Nasze Codzienne Jadłospisy XV - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-19, 19:46   #4231
izumi_chan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
Fajne Utrzymanie.

Serio, kurczę, jesteś na P.
TAK, to straszne, że raz na xx lat zdarza Ci się na p zjeść chipsy, jak mi się zdarza zjeść je erce jak pójdę na imprezę.
ale jeszcze straszniejsze jest to, że mimo, że uwążasz, że wieczór był mega świetny to piszesz tu, że teraz myślisz o ZJEDZONYCH CHIPSACH.
Naprawdę nie chcę być niemiła ale czy ten wątek musi być taki totalnie chory. Jest jeszcze KZ.
Źle mnie zrozumiałaś. Nie myślałam o tych chipsach na zasadzie "o matko, zjadłam chipsy, do końca listopada będę o wodzie", tylko tyle ich zjadłam, że jeszcze śniadanie, nawet tak późne, ciężko mi było wcisnąć, bo ciągle czułam się pełna. Fakt, że jadłam chipsy pierwszy raz od baaaardzo dawna i może gdybym zjadła ich mniej, to przeszłoby bez echa, no ale zmartwiło mnie tylko to uciążliwe uczucie przejedzenia.
A jadłospis naprawdę wygląda na U? To ile powinno być tego na P?
izumi_chan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 19:48   #4232
Winky
Zadomowienie
 
Avatar Winky
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 231
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez izumi_chan Pokaż wiadomość
To ile powinno być tego na P?
Tyle, żebyś tyła.
Tyjesz?
__________________
Kochać i tracić, pragnąć i żałować;
Padać boleśnie i znów się podnosić.
Krzyczeć tęsknocie: PRECZ! i błagać: PROWADŹ! -
Oto jest życie: nic a jakże dosyć...
Winky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 19:55   #4233
izumi_chan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Winky Pokaż wiadomość
Tyle, żebyś tyła.
Tyjesz?
Wczoraj rano miałam codwutygodniową kontrolę i 0,5kg do przodu, więc tak.
Ale ok, znowu zaczynam pisać nie na temat, a nie chcę nikogo jeszcze bardziej wkurzać. Dzięki za zerknięcie w jadłospis.
izumi_chan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 20:10   #4234
Becia012
Raczkowanie
 
Avatar Becia012
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 169
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Dodam wczorajszy jadłospis:
Śniadanie: Bagietka pełnoziarnista na pół:
1/2 z masłem orzechowym i powidłami śliwkowymi <<uzależnienie,
1/2 z masłem, granulowanym czosnkiem, sałatą, wędzonym łososiem,
papryka i pomidorem; jogurt naturalny z otrębami.
Śniadanie2: 2 kromki chleba orkiszowego z masłem, jajkiem,
rzodkiewką i szczypiorkiem.
w szkole: zupa pomidorowa
Obiad: 2 krokiety z kapustą i grzybami; bulionówka barszczu z majerankiem i czosnkiem
Podwieczorek: Serek homogenizowany z bananem; kilkoma daktylami i łychą nerkowców; kawa z mlekiem.
Kolacja: Kromka ciężkiego chleba musli z masłem; flądra wędzona;
pomidor z cebulką; herbata z cytryną.

Gdzieś wpadła marchewka.
__________________
Mój blog. ZDJĘCIA Zapraszam!c
Becia012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 20:19   #4235
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez izumi_chan Pokaż wiadomość
Źle mnie zrozumiałaś. Nie myślałam o tych chipsach na zasadzie "o matko, zjadłam chipsy, do końca listopada będę o wodzie", tylko tyle ich zjadłam, że jeszcze śniadanie, nawet tak późne, ciężko mi było wcisnąć, bo ciągle czułam się pełna. Fakt, że jadłam chipsy pierwszy raz od baaaardzo dawna i może gdybym zjadła ich mniej, to przeszłoby bez echa, no ale zmartwiło mnie tylko to uciążliwe uczucie przejedzenia.
A jadłospis naprawdę wygląda na U? To ile powinno być tego na P?
Uwierz mi, zrozumiałam Cię bardzo dobrze, bo czytam każdy Twój post.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 21:44   #4236
ironique
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 83
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
Uwierz mi, zrozumiałam Cię bardzo dobrze, bo czytam każdy Twój post.
nie wypowiadałam się od dawna, ale izumi_chan, też czytam Twoje posty i zrozumiałam to tak samo jak pozytywna, więc chyba coś w tym jest.

U [chciałabym U/R, ale zbliża mi się okres i ostatnio nie mam weny na ćwiczenia prawie w ogóle. ech.]

szklanka wody z miodem i cytryną
I owsianka: 4 łyżki płatków owsianych, jogurt naturalny, odrobina mleka, dwie łyżki frużeliny wiśniowej , popping amarantusowy; kawa z mlekiem, cukrem i ciemnym kakao
II pierś z kurczaka smażona na teflonie w przyprawach; tarta marchew z pieprzem, cukrem i sokiem z cytryny
III mały kawałek sernika, kostka czekolady tiki taki, kawa z mlekiem i cukrem
IV trzy kromki chleba pszennego [u TŻ, tam nie jadają ciemnego pieczywa niestety ]: z hummusem i polędwicą drobiową x2 i z polędwicą drobiową i sałatką warzywną; pół serka wiejskiego, herbata
przed chwilą: kawa z mlekiem, słodzikiem i ciemnym kakao [będę się uczyć, miejmy nadzieję ]

wstałam o 10.30. wydaje mi się, że jakoś strasznie tego dużo, nie wiem czemu.
ironique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 22:11   #4237
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez izumi_chan Pokaż wiadomość
Wczoraj rano miałam codwutygodniową kontrolę i 0,5kg do przodu, więc tak.
Ale ok, znowu zaczynam pisać nie na temat, a nie chcę nikogo jeszcze bardziej wkurzać. Dzięki za zerknięcie w jadłospis.
a ja idę o zakład, że to woda zatrzymana przez słone chipsy
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-19, 22:29   #4238
izumi_chan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
a ja idę o zakład, że to woda zatrzymana przez słone chipsy
Chipsy jadłam w nocy, ważyłam się o 12.

Czyli... uważacie, że powinnam przestać wklejać tu swoje jadłospisy? Jednak zależało mi na Waszych ocenach, zawsze to jakoś inaczej, kiedy spojrzy na to ktoś inny niż dietetyczka - ktoś taki bardziej... postronny? Nie wiem czy to dobre słowo, ale chodzi mi ogólnie o osoby niezaangażowane.
izumi_chan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 23:00   #4239
lovelykate
Rozeznanie
 
Avatar lovelykate
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 548
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Becia012 Pokaż wiadomość
Dodam wczorajszy jadłospis:
Śniadanie: Bagietka pełnoziarnista na pół:
1/2 z masłem orzechowym i powidłami śliwkowymi <<uzależnienie,
1/2 z masłem, granulowanym czosnkiem, sałatą, wędzonym łososiem,
papryka i pomidorem; jogurt naturalny z otrębami.
Śniadanie2: 2 kromki chleba orkiszowego z masłem, jajkiem,
rzodkiewką i szczypiorkiem.
w szkole: zupa pomidorowa
Obiad: 2 krokiety z kapustą i grzybami; bulionówka barszczu z majerankiem i czosnkiem
Podwieczorek: Serek homogenizowany z bananem; kilkoma daktylami i łychą nerkowców; kawa z mlekiem.
Kolacja: Kromka ciężkiego chleba musli z masłem; flądra wędzona;
pomidor z cebulką; herbata z cytryną.

Gdzieś wpadła marchewka.
Nie będe komentować każdego posiłku osobno, bo wszędzie pisałabym, że jest bardzo ładnie Świetny jadłospis

---------- Dopisano o 00:00 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:57 ----------

Cytat:
Napisane przez izumi_chan Pokaż wiadomość
Chipsy jadłam w nocy, ważyłam się o 12.

Czyli... uważacie, że powinnam przestać wklejać tu swoje jadłospisy? Jednak zależało mi na Waszych ocenach, zawsze to jakoś inaczej, kiedy spojrzy na to ktoś inny niż dietetyczka - ktoś taki bardziej... postronny? Nie wiem czy to dobre słowo, ale chodzi mi ogólnie o osoby niezaangażowane.
Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie nie myślenie o tym czy coś jest zdrowe, czy paczka chipsów to za dużo, czy internet może Ci pomóc. Wyjdź z domu, idź się zabawić nie patrząc na to, że wychodzisz i musisz zjeść kolację wcześniej w domu (a tak się zdarzało, bo też śledzę Twoje jadłospisy). Przestań przejmować się jedzeniem i zacznij żyć i jeść jak normalny człowiek. Zamień P w przyjemność, a nie w coś strasznego.
__________________
Blog kulinarny


Co mi zostało w życiu prócz czterech ścian
Nigdy nie chciałam wiele, co dzisiaj mam
Dobry sen znikł wchłonięty w czerń
Nie został nikt co kochał mnie
Nie mam już nic
Nie ma już nic
Nie ma już mnie...
lovelykate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 07:20   #4240
Delli
Zakorzenienie
 
Avatar Delli
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 4 401
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze U

I grahamka na ciepło na pół - z miodem i orzechami włoskimi / 2 plastrami wędliny drobiowej, ogórkiem kons i pomidorem
w międzyczasie jabłko Świetne śniadanie! (2ga wersja grahamki bardziej mi przypadła do gustu ale ja po prostu nie lubię kanapek itp na słodko)

II porcja słonecznej zupy jarzynowej - dużo brukselki, marchewki, pora i brokułów posypana uprażonymi pestkami dyni Brzmi smacznie!

III curry z kurczaka z bardzo dużą ilością przypraw - bardzo aromatyczne i bardzo rozgrzewające z puree ziemniaczanym i natką pietruszki ooojaaaa

IV bedzie polenta gotowana z chilli i oregano z tuńczykiem wsw i pieczonym pomidorem czekam na zaproszenie

do picia ricore, herbata biała, zielona, czarna, 2x rutinacea czy cos takiego i świeży sok marchewkowy

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------
Jadłospis rewelacyjny 4 posiłki ale fajne, rozgrzewające więc wskazane w taką pogodę. Moje smaki!
__________________
"Gdy sensu już nie ma, to sens się zaczyna"
Delli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 09:46   #4241
Jorelia
Rozeznanie
 
Avatar Jorelia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

P:

I. Dwie kromki chleba żytniego: z paprykarzem warzywnym, sałatą i papryką; druga z serkiem chrzanowym, sałatą i papryką; kawa z mlekiem.
II. Cappuccino, muffina pełnoziarnista z miodem i sezamem;
banan, gruszka.
III. Grahamka z sałatą, ogórkiem kiszonym i kurczakiem + surówka z kapusty pekińskiej ---> czyli szybki obiad na wynos, jedzony poza domem.
IV. Serek wiejski z migdałami, orzechami laskowymi i rodzynkami;
kakao na mleku z miodem.
V. Dwa jaja na twardo maźnięte majonezem, kromka chleba razowego, duży pomidor ze szczypiorkiem i cebulką.
__________________

Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj...
Jorelia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-20, 10:26   #4242
Pia Gizela
Zadomowienie
 
Avatar Pia Gizela
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 120
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

wczorajsze utrzymanie

1. śniadanie: taaaaak, kubek kawy z mlekiem 3.2% i łyżeczką brązowego cukru najpierw miska kakao i czekoladowych muszelek a potem wsunęłam pączka z różą

2. II śniadanie: byłam na zakupach w C.H i wpadła sałatka z kurczakiem w curry z papryką, duży koktajl mandarynkowy, bułeczka czosnkowa

3. obiad: spaghetti z pieczarkami, mielonym, parmezanem i ziołami - dużo bo byłam mega głodna po zakupach

4. podwieczorek: kawałek tortu od bojfrienda mamy zjedzona paczka orzechów nerkowca podczas robienia prezentacji, kawa po wiedeńsku (z koglem moglem )

5. kolacja: było pół dużej pizzy z pomidorem, pieczarkami i szynką oraz 3 piwa ciechan miodowe - byłam ze znajomymi
__________________

Pia Gizela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 12:38   #4243
Delli
Zakorzenienie
 
Avatar Delli
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 4 401
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Pia Gizela Pokaż wiadomość
wczorajsze utrzymanie

1. śniadanie: taaaaak, kubek kawy z mlekiem 3.2% i łyżeczką brązowego cukru najpierw miska kakao i czekoladowych muszelek a potem wsunęłam pączka z różą

2. II śniadanie: byłam na zakupach w C.H i wpadła sałatka z kurczakiem w curry z papryką, duży koktajl mandarynkowy, bułeczka czosnkowa

3. obiad: spaghetti z pieczarkami, mielonym, parmezanem i ziołami - dużo bo byłam mega głodna po zakupach

4. podwieczorek: kawałek tortu od bojfrienda mamy zjedzona paczka orzechów nerkowca podczas robienia prezentacji, kawa po wiedeńsku (z koglem moglem )

5. kolacja: było pół dużej pizzy z pomidorem, pieczarkami i szynką oraz 3 piwa ciechan miodowe - byłam ze znajomymi
jadło jak dla mnie bomba! Totalnie na luzie, smacznie Uwielbiam ciechany miodowe tylko drogie są a w knajpie to już w ogóle. Kiedyś ze znajomym w knajpie wypiliśmy chyba po 6 (taaakie smaczne a siedzieliśmy z 8 godz)do tego żarełko i jak zobaczyłam rachunek to prawie zemdlałam
__________________
"Gdy sensu już nie ma, to sens się zaczyna"

Edytowane przez Delli
Czas edycji: 2011-11-20 o 12:39
Delli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 14:09   #4244
olkaa77
Raczkowanie
 
Avatar olkaa77
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 205
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Hej dziewczyny
Mogłabym do Was dołączyć?
Bardzo często potrzebuję aby ktoś kto się trochę zna, ocenił mój jadłospis, pomożecie?

Utrzymanie:
I. Owsianka na mleku 2% z 5 łyżek płatków, z puddingiem kokosowym, połową banana, łyżką płatków migdałowych i wiórkami kokosowymi.
cappuccino 'one cup' jagodowe
II. Bułeczka z pomidorkami koktajlowymi i przyprawami (taka własnej roboty) + jabłko
herbata z sokiem aroniowym domowej roboty
III. Pół woreczka ciemnego ryżu z tuńczykiem w sosie tysiąca wysp.
mandarynka
IV. Sałatka: 200g serka wiejskiego ze szczypiorkiem, jajko, pomidory, rzodkiewka, kukurydza, groszek, ogórek kiszony.

Wiem, że lepiej jak jest 5 posiłków, ale dziś późno wstałam, dlatego tak wyszło. Bardzo Was proszę żebyście zerknęły, to ważne.. Z góry dziękuję!!

Edytowane przez olkaa77
Czas edycji: 2011-11-20 o 14:11
olkaa77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 14:38   #4245
kawuza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 96
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

R. (nie mogę jeść orzechów na jakiś czas)

woda z cytryną, miodem, octem jabłkowym
I.kawa z mlekiem; owsianka (5ł) na mleku (0,5szkl) z serkiem wiejskiem (0,5pudełeczka) tartym jabłkiem i cynamonem;
II.serek homogenizowany naturalny z jabłkiem;
III, gotowany schab wiepszowy z przyprawami, gotowany kalafior polany olejem z pestek dyni;
IV.pół puszki tuńczyka wsw z sokiem pomidorowym bez cukru, podsmażanym czosnkiem, papryką, i ziolami, i piepszem cayenne,
V.może (jak będę głodna) reszta serka wiejkiego;


+woda, kawax3, zielona i czerwona herbata

proszę
kawuza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 14:53   #4246
olkaa77
Raczkowanie
 
Avatar olkaa77
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 205
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Pia Gizela Pokaż wiadomość
wczorajsze utrzymanie

1. śniadanie: taaaaak, kubek kawy z mlekiem 3.2% i łyżeczką brązowego cukru najpierw miska kakao i czekoladowych muszelek a potem wsunęłam pączka z różą

2. II śniadanie: byłam na zakupach w C.H i wpadła sałatka z kurczakiem w curry z papryką, duży koktajl mandarynkowy, bułeczka czosnkowa

3. obiad: spaghetti z pieczarkami, mielonym, parmezanem i ziołami - dużo bo byłam mega głodna po zakupach

4. podwieczorek: kawałek tortu od bojfrienda mamy zjedzona paczka orzechów nerkowca podczas robienia prezentacji, kawa po wiedeńsku (z koglem moglem )

5. kolacja: było pół dużej pizzy z pomidorem, pieczarkami i szynką oraz 3 piwa ciechan miodowe - byłam ze znajomymi
Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę, że możesz na tyle sobie pozwolić, super jadłospis moim zdaniem!
olkaa77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 15:23   #4247
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Pia Gizela Pokaż wiadomość
wczorajsze utrzymanie

1. śniadanie: taaaaak, kubek kawy z mlekiem 3.2% i łyżeczką brązowego cukru najpierw miska kakao i czekoladowych muszelek a potem wsunęłam pączka z różą

2. II śniadanie: byłam na zakupach w C.H i wpadła sałatka z kurczakiem w curry z papryką, duży koktajl mandarynkowy, bułeczka czosnkowa

3. obiad: spaghetti z pieczarkami, mielonym, parmezanem i ziołami - dużo bo byłam mega głodna po zakupach

4. podwieczorek: kawałek tortu od bojfrienda mamy zjedzona paczka orzechów nerkowca podczas robienia prezentacji, kawa po wiedeńsku (z koglem moglem )

5. kolacja: było pół dużej pizzy z pomidorem, pieczarkami i szynką oraz 3 piwa ciechan miodowe - byłam ze znajomymi
przepyszne i fajne u
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 16:56   #4248
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez olkaa77 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Mogłabym do Was dołączyć?
Bardzo często potrzebuję aby ktoś kto się trochę zna, ocenił mój jadłospis, pomożecie?

Utrzymanie:
I. Owsianka na mleku 2% z 5 łyżek płatków, z puddingiem kokosowym, połową banana, łyżką płatków migdałowych i wiórkami kokosowymi.
cappuccino 'one cup' jagodowe
II. Bułeczka z pomidorkami koktajlowymi i przyprawami (taka własnej roboty) + jabłko
herbata z sokiem aroniowym domowej roboty
III. Pół woreczka ciemnego ryżu z tuńczykiem w sosie tysiąca wysp.
mandarynka
IV. Sałatka: 200g serka wiejskiego ze szczypiorkiem, jajko, pomidory, rzodkiewka, kukurydza, groszek, ogórek kiszony.

Wiem, że lepiej jak jest 5 posiłków, ale dziś późno wstałam, dlatego tak wyszło. Bardzo Was proszę żebyście zerknęły, to ważne.. Z góry dziękuję!!
Myślę,że bardzo ładnie,różnorodnie.To jest zaplanowany jadłospis do końca dnia,czy już też kolację jadłaś?

Wczorajsze P(ciąża):

1.Dwie kanapki z wędliną i ogórkiem,słaba kawa z mlekiem
2.Dwie kanapki z serem żółtym i pomidorem,sok pomarańczowy
3.makaron z sosem bolońskim,sok pomarańczowy
4.jogurt owocowy,banan,2 paski długie czekolady z migdałami
5.Dwie kanapki z twarożkiem i cebulą,herbata z pokrzywy
Gdzieś tam wpadło jeszcze kilka orzechów,marchew,baton i rodzynki.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 17:32   #4249
mickey_mouse
Raczkowanie
 
Avatar mickey_mouse
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 192
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

U

Śniadanie: Omlet: 2 jaja, 2 łyżki mąki smażony na maśle, pół z masłem orzechowym, pół z domowym dżemem malinowym wymieszanym z jogurtem naturalnym

II Śniadanie: Spora gruszka zalana jogurtem naturalnym 180g, z cynamonem, garścią włoskich i pokrojonymi suszonymi morelami

Obiad: kawałek domowej pełnoziarnistej pizzy z pieczarkami, serem, szynką, kukurydzą, ogórkiem kiszonym, pomidorem, ketchupem marchewka

Podwieczorek: Konkretne jabłucho, garść nerkowców, kawa ze śmietanką i cukrem

Kolacja: 2 kromki domowego 100% grahama na zakwasie (jestem ostatnio mistrzynią w tworzeniu pieczywa na zakwasie, co napawa mnie wielką dumą ) z masłem, sałatą, szynką z kurczaka, pomidorem, wiejski 200g z rzodkiewką, ogórkiem, szczypiorkiem
__________________
Mimo, że zgubiłem się
mimo, że zabrnąłem w mrok
wymieszałem z błotem krew
ocaleję mimo to
mickey_mouse jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-20, 19:44   #4250
olkaa77
Raczkowanie
 
Avatar olkaa77
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 205
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez mickey_mouse Pokaż wiadomość
U

Śniadanie: Omlet: 2 jaja, 2 łyżki mąki smażony na maśle, pół z masłem orzechowym, pół z domowym dżemem malinowym wymieszanym z jogurtem naturalnym

II Śniadanie: Spora gruszka zalana jogurtem naturalnym 180g, z cynamonem, garścią włoskich i pokrojonymi suszonymi morelami

Obiad: kawałek domowej pełnoziarnistej pizzy z pieczarkami, serem, szynką, kukurydzą, ogórkiem kiszonym, pomidorem, ketchupem marchewka

Podwieczorek: Konkretne jabłucho, garść nerkowców, kawa ze śmietanką i cukrem

Kolacja: 2 kromki domowego 100% grahama na zakwasie (jestem ostatnio mistrzynią w tworzeniu pieczywa na zakwasie, co napawa mnie wielką dumą ) z masłem, sałatą, szynką z kurczaka, pomidorem, wiejski 200g z rzodkiewką, ogórkiem, szczypiorkiem
Jeżeli ta porcja pizzy nie była zbyt skromna i się tym najadłaś to jak najbardziej OK

gosia261282 to był zaplanowany jadłospis Dzięki, że spojrzałaś.
A jeżeli chodzi o Twój jadłospis: aż tak się na tym nie znam ale wydaje mi się, że dobry. Fajnie, że pijesz soki, to zawsze jakieś kalorie, a przy okazjii zdrowe Może jeszcze przed snem jakieś kakao, gorące mleko, hm?
olkaa77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 19:58   #4251
Bloody_
Rozeznanie
 
Avatar Bloody_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 676
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

UTRZYMANIE:

1. Owsianka ( 5 łyżek płatków owsianych zalanych kawą zbożową, potem dodane pół jogurtu naturalnego wymieszanego z cynamonem i imbirem, 2 pokrojone mandarynki, łyżka płatków migdałowych, łyżeczka miodu)

2. 2 gałki ziemniaków posypane koperkiem; kawałki piersi kurczaka podsmażone na maśle z cebulką, startą marchewką i pietruszką; duuużo surówki z czerwonej kapusty, marchewki, jabłka i cebulki

3. Pół woreczka brązowego ryżu gotowanego na szklance mleka 2% z chili, aromatem waniliowym, później dodaną startą kostką gorzkiej czekolady i połową banana ; marchewka do pochrupania

4. Serek wiejski 150g z jajkiem na twardo, ogórkiem, papryką, rzodkiewkami; miseczka fistaszków (nie byłam zbytnio głodna )
__________________
It matters not how strait the gate,
How charged with punishments the scroll,
I am the master of my fate:
I am the captain of my soul.


Bloody_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 20:17   #4252
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Delli Pokaż wiadomość
Jadłospis rewelacyjny 4 posiłki ale fajne, rozgrzewające więc wskazane w taką pogodę. Moje smaki!

Dziekuję

Też stusunkowo rzadko jem kanapki na słodko - jak juz to właśnie miód + orzechy albo masło orzechowe

Na polente zapraszam, zapraszam. Ewentualnie mogę wysłać gołębiem

Dzisiejsze U

I znów późne śniadanie - owsiane na szklance mleka 2% z 2 garściami płatków kukurydzianych
mandarynka

II bulionówka rosołu z makaronem i natką

III wieprzowina duszona w czerwonym winie i prawdziwkach z kaszą gryczaną i pomidorem z ziołami

IV 2 spore wytrawne pieczone drożdżowe pierożki z oliwkami z anchois [wyrób własny <3], małe opakowanie wiejskiego - 80g i pomidor

w ciagu dnia jeszcze pare plastrów marchewki i jabłka przy 'pracy' w kuchni
do picia: 2x rutinacea, herbata pieprz&kardamon&cynamon, herb czarna, biała, espresso i woda

GreenBalance dzięki za wyjaśnienie. Musze spróbowac tego tymianku

Edytowane przez Milka1224
Czas edycji: 2011-11-20 o 20:33
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 20:46   #4253
izumi_chan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Może rzeczywiście nie powinnam wstawiać, ale dodam, może ktoś zerknie.
W zamierzeniu P:

ŚNIADANIE 9:00
Dwie grzanki z chleba razowego, wafel ryżowy z pestkami dyni, dwa plastry polędwicy z indyka nadziewanej warzywami, plaster zwykłej drobiowej, rzodkiewki, ogórek gruntowy, sałata, chrzan i musztarda; po: kilka śmietankowych talarków owsianych bez cukru

II ŚNIADANIE 11:30
Kiwi, jogurt malinowy z płatkami kukurydzianymi (ze dwie łyżki) i ziarnami słonecznika

Tu gdzieś wpadło pół miseczki domowej galaretki i mała kawa bez mleka

OBIAD 14:00
Kasza gryczana (1/3 woreczka), cztery kotlety sojowe, duża starta marchewka; po: reszta galaretki

PODWIECZOREK 16:30
Dwie kromki chleba żytniego, plaster polędwicy drobiowej, pół zielonej papryki, sałata, chrzan

KOLACJA 19:00 - kiepska, poza domem
Jogurt naturalny (250g) z otrębami

I przed 21 piłam kakao, ale jakoś źle się poczułam i dałam radę tylko pół kubka.

A poza tym mam pytanie: czy zwiększenie porcji wpływa jakoś na rozkręcanie metabolizmu? Nie narzekam na swój, tak pytam. Z góry dzięki.

Edytowane przez izumi_chan
Czas edycji: 2011-11-20 o 20:49
izumi_chan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 20:52   #4254
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Sytuacja wygląda tak : oto moje mega pochorobowe U ( jestem po zatruciu) wiem, ze po ekscesach z żołądkiem powinnam żyć o suchym chlebie, ale jadłam normalnie i czuję się już dobrze, a poza tym wszyscy koło mnie latają i podtykają pod nos ,
więc:
1.śniadanie przed 12: pół dużej wędzonej makreli i 2 kromki słonecznikowego chleba, 1/2 papryki i trochę lodowej sałaty
/duuuże jabłko/
2.dosłownie przed obiadem 150g serka wiejskiego i od razu obiad:
duuuuża porcja smażonych kopytek ( matko jak dawno nie jadłam, niebo w gębie) do tego dwa skrzydełka ze skórą w ostrym sosie i 1/2 słoika buraczków
po: ok.1 i 1/2 szklanki czystego barszczyku z buraczkami
3. wielka micha sałatki jarzynowej klasycznej ( w niej dużo ziemniaków) i ze dwie łyżeczki jakiegoś serka twarogowego na spróbowanie
4.0,5l kawy roz.z mlekiem i ogrmony kawał tortu urodzinowego
5. i tu kolacji jeszcze nie było ale niedługo na pewno kolejna duuuuża micha sałatki jarzynowej tej co wyżej i coś do tego lub sałatka będzie dodatkiem TŻ coś tam kuchci dla nas -niespodzianka

oprócz tego herbaty i trochę wody
spojrzy ktoś??

Edytowane przez teczowa dlolinka 21
Czas edycji: 2011-11-20 o 20:55
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 21:03   #4255
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 469
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Pokaż wiadomość
Dziekuję

Też stusunkowo rzadko jem kanapki na słodko - jak juz to właśnie miód + orzechy albo masło orzechowe
Na polente zapraszam, zapraszam. Ewentualnie mogę wysłać gołębiem

Dzisiejsze U
I znów późne śniadanie - owsiane na szklance mleka 2% z 2 garściami płatków kukurydzianych
mandarynka
II bulionówka rosołu z makaronem i natką
III wieprzowina duszona w czerwonym winie i prawdziwkach z kaszą gryczaną i pomidorem z ziołami
IV 2 spore wytrawne pieczone drożdżowe pierożki z oliwkami z anchois [wyrób własny <3], małe opakowanie wiejskiego - 80g i pomidor
w ciagu dnia jeszcze pare plastrów marchewki i jabłka przy 'pracy' w kuchni
do picia: 2x rutinacea, herbata pieprz&kardamon&cynamon, herb czarna, biała, espresso i woda

GreenBalance dzięki za wyjaśnienie. Musze spróbowac tego tymianku

Ładnie śpiochu, ale zgubiłaś orzeszki ^^ Zarzuć przepisem na pierozki
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 08:20   #4256
Zelka_07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 424
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

moje UUU jak narazie choć waga pomalutku schodzi w dół co mnie bardzo dziwi

ś: pół woreczka brązowego ryżu, 2 łyżki owsianych to wszystko na mleku z połową banana i cynamonem
2ś: kawałek babki w czekoladzie
o: warzywka na patelnie z keczupem, kotlet z piersi kuraka
p: piętka od chleba z pastą z łososia, pół szklanki kefiru, mały kawałek ciacha
k: mała bagietka: połowa z masłem krakowską i pomidorem, ćwiartka ze smalczykiem ze skwarkami, ćwiartka z pastą z łososia, reszta kefiru
jakąś godzine później: kawałeczek babki

i jak to wygląda pomijając ciasto bo ostro przesadziłam chociaż kawałki nie były duże
__________________
MNIEJ GADAĆ WIĘCEJ ROBIĆ
Zelka_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 09:24   #4257
Kallla
Rozeznanie
 
Avatar Kallla
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław/Długołęka
Wiadomości: 558
GG do Kallla
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Bloody_ Pokaż wiadomość
UTRZYMANIE:

1. Owsianka ( 5 łyżek płatków owsianych zalanych kawą zbożową, potem dodane pół jogurtu naturalnego wymieszanego z cynamonem i imbirem, 2 pokrojone mandarynki, łyżka płatków migdałowych, łyżeczka miodu)

2. 2 gałki ziemniaków posypane koperkiem; kawałki piersi kurczaka podsmażone na maśle z cebulką, startą marchewką i pietruszką; duuużo surówki z czerwonej kapusty, marchewki, jabłka i cebulki

3. Pół woreczka brązowego ryżu gotowanego na szklance mleka 2% z chili, aromatem waniliowym, później dodaną startą kostką gorzkiej czekolady i połową banana ; marchewka do pochrupania

4. Serek wiejski 150g z jajkiem na twardo, ogórkiem, papryką, rzodkiewkami; miseczka fistaszków (nie byłam zbytnio głodna )

Jak zawsze pięknie Zdrowo, kolorowo i mega smacznie a ten ryż z 3 posiłku




Moja eRRRRRka (jadłospis zdominowany przez chorobę kota, od wtorku codziennie u weterynarza po kilka godzin dziennie)


woda z cytryną

ś: owsianka na mleku 2% z 5 łyżek płatków z łyżeczką siemienia, wiórek kokosowych, łyżką homo nat., dwoma mandarynkami

śII: drożdżówka z makiem, kawa z mlekiem

śIII(przedtreningowy): kromka razowca z masłem, dwa jaja na twardo, plaster szynki drobiowej, pomidor

siłowy obwodowy+aeroby łącznie 2 h

o(potreningowy): puszka tuńczyka wsw, garść makaronu pełnoziarnistego, ogórek kiszony, łyżeczka majonezu do smaku, kubek zielonej z ananasem

k: chochelka zupy jarzynowej (ziemniaki, merchewka, pietruszka, seler, kalafior) na kostce rosołowej, 1/4 twarogu półtłustego z garścią ziaren słonecznika, kubek mięty

ujdzie ?
__________________
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł pogłaskać tygrysa.














WYMIANA :


Edytowane przez Kallla
Czas edycji: 2011-11-21 o 10:15
Kallla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 09:45   #4258
litllejenny
Przyczajenie
 
Avatar litllejenny
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Mogłabym prosić o opinie dla mojej Rki ?
Jestem w tym kompletnie zielona-.- Chciałabym schudnac jakies 2-3kg.
Waga u mnie sie cały czas wacha raz jest 52 raz 56

Jadłospis na dzisiaj. ( jestem po sniadaniu)
9:30 śniadanie - 50g otrębów pszennych,starta marchew , 150ml jogurtu naturalnego 0% ( to wszystko zalane woda ze słodzikiem , ubijam to w taka papke - pycha ! ) kawa z mlekiem 0,5 % 100ml

12:30 2ś-2marchewki starte z jogurtem 100ml , kawa z mlekiem , mandarynka

14:30 obiad-szpinak 450g z jajkiem,sola,pieprzem,cur ry
2placki dukana,jajko srednie , sałata,marchew srednia

17: podwieczorek- 4 orzechy włoskie ,100g twarogu ( mam tylko chudy)
20:kolacja-serek wiejski 150g , troche szczypiorku moze dodam albo pomidora

Jak myslicie?
litllejenny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 12:42   #4259
wiola_lola
Raczkowanie
 
Avatar wiola_lola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 164
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

ze slodzikiem, to to zdrowe nie jest,
może ktoś napisać jaka literka odpowiada utracie kilogramów? bo szukam czytam i nie wiem?
__________________
____
dwie kreski szczęścia

wiola_lola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 12:53   #4260
agniusia17
Rozeznanie
 
Avatar agniusia17
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 881
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez wiola_lola Pokaż wiadomość
ze slodzikiem, to to zdrowe nie jest,
może ktoś napisać jaka literka odpowiada utracie kilogramów? bo szukam czytam i nie wiem?
R jak redukcja





Moje wczorajsze coś, co powinno być P, ale czym jest- nie wiem.

I. pszenna bułka, pół z twarożkiem z sera półtłustego z łyżką jogurtu naturalnego Danone, pomidorem, pół z masłem, wędliną drobiową, ogórkiem kiszonym i łyżeczką chrzanu, pół szklanki kawy sypanej z kapką mleka, zielona herbata

II. jogurt Danone naturalny (180g), kawałek ciasta drożdżowego z rodzynkami, kandyzowaną skórką pomarańczy, dużą ilością słodkiej kruszonki, banan

jakiś czas potem kilka łyczków kawy z mlekiem

III. 2 gałki puree ziemniaczanego, pieczeń wieprzowa w sosie (dośc tłustym), surówka z pekinki, kukurydzy, papryki, ogórków, rzodkiewki chyba z dodatkiem oleju i cukru(?)

IV. kawałek bułki- obwarzanka krakowskiego

V. ok. 150g serka wiejskiego z dwoma plastrami szynki drobiowej, pół pomidora, łyżka otrąb pszennych
kawa z mlekiem i miodem


przed snem: Fervex i Septolete do ssania, bo coś mnie przeziębienie bierze
__________________
Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.


— Gabriel García Márquez






Edytowane przez agniusia17
Czas edycji: 2011-11-21 o 13:01
agniusia17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:55.