Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012 - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-25, 18:48   #631
Timii
Rozeznanie
 
Avatar Timii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 884
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

[QUOTE=anulka4771;355074

Kiedys coś narobisz tą suszarką

[/QUOTE]

no i jeszcze oprócz szuszarki to u nas w intensywnym użyciu jest mikser przy jego dźwiękach Marcia zasypia przed spacerem. ciekawe co zrobię jak pojadę do PL - moja mama nie ma takiego głośnego

Cytat:
Napisane przez missmalezji Pokaż wiadomość
Gabbi, cieszę się że wszystko jest w porząsiu, czekałam i śledziłam Twoje posty trzymając kciuki
Dziewczyny, wczoraj się obroniłam na piąteczkę, na dyplomie mam 4,5, jestem położnąą!!
klask i:kla ski:

matko i córko!! z tym zagęszczaczem to jakis koszmar!! na łyżeczce rozrobiony w wodzie Marcia absolutnie nie chce pić. dodałam do mleka i podaliśmy w butli przerywając karmienie piersią ale płakała przy tym jak nie wiem. wkurzyliśmy ją nie na żarty! przerwać taką przyjemność no i chyba jej to w ogóle nie smakuje... zresztą ile to zabawy - ściągać wkółko mleko laktatorem, myć i wyparzać cały sprzęt, mieszać ten syf i podawać!! ludzie i to wszystko przed każdym karmieniem nawet i w nocy??!! no i ciekawe jakie kupki po tym będą można oszaleć zobaczymy czy jej sie teraz uleje...
Timii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 18:54   #632
anulka4771
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka4771
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 2 852
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Timii Pokaż wiadomość
no i jeszcze oprócz szuszarki to u nas w intensywnym użyciu jest mikser przy jego dźwiękach Marcia zasypia przed spacerem. ciekawe co zrobię jak pojadę do PL - moja mama nie ma takiego głośnego

Cóż będziesz brała całe oporządzenie ze sobą
__________________
12.11.2009r-żonka

Filipek ur 28.12.2007
Szymonek ur 15.05.2012

Ćwiczę
anulka4771 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 18:57   #633
Timii
Rozeznanie
 
Avatar Timii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 884
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez anulka4771 Pokaż wiadomość
Cóż będziesz brała całe oporządzenie ze sobą

jasne kto to bedzie targal i za bagaz placil??
Timii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 19:04   #634
aga_bre
Rozeznanie
 
Avatar aga_bre
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 900
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Wiem, że nic złego nie powiedziałyście, ale przemyślałam sprawę. :

miss gratki za obronę i za zrzucone kilogramy.

Miki już usypia. Zjadł dzisiaj 590ml i trochę wody i waży 4390g - od poniedziałku 90gram przybrał.
__________________
MIKOŁAJ
aga_bre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 19:24   #635
anulka4771
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka4771
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 2 852
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Szymon zjadł o 17.30 a120 i teraz 30 i nie chce więcejNo i próbuję go troszkę przetrzymac to może o tej magicznej 5 marudzic nie będzie
__________________
12.11.2009r-żonka

Filipek ur 28.12.2007
Szymonek ur 15.05.2012

Ćwiczę
anulka4771 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 19:31   #636
missmalezji
Wtajemniczenie
 
Avatar missmalezji
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2 099
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez SzmaragdowyKotek Pokaż wiadomość
Pewnie, że tak!



Gratulacje!!!!:jupi : Miss - zaraz Cię wykorzystamy proszę nam tu zaraz mówić, dlaczego mleko kobiece może stać dłużej od modyfikowanego?
ponieważ łatwiej o zakażenie mleczka dodatkowo sztuczne mleka mogą zawierać probiotyki, wtedy jeszcze łatwiej o rozwój bakterii w mleczku które stoi dłużej.
Cytat:
Napisane przez anulka4771 Pokaż wiadomość
Z oponką walczę zacieńcieMamusia mówisz-to gratulacjea czemu nie trafiła na nasz wątek
czyta
Cytat:
Napisane przez onething Pokaż wiadomość
GRATULACJEklas ki:
dziękuję!
Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
A ja tak na Ciebie czekałam Myślałam, że mi coś doradzisz z tą piersią. Dzisiaj znowu mnie boli sutek
GRATULUJĘ obronienia się!!!

Zamówiłam dwie bransoletki Lilou
Fajne są tam też torebki, ale ta co mi się podoba kosztuje ponad 2 tys. zł
dZiękuję wydaje mi się, że masz po prostu wrażliwe brodawki i łatwo o podkrwawianie i ból. brodawki są silnie unerwione stąd ten ból... bo zakładam że przysysa się do piersi dobrze czekałaś na mnie? ja bym Ci nic nie doradziła poza szybkim usg żeby rozwiać wątpliwości. więc dobrze że się zdecydowałaś
Cytat:
Napisane przez Timii Pokaż wiadomość
no i jeszcze oprócz szuszarki to u nas w intensywnym użyciu jest mikser przy jego dźwiękach Marcia zasypia przed spacerem. ciekawe co zrobię jak pojadę do PL - moja mama nie ma takiego głośnego





matko i córko!! z tym zagęszczaczem to jakis koszmar!! na łyżeczce rozrobiony w wodzie Marcia absolutnie nie chce pić. dodałam do mleka i podaliśmy w butli przerywając karmienie piersią ale płakała przy tym jak nie wiem. wkurzyliśmy ją nie na żarty! przerwać taką przyjemność no i chyba jej to w ogóle nie smakuje... zresztą ile to zabawy - ściągać wkółko mleko laktatorem, myć i wyparzać cały sprzęt, mieszać ten syf i podawać!! ludzie i to wszystko przed każdym karmieniem nawet i w nocy??!! no i ciekawe jakie kupki po tym będą można oszaleć zobaczymy czy jej sie teraz uleje...
dziękuję
Cytat:
Napisane przez aga_bre Pokaż wiadomość
Wiem, że nic złego nie powiedziałyście, ale przemyślałam sprawę. :

miss gratki za obronę i za zrzucone kilogramy.

Miki już usypia. Zjadł dzisiaj 590ml i trochę wody i waży 4390g - od poniedziałku 90gram przybrał.
dziękuję!
__________________
26.07.2014

missmalezji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 19:51   #637
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez missmalezji Pokaż wiadomość
dZiękuję wydaje mi się, że masz po prostu wrażliwe brodawki i łatwo o podkrwawianie i ból. brodawki są silnie unerwione stąd ten ból... bo zakładam że przysysa się do piersi dobrze czekałaś na mnie? ja bym Ci nic nie doradziła poza szybkim usg żeby rozwiać wątpliwości. więc dobrze że się zdecydowałaś
Czekałam, żebyś mi doradziła, czy karmić tą zdrową piersią, czy też odciągać, jak utrzymać laktację na odpowiednim poziomie
Zastanawiam się jeszcze, czy nie iść do poradni chorób sutka, w związku z tym bólem. Co o tym myślisz? Nie ma co wydziwiać, czy lepiej to sprawdzić?
Czy Hania się dobrze przysysa, nie wiem Ja mam duże sutki i Ona swoją malutką buźką nie jest w stanie objąć mi całej brodawki, ale niewiele Jej brakuje więc chyba dobrze się przysysa. Położna środowiskowa, jak patrzyła na nasze karmienie, to mówiła, że dobrze.
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-25, 19:58   #638
justys1358
Zakorzenienie
 
Avatar justys1358
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 8 637
GG do justys1358
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Ja stwierdzam, ze moje dziecko obdarzyło mnie dniem dobroci Ładnie przebudziła sie, pousmiechała, wykąpałam ją(dodam, ze pierwszy raz sama), nakarmiłam i poszła dalej spac
Całe popołudnie jakby dziecka nie było.

Wiec ja ide sie myc i spac. Kolacja juz zjedzona.

Do jutra.
justys1358 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 19:58   #639
kism
Wtajemniczenie
 
Avatar kism
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 179
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Myślicie, że jak pójdę na szczepienie w 9 tygodniu, to będzie za późno? Teraz leci nam 8 tydzień i miałyśmy iść na szczepienie w czwartek, ale P nie może wziąć wolnego i logistycznie nie wiem jak to rozwiązać O 7:15 trzeba wyciągnąć osobiście kartę do lekarza, a o 8 dopiero zaczyna przyjmować. Chyba, że pójdziemy sobie w międzyczasie z Hanią na spacer
Nic się nie stanie jak pójdziecie w 9 tyg., my byliśmy po skończonych 9 tyg.

Cytat:
Napisane przez _millena Pokaż wiadomość
Kotku powiedz mi jak Ty podajesz Delicol ? Karmie Borysa na żądanie, ale czasem chce co 30-40 minut cyca czy butle. Te 5 kropel mam dawać przed każdym włożeniem cyca lub smoka do buzi ? W takim wypadku to mi na dwa dni wystarczy fiolka
Ja daję przed każdym karmieniem, jedynie wyjątkowo nie dawałam przy upałach, jak chciał co godzinę pić, najczęściej wtedy dawałam co 2-3h, a przypominam, że u nas Delicol przyniósł widoczną poprawę.

Cytat:
Napisane przez kapukat Pokaż wiadomość
kciukasy za Maksa, dzięki za informację - jak zwykle pełną o pozostałych domownikach
a Ty jak się czujesz?
hahaha - i zobaczcie jak niewiele potrzeba do szczęścia kobiecie - wystarczy pralka
Dziękujemy
Uśmiałam się z tego szczęścia ale jakoś tak trochę mi się weselej włącza pranie i wyjmuje wyprane pachnące ubrania (ze starej pralki coś nam zaczynało śmierdzieć )
Ja zupełnie w porządku się czuję, choć moja oponka też mnie trochę martwi, coś wolno spada - ostatnio było tak: pół kilo na tydzień, następny tydzień nic, potem znowu pół kilo w tydzień i znowu tydzień nic... ale cieszę się, że jednak spada Jak już mi się zatrzymał ten szybki spadek wagi zaraz po porodzie, to zostało jeszcze 13 kg, a teraz jest już 8... A u Ciebie jak? Dalej waga stoi?

Cytat:
Napisane przez justys1358 Pokaż wiadomość
Kurde czytam o tej asymetrii i juz mam dosc
Nie czytaj U niemowląt takie rzeczy bardzo szybko się koryguje

Cytat:
Napisane przez begie13 Pokaż wiadomość
hej melduję się, że żyje ale nie mam za bardzo czasu, żeby się udzielać....na razie oczywiście
Mam nadzieję, że z mamą czas płynie miło i dlatego nie masz dla nas czasu

Cytat:
Napisane przez inwytka Pokaż wiadomość
A my dzisiaj byłyśmy u lekarza wczoraj Kali zaczęła pokasływać i okazało się, że ma stan zapalny i jakieś szmery w płucach. Dostała antybiotyk i jak nie pomoże, to idziemy do szpitala oby leki pomogły

Zdrówka!

Cytat:
Napisane przez izotropia Pokaż wiadomość
hejka macierzyństwo mnie pochłania całkowicie czasem czuję się przytłoczona wszystkim, tym że dziecko płacze a ja nie potrafię go uspokoić, przystawić do piersi i nie wiem dlaczego czasem się drze
mieliśmy problem ze zrobieniem kupki przez 1,5dnia :/ więc był ciągły ryk :/ ale to chyba po mleku enfamil, teraz mamy bebilon i jest lepiej dodatkowo mały wisiał na piersi przez 1h a po 30min znów był głodny mam zraniony sutek prawy więc odciągałam... ale tam jest max 30ml z lewej jest ok 80 ml ale mały też szybko zgłodniał więc koniec laktacji? która się nie zaczęła... nie będę się upierać, będzie butla... a cyc dla uspokojenia żeby zasnął jak będzie chciał choć nie wiem czy to dobry pomysł...
Powiedzcie mi jak to jest na mm muszę pilnować zegarka i co 4h wciskać małemu 90 ml w butli?
Chyba zrozumiałam pytanie inaczej niż większość dziewczyn... tak że Twój synek je za rzadko, a nie za często. W takiej sytuacji do skończenia 1 mies. powinnaś go budzić, wg mnie co 4 godz. najrzadziej powinien jeść. Przy piersi mogą być przerwy 3h, a przy mm 4.
A jak Twoja rodzinka, szwagierki, teściowa? Nie wchodzą Ci na głowę?

Cytat:
Napisane przez _millena Pokaż wiadomość
a w ogóle to mi się coś pokiełbasiło, bo ta cystografia dopiero 17 sierpnia przecież, a ja już tak lamentuje......
Zupełnie się nie dziwię, lamentuj do woli. Zwłaszcza teraz Cię rozumiem, jak mój synek ma mieć zabieg pod narkozą...

Cytat:
Napisane przez anulka4771 Pokaż wiadomość
Mam pralke w domciu
http://www.ceneo.pl/17376981s
normalnie czuje sie jakbym kupiła conajmniej dom
Gratulacje! Wesołego prania
Nasza stara to właśnie był Whirlpool. Świetnie się sprawowała przez 6 lat bez awarii, ale potem zepsuła się dwa razy i teraz znowu zaczynała, więc woleliśmy kupić nową, zamiast do tamtej dokładać.

Cytat:
Napisane przez missmalezji Pokaż wiadomość
Gabbi, cieszę się że wszystko jest w porząsiu, czekałam i śledziłam Twoje posty trzymając kciuki
Dziewczyny, wczoraj się obroniłam na piąteczkę, na dyplomie mam 4,5, jestem położnąą!!
Rewelacja!!! Gratulacje
Życzę samych pacjentek równie życzliwych jak Ty jesteś

Cytat:
Napisane przez justys1358 Pokaż wiadomość
A to moja Maja na brzuszku.
Heh, już coraz więcej "brzuszkowych" zdjęć Pięknie
__________________
2006.03.28 ur. Maksymilian
2012.05.15 ur. Kajetan
tp 2016.12.31 Kruszynka
kism jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 20:14   #640
kapukat
Zakorzenienie
 
Avatar kapukat
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 276
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez SzmaragdowyKotek Pokaż wiadomość
Ja też mam takie informacje odnośnie mleka, jak Ty a jeżeli chodzi o spanie, to może tak dziciaki mają jak my? Ja np. śpię tylko na brzuchu i koniec może to kwestia osobistych preferencji? odnośnie przepony to mi lekarka nic nie mówiła, mówiła tylko żeby nie szaleć tak ogólnie i nie denerwować się na zapas, więc się nie denerwuję wiesz, ja myślę, że te wszystkie kwestie z przeponą itp to raczej zdarzają się u takich dziaciaczków jak: dzieci z jakimiś problemami zdrowotnymi, wcześniaczki, dzieci obciążone genetycznie, z jakimiś bezdechami może czy problemami z oddychaniem itp. Myślę, ze to chyba raczej nie dotyczy wielkich, zdrowych wypasionych chłopaków, jakich mamy w każdym razie widzę, że spanie na brzuszku mu służy, nie zauważyłam niczego niepokojącego, lekarz też mówił, że może spać, to stwierdziłam, że nie będę histeryzować na zapas, a wiadomo, że jak śpi i mu niewygodnie to się nie wyśpi, więc w domu wtedy jest horror.


masz rację może trzeba dać mu swobodę wyboru. Na razie dzisiaj jest strasznie marudny i je cały czas je od godziny 18!

Cytat:
Napisane przez anulka4771 Pokaż wiadomość
Bidulek

Miało wtedy byc skromnie bo my kasy nie mieliśmy a i nie chcielismy też wielkiej imprezy ciasto i do domu.a ta narobiła jedzenia a wcale jej nikt o to nie prosił i ja nie chcę od niej żadnej pomocy bo raz podczas choroby mojego M mówił ze musi nam pomagac.k.rwa to moi rodzice płacili mi rachunki,to oni mnie wozili 120km do niego do szpitala,to oni wiezli M jedzenie a ta krowa chodziła i mówiła ze zostało mu 3m-ce życiaCo za babsztyl wredny.Zresztą o niej mogłabym książkę napisac-pałam straszną nienawiścią do niejco zresztą widac w moich postach

.
nie dziwię Ci się i tym bardziej broniłabym swojego i nie pozwalała jej na zawiele właściwie na nic bym jej nie pozwalała

Cytat:
Napisane przez _millena Pokaż wiadomość
a w ogóle to mi się coś pokiełbasiło, bo ta cystografia dopiero 17 sierpnia przecież, a ja już tak lamentuje......
eee na pewno wszystko będzie dobrze i trafi do najleszpych specjalistów
a co do napletka ja też odciągam tyle żeby móc wymyć i nic więcej

Cytat:
Napisane przez anulka4771 Pokaż wiadomość
Mam pralke w domciu
http://www.ceneo.pl/17376981s
normalnie czuje sie jakbym kupiła conajmniej dom
taka mała rzecz a cieszy

Cytat:
Napisane przez aga_bre Pokaż wiadomość
No komodzie maksymalnie 2h trzymam, a w lodówce dłużej np. jak w nocy ok. 01.00 z butli 120ml zje 50 ml to pozostałe 70wkładam do lodówki i daję np. 0 4.00 i jest ok. Tylko wcześniej podgrzewam. Ale po Waszych postach przestnę tak robić, bo mi wjechałyście na uczucia i czuję się złą matką.

.

eee co Ty mówisz - robisz to co dla Twojego dziecka najlepsze, a my tutaj tylko wymieniamy się informacjami i spostrzeżeniami - nawet nie waż się tak myśleć!
Cytat:
Napisane przez missmalezji Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wczoraj się obroniłam na piąteczkę, na dyplomie mam 4,5, jestem położnąą!!
GRATULUJĘ!!!! a co do wagi jestem pod wrażeniem samozaparcia, wiem sama jak ciężko jest zgubić zbędne kilogramy

Cytat:
Napisane przez Timii Pokaż wiadomość
no i jeszcze oprócz szuszarki to u nas w intensywnym użyciu jest mikser przy jego dźwiękach Marcia zasypia przed spacerem. ciekawe co zrobię jak pojadę do PL - moja mama nie ma takiego głośnego



klask i:kla ski:

matko i córko!! z tym zagęszczaczem to jakis koszmar!! na łyżeczce rozrobiony w wodzie Marcia absolutnie nie chce pić. dodałam do mleka i podaliśmy w butli przerywając karmienie piersią ale płakała przy tym jak nie wiem. wkurzyliśmy ją nie na żarty! przerwać taką przyjemność no i chyba jej to w ogóle nie smakuje... zresztą ile to zabawy - ściągać wkółko mleko laktatorem, myć i wyparzać cały sprzęt, mieszać ten syf i podawać!! ludzie i to wszystko przed każdym karmieniem nawet i w nocy??!! no i ciekawe jakie kupki po tym będą można oszaleć zobaczymy czy jej sie teraz uleje...
to zabierz suszarkę do torby podręcznej - az taka wielka nie jest

a co do tego co przeżywasz - pomyśl że to dopiero początki, potem czeka nas jeszcze więcej "rozrywek"

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Kism mi raz w górę raz w dół, ale mam nadzieje ze teraz ruszy/
kapukat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 20:36   #641
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Dobry wieczór
U nas dzisiaj w miarę dobrze, mała dała mi nawet upiec ciasto tę szarlotkę od Agaty, ale nie wyszła mi a mieliśmy gości szukałam potem jakiegoś ciasta ale już nigdzie nie było, i kupiłam lody. A teraz jak ciasto ostygło (bo jak chciałam kroić to się rozpadało...było dość ciepłe) to widzę że jest twardsze i być może jutro je spokojnie pokroję no na pewno je jakoś zjemy, bo jest w smaku pyszne. Jak wróciłam do domu z jabłkami na tę szarlotkę, to byłam na siebie zła, bo za cenę tych jabłek mogłam kupić twaróg i upiec sernik a tak 15zł za jabłka dałam, bo tego dwa masła !! ja jestem nienormalna

Cytat:
Napisane przez aga_bre Pokaż wiadomość
Ja mieszam mleko od razu i do niczego nie wkładam. Poza tym gdzieś czytałam, że dziecku nie trzeba podawać mm w temp. ok. 37stopni, ponieważ wystarczy mu też temp pokojowa. Tak samo jak Miki nie wypije całej butlli mm to jeszcze zostawian na np. 2 godziny. Robię tak odkąd Miki je mm i jest ok. Więc myślę, że dużej krzywdy mu nie robię. Skoro mleko matki (gdzie to jest ludzka wydzielina) może stać kilka godzin nie w lodówce to myślę, że mm też.
Dzięki, a ja gdzieś czytałam, że nie powinno się przygotowywać wcześniej mleczka. Tak samo czytałam, że jeśli dziecko nie wypije całego mleczka z butelki, to należy mleczko wylać, bo ślina przyspiesza psucie mleka.

Cytat:
Napisane przez anulka4771 Pokaż wiadomość
A oto mój bobo-powoli zaczyna tolerowac leżenie na brzuszku
Ale wysoko podnosi główkę moja dalej się drze jak ją kłade na brzuszku

Cytat:
Napisane przez Timii Pokaż wiadomość
tak, jeśli tylko moge to przekręcam główkę ale na spacerze zawsze się boję że się obudzi, w nocy odpuszczam oczywiście bo też śpię... nie jest łatwo. przekręciliśmy łóżeczko i Marci śpi teraz "w nogach". mam nadzieję że to troszkę pomoże.
Paulinka też w nocy śpi w kołysce "w nogach". Na początku kładłam ją raz tak, raz tak, a teraz w nocy śpi tylko "w nogach" bo chcę żeby leżała więcej głowką skierowaną w lewo. Kładzenie w nogach faktycznie pomaga.
Ćwiczenia ...te odwracanie główki w lewo chyba już przynoszą efekty a to tylko wczorajsze popołudnie potem jak usypiała w kołysce sama odwracała główkę raz w lewo raz w prawo

Cytat:
Napisane przez inwytka Pokaż wiadomość
Mata nie jest duża, więc spokojnie się zabierzesz z empiku ja wolałam do domu, bo do empiku musiałabym pół godziny trambambajem jechać bo nie jestem zmotoryzowana. Na jedno by wyszło, a nawet drożej, bo musiałabym bilet kupić za przesyłkę płaciłam 5zł. Z maty jestem baaaardzo zadowolona. Kalinie się podoba, aż wytrzeszczu dostaje jak patrzy na te zabawki.

Z wyjściem na spacer i butelką to ja robię tak: wlewam wrzątek do termosu, a do butelki dodatkowo chłodną wodę (tak z 90ml). Jak Kalina jest głodna, to po prostu dolewam wrzątku. Moja koleżanka znów wlewa wodę do termosu w temp. tak 40-45st C, a do butelek wsypuje porcję mleka i potem zalewa to. Nie musi tachać opakowania z mlekiem, ale ja się zawsze boję, że w termosie za szybko woda mi wystygnie, a Kalinka lubi ciepłe mleczko więc mój system mi odpowiada. Trochę jest z tym zabawy, no ale cóż...
Chodziło mi o to za jaki gabaryt uważają matę. Bo dużego gabarytu nie dostarczają do Empiku. Ja mam do Empiku blisko, ale nie chodzi mi o te 5zł tylko o to żeby wyrwać się z domu

Dzięki za instruktaż przygotowywania mleczka na spacerze

Cytat:
Napisane przez izotropia Pokaż wiadomość
ja to mam wrażenie, że mój by ciągle spał jakbym nie wstała i go nie nakarmiła, bo raz mi przespał 7h a na opakowaniu pisze, że 6 posiłków na dobę - więc wychodzi, że co 4h ... już sama nie wiem jak robić
Moja mała też czasem w nocy prześpi 7godz, ale nie budzę jej. Też nie wiem czy budzić czy nie. Boję się że jak ją obudzę, wyrwę ze snu, to potem mi nie zaśnie, poza tym kto chciałby być budzony w środku nocy. Jak zgłodnieje to się obudzi.

Cytat:
Napisane przez anulka4771 Pokaż wiadomość
Mam pralke w domciu
http://www.ceneo.pl/17376981s
normalnie czuje sie jakbym kupiła conajmniej dom
Gratuluję zakupu zabawki mam podobną

Cytat:
Napisane przez missmalezji Pokaż wiadomość
Gabbi, cieszę się że wszystko jest w porząsiu, czekałam i śledziłam Twoje posty trzymając kciuki
Dziewczyny, wczoraj się obroniłam na piąteczkę, na dyplomie mam 4,5, jestem położnąą!!
Moje gratulacje

Cytat:
Napisane przez justys1358 Pokaż wiadomość
A to moja Maja na brzuszku.
Piękna

Cytat:
Napisane przez justys1358 Pokaż wiadomość
Ma wzmożone napięcie i wizyta u neurologa ma to potwierdzić. Maja zamiast lezec prosto, to lezy jak literka C i cały czas w ta sama stronę, mimo ze sie ja uklada na prosto to i tak zaraz sie ułozy po swojemu, zauważyłam ze czesciej juz zaczyna prostowac sie, ale i tak mamy skierowanie, bo nigdy nic nie wiadomo.
Może ma to co moja, kręcz szyi, chociaż może nie, skoro cała się wygina w "C". Moja przechyla tylko główkę. Wczoraj ja głupia naczytałam się w necie o tym kręczu szyi i jestem cała chora. Po co ja to czytałam

Cytat:
Napisane przez Timii Pokaż wiadomość
matko i córko!! z tym zagęszczaczem to jakis koszmar!! na łyżeczce rozrobiony w wodzie Marcia absolutnie nie chce pić. dodałam do mleka i podaliśmy w butli przerywając karmienie piersią ale płakała przy tym jak nie wiem. wkurzyliśmy ją nie na żarty! przerwać taką przyjemność no i chyba jej to w ogóle nie smakuje... zresztą ile to zabawy - ściągać wkółko mleko laktatorem, myć i wyparzać cały sprzęt, mieszać ten syf i podawać!! ludzie i to wszystko przed każdym karmieniem nawet i w nocy??!! no i ciekawe jakie kupki po tym będą można oszaleć zobaczymy czy jej sie teraz uleje...
Wiem, wiem,ja nie podaję zagęszczacza, ale musiałam w nocy ściągać, bo inaczej mleczko by mi się zmarnowało, a dziecko piło by z butli mm, bo nie chciała piersi łapać, więc tak: ściągałam mleko w nocy, myłam, wyparzałam mała po karmieniu zasypiała a ja jeszcze pół godz nie spałam, bo miałam co robić. Teraz mała w nocy pije tylko z cyca, ale rano czasem już mleczka jej nie starcza
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-25, 20:52   #642
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Po kąpieli dałam Hani tą pierś, co mnie boli sutek i teraz boli mnie jeszcze bardziej

Dziewczyny, które mają córeczki o imieniu Hania Kiedy Wasze córki obchodzą imieniny?
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 20:54   #643
Timii
Rozeznanie
 
Avatar Timii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 884
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez kapukat Pokaż wiadomość




to zabierz suszarkę do torby podręcznej - az taka wielka nie jest
nie no suszarka to u mojej mamy jest tylko takiego glosnego blendera nie ma a on troche wazy i jest mega duzy

Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Dobry wieczór



Paulinka też w nocy śpi w kołysce "w nogach". Na początku kładłam ją raz tak, raz tak, a teraz w nocy śpi tylko "w nogach" bo chcę żeby leżała więcej głowką skierowaną w lewo. Kładzenie w nogach faktycznie pomaga.
Ćwiczenia ...te odwracanie główki w lewo chyba już przynoszą efekty a to tylko wczorajsze popołudnie potem jak usypiała w kołysce sama odwracała główkę raz w lewo raz w prawo
super stokrotko! brawa dla Paulinki u nas troche bardziej opornie ale jestem dobrej mysli
Timii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 21:20   #644
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Timii Pokaż wiadomość
nie no suszarka to u mojej mamy jest tylko takiego glosnego blendera nie ma a on troche wazy i jest mega duzy



super stokrotko! brawa dla Paulinki u nas troche bardziej opornie ale jestem dobrej mysli
Jeszcze się nie cieszę na zapas.
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 21:33   #645
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez anulka4771 Pokaż wiadomość
Bidulek

Miało wtedy byc skromnie bo my kasy nie mieliśmy a i nie chcielismy też wielkiej imprezy ciasto i do domu.a ta narobiła jedzenia a wcale jej nikt o to nie prosił i ja nie chcę od niej żadnej pomocy bo raz podczas choroby mojego M mówił ze musi nam pomagac.k.rwa to moi rodzice płacili mi rachunki,to oni mnie wozili 120km do niego do szpitala,to oni wiezli M jedzenie a ta krowa chodziła i mówiła ze zostało mu 3m-ce życiaCo za babsztyl wredny.Zresztą o niej mogłabym książkę napisac-pałam straszną nienawiścią do niejco zresztą widac w moich postach
Jak ja Cię rozumiem, Ty masz problem z teściową a ja z bratową. Wkur.wia mnie niesamowicie a mój brat to przy niej taki dziwny się zrobił
Cytat:
Napisane przez missmalezji Pokaż wiadomość
Gabbi, cieszę się że wszystko jest w porząsiu, czekałam i śledziłam Twoje posty trzymając kciuki
Dziewczyny, wczoraj się obroniłam na piąteczkę, na dyplomie mam 4,5, jestem położnąą!!
Gratuluję.
Cytat:
Napisane przez justys1358 Pokaż wiadomość

A to moja Maja na brzuszku.

Cytat:
Napisane przez justys1358 Pokaż wiadomość
Ma wzmożone napięcie i wizyta u neurologa ma to potwierdzić. Maja zamiast lezec prosto, to lezy jak literka C i cały czas w ta sama stronę, mimo ze sie ja uklada na prosto to i tak zaraz sie ułozy po swojemu, zauważyłam ze czesciej juz zaczyna prostowac sie, ale i tak mamy skierowanie, bo nigdy nic nie wiadomo.
Nas też czeka wizyta u neurologa bo Maxik w odwrócone C się wygina choć ostatnio robi to coraz rzadziej
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 21:39   #646
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez anulka4771 Pokaż wiadomość

Miało wtedy byc skromnie bo my kasy nie mieliśmy a i nie chcielismy też wielkiej imprezy ciasto i do domu.a ta narobiła jedzenia a wcale jej nikt o to nie prosił i ja nie chcę od niej żadnej pomocy bo raz podczas choroby mojego M mówił ze musi nam pomagac.k.rwa to moi rodzice płacili mi rachunki,to oni mnie wozili 120km do niego do szpitala,to oni wiezli M jedzenie a ta krowa chodziła i mówiła ze zostało mu 3m-ce życiaCo za babsztyl wredny.Zresztą o niej mogłabym książkę napisac-pałam straszną nienawiścią do niejco zresztą widac w moich postach
.
Dopiero teraz doczytałam Szczerze współczuję takiej teściowej
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 21:40   #647
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Pamiętacie tytuły książek tych z zabawami dla dzieci które tu któraś polecała?? kartka mi się zgubiła, jaki ja mam bałagan na biurko, szok.
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 21:47   #648
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

juz w domu..
piskle o dziwo zasnelo, ciekawe czy da mi przespac chociaz do 1szej.....

aga_bre przykro mi, ze Miki nie chce cyca nie wyobrażam sobie momentu kiedy mój Bo odmówi...normalnie sama sie dziwie, ale ja na prawdę lubię go karmić, bo on jest wtedy taki słodki i spokojny (no.. przez 7 minut, dopóki nie wpadnie w furię), ale gdyby nie te 7 minut co 2 godziny to już dawno bym go gdzieś opchnełą
będzie mi przykro na pewno jak odmówi kiedyś cyca.

Borys dzisiaj ciągle spał i spał i spał, tzn nie sam z siebie, ale był taki marudny, ze nie dało sie nic z nim robić, trzeba było usypiać, a jak już uspiłam to spał nawet sporo, bo mial godzinne drzemki i raz oboje usnelismy na kanapie aż na całe 2 godziny, obawiam się, ze ożyje noca. ZŁO NIE ŚPI ...... !!!

miss gratulacje !!!!! szkoda, że nie jesteś położna w moich okolicach gratuluje też spadku wagi, a co do teściowej - będzie najlepsza dopóki będzie "przyszłą" teściową, po ślubie,a tym bardziej po porodzie wszystko się odmieni

justyś ależ Majcia podnosi mocno głowę! mój Bo ma 7 tygodni i nie jest taki sprytny haha i też chciałam zapytać o rączki jak anulka.
Z literki C powinna wyrosnąć, jeśli po 6-7 tygodniu nic sie nie poprawi, to wtedy chyba jest jakaś gimnastyka. Borys sie wyginał, ale już teraz jest o niebo lepiej.

kism jak sprawy z Maksiem?

Gabi boli bo pewnie jest wrażliwy na ssanie Hani, mysle ze się zahartuje po kilku dniach.
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 21:53   #649
kism
Wtajemniczenie
 
Avatar kism
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 179
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez _millena Pokaż wiadomość
Borys dzisiaj ciągle spał i spał i spał, tzn nie sam z siebie, ale był taki marudny, ze nie dało sie nic z nim robić, trzeba było usypiać, a jak już uspiłam to spał nawet sporo, bo mial godzinne drzemki i raz oboje usnelismy na kanapie aż na całe 2 godziny, obawiam się, ze ożyje noca. ZŁO NIE ŚPI ...... !!!
kism jak sprawy z Maksiem?
Kaj też dziś dużo spał
O Maksiu pisałam już koło południa Dziś zrobili mu tylko badanie krwi i kazali przyjść jutro rano, bo jutro ma mieć zabieg. Więc jutro od rana znowu będę siedzieć jak na szpilkach...
__________________
2006.03.28 ur. Maksymilian
2012.05.15 ur. Kajetan
tp 2016.12.31 Kruszynka
kism jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-25, 22:15   #650
ladybird_1987
Rozeznanie
 
Avatar ladybird_1987
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 698
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez missmalezji Pokaż wiadomość
Gabbi, cieszę się że wszystko jest w porząsiu, czekałam i śledziłam Twoje posty trzymając kciuki
Dziewczyny, wczoraj się obroniłam na piąteczkę, na dyplomie mam 4,5, jestem położnąą!!
GRATULACJE!!!
Cytat:
Napisane przez missmalezji Pokaż wiadomość
dziękuję, okej,no to party!
widzę się ujędrniacie, odchudzacie.. to ja wam mogę powiedzieć jak ja schudłam,bo od lutego zrzuciłam 12kg
mniejsze porcje. zamiast pełnego talerza zupy, miseczka. zamiast talerza ziemniaków,jeden dwa ziemniaczki. aktualnie ziemniaków i chlebka nie jem, a jak już jem to ciemny. na obiadki gotuję sobie zupki, najczęściej warzywne, z kurczakiem w środku, ciemnym ryżem lub ciemnym makaronem. sycące,zdrowe i naprawdę niskokaloryczne
piję zieloną herbatkę, wodę. jem owoce, warzywa, na kolację coś białkowego, np jogurt naturlany z owockiem lub serek wiejski. najpóźniej o 21, mimo że spać się kładę nawet o 2 w nocy.
Z ćwiczeń, to tylko jeźdżenie na rolkach, bo żadna inna aktywność mnie nie interesuje ale jednorazowo na rolkach robię około 12km.
w czerwcu i na początku lipca chodziłam na endermologie,to takie masaże specjalną aparaturą, dostałam od przyszłej teściowej w prezencie. mówiłam już że mam najlepszą teściową? po tych masażach wygładził mi się trochę cellulit.
to nie jest tak,że sobie odmawiam wszystkiego. lubię zjeść kawałek ciasta,czy dobry konkret ( stripsy z kfc... ) ale znam umiar,i wiem że muszę dostarczać dobrych składników.
to tyle
Dobrze że nam wtedy o tym nie pisałaś bo u nas to był okres tycia na potęgę. Wielkie gratulacje za wagę! Ja muszę przede wszystkim wykluczyć słodycze. Ach te podjadanie. Nigdy nie miałam z tym problemu. Ciąża mi to zmieniła. Kiedyś słodycze mogłyby dla mnie nie istnieć. właśnie, kiedyś....
Cytat:
Napisane przez justys1358 Pokaż wiadomość
A to moja Maja na brzuszku.
Super główkę podnosi.
Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Po kąpieli dałam Hani tą pierś, co mnie boli sutek i teraz boli mnie jeszcze bardziej

Dziewczyny, które mają córeczki o imieniu Hania Kiedy Wasze córki obchodzą imieniny?
Ja myślałam że jutro, czyli 26.07. Tata mi ostatnio powiedział że tak dziwnie obchodzić imieniny jak jeszcze nie było chrztu. I w sumie się z nim zgadzam. "Nadania" imienia jeszcze nie było. A to znalazłam w necie:
"Hanna obchodzi imieniny 3 razy w roku:
5 stycznia
26 lipca
18 października"
__________________
ladybird_1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 22:33   #651
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Wybrałybyście tę http://www.smyk.com/gry-i-zabawy-z-n...t-niemowlaka-p czy tę http://www.smyk.com/365-zabaw-dla-ci...t-niemowlaka-p ??

---------- Dopisano o 23:33 ---------- Poprzedni post napisano o 23:25 ----------

Ha, ha, ha i kto powiedział że nie ma instrukcji obsługi dziecka
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"

Edytowane przez stokroteczka777
Czas edycji: 2012-07-25 o 22:30
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 22:36   #652
missmalezji
Wtajemniczenie
 
Avatar missmalezji
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2 099
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Czekałam, żebyś mi doradziła, czy karmić tą zdrową piersią, czy też odciągać, jak utrzymać laktację na odpowiednim poziomie
Zastanawiam się jeszcze, czy nie iść do poradni chorób sutka, w związku z tym bólem. Co o tym myślisz? Nie ma co wydziwiać, czy lepiej to sprawdzić?
Czy Hania się dobrze przysysa, nie wiem Ja mam duże sutki i Ona swoją malutką buźką nie jest w stanie objąć mi całej brodawki, ale niewiele Jej brakuje więc chyba dobrze się przysysa. Położna środowiskowa, jak patrzyła na nasze karmienie, to mówiła, że dobrze.
wybierz się, skoro ci tak bardzo dokucza, może doradzą coś więcej,ja juz nie wiem co doradzić nie musi miec w buźce całej otoczki ale skoro położna mówiła że dobrze się przysysa,to pewnie pod tym względem jest w porządku. aha i odnośnie karmienia podczas krwawienia - nas uczyli że nie jest to przeciwwskazaniem, ale skoro u ciebie dość mocno brodawka krwawiła,to robiłaś prawidłowo,czyli karmić z jednej piersi, a z drugiej odciągać, najlepiej po nakarmieniu Hani, co by imitowało że zjada mleczko z drugiej piersi. no i wylewać niestety :/
Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
Rewelacja!!! Gratulacje
Życzę samych pacjentek równie życzliwych jak Ty jesteś
Cytat:
Napisane przez kapukat Pokaż wiadomość
GRATULUJĘ!!!! a co do wagi jestem pod wrażeniem samozaparcia, wiem sama jak ciężko jest zgubić zbędne kilogramy
Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Moje gratulacje
Cytat:
Napisane przez _millena Pokaż wiadomość
juz w domu..
piskle o dziwo zasnelo, ciekawe czy da mi przespac chociaz do 1szej.....

aga_bre

miss gratulacje !!!!! szkoda, że nie jesteś położna w moich okolicach gratuluje też spadku wagi, a co do teściowej - będzie najlepsza dopóki będzie "przyszłą" teściową, po ślubie,a tym bardziej po porodzie wszystko się odmieni
moja teściowa nie z tych wtrącających się jeśli ją o to nie proszą, na prawdę wiem że lepszej nikt nie ma!
Cytat:
Napisane przez ladybird_1987 Pokaż wiadomość
GRATULACJE!!!
Dziękuję jeszcze raz kochane mamusie!!
teraz szukam pracy. jak nie znajdę, idę na mgr od października.
__________________
26.07.2014


Edytowane przez missmalezji
Czas edycji: 2012-07-25 o 22:38
missmalezji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 22:45   #653
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Dobranoc

---------- Dopisano o 23:45 ---------- Poprzedni post napisano o 23:44 ----------

Cytat:
Napisane przez missmalezji Pokaż wiadomość
moja teściowa nie z tych wtrącających się jeśli ją o to nie proszą, na prawdę wiem że lepszej nikt nie ma!
Szczęściara
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 00:59   #654
kism
Wtajemniczenie
 
Avatar kism
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 179
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Muszę Wam to napisać teraz, bo zapomnę, a już parę razy o tym myślałam. Do odciągających mleko za pomocą laktatora:
Ostatnio robię spektakularne postępy więc chciałam się z Wami podzielić moim sposobem, zresztą osiągniętym też dzięki Wam Może kojarzycie, że nie miałam dobrego zdania na temat użytkowania laktatora, bo przy Maksie mi to zupełnie nie szło, z czasem odciągałam coraz mniej mleka, gdzie jak tylko przystawiałam Maksa, to momentalnie czułam napływ mleka i widziałam szybkie przełykanie u niego. Jednak teraz zachęcona Waszymi w większości dobrymi opiniami na temat ręcznego laktatora Aventu, skusiłam się na zakup takowego tym bardziej, że jestem fanką tej firmy Jednak to miło wyjść sobie czasem bez dziecka i wrócić zrelaksowanym i uśmiechniętym, wiedząc, że dziecko nie czekało głodne Przed chwilą odciągnęłam 190 ml w dwadzieścia parę minut Sama się zdziwiłam, bo jeszcze tydzień temu odciągałam z trudem 120-140 ml. Już opowiadam, co mi pomogło zwiększyć ilość odciąganego pokarmu! Po pierwsze delikatny masaż piersi, dosłownie takie oklepywanie opuszkami palców - jednak metody naszych mam i babć bywają czasami niezastąpione I to wcale nie jakoś długo, dosłownie ok. 0,5-1 min. A po drugie odciąganie metodą, o której pisała millena, tzn. 7-5-3 Parę dni temu bez większego przekonania spróbowałam raz, żeby zobaczyć, czy mi to coś da i dało! Odciągnęłam podobną ilość mleka co wcześniej, tyle że szybciej, w ciągu tej 0,5 h lub nawet mniej, bo skracałam czas widząc, że już mam w miarę tyle mleka, ile potrzeba i nie chciało mi się machąć ręką dłużej i skracałam te 5 i 3 min, do 4 i 2 lub nawet 3 i 1. Odciągałam ostatnio mniej więcej co drugi dzień jedną porcję, żeby mieć na moje wyjścia na basen czy rolki i jeszcze zrobić zapas na Maksia pobyt w szpitalu, żeby móc do niego pójść, a Kaja zostawić z tż. I dziś chyba czwarty raz odciągałam tą metodą, a tu mi nagle poleciało mleko, że hoho choć poprzednio odciągałam tak 140-150, a dziś nagle 190 i pewnie jeszcze by trochę poleciało, ale właśnie skróciłam ten czas do 3 i 1 min (ale właśnie jednak ogólnie utrzymując to zasadę zmieniania piersi), bo na razie niepotrzebne Kajowi takie duże porcje

Rozgadałam się troszkę ale może ktoś z tego skorzysta.
Wiem, że niekoniecznie ten laktator spasuje każdemu, w każdym razie ja jestem póki co bardzo zadowolona.

Już tylu rzeczy ciekawych i przydatnych dowiedziałam się i nauczyłam nauczyłam na naszym wątku Normalnie jak ja mogłam wcześniej bez Was życ?
__________________
2006.03.28 ur. Maksymilian
2012.05.15 ur. Kajetan
tp 2016.12.31 Kruszynka
kism jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 04:59   #655
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
Kaj też dziś dużo spał
O Maksiu pisałam już koło południa Dziś zrobili mu tylko badanie krwi i kazali przyjść jutro rano, bo jutro ma mieć zabieg. Więc jutro od rana znowu będę siedzieć jak na szpilkach...
bedzie dobrze!!! trzymam kciuki !!!

co do odciągania - ja też już skracam sobie czas, bo nie chce mi się tych 7 minut ściągać. (przydałby się taki laktator co to można podpiąć i np w tym czasie coś robić ). Ja z tej metody jestem bardzo zadowolona, bo zwiększyła mi się ilośc mleka w jednej z piersi i faktycznie jestem w stanie lepiej uciągnąć. spróbuje z tym masowaniem piersi jeszcze ;-)
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 07:09   #656
anulka4771
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka4771
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 2 852
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Po kąpieli dałam Hani tą pierś, co mnie boli sutek i teraz boli mnie jeszcze bardziej

Dziewczyny, które mają córeczki o imieniu Hania Kiedy Wasze córki obchodzą imieniny?
Ogólnie imieniny obchodzi sie po urodzinach.
Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
Muszę Wam to napisać teraz, bo zapomnę, a już parę razy o tym myślałam. Do odciągających mleko za pomocą laktatora:
Ostatnio robię spektakularne postępy więc chciałam się z Wami podzielić moim sposobem, zresztą osiągniętym też dzięki Wam Może kojarzycie, że nie miałam dobrego zdania na temat użytkowania laktatora, bo przy Maksie mi to zupełnie nie szło, z czasem odciągałam coraz mniej mleka, gdzie jak tylko przystawiałam Maksa, to momentalnie czułam napływ mleka i widziałam szybkie przełykanie u niego. Jednak teraz zachęcona Waszymi w większości dobrymi opiniami na temat ręcznego laktatora Aventu, skusiłam się na zakup takowego tym bardziej, że jestem fanką tej firmy Jednak to miło wyjść sobie czasem bez dziecka i wrócić zrelaksowanym i uśmiechniętym, wiedząc, że dziecko nie czekało głodne Przed chwilą odciągnęłam 190 ml w dwadzieścia parę minut Sama się zdziwiłam, bo jeszcze tydzień temu odciągałam z trudem 120-140 ml. Już opowiadam, co mi pomogło zwiększyć ilość odciąganego pokarmu! Po pierwsze delikatny masaż piersi, dosłownie takie oklepywanie opuszkami palców - jednak metody naszych mam i babć bywają czasami niezastąpione I to wcale nie jakoś długo, dosłownie ok. 0,5-1 min. A po drugie odciąganie metodą, o której pisała millena, tzn. 7-5-3 Parę dni temu bez większego przekonania spróbowałam raz, żeby zobaczyć, czy mi to coś da i dało! Odciągnęłam podobną ilość mleka co wcześniej, tyle że szybciej, w ciągu tej 0,5 h lub nawet mniej, bo skracałam czas widząc, że już mam w miarę tyle mleka, ile potrzeba i nie chciało mi się machąć ręką dłużej i skracałam te 5 i 3 min, do 4 i 2 lub nawet 3 i 1. Odciągałam ostatnio mniej więcej co drugi dzień jedną porcję, żeby mieć na moje wyjścia na basen czy rolki i jeszcze zrobić zapas na Maksia pobyt w szpitalu, żeby móc do niego pójść, a Kaja zostawić z tż. I dziś chyba czwarty raz odciągałam tą metodą, a tu mi nagle poleciało mleko, że hoho choć poprzednio odciągałam tak 140-150, a dziś nagle 190 i pewnie jeszcze by trochę poleciało, ale właśnie skróciłam ten czas do 3 i 1 min (ale właśnie jednak ogólnie utrzymując to zasadę zmieniania piersi), bo na razie niepotrzebne Kajowi takie duże porcje

Rozgadałam się troszkę ale może ktoś z tego skorzysta.
Wiem, że niekoniecznie ten laktator spasuje każdemu, w każdym razie ja jestem póki co bardzo zadowolona.

Już tylu rzeczy ciekawych i przydatnych dowiedziałam się i nauczyłam nauczyłam na naszym wątku Normalnie jak ja mogłam wcześniej bez Was życ?
no widzisz laktator dobry to super sprawa a wyjśc kazdemu sie należy.

Kurna wyspałam się pobudka po 2 i o 5.40 ale tu dałam na spiąco butelkę,nie wyciągałam go z łóżeczka,pojadł i spał do 7.40Prz espał dziś tą magiczną 5

Dobra to i ja zaczynam się martwicJak wiecie na punkcie kaszlu mam obsesję No i Szymek od wczoraj tak jakby krztusi sie sliną (której ma strasznie dużo aż piana mu leci) pokasłuje i ja zaczynam oczywiście już schizowac,jak nie przejdzie to chyba jutro wybierzemy się do lekarza albo jeszcze dzisiaj.
__________________
12.11.2009r-żonka

Filipek ur 28.12.2007
Szymonek ur 15.05.2012

Ćwiczę
anulka4771 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 07:48   #657
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Dzień dobry witam się z kawusią inusią i moim wczorajszym nieudanym ciastem. Myślałam, że dziś jak będzie całkiem zimne to je pokroję. Nic z tego ale wystarczy nałożyć łyżką i jeść wygląda okropnie, ale przecież nie wyrzucę, jak jest przepieczone i smaczne
no i trzeba uważać na papier
Dziś odwiedza nas koleżanka z synkiem, tydzień młodszym od Paulinki normalnie pierwsza randka

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
Muszę Wam to napisać teraz, bo zapomnę, a już parę razy o tym myślałam. Do odciągających mleko za pomocą laktatora:
Ostatnio robię spektakularne postępy więc chciałam się z Wami podzielić moim sposobem, zresztą osiągniętym też dzięki Wam Może kojarzycie, że nie miałam dobrego zdania na temat użytkowania laktatora, bo przy Maksie mi to zupełnie nie szło, z czasem odciągałam coraz mniej mleka, gdzie jak tylko przystawiałam Maksa, to momentalnie czułam napływ mleka i widziałam szybkie przełykanie u niego. Jednak teraz zachęcona Waszymi w większości dobrymi opiniami na temat ręcznego laktatora Aventu, skusiłam się na zakup takowego tym bardziej, że jestem fanką tej firmy Jednak to miło wyjść sobie czasem bez dziecka i wrócić zrelaksowanym i uśmiechniętym, wiedząc, że dziecko nie czekało głodne Przed chwilą odciągnęłam 190 ml w dwadzieścia parę minut Sama się zdziwiłam, bo jeszcze tydzień temu odciągałam z trudem 120-140 ml. Już opowiadam, co mi pomogło zwiększyć ilość odciąganego pokarmu! Po pierwsze delikatny masaż piersi, dosłownie takie oklepywanie opuszkami palców - jednak metody naszych mam i babć bywają czasami niezastąpione I to wcale nie jakoś długo, dosłownie ok. 0,5-1 min. A po drugie odciąganie metodą, o której pisała millena, tzn. 7-5-3 Parę dni temu bez większego przekonania spróbowałam raz, żeby zobaczyć, czy mi to coś da i dało! Odciągnęłam podobną ilość mleka co wcześniej, tyle że szybciej, w ciągu tej 0,5 h lub nawet mniej, bo skracałam czas widząc, że już mam w miarę tyle mleka, ile potrzeba i nie chciało mi się machąć ręką dłużej i skracałam te 5 i 3 min, do 4 i 2 lub nawet 3 i 1. Odciągałam ostatnio mniej więcej co drugi dzień jedną porcję, żeby mieć na moje wyjścia na basen czy rolki i jeszcze zrobić zapas na Maksia pobyt w szpitalu, żeby móc do niego pójść, a Kaja zostawić z tż. I dziś chyba czwarty raz odciągałam tą metodą, a tu mi nagle poleciało mleko, że hoho choć poprzednio odciągałam tak 140-150, a dziś nagle 190 i pewnie jeszcze by trochę poleciało, ale właśnie skróciłam ten czas do 3 i 1 min (ale właśnie jednak ogólnie utrzymując to zasadę zmieniania piersi), bo na razie niepotrzebne Kajowi takie duże porcje

Rozgadałam się troszkę ale może ktoś z tego skorzysta.
Wiem, że niekoniecznie ten laktator spasuje każdemu, w każdym razie ja jestem póki co bardzo zadowolona.

Już tylu rzeczy ciekawych i przydatnych dowiedziałam się i nauczyłam nauczyłam na naszym wątku Normalnie jak ja mogłam wcześniej bez Was życ?
Też zabieram się do tego ściągania 7-5-3 ale jakoś tylko się zabieram i zabieram, i nic mi z tego nie wychodzi. Ale teraz to już muszę spróbować. I to tak skutkuje od pierwszego razu?

Ja też się nad tym zastanawiam
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 08:09   #658
aga_bre
Rozeznanie
 
Avatar aga_bre
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 900
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
Muszę Wam to napisać teraz, bo zapomnę, a już parę razy o tym myślałam. Do odciągających mleko za pomocą laktatora:
Ostatnio robię spektakularne postępy więc chciałam się z Wami podzielić moim sposobem, zresztą osiągniętym też dzięki Wam Może kojarzycie, że nie miałam dobrego zdania na temat użytkowania laktatora, bo przy Maksie mi to zupełnie nie szło, z czasem odciągałam coraz mniej mleka, gdzie jak tylko przystawiałam Maksa, to momentalnie czułam napływ mleka i widziałam szybkie przełykanie u niego. Jednak teraz zachęcona Waszymi w większości dobrymi opiniami na temat ręcznego laktatora Aventu, skusiłam się na zakup takowego tym bardziej, że jestem fanką tej firmy Jednak to miło wyjść sobie czasem bez dziecka i wrócić zrelaksowanym i uśmiechniętym, wiedząc, że dziecko nie czekało głodne Przed chwilą odciągnęłam 190 ml w dwadzieścia parę minut Sama się zdziwiłam, bo jeszcze tydzień temu odciągałam z trudem 120-140 ml. Już opowiadam, co mi pomogło zwiększyć ilość odciąganego pokarmu! Po pierwsze delikatny masaż piersi, dosłownie takie oklepywanie opuszkami palców - jednak metody naszych mam i babć bywają czasami niezastąpione I to wcale nie jakoś długo, dosłownie ok. 0,5-1 min. A po drugie odciąganie metodą, o której pisała millena, tzn. 7-5-3 Parę dni temu bez większego przekonania spróbowałam raz, żeby zobaczyć, czy mi to coś da i dało! Odciągnęłam podobną ilość mleka co wcześniej, tyle że szybciej, w ciągu tej 0,5 h lub nawet mniej, bo skracałam czas widząc, że już mam w miarę tyle mleka, ile potrzeba i nie chciało mi się machąć ręką dłużej i skracałam te 5 i 3 min, do 4 i 2 lub nawet 3 i 1. Odciągałam ostatnio mniej więcej co drugi dzień jedną porcję, żeby mieć na moje wyjścia na basen czy rolki i jeszcze zrobić zapas na Maksia pobyt w szpitalu, żeby móc do niego pójść, a Kaja zostawić z tż. I dziś chyba czwarty raz odciągałam tą metodą, a tu mi nagle poleciało mleko, że hoho choć poprzednio odciągałam tak 140-150, a dziś nagle 190 i pewnie jeszcze by trochę poleciało, ale właśnie skróciłam ten czas do 3 i 1 min (ale właśnie jednak ogólnie utrzymując to zasadę zmieniania piersi), bo na razie niepotrzebne Kajowi takie duże porcje

Rozgadałam się troszkę ale może ktoś z tego skorzysta.
Wiem, że niekoniecznie ten laktator spasuje każdemu, w każdym razie ja jestem póki co bardzo zadowolona.

Już tylu rzeczy ciekawych i przydatnych dowiedziałam się i nauczyłam nauczyłam na naszym wątku Normalnie jak ja mogłam wcześniej bez Was życ?
Super, że masz tyle mleka. Ja z jednej strony cieszę się, że Miki odrzucił pierś, ale z drugiej jest mi przykro. Żałuje, że nie urodził się większy i nie mogłam go troszkę przegłodzić i nie wchodzić z mm. No ale cóż może przy drugim dziecku się uda. Dzisiaj rano urządził taką awanturę na cycku, że mi się słabo zrobiło.

I faktycznie też się nad tym zastanawiam jak ja mogłam bez Was funkcjonować. W sumie to jesteście jak przyjaciółka, której wszystko można powiedzieć.

anulka oby to nie było nic groźnego z tym kaszlem.

Miki właśnie walczy ze snem i marudzi. Dzisiaj już wypił 230ml mm.


Dzisiaj kończymy 2 miesiące.:pi jemy:
__________________
MIKOŁAJ
aga_bre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 08:11   #659
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Zamówiłam matę
Dziękuję CI dobra osóbko która napisałaś mi o SMYKU nie pamiętam która to była, ach ta moja pamięć. Faktycznie taniej, bo z przesyłką taniej niż na Allegro bez przesyłki. Zamówiłam matę i książkę i wyszło ok 10zł więcej niż na Allegro sama mata z przesyłką
Jedynie faktycznie długo czeka sie na wysyłkę. Wyślą dopiero ok 1sierpnia, ale cóż zaczekamy.

Mają chyba najtańszą przesyłkę kurierską w Polsce heh zaraz o reklamę zostanę posądzona 5zł !! jesli płaci się przelewem, a za darmo jeśli zamówienie przekroczy 200zł. Czyli ja za przesyłkę nie musze płacić, ale że chcę zapłacic przy odbiorze, to 5zł.
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"

Edytowane przez stokroteczka777
Czas edycji: 2012-07-26 o 08:14
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 08:15   #660
anulka4771
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka4771
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 2 852
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez aga_bre Pokaż wiadomość

anulka oby to nie było nic groźnego z tym kaszlem.

Miki właśnie walczy ze snem i marudzi. Dzisiaj już wypił 230ml mm.


Dzisiaj kończymy 2 miesiące.:pi jemy:
to pijemy,matko kolejne pochlej party normalnie popadne w chorobę

No i Mikołaj piję więcej niż Szymon bo on raptem 60 wypił,chyba ze liczysz od północy to u nas było 240ml
__________________
12.11.2009r-żonka

Filipek ur 28.12.2007
Szymonek ur 15.05.2012

Ćwiczę

Edytowane przez anulka4771
Czas edycji: 2012-07-26 o 08:17
anulka4771 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:05.