Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-26, 15:14   #3061
alusiekmalutki89
Zakorzenienie
 
Avatar alusiekmalutki89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 5 176
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

mam pytanie do dziewczyn które pragną przytyć
czytam te Wasze jasłospisy, czytam i....
ILE WAM SIĘ UDAŁO PRZYBRAĆ NA WADZE np. w miesiac?
__________________
alusiekmalutki89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-26, 15:27   #3062
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

2kg.
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-26, 15:33   #3063
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Pokaż wiadomość
2kg.
to było pytanie do osób, których jadłospisy są chwalone
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-26, 16:25   #3064
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Znowu mnie tu nie było jakiś czas, tak więc:

Dzisiejsze U
I Płatki żytnie i owsiane + łycha otrąb z jabłkiem, gruszką, suszoną żurawiną, orzechami brazylijskimi i nerkowca, garścią chrupiącej pszenicy z miodem oraz garścią Cheeriosów, zalane jogurtem nat.

II
Duża owalna kromka chleba słonecznikowego z osełką i kilkoma grubaśnymi plastrami oscypka (wróciłam z gór, od 2 dni na kolację lub 2śn. jem chleb z oscypkiem w różnych kombinacjach ), marchewkowe słupki do chrupania.

III
Porcja pikantnego leczo (pomidory, papryki, cebula, przyprawy) z kurczakiem i białym ryżem.

IV
Miseczka waniliowego budyniu z garścią orzechów laskowych i rządkiem mlecznej czekolady z orzechami; inka karmelowa z mlekiem. Zasłodziłam się niesamowicie Wpadło jeszcze zielone, kwaśne jabłko.

V
Prawdopodobnie miseczka obiadowego leczo + 2 kromki grahama z masłem czosnkowym i polędwicą drobiową.
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-26, 16:26   #3065
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Niedzielne, rozpustne U

I lodówkowa owsianko - orkiszanka gotowana na naturalnym mleku sojowym podana z kakaowym kremem z awokado i musem śliwkowym + szklanka wody z cytryną i miętą

II szarlotka na kruchym cieście z rodzynkami, bezową pianką, kruszonką i kawałkami sliwek z gałką lodów cytrynowych + kawa

III domowa pizza na cieniutkim spodzie z sosem pomidorowym, pomidorkami koktajlowymi, świeżym szpinakiem, oliwkami, szynką parmeńską, ziołami i parmezanem

kromka goracego chleba żytniego z siekanymi orzechami w miodzie i kawałeczkiem sera brie + ricore

IV będzie szpinak smażony na oliwie z ciecierzycą z sosem balsamicznym z musztardą francuską

do picia: woda, herbata zielona x2
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-26, 16:28   #3066
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
Znowu mnie tu nie było jakiś czas, tak więc:

Dzisiejsze U
I Płatki żytnie i owsiane + łycha otrąb z jabłkiem, gruszką, suszoną żurawiną, orzechami brazylijskimi i nerkowca, garścią chrupiącej pszenicy z miodem oraz garścią Cheeriosów, zalane jogurtem nat.

II
Duża owalna kromka chleba słonecznikowego z osełką i kilkoma grubaśnymi plastrami oscypka (wróciłam z gór, od 2 dni na kolację lub 2śn. jem chleb z oscypkiem w różnych kombinacjach ), marchewkowe słupki do chrupania.

III
Porcja pikantnego leczo (pomidory, papryki, cebula, przyprawy) z kurczakiem i białym ryżem.

IV
Miseczka waniliowego budyniu z garścią orzechów laskowych i rządkiem mlecznej czekolady z orzechami; inka karmelowa z mlekiem. Zasłodziłam się niesamowicie Wpadło jeszcze zielone, kwaśne jabłko.

V
Prawdopodobnie miseczka obiadowego leczo + 2 kromki grahama z masłem czosnkowym i polędwicą drobiową.
PYCHA Dużo chodziliście i zwiedzaliście ? ja teraz jade w góry
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-26, 18:41   #3067
delightful_
Zadomowienie
 
Avatar delightful_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 1 096
GG do delightful_
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Pokaż wiadomość
Niedzielne, rozpustne U

I lodówkowa owsianko - orkiszanka gotowana na naturalnym mleku sojowym podana z kakaowym kremem z awokado i musem śliwkowym + szklanka wody z cytryną i miętą

II szarlotka na kruchym cieście z rodzynkami, bezową pianką, kruszonką i kawałkami sliwek z gałką lodów cytrynowych + kawa

III domowa pizza na cieniutkim spodzie z sosem pomidorowym, pomidorkami koktajlowymi, świeżym szpinakiem, oliwkami, szynką parmeńską, ziołami i parmezanem

kromka goracego chleba żytniego z siekanymi orzechami w miodzie i kawałeczkiem sera brie + ricore

IV będzie szpinak smażony na oliwie z ciecierzycą z sosem balsamicznym z musztardą francuską

do picia: woda, herbata zielona x2
Przepysznie ! Kradnę Ci śniadanko
__________________
180, 107->60 completed
walka o piękne włosy
ćwiczę !
delightful_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-26, 19:42   #3068
N_tt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 294
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

P.

1.
7:45 owsianka tradycyjna... :P 4 łychy płatków, łycha otrąb, jogurt naturalny, maliny, garść laskowych, łycha miodu
2. 10:30 grahamka 100g z 2 plastrami sera żółtego, sałatą, całym pomidorem, bazylią
3. 14:00 porcja pieczonych polędwiczek drobiowych z dodatkiem oliwy z oliwek, marchewki, pora; makaron pełnoziarnisty z koperkiem
4. 17:00 10 pierożków leniwych własnej roboty (skład: twaróg, mąka pełnoziarnista, jajko) z musem ze zmiksowanego banana i brzoskwini
5. 19:45 grahamka z masłem, 2 plastrami sera żółtego , 4 plastrami polędwicy miodowej, sałatą, całym pomidorem, bazylią; herbata zielona z miodem

ruch: ok 40 minut roweru, 8 minut legs

jak tak to czytam to nie wydaje mi się teraz tego aż tak dużo :/

Edytowane przez N_tt
Czas edycji: 2012-08-26 o 19:43
N_tt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-26, 20:14   #3069
delightful_
Zadomowienie
 
Avatar delightful_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 1 096
GG do delightful_
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez N_tt Pokaż wiadomość
P.

1.
7:45 owsianka tradycyjna... :P 4 łychy płatków, łycha otrąb, jogurt naturalny, maliny, garść laskowych, łycha miodu
Urozmaić tu cośniecoś, bo wieje rutyną Zmień chociaż maliny na banana i dodaj jeszcze masło orzechowe, posyp fitellami, cokolwiek, bo maławo .
2. 10:30 grahamka 100g z 2 plastrami sera żółtego, sałatą, całym pomidorem, bazylią
Gdzie masło ? Zawsze używałaś . ; )
3. 14:00 porcja pieczonych polędwiczek drobiowych z dodatkiem oliwy z oliwek, marchewki, pora; makaron pełnoziarnisty z koperkiem
Tu masz zawsze mało, dodaj nasiona\pestki\orzechy do sałatki i polej makaron sosem.
4. 17:00 10 pierożków leniwych własnej roboty (skład: twaróg, mąka pełnoziarnista, jajko) z musem ze zmiksowanego banana i brzoskwini Pycha Polałabym jeszcze jogurtem albo podała z kleksem serka homo . Zrobiłabym polewę z kakao i miodu i posypała płatkami migdałów, chyba nawet jutro wykorzystam !
5. 19:45 grahamka z masłem, 2 plastrami sera żółtego , 4 plastrami polędwicy miodowej, sałatą, całym pomidorem, bazylią; herbata zielona z miodem
I znów, gdzie masełko ?

ruch: ok 40 minut roweru, 8 minut legs

jak tak to czytam to nie wydaje mi się teraz tego aż tak dużo :/
No i słusznie Ci się nie wydaje, bo jest malutko, to na pewno nie est P, a U, wciąż i wciąż . Jesz pysznie, ale powinnaś zmodyfikować i zastosować P z prawdziwego zdarzenia, żeby nabierać w tempie. Nic się samo nie wydarzy

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

I moje skromnie proszące o ocenę P

I. Owsianka budyniowa - 1-szy raz jadłam ( 4 łyżki płatków, 1 otrąb owsianych, pszennych i zarodków, budyń ) na napoju naturalnym sojowym z wanilią, cynamonem, kakao i skórką pomarańczową; z bananem, brzoskwinią UFO, garścią migdałów i łyżką domowej dżemo - konfitury malinowej;
II . Kromka opieczonego chleba żytniego pełnoziarnistego z żółtym serem, kromka opieczonego chleba orkiszowego z almette śmietankowym, porządna garść podprażonego słonecznika do posypania, wiejskie jajo XXL sadzone + warzywa : sałata, pomidor, czarne oliwki, piertuszka, koperek z opakowaniem serka wiejskiego;
III. Makaron gryczany z piersią z kurczaka i pikantnym leczo, sałatka wielowarzywna z oliwą z oliwek i prażonymi pestek dyni;
IV. Naleśniki pełnoziarniste ( z braku mlekopodobnych zrobiłam z kefirem i wyszły lepsze niż z mlekiem, grube i barrrdzo sycące, pycha ! ): z musem jabłkowym, cynamonem i półtłustym twarożkiem\ z twarożkiem kakaowo-waniliowym i nektarynką, podane z kleksami jogurtu greckiego i wiórkami kokosa;
V. Sałatka z brązowego ryżu, wędzonej makreli, pomidora, ogórka kiszonego z jogurtem, posypana prażoną dynią i słonecznikiem .

__________________
180, 107->60 completed
walka o piękne włosy
ćwiczę !
delightful_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-26, 20:21   #3070
DemiRose13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 53
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Pokaż wiadomość
Niedzielne, rozpustne U

I lodówkowa owsianko - orkiszanka gotowana na naturalnym mleku sojowym podana z kakaowym kremem z awokado i musem śliwkowym + szklanka wody z cytryną i miętą

II szarlotka na kruchym cieście z rodzynkami, bezową pianką, kruszonką i kawałkami sliwek z gałką lodów cytrynowych + kawa

III domowa pizza na cieniutkim spodzie z sosem pomidorowym, pomidorkami koktajlowymi, świeżym szpinakiem, oliwkami, szynką parmeńską, ziołami i parmezanem

kromka goracego chleba żytniego z siekanymi orzechami w miodzie i kawałeczkiem sera brie + ricore

IV będzie szpinak smażony na oliwie z ciecierzycą z sosem balsamicznym z musztardą francuską

do picia: woda, herbata zielona x2
chlebek domowy? jak tak - chcę przepis!
DemiRose13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-26, 20:31   #3071
N_tt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 294
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez delightful_ Pokaż wiadomość
No i słusznie Ci się nie wydaje, bo jest malutko, to na pewno nie est P, a U, wciąż i wciąż . Jesz pysznie, ale powinnaś zmodyfikować i zastosować P z prawdziwego zdarzenia, żeby nabierać w tempie. Nic się samo nie wydarzy

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

I moje skromnie proszące o ocenę P

I. Owsianka budyniowa - 1-szy raz jadłam ( 4 łyżki płatków, 1 otrąb owsianych, pszennych i zarodków, budyń ) na napoju naturalnym sojowym z wanilią, cynamonem, kakao i skórką pomarańczową; z bananem, brzoskwinią UFO, garścią migdałów i łyżką domowej dżemo - konfitury malinowej;
II . Kromka opieczonego chleba żytniego pełnoziarnistego z żółtym serem, kromka opieczonego chleba orkiszowego z almette śmietankowym, porządna garść podprażonego słonecznika do posypania, wiejskie jajo XXL sadzone + warzywa : sałata, pomidor, czarne oliwki, piertuszka, koperek z opakowaniem serka wiejskiego;
III. Makaron gryczany z piersią z kurczaka i pikantnym leczo, sałatka wielowarzywna z oliwą z oliwek i prażonymi pestek dyni;
IV. Naleśniki pełnoziarniste ( z braku mlekopodobnych zrobiłam z kefirem i wyszły lepsze niż z mlekiem, grube i barrrdzo sycące, pycha ! ): z musem jabłkowym, cynamonem i półtłustym twarożkiem\ z twarożkiem kakaowo-waniliowym i nektarynką, podane z kleksami jogurtu greckiego i wiórkami kokosa;
V. Sałatka z brązowego ryżu, wędzonej makreli, pomidora, ogórka kiszonego z jogurtem, posypana prażoną dynią i słonecznikiem .

Wiem, wiem....
jutro się ważę i zobaczę jakie tempo teraz no i będę dodawała znowu

a Twoje jadło śliczne i wzorowe jak zawsze! Dzielna!
N_tt jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-26, 20:39   #3072
Sunday Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Sunday Rose
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 988
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Hej wrzucam U/R - chudnę

I placuszki z mąki pełnoziarnistej z bananem posmarowane twarożkiem z owocami, jogurtem naturalnym i domowym niesłodzonym dżemem śliwkowym

II dwie pieczone pałki z kurczaka, dwa kotleciki ziemniaczane z koperkiem, surówka warzywna z lekkim sosem na jogurcie

III duże domowe ciasteczko z gorzką czekoladą, kawa z mlekiem i cukrem

garstka migdałów

IV pół wędzonej makreli, ogórki kiszone

__________________
w Twych ramionach jest wszystko, co chciałam zawsze mieć..
Sunday Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 06:07   #3073
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez delightful_ Pokaż wiadomość
No i słusznie Ci się nie wydaje, bo jest malutko, to na pewno nie est P, a U, wciąż i wciąż . Jesz pysznie, ale powinnaś zmodyfikować i zastosować P z prawdziwego zdarzenia, żeby nabierać w tempie. Nic się samo nie wydarzy

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

I moje skromnie proszące o ocenę P

I. Owsianka budyniowa - 1-szy raz jadłam ( 4 łyżki płatków, 1 otrąb owsianych, pszennych i zarodków, budyń ) na napoju naturalnym sojowym z wanilią, cynamonem, kakao i skórką pomarańczową; z bananem, brzoskwinią UFO, garścią migdałów i łyżką domowej dżemo - konfitury malinowej;
II . Kromka opieczonego chleba żytniego pełnoziarnistego z żółtym serem, kromka opieczonego chleba orkiszowego z almette śmietankowym, porządna garść podprażonego słonecznika do posypania, wiejskie jajo XXL sadzone + warzywa : sałata, pomidor, czarne oliwki, piertuszka, koperek z opakowaniem serka wiejskiego;
III. Makaron gryczany z piersią z kurczaka i pikantnym leczo, sałatka wielowarzywna z oliwą z oliwek i prażonymi pestek dyni;
IV. Naleśniki pełnoziarniste ( z braku mlekopodobnych zrobiłam z kefirem i wyszły lepsze niż z mlekiem, grube i barrrdzo sycące, pycha ! ): z musem jabłkowym, cynamonem i półtłustym twarożkiem\ z twarożkiem kakaowo-waniliowym i nektarynką, podane z kleksami jogurtu greckiego i wiórkami kokosa;
V. Sałatka z brązowego ryżu, wędzonej makreli, pomidora, ogórka kiszonego z jogurtem, posypana prażoną dynią i słonecznikiem .

Pycha. I wiem cos o tych wiejskich jajach
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 09:00   #3074
Patrysia92
Raczkowanie
 
Avatar Patrysia92
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 45
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Jadlospisy z 2 dni

Sobota:

Sniadanie:
- 2 parowki, 2 jajka na twardo i duzo pomidorkow cherry (tak mnie naszlo, haha)

2 Sniadanie:
- Banan i pare migdalow

Lunch:
- Salatka feta (pomidorki cherry, ogorek, ser feta + szpinak)

Obiado-Kolacja:
- 4 mlode ziemniaczki, salatka crunchy i losos z sosem peri peri <3


Niedziela

Sniadanie:
- Owsianka z mlekiem migdalowym, migdaly + kawalki jablka

2 Sniadanie:
- Banan + pare suszonych sliwek

Lunch:
- Reszta salatki 'feta' z wczoraj

Obiado-kolacja:
- 2 kawalki pizzy pepperoni (haha) salatka crunchy i pare potato wages
Patrysia92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 09:03   #3075
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

R weekendowo

Ś: duża bułka grahamka podłużna: pół z serem żółtym i krakowską suchą; pół z masłem orzechowym sante, serkiem typu włoskiego capri i dżemem eko truskawkowym niskosłodzonym; kawa parzona z mlekiem
2h orbitrek
O: ryż pełnoziarnisty; szaszłyki drobiowe z paryką żółtą i czerwoną cebulką; surówka z marchwi, jabłka i słonecznika skropiona cytryną
P: 1 twarożek lekki z miseczką borówek amerykańskich i garścią orzechów nerkowca; kawa parzona z mlekiem
K: 1 kawałek chleba zdrowie życia z ziarnami, wędliną drobiową i pomidorem; 1 jajko gotowane; miseczka groszku konserwowego wymieszanego z ogórkiem kiszonym

R:

Ś: 1 bułka razowa okrągła z ziarnami: pół z serem żółtym, jajkiem gotowanym i pokruszoną wędliną " filet z indyka"; pół z serkiem homogenizowanym maćkowy waniliowym; 1 banan; kawa parzona z mlekiem
2h orbitrek
IIŚ: 1 twarożek lekki z 1 łyżką masła orzechowego i garścią mieszanki studenckiej; kawa parzona z mlekiem
O: makaron pełnoziarnisty kokardki mini udko z kurczaka gotowane, ale tłustawe; mx warzyw gotowanych: kalafior, brokuły, marchew
K: 1 kawałek chleba zdrowie życia z serkiem typu włoskiego capri i wędliną " filet z indyka" 1 surowa marchewka, 1 pomidor, 1 ogorek kiszony; 1 serek homogenizowany naturalny

R:

Ś: owsianka: 3 łyżki płatków owsianych, 1 łyżka wiórków kokosowych; 5 migdałów, 1 kiwi, 1 jabłuszko z mlekiem
IIŚ: kanapka: 2 kawałki chleba razowego zdrowie życia z serem żółtym; krakowską suchą i ogórkiem świeżym; śliwka węgierka; kawa parzona z mlekiem
O: kasza gryczana; pierś z kurczaka panierowana smażona na oliwce; groszek z marchewką
2 h orbitrek
K: twarożek lekki z różnymi warzywami, wędliną z indyka, posypany pestkami dyni


I jak?
Kurcze coś krótko miałam okres 3 dni, ale obfity, czy to możliwe?
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?






Edytowane przez mpati86
Czas edycji: 2012-08-27 o 11:23
mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 10:20   #3076
Mala_Zmijka
Raczkowanie
 
Avatar Mala_Zmijka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

R:

1. Kefir 200ml + Corn Flakes 30g, Banan duży, Sok z jabłek i żurawiny 1 szklanka
2. Kanapka z twarożkiem posypana szczypiorkiem (chleb żytni) + 100g arbuza
3. Pierś z kurczaka (100g) z warzywną mieszanką chińską (połowa torebki) + szklanka soku grejpfrutowego
4. Małe opakowanie jogurtu naturalnego z orzechami włoskimi + 4 rzodkiewki
5. Kanapka z kiszonym ogórkiem i szynką + małe opakowanie joggurtu nat.
__________________
Dum spiro, spero
Mala_Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 14:20   #3077
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

eee, końcówka tygodnia w moim wykonaniu to było raczej mało rozsądne, intensywne przytycie, a nie żadne U/R a teraz mobilizacja

U/R
1/ Bułka dyniowa z serkiem śmietankowym, wędzonym łososiem i jajkiem na twardo. Nektarynka, kawa z mlekiem.
2/ Ryż brązowy, leczo (pomidory, papryka, cebula, cukinia) z kawałkami piersi z kurczaka w ziołach.
3/ Twaróg półtłusty (1/2 kostki) z puree z dyni i posiekanymi orzechami laskowymi.
4/ Pieczony filet z miruny posypany koperkiem, plastry grillowanej cukini.
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 15:04   #3078
Malinuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 31
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

U:

I: pełnoziarnista tortilla z kurczakiem, szpinakiem, serem żółtym i pesto + dosładzany koktajl truskawkowy na mleku sojowym

II: maliny (ze 2 garście) z jogurtem naturalnym i muesli

III: ziemniaki polane masłem+ pomidor z bazylią i oliwą + 2 panierowane filety z flądry

IV: kawał arbuza + drożdżówka z malinami + garść migdałów

V: w planach: bułka pszenna z: nutellą i truskawkami/masłem, twarożkiem ziołowym, bazylią i pomidorem
Malinuch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 16:38   #3079
Becia012
Raczkowanie
 
Avatar Becia012
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 169
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Malinuch Pokaż wiadomość
U:

I: pełnoziarnista tortilla z kurczakiem, szpinakiem, serem żółtym i pesto + dosładzany koktajl truskawkowy na mleku sojowym

II: maliny (ze 2 garście) z jogurtem naturalnym i muesli

III: ziemniaki polane masłem+ pomidor z bazylią i oliwą + 2 panierowane filety z flądry

IV: kawał arbuza + drożdżówka z malinami + garść migdałów

V: w planach: bułka pszenna z: nutellą i truskawkami/masłem, twarożkiem ziołowym, bazylią i pomidorem

Baardzo mi sie podoba. Moje smaki
__________________
Mój blog. ZDJĘCIA Zapraszam!c
Becia012 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-27, 17:22   #3080
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez delightful_ Pokaż wiadomość
Przepysznie ! Kradnę Ci śniadanko
Dzięki! Nastepnym razem mogę śniadanie wysłać pocztą gołębią

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Cytat:
Napisane przez DemiRose13 Pokaż wiadomość
chlebek domowy? jak tak - chcę przepis!
Chlebek domowy ale robiony przez babcię więc przepisu nie mam

Dzisiejsze U:
I 2 kawałki domowego chleba zytniego - kozi twarożek, pomidorki, rukola, świeżo zielony pieprz / kozi ser pleśniowy i papryka + kawa parzona

II krem sojowy o smaku gorzkiej czekolady z kilkoma łyżkami konfitury z czarnej porzeczki

III curry z kurczaka na mleczku kokosowym z kolorowymi paprykami posypane prażonym sezamem podane z ryżem basmati z szafranem i sosem sojowym

IV (jakąś godzinę później ) ricore, pasek gorzkiej studentskiej, 2 duże śliwki

V bedzie zapiekana zupa cebulowa z pecorino romano albo reszta hummusu z macą razowa i marchewką do pochrupania ;d

do picia: woda, pokrzywa

Edytowane przez Milka1224
Czas edycji: 2012-08-27 o 17:24
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 18:32   #3081
imperfect1997
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 99
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

U
I. 3 kakaowe naleśniki z bardzo słodkim musem jabłkowym i cynamonem
II. 2 kanapki z masłem, serem żółtym, ogórkiem i cebulą, trochę śliwek
III. makaron ze smażoną piersią kurczaka i sosem pomidorowym
IV. woreczek ryżu z musem jabłkowym i cynamonem
imperfect1997 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 19:00   #3082
zielona_zabcia
Rozeznanie
 
Avatar zielona_zabcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 778
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

R

I.placki owsiane (1/3szl.płatków górskich,dwa jaja,sól,pieprz,zioła prowansalskie) z smażonymi na teflonie cebulą i pieczarkami, papryką i pomidorem:
II.twarożek domowy z piątnicy z malinami200g i nerkowcami30g;
III.porcja pieczonego w ziołach i cytrynie łososia ze szpinakiem z czoskniem (mnóstwo) na makaronie pełnoziarnistym z pieczoną dynią i pestkami:
trening siłowy(taki solidny wycisk, wczoraj był dzień regeneracji, więc miałam zapał i siły), stretching: po banan:
1h po.
IV.wszystko z parowaru: 150gramowa pierś z indyka , brokuły, marwitki; wszytko w ziołach:

wieczorem hh

+woda, zielona herbara

to tyle, chyba przesadziłam z tym białkiem dziś,ale ładnie i b.szybko chudnę,
__________________
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. "
św. Augustyn


zaręczona 30.03.2012
mama maleńkiego Miłoszka 17.07.2012
niedługo żona
niedługo matura
wygrałam swoje życie !
zielona_zabcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 06:27   #3083
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

R

Ś: owsianka: 3 łyżki płatków owsianych; 1 łyżka siemienia lnianego zalane wrzątkiem po napęcznieniu dodany 1 serek homo naturalny 150g, posypane malinami i polane miodem lipowym
IIŚ: kanapka: 2 kawałki chleba zdrowie życia z ziarnami z sałatą, serem gouda light i ogórkiem kiszonym; 1 jabłuszko; kawa parzona z mlekiem
O: zupa fasolowa z piersią z kurczaka
2h orbitrek
K: łosoś wędzony na gorąco opalany drewnem bukowym pół opakowania posypany łyżeczką słonecznika ; warzywa gotowane mix- brokuł, kalfior, marchew ; 1pomidor
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 07:53   #3084
nicole89
Raczkowanie
 
Avatar nicole89
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: high above the skies
Wiadomości: 480
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

R

Śniadanie: 2 małe kromki chleba żytniego pełnoziarnistego z pastą sojową + czarna kawa z 1 tabletką słodzika

II Śniadanie: 2 kawałki makowca

Obiad: domowa sałatka z piersi kurczaka i sałaty lodowej, z sosem z jogurtu 0%

Podwieczorek: 1 mała kromka chleba żytniego z hummusem + sok Kubuś

Kolacja: domowa tarta ze szpinakiem + Phu Erh

+ 20 minut ćwiczeń z Ewą Chodakowską
__________________
6.06.2011r. nie prostuję!

62-> 61-> 60-> 59-> 58-> 57-> 56->55-> 54->53-> 52

Pani Magister
nicole89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 08:25   #3085
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez zielona_zabcia Pokaż wiadomość
R

I.placki owsiane (1/3szl.płatków górskich,dwa jaja,sól,pieprz,zioła prowansalskie) z smażonymi na teflonie cebulą i pieczarkami, papryką i pomidorem:
II.twarożek domowy z piątnicy z malinami200g i nerkowcami30g;
III.porcja pieczonego w ziołach i cytrynie łososia ze szpinakiem z czoskniem (mnóstwo) na makaronie pełnoziarnistym z pieczoną dynią i pestkami:
trening siłowy(taki solidny wycisk, wczoraj był dzień regeneracji, więc miałam zapał i siły), stretching: po banan:
1h po.
IV.wszystko z parowaru: 150gramowa pierś z indyka , brokuły, marwitki; wszytko w ziołach:

wieczorem hh

+woda, zielona herbara

to tyle, chyba przesadziłam z tym białkiem dziś,ale ładnie i b.szybko chudnę,
bardzo ładnie. też lubię te twarożki. a ile już jesteś na R? i ile zjechałaś?
pisałam tobie pw, ale brak odezwu
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 08:29   #3086
siostraelwa
Zadomowienie
 
Avatar siostraelwa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 1 685
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Dawno nic nie wrzucałam, więc wczorajsze R:

Ś: pancakes żytnie z siemieniem lnianym + syrop klonowy
2Ś: 2 grzanki z chleba drwalskiego (z lidla) z łososiem wędzonym, jajkiem indyczym i pomidorem
O: sznycel z indyka z piekarnika + pomidorki + 1/2 woreczka brązowego ryżu
3: koktajl z melona i winogron + jogurt nat + siemię
4: 2 małe grzaneczki z twarogiem chudym i dżemem
5: twaróg chudy z pomidorem i przyprawami

trening: killer Chodakowskiej, 50min zumby, żywszy spacer z psiakiem
do picia: wooooooooooooooda, 2 kawki bez cukru
siostraelwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 08:37   #3087
zielona_zabcia
Rozeznanie
 
Avatar zielona_zabcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 778
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
bardzo ładnie. też lubię te twarożki. a ile już jesteś na R? i ile zjechałaś?
pisałam tobie pw, ale brak odezwu
uwielbiam te twarożki
na R jestem 33dni. zaczęłam z wagą 62kg, wczoraj rano było 58kg
odpiszę Ci kochana, jak tylko będę miała więcej niż 3minuty czasu dobrze?
__________________
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. "
św. Augustyn


zaręczona 30.03.2012
mama maleńkiego Miłoszka 17.07.2012
niedługo żona
niedługo matura
wygrałam swoje życie !
zielona_zabcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 08:42   #3088
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez zielona_zabcia Pokaż wiadomość
uwielbiam te twarożki
na R jestem 33dni. zaczęłam z wagą 62kg, wczoraj rano było 58kg
odpiszę Ci kochana, jak tylko będę miała więcej niż 3minuty czasu dobrze?
ok.
ja tu panikuje, a minęło dopiero 14 dni. i z wagi 75, 5 kg jest 72 kg. a ja jakoś obawiam się, czy w ogóle schudnę. bo ostatnio wydaje mi się, że od tygodnia waga nie spada.
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 09:33   #3089
whiness
Zadomowienie
 
Avatar whiness
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 065
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
R

Ś: owsianka: 3 łyżki płatków owsianych; 1 łyżka siemienia lnianego zalane wrzątkiem po napęcznieniu dodany 1 serek homo naturalny 150g, posypane malinami i polane miodem lipowym
IIŚ: kanapka: 2 kawałki chleba zdrowie życia z ziarnami z sałatą, serem gouda light i ogórkiem kiszonym; 1 jabłuszko; kawa parzona z mlekiem
O: zupa fasolowa z piersią z kurczaka
2h orbitrek
K: łosoś wędzony na gorąco opalany drewnem bukowym pół opakowania posypany łyżeczką słonecznika ; warzywa gotowane mix- brokuł, kalfior, marchew ; 1pomidor
Wszystko fajnie, smacznie. Obiad był dosyć mały i beztłuszczowy, ale nadrobiłaś to łososiem i pestkami na kolację (swoją drogą, teraz mam ochotę zrobić sobie podobną . Bardzo dobra, rozsądna redukcja.
__________________
Śniadania *i nie tylko*:
relishmeals
profil na facebooku
whiness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 14:54   #3090
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

r
  1. pół grahamki z 2 plastrami szynki, pomidorem, sok z pomarańczy
  2. kabanos + 2 plastry sera żółtego (jadłam to w odstepie 2-3 godzin)
  3. pulpeciki w sosie pomidorowym, ziemniak gotowany i ogórki w zalewie curry, lampka wina czerwonego


waga rośnie
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:02.