W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wiza¿anek. Wejd¼, poznaj rodaczki, wymieñ siê opiniami i swoim do¶wiadczeniem.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-05-16, 19:18   #2191
caramelmilk
Rozeznanie
 
Avatar caramelmilk
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomo¶ci: 800
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Principessina to jest fajne o ile nie przeradza sie se wscibstwo. Ale porownujac do Polski to o wiele szybciej mozna sie z kims poznac i zwyczajnie pogadac
caramelmilk jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-16, 22:29   #2192
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
rozwalasz mnie juz liste przygotowujesz?
oj no jeszcze czas
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-18, 08:20   #2193
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Hej dziewczyny!
Jaka ³adna pogoda u nas zapowiada siê mi³a niedziela, co dzi¶ robicie fajnego?
Bambi SPA???? Jakie SPA Jestem wymêczona po ca³ym tygodniu na targach. Wstawa³am przed 6, wraca³am po 20, padam! Ale dzi¶ sobie odpocznê Robiê sobie "domowe spa", siedzê w amli od Ciebie na w³osach
A Ty jak? Opowiadaj wra¿enia! Jak Ciê tam traktowali jako kobietê? Zrobi³a¶ jakie¶ biznesy ¿ycia? Pozwiedza³a¶? Za ma³o tu nam napisa³a¶ po takie podró¿y

Princi jak maluszek? Jak siê czujesz? Ostatnio urodzi³a moja kuzynka, siedzia³a w domu ostatnie trzy, cztery miesi±ce, bo siê dzieci±tko chyba ¼le u³o¿y³o czy co¶ ale ch³opczyk urodzi³ siê zdrowy i wszystko jest ok kolejny bobas w rodzinie

killerzin czê¶æ Ja przyjecha³am tutaj w styczniu 2013, wiêc stosunkowo niedawno. Je¶li chodzi o jêzyk, to zna³am "podstawy podstaw", mia³am kilka lekcji w Polsce i to wszystko. Pó¼niej tutaj posz³am na kurs, lekcje indywidualne, chyba 30 h. Bardzo mi to pomog³o, a potem ju¿ siê os³uchiwa³am, z tz tylko po w³osku rozmawiamy. Kaleczê jeszcze jêzyk na pewno, ale przemog³am siê i gadam, na pocz±tku niestety mia³am blokadê Najwa¿niejsze to korzystaæ z tego, ze jest z kim rozmawiaæ po w³osku i siê os³uchiwaæ. Czytaæ, ogl±daæ tv, s³uchaæ radia. Popatrz sobie na magazyn"Italia mi piace" w empiku albo internecie. Fajna rzecz, ca³e teksty i wyja¶nione s³ownictwo.
No takze ja po roku, kalecz±c nadal niestety, jestem w stanie w³oskim klientom doradzaæ w sprawie maszyn, wiêc do¶æ techniczne rzeczy.
Dasz radê, potrzeba tylko du¿o chêci

W ogóle wczoraj na targach podszed³ jaki¶ klient, ogl±da³ maszyny, wiêc pytam siê, w czym mogê pomóc i zaczê³am wyja¶niaæ co i jak a on: "Lei e' polacca?" Po akcencie pozna³, ¿e jestem Polk±, bo mia³ dziewczynê Polkê. ¦miesznie

Cuciola ja chyba w sierpniu pojadê do Polski, na 7-10 dni. Póki co takie s± plany, ale jeszcze nic nie rezerwowali¶my. Ty lecisz tylko do domu, czy planujesz siê wybraæ gdzie¶ na "wczasy"? T¿ jedzie z Tob±?
My my¶limy, ¿eby pojechaæ nad morze albo Mazury. Kana³ augustowski zobaczyæ, koniecznie ¿ubry, mo¿e Toruñ

W ogóle to gdzie siê podziewa nasza argentyñska Romanaccia?

Edytowane przez aleksandramaj
Czas edycji: 2014-05-18 o 08:23
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-18, 09:33   #2194
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Dzien doberek jestem nie rodze hehe jutro mam ktg i wizyte zobaczymy jak sie sytuacja rozwija... wszystko wysprzatane, dzis znowu musze wlosy umyc i ulozyc zeby jakby co byc gotowa zostal mi do przesadzenia kwiatek

aleksandramaj no zubry to dopiero atrakcja dla naszych mezow Torun mojemu b sie podobal!
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-18, 10:59   #2195
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 11 394
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

No, wiecie co? Sprawdzilam prognozy na ostatni tydz maja i...? W Wenecji burze, Florencja deszcz, Bolonia najcieplej, ale tez bez szalu ze slonkiem. Oby sie sytuacja zmienila jak juz termin sie przyblizy. Nie po to wyjezdzam z Deszczolandii, zeby trafic na deszcz
__________________
"Wy macie t± Wasz± solidarno¶æ Wiza¿anek, ¿e dwadzie¶cia lat temu to WY by¶cie obali³y komunizm"
z³ota mêska my¶l
Kasza Manna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-18, 11:07   #2196
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Caramelmilk - mnie jakis czas temu stuknela 40-cha!

Princi - a ktore ty wlosy chcesz ukladac?
Toz na glowe najmniej beda patrzec.

Bylismy wczoraj z mezem na nocy muzeow w malym miejscowym muzeum w Latinie. http://www.comune.latina.it/a-3646/m...io-cambellotti
http://www.youtube.com/watch?v=zSnpzGHpb7s

Balam sie ze nie bedzie ludzi a tymczasem od 21 do 23 kiedy tam bylismy bylo dosyc tloczno.

My z mezem w Toruniu ani na zubrach jeszcze nie bylismy. Zakopane natomiast bardzo mu sie spodobalo.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-18, 12:43   #2197
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

oj cos mnie lapie bole w krzyzu i w pachwinach, jeszcze dzis nie moge rodzic, bo wieczorem idziemy do sasiadki z prezentem dla nowonarodzonego synka, juz sie z nia umowilam
Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Poka¿ wiadomo¶æ
No, wiecie co? Sprawdzilam prognozy na ostatni tydz maja i...? W Wenecji burze, Florencja deszcz, Bolonia najcieplej, ale tez bez szalu ze slonkiem. Oby sie sytuacja zmienila jak juz termin sie przyblizy. Nie po to wyjezdzam z Deszczolandii, zeby trafic na deszcz
a ja patrzylam na prognoze i od przyszlego tg upaly ciclone Hannibale tak ponoc bedzie sie nazywal

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ

Princi - a ktore ty wlosy chcesz ukladac?
Toz na glowe najmniej beda patrzec.

Bylismy wczoraj z mezem na nocy muzeow w malym miejscowym muzeum w Latinie. http://www.comune.latina.it/a-3646/m...io-cambellotti
http://www.youtube.com/watch?v=zSnpzGHpb7s

Balam sie ze nie bedzie ludzi a tymczasem od 21 do 23 kiedy tam bylismy bylo dosyc tloczno.

My z mezem w Toruniu ani na zubrach jeszcze nie bylismy. Zakopane natomiast bardzo mu sie spodobalo.
w zeszlym tyg zrobilam sobie ceretta completa takze zostaly mi tylko te na glowie no i brwi
a co dzis porabiacie?
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-05-18, 13:01   #2198
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Chyba sie na spacer wybierzemy nad morze - bo ladna pogoda tylko wieje.

Kasza - ty sie nie martw pogoda - jeszcze za wczesnie zeby prognozy byly sprawdzalne. To jak wrozenie z fusow.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-18, 13:02   #2199
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 11 394
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Tak tylko sobie panikuje
__________________
"Wy macie t± Wasz± solidarno¶æ Wiza¿anek, ¿e dwadzie¶cia lat temu to WY by¶cie obali³y komunizm"
z³ota mêska my¶l
Kasza Manna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-18, 13:59   #2200
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

no wlasnie nadaja deszcze na poczatek czerwca a mielismy jechac nad Garde. chyba bede musiala odwolac, tym bardziej ze chcemy przerobic auto na gaz i trzeba szykowac 1600 euro

na booking, to wiekszosc zarezerwowanych hoteli musialam odwolywac. az wstyd
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-18, 15:37   #2201
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Lecê sama, tez pewnie jeszcze bêdzie pracowa³, wybiore siê najpierw do dziadków na dzia³kê kilka dni a tak to rodzinnie jak zawsze.


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-18, 16:44   #2202
caramelmilk
Rozeznanie
 
Avatar caramelmilk
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomo¶ci: 800
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

[QUOTE=sjoanna;46508131]Caramelmilk - mnie jakis czas temu stuknela 40-cha!
/QUOTE]

No wiesz
Ciezko ten wiek nazwac staroscia. Ciezko nawet nazwac wiekiem srednim. Pozostaje tylko mlodosc
caramelmilk jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-18, 20:22   #2203
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Jeszcze frencha dalam rade zrobic sobie na stopach
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-19, 09:01   #2204
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Princi - alez gibka jestes!

Ewelina - ale odwolujecie przez deszcz - ktorego moze nie byc wcale - czy przez gas? Bo moze dalo by sie pojechac i pogoda nie bylaby taka zla a gas zalozyc troche pozniej.

Caramelmilk - wiek sredni niestety.
Choc w wiekszosc sie tak srednio nie czuje - mlodosc w sercu - to najwazniejsze.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-19, 10:11   #2205
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Masakra zasnelam po 4tej, bylam chyba z 10x na siusiu, bolal mnie krzyz, czasem mialam skurcze, myslalam ze to juz, ale pozniej wszystko ucichlo, na 15ta ide na ktg

aleksandramaj
jak tak juz wszystko dopiente na ostatni guzik? kiedy lecicie do Pl?
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-19, 10:25   #2206
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Masakra zasnelam po 4tej, bylam chyba z 10x na siusiu, bolal mnie krzyz, czasem mialam skurcze, myslalam ze to juz, ale pozniej wszystko ucichlo, na 15ta ide na ktg

aleksandramaj
jak tak juz wszystko dopiente na ostatni guzik? kiedy lecicie do Pl?
Yyyyyyyyyyyyyyyyy nie wiem
Mam nadziejê, ¿e tak biorê sobie w tym tygodniu dzieñ wolnego, w weekend bêdziemy ostatnie rzeczy sprawdzaæ, ewentualnie dopinaæ. Co ma byæ to bêdzie
Lecimy w czwartek 29 maja rano. Matko za dwa tygodnie bêdê ju¿ mê¿atk±!! A Ty pewnie podwójn± mamusi±
Daj znaæ po ktg jak wygl±da sytuacja
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-19, 11:52   #2207
killerzin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 1 321
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Znalazlam tutaj taki darmowy kurs. http://www.volta.latina.it/eda.htm
Te centra edukacji doroslych sa tez w Rzymie.
Kursy zaczynaja sie w wiekszosci we wrzesniu-pazdzierniku. Zapisy sa we wrzesniu. Wiec radze w sierpniu poszukac czy sa jakies informacje.

A co do praktyki - jesli cie przyjma to na poczatek i tak nie dadza ci niczego odpowiedzialnego - co najwyzej bedziesz ksera robic, faksy wysylac i kawe z baru przynosic. Nie martw sie.
dziêkujê za namiar! skorzystam, ale nie w tym roku jeszcze - wyprowadzam siê do pocz±tku pa¼dziernika, czyli na trzy miesi±ce, bo jeszcze jeden rok studiów mi zosta³ do skoñczenia... ale za rok?


Co do sta¿u... ju¿ mi powiedziano, ¿e to raczej praca biurowa dla mnie bêdzie, ale tylko przez to, ¿e wybra³am okres wakacyjny, kiedy ¿adnych eventów nie organizuj± czy kawkê bêdê nosiæ? czemu nie, dobrze wyj¶æ, poszwêdaæ siê po tych cudownych uliczkach i poznaæ nowe miejsca w sumie jak na razie wola³abym to, ni¿ odbieranie telefonów, co przera¿a mnie... nie do¶æ, ¿e w³oski, to jeszcze w s³uchawce!

Cytat:
killerzin czê¶æ Ja przyjecha³am tutaj w styczniu 2013, wiêc stosunkowo niedawno. Je¶li chodzi o jêzyk, to zna³am "podstawy podstaw", mia³am kilka lekcji w Polsce i to wszystko. Pó¼niej tutaj posz³am na kurs, lekcje indywidualne, chyba 30 h. Bardzo mi to pomog³o, a potem ju¿ siê os³uchiwa³am, z tz tylko po w³osku rozmawiamy. Kaleczê jeszcze jêzyk na pewno, ale przemog³am siê i gadam, na pocz±tku niestety mia³am blokadê Najwa¿niejsze to korzystaæ z tego, ze jest z kim rozmawiaæ po w³osku i siê os³uchiwaæ. Czytaæ, ogl±daæ tv, s³uchaæ radia. Popatrz sobie na magazyn"Italia mi piace" w empiku albo internecie. Fajna rzecz, ca³e teksty i wyja¶nione s³ownictwo.
No takze ja po roku, kalecz±c nadal niestety, jestem w stanie w³oskim klientom doradzaæ w sprawie maszyn, wiêc do¶æ techniczne rzeczy.
Dasz radê, potrzeba tylko du¿o chêci
tylko po³tora roku? skromna jeste¶!
ogólnie moim planem jest ¿eby przez nastêpny rok dalej uczyæ siê w³oskiego w polsce, zakoñczyæ etap a2 (bo a1 skoñczê przez wakacje, w sumie ju¿ zaczynam siê trochê nudziæ na moim kursie, bo wszystko rozumiem i brak mi wyzwañ ). no i potem wyjechaæ na sta³e i szkoliæ siê dalej, dopóki nie bêdê tak swobodnie siê porozumiewaæ jak po angielsku, albo i lepiej

o tej gazecie s³ysza³am, chyba j± sobie kupiê ponad to peeee³no stron na fb 'lajkowa³am' i teraz prawie ca³± tablicê, jak na niego wchodzê, mam w³osk± haha nie powiem, wiêcej rozumiem!
killerzin jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-19, 12:32   #2208
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomo¶ci: 1 411
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Aleksandra – nooo to teraz sobie przypomnialam, ze mialas targi! A kupilas sobie wtedy jakis ciuch w Orio? Ja tak na “szybciora” kupilam sobie czarne spodnie i bluzke (taka reprezentacyjna) – niedaleko pracy mam takie inne CH. To byly te targi MADE expo ?
To skoro pytacie o wiecej to opowiem: po pierwsze lot. Pierwszy raz lecialam luksusowymi liniami lotniczymi, kazdy mial przygotowana na fotelu poduszke i kocyk do przykrycia. Ekran przed soba i sluchawki zeby ogladas filmy, sluchac muzyki, grac w gry czy poczytac informacje gdzie teraz lecimy, z jaka predkoscia, jaka odleglosc do celu itp. Co jakis czas na ekranie pojawaiala sie informacja w ktora strone jest Mekka. Lot powrotny mialam w nocy – dostawalo sie taki set z cieplymi skarpetkami, opaske na oczy do spania, szczoteczke i paste do zebow. W obie strony serwowali cieply posilek (ale nie zadne tak kanapki – tylko caly cieply zestaw)- ja jadlam kurczaka w sosie pomidorowym, kartofle z pieca i fasolke, do tego bylo pieczywo, maselko, serek, macedonia, kawalek ciasta, sok (albo jakis inny napoj, mozna bylo np, brac winko). Sam samolot byl wielki – z dwoma korytarzykami pomiedzy siedzeniami, zaznaczm z bylam w Economy a byla tez Business Class. Jeszcze nigdy taka wypoczeta po locie nie bylam J
Po wyladowaniu w Doha bylam zaskoczona, bo czas lokalny to 18.00 a tam ciemno. Zmrok zapada dosyc wczesnie w porownaniu z Wlochami.Drugie wrazenie: cieplo! Cieplo! Cieplo! Trzecie wrazenia: na lotnisku obsluguja sami faceci. Wszyscy ubrani na bialo (w takie szaty – jakby koszula z kolnierzykiem do kostek) i w welonach na glowie. Oni wlasnie nie nosza turbanow tylko takie welony z dwoma koleczkami na srodku glowy, zeby sie to wszystko trzymalo. Czesto boki tego welonu zawijaja pod wspomniane krazki, ktore maja na glowie (podobno to cos oznacza – bo sa rozne sposoby zawijania). Powiem szczerze, ze wygladalo to troche bajkowo – mi sie b. podobalo. Na lotnisko trzeba bylo wykupic wize i czasem sie wypytuja po co sie tam przyjechalo. Robia tez zdjecie i weryfikuja to zdjecie przy wylocie.
Na lotnisku rozpoznalam dwoch facetow ktorzy mieli byc z tej samej grupy co ja – wiec sie dokoptowalam i pojechalismy do tego samego hotelu w centrum. W zwiazku z tym, ze bylam jedyna dziewczyna (i to najmlodsza) zazwyczaj nie placilam w restauracjach ani za taxi – bo wszystko placili panowie biznesmeni.
Hotel 5-gwiazdkowy: mozecie sobie wyobrazic jaki tam przepych. Jeszcze nie zdazylam zrobic check in w hotelu a tu juz mnie wolaja na spotkanie z taka architektka, ktora sie zaintersowala, bo robiclismy przykrycie Louvru. Wyjatkowo architektka byla Katarka (chyba tak sie mowi nie? Bo Katarynka to co innego by bylo) – ogolnie miejscowi nie pracuja – maja zapewnione od panstwa pensje ok 40.000 € na rok, wiec jak nie chca to sobie siedza w domku i rodza dzieci (im wiecej tym lepiej – bo zapewne wiecie ze panuje wielozenstwo, a spadek w razie czego nigdy nie przechodzi na zone tylko na dzieci – ostatecznie dzieci potem utrzymuja swoje matki).
No nic – pogadalam z ta Katarka: bardzo mila bardzo zadbana; kobiety musza nosic takie dlugie czarne szaty (nie jest to burka) i chuste na glowie, twarz jest odkryta. Pod spodem moga byc nawet topless albo cale gole – nikt w to nie wnika.
Ostatecznie pokoj hotelowy mialam na 36 pietrze – pokoj byl bardzo wygodny I duzy. Windy jezdzily w ekspresowym tempie – bylam w szoku! Tak ze za kazdym razem gdy bralam winde mialam zawroty glowy (niedobrze mi sie robilo) ale schodami 36 pieter nie chcialo mi sie pokonywac. Oprocz poziomu restauracyjnego hotelowego, bylo pietro takich restauracji roznego typu – mozna bylo zjesc kuchnie wloska, brazylijska, byl Steakhouse I jeszcze inne bary. Bylo tez pietro/pietra z basenami, saunami itp – ale nie dotarlam I zreszta nie bylo czasu. Do hotelu mozna bylo przejsc pasazem do ogromnego centrum handlowego. Sklepy takie podobne do naszych, inne znalam jeszcze z Irlandii – jedyne co – to ceny wyzsze.
Lekko mi cisnienie skoczylo, gdy sie okazalo, ze spotkania w interesach nie beda sie odbywaly w jednym miejscu (cos na zasadzie targow) – a kazdy sam musi sobie dojechac na podany adres do klienta. Wprawdzie pomogli nam zorganizowac auta z szoferami na zawolanie ale i tak nie czulam sie zbyt pewnie. Jechalam np. w poniedzialek z takim Mustafa gdzies za miasto, juz sie pustynia zaczyna a on sie nie zatrzymuje. Okazalo sie ze pomylil droge – ale po angielsku nie dalo sie z nim dogadac. GPS – nie maja, chyba nikt nie posiada, bo drogi tez sa nowe, nienazwane, chaos – kierowcy i taksowkarze dzwonia do siebie jak nie wiedza gdzie jechac i sie pytaja. Warto tu wspomniec o ich autach – zazwyczaj sa to takie potezne jeepy – bardziej na styl amerykanski, bardzo duze opony. Pewnie moga nimi jezdzic w trudnych warunkach na pustyni.
Biegalam z jednego do drugiego miejsca jak mucha w latarce, sposona jak reks, te czarne nowe spodnie sie kleily, nie mowiac o makijazu. Bylam tez na budowie – restrukturyzacja hotelu Sheraton – przbudowuja kompletnie wszystko, dodaja baseny, plaze, podziemne parkingi itd. Na szczescie bylam tam wtedy w grupie z tymi przedsiebiorcami wloskimi, bo bylo troche niebezpiecznie. Moze to, ze kobieta, to ze jasna karnacja, to ze jasne wlosy (nie jestem blondynka, raczej szatynka) – fakt jest ze nie bylo takiego ktory by sie nie obejrzal. Faceci sie smiali ze spychara stanela w miejscu gdy przechodzilam. Ale teraz to moge sie smiac – wtedy ustawilismy sie tak, ze ja w srodku w grupce a faceci naookolo; byla chyba zmiana szychty, robotnicy wychodzili z autobusow, bylo ich setki setki! Sami hindusi – tania sila robocza, wrecz niewolnicy. Straszne warunki pracy, zadnych norm bezpieczenstwa, ukrop, ledwo mozna powloczyc nogami a co dopiero pracowac na budowie. W czasie gdy tam bylam zginal zgnieciony 24 letni hindus (malo co nie przecielo go na pol) – odniesli go a praca szla dalej. Nikt nad nim nie zaplakal. Wzruszenie ramionami, uslyszalam tez, ze to nie pierwszy i nie ostatni.
No koncze bo sie rozpisalam – a moglabym tak jeszcze opowiadac, ze byscie tutaj zasnely J
Ola – jeszcze jendo – ja jade do Polski na ten weekend i wracam 27go. Gdybys czegos potrzebowala przed twoim wyjazdem – to pisz!
bambi1980 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-19, 12:51   #2209
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 11 394
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Bambi, powiem tylko krotko. Wow
__________________
"Wy macie t± Wasz± solidarno¶æ Wiza¿anek, ¿e dwadzie¶cia lat temu to WY by¶cie obali³y komunizm"
z³ota mêska my¶l
Kasza Manna jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-19, 13:01   #2210
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Bambi - slyszalam o tych strasznych warunkach pracy - chyba sie cos o tym pojawilo z okazji jakiegos wydarzenia sportowego co ma sie odbyc wlasnie w jednym z tych krajow arabskich.
A takiego hotelu i lotu to zazdroszcze.

Ty tez musialas wlozyc ta szate kobieca czy chodzilas normalnie ubrana - znaczy pewnie i tak bardziej zakryta niz bys byla w Europie?

I opowiadaj jeszcze!
Ja tam nie zasne!
Pewnie gdybym pojechala w takie miejsce to bym tym bardziej nie zasnela.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-19, 13:07   #2211
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Bambi ale przygoda co? Podziwiam Ciê, ja bym chyba siê nie zdecydowa³a na wyjazd sama. A Ty przebojem siê do Kataru wdar³a¶!
Opowiadaj jeszcze! Ja jestem bardzo ciekawa, du¿o zdjêæ zrobi³a¶?
W³a¶nie te¿ jestem ciekawa, czy musia³a¶ siê tam jako¶ strojem dostosowaæ?

Straszne to co piszesz o warunkach pracy, ¿adnego szacunku dla ¿ycia, cz³owiek sprowadzony do roli jakiego¶ tam nieznacz±cego trybika w tej ca³ej machinie. Straszne.

Jak tam ma³¿onek po Twoim powrocie? Z³o¶æ mu przesz³a? Odda³a¶ za paliwo?

Zostañ do koñca miesi±ca w PL, to siê na wesele za³apiesz

Je¶li chodzi o te moje targi to by³y Xylexpo w Mediolanie, przemys³ drzewny, maszyny itd. Kupi³am sobie w orio dwie jasne bluzki, jedn± czarn± i blezerek, uda³y mi siê zakupy

Edytowane przez aleksandramaj
Czas edycji: 2014-05-19 o 13:09
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-19, 13:15   #2212
caramelmilk
Rozeznanie
 
Avatar caramelmilk
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomo¶ci: 800
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Jeszcze frencha dalam rade zrobic sobie na stopach
W PL chyby zmywaja lakier przed porodem. Nie wiem jak we Wloszech
caramelmilk jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-19, 13:16   #2213
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

A ja zapomnialam powiedziec ze sobie kupilam pasek do jeansow - bo mi zaczynaja oblatywac.

Do luksusow to sie mozna szybko przyzwyczaic!
Jak lecialam raz Lot-em do Rzymu i spowrotem to jadlam pyszne kanapki z suszonymi pomidorami, w druga strone nie pamietam - ale zawsze kanapki.
A ladowanie takie luksusowe bylo ze nic nie bylo czuc.
To byl pierwszy i na razie jedyny lot moich rodzicow - ale im sie trafilo - bez porownania z tym co w tanich liniach.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-19, 15:28   #2214
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomo¶ci: 1 411
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Sjoanna – masz racje, w Katarze maja odbyc sie mistrzostwa Swiata w pilce noznek w 2022r. – 3 nowe stadiony sa w projektach plus pozostale do totalnej restrukturyzacji. Szczerze mowiac – wedlug mnie to powinny byc klimatyzowane kapsuly a nie normalne stadiony – bo nie wyobrazam sobie zeby w takim klimacie biegac prze 90 minut!

Co do stroju to wyglada to tak: nic nie jest na sile (chociaz opowiadano nam, ze w innym miescie – oczywiscie nie pamietam jakim,musialabym sobie te ciekawostki notowac) juz na lotnisku daja kobietom takie habity do ubrania. Kobiety europejskie w Doha moga chodzic “po swojemu” ale w granicach zdrowego rozsadku: ramiona musza byc przykryte, spodnice moga byc ale za kolana i zadnych dekoltow. Oczywiscie jak tam sobie kto w domu jest – to nikogo nie obchodzi – na zewnatrz jednak trzeba trzymac pewien fason. Mi akurat to nie sprawia zadnego problemu zeby sie dostosowac, bo ja ubieram sie ogolnie bardzo przyzwoicie, nawet do pracy jest mi glupio przyjsc w bluzce na ramiaczkach i nigdy w mini nie wyskoczylam. Wlosy tez lepiej miec zwiazane. Owszem byly takie przypadki - dziewczyna wyskoczyla w letniej sukieneczce na ramiaczkach: oczywiscie nikt ja nie zaaresztuje w bialy dzien ani nie zgwalci – ale wobec tamtejszej kultury i obyczai jest zaklasyfikowana to “latwych”, nie dosc ze wszyscy sie gapia, to szacunku raczej nie bedzie miala. Byly tez kobiety w burkach – i smiac mi sie chcialo bo na lotnisku takze one musza przejsc przez kontrole – im tez musza zrobic zdjecie itd. Dlatego przeprowazdaja je osobnym wejsciem gdzie w takiej malej budce je “obnazaja” z calego przykrycia..
A nie wiem czy wam juz pisalam – zreszta dalam zdjecia na fb: w tym centrum handlowym ktore bylo polaczone z hotelem bylo ogolnodospetne lodowisko! Bylo super utrzymane, czasem ktos tam sobie na lyzwach jezdzil – dla mnie rewelacja, zwlaszcze zen a zewnatrz bylo 45 stopni!
Co mnie najbardziej uderzylo to brak roslinnosci (oprocz palm, ale to tak sporadycznie): jak spojrzalam z tego 36 pietra mojego pokoju widok byl jak na Marsie – same szklane i kamienne wiezowce, w powietrzu unosi sie pyl i piasek, slonca nie widac – jest tylko taka poswiata, no i nieba tez nie widac.
Byl jeden taki piekny moment: w poniedzialek wieczorem cala grupa udalismy sie do restauracji rybnej w zatoce. Oprocz tej rybnej bylo tam kilka restauracji roznego stylu. Atmosfera byla wrecz magiczna, mozna bylo jesc na zewnatrz (tylko nam europejczykom jest za cieplo mimo, ze byla 23.00), na calym ogromnym tarasie/wybrzezu byly porozstawiane lampiony w arabskim stylu. Kakarzy i “Katarynki” siedza tam czy to wewnatzr czy na zewnatrz i pala te swoje faje (raczej kobiety w swoim owarzystwie a faceci w swoim). Jakas smetna muzyczka w tle i panarama oswietlonego miasta i mozna sie rozmarzyc. Nie zrobilam w tej zatoce zadnych zdjec – teraz mi szkoda – ale ja mam tylko tzw. “idiotenaparat” – i noca zdjecia nie wychodza, albo wychodza tak, ze wszystko jest rozmyte.
Powiem wam, ze jak po tych 3 dniach wrocilam do Wloch – to czulam sie jakbym wracala po roku nieobecnosci z zaswiatow.
Acha – co chcialam powiedziec jeszcze, ze w Katarze czuje sie sile pieniadza. Ludzie sa skoncentrowani na zysku, na sprzedarzy, na “lapaniu” klientow. Panuje ogolny snobizm . Non stop poznaje sie nowych przedsiebiorcow – jeden przez drugiego zawiera sie znajomosci. Musialam tez zachowac ostroznosc w tym co mowie – zeby sobie nie zaszkodzic. Po przylocie palnelam cos na zasadzie “swietne te linie lotnicze – to nie to co Ryanair czy wizzair do ktorych normalnie jestesmy przyzwyczajeni” Po czym ta osoba do ktorej to powiedzialam, po jakims czasie mi mowi “no ja tylko podrozuje biznes klasa, tym razem wyjatkowo wzialem economy”.
Innym razem bylismy w takiej mniejszej grupie w tym pewien Syryjczyk, ktory mowil po wlosku – pracuje dla duzej firmy konstrukcyjnejw Katarze ale rodzine ma w Padwie. Taki stary wypasiony byk, ktory sie do mnie slinil. Cos tam sie mowilo o dzieciach, ile kto ma itp. Pyta sie czy mam dzieci, mowie mu ze nie. On mi na to “no tak- nie ma juz porzadnych kobiet”.
Caly ten wyjazd to bylo jak dotkniecie szczytu gory lodowej – takie rozeznanie terenu. Szef ma zdecydowac czy kontynujemy “atak” na ten rynek czy nie. Wedlug mnie potencjal jest ogromny, chociaz dosyc konserwatywny. Buduje sie sporo – ale nie sa ufni wobec nowosci,
Aleksandra – masz racje – szacunku dla biednych ludzi nikt tam nie ma. Biedny jest nikim i nie znaczy nic. Mam przed oczami ta mase hindusow ktorzy wylegli na budowe, ktorzy oslaniali twarze chustami zeby chronic sie od piasku – jak gornicy w wiekach srednich.
Malzonek po powrocie odetchnal z ulga, ale przyjechalam sobie sama z lotniska – tzn. zabralam sie Porshakiem z VIP-ami z Bergamo :-P
Matko jak sobie przypomne, ze mi auto przecieka, mam hamulce do naprawy i znowu mi gaz z klimy uciekl … Ale i tak czuje sie jak zdobywca! J

Edytowane przez bambi1980
Czas edycji: 2014-05-19 o 15:30
bambi1980 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-19, 16:28   #2215
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Bambi zdobywca
Zupe³nie inny ¶wiat i jeszcze porschakiem siê wozi dziewczyna echhhhh
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-19, 22:29   #2216
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomo¶ci: 874
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Hej! to ja

Bambi
ale mega prze¿ycie! WOW! I cieszê siê,¿e do nas wróci³a¶.

Gdzie¶ ogl±da³am/czytalam,¿e tam to Rosjanki uchodz± za ³atwe i raz w windzie jaki¶ Arab spyta³ siê Polki czy jest z Rosji, a ta odpowiedzia³a, ¿e nie i bardzo, bardzo j± przeprasza³ za to


Princi ale siê wyszykowa³a¶. Chyba bêdziesz najlepiej zrobion± rodz±c± na porodówce jak tam siê trzymacie?

Sjoanna
sernik w koñcu siê uda³. Zrobi³am na serkach homogenizowanych i bitej ¶mietanie. ¯elatynê kupi³am w PL (chocia¿ jak j± rozpu¶ci³am w wodzie to strasznie ¶mierdzia³a prosiakiem, ale w serniku tego nie czuæ). Nastêpnym razem muszê przywie¼æ galaretki z Pl, bo tutaj nie znalaz³am o smaku truskawkowym.

P.S. To¶ ty jeszcze m³oda jeste¶ i brawo za przylu¼ne spodnie

Carmelmilk a dlaczego zmywaj± lakier z paznokci w PL?

Killerzin witaj na naszym w±tku
__________________
'Nauczyæ siê czego¶ mo¿na wszêdzie. Dlaczego wiêc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-20, 08:58   #2217
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

W³a¶nie Asia brawo za spodnie Jeste¶ ca³y czas na diecie? Ile kg zrzuci³a¶?
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-20, 09:13   #2218
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomo¶ci: 1 411
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Dzien dobry wszystkim!
Mam wisielczy humor dzisiaj - a to w zwiazku z "dyskusja" z tesciowa wczoraj. Nie wiem, jak mozna byc tak ograniczonym! Nie moge sie do teraz uspokoic.
To jest jedna z tych rzeczy, ktore wyprowadzaja mnie z rownowagi: klapki na oczach u innych i horyzonty zaciesnione do minimum.
Maz mowi, ze mam z nia nawet nie zaczynac – ale nie moge przytakiwac jak ktos bredzi trzy po trzy. Historia jest dosyc dluga – ogolnie rzecz biorac chyba tylko we Wloszech dochodzi do takich sytuacji bez konsekwencji.
Prosze o rade – jak ubrac sie na spotkanie klasowe? Spotkanie ma byc w takiej raczej kameralnej restauracyjce, bez ekscesow – jeansy i bluzka to moze byc chyba zbytnia nonszalancja, ale sukienka i obcasy – to z kolei za bardzo. Nie chcialabym tez wyjasc na jakas desperatke.
Alcon - masz 100% racje z tymi rosjankami. W krajach arabskich Rosjanka uchodzi generalnie za dzi.. Juz o tym slyszalam.. na targach w Doha (Project Qatar ) byly ruskie hostesski ubrane jak do night clubu i wszyscy za nimi gwizdali
bambi1980 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-20, 09:37   #2219
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Poka¿ wiadomo¶æ
Dzien dobry wszystkim!
Mam wisielczy humor dzisiaj - a to w zwiazku z "dyskusja" z tesciowa wczoraj. Nie wiem, jak mozna byc tak ograniczonym! Nie moge sie do teraz uspokoic.
To jest jedna z tych rzeczy, ktore wyprowadzaja mnie z rownowagi: klapki na oczach u innych i horyzonty zaciesnione do minimum.
Maz mowi, ze mam z nia nawet nie zaczynac – ale nie moge przytakiwac jak ktos bredzi trzy po trzy. Historia jest dosyc dluga – ogolnie rzecz biorac chyba tylko we Wloszech dochodzi do takich sytuacji bez konsekwencji.
Prosze o rade – jak ubrac sie na spotkanie klasowe? Spotkanie ma byc w takiej raczej kameralnej restauracyjce, bez ekscesow – jeansy i bluzka to moze byc chyba zbytnia nonszalancja, ale sukienka i obcasy – to z kolei za bardzo. Nie chcialabym tez wyjasc na jakas desperatke.
Alcon - masz 100% racje z tymi rosjankami. W krajach arabskich Rosjanka uchodzi generalnie za dzi.. Juz o tym slyszalam.. na targach w Doha (Project Qatar ) byly ruskie hostesski ubrane jak do night clubu i wszyscy za nimi gwizdali
Bambi o co chodzi z t± te¶ciówk± Twoj±?
Na spotkanie to mo¿e w takim razie taki mix, d¿insy, ale bluzka i buty z takich elegantszych I koniecznie armani, gucci itd. Wszak kole¿anka z W³och hihihi
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-20, 09:40   #2220
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomo¶ci: 1 411
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Aleksandra - no i koniecznie punto luce
o tej tesciowie napisze w klubie - musze sie wyzalic
bambi1980 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Emigrantki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2016-11-17 17:00:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.