Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12 - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-20, 16:44   #1861
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Doris jak dostała tzw nawału śliny nie radziła sobie z nią. Teraz już bardzo rzadko się to zdarza. Ładnie ją przełyka, wypluwa (Wszystko jest w jej ślinie).
A skąd wiesz że ma glutka w nosie skoro oddycha i nie świszczy?

Enfamila nie znam. Słyszałam jeszcze o hippie comfort. Z tym mlekiem czasem trzeba dopasować zanim dziecku będzie odpowiadać.
U nas 10mg/dobę.

Jutro mam jeszcze wizytę u nowego pediatry to zobaczymy co on powie. Ale do neurologa i tak i tak pójdę.
Wydaje nam się, że ten Enfamil toleruje dobrze, bo kupy są normalne. Musimy poczekać rzeczywiście trochę, bo te antybiotyki były bardzo mocne i pewnie będą dzieci po nich długo do siebie dochodzić.

Em ma ja też bym wybrała się do neurologa wcześniej. U mojej Jadzi neurolog wyczaiła problemy z kciukami i powiedziała, że musimy te kciuki już odciągać i ćwiczyć - bo będzie miała problemy z chwytaniem.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 16:59   #1862
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
A mąż jakoś Cię broni przed czarownicą?

No właśnie nie bardzo
Mówi mi tylko,że przecież wiem jaka matka jest,ze zawsze musi być na jej i że mam potakiwać,bo krzywda mi się przez to nie stanie. A we mnie się gotuje i Kacper chyba też nerwowy,bo mu mleko z wk.urwem przekazuję.

A dziś Eryk ogląda książeczki,które wypożyczyliśmy z biblioteki i w jednej wiedźma w kotle gotowała,a on pokazuje palcem na nią i mówi: "baba"
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 17:00   #1863
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Dziewczyny gdzie znajdę siatki centylowe przyrostu obwodu głowy czy masy ciała - tylko nie chodzi mi o siatki wymiarów a przyrostów.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 17:10   #1864
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
No właśnie nie bardzo
Mówi mi tylko,że przecież wiem jaka matka jest,ze zawsze musi być na jej i że mam potakiwać,bo krzywda mi się przez to nie stanie. A we mnie się gotuje i Kacper chyba też nerwowy,bo mu mleko z wk.urwem przekazuję.

A dziś Eryk ogląda książeczki,które wypożyczyliśmy z biblioteki i w jednej wiedźma w kotle gotowała,a on pokazuje palcem na nią i mówi: "baba"
Eryk złote dziecko. Czeklady mu daj, zasłużył


Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Dziewczyny gdzie znajdę siatki centylowe przyrostu obwodu głowy czy masy ciała - tylko nie chodzi mi o siatki wymiarów a przyrostów.
Weź siatki wymiarów i oblicz przyrosty?
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 17:14   #1865
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość

A dziś Eryk ogląda książeczki,które wypożyczyliśmy z biblioteki i w jednej wiedźma w kotle gotowała,a on pokazuje palcem na nią i mówi: "baba"
Hahahhaha padlam, niezly jest A mamusia to slyszala?

migotka tez kiedys o tym myslalam, ze super by bylo sie spotkac i poznac osobiscie. W sumie gadamy wirtualnie ze soba o wszystkim i od dluzszego czasu, wiec takie spotkanie by bylo super.

magnusia Kochana, Ty to chyba masz za grzeczne dziecko i na sile wyszukujesz mu choroby Wyluzuj kobieto.

A my bylismy na wycieczce w lesie ponad 2 godzinki, dotlenilam sie na maksa, bylo super
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 17:33   #1866
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
A dziś Eryk ogląda książeczki,które wypożyczyliśmy z biblioteki i w jednej wiedźma w kotle gotowała,a on pokazuje palcem na nią i mówi: "baba"
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 17:40   #1867
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Eryk złote dziecko. Czeklady mu daj, zasłużył



Weź siatki wymiarów i oblicz przyrosty?
Zawsze wygodniej zajrzeć do siatki - szczególnie gdy ma się tylko siatki z podziałem miesięcznym a nie tygodniowym.

Kurcze - właśnie rozwaliła mi się książeczka zdrowia Antka - co za gówno
Nie dość, że są wielkie, pełne reklam to jeszcze dziadowo wykonane.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-20, 17:49   #1868
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

krolowa_nilu ale sen

O co chodzi z piastkami i kciukami? Jak mogą byc a jak nie? Emil tez często ma zaciśnięte

Ja kocykow mam bardzo dużo:
- 2 bawełniane z ikei, jeden cieńszy, drugi grubsza
- 3 polarowe z ikei
- 3 cieplejsze na wyjścia (2 bawełniane z grubego splotu, 1 welniany)
- 1 zupełnie cieniutki bawełniany
- 1 minky

Polarowy starczyłby jeden, za to mogłabym miec jeszcze po jednym bawełnianym i minky
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 18:07   #1869
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Perfuzja jeś dziecko ma zaciśniętą dłoń i kciuki są na zewnątrz dłoni to jest ok. U nas jest tak, że Jadzia ma cały czas kciuki do wewnątrz dłoni - nawet jak ma rozluźnione dłonie. To zbyt duże napięcie mięśniowe i trzeba te kciuki odciągać.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 18:13   #1870
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
krolowa_nilu ale sen

O co chodzi z piastkami i kciukami? Jak mogą byc a jak nie? Emil tez często ma zaciśnięte

Ja kocykow mam bardzo dużo:
- 2 bawełniane z ikei, jeden cieńszy, drugi grubsza
- 3 polarowe z ikei
- 3 cieplejsze na wyjścia (2 bawełniane z grubego splotu, 1 welniany)
- 1 zupełnie cieniutki bawełniany
- 1 minky

Polarowy starczyłby jeden, za to mogłabym miec jeszcze po jednym bawełnianym i minky
Kurcze, nie miałam pojęcia że aż tyle ich potrzebnych. Ja mam dwa zwykłe polarki z Ikei, jeden polarek ze spidermanem () i jeden taki ładniejszy, typowo dzieciowy kocyk dwuwarstwowy. Wychodzi na to że coś jednak muszę jeszcze dokupić
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 18:20   #1871
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Perfuzja jeś dziecko ma zaciśniętą dłoń i kciuki są na zewnątrz dłoni to jest ok. U nas jest tak, że Jadzia ma cały czas kciuki do wewnątrz dłoni - nawet jak ma rozluźnione dłonie. To zbyt duże napięcie mięśniowe i trzeba te kciuki odciągać.
Ale to w jakims okreslonym tygodniu powinien odciagac te kciuki sam, czy jak to jest? No bo Alek czasem ma zacisniete piastki i wtedy ma te kciuki do srodka, a czasem ma rozprostowane paluszki calkiem
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-20, 18:21   #1872
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Perfuzja jeś dziecko ma zaciśniętą dłoń i kciuki są na zewnątrz dłoni to jest ok. U nas jest tak, że Jadzia ma cały czas kciuki do wewnątrz dłoni - nawet jak ma rozluźnione dłonie. To zbyt duże napięcie mięśniowe i trzeba te kciuki odciągać.

a jest jakas granica wiekowa? Adaś różnie zaciska piąstki ale do wewnątrz kciuki też ma... ale dłonie otwiera i paluchami tez przebiera
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 18:25   #1873
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Perfuzja jeś dziecko ma zaciśniętą dłoń i kciuki są na zewnątrz dłoni to jest ok. U nas jest tak, że Jadzia ma cały czas kciuki do wewnątrz dłoni - nawet jak ma rozluźnione dłonie. To zbyt duże napięcie mięśniowe i trzeba te kciuki odciągać.
Pozwolę sobie dopytać się, czy dobrze rozumiem: czyli jeśli dziecko "trzyma kciuki", o tak:

to wtedy trzeba odciągać, tak?
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 18:29   #1874
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Perfuzja jeś dziecko ma zaciśniętą dłoń i kciuki są na zewnątrz dłoni to jest ok. U nas jest tak, że Jadzia ma cały czas kciuki do wewnątrz dłoni - nawet jak ma rozluźnione dłonie. To zbyt duże napięcie mięśniowe i trzeba te kciuki odciągać.
A, dzieki bardzo Emil ma kciuki na zewnątrz.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 18:39   #1875
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Ale to w jakims okreslonym tygodniu powinien odciagac te kciuki sam, czy jak to jest? No bo Alek czasem ma zacisniete piastki i wtedy ma te kciuki do srodka, a czasem ma rozprostowane paluszki calkiem
Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
a jest jakas granica wiekowa? Adaś różnie zaciska piąstki ale do wewnątrz kciuki też ma... ale dłonie otwiera i paluchami tez przebiera
Nie wiem o wieku w jakim to się ma kształtować - o to nie pytałam lekarki. U Antka czasem jest do wewnątrz a czasem na zewnątrz i to podobno mamy tylko obserwować.

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie dopytać się, czy dobrze rozumiem: czyli jeśli dziecko "trzyma kciuki", o tak:

to wtedy trzeba odciągać, tak?
Dokładnie tak.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 18:46   #1876
Inw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Ufff... Dotarłam i odpisuję po kolei co strona, więc nie dziwcie się jak coś nieaktualnego skomentuję

Migotko dobrze że już macie z mężem coś ustalone w kwestii podziału obowiązków, łatwiej później chyba dopasowywać rozkład do bieżących potrzeb, niż całkiem od zera tłumaczyć po dłuższym czasie że samej nie da się wszystkiego zrobić

Cytat:
Napisane przez patrycjja Pokaż wiadomość
Inw opis poszczególnych okazów żarłoczków idealnie pokrywa się z opisem mojej córki i to wszystkie trzy
U nas czasem jeszcze pojawia się wzdychanie do cyca - takie przeciągle ahhh
Hehe, mój wzdycha czasem jak się nafutruje już po korek, przeciąga się wtedy i wzdycha jak po ciężkiej ale dobrze wykonanej robocie
A wszystkie trzy style paszania są z obserwacji własnego dziecia

Cytat:
Napisane przez vacuity Pokaż wiadomość
Ale się uśmiałam Ale powiem Ci, że bardzo bym chciała mieć takiego żarłacza i dzięcioła i wilka i co tam jeszcze się nawinie... I móc go nakarmić. Bardzo mnie frustruje beznadziejność moich cycków.

A teraz patrzę na moją nakarmioną butelką Zuźkę i oczy mi się do niej śmieją. Jest tak pogodna i spokojna jak po jakimś opium
Przecież karmisz, tylko na razie mieszanie A niedługo na pewno cały zwierzyniec Ci się u piersi przewinie

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
Mój syn jeszcze całuje cycusia wzdycha i ociera się a potem całuje.
Mąż powiedział że dobre chłopak nawyki łapie
Mąż się cieszy na razie, a za 15 lat jak z takim nawykiem syn będzie wychodził z wieczora na imprezę to tylko siwieć włosy będą - powiedz lepiej żeby się nie rozpędzał z radością z takich nawyków u syna, albo na wszelki wypadek odkładał na konto na wnuki

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że nie da się kogoś przestymulować gdy śpi - no bo wiesz, śpi i wogóle?
A tak na serio, skoro śpi, to przecież nie odbiera bodźców z zewnątrz, więc nic go nie stymuluje dopóki się nie obudzi
Może on tylko udaje że śpi na tych spacerach?

Serio, nie wiem co z tym jest Dziś znowu byliśmy i znowu z wieczora płacz i zgrzytanie zębów :/ Dopiero zawinięty na sztywno wręcz i upchany smokiem uspokoił się na tyle żeby iść spać, ale dobrze ponad pół godziny tak siedział skrępowany i memłający nerwowo, wpatrując się wielkimi oczkami w budkę wózka, zanim zaczął przysypiać w ogóle. A ja z nim, z ręką na łepku, bo nic więcej mi nie przyszło do głowy żeby dalej nie pobudzać, ale nie zostawiać samego całkiem.
W ogóle to wiem że z tym zawijaniem i odkładaniem już było i szykuję się na ale... Takie uspokajanie wydaje mi się jakieś zimne i krzywdzące. Jakby mnie ktoś w kaftan bezpieczeństwa wsadził i zamknął gdzieś w komórce bo płaczę, zamiast przytulić i ukoić jakoś. Potrzebuję potwierdzenia że obwiązanie, zakorkowanie i odłożenie dziecka na bok pozwala mu się odciąć od nadmiaru bodźców, a nie jest porzuceniem w chwili potrzeby. Albo alternatywnej recepty na ratunek dla nadmiernie pobudzonego malucha
Inw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 19:14   #1877
J0zefina
Raczkowanie
 
Avatar J0zefina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 425
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Dobry wieczór ..
Jesteśmy po wizycie u lekarza, mam bardzo mieszane uczucia..
"Miesięczne kaszlące dziecko nadaje się wprost do leczenia szpitalnego... hmm ale osłuchowo jest czysta.. jest Pani pewna ze ona kaszle a nie dławi się lub kicha? hmm.. ale gardło zaczerwienione.. dam Pani antybiotyk ale gwarancji ze pomoże nie daję, najlepiej było by do szpitala.."

Mówię że jest jeszcze syn 2latek i dlatego nie mogę do szpitala jeśli nie ma bezwzględnej konieczności i dlaczego na zaczerwienione gardło antybiotyk od razu? Usłyszałam że mała ma katar który spływa jej po krtani, powoduje żywe zaczerwienienie które może szybko (w przypadku takich maluchów) prowadzić do zapalenia krtani dalej płuc.. Boję sie straszliwie, antybiotyk w końcu podłam bo wizja pobytu w szpitalu mnie przeraża, odczekałam jednak i zrobiłam to dopiero po konsultacji ale usłyszałam tylko: że to jest wybór mniejszego zła i że mogę nie podać i może być dobrze ale co jeśli będzie źle? Jej.. syn przez niemal 2 lata wcale nie chorował a Miśka już na starcie

Migotko dzieki

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Witam
Rewelacyjna noc dziś była...mała zasnęła ok 23 i obudziła się o 5 dopiero....aż się zmartwiłam i wstałam przed nią bo mi za długo było już, martwiłam się że coś jest nie tak
też tak miałam gdy się Miście przysnęło raz przez 6h.. mamy

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
U nas tryb nocny już w miarę uregulowany,tzn Kacper idzie spać ok 22-23 i karmienie zawsze koło 3 i później koło 6:30-7:30.
Mamy bardzo podobne godziny


Cytat:
Napisane przez Madzik14 Pokaż wiadomość
Dziękuję wszystkim za gratulacje i gratuluję tym, które urodziły jak was dogonię to będę pisać na bierząco a teraz tylko powiem, że jesteśmy już id wtorku w domu. (..)
śliczności

Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Naszla mnie taka mysl, ze fajnie byloby sie spotkac chetnie bym was poznala!
Proponuję małą polskę a nawet mój ogród nie zapewniam atrakcji jak perfuzja wożąca metrem ale moze coś wymyślimy
Strasznie się cieszę że z TŻ na dobrej drodze oby było już tylko lepiej
p.s.
Potrzebuję stylistycznej porady i nieśmiało zaczynam planować jak się o nią zwrócić

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
A dziś Eryk ogląda książeczki,które wypożyczyliśmy z biblioteki i w jednej wiedźma w kotle gotowała,a on pokazuje palcem na nią i mówi: "baba"
co za mądre masz dziecko

i wcieło mi cytaty
__________________
doskonali w każdym calu
eF 2012 i Zuu 2014

Edytowane przez J0zefina
Czas edycji: 2014-02-20 o 19:15
J0zefina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 19:15   #1878
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Eryk złote dziecko. Czeklady mu daj, zasłużył

Dostał jajo niespodziankę. Wiem,że to niezbyt,ale czasem ulegam i daję niezdrowe smakołyki.



Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Hahahhaha padlam, niezly jest A mamusia to slyszala?

Słyszała i stwierdziła,że bardziej podobna do tej drugiej babci


W ogóle to moja teściowa wszystko dosala co dostanie do jedzenia i miałam myśl,żeby do zupy dosypać jej soli,żeby jeszcze raz sobie dosoliła,ale się powstrzymałam...
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 19:17   #1879
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Inw Pokaż wiadomość
Ufff... Dotarłam i odpisuję po kolei co strona, więc nie dziwcie się jak coś nieaktualnego skomentuję

Migotko dobrze że już macie z mężem coś ustalone w kwestii podziału obowiązków, łatwiej później chyba dopasowywać rozkład do bieżących potrzeb, niż całkiem od zera tłumaczyć po dłuższym czasie że samej nie da się wszystkiego zrobić



Hehe, mój wzdycha czasem jak się nafutruje już po korek, przeciąga się wtedy i wzdycha jak po ciężkiej ale dobrze wykonanej robocie
A wszystkie trzy style paszania są z obserwacji własnego dziecia



Przecież karmisz, tylko na razie mieszanie A niedługo na pewno cały zwierzyniec Ci się u piersi przewinie



Mąż się cieszy na razie, a za 15 lat jak z takim nawykiem syn będzie wychodził z wieczora na imprezę to tylko siwieć włosy będą - powiedz lepiej żeby się nie rozpędzał z radością z takich nawyków u syna, albo na wszelki wypadek odkładał na konto na wnuki



Może on tylko udaje że śpi na tych spacerach?

Serio, nie wiem co z tym jest Dziś znowu byliśmy i znowu z wieczora płacz i zgrzytanie zębów :/ Dopiero zawinięty na sztywno wręcz i upchany smokiem uspokoił się na tyle żeby iść spać, ale dobrze ponad pół godziny tak siedział skrępowany i memłający nerwowo, wpatrując się wielkimi oczkami w budkę wózka, zanim zaczął przysypiać w ogóle. A ja z nim, z ręką na łepku, bo nic więcej mi nie przyszło do głowy żeby dalej nie pobudzać, ale nie zostawiać samego całkiem.
W ogóle to wiem że z tym zawijaniem i odkładaniem już było i szykuję się na ale... Takie uspokajanie wydaje mi się jakieś zimne i krzywdzące. Jakby mnie ktoś w kaftan bezpieczeństwa wsadził i zamknął gdzieś w komórce bo płaczę, zamiast przytulić i ukoić jakoś. Potrzebuję potwierdzenia że obwiązanie, zakorkowanie i odłożenie dziecka na bok pozwala mu się odciąć od nadmiaru bodźców, a nie jest porzuceniem w chwili potrzeby. Albo alternatywnej recepty na ratunek dla nadmiernie pobudzonego malucha
Dziecko nie ma świadomości swoich kończyn zwinięte czuje ze jest całością żadna ręka ani noga mu nie lata dostarczając jednocześnie dodatkowych bodźców.. Dlatego tak to jest najlepsze rozwiazanie..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-20, 19:22   #1880
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Jozefina zdrówka dla Małej!
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 19:31   #1881
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość

Słyszała i stwierdziła,że bardziej podobna do tej drugiej babci


W ogóle to moja teściowa wszystko dosala co dostanie do jedzenia i miałam myśl,żeby do zupy dosypać jej soli,żeby jeszcze raz sobie dosoliła,ale się powstrzymałam...
Czyli mamusia nie dopuszcza prawdy do siebie wypiera rzeczywistosc
A z ta sola, to bardzo kuszaca wizja.

Maz mi upiekl 2 blaszki ciasta drozdzowego, zjadlam trzy wielkie kromy Ale takie pyszne jest, ze nie moglam sie powstrzymac
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 20:07   #1882
AgatkaL
Wtajemniczenie
 
Avatar AgatkaL
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna/Warszawa
Wiadomości: 2 935
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Kurcze...a ja się nakręciłam znów, bo nasza Malutka tak jakoś dziwnie pręży się, wygina. podnosi główkę i wtedy płacze, robi się purpurowa.
Oczywiście naczytałam się o wzmożonym napięciu mięśniowym i panikuję. Czy Wasze Maluszki też tak maja?
__________________
Nie wszystko wychodzi tak, jak marzyliśmy...czasem bywa lepiej !!!


Jesteśmy zaręczeni !!!
http://s8.suwaczek.com/201102120926.png

♥NASZ ŚLUB♥ 03.09.2011
http://s5.suwaczek.com/20110903580113.png
AgatkaL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 20:08   #1883
Sheperdess
Rozeznanie
 
Avatar Sheperdess
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 760
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Madzik, gratuluję.

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
Jestem ciekawa kiedy dziecko zacznie przesypiać prawie całe noce ? no. bedzie tylko jedno karmienie ?
Może już niedługo. Mój ma 8 tygodni i dziś spał od 23 do 6.30.

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
przybij piątkę- ja łapałam siku na przewijaku i niestety ale mój refleks był do dupy i kocyk w łóżeczku został osikany. Ostatni czysty kocyk więc wszystkie poszły do prania następnie po wytarciu młodego została zwalona kupa w asyście dzikich chrumkań i ogólnego zadowolenia (również na przewijaku)
Także dziś miałam prezentacje możliwości wszystkich otworów

Shiloh-- Adaś jak się obsra to ma taką miną cwaniaka i uśmiecha się półgębkiem
Bo na przewijaku najlepiej się robi kupę. Adasie to wiedzą.

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Kurcze, nie miałam pojęcia że aż tyle ich potrzebnych. Ja mam dwa zwykłe polarki z Ikei, jeden polarek ze spidermanem () i jeden taki ładniejszy, typowo dzieciowy kocyk dwuwarstwowy. Wychodzi na to że coś jednak muszę jeszcze dokupić
Powiem Ci, że ja mam wszystkiego 3 kocyki i mi wystarcza. Poczekałabym i zobaczyła, czy na pewno Ci się przydadzą.
__________________
Adaś - 28.12.2013
Sheperdess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 20:12   #1884
J0zefina
Raczkowanie
 
Avatar J0zefina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 425
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Jozefina zdrówka dla Małej!
dziekuje oby
__________________
doskonali w każdym calu
eF 2012 i Zuu 2014
J0zefina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 20:13   #1885
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Dostał jajo niespodziankę. Wiem,że to niezbyt,ale czasem ulegam i daję niezdrowe smakołyki.


Słyszała i stwierdziła,że bardziej podobna do tej drugiej babci


W ogóle to moja teściowa wszystko dosala co dostanie do jedzenia i miałam myśl,żeby do zupy dosypać jej soli,żeby jeszcze raz sobie dosoliła,ale się powstrzymałam...
Oj tam przecież dziecko też musi dostać coś słodkiego. Brz przesady, wiadomo może nie codziennie ale od czasu do czasu i czekolady i soku można dać. A tym bardziej jak on tak wcina ci owoce i warzywa

No ja bym powiedziała,że dziecko kłamać nie potrafi hahaha . A jakby mi tak stwierdziła, to bym powiedziała,że ja do tej drugiej podobieństwa nie widzę.


Z tą solą to niezły pomysł.A nie mogłabyś do jakiegoś jedzenia dla niej czegoś przeczyszczającego dorzucić ??

J0zefina- dużo zdrówka dla malutkiej


Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Maz mi upiekl 2 blaszki ciasta drozdzowego, zjadlam trzy wielkie kromy Ale takie pyszne jest, ze nie moglam sie powstrzymac
Ooooo zjadłabym... Jak mama przyjedzie po porodzie, to będzie pierwsze do czego ją wykorzystam Robi najlepszą drożdżówkę jaka jadłam.
__________________
14.05.2012 - Razem
15.06.2013 - II kreski
06.11.2013 - Ślub
02.03.2014- Benjaminek
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 20:17   #1886
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Kurcze, nie miałam pojęcia że aż tyle ich potrzebnych. Ja mam dwa zwykłe polarki z Ikei, jeden polarek ze spidermanem () i jeden taki ładniejszy, typowo dzieciowy kocyk dwuwarstwowy. Wychodzi na to że coś jednak muszę jeszcze dokupić
Ja mam 3 kocyki, 1 cienki, 2 grube i rożek = wsio
aaa i śpiworek do spania od wczoraj

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Maz mi upiekl 2 blaszki ciasta drozdzowego, zjadlam trzy wielkie kromy Ale takie pyszne jest, ze nie moglam sie powstrzymac
Ja wtryniłam na zimno spaghetti
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 20:22   #1887
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez J0zefina Pokaż wiadomość
Dobry wieczór ..
Jesteśmy po wizycie u lekarza, mam bardzo mieszane uczucia..
"Miesięczne kaszlące dziecko nadaje się wprost do leczenia szpitalnego... hmm ale osłuchowo jest czysta.. jest Pani pewna ze ona kaszle a nie dławi się lub kicha? hmm.. ale gardło zaczerwienione.. dam Pani antybiotyk ale gwarancji ze pomoże nie daję, najlepiej było by do szpitala.."

Mówię że jest jeszcze syn 2latek i dlatego nie mogę do szpitala jeśli nie ma bezwzględnej konieczności i dlaczego na zaczerwienione gardło antybiotyk od razu? Usłyszałam że mała ma katar który spływa jej po krtani, powoduje żywe zaczerwienienie które może szybko (w przypadku takich maluchów) prowadzić do zapalenia krtani dalej płuc.. Boję sie straszliwie, antybiotyk w końcu podłam bo wizja pobytu w szpitalu mnie przeraża, odczekałam jednak i zrobiłam to dopiero po konsultacji ale usłyszałam tylko: że to jest wybór mniejszego zła i że mogę nie podać i może być dobrze ale co jeśli będzie źle? Jej.. syn przez niemal 2 lata wcale nie chorował a Miśka już na starcie

Migotko dzieki



też tak miałam gdy się Miście przysnęło raz przez 6h.. mamy



Mamy bardzo podobne godziny




śliczności



Proponuję małą polskę a nawet mój ogród nie zapewniam atrakcji jak perfuzja wożąca metrem ale moze coś wymyślimy
Strasznie się cieszę że z TŻ na dobrej drodze oby było już tylko lepiej
p.s.
Potrzebuję stylistycznej porady i nieśmiało zaczynam planować jak się o nią zwrócić


co za mądre masz dziecko

i wcieło mi cytaty
Jozefinko do mnie prosba o porade?? Czy ogolnie do dziewczyn. Moje dziecko padlo o 17:30 i ani mu sie sni obudzic. Nawet na spiocha prawie wykapany... szok. Dzis pierwszy dzien od dluuuugiego czasu bez strasznych wrzaskow. Troche tztowi plakal jak mnie nie bylo. Ciekawe jak dlugo...
Jozefina wspolczuje strasznie i zycze duuuuzo zdrowka ( troche mi sie nie podoba antybiotyk
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
wymiana

Edytowane przez malaMigotkAaa
Czas edycji: 2014-02-20 o 20:26
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 20:36   #1888
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Moje dziecko ma dzień spiocha ewidentnie, kolejny zresztą. Spał do 6h30, potem gdzieś zrobił sobie 20 minutową drzemkę, potem spał między 12h a 15h, między 16h a 17h45 i od 19h45 do teraz. Jak koło 19h zaczął mi robić awanturę, to ostatnią rzeczą jaka mi przyszła do głowy było to, że był śpiący Ale niech śpi na zdrowie.

jozefina zdrowia dla Malutkiej Mnie też mowili, że jak dziecko mi się rozchoruje to mam jechać od razu do szpitala, z pominięciem przychodni.

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------

Roane kocy mamy dużo, ale ja mam mocno ulewające dziecko, więc w zasadzie non stop kilka z nich czeka na pranie
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 20:42   #1889
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez J0zefina Pokaż wiadomość
Dobry wieczór ..
Jesteśmy po wizycie u lekarza, mam bardzo mieszane uczucia..
"Miesięczne kaszlące dziecko nadaje się wprost do leczenia szpitalnego... hmm ale osłuchowo jest czysta.. jest Pani pewna ze ona kaszle a nie dławi się lub kicha? hmm.. ale gardło zaczerwienione.. dam Pani antybiotyk ale gwarancji ze pomoże nie daję, najlepiej było by do szpitala.."

dziwny ten lekarz tak od razu antybiotyk ? dla mnie o przesada
a tak właściwie to jak rozpoznać że taki maluszek kaszle? jak kaszlnie sobie czasem to juz źle czy to musi być taki kaszel "męczący"?
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 20:43   #1890
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Inw Pokaż wiadomość
Serio, nie wiem co z tym jest Dziś znowu byliśmy i znowu z wieczora płacz i zgrzytanie zębów :/ Dopiero zawinięty na sztywno wręcz i upchany smokiem uspokoił się na tyle żeby iść spać, ale dobrze ponad pół godziny tak siedział skrępowany i memłający nerwowo, wpatrując się wielkimi oczkami w budkę wózka, zanim zaczął przysypiać w ogóle. A ja z nim, z ręką na łepku, bo nic więcej mi nie przyszło do głowy żeby dalej nie pobudzać, ale nie zostawiać samego całkiem.
W ogóle to wiem że z tym zawijaniem i odkładaniem już było i szykuję się na ale... Takie uspokajanie wydaje mi się jakieś zimne i krzywdzące. Jakby mnie ktoś w kaftan bezpieczeństwa wsadził i zamknął gdzieś w komórce bo płaczę, zamiast przytulić i ukoić jakoś. Potrzebuję potwierdzenia że obwiązanie, zakorkowanie i odłożenie dziecka na bok pozwala mu się odciąć od nadmiaru bodźców, a nie jest porzuceniem w chwili potrzeby. Albo alternatywnej recepty na ratunek dla nadmiernie pobudzonego malucha
No proszę Cię. Moje dziecko zasypia obwiązane kocykiem, z wsadzonym smoczkiem, z tetrowką na głowie i szumem puszczonym z telefonu
Szum go uspokaja, tetrówka pomaga odseparowac się od świata, a dzięki kocykowi nie budzą go ręce 5 minut po zaśnięciu.
W chuście też dziecko jest totalnie skrępowane i szczęśliwe - Emil w chuście płacze tylko i wyłącznie jak jest zbyt luźno zawiązany - dociągnięcie sprawia, że dziecko w minutę zasypia.
Jak zacznie kontrolować swoje ruchy to kocyk nie będzie mu już potrzebny. Bardziej obawiam się, że jak będzie miał 12 lat to będzie na koloniach zasypiał ze słuchawkami na uszach i włączonym szumem
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-18 09:18:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:11.