Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :) - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-05, 12:45   #901
lilka00
Wtajemniczenie
 
Avatar lilka00
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 447
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

Hej dziewczyny . Ja wczoraj miałam zły dzień, bo bardzo mnie bolała nie wiadomo czemu pachwina i się martwiłam, nawet myślałam, czy jechać do szpitala, ale dałam sobie spokój i dzisiaj już na szczęście przeszło. Nie wymiotowałam jeszcze ani razu, chociaż to już 7 i pół tygodnia i mam szczerą nadzieje, że tak już zostanie.

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Cytat:
Napisane przez lukrecja_25 Pokaż wiadomość
mogłaś się nie zgodzic kochana nie mają prawa kazać ci sie rozbierac przed studentami ja bym na to nie pozwoliłą w zyciu tak naprawdę powinni zapytac cię o zgodę czy zgadzasz sie na obecność ztudentów wiem bo jezdem wrazliwa na tym punkcie i zapoznałąm sie z prawami pacjenta bardzo dokłądnie to jest nie poszanowanie intymności pacjenta ale jak ci nie przeszkadzało na kims uczyc sie muszą
Mi by to strasznie przeszkadzało, zrobiłabym awanturę od razu, nawet wykorzystałabym mój ostateczny argument, ze skończyłam prawo, to zawsze wzbudza pewien respekt .
lilka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 12:45   #902
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

A ja jednak dziś nie dotarłam na usg... Dr przełożył na 12, a potem czekaliśmy godzinę. Ja musiałam już wtedy do szkoły lecieć, a tatuś na spotkanie. Nie cierpię tego przychodzenia po znajomości do szpitala i czekanie aż cię wciśnie pomiędzy pacjentki. I nie chce mi się tam siedzieć i mi głupio przed resztą kobiet... Dlatego będziemy dziś dzwonić do niego, żeby pójść prywatnie, trudno można wydać te 300-400 zł raz...
gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 12:57   #903
moniniteczka
Raczkowanie
 
Avatar moniniteczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dębica
Wiadomości: 128
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

witam!!
z góry przepraszam że się nie udzielam ale wole być obserwatorem niż aktywnym uczestnikiem.... chciałabym wam jednak coś opowiedzieć.....

sobota rano... godzina 5.... obudziłam się ze strasznie napiętym brzuchem... odkryłam kołdrę - podnoszę koszulkę a tam........ płaski brzuszek a z lewej strony zaraz koło kości biodrowej takie uwypuklenie wielkości pięści...... obudziłam Tż i oboje oglądaliśmy jak mała górka znikła a napięcie ustąpiło!!
okazało się że moja fasolka wędruje po brzuchu..... mały "czołgista"!!!! przeczołgał się ze środka na bok maminego brzuszka i z powrotem. trochę mnie nastraszył...... ale pierwszy raz dał znać o sobie oczywiście poza i usg.
__________________
Kobieta jest jak pogoda..... z pięknego słonecznego dnia może
zmienić się w tornado.....
tak nagle....
bez wytłumaczenia.....

Damianuś 03.08.09
Ilonka 22.08.12

moniniteczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 12:58   #904
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

Cytat:
Napisane przez lukrecja_25 Pokaż wiadomość
no ostatnio tez zauwazyłam ze plastikowych jednorazowych u mnie uzywają a ja mam problem nadal z rozbieraniem w sensie ze nie u gina bo sie przyzwyczajam do lekarza wiec z czasem to zero wstydu ale denerwuje mnie ze u mnie jest tak: najpierw ide do rejestracji po nuerek, potem do jednego gabinetu do połoznej( zawsze inna jest) na pobranie wymazu z pochwy, potem sie musze ubierac kuwa i ide do drugiego gabinetu do ginki, tam sie znowu męcze rozbieram i ubieram bosze........ i ta wizyt u połoznej mnie irytuje ze sie musze w jednym dniu dwa razy obnażać przed róznymi babami ale ja to zawsze byłam dzika
To nie zazdroszczę, gdyby to jeszcze letnia pora była, że zakładasz jaką kieckę i jest luz - a tu pełno ubrań na sobie.

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

Cytat:
Napisane przez lukrecja_25 Pokaż wiadomość

masz racje ale wiesz inaczej jak masz dwóch np studentów a inaczej 20 tak? moze bym sie zgodziłą zeby dwie osoby były przy tym a nie cąła gromada no co ja eksponat w muzeum????? jak miałam nadżerke to mnie zapytał doktorek czy moze zobaczyć ją stażysta bo ciekawa jest hahaha ale sie nie zgodziłąm( prywatnie se ide a mam pokazywac jakiemuś dupkowi co ma lat mniej niz ja!) ajem dzika
To tutaj się zgadza, przy moim porodzie była położna właściwa i położna stażystka - dziewczyna się uczyła, ale była bardzo jakby to powiedzieć prawie transparentna. Z drugiej strony byłam tak pochłonięta rodzeniem, że prawie nie zwracałam na nią uwagi tylko słuchałam położnej co robić. Ale przyjemne było to jak przyszła do mnie drugiego dnia spytać jak się czuję i w ogóle. Widać było, że dziewczyna czuje powołanie bycia położna, oby więcej takich.
__________________
Klaudia - 27.10.2006 i Sonia - 29.08.2012 - moje dwa promyczki

"Nie wierzysz, mówiła miłość - jak cię rąbnę to we wszystko uwierzysz"
ks. Jan Twardowski
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 12:59   #905
maggie123
Zakorzenienie
 
Avatar maggie123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 248
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

Cytat:
Napisane przez Iwoncia81 Pokaż wiadomość
Dziołszki trzymajcie dziś kciuki bo na 13tą mam badania prenatalne.
Na samą myśl znowu mi sie sikać chce a byłam w nocy już z 5x.
Nic nie pije a leje jak wielbłąd - pfffff.
trzymam mocno kciuki

Cytat:
Napisane przez katarzinka Pokaż wiadomość
a ja się nie pochwaliłam: od kilku dni czuję ruchy dziecka w pierwszej ciąży to był 16t tydzień, a w tej 15ty
też mi się wydaje, ze już czuję Maluszka... i to też 15tc... rany jak to szybko mija...


Cytat:
Napisane przez Agnus21 Pokaż wiadomość
Ja wieczorem idę na genetyczne. Staram się być dobrej myśli. Cieszę się, że znowu zobaczę maluszka

Kupiłam książkę "Język niemowląt". Przyjemnie się czyta, myślę że będzie bardzo przydatna.
również mocno trzymam kciuki
Cytat:
Napisane przez Almariel Pokaż wiadomość
A dzisiaj mamy wizytę. Mąż pierwszy raz pójdzie ze mną i się strasznie ekscytuje.
Poza tym słonko świeci, piękna pogoda, aż chce się żyć. Dobry dzień dzisiaj jest.
ależ dziś macie wizyt... za wszystkie Mamuśki i Ich skarby trzymam mocno kciuki

ech... dziś rano myślałam, ze będę musiała zbierać się do szpitala. Takiego bólu brzucha jeszcze nie miałam... nawet ręki nie mogłam położyć, bo bolało bardziej... Na szczęście przeszło po nospie. Leżę zatem... a takie słoneczko za oknem śliczne... na spacer się chce...
Macie rację, dla dziecka mozna znieść wszystko... byle tylko wszystko z maluchem było w porządku
__________________
O miłości, macierzynstwie, pasji, pracy, codzienności czyli blogujemy

http://sukcespisanyszminka.com

Zapraszam
maggie123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 13:00   #906
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

Cytat:
Napisane przez moniniteczka Pokaż wiadomość
witam!!
z góry przepraszam że się nie udzielam ale wole być obserwatorem niż aktywnym uczestnikiem.... chciałabym wam jednak coś opowiedzieć.....

sobota rano... godzina 5.... obudziłam się ze strasznie napiętym brzuchem... odkryłam kołdrę - podnoszę koszulkę a tam........ płaski brzuszek a z lewej strony zaraz koło kości biodrowej takie uwypuklenie wielkości pięści...... obudziłam Tż i oboje oglądaliśmy jak mała górka znikła a napięcie ustąpiło!!
okazało się że moja fasolka wędruje po brzuchu..... mały "czołgista"!!!! przeczołgał się ze środka na bok maminego brzuszka i z powrotem. trochę mnie nastraszył...... ale pierwszy raz dał znać o sobie oczywiście poza i usg.

Dobre mały Jaś wędrowniczek - korzysta póki ma dużo miejsca musiało to niesamowicie wyglądać
__________________
Klaudia - 27.10.2006 i Sonia - 29.08.2012 - moje dwa promyczki

"Nie wierzysz, mówiła miłość - jak cię rąbnę to we wszystko uwierzysz"
ks. Jan Twardowski
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 13:08   #907
lukrecja_25
Wtajemniczenie
 
Avatar lukrecja_25
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 053
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

Cytat:
Napisane przez lilka00 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny . Ja wczoraj miałam zły dzień, bo bardzo mnie bolała nie wiadomo czemu pachwina i się martwiłam, nawet myślałam, czy jechać do szpitala, ale dałam sobie spokój i dzisiaj już na szczęście przeszło. Nie wymiotowałam jeszcze ani razu, chociaż to już 7 i pół tygodnia i mam szczerą nadzieje, że tak już zostanie.

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------



Mi by to strasznie przeszkadzało, zrobiłabym awanturę od razu, nawet wykorzystałabym mój ostateczny argument, ze skończyłam prawo, to zawsze wzbudza pewien respekt .
hahaha ja nie skonczyłąm ale tez w ostateczności zawsze mówię ze skńczyłam i to zawsze dizała hahahahahahahaha
Cytat:
Napisane przez moniniteczka Pokaż wiadomość
witam!!
z góry przepraszam że się nie udzielam ale wole być obserwatorem niż aktywnym uczestnikiem.... chciałabym wam jednak coś opowiedzieć.....

sobota rano... godzina 5.... obudziłam się ze strasznie napiętym brzuchem... odkryłam kołdrę - podnoszę koszulkę a tam........ płaski brzuszek a z lewej strony zaraz koło kości biodrowej takie uwypuklenie wielkości pięści...... obudziłam Tż i oboje oglądaliśmy jak mała górka znikła a napięcie ustąpiło!!
okazało się że moja fasolka wędruje po brzuchu..... mały "czołgista"!!!! przeczołgał się ze środka na bok maminego brzuszka i z powrotem. trochę mnie nastraszył...... ale pierwszy raz dał znać o sobie oczywiście poza i usg.
bosze ale czad hahahahaha
lukrecja_25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-05, 13:18   #908
anusiaaniaanusia
Rozeznanie
 
Avatar anusiaaniaanusia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 991
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

Cytat:
Napisane przez paciulka18 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny . w czwartek dowiedziałam się ze jestem w 5 tygodniu ciąży. nie wiem czy bede miała czas tu zagladac ale chciałam sie podzielic z wami moja sytuacja. napisze wszystko od poczatku... a wiec tak... w pewnej firmie pracowałam dwa lata. w styczniu tego roku wraz z moim narzeczonym znależlismy oferte wyjazdu do niemiec do pracy , wszystko było pewne. zwolniłam sie i wyjechaliśmy ( z facetem jestem juz od 19 maja 2007 roku )wyjazd był 16 stycznia, praca miałabyć zagwarantowana na trzy miesiace jednak wrócilismy juz po 2 tygodniach- 29stycznia. nie mamy teraz pracy. 19 lutego z wyliczeń miałam dostac okres jednak zaczął sie spóźniac w srode zrobiłąm test i wyszły dwie kreski w czwartek poszłam do lekarza i jestem w ciaży. nie wiem jak sobie poradzimy, rodzice powiedzieli ze pomogą ale tak bardzo sie boje. nie wiem czy poradze sobie z tym wszystkim. zycie mi sie przewróciło do góry nogami. mam nadzieje ze pomozecie
Myśle, że trzeba być dobrej myśli, dacie sobie radę. Dobrze, że macie siebie i możecie liczyć na pomoc rodziców. W ciągu 9-ciu m-cy dużo może się zmienić, mąż/chłopak znjadzie pewnie prace i jakoś się odbijecie. Będę trzymała za Was kciuki i nie ma co się poddawać, trzeba walczyć, żeby było lepiej.

Cytat:
Napisane przez lukrecja_25 Pokaż wiadomość

NO WŁAŚNIE Z TYM POBIERANIEM KRWI TO MAM TO SAMO :d WCZESNIEJ TO MNIE WOŁAMI NIE DAŁO SIĘ NA POBRANIE ZACIĄGNĄĆ PANIKĘ SIAŁAM PRZY KAZDYM POBRANIU A JAK WENFLON MI WSADZALI TO JUZ BYŁA MASAKRA TOTALNA :d A TERAZ SIADAM WYLUZOWANA WYCIĄGAM ŁAPE I ZERO PANIKI NO WIEM ZE MUSZE MIEC POBRANĄ WYJŚCIA NIMA JAKBY :d TO SIĘ POIDDAJE I STWIERDZAM ZE TO WCALE TAKIE STRASZNE NIE JEST
Z tym pobieraniem krwi to u mnie to samo. W ogóle tego nie lubie, pamiętam szczepionki w podstawówce. Brrr
Jak byłam ostatnio to też myślałam, że spadnę z krzesła i ucieknę. A jak jeszcze zobaczyłam tą strzykawkę jak dla konia to już zupełnie zielona ze strachu. Pomyślałam sobie, że nie mogę teraz dać po sobie poznać że mnie strach obleciał, bo co sobie te pielęgniarki pomyślą, że cwaniara se dziecko zrobiła a igły się boi to jak ona urodzi. I byłam twarda...
Teraz musze iść jeszcze raz, bo jedno badanie mi źle zrobili, niektórzy nie mają pojęcia co robią w pracy. Teraz muszę płacić jeszcze raz, bo one twierdzą że dobrze zrobiły, lekarz że to nie to badanie. Bądź tu mądra. Pójdę gdzie indziej
__________________
Bartosz 13.09.2012
anusiaaniaanusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 13:39   #909
Anusia479
Zakorzenienie
 
Avatar Anusia479
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 374
GG do Anusia479
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

Ale się rozkręciłyście
ja się objadłam kalafiora i planuje iść się zdrzemnąć póki synek śpi.
Bylismy na placu zabaw i wybiegaliśmy się bo mały Nam ciągle uciekał heh,ten to dba o kondycje mamusi.
Pamiętam jak chodziłam na badanie jak leżałam w szpitalu i właśnie kilku lekarzy było,zawsze mnie to stresowało,a teraz będę wiedziała,że nie moga mi tam zaglądać jak chcą bo ja nie eksponat muzealny.
Mi tam pobieranie krwi nie przeszkadza,ale za to jak sobie pomyśle o tej glukozie to mnie trafia,bosseeee jak mi po tym nie dobrze.

U mnie pogoda taka boska,że aż szkoda było do domu iśćale przecież cały dzień biegała nie będę.
To ja zmykam powiesić pranie i poligać troche
__________________
Kiedyś będziesz miał dorosłą duszę, ale dzisiaj jesteś mały jak okruszek

Gracjanek

Fabianek
Anusia479 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 13:40   #910
Agnus21
Zadomowienie
 
Avatar Agnus21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 1 473
GG do Agnus21
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

Cytat:
Napisane przez moniniteczka Pokaż wiadomość
witam!!
z góry przepraszam że się nie udzielam ale wole być obserwatorem niż aktywnym uczestnikiem.... chciałabym wam jednak coś opowiedzieć.....

sobota rano... godzina 5.... obudziłam się ze strasznie napiętym brzuchem... odkryłam kołdrę - podnoszę koszulkę a tam........ płaski brzuszek a z lewej strony zaraz koło kości biodrowej takie uwypuklenie wielkości pięści...... obudziłam Tż i oboje oglądaliśmy jak mała górka znikła a napięcie ustąpiło!!
okazało się że moja fasolka wędruje po brzuchu..... mały "czołgista"!!!! przeczołgał się ze środka na bok maminego brzuszka i z powrotem. trochę mnie nastraszył...... ale pierwszy raz dał znać o sobie oczywiście poza i usg.
Wow! Niesamowite taki mały a już tak bryka.
__________________
15 minut dziennie codziennie
Agnus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 14:00   #911
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

http://moda.allegro.pl/hit-rurki-cia...158702319.html
fajne spodnie
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-05, 14:10   #912
sandra23s
Zadomowienie
 
Avatar sandra23s
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: gdzies tam
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

Cytat:
Napisane przez zielona1911 Pokaż wiadomość

no te sa super. ja ostatnio bylam w c&a popatrzec na spodnie ciazowe,ale tam wszystkie na jedno kopyto a do tego wygladaja jak wory.


weszlam sobie na watek marcowek-kwietniowek 2012 i lezki z oczu mi pociekly...nie moge sie doczekac kiedy my bedziemy pisac o pierwszych skurczach a potem chwalic sie maluchami
__________________
Cała sztuka polega na tym,żeby będąc sobą być kimś wyjątkowym !


Wiktor 1.09.2007,g.9:10,3600g 54cm

Pola 5.09.2012, g.0:03,4090g 53cm

Edytowane przez sandra23s
Czas edycji: 2012-03-05 o 14:25
sandra23s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 14:42   #913
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

dostałam swój kalendarz ciąży dośc fajny tylko szkoda że musiałam tyle na niego czekać ... no cóż zacznę od II trymestru ...

co do grup studenciaków na patologii ... faktycznie można się nie zgodzić ja miałam taką grupkę około 8 osób która na moim przypadku się dokształcała, było 5 dziewczyn i 3 chłopaków z czego jeden nawet na mnie nie patrzył ... ciężka sprawa by został panem dr hehee ... ale po kilku dniach się do nich przyzwyczaiłam ... i wszystko mi jedno było kto zagląda oby tylko ratowali moją kruszynkę ...

zrobiłam zupę pomidorową ... a mam smak na bigos tylko kto mi go ugotuje ?
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 15:10   #914
karolluki
Raczkowanie
 
Avatar karolluki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 366
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

Cytat:
Napisane przez zielona1911 Pokaż wiadomość
Nom te porteczki są super
Zazwyczaj spodnie ciążowe wyglądają jak worki na ziemniaki a te są bardzo fajnie uszyte
Może się skuszę na nie ale najpierw jutro oblukam co ciekawego jest w H&M

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Konczita Pokaż wiadomość
dostałam swój kalendarz ciąży dośc fajny tylko szkoda że musiałam tyle na niego czekać ... no cóż zacznę od II trymestru ...

co do grup studenciaków na patologii ... faktycznie można się nie zgodzić ja miałam taką grupkę około 8 osób która na moim przypadku się dokształcała, było 5 dziewczyn i 3 chłopaków z czego jeden nawet na mnie nie patrzył ... ciężka sprawa by został panem dr hehee ... ale po kilku dniach się do nich przyzwyczaiłam ... i wszystko mi jedno było kto zagląda oby tylko ratowali moją kruszynkę ...

zrobiłam zupę pomidorową ... a mam smak na bigos tylko kto mi go ugotuje ?

Konczi ja mam dość bigosu na najbliższy rok, moja mamuśka ostatnia narobiła taki gar bigosu , że wykarmiłaby nim pół wojska.
Więc mieliśmy stałe menu w postaci bigosu przez 3 dni
Szkoda że nie mówiłaś wcześniej chętnie bym ci podesłała trochę
karolluki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 15:13   #915
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

Nienawidzę bigosu bleee
Ja właśnie ciacha wcinam ale jakoś dziwnie intensywnie mi śmierdzą nie wiem czym fujj
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 15:29   #916
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

A mi się czegoś chce ale niewiem czego. Normalne u mnie.
Jutro wizyta Mam nadzieję że mój Kropek wcześniej skończy pracę i pojedziemy razem, ale jak nie to i tak za jakieś dwa tygodnie będą genetyczne badania, więc wtedy popatrzy.
U mnie piękne slonko, ale mroźno. Rano trzeba było skrobać auto, więc na pieszo do pracy szłam. Jeżdżę jak mogę od razu wsiąść i jechać a jak trzeba skrobać, odśnieżać to idę na nogach
Kupiłam Malutkowi szlafrok. No nie mogłam się powstrzymać. Piękny, biały I bodziaka z owieczkami Moje pierwsze zakupy dla dzidziusia. A dla siebie na all wylicytowałam spodnie nówki sztuki dżinsy za całe 15,50 A wczoraj na lato takie fajne za 7zł

Cytat:
Napisane przez katarzinka Pokaż wiadomość
konczi napiszesz - ja miesiąc przed porodem skończyłam pisać doktorat, bo mnie tak mobilizowało Maleństwo w brzuszku
Jajku moje jakoś mnie nie mobilizuje. Napisałam pierwszy rozdział i wiedząc że mam jeszcze 2 tyg do oddania całej pracy, to się obijam

Cytat:
Napisane przez paciulka18 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny . w czwartek dowiedziałam się ze jestem w 5 tygodniu ciąży. nie wiem czy bede miała czas tu zagladac ale chciałam sie podzielic z wami moja sytuacja. napisze wszystko od poczatku... a wiec tak... w pewnej firmie pracowałam dwa lata. w styczniu tego roku wraz z moim narzeczonym znależlismy oferte wyjazdu do niemiec do pracy , wszystko było pewne. zwolniłam sie i wyjechaliśmy ( z facetem jestem juz od 19 maja 2007 roku )wyjazd był 16 stycznia, praca miałabyć zagwarantowana na trzy miesiace jednak wrócilismy juz po 2 tygodniach- 29stycznia. nie mamy teraz pracy. 19 lutego z wyliczeń miałam dostac okres jednak zaczął sie spóźniac w srode zrobiłąm test i wyszły dwie kreski w czwartek poszłam do lekarza i jestem w ciaży. nie wiem jak sobie poradzimy, rodzice powiedzieli ze pomogą ale tak bardzo sie boje. nie wiem czy poradze sobie z tym wszystkim. zycie mi sie przewróciło do góry nogami. mam nadzieje ze pomozecie
Dacie radę jakoś. Powoli, powoli wszystko się ułoży. Na razie jesteś w szoku, ale zobaczysz że w miarę upływu czasu wszystko będzie się klarowało. Trzymam na Was kciuki

Cytat:
Napisane przez lukrecja_25 Pokaż wiadomość
mogłaś się nie zgodzic kochana nie mają prawa kazać ci sie rozbierac przed studentami ja bym na to nie pozwoliłą w zyciu tak naprawdę powinni zapytac cię o zgodę czy zgadzasz sie na obecność ztudentów wiem bo jezdem wrazliwa na tym punkcie i zapoznałąm sie z prawami pacjenta bardzo dokłądnie to jest nie poszanowanie intymności pacjenta ale jak ci nie przeszkadzało na kims uczyc sie muszą
W szpitalu klinicznym studenci są na porządku dziennym i idąc do takiego szpitala trzeba się z tym liczyć. Po to są szpitale kliniczne, aby studenci mieli gdzie się uczyć praktyki.

Cytat:
Napisane przez moniniteczka Pokaż wiadomość
witam!!
z góry przepraszam że się nie udzielam ale wole być obserwatorem niż aktywnym uczestnikiem.... chciałabym wam jednak coś opowiedzieć.....

sobota rano... godzina 5.... obudziłam się ze strasznie napiętym brzuchem... odkryłam kołdrę - podnoszę koszulkę a tam........ płaski brzuszek a z lewej strony zaraz koło kości biodrowej takie uwypuklenie wielkości pięści...... obudziłam Tż i oboje oglądaliśmy jak mała górka znikła a napięcie ustąpiło!!
okazało się że moja fasolka wędruje po brzuchu..... mały "czołgista"!!!! przeczołgał się ze środka na bok maminego brzuszka i z powrotem. trochę mnie nastraszył...... ale pierwszy raz dał znać o sobie oczywiście poza i usg.
Kurde nie wiedziałam że macica może wędrować po brzuchu
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 15:37   #917
colds
Zakorzenienie
 
Avatar colds
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: WielkaPolska :)
Wiadomości: 6 710
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
A czemu nie może czytać tych poradników dla kobiet? Mój siedzi i je studiuje, ja w ogóle nie zaglądam
Nie, że nie może . Po prostu chciałam coś.. męskiego . Nie typowe porady, jak to z reguły w tych kobiecych.


Cytat:
Napisane przez Elmiria Pokaż wiadomość
colds, ja też myślałam nalupić pampersów na zapas, ale słyszałam o przypadkach, kiedy dziecko poprostu nie akceptuje pewnej firmy i wtedy trzba kupić jakieś inne. Więc boję się wydawać pieniądze, a potem by się jeszcze okazało, że nie pasują. To to akurat zawsze zdążysz kupić... moim skromnym zdaniem
Czytając właśnie wiadomości dziewczyn dotarło do mnie, że takie odparzanie przecież dość często się zdarza . Czasem człowiek coś gdzieś słyszał i pamięta, jednak gdy już sam jest w podobnej sytuacji to zapomnia.

Cytat:
Napisane przez Iwoncia81 Pokaż wiadomość
Dziołszki trzymajcie dziś kciuki bo na 13tą mam badania prenatalne.
Na samą myśl znowu mi sie sikać chce a byłam w nocy już z 5x.
Nic nie pije a leje jak wielbłąd - pfffff.

A co do sikania to od początku ciąży latam kilka razy w ciągu nocy do kibelka. Kilka dni temu przestałam i już się cieszyłam, że minęło. A tu psikus! Znowu latam

Cytat:
Napisane przez zielona1911 Pokaż wiadomość
nastepna wizyte u ginka mam 26.03=bedzie to 13 tydzien. Czy na usg 3d zobacze jaka to plec?
Nam doktorek powiedział w trakcie badań prenatalnych,a też był wtedy 13t. . Więc myślę, że jak dzidziuś się dobrze obróci to być może lekarz powie

Cytat:
Napisane przez katarzinka Pokaż wiadomość
a ja się nie pochwaliłam: od kilku dni czuję ruchy dziecka w pierwszej ciąży to był 16t tydzień, a w tej 15ty


Cytat:
Napisane przez karolluki Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Nie było mnie calutki weekend, ale nadrobiłam już co naskrobałyście
W sobotę kucharzyłam, a w niedzielę miałam gości, a wcześniej wybraliśmy się z mężem na rowerki, nareszcie wiosna
Dostałam wczoraj koszulkę ciążową taką jak na zdjęciu- białą, słodka
śliczna koszuleńka!

Cytat:
Napisane przez moniniteczka Pokaż wiadomość
witam!!
z góry przepraszam że się nie udzielam ale wole być obserwatorem niż aktywnym uczestnikiem.... chciałabym wam jednak coś opowiedzieć.....

sobota rano... godzina 5.... obudziłam się ze strasznie napiętym brzuchem... odkryłam kołdrę - podnoszę koszulkę a tam........ płaski brzuszek a z lewej strony zaraz koło kości biodrowej takie uwypuklenie wielkości pięści...... obudziłam Tż i oboje oglądaliśmy jak mała górka znikła a napięcie ustąpiło!!
okazało się że moja fasolka wędruje po brzuchu..... mały "czołgista"!!!! przeczołgał się ze środka na bok maminego brzuszka i z powrotem. trochę mnie nastraszył...... ale pierwszy raz dał znać o sobie oczywiście poza i usg.
Niesamowite Az po prostu się do monitora uśmiecham Który to tydzień u Ciebie ?

Cytat:
Napisane przez Konczita Pokaż wiadomość
zrobiłam zupę pomidorową ... a mam smak na bigos tylko kto mi go ugotuje ?
Ojj, za mną bigos od tygodnia chodzi
__________________
colds jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 15:46   #918
katarzinka
Wtajemniczenie
 
Avatar katarzinka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 775
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

ja też miałam studentów na patologii, ale po pierwszym badaniu juz nie zwracałam na nich uwagi, skupiałam się na tym co lekarz mówi i miałam reszte w nosie. poza tym skoro pracuje na uczelni (co prawda nie medycznej) to było by dziwne gdybym kazała studentom spadać - w końcu gdzieś się muszą uczyć... na poporodowym już ich nie było
__________________
"Rozpal czas - jest wieczny - niech płonie
Zadziw świat - pochyli się w pokłonie
Zmieniaj los - uskrzydli Cię
Zanim czas pokona nas"
katarzinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 15:53   #919
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

Ja mam tyle smakow ze glowa boli,ale generalnie to powinnam sie leczyc bo jesli chodzi o jedzenie to mi strasznie bije tzn. polowy produktow sklepowych nie jem,ba! zeby polowe 70proc. Zjadlabym paprykarz szczecinski ale boje sie co sie w nim znajduje tzn chodzi mi o te scinki-odpady z ryby,albo pasztet ale jak czytam sklad mieso oddzielone mechanicznie 30proc to mam dosc,dlatego w efekcie nie jadam zadnych kielbas i wedlin i parowek. Kiedys uwielbialam sledzie w puszcze w sosie pomidorowym-kiedys je otwarlam sie przerazilam bo bylo tam pelno bialo-zoltych kuleczek.
A co do wedlin i kielbas sa to wyroby wedzone ale parzone czyli moga byc spozywane przez ciezarne?
Wychodzi na to ze jem tylko ser zolty,topiony,warzywa,pla tki z mlekiem i to koniec mojego menu,az mi sie rzygac juz chce tym wszystkim...niewiem moze powinnam sie leczyc...
Tak jakos przed drzemka wzielo mnie na przemyslenia dlaczego mi tak odwala
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-05, 15:53   #920
m_moni
Zadomowienie
 
Avatar m_moni
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 253
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

Dziewczynki kręgosłup na dole mnie boli... toż to jakieś nieporozumienie chyba za wcześnie, a ja już jak stara babcia chodzę i trzymam się za kręgosłup Katarzinka wymyśl mi jakieś ćwiczenia
m_moni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 16:22   #921
katarzinka
Wtajemniczenie
 
Avatar katarzinka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 775
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

Cytat:
Napisane przez m_moni Pokaż wiadomość
Dziewczynki kręgosłup na dole mnie boli... toż to jakieś nieporozumienie chyba za wcześnie, a ja już jak stara babcia chodzę i trzymam się za kręgosłup Katarzinka wymyśl mi jakieś ćwiczenia
moni najprostsze kocie grzbiety - nie opisuję
dwa : połóż się na plecach ręce wyciągnij za głowę, nogi luźno połóż i próbuj "sięgać rękami w jedną strone nogami w drugą strone" czyli sie naciaągnąć , w napięciu pozostań jakies 10 sekund i rozluźnij i za chwilę powtórz, przy tym rozciągniu dalikatnie i nie na
siłę
__________________
"Rozpal czas - jest wieczny - niech płonie
Zadziw świat - pochyli się w pokłonie
Zmieniaj los - uskrzydli Cię
Zanim czas pokona nas"
katarzinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 16:34   #922
Choco Mademoiselle
Zadomowienie
 
Avatar Choco Mademoiselle
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 229
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

Czesc dziewczynki!

Czuje się dziś koszmarnie.To znaczy rano było ok a teraz czuje się jakby czołg po mnie przejechał
Na dodatek przeprowadzamy się z Tżetem pod Kraków i zaczynamy remont i to jest jakaś masakra.Nie mam na to siły.Ledwo dojechałam do domu.Modliłam się żeby nie wjechać na przeciwny pas.Nie nadaje się już do prowadzenia auta.W ogóle mnie to wszystko przerasta.Przynajmniej dziś.
Ide poczytać co tam naskrobałyście
Choco Mademoiselle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 16:53   #923
spioszka
Raczkowanie
 
Avatar spioszka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Londyn/Brodnica
Wiadomości: 397
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

Anusia a nie za pozno z tymi badaniami prenatalnymi? Z tego co wiem, to najlepej do 14tc max.
Axxxa ja wlasnie kupilam 2 pary ciazowek z H&M i jak narazie jestem bardzo zadowolona, szczegolnie z rurek jeansowych, so mega wygodne. I wg mnie najlepsze sa te, ktore maja szeroki pas na przuszek a nie gumki po bokach.
podaje link do spodni:
http://www.hm.com/gb/product/96293?article=96293-A
__________________
Moj robaszek


5 cykl staran
ostatnia@-29/11/11
http://enpr.pl/1837
spioszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 17:14   #924
anusiaaniaanusia
Rozeznanie
 
Avatar anusiaaniaanusia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 991
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

Cytat:
Napisane przez Choco Mademoiselle Pokaż wiadomość
Czesc dziewczynki!

Czuje się dziś koszmarnie.To znaczy rano było ok a teraz czuje się jakby czołg po mnie przejechał
Na dodatek przeprowadzamy się z Tżetem pod Kraków i zaczynamy remont i to jest jakaś masakra.Nie mam na to siły.Ledwo dojechałam do domu.Modliłam się żeby nie wjechać na przeciwny pas.Nie nadaje się już do prowadzenia auta.W ogóle mnie to wszystko przerasta.Przynajmniej dziś.
Ide poczytać co tam naskrobałyście
Mam to samo, czuje się dziś strasznie zmęczona, nie mam na nic siły. Spałabym cał dzień. Myślałam, że mnie przewiało, ale przeszło.
Nie dziwie się, że nie chce Ci się przeprowadzki, tyle sprzątania i w ogóle. Mnie czeka wymiana drzwi wejściowych do mieszkania. Najlepsze, że miałam plan posprzątać ładniutko na święta. Okazało się, że montaż będzie po świętach więc nie ma co się wysilać. Zapylenie gwarantowane
Bardzo lubie Kraków to moje ulubione miasto

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Cytat:
Napisane przez spioszka Pokaż wiadomość
Anusia a nie za pozno z tymi badaniami prenatalnymi? Z tego co wiem, to najlepej do 14tc max.
Pytałam, bo mnie też wydawało się że do 14 tc się robi. Wstępnie sprawdził dzidzie i powiedział, że wygląda dobrze. W sumie to będzie 14 tc+0 dn więc może nie za późno
__________________
Bartosz 13.09.2012
anusiaaniaanusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 17:18   #925
m_moni
Zadomowienie
 
Avatar m_moni
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 253
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

Cytat:
Napisane przez katarzinka Pokaż wiadomość
moni najprostsze kocie grzbiety - nie opisuję
dwa : połóż się na plecach ręce wyciągnij za głowę, nogi luźno połóż i próbuj "sięgać rękami w jedną strone nogami w drugą strone" czyli sie naciaągnąć , w napięciu pozostań jakies 10 sekund i rozluźnij i za chwilę powtórz, przy tym rozciągniu dalikatnie i nie na
siłę
Dzięki Katarzinka zaraz idę ćwiczyć

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Choco Mademoiselle Pokaż wiadomość
Czesc dziewczynki!


Na dodatek przeprowadzamy się z Tżetem pod Kraków i zaczynamy remont i to jest jakaś masakra.Nie mam na to siły.
To identycznie jak my
m_moni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 17:21   #926
alfabia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 244
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

Dziewczyny! Właśnie poczułam trzepotanie Iskierki. Dość nisko, bardziej po lewej
alfabia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 17:32   #927
m_moni
Zadomowienie
 
Avatar m_moni
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 253
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

Cytat:
Napisane przez alfabia Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Właśnie poczułam trzepotanie Iskierki. Dość nisko, bardziej po lewej
To cudownie

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

Mój mąż nie wie co to jest body dla dziecka... powiedział: "śpioszki czy body, co to za różnica" więc z robieniem wyprawki chyba zostałam sama
m_moni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 17:37   #928
anusiaaniaanusia
Rozeznanie
 
Avatar anusiaaniaanusia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 991
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

Cytat:
Napisane przez alfabia Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Właśnie poczułam trzepotanie Iskierki. Dość nisko, bardziej po lewej

Też już bym chciała. Narazie cierpliwie czekam
__________________
Bartosz 13.09.2012
anusiaaniaanusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 17:45   #929
Choco Mademoiselle
Zadomowienie
 
Avatar Choco Mademoiselle
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 229
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

Cytat:
Napisane przez anusiaaniaanusia Pokaż wiadomość
Mam to samo, czuje się dziś strasznie zmęczona, nie mam na nic siły. Spałabym cał dzień. Myślałam, że mnie przewiało, ale przeszło.
Nie dziwie się, że nie chce Ci się przeprowadzki, tyle sprzątania i w ogóle. Mnie czeka wymiana drzwi wejściowych do mieszkania. Najlepsze, że miałam plan posprzątać ładniutko na święta. Okazało się, że montaż będzie po świętach więc nie ma co się wysilać. Zapylenie gwarantowane
Bardzo lubie Kraków to moje ulubione miasto[COLOR="Silver"]
:
Na dodatek ja nigdy nie mieszkałam w domu jednorodzinnym,zawsze w bloku,wszędzie blisko było no ale przyzwyczaję się,poza tym dzidzi bedzie miało ogródek no i ja uwielbiam kwiaty więc będę miała pole do popisu.Tylko ilosc roboty mnie przeraża sczególnie teraz gdzie nie obejdzie sie bez pomocy a ja lubie wszystko sama
Pamiętam jak pól roku temu moi dziadkowi wymieniali sobie drzwi wejsciowe i pomagałam sprzątać to pobojowisko.Pył był wszędzie mimo że zamknęłam drzwi od wszystkich pomieszczeń i na dodatek spawali i ten okropny zapach..
Ja lubie okolice kielc,radomia i skarżyska bo to są moje rodzinne strony

m_moni na północ czy południe od krk?

alfabia ale Ci zazdroszcze.ja tez już chce
Choco Mademoiselle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 18:13   #930
m_moni
Zadomowienie
 
Avatar m_moni
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 253
Dot.: Mamusie Wrześniowo -Październikowe część 2 :)

Południe Krakowa ja też od zawsze jestem dzieckiem bloków i nie wiem czy się przystosuję. Kocham tylko moje miasto Częstochowę, Zakopane i nade wszystko morze
m_moni jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.