Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz. 5. - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-05, 14:21   #3871
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Dosiak Pokaż wiadomość
W kwestii studiów dziwi mnie narzekanie na wszystko. Rozumiem, że na niektóre rzeczy można się zdenerwować, ale nie ma sensu zaraz ogłaszać, że państwowe uczelnie mają studentów gdzieś, (...)

Jak nie można się zapisać na zajęcia (a po to się chyba do cholery studiuje), jak na kilka tysięcy ludzi tworzy się kilka grup ćwiczeniowych z danego przedmiotu, a potem robi się egzamin taki, ze 85 procent ludzi nie zdaje i płaci warunek w wysokości 1100 złotych, a nie ma szans nawet na rozłożenie tej sumy na raty, jak nie można zapisać się na przedmiot X na seminarium, a być może wiąże się z tym przedmiotem swoją przyszłość, jak....

to przepraszam- gdzie ma studentów moja uczelnia jak nie w d... ?

jak ktoś Cię notorycznie robi w ch... to się uśmiechasz i milczysz?
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 14:58   #3872
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Rozwala mnie to jak "tfurcy" seriali próbują nam robić wodę z mózgu - tzn wiedziałam, że próbują, ale nie myślałam, że do tego stopnia. Oglądam jednym okiem "Na dobre i na złe" i przez większość czasu rozmowa toczy się na temat dzieci, jakie są cudowne, jakie to szczęście mieć dzieci i takie tam paplanie.
Jak ten Holender pokazał komuś zdjęcie z usg to inny urządził mu na tę okoliczność szopkę z gratulacjami, muzykami itd - żenada
Albo scenarzystom brakuje pomysłów albo dostali odgórne polecenie, że mają gloryfikować macierzyństwo
Nie pamiętam na jakim wykładzie mi to mówiono, ale podobno tak robią zagramanicą i zaczynają też w Polsce - to się jakoś fachowo nazywa... telewizja z misją czy cuś Jak społeczeństwo ma nie palić, to nie zakazany i nakazy tylko seriale i programy o tym jakie palenie jest złe, że ludzie sukcesu nie palą i tak dalej by wpłynąć na podświadomość widza.
Nawet we wcześniej skanowanym Metro był artykuł o "ludziach sukcesów" i innych takich zagrywkach w porgramach TVN.

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

Cytat:
Napisane przez korabrzozy Pokaż wiadomość
W marcu rozstaliśmy się z mężem po dwunastu wspólnie spędzonych latach. Obyło się bez awantur, robienia sobie przykrości itp. i dzisiaj jesteśmy w naprawdę dobrych stosunkach. W pewnych kwestiach wciąż możemy na siebie liczyć (np.. on ostatnio rozwiązywał pewien mój problem "z elektryką", ja czasem pożyczam mu samochód). Myślę, że spokojnie można nas nazwać przyjaciółmi. Żadne z nas nie robi z tego rozstania tragedii.
I dziwi mnie, że kogoś to dziwi.
Mnie zawsze dziwiło, że jak ktoś się rozstaje w pokojowej atmosferze i jeszcze doskonale się dogaduje po rozwodzie to po co to rozstanie było? I już z wieloma takimi opiniami się spotkałam. Skoro ex para jest dla siebie tak miła nadal to dlaczego się nie postarali o bycie szczęśliwymi razem? Bo łatwiej było wziąć pokojowo rozwód?
A może za bardzo żyję w przekonaniu, że rozstanie tylko jak tej drugiej połówki nie trawisz

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
Czasem bywa też tak, że profesor na państwowej, jest jednocześnie też wykładowcą na prywatnej uczelni, więc nie ma różnic w poziomie. (no chyba że profesor mysli sobie "a, to pominę, tego prywaciakom nie powiem, bo przecież tylko uczelnie państwowe się liczą!
Znam takich co bez skrępowania mówią, zaoczni i prywatni płacą więc oni mogą od niego/od niej wymagać.

---------- Dopisano o 15:58 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Lubię takie mądrości jakimi Dosiak sypie - jak śmiesz narzekać na służbę zdrowia przecież tata mojego kuzyna wujka szwagra z drugiej linii ostatnio był w szpitalu i wyjątkowo go lekarz nie z.... i został wyjątkowo potraktowany z godnością

noooo pokłony biję, w pas się kłaniam


a to mnie dziwi, taka zabawa

Za to dzielimy uczestników na dwie grupy i jednej wyznaczamy rolę Izraelitów a drugim Anioła Ś. Pierwsza grupa musi przejść się po okolicznych domostwach i na ich płotach poumieszczać strzępy czerwonej materii (imitującej krew), tak by były przynajmniej częściowo widoczne. Druga grupa będąca wysłannikiem Bożym, pełna Miłości stara się nie skrzywdzić nikogo z Ludu Wybranego, aby tego jednak dokonać musi stwierdzić, które to domostwa są mianowicie Izraelskie.

z tego wątku polecam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=647388&page=6
Następnym razem polecam i taką grę (niech się wybiją):
Mieszkacie w dawnej Palestynie, która obecnie jest Izraelem. Izrael jest podzielony na dwie części, syjonistyczną (Żydzi) i palestyńską (Muzułmanie/Arabowie). Dzielicie się na takie właśnie dwie grupy i walczycie o prawo do ziemi* - w grze może być użyta broń


*Oczywiście logiczne, że Izrael należy się Palestyńczykom , ale znając tych z oazy będą święcie przekonani, że oni jako Żydzi są zbawieni i takie tam pitu pitu
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 15:01   #3873
Kojaniskatsi
Raczkowanie
 
Avatar Kojaniskatsi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Centropoland :P
Wiadomości: 287
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość
[/COLOR]
Mnie zawsze dziwiło, że jak ktoś się rozstaje w pokojowej atmosferze i jeszcze doskonale się dogaduje po rozwodzie to po co to rozstanie było? I już z wieloma takimi opiniami się spotkałam. Skoro ex para jest dla siebie tak miła nadal to dlaczego się nie postarali o bycie szczęśliwymi razem? Bo łatwiej było wziąć pokojowo rozwód?
A może za bardzo żyję w przekonaniu, że rozstanie tylko jak tej drugiej połówki nie trawisz [COLOR="Silver"]
Wiesz, czasem ludzie są razem (z przyzwyczajenia, ze względu na dzieci czy jakichkolwiek innych powodów), szanują się, lubią się, nawet są dla siebie przyjaciółmi ale... nie kochają się, nie pociągają się, miłość się wypaliła. Po co mają tkwić w marazmie, skoro każde z nich może spróbować ułożyć sobie życie od nowa, poznać kogoś kogo pokocha?
__________________
17-07-2012 Narzeczona
15-11-2014 Żona

"Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza"
Albert Einstein
Kojaniskatsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 15:08   #3874
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Kojaniskatsi Pokaż wiadomość
Wiesz, czasem ludzie są razem (z przyzwyczajenia, ze względu na dzieci czy jakichkolwiek innych powodów), szanują się, lubią się, nawet są dla siebie przyjaciółmi ale... nie kochają się, nie pociągają się, miłość się wypaliła. Po co mają tkwić w marazmie, skoro każde z nich może spróbować ułożyć sobie życie od nowa, poznać kogoś kogo pokocha?
Małe mam doświadczenie ale wydaje mi się, że miłość się wypala gdy obie strony przestają się starać i zaskakiwać. No ale jak chłop czy baba nie będą chcieli docenić, dopieścić to wtedy faktycznie rozwód - ale wtedy najczęściej też nie kończy się to takim happy endem, zawsze jakiś żal jest. Więc ci co się rozwodzą i jeszcze się przyjaźnią i polegają na sobie są dla mnie jakimś dziwnym ewenementem. To po co był ten ślub lub rozwód?
Np. taka Demi Moore i Bruce, niby po rozwodzie a wspólnie imprezują i wyjeżdżają na wakacje. Strange. To może faktycznie mogli od początku być tylko przyjaciółmi a nie parą
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 15:20   #3875
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
Czasem bywa też tak, że profesor na państwowej, jest jednocześnie też wykładowcą na prywatnej uczelni, więc nie ma różnic w poziomie. (no chyba że profesor mysli sobie "a, to pominę, tego prywaciakom nie powiem, bo przecież tylko uczelnie państwowe się liczą!
To, że wykładowcy inaczej traktują nauczanie na prywatnych uczelniach, a na państwowych to nie jest żadna chyba żadna tajemnica.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Lubię takie mądrości jakimi Dosiak sypie - jak śmiesz narzekać na służbę zdrowia przecież tata mojego kuzyna wujka szwagra z drugiej linii ostatnio był w szpitalu i wyjątkowo go lekarz nie z.... i został wyjątkowo potraktowany z godnością
(...)
A jesteś pewna, że to jest właśnie wyjątek? Bo też czytam ten wątek i nie wiem czy niektóre zachowania lekarzy, które są tam podawane to nie sa właśnie wyjątki.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 15:58   #3876
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez crystalmethod Pokaż wiadomość
Dziwi mnie kupowanie prezentu szefowi na Walentynki czy może to ja nie znam obecnych trendów
A jak się jest skrycie w szefie zakochanym?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość

Myślę że to chyba jakaś grupa PRowców z Uniwersytetów zajmuje się wyśmiewaniem prywatnych uczelni, żeby wpłynąć na psychikę studentów, wiecie "och państwowa uczelnia czujcie się wyjątkowi, złapaliście boga za nogi kłaniajcie się teraz w pas wszystkim że zezwalają wam na studiowanie tutaj bo to zaszczyt'
Ja miałam do czynienia z uczelnią prywatną i państwową, mogę porównać :P

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
AAAAAAA sorry u mnie wszystko co się zaczyna PWS... oznacza pomorską wyższą szkołę czegoś tam
PWSH, nie polecam

Cytat:
Napisane przez drabineczka;36923217

a to mnie dziwi, taka zabawa

[I
Za to dzielimy uczestników na dwie grupy i jednej wyznaczamy rolę Izraelitów a drugim Anioła Ś. Pierwsza grupa musi przejść się po okolicznych domostwach i na ich płotach poumieszczać strzępy czerwonej materii (imitującej krew), tak by były przynajmniej częściowo widoczne. Druga grupa będąca wysłannikiem Bożym, pełna Miłości stara się nie skrzywdzić nikogo z Ludu Wybranego, aby tego jednak dokonać musi stwierdzić, które to domostwa są mianowicie Izraelskie. [/I]

z tego wątku polecam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=647388&page=6
Eeee i co dalej?

Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość


Następnym razem polecam i taką grę (niech się wybiją):
Mieszkacie w dawnej Palestynie, która obecnie jest Izraelem. Izrael jest podzielony na dwie części, syjonistyczną (Żydzi) i palestyńską (Muzułmanie/Arabowie). Dzielicie się na takie właśnie dwie grupy i walczycie o prawo do ziemi* - w grze może być użyta broń


*Oczywiście logiczne, że Izrael należy się Palestyńczykom , ale znając tych z oazy będą święcie przekonani, że oni jako Żydzi są zbawieni i takie tam pitu pitu
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 16:16   #3877
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Co do tych rozwodów. Mnie dziwią rodziny "patchworkowe" . Nie wyobrażam sobie sytuacji: Wigilia, ja + partner, mój były mąż + jego partnerka, nasze wspólne dzieci i dzieci partnerów z innych związków.... kurczę i jeszcze frytki z zasmążką . Może jestem inna, ale dla mnie to dziwne jest i ja bym nie chciała siedzieć przy jednym stole z ex i jego babką albo jechać z nimi na wakacje.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-05, 22:44   #3878
crystalmethod
Raczkowanie
 
Avatar crystalmethod
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 379
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
A jak się jest skrycie w szefie zakochanym?
Takie wytłumaczenie może miałoby sens Tylko po co każe się całej firmie zrzucać na taki prezent, doprawdy nie wiem zwłaszcza, jak szef jest skąpym bucem i nie stać go na głupiego kwiatka na Dzień Kobiet.
crystalmethod jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 22:49   #3879
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Np. taka Demi Moore i Bruce, niby po rozwodzie a wspólnie imprezują i wyjeżdżają na wakacje. Strange. To może faktycznie mogli od początku być tylko przyjaciółmi a nie parą
Może właśnie o to chodzi. Ja te się przyjaźnię z byłym, w związku nam właściwie tylko seks wychodził [i to jak] a cała reszta... Nie bardzo. Za to przyjaźń jak najbardziej
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 23:15   #3880
ewka1987
Rozeznanie
 
Avatar ewka1987
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 681
Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Co do tych rozwodów. Mnie dziwią rodziny "patchworkowe" . Nie wyobrażam sobie sytuacji: Wigilia, ja + partner, mój były mąż + jego partnerka, nasze wspólne dzieci i dzieci partnerów z innych związków.... kurczę i jeszcze frytki z zasmążką . Może jestem inna, ale dla mnie to dziwne jest i ja bym nie chciała siedzieć przy jednym stole z ex i jego babką albo jechać z nimi na wakacje.
Odpowiem ci na przykladzie moich rodzicow, krorzy rozwiedli sie ok 10 lat temu po spedzonych 15 lat malzenstwa. Rozwod byl "cywilizowany", dlugo po nim utrzymywali kolezenskie stosunki, jednak obecnie moj tata ma inna partnerke i 4-letniego syna, w zwiazku z czym maja raczej sporadyczny kontakt. Jednak czasami zdarzaja sie takie sytuacje (np pogrzeb mojej prababci, spotkanie klasowe czy w przyszlosci moj slub) gdzie musza wszyscy razem usiasc przy jednym stoliku i spedzic ze soba kilka godzin. I wole zeby mieli takie podejscie do siebie jak teraz niz zeby mieli drzec koty ze soba, a ja bym musiala wybierac kogo z nich mam zaprosic na wesele.
ewka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 04:05   #3881
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
No o ile wiem, to sobie wybieram ubezpieczyciela i z tego ubezpieczenia opłacam wszystkie usługi medyczne . A jak nie z ubezpieczenia, to z własnej kieszeni .
To nie jest "prywatna służba zdrowia". To jest wolny wybór ubezpieczyciela. A nie, tak jak w Polsce : monopol NFZ, który też opłacasz. A jak nie masz ubezpieczenia - płacisz z własnej kieszeni. Do tego każdy, posiadający obywatelstwo holenderskie, bez względu na miejsce zamieszkania, ma obowiązek być ubezpieczony w Holandii. Takiego obowiązku w Polsce jeszcze nie ma.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Lubię takie mądrości jakimi Dosiak sypie
Ja - uwielbiam. Szczególnie na podstawie osobistych doświadczeń w tej kwestii.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-06, 04:32   #3882
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Lubię takie mądrości jakimi Dosiak sypie - jak śmiesz narzekać na służbę zdrowia przecież tata mojego kuzyna wujka szwagra z drugiej linii ostatnio był w szpitalu i wyjątkowo go lekarz nie z.... i został wyjątkowo potraktowany z godnością

noooo pokłony biję, w pas się kłaniam
No wiedziałam, że tak zareagujesz. Czy ja gdzieś napisałam, że polska służba zdrowia jest wspaniała i wszystko działa tam jak w zegarku? Nie. Napisałam tylko, żeby nie przesadzać, bo nie każdy lekarz, który nie wziął koperty to cham olewający pacjentów i nie każdy oddział to zasyfiona wylęgarnia bakterii. Po prostu. I nie rozumiem tej zjadliwości, nie sypię żadnymi mądrościami, ot podałam przykład. I nie, to nie jest jakiś ewenement. Ale rozumiem, że łatwiej na wszystko narzekać, niż przyjąć do wiadomości, że nie wszyscy mają takie zdanie jak ty.



Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Jak nie można się zapisać na zajęcia (a po to się chyba do cholery studiuje), jak na kilka tysięcy ludzi tworzy się kilka grup ćwiczeniowych z danego przedmiotu, a potem robi się egzamin taki, ze 85 procent ludzi nie zdaje i płaci warunek w wysokości 1100 złotych, a nie ma szans nawet na rozłożenie tej sumy na raty, jak nie można zapisać się na przedmiot X na seminarium, a być może wiąże się z tym przedmiotem swoją przyszłość, jak....

to przepraszam- gdzie ma studentów moja uczelnia jak nie w d... ?

jak ktoś Cię notorycznie robi w ch... to się uśmiechasz i milczysz?
No pewnie, jeszcze idę z tym kimś na kawę

Ty na swojej uczelni masz takie przeboje, ja nie, więc pozwoliłam sobie wyrazić opinię, że nie każda uczelnia ma studenta gdzieś i dziwi mnie opinia wrzucająca wszystkich do jednego wora. To tyle.
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 08:23   #3883
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Dosiak Pokaż wiadomość
Państwowa służba zdrowia też często jest demonizowana. Ostatnio tata był w szpitalu kilka dni. Zrobili mu komplet badań, atmosfera spokojna, personel miły, oddział czysty. No nie było na co narzekać.
Ja tam nie uważam, że jest demonizowana. To zależy od indywidualnych doświadczeń, moje są np kiepskie więc sobie ponarzekam

Wkurza mnie strasznie konieczność pokazywania ubezpieczenia i dowodu ostatniej wpłaty składki za każdym razem gdy idzie się do lekarza. Jestem ubezpieczona u taty w pracy więc chcąc iść do przychodni muszę najpierw poprosić ojca o zeskanowanie dowodu wpłaty i wysłanie mi go, po czym muszę iść gdzieś na miasto go wydrukować (nie mam drukarki w domu) i dopiero do lekarza. I tak w zeszłym tygodniu miałam iść do gina, ale dzień przed wieczorem przypomniało mi się, że nie mam dowodu wpłaty - wizyta była rano na drugi dzień, więc przepadła Muszę czekać kolejne 3 tygodnie na wolny termin. Nie mówiąc o sytuacji (póki co na szczęście czysto hipotetycznej), kiedy tata jest w dłuższej delegacji lub na 2-tygodniowym urlopie i nie ma jak przesłać tego cholernego potwierdzenia, a mnie złapałaby np ostra grypa. Wtedy to chyba tylko pogotowie zostaje
Asji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 08:36   #3884
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
Ja tam nie uważam, że jest demonizowana. To zależy od indywidualnych doświadczeń, moje są np kiepskie więc sobie ponarzekam

Wkurza mnie strasznie konieczność pokazywania ubezpieczenia i dowodu ostatniej wpłaty składki za każdym razem gdy idzie się do lekarza. Jestem ubezpieczona u taty w pracy więc chcąc iść do przychodni muszę najpierw poprosić ojca o zeskanowanie dowodu wpłaty i wysłanie mi go, po czym muszę iść gdzieś na miasto go wydrukować (nie mam drukarki w domu) i dopiero do lekarza. I tak w zeszłym tygodniu miałam iść do gina, ale dzień przed wieczorem przypomniało mi się, że nie mam dowodu wpłaty - wizyta była rano na drugi dzień, więc przepadła Muszę czekać kolejne 3 tygodnie na wolny termin. Nie mówiąc o sytuacji (póki co na szczęście czysto hipotetycznej), kiedy tata jest w dłuższej delegacji lub na 2-tygodniowym urlopie i nie ma jak przesłać tego cholernego potwierdzenia, a mnie złapałaby np ostra grypa. Wtedy to chyba tylko pogotowie zostaje
Z tego co wiem można to donieść w ciągu iluś dni.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 08:50   #3885
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem można to donieść w ciągu iluś dni.
To chyba nie u mnie. Jak kilka tygodni temu czekałam w kolejce do internisty to kobieta z rejestracji odprawiła jakiegoś faceta, bo nie miał dowodu wpłaty.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 08:55   #3886
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem można to donieść w ciągu iluś dni.
siedmiu
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 08:59   #3887
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
To nie jest "prywatna służba zdrowia". To jest wolny wybór ubezpieczyciela. A nie, tak jak w Polsce : monopol NFZ, który też opłacasz. A jak nie masz ubezpieczenia - płacisz z własnej kieszeni. Do tego każdy, posiadający obywatelstwo holenderskie, bez względu na miejsce zamieszkania, ma obowiązek być ubezpieczony w Holandii. Takiego obowiązku w Polsce jeszcze nie ma.


Ja - uwielbiam. Szczególnie na podstawie osobistych doświadczeń w tej kwestii.
O, nie wiedziałam. Dzięki za uświadomienie . I tak wolę tutejszy system i szybki dostęp do specjalistów, niż czekanie pół roku na NFZ albo wybulanie minimum 100zł. Chociaż... dziwi mnie to, że nie mogę od tak sobie pójść do rodzinnego i powiedzieć, że chcę morfologię, bo ostatnio robiłam rok temu i fajnie byłoby profilaktycznie sobie zrobić... nie... trzeba być albo w ciąży albo mieć co najmniej objawy anemii . Chociaż... może operuję stereotypem, bo póki co mój rodzinny żadnych problemów mi nie robił z niczym, ale o morfologię póki co go nie pytałam. Wiem, że od tak do np. ginekologa nie mam co iść, chyba, że jakaś infekcja czy inna patologia . No i podoba mi się, że każdy ma sobie kartę, jak się rejestruje, to zapisują nr i tyle. Do specjalisty - chirurga, najdłużej czekałam tydzień... ale to może dlatego, że najpierw kazali mi zbić infekcję antybiotykiem. Tak, to 1-2 dni.

Cytat:
Odpowiem ci na przykladzie moich rodzicow, krorzy rozwiedli sie ok 10 lat temu po spedzonych 15 lat malzenstwa. Rozwod byl "cywilizowany", dlugo po nim utrzymywali kolezenskie stosunki, jednak obecnie moj tata ma inna partnerke i 4-letniego syna, w zwiazku z czym maja raczej sporadyczny kontakt. Jednak czasami zdarzaja sie takie sytuacje (np pogrzeb mojej prababci, spotkanie klasowe czy w przyszlosci moj slub) gdzie musza wszyscy razem usiasc przy jednym stoliku i spedzic ze soba kilka godzin. I wole zeby mieli takie podejscie do siebie jak teraz niz zeby mieli drzec koty ze soba, a ja bym musiala wybierac kogo z nich mam zaprosic na wesele.
W takim wypadku, to fajnie, że mają takie relacje. Dobrze, że nie będziesz musiała wybierać między mamą i tatą, bo jak się spotkają na jednej imprezie to . Mam nadzieję, że mnie to nie spotka nigdy ani w sytuacji mojej rodziny, ani moich rodziców czy teściów. W sumie... moi rodzice odkąd pamiętam, to byli bardziej obok siebie, albo po prostu takie miałam odczucie, bo ojciec jest wiecznie zarobiony albo śpi.

Cytat:
Ty na swojej uczelni masz takie przeboje, ja nie, więc pozwoliłam sobie wyrazić opinię, że nie każda uczelnia ma studenta gdzieś i dziwi mnie opinia wrzucająca wszystkich do jednego wora. To tyle.
__________________
Moja, na której robiłam licencjat, była tak cudowna, że jakby mieli mgr, studia doktoranckie i inne takie...to bym w niech chyba zamieszkała i robiła aż do stopnia profesora zwyczajnego . Natomiast ta, na której robiłam mgr... to może jakichś hardcore'ów nie było, ale miłej atmosfery też niekoniecznie. Nawet nie chciało mi się tam jechać po uroczysty odbiór dyplomu i sobie odebrałam go wcześniej przy okazji zabierania dokumentów z dziekanatu.

Co mnie dziwi... oglądam tvn i dziwi mnie takie nakręcanie, że pokolenie lat 80-90 to tacy mądrale, że wiedzą, co ma wspólnego kaseta magnetofonowa i ołówek . Dziwi mnie takie gloryfikowanie tamtych czasów. No ok, było fajnie, nie było wszechobecnego internetu, komórek, mądrychfonów i innych tabletów. Ale... przecież technologia idzie na przód, więc takie porównywanie ma tyle sensu, co kłócenie się, które dzieciństwo było lepsze... nasze czy naszych rodziców .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 19:16   #3888
katarzynka1978
Raczkowanie
 
Avatar katarzynka1978
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Szczecin/Malmö
Wiadomości: 282
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

A mnie dziwi, ze watek spadl na 3 strone, to chyba pierwszy raz w historii.
katarzynka1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 19:40   #3889
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A mnie dziwi, ze watek spadl na 3 strone, to chyba pierwszy raz w historii.
Mało się staramy , trzeba zapodać kontrowersyjne zdziwienie, które wywoła kłótnię na 10 stron .

http://bachormagazyn.pl/ - co powiedzie o tej stronie? Jak dla mnie opisy nieco brutalne, ale w znacznej części mocno prawdziwe. Poza tym padają tam takie teksty, że nic, tylko turlać się ze śmiechu. Ale ja lubię taki rodzaj humoru .

Edytowane przez MonikaFaustyna
Czas edycji: 2012-10-06 o 19:43
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-06, 19:49   #3890
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
Ja tam nie uważam, że jest demonizowana. To zależy od indywidualnych doświadczeń, moje są np kiepskie więc sobie ponarzekam

Wkurza mnie strasznie konieczność pokazywania ubezpieczenia i dowodu ostatniej wpłaty składki za każdym razem gdy idzie się do lekarza. Jestem ubezpieczona u taty w pracy więc chcąc iść do przychodni muszę najpierw poprosić ojca o zeskanowanie dowodu wpłaty i wysłanie mi go, po czym muszę iść gdzieś na miasto go wydrukować (nie mam drukarki w domu) i dopiero do lekarza. I tak w zeszłym tygodniu miałam iść do gina, ale dzień przed wieczorem przypomniało mi się, że nie mam dowodu wpłaty - wizyta była rano na drugi dzień, więc przepadła Muszę czekać kolejne 3 tygodnie na wolny termin. Nie mówiąc o sytuacji (póki co na szczęście czysto hipotetycznej), kiedy tata jest w dłuższej delegacji lub na 2-tygodniowym urlopie i nie ma jak przesłać tego cholernego potwierdzenia, a mnie złapałaby np ostra grypa. Wtedy to chyba tylko pogotowie zostaje
Ja mieszkam 200 km od domu rodzinnego, ubezpieczają mnie rodzice, więc chcąc iść tu do lekarza moi rodzice najpierw muszą dostać zaświadczenie, a potem mi je wysłać - nie muszę więc chyba dodawać, że wizyta z dnia na dzień nie wchodzi w grę.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 19:51   #3891
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Mało się staramy , trzeba zapodać kontrowersyjne zdziwienie, które wywoła kłótnię na 10 stron .
Dziwią mnie wegetarianie noszący buty ze skóry...
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 19:58   #3892
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Dobry pomysł
Cytat:
Napisane przez Darkoz Pokaż wiadomość
Dziwią mnie wegetarianie noszący buty ze skóry...
oo zdziwiłabym cię. Ja noszę buty ze skóry, chociaż jestem wege. Skoro mam takie buty więcej lat niż jestem wege, to jaki jest powód aby ich nie nosić?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 20:02   #3893
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;36943828]Dobry pomysł
oo zdziwiłabym cię. Ja noszę buty ze skóry, chociaż jestem wege. Skoro mam takie buty więcej lat niż jestem wege, to jaki jest powód aby ich nie nosić?[/QUOTE]
To był żart, takie rozpoczęcie wspomnianej przez Monikę Faustynę 10stronowej kłótni.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 20:07   #3894
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Darkoz Pokaż wiadomość
To był żart, takie rozpoczęcie wspomnianej przez Monikę Faustynę 10stronowej kłótni.
Wiem, że to żart. Stąd moje "dobry pomysł " przed cytatem.
A swoją drogą naprawdę dziwi mnie, że niektórych ludzi dziwi jak wege nosi coś skórzanego
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 20:12   #3895
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Darkoz Pokaż wiadomość
Dziwią mnie wegetarianie noszący buty ze skóry...
ooo też mnie to dziwi,niech noszą z...drewna . Gdzie ta kłótnia? hihi

Edytowane przez MonikaFaustyna
Czas edycji: 2012-10-06 o 20:14
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 20:18   #3896
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
ooo też mnie to dziwi,niech noszą z...drewna . Gdzie ta kłótnia? hihi
Przecież drzewo też czuje

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Mnie roz☠☠☠ał dzisiaj ten dopisek do posta:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=4279
pan Janusz jest pewnym wizażankom znany jako specyficzny gościu
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 20:20   #3897
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość
Przecież drzewo też czuje

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Mnie roz☠☠☠ał dzisiaj ten dopisek do posta:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=4279
pan Janusz jest pewnym wizażankom znany jako specyficzny gościu
Drzewo czuje? Ooo nie.. wegetarianie zabijają biedne czujące roślinki, oł noooł . A może ta sałata miała na imię Janusz i udane życie rodzinne?
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 20:22   #3898
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;36943993]Wiem, że to żart. Stąd moje "dobry pomysł " przed cytatem.
A swoją drogą naprawdę dziwi mnie, że niektórych ludzi dziwi jak wege nosi coś skórzanego [/QUOTE]
Aaaa, ale ze mnie ćmok.
Mnie dziwią najazdy na wegetarian, którzy jedzą ryby. Każdy przecież ma prawo tak sobie układać dietę, jak chce. A czego nie mogę pojąć - kupowanie futer, np. z fok. Rozumiem takie zwyczaje w wioskach Inuitów itd., ale w Europie, w której aż tak zimno nie jest? Przykre jest to, w jakich warunkach te zwierzęta żyją i zdychają, żeby jakaś strojnisia mogła mieć lisi ogon przy torebce.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 20:22   #3899
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Drzewo czuje? Ooo nie.. wegetarianie zabijają biedne czujące roślinki, oł noooł . A może ta sałata miała na imię Janusz i udane życie rodzinne?
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 20:24   #3900
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Darkoz Pokaż wiadomość
Aaaa, ale ze mnie ćmok.
Mnie dziwią najazdy na wegetarian, którzy jedzą ryby. Każdy przecież ma prawo tak sobie układać dietę, jak chce. A czego nie mogę pojąć - kupowanie futer, np. z fok. Rozumiem takie zwyczaje w wioskach Inuitów itd., ale w Europie, w której aż tak zimno nie jest? Przykre jest to, w jakich warunkach te zwierzęta żyją i zdychają, żeby jakaś strojnisia mogła mieć lisi ogon przy torebce.
Jak dla mnie futra śmierdzą... chociaż skórzane rzeczy też. Ale... nie tak jak futra, ble .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:10.