Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012 - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Który tytuł IIcz. wątku "Mamuś Majowo-Czerwcowych 2012" podoba Wam się najbardziej?
Zimę z brzuszkiem przechodzimy, w maju-czerwcu urodzimy 29 54,72%
Nasze brzuszki szybko rosną, urodzimy późną wiosną 20 37,74%
Majowo-czerwcowe mamy, na nasze dzieci jeszcze trochę poczekam 1 1,89%
Na święta czekamy i po brzuszkach się głaskamy 3 5,66%
Głosujący: 53. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-14, 14:11   #4171
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
Dokładnie tak

Mail działa, a nie wysłałam Ci hasła?

Ani hasła nie mam ani adresu konta
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 14:12   #4172
ribeiro7
Raczkowanie
 
Avatar ribeiro7
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 101
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez kapukat Pokaż wiadomość
zostawić Was na chwilę a nadążyć nie można...
Martita - fajnie mieć pokój dla dziecka, typowo dziecinny - troszku pozazdroszczę
co do gąbek - dobrze wiedzieć że to gów*** za przeproszeniem jest - zbędny wydatek -
co do cycków....ja tak długo się starałam żeby je zmniejszyć - zmniejszyłam a teraz już mi się nie mieszczą w miseczkę E.... choleera!!!

Gąbki są super pod warunkiem, że zawsze wypłukanee i wyciśnięte, ale wygoda niesamowita bo główka wyżej i uszy suche.
Właśnie wciągnęłam 4 kiszone ogórki pychaaaa
__________________
ribeiro7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 14:25   #4173
agatka661
Zakorzenienie
 
Avatar agatka661
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 5 168
GG do agatka661
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Bylam na wizycie,,,, tzn poszlam, siedze pol godz a babka mi mowi, ze dr dzis nie przyjmuje bo nie przyjmuje w pn,,,,
Poszlam do recepcji, okazalo sie ze Pani pomylila sie i na karteczce zapisala mi ze mam przyjsc czternastego, a wizyte mam pojutrze szesnastego. Zle sobie napisala date
I jak sie nie denerwowac ..... masakra jakas;/
wrrrrrrrrrrrrr ide wziasc goraca kapiel i sie musze jakos odprezyc,,,
Bylam na ciuszkach kupilam spioszki, szlafroczek i bluze<ktora okazala sie brudna w domu:P>

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

Cytat:
Napisane przez aneczka240 Pokaż wiadomość
Tak wygląda ściana mojej sypialni Taka troszkę łaciata, bo nie mogliśmy zdecydować się na kolorek Wybraliśmy te zaznaczone kropką Jak pisałam wcześniej ten większy kawałek to Frappe Beckers, a ten mniejszy to pustynna burza Luxens. Poza tym są jeszcze Hot Chocolate, Gorzka czekolada i gorące kakao. Z boku możecie zobaczyć kawałek tego słonecznikowego żółtego, który już mi zbrzydł

Czuję się jak zużyta śliwka. Nadal mi niedobrze i chyba zaraz zrobię imbir. Normalnie jak nie urok to ...
Idę się ogarnąć, bo niedługo do lekarza
Jklabym miala wybrac wybralabym dokladnie ten sam kolor

Edytowane przez agatka661
Czas edycji: 2011-11-14 o 14:24
agatka661 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 14:53   #4174
Pandzia_2010
Wtajemniczenie
 
Avatar Pandzia_2010
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: D....
Wiadomości: 2 829
GG do Pandzia_2010
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez ribeiro7 Pokaż wiadomość
Gąbki są super pod warunkiem, że zawsze wypłukanee i wyciśnięte, ale wygoda niesamowita bo główka wyżej i uszy suche.
Właśnie wciągnęłam 4 kiszone ogórki pychaaaa

zdecydowanie jest siedliskiem bakterii pomijajac fakt ze czasem dziecko potrafi zrobic cos grubszego na to lepsza jest plastikowa podstawka
__________________
waga najwyzsza 130
waga najnizsza 79,9

105.....99.....95....89.. ...85.....79...75
Pandzia_2010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 15:04   #4175
Dasti80
Zakorzenienie
 
Avatar Dasti80
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 234
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez Pandzia_2010 Pokaż wiadomość
zdecydowanie jest siedliskiem bakterii pomijajac fakt ze czasem dziecko potrafi zrobic cos grubszego na to lepsza jest plastikowa podstawka
Mamusie z doświadczeniem są prawdziwą skarbnicą wiedzy, dzięki Wam dużo praktycznych rzeczy się dowiaduję i na pewno z nich skorzystam
__________________
05.05.2012 Aleksander
Aniołek (06-2011)[*]
Aniołek (11-2010)[*]


Po szklistych oczach je poznasz, po chwiejnym głosie
Po marzeniach w pył obróconych, po kołysankach nie wyśpiewanych
Po imionach nie nadanych, po smutku lepiej lub gorzej skrywanym
Po tym wszystkim poznasz Aniołkowe mamy....


Dasti80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 15:09   #4176
Pandzia_2010
Wtajemniczenie
 
Avatar Pandzia_2010
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: D....
Wiadomości: 2 829
GG do Pandzia_2010
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez Dasti80 Pokaż wiadomość
Mamusie z doświadczeniem są prawdziwą skarbnicą wiedzy, dzięki Wam dużo praktycznych rzeczy się dowiaduję i na pewno z nich skorzystam

ja zwyczajna baba jestem hehehe :P
__________________
waga najwyzsza 130
waga najnizsza 79,9

105.....99.....95....89.. ...85.....79...75
Pandzia_2010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 15:29   #4177
Freya_85
Raczkowanie
 
Avatar Freya_85
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 463
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

No to pytanie do doświadczonych mamuś:
jak dziecku, co jeszcze nie trzyma samo główki nie skręcić karku? Jak je kąpać, przebierać, karmić mając tylko 2 ręce.
Może głupie pytanie, ale mam taką wizję, że unoszę ciałko dziecka 1 ręką, drugą wyjmuję pampersa, dziecko unoszę ciut zbyt wysoko i tylko słyszę chrup w karku. Brrr. To jest chyba moja jedyna dzieciowa schiza.
Freya_85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-14, 15:38   #4178
Pandzia_2010
Wtajemniczenie
 
Avatar Pandzia_2010
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: D....
Wiadomości: 2 829
GG do Pandzia_2010
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez Freya_85 Pokaż wiadomość
No to pytanie do doświadczonych mamuś:
jak dziecku, co jeszcze nie trzyma samo główki nie skręcić karku? Jak je kąpać, przebierać, karmić mając tylko 2 ręce.
Może głupie pytanie, ale mam taką wizję, że unoszę ciałko dziecka 1 ręką, drugą wyjmuję pampersa, dziecko unoszę ciut zbyt wysoko i tylko słyszę chrup w karku. Brrr. To jest chyba moja jedyna dzieciowa schiza.
na początek kup same pajacyki i dasz radę nie baw sie w body

mój mąż tak w szpitalu przewijał Olafka, że go nie budził ja nie opanowałam takiej sztuki kąpał go i w ogóle także spokojnie

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

karmilam trzymajac je w rozku, ew skladalam rozek na pół i miałam trochę "sztywne" i tak go karmiłam i łatwiej było mi go przenieść z rąk do łóżeczka bo nie czuł jak go przekładałam
__________________
waga najwyzsza 130
waga najnizsza 79,9

105.....99.....95....89.. ...85.....79...75
Pandzia_2010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 15:44   #4179
Freya_85
Raczkowanie
 
Avatar Freya_85
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 463
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez Pandzia_2010 Pokaż wiadomość
na początek kup same pajacyki i dasz radę nie baw sie w body

mój mąż tak w szpitalu przewijał Olafka, że go nie budził ja nie opanowałam takiej sztuki kąpał go i w ogóle także spokojnie

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

karmilam trzymajac je w rozku, ew skladalam rozek na pół i miałam trochę "sztywne" i tak go karmiłam i łatwiej było mi go przenieść z rąk do łóżeczka bo nie czuł jak go przekładałam
a ten kark dziecka, to serio na początku jest taki wiotki, że jak się główki nie przytrzyma to po dziecku???
Freya_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 15:45   #4180
eve_3086
Przyczajenie
 
Avatar eve_3086
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 22
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cześć wszystkim. Jestem tu nowa, wicedopiero sie ucze tego forum, przyznam szczerze,ze nigdy nie pisalam w zadnym z wątków/tematów, jeśli już , to czytałam. Teraz chcialabym dolaczyc . Termin mam na 08.06.2012. Mam już jednego skrabka o imieniu Adas - lat 2 i 2 m-ce . pozdrawiam i mam nadzieje,jakos sie tu odnajde
eve_3086 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 15:48   #4181
Pandzia_2010
Wtajemniczenie
 
Avatar Pandzia_2010
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: D....
Wiadomości: 2 829
GG do Pandzia_2010
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez Freya_85 Pokaż wiadomość
a ten kark dziecka, to serio na początku jest taki wiotki, że jak się główki nie przytrzyma to po dziecku???
jak wezmiesz na rece to bedziesz juz wiedziala jak to sie wie serio
__________________
waga najwyzsza 130
waga najnizsza 79,9

105.....99.....95....89.. ...85.....79...75
Pandzia_2010 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-14, 15:55   #4182
Freya_85
Raczkowanie
 
Avatar Freya_85
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 463
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez Pandzia_2010 Pokaż wiadomość
jak wezmiesz na rece to bedziesz juz wiedziala jak to sie wie serio
Oby Bo inaczej trzymać bedę na rękach dziecko, a główka sobie zostanie w łóżeczku
Freya_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 16:46   #4183
Timii
Rozeznanie
 
Avatar Timii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 884
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
Hej, hej!
Ależ dziś znowu dla odmiany świąteczną atmosferę zrobiłyście. Żywy ten nasz wątek, nie ma co Zaglądałam już do Was koło południa, ale na innym moim wątku dziewczyna wrzuciła link do bardzo wzruszającego bloga... i wsiąkłam na 2 godz Wrzucam Wam też, ale ostrzegam, jak któraś nie ma czasu, to lepiej niech nie zagląda
http://pragnienieme.blog.onet.pl/

Dziewczynki, ciśnienie musi być jakieś nie teges albo coś... Ja nie miałam nigdy migren, tylko taki "zwykły" ból głowy i właśnie od wczoraj też mnie męczy, już drugi dzień Nawet nie chciało mi się na wizaż zaglądać, choć tak to lubię

Odnośnie wanienki i kąpieli powiem, że wg mnie strach ma wielkie oczy, a wszelkie dodatki do wanienki to często siedlisko bakterii - trzeba bardzo dbać o ich higienę, często wymieniać, wygotowywać. Najlepsza jest najzwyklejsza wanienka i stojak (ten drugi dla zdrowia kręgosłupa rodziców). Oczywiście, że też na początku bałam się pierwszych kąpieli, ale szybko mi to przeszło. Jak się dziecku przełoży rękę pod karkiem i głowa się częściowa na tej ręce (na przedramieniu dokładnie) opiera, a dłonią i palcami obejmuję się rękę dziecka tuż przy ramieniu, to nie ma takiej opcji, żeby dziecko się wyślizgnęło. Kilkutygodniowy maluch nie ma jeszcze tyle siły, żeby się wyrwać, czy obrócić nagle na bok. A dzięki swobodzie w wannie można maluchowi trochę zabawy zafundować, takie niby pływanie - ruszać nim delikatnie do przodu i do tyłu
Wrzucę zdjęcie poglądowe - kąpiel Maksa ze szpitala Co prawda tam jeszcze pod paszką nie widać palców położnej, ale o to chodzi generalnie.


katka, ja podobnie jak anulka generalnie odradzam kupowanie ubranek w rozmiarze 56. Chyba że zdecydowanie wszystkie dzieci w Twojej rodzinie rodzą się malutkie albo jest duże ryzyko przedwczesnego porodu... Ja kupowałam Maksowi tylko 62, ze dwie sztuki 56 dostałam i nie założyłam ich ani razu a z 62 zaczął wyrastać po miesiącu, aż żal było nieraz, że takich ślicznych ubranek już więcej nie założy Miał 59 cm i 4040 g, więc owszem mały nie był, ale ja uważam, że szkoda pieniądze na zapas wydawać, lepiej kupić 62, a jeśli okaże się, że dziecko naprawdę w nich pływa, to zawsze można jeszcze tatę albo babcię po kilka sztuk 56 do sklepu wysłać. Poza tym zdecydowanie nie polecam tradycyjnych śpiochów i koszulek (tzw. kaftaników) - koszulka się zwija, podnosi, a śpiochy są średnio wygodne przy przewijaniu, a jak już może kojarzycie u noworodka robi się to kilkanaście razy na dobę Dla mnie najlepszy zestaw to body i półśpiochy (czyli po prostu spodenki ze stópkami), a na noc body i pajacyk - co do nocy, rożków, kocyków też zaraz się wypowiem



Uważam, że się przyda Choćby przez miesiąc tylko to i tak warto - tak jak piszesz, noworodki dobrze się czują, mając ograniczoną przestrzeń, wiadomo, że nie chodzi o niewiadomo jak silne wiązanie, ale delikatnie zawinięty, zapięty na rzepa rożek jest w porządku. Owszem w lecie pewnie nie będzie już potrzebny, ale w maju, czerwcu jak urodzimy wcale nie ma jeszcze upalnych nocy, a przykrywanie dziecka kocykiem to walka z wiatrakami Taki maluszek potrafi bardzo się wiercić w czasie snu i praktycznie po chwili kocyk już go nie przykrywa. Dla kilkumiesięczniaka bardzo polecam śpiworek - taki jakby na szerokich ramięczkach, a dół jak zwykły śpiwór Nie trzeba wtedy wstawać ciągle w nocy i poprawiać kocyka...



andzya, a gdzie Twój brzuch, że pytasz o inne? Ja swój już na mailu pokazywałam, dziś tż zrobił mi aktualne, ale moment po tym wysiadła bateria i już nie zdążyłam przerzucić na kompa. Teraz się ładuje, więc jutro wrzucę.
kism dzieki wielkie za wszystkie rady, dla mnie Twoje wypowiedzi sa mega wyczerpujace i zawsze rozwiewaja wszystkie watpliwosci a Maksio w kapieli po prostu boski

Cytat:
Napisane przez Pandzia_2010 Pokaż wiadomość
Witam Was muszę się pochwalić TRZYMAM WAGĘ
super, gratulacje!! prosze o wskazowki

Cytat:
Napisane przez Pandzia_2010 Pokaż wiadomość
niezle, tego jeszcze nie widzialam nie moge sie napatrzyc

Cytat:
Napisane przez martita_891 Pokaż wiadomość
My chcielibyśmy urządzić pokoik dla dziecka przed jego narodzinami. Mój mąż pokoik dla Miłosza stworzył wprost bajkowy i zaczyna myśleć co wykombinuje dla drugiego
Faktem jest, że zanim Miłek zaczął sypiać i bawić się w swoim pokoiku minęło 10 miesięcy ale teraz buszuje w nim na całego
Tak wyglądał pokoik na kilka dni przed narodzinami
pokoik bajka

mnie tez dopadl dzis bol glowy ehhh, mialam kupic kila rzeczy na necie a teraz to mam ochote tylko sie polozyc. was tez wszystko swedzi? ja sie ciagle drapie po brzuchu i plecy mnie bola jak nie wiem mdlosci nigdy nie mialam za to teraz zaczynaja sie inne bolaczki
Timii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 16:53   #4184
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez Freya_85 Pokaż wiadomość
No to pytanie do doświadczonych mamuś:
jak dziecku, co jeszcze nie trzyma samo główki nie skręcić karku? Jak je kąpać, przebierać, karmić mając tylko 2 ręce.
Może głupie pytanie, ale mam taką wizję, że unoszę ciałko dziecka 1 ręką, drugą wyjmuję pampersa, dziecko unoszę ciut zbyt wysoko i tylko słyszę chrup w karku. Brrr. To jest chyba moja jedyna dzieciowa schiza.
http://www.empik.com/mamo-tato-co-ty...FcSHDgodvFuSGw

Polecam tę książkę
Jest tam fajnie opisane "zajmowanie" sie takim malym noworodkiem. Ksiażka napisana przez uznanego specjalistę. Jest też tam plyta CD. Jest tam fajnie pokazane jak przewijac, podnosic, przzytulac... tak zeby wspierac rozwoj dziecka
To fajna pozycja dla niedoswiadczonych rodzicow, doswiadczonych zreszta tez wbrew pozorom i oni popelniaja razace bledy (np. ciagniecie dziecka za stópki przy zmienianiu pampersa )

I nie tak latwo skrecic noworodkowi glowe

Edytowane przez mskladaczek
Czas edycji: 2011-11-14 o 16:59
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 17:10   #4185
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Ale się nażarłam placków ziemniaczanych, upiekłam w piekarniku z ponad kilograma i zjadłam połowę. Poprawiłam gulaszem, surówką z selera i marchwi, a na koniec zagryzłam połową tabliczki czekolady...
Jeżu kolczasty, ale mi dobrzeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee e......
Placki będę jadła jeszcze jutro w pracy, na gulasz już patrzeć nie mogę, bo aż mnie brzuch boli.
Ale człowiek głupi, nażre się jak nie wiem co, a potem umiera..... Chociaż z dwojga złego wolę być najedzona niż glodna.


Cytat:
Napisane przez Freya_85 Pokaż wiadomość
No to pytanie do doświadczonych mamuś:
jak dziecku, co jeszcze nie trzyma samo główki nie skręcić karku? Jak je kąpać, przebierać, karmić mając tylko 2 ręce.
Może głupie pytanie, ale mam taką wizję, że unoszę ciałko dziecka 1 ręką, drugą wyjmuję pampersa, dziecko unoszę ciut zbyt wysoko i tylko słyszę chrup w karku. Brrr. To jest chyba moja jedyna dzieciowa schiza.
Uśmiałam się strasznie jak to czytałam. Aż mnie brzuch boli.
Wiem, że to nie powód do śmiechu, ale przed oczami stanęłaś mi Ty wywijająca dzieckiem na łóżeczku tak żeby mu tej głowy nie ułamać.
Ja takie małe dziecko 2-3 tygodniowe widziałam na żywo 2 razy w życiu, na rękach nigdy nie trzymałam. Mimo tego nie mam obaw, myślę, że to przychodzi samo z siebie
Głowa do góry.


Cytat:
Napisane przez eve_3086 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim. Jestem tu nowa, wicedopiero sie ucze tego forum, przyznam szczerze,ze nigdy nie pisalam w zadnym z wątków/tematów, jeśli już , to czytałam. Teraz chcialabym dolaczyc . Termin mam na 08.06.2012. Mam już jednego skrabka o imieniu Adas - lat 2 i 2 m-ce . pozdrawiam i mam nadzieje,jakos sie tu odnajde
Hej
Na pewno się odnajdziesz, pisz dużo bo musimy ten wątek skończyć.
A w takim tempie to do Nowego Roku nie damy rady.
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 17:19   #4186
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez ribeiro7 Pokaż wiadomość
Gąbki są super pod warunkiem, że zawsze wypłukanee i wyciśnięte, ale wygoda niesamowita bo główka wyżej i uszy suche.
Właśnie wciągnęłam 4 kiszone ogórki pychaaaa
nie rób smaka na ogórki bo zjadłam czekoladę dopiero a wczoraj w tv mieli ogórki kiszone zachciało mi się a skończyły się nam od rodziców ogórasy to zjadłam konserwę rybną w sosie pomidorowym więc już nie wiem co będzie dziołcha czy chłopak he he tak jak gin dziś pow na wizycie że nie będzie zgadywać
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 17:26   #4187
Freya_85
Raczkowanie
 
Avatar Freya_85
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 463
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
http://www.empik.com/mamo-tato-co-ty...FcSHDgodvFuSGw

Polecam tę książkę
Jest tam fajnie opisane "zajmowanie" sie takim malym noworodkiem. Ksiażka napisana przez uznanego specjalistę. Jest też tam plyta CD. Jest tam fajnie pokazane jak przewijac, podnosic, przzytulac... tak zeby wspierac rozwoj dziecka
To fajna pozycja dla niedoswiadczonych rodzicow, doswiadczonych zreszta tez wbrew pozorom i oni popelniaja razace bledy (np. ciagniecie dziecka za stópki przy zmienianiu pampersa )

I nie tak latwo skrecic noworodkowi glowe
Dzięki, poszukam.

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
Ale się nażarłam placków ziemniaczanych, upiekłam w piekarniku z ponad kilograma i zjadłam połowę. Poprawiłam gulaszem, surówką z selera i marchwi, a na koniec zagryzłam połową tabliczki czekolady...
Jeżu kolczasty, ale mi dobrzeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee e......
Placki będę jadła jeszcze jutro w pracy, na gulasz już patrzeć nie mogę, bo aż mnie brzuch boli.
Ale człowiek głupi, nażre się jak nie wiem co, a potem umiera..... Chociaż z dwojga złego wolę być najedzona niż glodna.




Uśmiałam się strasznie jak to czytałam. Aż mnie brzuch boli.
Wiem, że to nie powód do śmiechu, ale przed oczami stanęłaś mi Ty wywijająca dzieckiem na łóżeczku tak żeby mu tej głowy nie ułamać.
Ja takie małe dziecko 2-3 tygodniowe widziałam na żywo 2 razy w życiu, na rękach nigdy nie trzymałam. Mimo tego nie mam obaw, myślę, że to przychodzi samo z siebie
Głowa do góry.




Hej
Na pewno się odnajdziesz, pisz dużo bo musimy ten wątek skończyć.
A w takim tempie to do Nowego Roku nie damy rady.
Placki ziemniaczane z gulaszem
Ty się nie śmiej. Pamiętam jak kiedyś dostałam na kolana małego siostrzeńca i wyglądało to tak, że jak on się próbował odchylić to ja razem z nim w tył. On wygina się w lewo, to ja też w lewo, on w prawo to ja też. Jego pobyt u mnie na kolanch trwał może minutę, a ja byłam cała spocona z nerwów i w stanie przedzawałowym. Ja serio strasznie schizuję z tym karkiem. Kąpać będzie mąż, bo ja zdążę 100 razy spanikować.
Freya_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 17:49   #4188
justys1358
Zakorzenienie
 
Avatar justys1358
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 8 637
GG do justys1358
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez eve_3086 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim. Jestem tu nowa, wicedopiero sie ucze tego forum, przyznam szczerze,ze nigdy nie pisalam w zadnym z wątków/tematów, jeśli już , to czytałam. Teraz chcialabym dolaczyc . Termin mam na 08.06.2012. Mam już jednego skrabka o imieniu Adas - lat 2 i 2 m-ce . pozdrawiam i mam nadzieje,jakos sie tu odnajde
Ja mam ten sam termin porodu
justys1358 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 17:56   #4189
Ewunia_1984
Zadomowienie
 
Avatar Ewunia_1984
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 069
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Dziewczynki jesteście niedobreTo ja tu ćwiczę, wybieram odpowiednie jedzonko, a Wy tu w kółko wymyślacie jakieś czekoladki, placuszki itp. Już nie raz namówiłyście mnie na coś do przekąszenia...Ach, wy niedobre... Idę sobie popcorn zrobić
Przełożyłam sobie wizytę do lekarza z czwartku na środę
Ewunia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-14, 18:04   #4190
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

O nie nie. Poprornu nie jemy.
Idę po lody!
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 18:16   #4191
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

popcorn

na szczęście mam chipsy solone o niskiej zawartości tłuszczu
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 18:22   #4192
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Pozory... tłuszcz nie tuczy.


Ale mam gazy, ratuuuuuuuunkuuu! Najgorsze jest to, że leżę, nic nie czuję i nagle bach! jak mi się nie wymsknie! Śmiejemy się z chłopem w głos bo co robić.
Nigdy przenigdy mi się to nie zdarzało, a teraz już kolejny raz. Ale obciach, tak na głos przy mężu. Dobrze, że w pracy trzymam ciśnienie.:mdlej e:
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 18:27   #4193
ghosst
Raczkowanie
 
Avatar ghosst
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 96
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez eve_3086 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim. Jestem tu nowa, wicedopiero sie ucze tego forum, przyznam szczerze,ze nigdy nie pisalam w zadnym z wątków/tematów, jeśli już , to czytałam. Teraz chcialabym dolaczyc . Termin mam na 08.06.2012. Mam już jednego skrabka o imieniu Adas - lat 2 i 2 m-ce . pozdrawiam i mam nadzieje,jakos sie tu odnajde
Cześc! Ja też dopiero zaczynam i... mam mocne postanowienie w końcu pisac regularnie i dac się lepiej poznac

Cytat:
Napisane przez justys1358 Pokaż wiadomość
Ja mam ten sam termin porodu
I ja dołączam do tego dnia Chociaż pewnie lepiej do tej daty się za bardzo nie przywiązywac...
ghosst jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 18:29   #4194
Dasti80
Zakorzenienie
 
Avatar Dasti80
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 234
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
Pozory... tłuszcz nie tuczy.


Ale mam gazy, ratuuuuuuuunkuuu! Najgorsze jest to, że leżę, nic nie czuję i nagle bach! jak mi się nie wymsknie! Śmiejemy się z chłopem w głos bo co robić.
Nigdy przenigdy mi się to nie zdarzało, a teraz już kolejny raz. Ale obciach, tak na głos przy mężu. Dobrze, że w pracy trzymam ciśnienie.:mdlej e:


---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

Cytat:
Napisane przez śliweńka Pokaż wiadomość
popcorn

na szczęście mam chipsy solone o niskiej zawartości tłuszczu
chipsy solone
muszę tżta wysłać do sklepu bo mam tylko pierniki w czekoladzie

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

Śliweńka czy Ty miałaś dzisiaj wizytę??
__________________
05.05.2012 Aleksander
Aniołek (06-2011)[*]
Aniołek (11-2010)[*]


Po szklistych oczach je poznasz, po chwiejnym głosie
Po marzeniach w pył obróconych, po kołysankach nie wyśpiewanych
Po imionach nie nadanych, po smutku lepiej lub gorzej skrywanym
Po tym wszystkim poznasz Aniołkowe mamy....


Dasti80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 18:31   #4195
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
Pozory... tłuszcz nie tuczy.


Ale mam gazy, ratuuuuuuuunkuuu! Najgorsze jest to, że leżę, nic nie czuję i nagle bach! jak mi się nie wymsknie! Śmiejemy się z chłopem w głos bo co robić.
Nigdy przenigdy mi się to nie zdarzało, a teraz już kolejny raz. Ale obciach, tak na głos przy mężu. Dobrze, że w pracy trzymam ciśnienie.:mdlej e:


Cytat:
Napisane przez Dasti80 Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------


chipsy solone
muszę tżta wysłać do sklepu bo mam tylko pierniki w czekoladzie

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

Śliweńka czy Ty miałaś dzisiaj wizytę??
no solone chipsy są dobre ale to o mniejszej zawartości tłuszczu nie są tak dobre jak normalne

tak miałam wizytę
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 18:32   #4196
Dasti80
Zakorzenienie
 
Avatar Dasti80
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 234
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez śliweńka Pokaż wiadomość
tak miałam wizytę
Pisz co tam, jakiej wielkości dzieciaczek i wogłule
__________________
05.05.2012 Aleksander
Aniołek (06-2011)[*]
Aniołek (11-2010)[*]


Po szklistych oczach je poznasz, po chwiejnym głosie
Po marzeniach w pył obróconych, po kołysankach nie wyśpiewanych
Po imionach nie nadanych, po smutku lepiej lub gorzej skrywanym
Po tym wszystkim poznasz Aniołkowe mamy....



Edytowane przez Dasti80
Czas edycji: 2011-11-14 o 18:33
Dasti80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 18:59   #4197
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

wkleje wam opis z k. zaraz
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 19:00   #4198
liveinhope
Raczkowanie
 
Avatar liveinhope
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 247
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Nie no dziewczyny, zaraz pojadę do sklepu - nie mam ani popcornu, ani chipsów, ani ciastek - Beczę!
liveinhope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 19:06   #4199
kapukat
Zakorzenienie
 
Avatar kapukat
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 276
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

rozwaliłyście mnie na łopaki...szczególnie z tym karkiem
a tak w ogóle to przez was też ciągle bym coś podskubywała, jak nie lubię bigosu to sobie kazałam gar nagotować - no i się gotuje....podobno dostanę go jutro wieczorem dopiero...a zapach, matko jeszcze nie miałam takiego łaknienia na kwaśny bigos

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

Cytat:
Napisane przez liveinhope Pokaż wiadomość
Nie no dziewczyny, zaraz pojadę do sklepu - nie mam ani popcornu, ani chipsów, ani ciastek - Beczę!

nie becz tylko się zastanów kto może dostawę do domu donieść w szybkim tempie
kapukat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 19:08   #4200
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

dzidzia na głowie stała później zaczęła fikołki robić przekręciła sie na plecy w końcu po tym jak zrobiła kilka fiflaków i przez chwile nie widziałam gdzie jest głowa a gdzie nogi pomierzył gin wszystko i ma już ok.169 gramów (TŻ powiedział że do porodu do kilograma nie daleko a ja mu że wtedy to będzie mieć 3-4kg to TŻ pow że to zapałka teraz )no i na koniec gin zajrzał między nogi i wyszło że jeszcze nie widać a zgadywać nie chce więc czekamy do 12.12 na kolejne usg, i mam zrobić na nie morfologie i mocz

---------- Dopisano o 20:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

a dziecko ma od pupci do główki 10cm a z nóżkami mówił gin będzie 15cm tylko nie szło zmierzyć bo breaka tańczył
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:35.