Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-10, 20:28   #211
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

R

I owsianka kakaowa, z bananem, wiórkami kokosowymi, rodzynkami i cynamonem (jestem uzależniona od niej)

II 2 kromki żytniego z masłem, polędwicą, ogórek świeży

III kasza jęczmienna perłowa z piersią z kurczaka i gotowaną marchewką w sosie pomidorowym (przecier + jogurt nat.)

IV banan, orzechy włoskie, kawa

V jajecznica z 2óch jaj z szynką i cebulką, kromka żytniego z masłem i polędwicą i cebulką, ogórek świeży
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-10, 20:29   #212
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
wydaje mi się, że jak na oczekiwanie na @ to dużo za mało dobrych tłuszczy wymieniłabym delicje na orzechy i pestki, a pierś z kurczaka np na łososia lub tłustą rybę wędzoną np makrele prawda taka, że nie ma co się z tymi tłuszczami czaić, gdy nie ma @ to najlepiej zafundować organizmowi kurację szokową i mówię śmiertelnie poważnie, nie ma co czekać na stopniowe ich zwiększanie. Powodzenia
Delicje jadłam do kawy u klienta, nie będę jeździć tam z własnymi orzechami. Poza tym, orzechy były dziś już 2 razy. Obecnie mój problem z @ wiąże się ze stresem, nowymi wyzwaniami, którym muszę podołać. Jestem już po terapii hormonalnej, po której wyszłam na prostą, więc akurat w tym przypadku rzecz nie leży w niedoborze tłuszczu... Odwlekam jeszcze telefon do mojej gin, mając nadzieję, że @ po prostu się spóźnia...

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Witaj w klubie!
Dziś miałem na obiad duszone warzywa (pół brokuła z całym porem i całą dużą kalarepą) i 2 sznycle z indyka i znowu misa (z górką) poszła w ruch, a tutaj niektórym jeszcze pół talerza widać
Ja gdy dziś wysypałam z gara podgrzaną obiadokolację, to całość zapełniła talerz aż z czubkiem
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-10, 20:34   #213
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Delicje jadłam do kawy u klienta, nie będę jeździć tam z własnymi orzechami. Poza tym, orzechy były dziś już 2 razy. Obecnie mój problem z @ wiąże się ze stresem, nowymi wyzwaniami, którym muszę podołać. Jestem już po terapii hormonalnej, po której wyszłam na prostą, więc akurat w tym przypadku rzecz nie leży w niedoborze tłuszczu... Odwlekam jeszcze telefon do mojej gin, mając nadzieję, że @ po prostu się spóźnia...
jeżeli tak uważasz to ok, sama widzisz, że ciężko ocenić kogoś porcje nie widząc ich u mnie ten problem był właśnie przez tłuszcze, choć wówczas wydawało mi się, że dostarczam ich sporo. Mam nadzieje, że Twój problem z @ wkrótce się rozwiąże
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-10, 20:37   #214
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
ciekawe połączenie.. twaróg z masłem orzechowym bardzo lubię jeszcze nie łączyłam go z lekko słodkim serkiem capri (bo ten serek taki jest)
Połączenie miazga!

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
jeżeli tak uważasz to ok, sama widzisz, że ciężko ocenić kogoś porcje nie widząc ich u mnie ten problem był właśnie przez tłuszcze, choć wówczas wydawało mi się, że dostarczam ich sporo. Mam nadzieje, że Twój problem z @ wkrótce się rozwiąże
Problem z tłuszczami również miałam, ale to było dawno temu - ograniczałam niemal do zera. Od dawna już nie mam żywieniowych schiz i teraz najważniejszy jest dla mnie LUZ Dziękuję
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-10, 21:58   #215
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Zgadzam sie z tymi porcjami, dlatego przestalam wstawiac jadlospisy, czulam sie jak zarlok ale na wlasnym przykladzie widze, ze nie trzeba sie glodzic aby chudnac.

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka
Maddie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-10, 22:26   #216
Famijana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 161
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

I Żytnianko-owsianka (2 łyżki żytnich, 1 owsianych, 1 trąb, 2 "Zdrowy błonnik", 1 siemienia) z bananem, malinami, morwą białą, jagodami goji i płatkami migdałowymi na szklance mleka 2%

II Kanapka szkolna:
-2 kromki chleba żytniego posmarowane masłem
-30g twarożku koziego
-rukola

III- 50g kaszy jaglanej
-2 udka z kurczaka (bez skóry i kości- razem. ok 200g mięsa) marynowane oliwą, przyprawami i musztardą
-fasolka szparagowa (150g)

IV -1 kromka chleba orkiszowego posmarowana pastą z czarnych oliwek- PRZEPYSZNA kupiona w lidlu i super skład: czarne oliwki z Aragonii- I NIC WIĘCEJ! Uwieczniłam słoiczek na zdjęciu
-sałatka: 125 g mozarelli light, łyżeczka oliwy, rukola, 2 pomidory, bazylia, oregano, pieprz, sól i czarne oliwki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 08.04.2014 - 5.jpg (62,1 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10.04.2014 - 4.jpg (48,2 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10.04.2014 - 1.jpg (51,2 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10.04.2014 - 2.jpg (50,7 KB, 85 załadowań)
Famijana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 00:24   #217
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Famijana Pokaż wiadomość
I Żytnianko-owsianka (2 łyżki żytnich, 1 owsianych, 1 trąb, 2 "Zdrowy błonnik", 1 siemienia) z bananem, malinami, morwą białą, jagodami goji i płatkami migdałowymi na szklance mleka 2%
wiecej płatków, dodaj garsc orzechów i lyzke pestek

II Kanapka szkolna:
-2 kromki chleba żytniego posmarowane masłem mam nadzieje, ze nie "cienko" masła
-30g twarożku koziego
-rukola
+warzywo, 2 plastry wedliny

III- 50g kaszy jaglanej wiecej kaszy
-2 udka z kurczaka (bez skóry i kości- razem. ok 200g mięsa) marynowane oliwą, przyprawami i musztardą jak juz jesz mieso bez skóry, czyli pozbawiasz sie tluszczu w tym posilku to dodaj jakis tluszcz np konkretna lyche oleju lnianego lub oliwy
-fasolka szparagowa (150g) moglas posypac pestkami slonecznika podprazonymi albo maslem z bulka tarta/otrebami/

IV -1 kromka chleba orkiszowego posmarowana pastą z czarnych oliwek- PRZEPYSZNA kupiona w lidlu i super skład: czarne oliwki z Aragonii- I NIC WIĘCEJ! Uwieczniłam słoiczek na zdjęciu brzmi pysznie, jutro wstapie po nia, mam nadzieje ze jeszcze bedzie i sklad zacny
-sałatka: 125 g mozarelli light (LIGHTH?!), łyżeczka oliwy (lyzka stolowa powinna byc) rukola, 2 pomidory, bazylia, oregano, pieprz, sól i czarne oliwki
widze ze boisz sie tluszczy.
lyzeczka oliwy na dzien?
zaopatrz się w olej lniany uzaleznisz sie i wyjdzie Ci to na zdrowie odkad dziennie spozywam ok 2-3 lyzek stolowych (tak jest na butelnce napisane) czuje sie zdecydowanie lepiej, skonczylam 1 butelke i wlasnie niedawno kaupilam druga, wlosy przestaly mi wypadac, mam wiecej sily, lepiej sie czuje i troche przytylam chyba aby lepiej sie wchlanial olej zaczne chyba robic slynna paste (twarog chudy i olej) ale oczywiscie mozna stosowac do salatek/chleba/miesa itd.
no i poza olejem oczywiscie zjadam inne tluszcze

---------- Dopisano o 01:24 ---------- Poprzedni post napisano o 01:17 ----------

dzisiejszy, w domu bezruchowe U. pod @.

sn. owsianka na mleku z twaorgiem, orzechami, otrebami, nasiona chia, jagodami goji, sliwkami suszonymi.

owsianka ( pol szklanki platkow owsianych gorskich, szklanka mleka 2%, gruby plaster twarogu) + garsc orzechow wloskich i laskowych (ok20g.), lyza otrab zytnich, lyzka otrab orkiszowych, lyzeczka nasion chia, 2suszone sliwki, garsc goji.

obiad. indyk na oleju kokosowym, kasza z pietruszka, salatka z pekinki marchewki papryki i ogorka z pestkami dyni jogurtem greckim i olejem lnianym

ponad 150g indyka podsmazonego na oleju kokosowym,
kasza gryczana biala niepalona ponad pol woreczka z pietruszka, salatka: garsc kapusty pekinskiej poszatkowanej, mala marchewka, czerwona papryka polowa, ogorek, natka pietruszki + 2 lyzki jogurtu greckiego tlustego, 2 lyzki oleju laninego, garsc pestek dyni, lyzeczka octu jablkowego eko.


podwieczorek: szklanka borowek, babaeczka krucha z budyniem smietnakowym, pasek czekolady ritter

kolacja:
salatka z awokado, pstragiem wedzonym, twarogiem, oliwkami i olejelm lnianym + kromka chleba

wedzony pstrag 70g (lidlowy, pycha!)
+ polowa awokado salata, pomidor, czerwona cebula, oliwki czarne, rzodkiewki
+ 100g twaorgu chudego z lyka oleju lnianego
+ kromka razowca na zakwasie.

pyszne bylo
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2014-04-11 o 00:27
dezett jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-11, 06:02   #218
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Pokaż wiadomość
fusiacola, ważysz malutko, więc myślę, że to dobry pomysł, żeby przejść na U. sama po sobie widzę, że utrzymując wagę można znacznie poprawić wygląd ciała. przy diecie redukcyjnej nie miałam pary do ćwiczeń, teraz jest znacznie lepiej, centymetry spadają tam gdzie trzeba (talia, uda), jestem smuklejsza, ale silniejsza. ciężko jest wyjść ze schematu "skinny fat" na redukcji.
a tak mniej więcej ile kcal spożywałaś na redu a ile na utrzymaniu?
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 07:30   #219
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Famijana super wygląda ta pasta, muszę spróbować nie mam niestety lidla w okolicy, ale jak będę przejazdem w krakowie to muszę kupić - dzięki a kolacja mega apetyczna

---------- Dopisano o 08:14 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
a tak mniej więcej ile kcal spożywałaś na redu a ile na utrzymaniu?
na R starałam się zawsze mieć min. 1600 kcal, U miałam na razie próbę wczoraj pierwszy raz, ale nie uważam, żeby to było menu popisowe przeliczę sobie jeszcze w dzienniku posiłków zapotrzebowanie przy konkretnych aktywnościach, bo dołożyłabym sobie jeszcze po południu ok 20 minutowe ćwiczenia. Na redukcji program odejmuje 300kcal od zapotrzebowania, więc przypuszczam, że będzie to w granicach 1900 - może 2000 kcal.

u mnie może porcje i są małe, ale tak jak pisałam nie widze potrzeby rozpychania sobie żołądka miską warzyw, skoro przy mniejszej ilości jestem syta zdecydowanie wolę w międzyczasie zjeść garść słonecznika, orzechów, lubię też oliwy do sałatek i ich nie żałuje może i moje jadłospisy nie są objętościowo duże, ale mam nadzieję, że wartościowe

---------- Dopisano o 08:21 ---------- Poprzedni post napisano o 08:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Maddie Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z tymi porcjami, dlatego przestalam wstawiac jadlospisy, czulam sie jak zarlok ale na wlasnym przykladzie widze, ze nie trzeba sie glodzic aby chudnac.

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka
w zasadzie można byłoby dopisać, że nie wolno się głodzić jak się chce schudnąć osobiście wcale nie uważam osób, które jedzą więcej ode mnie za żarłoków, ale też nie powinno być odwrotnie, że osoby które jedzą więcej z góry zakładają, że posiłki o mniejszej objętości to głodówki wielkość posiłku wcale nie świadczy o tym, że jest pełnowartościowy

---------- Dopisano o 08:30 ---------- Poprzedni post napisano o 08:21 ----------

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
wedzony pstrag 70g (lidlowy, pycha!)
+ polowa awokado salata, pomidor, czerwona cebula, oliwki czarne, rzodkiewki
+ 100g twaorgu chudego z lyka oleju lnianego
+ kromka razowca na zakwasie.

pyszne bylo
to widzę że lidl rządzi u mnie będzie wędzona makrela dziś, ale pstrąg też brzmi super
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 08:37   #220
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

cześć kochani powiem wam ze w tym miesiącu Pani @ to istna wariatka.....co prawda sprzyjająca redukcji haha bo nic mi nie smakuje (pominę to że przed samą @ jedyne na co miałam ochotę to Merci któe notorycznie dostajemy od klientów ;p )

tak więc wstawiam jeszcze raz wczorajszy jadłospis, bo miał niewiele wspólnego z tym co wczoraj wrzuciłam w założeniu

kulawe @ R z wczoraj:


I - jajecznica z 2 wiejskich jaj, szczypiorku, wędzonej piersi indyka na oliwie z oliwek, kromka chleba żytniego

II - shoarma wieprzowa z ryżem, surówka

IV - omlet z 2 jajek, z łyżką mąki, odrobiną mleka, a do tego po trochu: serka wiejskiego, miodu, domowych konfitur z truskawek, prażonnych orzechów włoskich, suszonej żurawiny

V - galaretka cytrynowa z pomarańczą, bananem i winogronem


dzisiejsze R

I - kanapka z 2 kromek chleba żytniego z pestkami dyni, 2 plastry faszerowanego kurczaka, chrzan, ogórek świeży (zdążyłam zjeśc pół, drugie pół TŻ zapakował mi na wynos)

II - sałatka "karaibska" (strasznie mnie śmieszy ta nazwa <hihihi>) kapusta pekińska, pestki słonecznika i dyni, brzoskwinia, rodzynki, kukurydza z puszki, marchew tarta, dresiing jogurtowy + reszta kanapki z I posiłku

III - zupa brokułowa

IV - pierś kurczaka, ryż, cukinia z pomidorami

V - planuję omlet z 2 jajek z serkiem wiejskim, orzechami włoskimi i miodem (ale jeszcze zweryfikuję wieczorem co dokłądnie zjadłam)

komentarze mile widziane aczkolwiek staram się w takich chwilach osłabienia jak @ słuchać czego organizm potrzebuje i chce i to jesć, np. totalnie odrzuca mnie od mięsa...czy ktoś ma podobnie?

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

Cytat:
Napisane przez TheDarxie Pokaż wiadomość
A to moje dzisiejsze. Pierwszy raz tu publikuje ale obserwuje od dluzszego czasu
Redukcja ;
Ś: dwa jajka na twardo, caly pomidor, dwie kromki chleba razowego

II sniadanie - fruktajl + 2 wafle ryzowe

Obiad : zupa warzywna(marchew, pietruszka, ziemniak, seler) z ryzem

Podwieczorek: marchewka starta z jablkiem

Kolacja: Activia malinowa + bulka razowa z dynia

Powinnam cos zmienic chcac zredukowac wage?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
moim zdaniem do podwieczorku możesz dodać jakieś podprażone pestki, orzechy, ponadto nie ma białka w ŻADNYM posiłku oprócz śniadania, a na kolację zjadłaś węglowodany z wręcz z CUKRAMI. Aktivia to wstrętny potwór...uhh nie cierpię jej i tego że każdy może ją dostać w każdym sklepie. Po jej zjedzeniu mój organizm wariuje i dostaję sraczki a insulina kapie mi z oczu heheheh a tak na serio- jem zdrowo i bardzo czysto czysto (ale bez paranoi) i obsewuję swoje reakcje po jedzeniu różnych posiłków. Leczę się nawet naturalnie - napary, zioła, ćwiczenia relaksacyjne na nerwobóle, jak syrop, to tylko tymiankowy i tak dalej. nie jestem jakąś szaloną zen-joginką, nie pomyśl sobie, chodzę na siłownię, na zumbę, pije alkohol hehe ale aktivii nie jem, i Tobie kochanie doradzam to samo Na początku redukcji tak tego nie poczujesz, ale po kilku miesiącach organizm odtruty i oczysczony będziereagował wyraźnie na to co mu nie pasuje.

co do zakupów robionych przez rodzinę- staraj sobie "odkroić" lub inaczej wydzielić kawałek mięsa z tego kupowanego przez mamę, zanim zostanie przetworzone i dorzucone do tradycyjnego gara. i usmaż je sobie, ugotuj na parze, zanim mama zrobi pomidory ze śmietaną i cukrem, wyjmij sobie jednego z siateczki i zrób z oliwą i cebulką oraz pieprzem cayenne, który poprawi twoj metabolizm. do tego ugotuj sobie ryż z kurkumą która świetnie przyśpiesza i reguluje metabolizm. do kawy dodaj cynamon. smaż sobie jajeczka, omlety. dasz rade, trzymam kciuki

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
o kim to? na swoją obronę mam tylko to, że mam duże talerze ale serio myślę, że nie ma co na siłę sobie rozpychać żołądka, jeżeli ktoś jest syty po mniejszej ilości zresztą jem co 3 godz, czasem co 3 i pół, a pomiędzy kawa, herbata... dzienny bilans mam zawsze ponad 1600 kcal

hihi chciałam napisać "niektórzy może mają duże talerze" i to miał być taki mały chochlik z mojej strony, ale mnie ubiegłaś )))
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2014-04-11 o 10:51
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 08:48   #221
201606210914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

nieliczona R
jest okej?
dzięki za odpowiedzi na temat sera na pewno z czegoś skorzystam

I owsianka: 4 łyżki płatków, szklanka mleka, duża gruszka, migdały

II grahamka taka większa, na 3 części z pasta z jaja i serka (a'la majonez),końcówką sałaty, pomidora i cebuli, rzodkiewka, po plasterku szynki z indyka

III makaron, jajo, filet, łyżka oleju, kapusta czerwona, kilka migdałów
ćwiczenia 25minut
IV galaretka z jabłkiem i winogronem, szklanka soku wyciskanego z marchwi, 1morela suszona

V 2 kromki żytnie z pastą, szynką, jajkiem sadzonym, papryką marynowaną, rzodkiewka

porobiłam zdjęcia, ale ładnie to one nie wyglądają bo robiłam tel
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0486.jpg (47,8 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0488.jpg (52,3 KB, 76 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0491.jpg (48,9 KB, 78 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0488 (2).jpg (44,8 KB, 56 załadowań)

Edytowane przez 201606210914
Czas edycji: 2014-04-11 o 13:39
201606210914 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-11, 08:53   #222
Bjouq
Raczkowanie
 
Avatar Bjouq
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 94
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

To mój dzisiejszy jadłospis :
I Owsianka na mleku ze świeżymi truskawkami, rodzynkami i suszoną żurawiną + kawa

II Kanapka razowca z serkiem, filetem z indyka, pomidorem i sałatą

III. Gotowana na parze ryba z warzywami ( marchew, cukinia, papryka, bakłażan) + brązowy ryż

IV. Kiwi

V. Serek homogenizowany naturalny + 2 kromki pieczywa vasa z pomidorkiem, sałatą i chudą wędliną + zielona herbata

I jak dziewczyny jest już lepiej? Czy dalej powinnam coś zmienić? Z góry wam dziękuję za pomoc

Edytowane przez Bjouq
Czas edycji: 2014-04-11 o 08:56
Bjouq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 09:35   #223
GenaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 44
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

R

07:00 kromka chleba mieszanego 35g z humusem, pomidorem i szczypiorkiem

10:00 jogurt naturalny z musli, malinami i wiórkami kokosowymi

13:00 sałatka z pomidorów, ogórków, rzodkiewki z oliwą i koperkiem

ok 16:00 łosoś z pieca, sałata zielona z sosem winegret

wieczorem wyjście więc nie wiem co będzie postaram się zjeść coś przed wyjściem
__________________
"The most important thing in life is desire."
GenaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 10:17   #224
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Bjouq Pokaż wiadomość
To mój dzisiejszy jadłospis :
I Owsianka na mleku ze świeżymi truskawkami, rodzynkami i suszoną żurawiną + kawa

II Kanapka razowca z serkiem, filetem z indyka, pomidorem i sałatą

III. Gotowana na parze ryba z warzywami ( marchew, cukinia, papryka, bakłażan) + brązowy ryż

IV. Kiwi

V. Serek homogenizowany naturalny + 2 kromki pieczywa vasa z pomidorkiem, sałatą i chudą wędliną + zielona herbata

I jak dziewczyny jest już lepiej? Czy dalej powinnam coś zmienić? Z góry wam dziękuję za pomoc
Samo kiwi to nie posiłek, dorzuć coś do tego
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 10:46   #225
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
pisałam w kontekście @, dlatego zaproponowałam zamianę jakoś tak już jest, że po tłuszczu ze słodyczy, placków czy chipsów @ nie wraca w menu potrzebne są też witaminy, organizm jest "mądrzejszy" niż nam się wydaje
Wiadomo, ale nam się też coś od zycia nelzy... chwila przyjemności ;D

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Połączenie miazga!

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------


Problem z tłuszczami również miałam, ale to było dawno temu - ograniczałam niemal do zera. Od dawna już nie mam żywieniowych schiz i teraz najważniejszy jest dla mnie LUZ Dziękuję
Z chęcią spróbuję
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 11:26   #226
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Ostatnio zaczęłam się robić głodna po I śniadaniu Ledwo mogę wyczekać te 2h żeby zjeść II.
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 16:14   #227
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

U:

kawa z mlekiem 3,2%
60 min trening

1) omlet z 2 jaj, 4 łyżek mąki żytniej razowej 2000, łyżki mielonych pistacji i mleka, smażony na oleju z pestek winogron + szklanka soku wielowarzywnego z imbirem fortuna

2) kanapka: chleb wieloziarnisty na zakwasie z awokado, bananem i siemieniem, garść laskowych, jabłko + kawa z mlekiem

20 min trening

3) zupa pomidorowa z ryżem

4) mix płatków owsianych i bananowego crunchy sante, orzechy laskowe, płatki migdałów, morele suszone, banany i kiwi przekładane puszystym kremem (banan, biały ser, miód, trochę jogurtu greckiego i cynamon) - jeżeli ktoś nadal twierdzi, że chwila przyjemności jest podczas jedzenia delicji to musi koniecznie wypróbować ten przepis

5) makrela wędzona na sałatce z czerwonej fasoli, lodowej, ogórka, cebulki, pomidora i rzodkiewki

6) udko z kurczaka (na którym gotowała się zupa), surówka z czerwonej kapusty; pekińska z cebulką, jabłkiem i oliwą z oliwek


i co myślicie o takim U?
__________________


Edytowane przez fusiacola
Czas edycji: 2014-05-06 o 08:41
fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 16:58   #228
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

wy jecie dużo częściej ode mnie i dużo zdrowiej....

tak mnie teraz naszło,że spożywając 2-3 posiłki dziennie, dość kaloryczne, dostarczam więcej niezdrowych kalorii, typu pizza czy kebab...

oszukuję się, że jak zjem rzadziej to zjem mniej.
Dziwne. Taka refleksja przy piątku.
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 17:12   #229
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
U:

kawa z mlekiem 3,2%
60 min trening

1) omlet z 2 jaj, 4 łyżek mąki żytniej razowej 2000, łyżki mielonych pistacji i mleka, smażony na oleju z pestek winogron + szklanka soku wielowarzywnego z imbirem fortuna

2) kanapka: chleb wieloziarnisty na zakwasie z awokado, bananem i siemieniem, garść laskowych, jabłko + kawa z mlekiem

20 min trening

3) zupa pomidorowa z ryżem

4) mix płatków owsianych i bananowego crunchy sante, orzechy laskowe, płatki migdałów, morele suszone, banany i kiwi przekładane puszystym kremem (banan, biały ser, miód, trochę jogurtu greckiego i cynamon) - jeżeli ktoś nadal twierdzi, że chwila przyjemności jest podczas jedzenia delicji to musi koniecznie wypróbować ten przepis

5) makrela wędzona na sałatce z czerwonej fasoli, lodowej, ogórka, cebulki, pomidora i rzodkiewki

6) udko z kurczaka (na którym gotowała się zupa), surówka z czerwonej kapusty; pekińska z cebulką, jabłkiem i oliwą z oliwek


i co myślicie o takim U?
Uwielbiam takie kremy :Slina: dzisiaj zmiksowałam sobie Bielucha z dojrzałym bananem, ziarnami kakaowca, masłem orzechowym i do tego dodałam posiekane migdały

A jadłospis w dechę Tam banana była jedna warstwa? Twój TŻ pewnie był wniebowzięty (widze dwie porcje)

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
wy jecie dużo częściej ode mnie i dużo zdrowiej....

tak mnie teraz naszło,że spożywając 2-3 posiłki dziennie, dość kaloryczne, dostarczam więcej niezdrowych kalorii, typu pizza czy kebab...

oszukuję się, że jak zjem rzadziej to zjem mniej.
Dziwne. Taka refleksja przy piątku.
Dopiero to zrozumiałaś???? W sumie lepiej późno niż wcale.. Zamierzasz coś z tym zrobić ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2014-04-11 o 17:11
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-11, 17:21   #230
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
wy jecie dużo częściej ode mnie i dużo zdrowiej....

tak mnie teraz naszło,że spożywając 2-3 posiłki dziennie, dość kaloryczne, dostarczam więcej niezdrowych kalorii, typu pizza czy kebab...

oszukuję się, że jak zjem rzadziej to zjem mniej.
Dziwne. Taka refleksja przy piątku.
Irish lady no to może pora na zmiany? nawet nie wiesz jak mi trudno było na początku nauczyć się jeść śniadania, pierwszy posiłek jadłam wówczas koło południa i w ogóle nie czułam wcześniej głodu. Bywało, że jadłam tylko 2 razy dziennie Teraz jem regularnie co 3 czasem 3 i pół godz zmiana przyzwyczajeń jest naprawdę trudna ale warto to zrobić ja tam wierzę w Ciebie - powodzenia

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Uwielbiam takie kremy :Slina: dzisiaj zmiksowałam sobie Bielucha z dojrzałym bananem, ziarnami kakaowca, masłem orzechowym i do tego dodałam posiekane migdały

A jadłospis w dechę Tam banana była jedna warstwa? Twój TŻ pewnie był wniebowzięty (widze dwie porcje)
tak, jedna warstwa banana w plasterkach, bo poszedł do kremu i wcześniej do kanapki chyba nazwę ten deser "bananowa fantazja" bo chipsy bananowe były też w płatkach sante Tż zjadł po pracy, ale to nawet dobrze bo płatki zdążyły nieco zmięknąć, a on nie przepada za aż tak chrupiącymi jak ja
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 17:29   #231
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
Irish lady no to może pora na zmiany? nawet nie wiesz jak mi trudno było na początku nauczyć się jeść śniadania, pierwszy posiłek jadłam wówczas koło południa i w ogóle nie czułam wcześniej głodu. Bywało, że jadłam tylko 2 razy dziennie Teraz jem regularnie co 3 czasem 3 i pół godz zmiana przyzwyczajeń jest naprawdę trudna ale warto to zrobić ja tam wierzę w Ciebie - powodzenia

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------


tak, jedna warstwa banana w plasterkach, bo poszedł do kremu i wcześniej do kanapki chyba nazwę ten deser "bananowa fantazja" bo chipsy bananowe były też w płatkach sante Tż zjadł po pracy, ale to nawet dobrze bo płatki zdążyły nieco zmięknąć, a on nie przepada za aż tak chrupiącymi jak ja
To jeden banan poszedł na kanapkę, do kremu i na przekładanie ?
A nazwa trafna Prosze o dokladny przepis na PW
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 17:29   #232
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

u mnie problem wynika z tego,że nie wyobrażam sobie sniadania bez chleba.....dla mnie owsianki, jogurty z płatkami,nalesniki w ciągu dnia to nie jest jedzenie
podobnie jak nie potrafie zrezygnowac z ziemniakow...jem rzadko,ale nie zamienie np. na kaszę.....

chyba jestem od razu przegrana
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 17:39   #233
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
u mnie problem wynika z tego,że nie wyobrażam sobie sniadania bez chleba.....dla mnie owsianki, jogurty z płatkami,nalesniki w ciągu dnia to nie jest jedzenie
podobnie jak nie potrafie zrezygnowac z ziemniakow...jem rzadko,ale nie zamienie np. na kaszę.....

chyba jestem od razu przegrana
Też małem taki problem do niedawna, ale nauczyłem się robić kanapki w liściach sałaty albo złożonym na pół omlecie, no i wrap z siemienia też jest spoko.
Ale chyba i tak moje ulubione śniadania teraz to wypasiona jajecznica czy sałatka caprese ze świeżą bazylią i pesto lub różnymi tapenadami.
Wszystko się da, wystarczy chcieć.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 17:39   #234
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
u mnie problem wynika z tego,że nie wyobrażam sobie sniadania bez chleba.....dla mnie owsianki, jogurty z płatkami,nalesniki w ciągu dnia to nie jest jedzenie
podobnie jak nie potrafie zrezygnowac z ziemniakow...jem rzadko,ale nie zamienie np. na kaszę.....

chyba jestem od razu przegrana
To w czym problem jedz chleb ale mniej chleba a dużo dodatków
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2014-04-11 o 17:42
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 17:40   #235
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
To jeden banan poszedł na kanapkę, do kremu i na przekładanie ?
A nazwa trafna Prosze o dokladny przepis na PW
zużyłam 2 banany na to wszystko 1/4 banana na kanapkę, 1/4 na warstwy plasterków, 1 i 1/2 banana na krem czy to można nazwać przepisem to nie wiem, ale zmiksowane było ze 100g białego sera z 2 łyżeczkami miodu i 2 łyżkami jogurtu greckiego (żeby konsystencja była nieco lżejsza), szczypta cynamonu i tyle podzielcie sobie przez 2
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 17:47   #236
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
zużyłam 2 banany na to wszystko 1/4 banana na kanapkę, 1/4 na warstwy plasterków, 1 i 1/2 banana na krem czy to można nazwać przepisem to nie wiem, ale zmiksowane było ze 100g białego sera z 2 łyżeczkami miodu i 2 łyżkami jogurtu greckiego (żeby konsystencja była nieco lżejsza), szczypta cynamonu i tyle podzielcie sobie przez 2
lubię takie mieszanki... można zaszaleć ;D

Myślałaś by założyć bloga? ;D
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2014-04-11 o 18:01
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 18:02   #237
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
lubię takie mieszanki... można zaszaleć ;D
może nie musiałoby być jogurtu (bo on i tak nie zmienił smaku), jakby dołożyć jeszcze jakiś soczysty owoc następnym razem będę próbować chyba z malinami albo świeżym ananasem

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Cytat:
Napisane przez superkas Pokaż wiadomość
I owsianka: 4 łyżki płatków, szklanka mleka, duża gruszka, migdały
porobiłam zdjęcia, ale ładnie to one nie wyglądają bo robiłam tel
muszę się zaopatrzyć w taką miseczkę na owsiankę, bo jem ją w głębokim talerzu na zupe świetnie, że zrobiłaś zdjęcia
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 18:03   #238
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Myślałaś by założyć bloga? ;D
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 18:12   #239
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Ja robiłam latem z brzoskwinią

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
To pomyśl Tylko zdjęcia mogłabys wrzucać... ja by, bloga odwiedziała bo nawet teraz wracam do Twoich jadłospisów, tylko jak uzbiera się tutaj z 50-100 stron to będzie już ciężko Inspirujesz

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
może nie musiałoby być jogurtu (bo on i tak nie zmienił smaku), jakby dołożyć jeszcze jakiś soczysty owoc następnym razem będę próbować chyba z malinami albo świeżym ananasem

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------


muszę się zaopatrzyć w taką miseczkę na owsiankę, bo jem ją w głębokim talerzu na zupe świetnie, że zrobiłaś zdjęcia
Wiesz to nie przeszkadza Ja mam taką z Pepco
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 18:21   #240
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Ervisha zawstydzasz mnie gdzie tam ja do bloga
twoja miseczka też fajna
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-12 15:59:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:27.