Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-27, 10:27   #1141
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Uzyłam kilka razy do mycia włosó żelu pod prysznic Planeta Organica z masłem shea - skalpowi bardzo się spodobało z jednej strony dość tłuste z drugiej dobrze myje
jest jeszcze wersja z olejem rokitnikowym, oliwą i cedrowa.
Są i szampony tej firmy, skład bardzo podobny ale więcej ziół, ja unikam ziół
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 12:56   #1142
GagaFace
Zadomowienie
 
Avatar GagaFace
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Wczoraj użyłam tego szamponu przeciwłupieżowego. Istny koszmar . Strasznie gęsty, niepieniący się w ogóle. Tyle włosów przez niego straciłam że szok . Nie polecam i przestrzegam wrażliwców.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _bp646.jpg (9,5 KB, 14 załadowań)
__________________
Sztywny moralny kodeks z dala od chorych podniet.


GagaFace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 19:25   #1143
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 032
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez GagaFace Pokaż wiadomość
Wczoraj użyłam tego szamponu przeciwłupieżowego. Istny koszmar . Strasznie gęsty, niepieniący się w ogóle. Tyle włosów przez niego straciłam że szok . Nie polecam i przestrzegam wrażliwców.
Ja miałam to samo po Fructisie przeciwłupieżowym do wypadających włosów
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 11:20   #1144
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

AjriszMarta,
co myślisz o takim szamponie?
https://kuzniazdrowia.pl/kosmetyki-p...p-1003886.html
NUMIS MED Urea 5% Szampon 200 ml

Skład (INCI)

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Urea, Betaine, Coco-Glucoside, Sodium Cocoamphoacetate, Glyceryl Oleate, Sodium Lactate, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Panthenol, Sodium Salicylate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Chloride, Lactic Acid, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Allantoin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Bisabolol, Anthemis Nobilis Flower Oil.


Pojawił się w drogerii Jasmin. Zastanawiałam się, czy ten mocznik nie neutralizowałby tego SLS...



I jeszcze cos takiego stało na półce:


http://www.bingospa-24.pl/pl/p/Szamp...-BingoSpa-1/93

Tylko, że ta buteleczka taka malutka....
__________________

Jik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 11:35   #1145
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
AjriszMarta,
co myślisz o takim szamponie?
https://kuzniazdrowia.pl/kosmetyki-p...p-1003886.html
NUMIS MED Urea 5% Szampon 200 ml

Skład (INCI)

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Urea, Betaine, Coco-Glucoside, Sodium Cocoamphoacetate, Glyceryl Oleate, Sodium Lactate, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Panthenol, Sodium Salicylate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Chloride, Lactic Acid, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Allantoin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Bisabolol, Anthemis Nobilis Flower Oil.


Pojawił się w drogerii Jasmin. Zastanawiałam się, czy ten mocznik nie neutralizowałby tego SLS...
Wszystko zależy od preferencji Twojej skóry. Mi detergnty do pewnego stopnia łagodzi faza tłuszczowa, potem humektanty. Mocznik oprócz nawilżania też złuszcza i w dużych stężeniach też może podrażniać i abstrakcyjnie - wysuszać.
Nie wiem, co sądzić na podstawie składu :/

Cytat:
I jeszcze cos takiego stało na półce:

http://www.bingospa-24.pl/pl/p/Szamp...-BingoSpa-1/93

Tylko, że ta buteleczka taka malutka....
Nie ma składu INCI ;] to że nie ma SLS i SLES nie znaczy ze nie bedzie SPS, SCS, SMS, ALS a to też siarczany
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 09:24   #1146
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

[1=efc6a1cb5fe4a74ea359d2a cbd2eea31cfefd6de_624396d 99d764;38664063]hej dziewczyny. Mnie uczulaja nawet szampony dla dzieci... używałam BD z rossmana i myślałam ze sie zdrapie, teraz mam płyn do higieny intymnej (rozsławiany tu na wizażu) z rossmana fecelle i tez guzik- uczula mnie. Jedyne co moge stosować dłuższy czas to przeciwłupieżowe... ale to przecie najsilniejsze detergenty... już nie wiem co mam robić. Szlag mnie trafia[/QUOTE]

Witam.
Mnie też BD chyba szkodzi, a taki delikatny. Nie jestem pewna, bo mam też drugiego winowajcę - odżywkę Jantar. Zdarzało mi się już w przeszłości, że skóra głowy mnie swędziała, ale nie byłam w stanie namierzyć powodu. Teraz stawiam na BD i/lub Jantar. Nawet lakier do włosów kupiłam do wrażliwej skóry głowy, ale to tylko wzmaga świąd próbowałam uśmierzyć to żelem aloesowym (bez skutku) i żelem lnianym (chwilowa ulga).
Będę teraz szukać szamponu, albo odżywki, które to uśmierzą
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 10:27   #1147
kamilau1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3
Dot.: swędząca skóra głowy

Hej a ten Sebamed jaka ma konsystencje? Mam problem ze skóra bardzo mnie swędzi i dostałam łupież a kiedyś już miałam ten problem i pomógł mi pewien szampon a nie znam nazwy a opakowania po latach się zmieniają. Czy może ten Sebamed jest gesty i biały? Proszę o odp
kamilau1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-15, 22:29   #1148
cytadela212
Raczkowanie
 
Avatar cytadela212
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 183
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Cześć dziewczyny
Muszę Was poprosić o radę, bo już sama nie wiem co się ze mną dzieje...
od 8 miesięcy jestem na CG, wcześniej używałam wszelkiej maści szamponów drogeryjnych i nigdy nie miałam problemu z jakimkolwiek podrażnieniem, nie jestem alergikiem, atopowcem itp. Jednak od kilku miesięcy walczę z wiecznym podraznieniem skóry głowy. Pierwszy raz zaobserwowałam to po Jantarze, później była chwila przerwy, próbowałam z innymi wcierkami i olejkami i znowu podrażnienie, łupież, swędzenie i pieczenie. Ostatnią wcierkę odstawiłam jakiś miesiąc temu po tym jak mało nie oblazłam ze skóry prawie się pogodziłam z nietolerancją ekstraktów i alkoholu we wcierkach.
Próbowałam i wciąż próbuję ukoić skalp przeróżnymi maskami (również domowe: miód+ jajko, płukanki lniane...) ale to tylko chwilowo i nie zawsze pomaga. Aktualnie podrażniają mnie już wszystkie szampony (czyli wygląda to dokładnie tak jakby proces postępował). Te z silnymi detergentami, ale również hipp i BD których z powodzeniem używałam przez ponad pół roku. Piecze mnie już przy nakładaniu na skórę głowy, nawet metodą kubełkową.
Przerzuciłam się na mycie Joaśkami, początkowo poczułam ulgę, ale dzisiaj znowu jest to samo i widzę że "się łuszczę".
W międzyczasie, jakieś 3 miesiące temu przechodziłam kurację Nizoralem bo pomyślałam że to grzybicze, ale nic się nie zmieniło.

Czy ktoraś z Was miała podobny problem, z tym że "nagle" zaczęło ją wszystko podrażniać? Zaczęłam się poważnie zastanawiać nad tym że przez CG skóra mi sie mogła jakoś "odzwyczaić" od detergentów i teraz wybrzydza na wszystko ale to jakiś obłęd przecież

Ratunku!

Edytowane przez cytadela212
Czas edycji: 2013-08-16 o 00:22
cytadela212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 13:16   #1149
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

miałam podobny problem aż dostałam szampon Love Me green , nawet gdy mi się już skończył podrażnienia nie wróciły , obecnie myje szamponem Nivea Baby bez sls , wcierki omijam z daleka bo Jantar i Seboradin podrażniały , na skalp daje olej z pestek winogron przez myciem ,
cytadela , z tego co piszesz za dużo eksperymentujesz , proste rozwiązania są najlepsze , może kup jakiś szampon z linii ekologicznych kosmetyków z certyfikatami eko a wszystko inne odstaw
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 19:50   #1150
cytadela212
Raczkowanie
 
Avatar cytadela212
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 183
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Kurcze, no może faktycznie, minimalistką nie jestem...
Zerknęłam na skład tego szamponu i widzę że główną rolę gra aloes, którego jeszcze nie próbowałam. Nie ukrywam, że trochę szczypie mnie w oczy cena, chociaż wyleczenie tego dziadostwa jest kuszącą propozycją...
cytadela212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 21:54   #1151
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cytadela212 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Muszę Was poprosić o radę, bo już sama nie wiem co się ze mną dzieje...
od 8 miesięcy jestem na CG, wcześniej używałam wszelkiej maści szamponów drogeryjnych i nigdy nie miałam problemu z jakimkolwiek podrażnieniem, nie jestem alergikiem, atopowcem itp. Jednak od kilku miesięcy walczę z wiecznym podraznieniem skóry głowy. Pierwszy raz zaobserwowałam to po Jantarze, później była chwila przerwy, próbowałam z innymi wcierkami i olejkami i znowu podrażnienie, łupież, swędzenie i pieczenie. Ostatnią wcierkę odstawiłam jakiś miesiąc temu po tym jak mało nie oblazłam ze skóry prawie się pogodziłam z nietolerancją ekstraktów i alkoholu we wcierkach.
Próbowałam i wciąż próbuję ukoić skalp przeróżnymi maskami (również domowe: miód+ jajko, płukanki lniane...) ale to tylko chwilowo i nie zawsze pomaga. Aktualnie podrażniają mnie już wszystkie szampony (czyli wygląda to dokładnie tak jakby proces postępował). Te z silnymi detergentami, ale również hipp i BD których z powodzeniem używałam przez ponad pół roku. Piecze mnie już przy nakładaniu na skórę głowy, nawet metodą kubełkową.
Przerzuciłam się na mycie Joaśkami, początkowo poczułam ulgę, ale dzisiaj znowu jest to samo i widzę że "się łuszczę".
W międzyczasie, jakieś 3 miesiące temu przechodziłam kurację Nizoralem bo pomyślałam że to grzybicze, ale nic się nie zmieniło.

Czy ktoraś z Was miała podobny problem, z tym że "nagle" zaczęło ją wszystko podrażniać? Zaczęłam się poważnie zastanawiać nad tym że przez CG skóra mi sie mogła jakoś "odzwyczaić" od detergentów i teraz wybrzydza na wszystko ale to jakiś obłęd przecież

Ratunku!
Nie chcę straszyć, ale mi się tak skóra pogarsza od jakichś 3 lat, podobnie widzę, że jest coraz bardziej delikatna, właściwie najlepiej byłoby nie myć...
Badania pokazały, że mam kłopoty z tarczycą, która ma ogromny wpływ na skórę. Idź do lekarza zrób sobie badania dla św spokoju...
Dermatolożka zapisała mi końską dawkę witaminy E na ukojenie nadwrażliwości, jeszcze nie widzę poprawy ;]
btw na bieżąco koję skalp tą pianką KLIK
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-17, 00:15   #1152
cytadela212
Raczkowanie
 
Avatar cytadela212
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 183
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Nie chcę straszyć, ale mi się tak skóra pogarsza od jakichś 3 lat, podobnie widzę, że jest coraz bardziej delikatna, właściwie najlepiej byłoby nie myć...
Badania pokazały, że mam kłopoty z tarczycą, która ma ogromny wpływ na skórę. Idź do lekarza zrób sobie badania dla św spokoju...
Dermatolożka zapisała mi końską dawkę witaminy E na ukojenie nadwrażliwości, jeszcze nie widzę poprawy ;]
btw na bieżąco koję skalp tą pianką KLIK
Nastraszyłaś, ale zainteresuję się tym. Powinnam iść do rodzinnego i poprosić o badania ot tak, czy jak się to załatwia?

Jak się włosy zachowują po tym panthenolu?

Powinnam ograniczyć odżywki i maski do jednego produktu w ramach tego minimalizmu zanim zrobię jakies kolejne zakupy?
Na wakacjach mam teraz "najpotrzebniejsze" które zmieściły się do torby:
-bingo z glinką ghassoul
-garnier AiK (na wykończeniu)
-alterra z granatem
-drożdżowa https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...e-wzrostu.html
Szczerze mówiąc, mimo iż problem już się trochę ciągnie i skóra nie jest teraz w najgorszym stanie, to zaczynam panikować i mam ochotę nakładać wszystko, najlepiej warstwowo i kilka razy dziennie
Co ciekawe skóry na całym ciele nie musze nawet balsamować i żyję
cytadela212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 09:36   #1153
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cytadela212 Pokaż wiadomość
Nastraszyłaś, ale zainteresuję się tym. Powinnam iść do rodzinnego i poprosić o badania ot tak, czy jak się to załatwia?
Tak, lekarz rodzinny może Cię skierować na podstawowe badania z krwi, proś o możliwie szeroki pakiet; jeśli będzie nieprawidłowość - skierowanie do specjalisty albo informacja, jakie badania dorobić prywatnie. Nie ma co szarpać się na pakiet tarczycowy, jeśli TSH jest w normie i w rodzinie nie było problemów itp

Cytat:
Jak się włosy zachowują po tym panthenolu?
Jeśli nakładam na wilgotne - neutralnie. Często dokładam w ciągu dnia na suche i po kilku warstwach robi się skorupka, ale da się wyczesać. ta konkretna pianka ma antystatyki, przez co wydaje mi się szczególnie przyjazna włosom

Cytat:
Powinnam ograniczyć odżywki i maski do jednego produktu w ramach tego minimalizmu zanim zrobię jakies kolejne zakupy?
Jak najbardziej A przynajmniej ograniczyć przymus sięgania po szampon
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 10:13   #1154
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

cytadela , na bank za dużo stosujesz , mnie ta Alterra z granatem podrażniała , zresztą gdzieś wyczytałam , nie wiem czy nie tutaj że Alterra w ogóle ma jakiś składnik podrażniający
AjriszMarta, ja mam problemy z tarczycą , przewlekłe zapalenie , mam mega wrażliwy skalp , z szamponów jakie testowałam to jeszcze mogę polecić Sylphur - oba rodzaje , polskie a nie drogie , ten z Love Me green ma faktycznie dobijającą cenę , nie ukrywam że go dostałam gratis , starczył na miesiąc ale fakt faktem ukoił i to na długo , z masek to polecam Natur Vital z aloesem , w drogerii natura kosztuje 22 zł za 350 ml , też starcza na długo
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 15:29   #1155
cytadela212
Raczkowanie
 
Avatar cytadela212
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 183
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Tak, lekarz rodzinny może Cię skierować na podstawowe badania z krwi, proś o możliwie szeroki pakiet; jeśli będzie nieprawidłowość - skierowanie do specjalisty albo informacja, jakie badania dorobić prywatnie. Nie ma co szarpać się na pakiet tarczycowy, jeśli TSH jest w normie i w rodzinie nie było problemów itp

Jeśli nakładam na wilgotne - neutralnie. Często dokładam w ciągu dnia na suche i po kilku warstwach robi się skorupka, ale da się wyczesać. ta konkretna pianka ma antystatyki, przez co wydaje mi się szczególnie przyjazna włosom

Jak najbardziej A przynajmniej ograniczyć przymus sięgania po szampon
Dzięki za informację W rodzinie problemów nie ma (stwierdzonych ), ale to już któryś raz w ciągu ostatnich kilku miesięcy ktoś mi delikatnie sugeruje, że mogę mieć problem z tarczycą, akurat chwilowo mam w pobliżu rodzinnego więc jeśli będę mieć chwilę czasu to się wybiorę.

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
cytadela , na bank za dużo stosujesz , mnie ta Alterra z granatem podrażniała , zresztą gdzieś wyczytałam , nie wiem czy nie tutaj że Alterra w ogóle ma jakiś składnik podrażniający
Na pewno ich szampony mogą podrażniać, ale po odżywce nie odczuwałam nigdy ewidentnego podrażnienia, chociaż może na dłuższą metę dodaje swoje trzy grosze?

Postaram się ograniczyć do jednej odżywki, choć będzie to bardzo trudne
cytadela212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 13:38   #1156
Rominka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
AjriszMarta, ja mam problemy z tarczycą , przewlekłe zapalenie , mam mega wrażliwy skalp ,
Mnie endokrynolog wyśmiał jak pytałam się czy może moje pieczenie skóry mieć związek z tarczycą
A tak poza tym czy w rodzinie były problemy z tarczycą czy nie to nie ma nic wspólnego Także nie sugeruj się ta radą

Edytowane przez Rominka
Czas edycji: 2013-08-22 o 13:45
Rominka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 18:27   #1157
kamilau1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Dziewczyny odkąd kupiłam szampon dla mężczyzn Clear swędzenie i łupież mi zniknął i to po pierwszym użyciu. I odstawiłam odżywkę do włosów Elseve. Nawet włosy mi się tak szybko nie przetłuszczają.
kamilau1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 19:56   #1158
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Wpadłam tylko, żeby powiedzieć, że z moją głową bez zmian, nadal wszystko mnie podrażnia i nie ma dnia, żeby skóra mnie nie swędziała.
Tak sobie czytam ostatnie posty i wspomnę, że od kilku lat choruję na niedoczynność tarczycy, więc to też ma pewnie coś wspólnego z tą dziwną nadwrażliwością.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 12:38   #1159
cytadela212
Raczkowanie
 
Avatar cytadela212
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 183
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Zrobiłam badania krwi: morfologię, ob, tsh, crp i jonogram. Podobno wszystko wyszło w doskonałym porządku, także to nie to.
Przy myciu odżywką stan skóry poprawia się ewidentnie, łupież zniknął, głowa nie swędziała. Tylko problem w tym, że moim włosom to nie odpowiada, nie jestem w stanie ich domyć w żaden sposób, mimo że ich nie stylizuję ani nie olejuję teraz.
Wczoraj umyłam włosy szamponem, wcześniej na noc zaolejowałam się olejem winogronowym, skóra może nie reagowała tak alergicznie jak wcześniej, ale już po wyschnięciu okazało się że łupież i swędzenie wróciło i jesteśmy w punkcie wyjścia.

Chyba się wybiorę do dermatologa, mam nadzieję, że nie zaskoczy mnie tak jak lekarz rodzinny, który polecił mi na taką nadwrażliwość... Acnosan.

Edytowane przez cytadela212
Czas edycji: 2013-09-04 o 12:39
cytadela212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-04, 19:04   #1160
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

ktoś tu chyba polecał kiedyś szampon Emolium ? mam zamiar kupić bo mam już dosyć , podrażnienie znów wróciło jak zaczęłam myć szamponami drogeryjnymi i w dodatku włosy wypadają znów
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 19:11   #1161
southern comfort
Zadomowienie
 
Avatar southern comfort
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 099
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

emolium jest ok, kup w aptece cerkożel - żel keratotyliczny do skóry głowy - mi bardzo pomaga - tubka spora kosztuje ok 15zł - jak dla mnie wybawienie + natłuszczanie, ale to mi załatwia olejowanie
southern comfort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 08:13   #1162
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

tak, tak emolium szampon super i cerkogel, przynosi ulge szybko, ja ostatnio używam też olejku herbacianego, mieszam z wodą różaną, lub hydrolatem i psikam na skore glowy, olejek ten ma własciwosci przeciwgrzybiczne, antystatyczne, bakteriobojcze, przwciwlupiezowe, polecam, rowniez przynosi ulge
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 08:24   #1163
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

kupiłam Emolium , zaskoczyła mnie cena - 29 zł ,
czy olejek z korzenia łopianu z ziołami może podrażniać skalp ?https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra-wersja.html
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 09:20   #1164
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
czy olejek z korzenia łopianu z ziołami może podrażniać skalp ?https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra-wersja.html
Niestety może - zioła wysuszają, chociaż w oleju mniej niż w wodnej postaci, mogą też podrażniać i uczulać
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 09:27   #1165
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

a ja myślałam że sobie pomogę a tu chyba jednak nie , na razie odstawię ten olejek
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 09:36   #1166
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Wiesz... nie przekonasz się, póki nie spróbujesz. Jeśli sytuacja jest fatalna, nie brałabym się za nowości, dopiero po jako takim uspokojeniu.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 11:41   #1167
cytadela212
Raczkowanie
 
Avatar cytadela212
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 183
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Wpadłam tylko powiedzieć, ze dermatolog rozłożyła ręce i nie powiedziała mi nic ponad to co Wy, także nie mam konkretnej diagnozy...
Kupiłam szampon emolium i widzę znaczącą poprawę w kondycji skóry głowy, która zaczeła się też mniej przetłuszczać. Mam nadzieję, że będzie mi służył, bo moje włosy również go pokochały . I trzymam się rady, żeby używać jednej odżywki, ostudziło to przynajmniej moją odżywkomanię
cytadela212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 12:18   #1168
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

ja też stosuje Emolim już 2 tygodnie i jest znaczna poprawa
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 12:43   #1169
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Ja miałam długo spokój ze świądem i znów powrócił! Kupie nizoral i spróbuje umyć nim kilka razy głowę, smaruje tez clotrimalozem, wyszły mi takie krostki i swędzą mnie
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 21:23   #1170
60a98fd274480afb9719ccaaf70de5b3b7748a99_6577a34067d43
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 120
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Borykam się z wrażliwą, swędzącą skórą głowy już kilka lat, raz jest lepiej raz gorzej. Stres bardzo nasila kłopoty na skórze i swędzenie.
60a98fd274480afb9719ccaaf70de5b3b7748a99_6577a34067d43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-01 15:31:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:21.