Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3 - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-11-26, 12:48   #3301
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Posortowałam sobie dziś ubranka dla dzidziusia, mam już sporo w r. 62, troszkę jeszcze muszę pokupić w r. 56 i na start będę już gotowa.

Gratuluje dobrych wyników glukozy-jak wam zazdroszcze.
Dziś w ramach testowania cukru zjadłam obiad dla wszystkich domowników, czyli grochówkę. Sprawdzę za 1,5 godziny jak mój cukier.
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 12:53   #3302
Trisdom
Zadomowienie
 
Avatar Trisdom
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
Wiadomości: 1 052
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
Właśnie zaczęłam się interesować tym tematem, bo wiadomo z wiekiem cera może się pogarszać. Na biochemi byłam kiedyś, ale nie ogarnęłam Muszę zrobić kilka podejść
No u mnie właśnie najbardziej to trądzik Łagodny wprawdzie, ale zawsze miałam pryszcze.
To spróbuj delikatnych kwasów (tonik PHA 6% na przykład) i do tego peeling enzymatyczny. Mozna uzywać tego nawet w ciąży.
Plus do nawilżania kwas hialuronowy pomieszany z jakimś olejkiem.
Potem wsiąkniesz w temat lepiej.
Ja miałam okropne pryszcze, których się bardzo wstydziłam zawsze.

Cytat:
Napisane przez cayenneOna Pokaż wiadomość


A jakie masz ukochane, przyznaj się
W ogóle wszystkie się przyznajcie, bo ja mam ze 20 flaszek, ale w sumie ZADNE mi teraz jakoś nie pasują, ciążowe odmiany, ghrrr

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Aqua di Gioia na ciepłe dni, Lady Million Dollar i klika odmian Jimmiego Cho, ale to raczej na wieczór.
Na codzień mam Comme un Evidence z yves rocher- tak długo uzywam, że juz mało co czuje i nie przeszkadza

Trochę mi sie tez ciązowo nos zmienił, dlatego wypsikuje końcówki i nastepne zakupy dopiero po ciąży.
__________________
Emilka 25.02.2014
Leon 19.04.2016
Trisdom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 12:54   #3303
magduś2
Wtajemniczenie
 
Avatar magduś2
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 066
GG do magduś2
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość



A ja akurat się cieszę, że Wielkanoc tak późno - ciepło już będzie I Twój Piotruś będzie już miesięczny


ja też się cieszę bo w Wielkanoc przypada nasza II rocznica ślubu i Mała będzie miała miesiąc
__________________

21.04.2012

18.03.2014 Agatka
magduś2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 12:57   #3304
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy słyszałyście kiedyś, ale u nas w Tarnowie mamy Stacza Kolejkowego Kiedyś było o nim głośno, we wiadomościach itd. Facet jest chyba na rencie i za pieniądze zajmuje ludziom miejsca w kolejkach, najczęsciej właśnie w przychodniach przyszpitalnych. Niesamowity jest - jest karłem, porusza się zawsze o kijkach, więc pewnie nie jest w najznakomitszym zdrowiu, a znalazł swoją niszę i ponoć jest rozchwytywany http://natemat.pl/49049,profesjonaln...-ze-duzo-biore
Słyszałam o nim. To jest niesmaowite - tak jak mówisz karzeł, pewnie chorujący. Teoretycznie skazany na życie bez pracy, a tu proszę! Pomyślał i jest rozchwytywany!
Podziwiam go
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 13:12   #3305
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
Ja myślę, że jeszcze ze dwa razy pojadę i już będę miała wszystko na 56-62 cm
No to zazdroszcze
Ja cos mam problem ze znalezieniem spiochow i kaftanikow - chyba czas odwiedzic allegro


Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość
Ja wszystkie ciuszki z ciuchola albo nawet nowe, ale takie które wydają mi nie się "nieświeże" piorę teraz. A później tylko odświeżę w proszku dla dzieci i poprasuję.
Ja tez mam taki system
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 13:19   #3306
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy słyszałyście kiedyś, ale u nas w Tarnowie mamy Stacza Kolejkowego Kiedyś było o nim głośno, we wiadomościach itd. Facet jest chyba na rencie i za pieniądze zajmuje ludziom miejsca w kolejkach, najczęsciej właśnie w przychodniach przyszpitalnych. Niesamowity jest - jest karłem, porusza się zawsze o kijkach, więc pewnie nie jest w najznakomitszym zdrowiu, a znalazł swoją niszę i ponoć jest rozchwytywany http://natemat.pl/49049,profesjonaln...-ze-duzo-biore
Nie słyszałam o nim. Fajna sprawa.
Tylko zastanawiam się czy na to samo nie wyjdzie jak się zapłaci za prywatną wizytę

Cytat:
Napisane przez baja_86 Pokaż wiadomość
Posortowałam sobie dziś ubranka dla dzidziusia, mam już sporo w r. 62, troszkę jeszcze muszę pokupić w r. 56 i na start będę już gotowa.

Gratuluje dobrych wyników glukozy-jak wam zazdroszcze.
Dziś w ramach testowania cukru zjadłam obiad dla wszystkich domowników, czyli grochówkę. Sprawdzę za 1,5 godziny jak mój cukier.
Ja nie wiem jakie mam rozmiary. Niby jak pisze 0-3 mce to 56? Ale jak przymierzam do 62cm to czasami takie same długości mają

Ja nie lubię grochówy Jak moja mama robi grochówę, to się mój tż cieszy, a ja uciekam z kuchni

Cytat:
Napisane przez Trisdom Pokaż wiadomość
To spróbuj delikatnych kwasów (tonik PHA 6% na przykład) i do tego peeling enzymatyczny. Mozna uzywać tego nawet w ciąży.
Plus do nawilżania kwas hialuronowy pomieszany z jakimś olejkiem.
Potem wsiąkniesz w temat lepiej.
Ja miałam okropne pryszcze, których się bardzo wstydziłam zawsze.
Dzięki za wskazówki poczytam

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
No to zazdroszcze
Ja cos mam problem ze znalezieniem spiochow i kaftanikow - chyba czas odwiedzic allegro
Ja mam tylko jednego śpiocha z lumpka, a kaftanik mam z pepco nowy też właśnie mam z tym problem. Pajacy mam bardzo dużo. Body z długim niby też było dużo, ale za bardzo różowe pewnie jak pojadę w sobotę, to za pół ceny będzie 2,5zł to i róż polubię, bo tani :P
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.


Edytowane przez Ela87
Czas edycji: 2013-11-26 o 13:21
Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 13:20   #3307
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez marima Pokaż wiadomość
Wczoraj wstawiłam pierwszą pralkę z ciuszkami dla małego wiem, ze trochę wcześnie, wg mojego otoczenia, no ale chcę powoli zrobić porządek w salonie, bo jak na razie zalegają w nim kartony
oj tam wcześnie - przynajmniej masz z głowy
ja prałam 1 raz dziecięce w zeszłym tygodniu, w normalnym proszku, teraz leżą zassane z workach próżniowych (też zgapiłam ten pomysł od Was, kochane dziewczynki) i w dzieciowym proszku/żelu wypiorę (albo mąż :P )
później (i tak trzeba będzie wyprać jeszcze pościel, kocyki itp, no i nasze rzeczy też)
a ile radości przy takim pranku wolę się zaczynać cieszyć już teraz
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015
thidien jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-26, 13:26   #3308
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
Ja nie wiem jakie mam rozmiary. Niby jak pisze 0-3 mce to 56? Ale jak przymierzam do 62cm to czasami takie same długości mają

Ja nie lubię grochówy Jak moja mama robi grochówę, to się mój tż cieszy, a ja uciekam z kuchni
o-3 to dla mnie r.62
Trzeba też porównywać długości między ciuszkami, bo czasem z metki 3-6 a długością bardziej na 0-3 wygląda.
Za do grochówki miłości nie czuje, ale jak jest to zjem
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 13:26   #3309
izabla
Rozeznanie
 
Avatar izabla
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Częstochowa/Rybnik
Wiadomości: 530
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Robiłam trzy podejścia, i w końcu udało mi się nadrobić Od wczoraj zdrowo bolą mnie plecy, nie umiem wysiedzieć w pracy. Odliczam już dni do zwolnienia. Cały czas męczą mnie skurcze nóg, ale ostatnio jest lepiej; Mąż kupił w weekend poduszkę elektryczną, i wieczorem rozgrzewamy nogi, i odpukać, jest trochę lepiej. Przed weekendem przyszła paczka ubranek, które wylicytowałam na allegro (12 bodziaków i 6 pajaców, gratis kurteczka polarowa). Za sztukę, z wysyłką, wyszło 2,60! Ubranka w rewelacyjnym stanie, a do tego taniej niż w lumpku (w sobotę byłyśmy z Mamą i body kosztuje od 5zł do 7zł). Moim zdaniem, najbardziej opłaca się kupować spodnie, sweterki, bluzy, sukienki czyli "wierzchnie", bo takie nowe kosztuję 30-70 złotych, a w ciuchu za 10-20 zł.

Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość
Ja wszystkie ciuszki z ciuchola albo nawet nowe, ale takie które wydają mi nie się "nieświeże" piorę teraz. A później tylko odświeżę w proszku dla dzieci i poprasuję.
Ja też tak robię; myślę że w lutym wypiorę wszystkie raz jeszcze, już w proszku dziecięcym.

Pisałyście o mieszkaniu z rodzicami/teściami. Ja dobre 10 lat nie mieszkam ze swoimi, Mąż od 3 lat mieszka sam, do moich jeździmy 1-2 razy w miesiącu; a Mama Męża mieszka dwie klatki od nas i nie chciałabym mieszkać ani ze swoimi, ani z teściową, po prostu byśmy się nie dogadali
__________________
"mów mi dobrze
albo nie mów nic"
izabla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 13:29   #3310
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez thidien Pokaż wiadomość
oj tam wcześnie - przynajmniej masz z głowy
ja prałam 1 raz dziecięce w zeszłym tygodniu, w normalnym proszku, teraz leżą zassane z workach próżniowych (też zgapiłam ten pomysł od Was, kochane dziewczynki) i w dzieciowym proszku/żelu wypiorę (albo mąż :P )
później (i tak trzeba będzie wyprać jeszcze pościel, kocyki itp, no i nasze rzeczy też)
a ile radości przy takim pranku wolę się zaczynać cieszyć już teraz

A ja zamierzam wyprać dwa razy za jednym razem Czyli wyprać lumpkowe rzeczy w naszym proszku, nie wyciągać tego z pralki dorzucić nówki i wyprać jeszcze raz. Po co to wyciągać i rozwieszać dwa razy
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 13:31   #3311
izabla
Rozeznanie
 
Avatar izabla
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Częstochowa/Rybnik
Wiadomości: 530
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baja_86 Pokaż wiadomość
o-3 to dla mnie r.62
Trzeba też porównywać długości między ciuszkami, bo czasem z metki 3-6 a długością bardziej na 0-3 wygląda.
Za do grochówki miłości nie czuje, ale jak jest to zjem
Chyba co firma, to inna rozmiarówka, w tesco jest 0-0, czyli 56 i 0-3 czyli 62; jak w sklepie dziecięcym oglądałam bodziaki polskich producentów to każde 56 było inne
__________________
"mów mi dobrze
albo nie mów nic"
izabla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-26, 13:31   #3312
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość
Ja też od pewnego czasu zaczęłam się interesować naturalniejszymi kosmetykami. I w ogóle uzywam ich mniej Widzę po skórze, że jest jej lepiej
wiele lat temu na biochemii na wizażu przeczytałam że im bardziej rozleniwia się skórę balsamami tym w gorszej kondycji się znajduje i potrzebuje ich więcej. Możecie wierzyć albo nie ale od lat nie użyłam żadnego balsamu do ciała, jak rok długi nic nie kupuję i mam idealnie gładkie ciałko. Teraz krem na rozstępy jest dla mnie prawdziwym wyzwaniem bo wogóle nie przywykłam do takich rzeczy
Muszę jeszcze przekonać się do kręconych kremów ale nigdy nei miałam czasu mocniej nad tym posiedzieć. Ah i staram się używać szamponów z jak najmniejsza ilością silikonów i też działa. To samo z żelem pod prysznic bez SLS np od lat w naszym domu Palmolive kremowy robi znaczną różnicę na skórze.

Cytat:
Napisane przez baja_86 Pokaż wiadomość
Posortowałam sobie dziś ubranka dla dzidziusia, mam już sporo w r. 62, troszkę jeszcze muszę pokupić w r. 56 i na start będę już gotowa.
ja też dziś zrobiłam przegląd i trochę się zawiodłam. Kupiłam mnóstwo ubrank ale jakoś nie pasują do siebie często gęsto Zdecydowanie muszę dokupić 3pak pajacyków i z jeden kaftanik
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 13:42   #3313
mona1
Zadomowienie
 
Avatar mona1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: malopolska
Wiadomości: 1 846
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Trisdom za wyniki i za ułożenie małej. Moja jak na razie ułożona pośladkowo, ale lekarz kazał się nie martwić, do 35 tc ma czas na obrócenie się
__________________
bąbelek
mona1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 13:43   #3314
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baja_86 Pokaż wiadomość
o-3 to dla mnie r.62
Trzeba też porównywać długości między ciuszkami, bo czasem z metki 3-6 a długością bardziej na 0-3 wygląda.
Za do grochówki miłości nie czuje, ale jak jest to zjem
No właśnie. Mam w ogóle dwie bluzeczki/kurteczki jedna 56 jest napisane, a druga 62, a różnią się tylko długością. Szerokość ta sama, tak samo jak długość rękawków...

Cytat:
Napisane przez izabla Pokaż wiadomość
Chyba co firma, to inna rozmiarówka, w tesco jest 0-0, czyli 56 i 0-3 czyli 62; jak w sklepie dziecięcym oglądałam bodziaki polskich producentów to każde 56 było inne
A mam kilka FF więc dobrze wiedzieć

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
wiele lat temu na biochemii na wizażu przeczytałam że im bardziej rozleniwia się skórę balsamami tym w gorszej kondycji się znajduje i potrzebuje ich więcej. Możecie wierzyć albo nie ale od lat nie użyłam żadnego balsamu do ciała, jak rok długi nic nie kupuję i mam idealnie gładkie ciałko. Teraz krem na rozstępy jest dla mnie prawdziwym wyzwaniem bo wogóle nie przywykłam do takich rzeczy
Muszę jeszcze przekonać się do kręconych kremów ale nigdy nei miałam czasu mocniej nad tym posiedzieć. Ah i staram się używać szamponów z jak najmniejsza ilością silikonów i też działa. To samo z żelem pod prysznic bez SLS np od lat w naszym domu Palmolive kremowy robi znaczną różnicę na skórze.
Ja się tym nie interesowałam, bo właśnie też się nie balsamuje. Teraz jak musze używać na rozstępy to zaczęłam czytać i nawet te eko nie takie drogie co mnie pozytywnie zaskoczyło
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 13:45   #3315
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
A ja zamierzam wyprać dwa razy za jednym razem Czyli wyprać lumpkowe rzeczy w naszym proszku, nie wyciągać tego z pralki dorzucić nówki i wyprać jeszcze raz. Po co to wyciągać i rozwieszać dwa razy
kupne rzeczy zawsze najpierw piorę - mogą zawierać chemiczne substancje szkodliwe dla zdrowia, bo w rzeczywistości chemiczne produkty dodawane podczas produkcji ubrań, takie jak np. chlor, mogą powodować podrażnienia skóry i alergie. Do wyprodukowania białego producenci używają produktów o dużej zawartości substancji alkalicznych. Poza tym jeśli są nowe, ale nie zakupione jako zafoliowane, to wyobraź sobie ile brudnych łapsk ich wcześniej dotykało (a na nich owsiki, grzybice, świerzby i inne takie - nie wiem czy czytałyście kiedyś ile ludzi nie myje rąk po wyjściu z łazienki!!), bleh...

dlatego najpierw zwykły proszek (bez względu na to czy ubrania z lumpa, czy od kogoś, czy zupełnie nowe), a po nowym roku będę prała w dzieciowym.
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015

Edytowane przez thidien
Czas edycji: 2013-11-26 o 13:46
thidien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 13:50   #3316
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Ja cały czas myśle w jakim proszku prać

Jak czytałam składy proszków, to te nasze mają taki sam skład jak te dziecięce

Chyba jednak pierwsze ciuszki wypiorę w płatkach mydlanych, ewentualnie z pomieszanym Concertino Baby Bo mam próbek na 4 prania. A następne pranie już w normalnym zrobię.
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.


Edytowane przez Ela87
Czas edycji: 2013-11-26 o 13:51
Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 13:51   #3317
asienka213
Wtajemniczenie
 
Avatar asienka213
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Czarny las :P ........... De
Wiadomości: 2 563
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Trisdom Pokaż wiadomość
Mi właśnie wczoraj tez bardzo smakowało Accu check miałaś.
Właśnie dzwonili z laboratorium, ze moje wyniki w normie. Idę zaraz z suchego ciasta drożdżowego ulepić bajaderki z tej okazji Z bakaliami i czekolada, a co

Ja tez miała ten problem- kolezanka namówiła mnie na kosmetyki z biochemii urody- naturalne i trzeba samemu ukręcić. Od tego czasu nawet z pryszczami mam spokój. A do suchych rąk olej kokosowy jest, przynajmniej u mnie, idealny- i do tego nieziemsko pachnie.
Dodam tylko, że od tego czas na kosmetyki pieleęgnacyjne wydaje 1/3 tego, co przedtem, więc więcej zostaje na kolorówke i moje ukochane perfumy
gratuluje wynikow
Co to za kokosowy olej do rak

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
wiele lat temu na biochemii na wizażu przeczytałam że im bardziej rozleniwia się skórę balsamami tym w gorszej kondycji się znajduje i potrzebuje ich więcej. Możecie wierzyć albo nie ale od lat nie użyłam żadnego balsamu do ciała, jak rok długi nic nie kupuję i mam idealnie gładkie ciałko. Teraz krem na rozstępy jest dla mnie prawdziwym wyzwaniem bo wogóle nie przywykłam do takich rzeczy
ja tez nic nie uzywam do ciala na rozstepy kupilam sobie krem i tez go wlasciwie nie uzywam, bo non stop zapominam
__________________
N&L&F

asienka213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 13:56   #3318
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Olej kokosowy
http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-coconut.html
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 13:57   #3319
czbasia
Zakorzenienie
 
Avatar czbasia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 357
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Czesc mamuśki
Nie było mnie tu kilka dni ale juz nadrobiłam. Tradycyjnie nie wiem co której napisac wiec nic nie odpisze
A ja na jutro umówiłam się na usg do innego gina Chodzę do gina na NFZ-spoko jest -ale usg rzadkość u niego. Ost miałam połowkowe w 21 tc i z tego co kol mówila co chodzila do niego nast przed porodem w celu spr ułozenia dziecka. A ja jakos mam ochote podejrzec dzieciaczka no i moze plec potwierdze bo na połowkowym nie był pewien do konca. No zobaczymy. Jutro o 9rano wizyta

Edytowane przez czbasia
Czas edycji: 2013-11-26 o 16:14
czbasia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-26, 14:01   #3320
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

ja mam plan te "na zaś" wyprane wyprać w hipoalergicznym jakimś dzieciowym (zależy co się trafi na jakiejś promocji), potem może Dzidziuś - tani i koleżanki chwalą, że ładnie dopiera, ewentualnie płatki mydlane

(dzieciowe mniej zawierają środków zapachowych, więc mniejsze ryzyko uczulenia czy podrażnienia, no i nie mają tych bezsensownych wypełniaczy typu kolorowe kuleczki do niczego, a w sumie do jednego - zwiększenia objętości bez zwiększenia efektywności)

po mniej więcej pół roku bym chciała przejść na zwykły typu sensitive (o ile maluszek nie będzie uczulony na coś tam)
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015
thidien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 14:02   #3321
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez thidien Pokaż wiadomość
kupne rzeczy zawsze najpierw piorę - mogą zawierać chemiczne substancje szkodliwe dla zdrowia, bo w rzeczywistości chemiczne produkty dodawane podczas produkcji ubrań, takie jak np. chlor, mogą powodować podrażnienia skóry i alergie. Do wyprodukowania białego producenci używają produktów o dużej zawartości substancji alkalicznych. Poza tym jeśli są nowe, ale nie zakupione jako zafoliowane, to wyobraź sobie ile brudnych łapsk ich wcześniej dotykało (a na nich owsiki, grzybice, świerzby i inne takie - nie wiem czy czytałyście kiedyś ile ludzi nie myje rąk po wyjściu z łazienki!!), bleh...

dlatego najpierw zwykły proszek (bez względu na to czy ubrania z lumpa, czy od kogoś, czy zupełnie nowe), a po nowym roku będę prała w dzieciowym.
Podzielam twoje zdanie. Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałaś. Ja będę prać dwa razy, najpierw w naszym proszku potem w dziecięcym, ale bez wyjmowania ciuchów z pralki i suszenia pomiędzy praniami, bo uważam, że to bez sensu
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 14:05   #3322
BieniekI
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 276
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez mona1 Pokaż wiadomość
Trisdom za wyniki i za ułożenie małej. Moja jak na razie ułożona pośladkowo, ale lekarz kazał się nie martwić, do 35 tc ma czas na obrócenie się
Moja obróciła się wlaśnie jakoś koło 35 tyg a w 37 już była na świecie
BieniekI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 14:12   #3323
czbasia
Zakorzenienie
 
Avatar czbasia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 357
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Trisdom Pokaż wiadomość
To spróbuj delikatnych kwasów (tonik PHA 6% na przykład) i do tego peeling enzymatyczny. Mozna uzywać tego nawet w ciąży.
Plus do nawilżania kwas hialuronowy pomieszany z jakimś olejkiem.
Potem wsiąkniesz w temat lepiej.
Ja miałam okropne pryszcze, których się bardzo wstydziłam zawsze.

potwierdzam i polecam. Ja stosuję własnie kwas z olejkiem arganowym albo makadamia. Zamawiam na zrobsobiekrem.pl

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
A ja zamierzam wyprać dwa razy za jednym razem Czyli wyprać lumpkowe rzeczy w naszym proszku, nie wyciągać tego z pralki dorzucić nówki i wyprać jeszcze raz. Po co to wyciągać i rozwieszać dwa razy
Pomysłowo A ile czasu i pracy się zaoszczędzi
czbasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 14:32   #3324
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez mona1 Pokaż wiadomość
Trisdom za wyniki i za ułożenie małej. Moja jak na razie ułożona pośladkowo, ale lekarz kazał się nie martwić, do 35 tc ma czas na obrócenie się
ciekawa jestem jak nasz Piotruś ale czuję go na samym dole od początku jak zaczął tylko buszować w moim brzuszku i nic się nie zmienia w tym względzie. Zapytam jutro podczas usg czy lekarz widzi coś co nie mówi bo jest dla mnie mało ważne, bo mnie jak tłumaczył o ewentualnej cesarce to powiedział że zazwyczaj jak się u pierworódki nie obróci do 30 to potem rzadko się obraca. Zdarza się ale to wyjątki, co innego u wieloródek. Poza tym trochę mnie tak nastawił na to ale nie wiem...może to mój odbiór był inny. Nastawiam się mimo wszystko na poród naturalny a jak piotruś się nie obróci to znaczy że cały ojciec kochane to takie ale byle coś na przekór zrobić jak się powinno
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 14:44   #3325
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Podzielam twoje zdanie. Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałaś. Ja będę prać dwa razy, najpierw w naszym proszku potem w dziecięcym, ale bez wyjmowania ciuchów z pralki i suszenia pomiędzy praniami, bo uważam, że to bez sensu
odpisałam ze wzgledu na to, że się pojawiło, że lumpkowe wypierzesz w normalnym, a dopiero dorzucisz nowe i dopiero wszystko w dzieciowym ja wolę wszystki o stare i nowe najpierw w jednym, potem w drugim (i tak zawsze jest pełna pralka, a tak, żeby podorzucać, to bym musiała zostawić miejsce na te nówki)
robię na raty, bo się dużo uzbierało, a jeszcze się dozbiera będzie już widomo co raz wyprane i zostanie wyprać ostatni no i... rozłoży się prąd i woda

któraś używała może Wirka? ludzie chwalą, cena też fajna (mleczko 1l 6,14)
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015

Edytowane przez thidien
Czas edycji: 2013-11-26 o 14:53
thidien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 14:46   #3326
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

tak się zastanawiam bo widziałam ten wątek mamusi sierpniowych my też tak wcześnie zaczęłyśmy, przecież jak poród jest na sierpień to chyba licząc 9 miesięcy nawet całych to ciąże jeszcze nie potwierdzone zupełnie...
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 15:12   #3327
kate1623
Zadomowienie
 
Avatar kate1623
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 783
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Dziewczyny , ale się zryczałam do filmiku który jest na demotywatorach o pewnej parze która miała możliwość nacieszyć się swoim dzieckiem tylko 8godzin , masakra nie wrzucam tego Wam bo to naprawdę smutne. Jak któraś ma mocne nerwy to sama znajdzie na demotywatorach
__________________
Carpe Diem

Maja

Czytam
kate1623 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 15:28   #3328
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
A ja zamierzam wyprać dwa razy za jednym razem Czyli wyprać lumpkowe rzeczy w naszym proszku, nie wyciągać tego z pralki dorzucić nówki i wyprać jeszcze raz. Po co to wyciągać i rozwieszać dwa razy
W sumie sprytnie, ale ja z lumpa wole wyprac przed schowaniem do szafy.
A potem wszystko razem z nowymi wypiore (pod koniec stycznia) w dzieciowym proszku - reszte zarazkow zabije zelazko.


Cytat:
Napisane przez czbasia Pokaż wiadomość
Czesc mamuśki
Nie było mnei tu kilka dni ale juz nadrobiłam. Tradycyjnie nie wiem co której napisac wiec nic nie odpisze
A ja na jutro umówiłam się na usg do innego gina Chodzę do gina na NFZ-spoko jest -ale usg rzadkość u niego. Ost miałam połowkowe w 21 tc i z tego co kol mówila co hodzila do niego nast przed porodem w celu spr ułozenia dziecka. A ja jakos mam ochote podejrzec dzieciaczka no i moze plec potwierdze bo na połowkowym nie był pewien do konca. No zobaczymy. Jutro o 9rano wizyta
To samo mam z tym USG - chce jeszcze siusiaka zobaczyc na wlasne oczy na USG 3d i potem grzecznie poczekam na to USG przed porodem


Cytat:
Napisane przez kate1623 Pokaż wiadomość
Dziewczyny , ale się zryczałam do filmiku który jest na demotywatorach o pewnej parze która miała możliwość nacieszyć się swoim dzieckiem tylko 8godzin , masakra nie wrzucam tego Wam bo to naprawdę smutne. Jak któraś ma mocne nerwy to sama znajdzie na demotywatorach
Nie ogladaj takich rzeczy
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 16:47   #3329
czbasia
Zakorzenienie
 
Avatar czbasia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 357
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość

To samo mam z tym USG - chce jeszcze siusiaka zobaczyc na wlasne oczy na USG 3d i potem grzecznie poczekam na to USG przed porodem
No ja niestety na zwykle nie 3d idę.. Umówiłam sie tak o.. Chodziłam do kobiety do endo-bo ma specjalizację gin-endo i wczoraj pod wpływem chwili zadzwonilam. Stwierdzilam, że los zdecyduje jak odbierze to sie umowie.... i surprise-odebrała od razu A moze dzidzis bedzie dobrze ułożony i potwierdzi dziewczynkę)
czbasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 16:59   #3330
uparta8210
Raczkowanie
 
Avatar uparta8210
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: cztery ściany i nic więcej
Wiadomości: 332
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

no właśnie dziewczyny nie wklejajcie tutaj smutnych filmików, chyba że dopiszecie że smutny. to nie będę oglądała bo ja wszystko dobieram do siebie i w nocy mi się to odbija czkawką.

Poczytałam was ale uciekam pobawić się z córcią w namiot z krzeseł. Jest najlepszy, ja jej kupiłam taki fajny różowy z zamkiem i księżniczą ale ona woli krzesła i koc wrócę późnym wieczorem poczytać co naskrobałyście
uparta8210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:50.