Londyn, proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-27, 17:43   #1
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256

Londyn, proszę o pomoc


Hej.
Słuchajcie, lecę do Londynu na jeden dzień, chcemy trochę pozwiedzać, zjeść coś, może jakieś niewielkie zakupy. Nie planujemy żadnych klubów, ani większych imprez.

W związku z tym, mam pytanie, ile mniej więcej gotówki by się przydało, tak żeby bez problemu starczyło na jedzonko i zwiedzanie? Nie mam pojęcia jakie są koszty w UK, dlatego proszę o mieszkanki Londynu o wypowiedzi
I oczywiście napiszcie co warto zobaczyć i jak dotrzeć z lotniska London Luton do ciekawych miejsc
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 17:50   #2
xKlaudja
Zakorzenienie
 
Avatar xKlaudja
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 5 883
Dot.: Londyn, proszę o pomoc

Myślę, że coś koło 50-80 funtów na głowę. Plus transport z lotniska/na lotnisko jakoś 10 funtów.

Jeżeli "niewielkie zakupy" okażą się większe, wtedy oczywiście więcej.
__________________
piję kawę bez cukru od: 04.03.2014

Edytowane przez xKlaudja
Czas edycji: 2014-01-27 o 17:54
xKlaudja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 11:35   #3
NNaTT
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 703
Dot.: Londyn, proszę o pomoc

1 dzień w Londynie? To bardzo bardzo bardzo krótko. Jeśli chcesz w 1 dzień zwiedzić i zrobić do tego jakieś zakupy to nie wiem czy w ogóle opłaca się lecieć na 1 dzień.
Ale: 50-80 funtów to bardzo mało. Sam London Eye kosztuje koło 20 funtów. Muzea są darmowe np. British Museum (tych muzeów jest bardzo, bardzo dużo), ale w większości są tak ogromne, że zwiedzanie 1 z nich zajmuje 1 dzień.
Metro jest drogie, ale jak już trafisz do centrum i masz zdrowe nogi można w większość miejsc pójść pieszo, np. pod pałac królowej.

Ceny: samo centrum Londynu jest drogie, np. za hamburgera (fakt, była to jakaś bardziej znana knajpa płaciłam 10 funtów, to samo fish and chips), ale licz się z tym, że hamburger z budki może kosztować 6-8 funtów.

Nie wiem, co by tu polecić na wycieczkę 1 dniową, choć mieszkałam w Uk i Londyn znam bardzo dobrze.
NNaTT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 12:37   #4
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Londyn, proszę o pomoc

W jeden dzień (w Londynie byłam o 10:00) zwiedziłam centrum (okolice Oxford Street), Tower, zawędrowałam pod pałac i do Hyde Parku i właściwie tyle. Nie za dużo. Drugi dzień poświęciłam na zakupy, a w nocy już wracałam do Polski.

Generalnie cienko to widzę zwiedzanie + zakupy, więc sugerowałabym wybrać jedno, dwa miejsca niedaleko siebie, które się chce zobaczyć, a resztę czasu poświęcić na jedzenie i zakupy

Jeśli chodzi o jedzenie, jak jedziesz na jeden dzień to może lepiej (taniej, jeśli się nie ma dużego budżetu) kupić w markecie glutowaty angielski chleb i na miejscu zrobić kanapki
__________________
Nina 💕 29.01.2017

Edytowane przez MartaMagda
Czas edycji: 2014-01-28 o 12:39
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 12:54   #5
ujagny_blog
Raczkowanie
 
Avatar ujagny_blog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 164
Dot.: Londyn, proszę o pomoc

150 funtów to jest minimum na transport, dwa posiłki, kawę, bilety wstępu, jakąś pamiątkę.
Jak chcesz jeszcze jakieś zakupy zrobić to weź drugie tyle - warto, bo ciuchy i kosmetyki są i lepsze i stosunkowo niedrogie w porównaniu do Polski.
__________________
<ciach_reklama>
ujagny_blog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 08:44   #6
Norbert504
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Dot.: Londyn, proszę o pomoc

Z Luton do Londynu spokojnie dojedziesz autobusami, coś około 10-12 funtów kosztuje przejazd.
Warto zobaczyć: Big Ben, Tower of London, Tower Bridge

Warto zwiedzić: British Museum, Science Museum, Muzeum historii naturalnej.

Ale na to wszystko jeden dzień nie wystarczy
Pozdrawiam
Norbert504 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 14:16   #7
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Londyn, proszę o pomoc

Dziękuję za odpowiedzi Niestety na razie nie możemy pozwolić sobie na więcej niż jeden dzień, niedługo będziemy robić plan podróży, także na pewno uwzględnimy wasze propozycje
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-30, 19:46   #8
Evelinka123
Przyczajenie
 
Avatar Evelinka123
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: Londyn, proszę o pomoc

Czesc wszystkim jestem tu nowa i potrzebuję pomocy. Zwracam sie do rodaków mieszkajacych w UK, otoz planuje wyjechac do pracy i tu moja prośba czy ktoś moglby podzielic sie ze mna dobrymi radami , pomoca w znalezieniu mieszkania pracy i załatwieniu innych waznych spraw?? Sprawa bardzo pilna. Odwdzięcze sie ,dziekuje i pozdrawiam !
Evelinka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 08:33   #9
Suzanne
Rozeznanie
 
Avatar Suzanne
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Londyn, proszę o pomoc

Hahaha, dziewczyno, tego są całe strony internetowe i setki wypowiedzi na kilku tysiącach blogów, nagrań na youtube i internetowych forach

Nie chciało Ci się do tej pory zgooglować "praca i życie w Anglii"?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Suzanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 11:17   #10
Evelinka123
Przyczajenie
 
Avatar Evelinka123
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: Londyn, proszę o pomoc

Droga "dziewczyno" pozwolę się tak do Ciebie zwrócić, skoro uznałaś że jesteśmy kumpelami. Jeśli nie masz dobrych rad którymi mogłabyś się podzielić-nie komentuj!
Evelinka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 13:50   #11
Suzanne
Rozeznanie
 
Avatar Suzanne
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Londyn, proszę o pomoc

Ależ ja mam bardzo praktyczną radę, którą się podzieliłam: wpisanie w google zdania "praca i życie w Anglii" i zobaczenie, co wyskoczy. Powodzenia!
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez Suzanne
Czas edycji: 2014-02-02 o 18:25
Suzanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-02, 19:11   #12
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Londyn, proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Evelinka123 Pokaż wiadomość
Czesc wszystkim jestem tu nowa i potrzebuję pomocy. Zwracam sie do rodaków mieszkajacych w UK, otoz planuje wyjechac do pracy i tu moja prośba czy ktoś moglby podzielic sie ze mna dobrymi radami , pomoca w znalezieniu mieszkania pracy i załatwieniu innych waznych spraw?? Sprawa bardzo pilna. Odwdzięcze sie ,dziekuje i pozdrawiam !

A masz tyle kasy aby tu zaczac ? To nie wyjazd za 100zl. Musisz miec na przyzycie na jakis czas, bo roznie z praca bywa. W kazdym miescie jest inaczej i w kazdym miescie sa rozne ceny mieszkan. Nie pisz sie na mieszkanie na sam poczatek, bo Ci go nikt nie wynajmie, no i kasy az takiej raczej nie posiadasz. Zalatwienie innych waznych spraw czy co masz na mysli ? Nikt tu nie pojdzie do urzedu i nie zalatwi Ci NINu, konta w banku i pracy. Teraz z praca jest roznie, w wiekszosci restauracji teraz jest martwy okres, wiec nie biora niepotrzebnie pracownikow. W Londynie pokoj jednoosobowy kosztuje ok 80-90 f tyg, musisz kupic oysterke ceny sa rozne, bo zalezy o jakie strefy chodzi, choc na poczatku przyda Ci sie 1-3, bo raczej w tych strefach najszybciej znajdziesz prace. Bez Ninu i numeru w banku nie znajdziesz prace, wielu pracodawcow jednak pozwala na jakis okres pracy bez ninu, musisz jednak go szybko wyrobic, jednak podatek jaki beda Ci zabierac bedzie gigantyczny, pozniej dostaniesz zwrot tego podatku, jesli dostaniesz nin od razu daj go pracowadcy a w najblizszej wyplacie Ci wyrownaja, lub oddadza w kwietniu przy rozliczeniu podatkowym.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 10:14   #13
ujagny_blog
Raczkowanie
 
Avatar ujagny_blog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 164
Dot.: Londyn, proszę o pomoc

Na moim blogu znajduje się notka pod tytułem: Zanim przyjedziesz do Anglii.

Tam zawarłam wszystkie dobre rady, krok po kroku opisałam jak wygląda wyrabianie NINo, zdobycie potwierdzenia adresu, wynajem mieszkania od agencji, stronki, na których warto szukać pracy.

Nie licz na to, że ktoś zrobi to wszystko za Ciebie w ramach pomocy. Realia są takie, że musisz wszystko zrobić osobiście niestety.
__________________
<ciach_reklama>
ujagny_blog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 19:24   #14
wera921
Raczkowanie
 
Avatar wera921
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 106
Dot.: Londyn, proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez oh Mandy Pokaż wiadomość
Hej.
Słuchajcie, lecę do Londynu na jeden dzień, chcemy trochę pozwiedzać, zjeść coś, może jakieś niewielkie zakupy. Nie planujemy żadnych klubów, ani większych imprez.

W związku z tym, mam pytanie, ile mniej więcej gotówki by się przydało, tak żeby bez problemu starczyło na jedzonko i zwiedzanie? Nie mam pojęcia jakie są koszty w UK, dlatego proszę o mieszkanki Londynu o wypowiedzi
I oczywiście napiszcie co warto zobaczyć i jak dotrzeć z lotniska London Luton do ciekawych miejsc
Jeden dzień to nie dużo, ale jeżeli się dobrze zorganizuje czas i zmobilizuje to można zobaczyć naprawdę dużo przed wyjazdem postaraj się wszystko dobrze rozplanować pod względem logistycznym - gdzie można dojechać odpowiednią linią metra, co w jakiej kolejności chcesz zobaczyć. Ja sama w jeden dzień zwiedziłam dwa muzea, camden town, harrodsa, byłam na piccadilly, pod buckingham palce na zmianie warty, widziałam Big Bena, London Eye, China Town. Więc chcieć to móc Pamiętaj tylko o wygodnych butach i powodzenia
wera921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 22:26   #15
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Londyn, proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Evelinka123 Pokaż wiadomość
Czesc wszystkim jestem tu nowa i potrzebuję pomocy. Zwracam sie do rodaków mieszkajacych w UK, otoz planuje wyjechac do pracy i tu moja prośba czy ktoś moglby podzielic sie ze mna dobrymi radami , pomoca w znalezieniu mieszkania pracy i załatwieniu innych waznych spraw?? Sprawa bardzo pilna. Odwdzięcze sie ,dziekuje i pozdrawiam !
jak sie odwięczysz?
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-03 23:26:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:05.