej 0,3%, jest to udział śladowy.
Oczywiście w fibroinie nie występują wiązania dwusiarczkowe.

No i na koniec zła wiadomość. Poza ogólną proporcją poszczególnych aminokwasów w keratynie i fibroinie, nie możemy być pewni dokładnych ich udziałów - wszystko zależy od zwierzęcia, z którego pobrano włókna wełny lub jedwabiu i jeszcze od wielu innych czynników, nie ma miejsca na wymienianie wszystkich. I tak np. argininy w jedwabiu może być nawet 10x więcej niż podałam powyżej (za to mniej innego aminokwasu). Choć raczej zawsze będzie mniej argininy w statystycznej cząsteczce fibroiny niż cząsteczce keratyny.
Włosy ludzkie najprawdopodobniej też mogą się różnić składem (dlatego być może na jednych jedwab działa dobrze a na innych nie).

Co do roli aminokwasów siarkowych to już można sobie pogdybać. Stawiam na ogólny wpływ na wzmocnienie włosów, może zapobieganie rozdwajaniu, łamaniu. Gdzieś w necie doczytałam, że brak cystyny powoduje zanik połysku włosów, ale czy ja wiem może jakoś pośrednio i na połysk działa...
__________________
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 06:48   #384
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

Cytat:
Napisane przez eiri Pokaż wiadomość
No i na koniec zła wiadomość. Poza ogólną proporcją poszczególnych aminokwasów w keratynie i fibroinie, nie możemy być pewni dokładnych ich udziałów - wszystko zależy od zwierzęcia, z którego pobrano włókna wełny lub jedwabiu i jeszcze od wielu innych czynników, nie ma miejsca na wymienianie wszystkich.
Zależy na jakim stoku zwierzę rosło
Cytat:
Co do roli aminokwasów siarkowych to już można sobie pogdybać. Stawiam na ogólny wpływ na wzmocnienie włosów, może zapobieganie rozdwajaniu, łamaniu. Gdzieś w necie doczytałam, że brak cystyny powoduje zanik połysku włosów, ale czy ja wiem może jakoś pośrednio i na połysk działa...
Może tylko siarkowe mają zdolność tworzenia tywczsowych wiązań z keratyną włosa?
Dziękuję
Szkoda że nie ma informacji nt wpływu keratyny na naskórek, mam zadanie domowe na weekend Domyślam się, że jako wytwarzana nie będzie szkodzić, ale co robi?
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 10:15   #385
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

Cytat:
Napisane przez eiri Pokaż wiadomość
Mimo wszystko napiszę, skoro Eloe chce
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Zależy na jakim stoku zwierzę rosło

Cytat:
Może tylko siarkowe mają zdolność tworzenia tywczsowych wiązań z keratyną włosa?
ale wiązania siarkowe są raczej stałe...
Cytat:
Szkoda że nie ma informacji nt wpływu keratyny na naskórek, mam zadanie domowe na weekend Domyślam się, że jako wytwarzana nie będzie szkodzić, ale co robi?
Ja tez czekam na to info, bo wpływem na skórę się nie interesowałam
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2011-12-14 o 09:39
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 10:26   #386
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
ale wiązania siarkowe są raczej stałe...
Y to coś pomieszałam
Cytat:
Ja tez czekam na to info, bo wpływem na skórę się nie interesowałam
O ile będę miała weekend :/ Ostatnio nie miewam ;]
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 10:56   #387
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Zależy na jakim stoku zwierzę rosło
I czym było karmione i czy było szczęśliwe (serio- warunki hodowlane mają wpływ na produkcję keratyny) i czy wzięto włókna puchowe czy okrywowe i z jakiej części ciała, no i potem od grubości włosa też.
[/quote]
Może tylko siarkowe mają zdolność tworzenia tywczsowych wiązań z keratyną włosa?[/quote]
Nie wiem... oprócz wiązań dwusiarczkowych w keratynie istnieją wiązania jonowe, wodorowe i siły van der Waalsa. Aha i są jeszcze mostki wodorowe.
Cytat:
Dziękuję
Cała przyjemność po mojej stronie
Cytat:
Szkoda że nie ma informacji nt wpływu keratyny na naskórek, mam zadanie domowe na weekend Domyślam się, że jako wytwarzana nie będzie szkodzić, ale co robi?
Może pogrubia naskórek?
Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Dziękuję

Cytat:
Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Zależy na jakim stoku zwierzę rosło

ale wiązania siarkowe są raczej stałe...
Ja tez czekam na to info, bo wpływem na skórę się nie interesowałam
Ja nie jestem ani kosmetologiem ani biochemikiem, więc pojęcia zielonego nie mam ani nie posiadam żadnych podręczników na ten temat. Wczytam się jeszcze w to co mam, może znajdę jakieś wskazówki, w którą stronę należałoby popchnąć rozważania.

Na koniec powtórzę to, co niedawno pisałam w wątku pielęgnacyjnym - nie znalazłam żadnej wzmianki o tym, by keratyna kaszmiru różniła się znacząco od keratyny wełny owczej, więc nie ma co liczyć że włosy po maskach Bingo z kaszmirem będą cudowniejsze niż po innych maskach.
__________________

Edytowane przez eiri
Czas edycji: 2011-12-13 o 10:58
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 11:16   #388
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

Cytat:
Napisane przez eiri Pokaż wiadomość
Ja nie jestem ani kosmetologiem ani biochemikiem, więc pojęcia zielonego nie mam ani nie posiadam żadnych podręczników na ten temat. Wczytam się jeszcze w to co mam, może znajdę jakieś wskazówki, w którą stronę należałoby popchnąć rozważania.
Wszystko się przyda, nawet budownictwo
Cytat:
Na koniec powtórzę to, co niedawno pisałam w wątku pielęgnacyjnym - nie znalazłam żadnej wzmianki o tym, by keratyna kaszmiru różniła się znacząco od keratyny wełny owczej, więc nie ma co liczyć że włosy po maskach Bingo z kaszmirem będą cudowniejsze niż po innych maskach.
W to wierzę, baran to baran Chociaż pewnie są barany i barany, tak jak jest herbata i herbata Ale hernata to zawsze jednak herbata Jeśli wiecie o co mi chodzi
Ale jak ekskluzywnie brzmi "kaszmir" ;p
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 20:07   #389
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

Cytat:
Napisane przez Juliszka Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2509

Mam kilka pytań:

1. Różowy nutri-gloss jest zgodny z CG wg. British Curlies, czy to prawda?
2. Naked blonder ma "cone", ale dosyć daleko w składzie - czy ma jakieś inne składniki filmotwórcze?
3. Czy alkohol w szamponie może działać wysuszająco, czy nie powinnam się przejmować?
1. Tak.
2. Ma Guar hydroxypropyltrimonium chloride, który często jest również uważany na niezgodny z CG, ale jest jeszcze dalej w składzie i moim zdaniem nie należy się nim przejmować.
3. Masz na myśli ten alkohol: Lauryl alcohol? (innego nie widzę w składzie)
To nie jest zwykły alkohol, lecz alkohol tłuszczowy, składnik, który natłuszcza i nawilża włosy, bardzo pożądany w produktach do włosów.

Pytanie m_ilka17 z wątku analizowego:
Cytat:
Jestem ciekawa czy jest zgodny z cg, bo dopiero zamierzam przejść na tą metodę pielęgnacji. Pewnie nie, przez zawartość sodium laureth sulfate? A może stosowany od czasu do czasu nie zaszkodzi zbytnio lokom?
Szampon nie jest zgodny z CG, ale nie jest to związane z występowaniem SLES, ale z kationowymi polimerami, które przy regularnym używaniu mogą oblepiać włos i być trudne do usunięcia.

Nie wiem, co rozumiesz pod podjęciem "stosować raz na jakiś czas". Jeśli umyjesz nim włosy raz w mięsiącu czy raz na dwa tygodnie, na pewno nic się włosom nie stanie. Musisz uważać na ewentualne objawy wysuszenai przez SLES albo obciążenia włosów przez polimery. Dopóki tego nie zauważysz, wszystko ok.
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 20:37   #390
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

Bardzo dzięki!

"Citric acid, Alcohol, Butylphenyl methylpropional" - tam "wypatrzyłam alkohol.
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-19 10:41:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:33.