Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-03-02, 21:52   #4321
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R
  1. bu³ka orkiszowa z mas³em, szynk±, ogórkiem chili, do tego sa³atka : feta, rukola, groszek, pomidory, kukurydza, sos grecki, kapary, cebula czerwona
  2. parówka z serem na zimno
  3. tre¶ciwa zupa gulaszowa na bardzo pikantnie (wersja z ziemniakami i mnóstwem zió³)- ok.250 g
  4. tilapia zapiekana z serem, marchewka z groszkiem, frytki domowe z sambalem






mo¿ecie oceniæ?
Irish lady 28 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 05:51   #4322
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomo¶ci: 914
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ
teraz masz zamiar je¶æ bez glutenowo i bez mlecznie?



czas ucieka...

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------




Twoja znajoma
olik187 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 06:54   #4323
cherrydolly
Raczkowanie
 
Avatar cherrydolly
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 74
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Poka¿ wiadomo¶æ
R
  1. bu³ka orkiszowa z mas³em, szynk±, ogórkiem chili, do tego sa³atka : feta, rukola, groszek, pomidory, kukurydza, sos grecki, kapary, cebula czerwona
  2. parówka z serem na zimno
  3. tre¶ciwa zupa gulaszowa na bardzo pikantnie (wersja z ziemniakami i mnóstwem zió³)- ok.250 g
  4. tilapia zapiekana z serem, marchewka z groszkiem, frytki domowe z sambalem






mo¿ecie oceniæ?
feta, mas³o, ser, sos grecki (na bazie czego?), prówka - znowu z serem, , i znowu ser...
Trochê s³abo. Bardzo du¿o t³uszczu, ma³o wêglowodanów z³o¿onych. W diecie redukcyjne t³uszcz jest ograniczony do minimum, a jego ¼ród³em maj± byæ orzechy, nasiona, oliwki, awokado, ryby. U Ciebie jad³ospis jest ¼le zbilansowany. Ponadto nie mo¿na nazwaæ go zdrowym.
Ale g³owa do góry, cz³owiek ca³e ¿ycie siê uczy Nale¿y wprowadziæ POWOLI kilka znacz±cych i kluczowych zmian.
cherrydolly jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 08:53   #4324
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

cze¶æ, wrzucam dzisiejszy jad³ospis R

I - bu³ka z pestkami dyni, 2 jajka sadzone na swojskiej wêdlinie, ogórek kiszony

II - 125 g ³ososia wêdzonego na ciep³o z koperkiem, kie³ki lucerny, dressing jogurtowy

III - kubek ma¶lanki, jab³ko

IV - podudzie i 2 skrzyde³ka kurczaka pieczone, pó³ woreczka ry¿u, cukinia i bak³a¿an

TRENING SI£OWY, godzina zumby

V - tuñczyk puszka 80 g, chleb ¿ytni razowy 2 kromki, ogórki kiszone, kapusta pekinska
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 08:53   #4325
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez olik187 Poka¿ wiadomo¶æ
:/.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 10:11   #4326
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 3 164
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Redukcja
¦niadanie: dwie kromki chleba pe³noziarnistego z siemiem lnianym, szynka z piersi indyka sa³ata ogórki konserwowe
Drugie ¶niadanie : jogurt naturalny + jab³ko
Obiad : makaron pe³noziarnisty z pesto + ogórki kiszone
Podwieczorek : 2 marchewki
Kolacja : zupa z burakami

Czy taki jad³ospis jest ok? Czy nadaje siê on zarówno dla mnie jak i dla mojego mê¿a, czy jednak powinnam mu co¶ do³o¿yæ?
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 10:24   #4327
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez olik187 Poka¿ wiadomo¶æ


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-03-03, 10:42   #4328
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ty tez?
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 11:20   #4329
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moja, niestety wci±¿ chorobowa, redukcja (wiêc mo¿e i¶æ w kierunku utrzymania)

¦niadanie: w³asnorêcznie upieczony szybki kolendrowy chleb ¿ytnio - owsiany (wieki chleba sama nie piek³am i zapomnia³am jakie to banalne... chyba znów muszê wyprodukowaæ zakwas, bo stary siê zepsu³. Ten chleb by³ na dro¿d¿ach), twaróg, pomidor, cebula, skropione olejem lnianym i posypane bazyli±

II ¦niadanie: grillowana cukinia, papryka, pomidor polane oliw± z czosnkiem i pietruszk±, plaster fety (du¿y plaster ) i dwie kromki chleba (ja go chyba zjem sama w ci±gu dwóch dni )

Obiad: rosó³ z makaronem, marchewk± i miêsem z udek, na których siê gotowa³

Podwieczorek: trochê musli, jogurt naturalny, miód, galaretka z czarnej porzeczki (zrobi³am tylko 2 s³oiczki, dopiero jeden otworzy³am i a¿ ¿a³ujê, ¿e zrobi³am tak ma³o! toæ to bêdzie owsiankowe mistrzostwo! polecam!)

Kolacja: zupa pomidorowa z cieciork± i marchwi±, z kuminem i czosnkiem


W ogóle moja waga niestety ani drgnie. Mo¿e to byæ spowodowane moimi dolegliwo¶ciami (ale wci±¿ czekam na badania) a póki co jak wyzdrowiejê chyba obetnê kalorie... Bêdzie ich ma³o, ale skoro ju¿ mija kolejny miesi±c a tu nic to chyba dobry czas prawda? Wkurza mnie to, ¿e nie wolno mi æwiczyæ... Jedyny plus diety jaki zauwa¿y³am to fakt, ¿e nie mam ju¿ wydêtego brzucha.

I jak uwa¿acie - babka ziemniaczana to dobry pomys³ na redukcji? Oczywi¶cie taka bez zbêdnego t³uszczu Czyli np. ziemniaki, cebula, czosnek, jajka i miêso mielone podana z surówk±? Zatêskni³am za babk±, a nie wiem czy taki zmasowany atak ziemniaka ¼le nie wp³ynie na dietê.
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!

Edytowane przez Ashira
Czas edycji: 2014-03-03 o 11:21
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 16:08   #4330
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Poka¿ wiadomo¶æ
fusiacola: mam podobny problem z jedzeniem na mie¶cie czy uczelni. Za³o¿y³am nawet w±tek na ten temat. Proszê bardziej wprawionych w walce z diet± o pomoc:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=747129
Krolowa Julianna nie wiem w sumie czy to w±tek dla mnie bo jak chce to potrafiê siê sprê¿yæ i zapakowaæ do torebki ³y¿eczkê a w sklepie kupiæ twaro¿ek ze szczypiorkiem, pe³noziarnist± bu³eczkê (obok mam eko piekarniê, przeró¿ne smakowe wypieki na zakwasie sprzedawane nawet na kromki) i sok pomidorowy. Problem w tym, ¿e sama coraz czê¶ciej sobie odpuszczam i ju¿ nawet celowo nie biorê tej przys³owiowej ³y¿eczki, bo wiem, ¿e kupie sobie co¶ spoza redukcyjnej listy najgorsze jest to, ¿e nie mam w ogóle wyrzutów sumienia
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 18:46   #4331
perfecta_mama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

a ja mam pytanie trochê z innej beczki dziewczyny. bardzo prosi³abym o ocenê jad³ospisu z jednego dnia, który u³o¿y³a mi dietetyczka. Trafi³am do niej z polecenia, moje dwie znajome schud³y dziêki jej diecie. Jednak ja nie jestem do koñca przekonana... U mnie sprawa jest o tyle trudna, ¿e ponad dwa lata temu zaczê³am tyæ i nie mog³am zgubiæ ani kilograma po restrykcjach i g³odówkach, postanowi³am w koñcu skorzystaæ z pomocy "profesjonalisty", ale przyznam, ¿e chodzê troszkê g³odna. Proszê aby¶cie napisa³y co s±dzicie :

8.30 - bu³ka pe³noziarnista z mas³em, sa³at±, 2 plastry szynki z piersi kurczaka, papryka czerwona, 3 plastry pomidora, cebula. 4 mandarynki

11.30 - pieczywo WASA 2 sztuki z sa³at±, 2 plastrami sera ¿ó³tego, 2 plastrami szynki z kurczaka, 4 plastrami pomidora. Gruszka

14.30 - zupa broku³owa z 200 g broku³u, 2 ziemniaków, 1 pietruszki, 1 marchewki, plastra selera, ³y¿eczki mas³a i czosnku zagryzana kromk± (30g) z chleba graham z plastrem sera twarogowego, plastra polêdwicy sopockiej, 2 plastrami pomidora, sa³at± i szczypiorkiem.

17.30 - koktajl z jednej malej pomarañczy, ma³ego banana, pó³ szklanki mleka

20.00 - pieczywo WASA 2 sztuki z sa³at±, polêdwic± sopock±, jajkiem, szczypiorkiem, pomidorem, cebul±. 1/4 sztuki melona



czasem w ci±gu dnia jada³am objêto¶ciowo du¿o mniej...i nie by³am g³odna. mo¿e moje nastawienie jest po prostu negatywne, bo boje siê, ¿e i tym razem nie uda mi siê zrzuciæ wagi. bardzo proszê o Wasze opinie, czy macie jakie¶ "ale"
perfecta_mama jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-03, 18:54   #4332
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 212
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ

Moje U z trzech ostatnich dni

Pi±tek

I Grahamka z oliwkowym serem brie, pomidorem i sa³at±; jab³ko
II Kakaowa owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: gruszk±, cynamonem, serkiem homo, orzechami arachidowymi i miodem wielokwiatowym
III Panierowane filety z mintaja sma¿one na oleju rzepakowym; ponad pó³ woreczka ry¿u; szpinak gotowany na parze z czerwon± cebul±
IV Grahamka podzielona na 4 czê¶ci: z szynk±, serkiem cytrynowo-pieprzowym, wêdzonymi szprotkami i pasztetem ze szczypiorkiem ; ma³a kromka razowca z wêdzonymi szprotkami; ogórki kiszone, rzodkiewki, sa³ata

Sobota

I Kakaowa owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: gruszk±, cynamonem, serkiem homo, orzechami arachidowymi i miodem wielokwiatowym
Do kawy: 40g bia³ej czekolady z wanili± i pra¿onymi migda³ami z sol±
II Makaron z pszenicy durum z miêsem mielonym z ³opatki wieprzowej, bak³a¿anami, sosem pomidorowym, papryczkami chili, czosnkiem i mnóstwem zió³
Przek±ska: jab³ko
III 3 kromki i piêtka chleba graham z: wêdzonymi szprotkami, serem brie, pasztetem ze szczypiorkiem; ogórki kiszone, rzodkiewki, pomidor, sa³ata

Niedziela

I Kakaowa owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: gruszk±, cynamonem, serkiem homo, orzechami arachidowymi i miodem wielokwiatowym
Do kawy: 40g bia³ej czekolady z suszonym pomidorem, czosnkiem, sol±, bazyli± i oregano
Przek±ska: jab³ko
II Kawa³ek schabu sma¿ony bez t³uszczu; pó³ woreczka kaszy gryczanej; mieszanka warzyw gotowanych na parze (marchew, groszek, seler, pietruszka, kalafior, por, fasola szparagowa, broku³y) z zio³ami i oliw± z oliwek
III 3 kromki i piêtka chleba graham z: wêdzonymi szprotkami, serem brie, pasztetem ze szczypiorkiem; ogórki kiszone, rzodkiewki, pomidor, sa³ata
Czekolada niedzielna mnie zaintrygowa³a i siedzê z otwartymi ustami, ca³y czas siê zastanawiaj±c, jak to mo¿e smakowaæ...

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
http://sailwithmex.blogspot.com/ <--- ¶niadaniujê, gotujê, oceniam i rozwa¿am
http://eattrainbehealthy.blogspot.com/ <--- blog fit!
Seducer jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 20:02   #4333
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez perfecta_mama Poka¿ wiadomo¶æ
a ja mam pytanie trochê z innej beczki dziewczyny. bardzo prosi³abym o ocenê jad³ospisu z jednego dnia, który u³o¿y³a mi dietetyczka. Trafi³am do niej z polecenia, moje dwie znajome schud³y dziêki jej diecie. Jednak ja nie jestem do koñca przekonana... U mnie sprawa jest o tyle trudna, ¿e ponad dwa lata temu zaczê³am tyæ i nie mog³am zgubiæ ani kilograma po restrykcjach i g³odówkach, postanowi³am w koñcu skorzystaæ z pomocy "profesjonalisty", ale przyznam, ¿e chodzê troszkê g³odna. Proszê aby¶cie napisa³y co s±dzicie :

8.30 - bu³ka pe³noziarnista z mas³em, sa³at±, 2 plastry szynki z piersi kurczaka, papryka czerwona, 3 plastry pomidora, cebula. 4 mandarynki

11.30 - pieczywo WASA 2 sztuki z sa³at±, 2 plastrami sera ¿ó³tego, 2 plastrami szynki z kurczaka, 4 plastrami pomidora. Gruszka

14.30 - zupa broku³owa z 200 g broku³u, 2 ziemniaków, 1 pietruszki, 1 marchewki, plastra selera, ³y¿eczki mas³a i czosnku zagryzana kromk± (30g) z chleba graham z plastrem sera twarogowego, plastra polêdwicy sopockiej, 2 plastrami pomidora, sa³at± i szczypiorkiem.

17.30 - koktajl z jednej malej pomarañczy, ma³ego banana, pó³ szklanki mleka

20.00 - pieczywo WASA 2 sztuki z sa³at±, polêdwic± sopock±, jajkiem, szczypiorkiem, pomidorem, cebul±. 1/4 sztuki melona



czasem w ci±gu dnia jada³am objêto¶ciowo du¿o mniej...i nie by³am g³odna. mo¿e moje nastawienie jest po prostu negatywne, bo boje siê, ¿e i tym razem nie uda mi siê zrzuciæ wagi. bardzo proszê o Wasze opinie, czy macie jakie¶ "ale"
u mnie przy takiej ilo¶ci pieczywa i owoców te¿ nie by³o spadków wagi dziwne jest to wyliczanie pomidora co do plasterka
ogólnie nie chce doradzaæ, bo s± tu bardziej kompetentne osoby ode mnie ale tym koktajlem te¿ bym siê nie najad³a, fajne s± gêste koktajle na twarogu i te rzeczywi¶cie syc±
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 20:18   #4334
cherrydolly
Raczkowanie
 
Avatar cherrydolly
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 74
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez perfecta_mama Poka¿ wiadomo¶æ
a ja mam pytanie trochê z innej beczki dziewczyny. bardzo prosi³abym o ocenê jad³ospisu z jednego dnia, który u³o¿y³a mi dietetyczka. Trafi³am do niej z polecenia, moje dwie znajome schud³y dziêki jej diecie. Jednak ja nie jestem do koñca przekonana... U mnie sprawa jest o tyle trudna, ¿e ponad dwa lata temu zaczê³am tyæ i nie mog³am zgubiæ ani kilograma po restrykcjach i g³odówkach, postanowi³am w koñcu skorzystaæ z pomocy "profesjonalisty", ale przyznam, ¿e chodzê troszkê g³odna. Proszê aby¶cie napisa³y co s±dzicie :

8.30 - bu³ka pe³noziarnista z mas³em, sa³at±, 2 plastry szynki z piersi kurczaka, papryka czerwona, 3 plastry pomidora, cebula. 4 mandarynki

11.30 - pieczywo WASA 2 sztuki z sa³at±, 2 plastrami sera ¿ó³tego, 2 plastrami szynki z kurczaka, 4 plastrami pomidora. Gruszka

14.30 - zupa broku³owa z 200 g broku³u, 2 ziemniaków, 1 pietruszki, 1 marchewki, plastra selera, ³y¿eczki mas³a i czosnku zagryzana kromk± (30g) z chleba graham z plastrem sera twarogowego, plastra polêdwicy sopockiej, 2 plastrami pomidora, sa³at± i szczypiorkiem.

17.30 - koktajl z jednej malej pomarañczy, ma³ego banana, pó³ szklanki mleka

20.00 - pieczywo WASA 2 sztuki z sa³at±, polêdwic± sopock±, jajkiem, szczypiorkiem, pomidorem, cebul±. 1/4 sztuki melona



czasem w ci±gu dnia jada³am objêto¶ciowo du¿o mniej...i nie by³am g³odna. mo¿e moje nastawienie jest po prostu negatywne, bo boje siê, ¿e i tym razem nie uda mi siê zrzuciæ wagi. bardzo proszê o Wasze opinie, czy macie jakie¶ "ale"
hej, jestem dietetyczk± i nie u³o¿y³abym nikomu takiego planu. Dziwi mnie, ¿e pojawia siê mas³o. Je¶li chodzi o bilans energetyczny, to ciê¿ko stwierdziæ czy jest on dopasowany pod Twoje zapotrzebowanie, poniewa¿ uk³ada siê to pod indywidualne parametry. Je¶li chodzi o niskokaloryczne warzywa, takie jak pomidor, ogórek, papryka, broku³y, kalafior, cukinia, bak³a¿an, sa³ata, kapusta, to mo¿na je je¶æ BEZ OGRANICZEÑ.
Na diecie nie powinno siê chodziæ g³odnym, jest to demotywuj±ce. Swoje uwagi i samopoczucie opisz dietetykowi na wizycie kontrolnej.
cherrydolly jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 20:24   #4335
Ily
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomo¶ci: 254
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

dzisiejsza Redukcja

¦niadanie
Jajecznica z 3 jajek na oliwie , kromka pe³noziarnista + zielona herbata

II ¶niadanie
3 starte jajka + zielona herbata

Obiad
Pier¶ z kurczaka na parze , ry¿ , i trochê sosu-kremu z kalafiora (kalafior , jogurt nat. , jeden z±bek czosnku , troszkê cebuli i przyprawy) + zielona herbata

Kolacja+ zielona herbata
Resztki piersi z obiadu i kawa³ek ogórka .

---- 1,20 h treningu (cycling + mini cardio)
__________________
0-1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

impossible is nothing



jem mniej - od 2015 produkuj± sam rozmiar XS i S





Ily jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 20:32   #4336
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 25 807
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

No bez przesady z tym mas³em. ja mia³am mas³o na redukcji u³o¿onej przez dietetyczkê. To jest zdrowy produkt pod warunkiem, ¿e jedzony w rozs±dnej ilo¶ci.
__________________
Ma³gorzata i spó³ka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 20:41   #4337
cherrydolly
Raczkowanie
 
Avatar cherrydolly
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 74
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Badania naukowe i moja wiedza mówi± co innego.
cherrydolly jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 20:57   #4338
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 4 315
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cherrydolly Poka¿ wiadomo¶æ
hej, jestem dietetyczk± i nie u³o¿y³abym nikomu takiego planu. Dziwi mnie, ¿e pojawia siê mas³o. Je¶li chodzi o bilans energetyczny, to ciê¿ko stwierdziæ czy jest on dopasowany pod Twoje zapotrzebowanie, poniewa¿ uk³ada siê to pod indywidualne parametry. Je¶li chodzi o niskokaloryczne warzywa, takie jak pomidor, ogórek, papryka, broku³y, kalafior, cukinia, bak³a¿an, sa³ata, kapusta, to mo¿na je je¶æ BEZ OGRANICZEÑ.
Na diecie nie powinno siê chodziæ g³odnym, jest to demotywuj±ce. Swoje uwagi i samopoczucie opisz dietetykowi na wizycie kontrolnej.
rozumem, ¿e utwardzane margaryny ro¶linne to zdrowszy wybór?
Mnie dziwi obecno¶æ w 4/5 posi³ków kanapek Jakby ¿aden inny wêglowodan z³o¿ony nie istnia³



Moje dzisiejsze R:

¶n: kasza jaglana (50g) na mleku z orzechami, suszon± ¿urawin±, suszonym bananem i amarantusem, kawa
2 ¶n: grahamka z miksem sa³at z botwink± , serem Capreggio , pomidorem i olejem lnianym zamiast mas³a, jab³ko
obiad: makaron bezglutenowy (rzucili ostatnio w B. i chcia³am siê przekonaæ co to za cudo ;D) z sosem pomidorowym, kurczakiem, cukini± i odrobin± fety
kolacja: sa³atka z miksem sa³at i dodatkow± rukol±, mozarell±, suszonymi pomidorami, podpra¿onym s³onecznikiem. Sos z oliwy, cytryny i octu balsamicznego. Kromka razowca.
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg

Edytowane przez martus9191
Czas edycji: 2014-03-03 o 20:58
martus9191 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:01   #4339
cherrydolly
Raczkowanie
 
Avatar cherrydolly
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 74
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez martus9191 Poka¿ wiadomo¶æ
rozumem, ¿e utwardzane margaryny ro¶linne to zdrowszy wybór?


r:

.
nie.
cherrydolly jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-03, 21:04   #4340
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cherrydolly Poka¿ wiadomo¶æ
Badania naukowe i moja wiedza mówi± co innego.
A napewno masz na my¶li te najnowsze badania? Bo dietetycy i lekarze odchodz± ju¿ od margaryn a tak¿e ca³kowitego demonizowania niektórych nasyconych t³uszczów, wykazuj±c ich wa¿ne znaczenie dla organizmu
Jedna ³y¿ka mas³a na dzieñ nie powinna nikogo dziwiæ.
Na wiêksz± uwagê zas³uguje obecno¶æ pieczywa w prawie ka¿dym posi³ku.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez DudiBoy
Czas edycji: 2014-03-03 o 21:10
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:05   #4341
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 4 315
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cherrydolly Poka¿ wiadomo¶æ
nie.
czyli jemy suche bu³y?
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:07   #4342
perfecta_mama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

mas³o w moim jad³ospisie pojawia siê 1, góra 2 razy dziennie po 5 g czyli jedna ³y¿eczka. Czasami wcale. Chyba tym bym siê a¿ tak nie martwila. Jak kto¶ s³usznie wspomnia³ moj± obawê bardziej wzbudza pieczywo (normalne b±d¼ chrupkie), które znajduje siê w ka¿dym z posi³ków.
O ile ¶niadanie i obiad by³y syc±ce, tak kromkami z pieczywa typu WASA, nie najadam siê wcale Mam 162cm wzrostu, wa¿ê 61 kg. Na tej diecie mam spo¿ywaæ ok 1250 kcal dziennie by zgubiæ ok 5-6 kg. Kolejna wizyta za miesi±c a ja w³a¶nie k³adê siê spaæ g³odna, wiêc chyba bêdê musia³a zadzwoniæ to tej mojej dietetyczki, bo chyba nie o to w tym wszystkim chodzi.
perfecta_mama jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:08   #4343
cherrydolly
Raczkowanie
 
Avatar cherrydolly
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 74
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez martus9191 Poka¿ wiadomo¶æ
czyli jemy suche bu³y?
nie. Mo¿na zrobiæ pesto i smarowaæ nimpieczywo. Skropiæ oliw± lub np. olejem lnianym. Posmarowaæ chrzanem lub keczupem. Pomys³ów jest mnóstwo.

Edytowane przez cherrydolly
Czas edycji: 2014-03-03 o 21:09
cherrydolly jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:10   #4344
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 4 315
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez perfecta_mama Poka¿ wiadomo¶æ
mas³o w moim jad³ospisie pojawia siê 1, góra 2 razy dziennie po 5 g czyli jedna ³y¿eczka. Czasami wcale. Chyba tym bym siê a¿ tak nie martwila. Jak kto¶ s³usznie wspomnia³ moj± obawê bardziej wzbudza pieczywo (normalne b±d¼ chrupkie), które znajduje siê w ka¿dym z posi³ków.
O ile ¶niadanie i obiad by³y syc±ce, tak kromkami z pieczywa typu WASA, nie najadam siê wcale Mam 162cm wzrostu, wa¿ê 61 kg. Na tej diecie mam spo¿ywaæ ok 1250 kcal dziennie by zgubiæ ok 5-6 kg. Kolejna wizyta za miesi±c a ja w³a¶nie k³adê siê spaæ g³odna, wiêc chyba bêdê musia³a zadzwoniæ to tej mojej dietetyczki, bo chyba nie o to w tym wszystkim chodzi.
Po pierwsze to zmieñ dietetyczkê

¯aden racjonalny specjalista nie przepisuje tak radykalnej, monotonnej i ¼le zbilansowanej diety. Mówi³a¶, ¿e nie chudniesz, po takim obciêciu kalorii bêdzie tylko gorzej Lepiej wyjdziesz na obserwacji tego w±tku i korzystaniu z chwalonych jad³ospisów
Dieta ma byæ syc±ca i przede wszystkim smaczna i urozmaicona!
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:11   #4345
cherrydolly
Raczkowanie
 
Avatar cherrydolly
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 74
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez perfecta_mama Poka¿ wiadomo¶æ
mas³o w moim jad³ospisie pojawia siê 1, góra 2 razy dziennie po 5 g czyli jedna ³y¿eczka. Czasami wcale. Chyba tym bym siê a¿ tak nie martwila. Jak kto¶ s³usznie wspomnia³ moj± obawê bardziej wzbudza pieczywo (normalne b±d¼ chrupkie), które znajduje siê w ka¿dym z posi³ków.
O ile ¶niadanie i obiad by³y syc±ce, tak kromkami z pieczywa typu WASA, nie najadam siê wcale Mam 162cm wzrostu, wa¿ê 61 kg. Na tej diecie mam spo¿ywaæ ok 1250 kcal dziennie by zgubiæ ok 5-6 kg. Kolejna wizyta za miesi±c a ja w³a¶nie k³adê siê spaæ g³odna, wiêc chyba bêdê musia³a zadzwoniæ to tej mojej dietetyczki, bo chyba nie o to w tym wszystkim chodzi.
codziennie masz pieczywo? pojawia siê jaka¶ kasza, ry¿ br±zowy, makaron pe³noziarnisty?
cherrydolly jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:12   #4346
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 4 315
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cherrydolly Poka¿ wiadomo¶æ
nie. Mo¿na zrobiæ pesto i smarowaæ nimpieczywo. Skropiæ oliw± lub np. olejem lnianym. Posmarowaæ chrzanem lub keczupem. Pomys³ów jest mnóstwo.
A ja s±dzê, ¿e przesada w ¿adn± stronê nie jest dobra. Jak kto¶ w ci±gu dnia spo¿ywa t³uszcze ro¶linne w innych posi³kach to te 2 ³y¿eczki mas³a s± dobrym uzupe³nieniem ca³kowitego spo¿ycia t³uszczu Wszystkich potrzebujemy, a ketchup jako zamiennik? serio?
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:12   #4347
missy7
Zadomowienie
 
Avatar missy7
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: UK / Szczecin
Wiadomo¶ci: 1 696
GG do missy7
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cherrydolly Poka¿ wiadomo¶æ
nie. Mo¿na zrobiæ pesto i smarowaæ nimpieczywo. Skropiæ oliw± lub np. olejem lnianym. Posmarowaæ chrzanem lub keczupem. Pomys³ów jest mnóstwo.
Ja uwielbiam zamiast mas³a u¿ywaæ awokado.. szczególnie jak jest dojrza³e super siê rozsmarowuje na chlebku


Tym czasem moje dzisiejsza R

SNIADANIE:

- owsianka na mleku kokosowym
- 2 ³y¿ki p³atków owsianych, 2 ³yzki otrebów, 1 ³y¿ka siemienia lnianego
- ³yzka suszonych jagód goji i ¿urawiny, gar¶æ ¶wie¿ych borówek
- poslodzona ³y¿k± syropu klonowego
- kawa z mlekiem 2%


trening 60 min (cardio i si³owe)


PRZEK¡SKA:

- koktail: mleko kokosowe, 1 banan, pó³ jab³ka,
gar¶æ mro¿onych owoców (jagód, jezyn, czere¶ni i winogron), ³yzka siemienia lnianego

OBIAD:

- tortilla domowej roboty: 1 jajko, siemiê lniane i m±ka razowa, woda
- pier¶ z kurczaka marynowana od wczoraj w jogurcie, podsmazona na oliwie z papryk± zielona i pomarañczow±
- sos z serka philadelphia paprykowego + koncentrat + woda
- gar¶æ rukoli i sa³aty lodowej, 3 pomidorki koktailowe

zielona herbata

PÓ¬NY PODWIECZOREK:

- ma³y jogurt naturalny z duz± ³y¿k± musli

KOLACJA:

- 3 kromki chlebka Wasa
- mandarynka
- zielona herbata


Wiem ¿e kolacja s³aba.. ale by³am najedzona (pó¼ny podwieczorek).. wiêc wcisnê³am w siebie tylko tyle
__________________
missy7 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:13   #4348
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez martus9191 Poka¿ wiadomo¶æ
A ja s±dzê, ¿e przesada w ¿adn± stronê nie jest dobra. Jak kto¶ w ci±gu dnia spo¿ywa t³uszcze ro¶linne w innych posi³kach to te 2 ³y¿eczki mas³a s± dobrym uzupe³nieniem ca³kowitego spo¿ycia t³uszczu Wszystkich potrzebujemy, a ketchup jako zamiennik? serio?
Taaa cukru i skrobi nigdy za wiele

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:14   #4349
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 4 315
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez missy7 Poka¿ wiadomo¶æ
J
- tortilla domowej roboty: 1 jajko, siemiê lniane i m±ka razowa, woda
mo¿na prosiæ o przepis?
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:16   #4350
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cherrydolly Poka¿ wiadomo¶æ
Badania naukowe i moja wiedza mówi± co innego.
wiesz teoria to nie wszystko

sama jem robione w³asnorêcznie mas³o i nie zauwa¿y³am, ¿eby jakkolwiek przeszkadza³o mi w redukcji, wrêcz przeciwnie wszelkie t³uszcze bardzo mi pomog³y Ju¿ prêdzej przeszkadza mi taka ilo¶æ wêglowodanów i wydaje mi siê, ¿e nawet je¿eli owoc czy warzywo jest niskokaloryczne to nie znaczy, ¿e mo¿na je je¶æ bez ograniczeñ. Nie warto popadaæ w ¿adne skrajno¶ci

perfecta_mama masz podobny wzrost do mnie, startowa³am z odchudzaniem z wy¿szej wagi. Najwiêksze spadki zauwa¿y³am gdy zwiêkszy³am kaloryczno¶æ obecnie poch³aniam 1500 - 1700 kcal i fajnie chudnê Wiem, ¿e ka¿da z nas jest inna i nie twierdzê, ¿e sprawdzi siê to w Twoim przypadku ale u mnie daje efekty przy 1000 - 1200 kcal nie chud³am wcale
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:09.