Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-06-24, 09:08   #2581
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość

Pfff no raczej, że chcę Koło 11 zł pewnie przesyłka wyniesie, więc tyle Ci prześlę (tylko podaj mi nr konta na prv i poczekaj proszę ze dwa dni, bo czekam na przelew), a jakby coś się okazało drożej to doślę
Musicie mi wybaczyć, ale będę to lać na me suche od niedawna ciało

Mam zabronione olejowanie
Lej na co chcesz, byle dobrze służył cieszę się, że się go pozbędę bo sam jego widok mnie o dreszcze przyprawiał a i Tobie się przyda.
Napisałam kiedyś nawet wiersz na temat tego nieszczęśnika

Krokosz temu winien co na półce stoi
i mego srogiego gniewu się nie boi
kiedy za każdym jego użyciem,
włosy me ledwie uchodzą z życiem!
Susz mi zostawia, no i puch marny
a jam dla niego człowiek ofiarny
ani złotówki nie żałowałam
gdy w zielarskim sklepie go kupowałam!
Zrobił mi dobrze, raz jeden, jedyny
i choć już nie raz - przysięgam dziewczyny
dawałam go w sposób taki sam jak wtedy
moje włosy ciągle są obrazem biedy.
Z tej rozpaczy wielkiej, nie wiem co ja pocznę
mam ja przez to stresy i koszmary nocne
kiedy ja pomyślę, że butla półlitrowa,
wciąż na szafie stoi, wciąż jest jej połowa,
moje włosy płaczą, całe się prostują,
gdy tego krokosza już z oddali czują,
to był raz ostatni, przyrzekam przed Wami,
od dziś tylko z innymi flirtuje olejami,
niechaj żyje sezam, król włosia mojego,
niech się idzie... kochać butla krokoszowego!


Znowu zrobiłam offtop przepraszam ale to tak z przymrużeniem oka na dzień dobry
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 09:12   #2582
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Lej na co chcesz, byle dobrze służył cieszę się, że się go pozbędę bo sam jego widok mnie o dreszcze przyprawiał a i Tobie się przyda.
Napisałam kiedyś nawet wiersz na temat tego nieszczęśnika

Krokosz temu winien co na półce stoi
i mego srogiego gniewu się nie boi
kiedy za każdym jego użyciem,
włosy me ledwie uchodzą z życiem!
Susz mi zostawia, no i puch marny
a jam dla niego człowiek ofiarny
ani złotówki nie żałowałam
gdy w zielarskim sklepie go kupowałam!
Zrobił mi dobrze, raz jeden, jedyny
i choć już nie raz - przysięgam dziewczyny
dawałam go w sposób taki sam jak wtedy
moje włosy ciągle są obrazem biedy.
Z tej rozpaczy wielkiej, nie wiem co ja pocznę
mam ja przez to stresy i koszmary nocne
kiedy ja pomyślę, że butla półlitrowa,
wciąż na szafie stoi, wciąż jest jej połowa,
moje włosy płaczą, całe się prostują,
gdy tego krokosza już z oddali czują,
to był raz ostatni, przyrzekam przed Wami,
od dziś tylko z innymi flirtuje olejami,
niechaj żyje sezam, król włosia mojego,
niech się idzie... kochać butla krokoszowego!


Znowu zrobiłam offtop przepraszam ale to tak z przymrużeniem oka na dzień dobry
DDD Ostroo
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 09:33   #2583
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość

Pfff no raczej, że chcę Koło 11 zł pewnie przesyłka wyniesie, więc tyle Ci prześlę (tylko podaj mi nr konta na prv i poczekaj proszę ze dwa dni, bo czekam na przelew), a jakby coś się okazało drożej to doślę
Musicie mi wybaczyć, ale będę to lać na me suche od niedawna ciało

Mam zabronione olejowanie
A ja myślałam, że masz takie błyszczące i z wyglądu mięciusie loczę dzięki olejom też. Właściwie jak Twoja pielęgnacja wygląda, myjesz omo, odżywką, jakies wcierki? Pytam z ciekawości
Ja sobie pojechałam rycynowym na noc bo susza i tak jest a ponoć na skalp ma to takie zdrowe być, więc ryzykuję. Po godzinie i tak mi ten olej wsiąkł, a po nocy nie było co zmywać za bardzo.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 09:39   #2584
wojownicza ksiezniczka
Rozeznanie
 
Avatar wojownicza ksiezniczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 672
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ja bardzo chętnie spotkam się nawet z Wami wszystkimi
Będę w Krk teraz 28 i mam godzinkę-dwie czasu i później 10 lub 11 lipca (jeszcze dokładnie nie wiem). Jestem do dyspozycji
Ja mam do krakowa jakieś 2 godzinki ale dla was jeśli tylko będę miała okazję i trochę czasu, przyjadę




Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Dziewczynki, to koniecznie trzeba będzie się spotkać


Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Cześć!

Wracam do Was po jakichś 4 latach jako lok marnotrawny. Myślałam, że sobie dam radę sama ale nie mam pomysłu co robię nie tak dlatego postanowiłam założyć tu konto i być na bieżąco ze wszystkim.
"

Moim zdaniem na zdjęciach ładnie jest, ale zdjęcia potrafią przekłamywać... Może przeproteinowałaś włoski ?



Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość

Pfff no raczej, że chcę Koło 11 zł pewnie przesyłka wyniesie, więc tyle Ci prześlę (tylko podaj mi nr konta na prv i poczekaj proszę ze dwa dni, bo czekam na przelew), a jakby coś się okazało drożej to doślę
Musicie mi wybaczyć, ale będę to lać na me suche od niedawna ciało

Mam zabronione olejowanie

olejuj na zdrowie


Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Lej na co chcesz, byle dobrze służył cieszę się, że się go pozbędę bo sam jego widok mnie o dreszcze przyprawiał a i Tobie się przyda.
Napisałam kiedyś nawet wiersz na temat tego nieszczęśnika

Krokosz temu winien co na półce stoi
i mego srogiego gniewu się nie boi
kiedy za każdym jego użyciem,
włosy me ledwie uchodzą z życiem!
Susz mi zostawia, no i puch marny
a jam dla niego człowiek ofiarny
ani złotówki nie żałowałam
gdy w zielarskim sklepie go kupowałam!
Zrobił mi dobrze, raz jeden, jedyny
i choć już nie raz - przysięgam dziewczyny
dawałam go w sposób taki sam jak wtedy
moje włosy ciągle są obrazem biedy.
Z tej rozpaczy wielkiej, nie wiem co ja pocznę
mam ja przez to stresy i koszmary nocne
kiedy ja pomyślę, że butla półlitrowa,
wciąż na szafie stoi, wciąż jest jej połowa,
moje włosy płaczą, całe się prostują,
gdy tego krokosza już z oddali czują,
to był raz ostatni, przyrzekam przed Wami,
od dziś tylko z innymi flirtuje olejami,
niechaj żyje sezam, król włosia mojego,
niech się idzie... kochać butla krokoszowego!


Znowu zrobiłam offtop przepraszam ale to tak z przymrużeniem oka na dzień dobry

Co za wiersz
__________________
.
.
.
Zapraszam na zakręconego bloga



"Twoje włosy kojarzą mi się z wiszącymi ogrodami zaznaczam, że to jeden z cudów świata "
Imperfecta
wojownicza ksiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 10:06   #2585
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
A ja myślałam, że masz takie błyszczące i z wyglądu mięciusie loczę dzięki olejom też. Właściwie jak Twoja pielęgnacja wygląda, myjesz omo, odżywką, jakies wcierki? Pytam z ciekawości
Ja sobie pojechałam rycynowym na noc bo susza i tak jest a ponoć na skalp ma to takie zdrowe być, więc ryzykuję. Po godzinie i tak mi ten olej wsiąkł, a po nocy nie było co zmywać za bardzo.
Tak, dzięki olejom Mam zabronione od niedawna, kiedy byłam u Mysi i usłyszałam kategoryczne NIE przy moich problemach. Chyba, że końcówki Teraz moja pielęgnacja wygląda tak: myję OMO, czyli wpierw całość myję odżywką, potem skórę głowy szamponem od trychologa (jeszcze 1-2 razy w tygodniu przed szamponem dochodzi peeling od trychologa),potem Zoxiderm, potem lekka odżywka na połowę długości włosów. B/s z Joasiek, GP na końcówki i albo żel, albo i nie, zależy Wcierki dwie - jedna samoróbka na bazie kompleksu z Naturalisa, jedna - wykańczam ampułki placenty. Ampułki od trychologa mi się skończyły. W międzyczasie nawilżam skórę głowy Cerkogelem 10, który uwielbiam

Rycynowy bardzo wysusza Ba, ja kiedyś nim wysuszałam syfy
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 10:08   #2586
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

No ja na Pantene się pogniewałam, nic już od nich nie kupię. Zresztą, teraz się przerzucam na żele. xD
Dziś się uczę, więc mam związane włosy. Po wczorajszym nałożeniu żelu Artiste są tak miękkie, że mam ochotę ich ciągle dotykać. xD
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 10:12   #2587
bijum
Raczkowanie
 
Avatar bijum
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 309
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Tak, dzięki olejom Mam zabronione od niedawna, kiedy byłam u Mysi i usłyszałam kategoryczne NIE przy moich problemach. Chyba, że końcówki Teraz moja pielęgnacja wygląda tak: myję OMO, czyli wpierw całość myję odżywką, potem skórę głowy szamponem od trychologa (jeszcze 1-2 razy w tygodniu przed szamponem dochodzi peeling od trychologa),potem Zoxiderm, potem lekka odżywka na połowę długości włosów. B/s z Joasiek, GP na końcówki i albo żel, albo i nie, zależy Wcierki dwie - jedna samoróbka na bazie kompleksu z Naturalisa, jedna - wykańczam ampułki placenty. Ampułki od trychologa mi się skończyły. W międzyczasie nawilżam skórę głowy Cerkogelem 10, który uwielbiam

Rycynowy bardzo wysusza Ba, ja kiedyś nim wysuszałam syfy

U mnie rycyna na twarzy też ładnie obsusza syfki, ale zostawia resztę w spokoju, dlatego leję go do żelu do mycia.

Dobrze, że poszłaś ze swoim problemem do lekarza - widać, że się zajęli Tobą rozsądni ludzie i przynajmniej dostałaś coś, co może pomóc.

Wojownicza, przyjeżdżaj! Jakbyśmy znalazły termin dogodny dla wszystkich to byłoby super


Wczoraj walnęłam tego bingacza i prawdę powiedziawszy, spodziewałam się czegoś zupełnie innego - gęstej, masłowatej maski, a to takie rzadkie, że wszystko mi spod czepka wypłynęło I myślałam, że to takie dociążające będzie, argan w końcu gęsty taki, a moje włosy dzisiaj fruwają jak piórka. O.o Będę musiała czymś doprawiać tę maskę, żeby się z nią dobrze dogadać.
__________________


Zapiski z życia Włosomaniaczki

58. Moje kosmetyczne dziwactwa i sekrety.




Rozdanie u Bijum!


bijum jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-24, 10:20   #2588
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez bijum Pokaż wiadomość
U mnie rycyna na twarzy też ładnie obsusza syfki, ale zostawia resztę w spokoju, dlatego leję go do żelu do mycia.

Dobrze, że poszłaś ze swoim problemem do lekarza - widać, że się zajęli Tobą rozsądni ludzie i przynajmniej dostałaś coś, co może pomóc.
Jakiego lekarza? Masz na myśli trychologów? Wiele mi nie pomogli, ale mają dobre kosmetyki. Tylko uber drogie. Zobaczę co powie polecony dermatolog.
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 10:26   #2589
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Przecież henna to zioło. Może najwyżej przesuszyć włosy, ale nie przeproteinować.
też tak czytam i oczom nie wierzę

po hennie oleje najlepiej działają


ja wczoraj oleju nie domyłam i tak do pracy polazłam
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 10:27   #2590
Doe
Rozeznanie
 
Avatar Doe
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 820
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Poniżej wypisałam wszystkiego czego używam obecnie częściej lub rzadziej. Dodam tylko, że najczęściej używam maski proteinowej bo była jedyną rzeczą, która potrafiła okiełznać moje włosy i odżywki różowej z Isany, ktorą nakładałam przed myciem, a potem spłukiwałam. Niestety teraz nic nie daje im rady i robi się coraz większy pusz.

Wypadaniem zajmie się lekarz, może to być kwestia leków (mają w skutkach ubocznych wypadanie) ale szczerze powiedziawszy przed przyjowaniem tych leków wypadało ich tak samo wiele wiec wątpię żeby był jakiś związek. Tak czy siak postanowiłam iść prywatnie i liczę, że tego nie zbagatelizują.

Mycie włosów:
Garnier Fructis Grapefruit Tonic (dosyć agresywny mi się zdaje, myślałam, że ma SLS ale widzę, że ma Ammonium Lauryl Sulfate i szczerze mówiąc pierwsze widze) lub Babydream

Odżywki:
Garnier Ultra Doux Sekrety Prowansji z Morelą i Olejkiem Migdałowym, Garnier Ultra Doux z Awokado i Karite, Mrs Potters Aloes i Jedwab, Balsam do włosów zniszczonych z Green Pharmacy z pokrzywą, Balsam z Joanny z miodem i proteinami mlecznymi, Crema al latte Serical proteinowa maska, różowa Isana, nafta kosmetyczna

Wcierki:
Jantar i spray kupiony w zielarskim - zawiera wyciąg ze skrzypy, rozmarynu, brzozy i pokrzywy

Suplementacja:
Sporo różnego rodzaju suplementów ze skrzypem, drożdże w tabletkach, picie herbatki z pokrzywy

Oleje:
Makadamia, słodkie migdały, jojoba, awokado

Dodam, że nie ruszam suszarek, prostownic, nie farbuje. Staram się jak mogę, a włosy wszystko na przekór...

Bardzo dziękuję Wam za zainteresowanie, nikt nie zrozumie kręconej tak jak druga kręcona.
- Poza tym, co już napisała myszka, możesz też przetestować jakieś oleje z omega 6 i 3 - z orzechów włoskich, winogronowy, z wiesiołka, lniany, z pachnotki.

Edytowane przez Doe
Czas edycji: 2014-06-24 o 10:29
Doe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 11:49   #2591
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Tak, dzięki olejom Mam zabronione od niedawna, kiedy byłam u Mysi i usłyszałam kategoryczne NIE przy moich problemach. Chyba, że końcówki Teraz moja pielęgnacja wygląda tak: myję OMO, czyli wpierw całość myję odżywką, potem skórę głowy szamponem od trychologa (jeszcze 1-2 razy w tygodniu przed szamponem dochodzi peeling od trychologa),potem Zoxiderm, potem lekka odżywka na połowę długości włosów. B/s z Joasiek, GP na końcówki i albo żel, albo i nie, zależy Wcierki dwie - jedna samoróbka na bazie kompleksu z Naturalisa, jedna - wykańczam ampułki placenty. Ampułki od trychologa mi się skończyły. W międzyczasie nawilżam skórę głowy Cerkogelem 10, który uwielbiam

Rycynowy bardzo wysusza Ba, ja kiedyś nim wysuszałam syfy
W sumie to nie dziwię się bo wspominałaś kiedyś o zapchanych mieszkach czy czymś takim, więc jakby oleje dawać na skalp to mogłoby szkody narobić. Ale na końce to pewnie okej - póki skóry nie dotyka i nasady

Też chciałabym coś nawilżającego do skalpu, stwierdziłam że kupię maskę pilomaxu i może jak trafię to angielskiego waxa bo jest czasem sklepach typu 99p ^^ i aloes jak gdzieś trafię.
W ogóle nie wiem co mam myśleć dziewuchy bo dziwna rzecz mi się stała.
Na noc śmignęłam olej rycynowy, zmyłam pottersem i dałam naftę od skóry głowy już, na włosy odżywę, to pod czepek i ręcznik na pół godziny.
Z odżywy porobiły się jakieś grudy bo się przylepiła do włosów no a w czasie trzymania czepka, mimo że nie był nagrzany to czułam mrowienie. Zmyłam to jakoś bezproblemowo pottersem 2x, sprawdziłam do lustra i tam na czole przy bejbikach mam lekko czerwone. Wtarłam wcierkę joannę i ludzie.. jak mnie mrowi i tak mrozi wręcz na tym skapie, to dobrze? *,* nigdy nie miałam takiego uczucia, to chyba znaczy że skóra głowy coś ruszyła? mrowiło mnie po tej wcierce czasem lecz bardzo subtelnie, a teraz to tak mocno. Na włosach susza co prawda

Na twarz rycynowy kocham bo mam tłustą. I czasem go śmigam jako maseczkę. Wreszcie jestem zadowolona ze swojej buzi, podoba mi się bez podkładu

Mi po hennie nic nie pomaga, ale może na takie suchary z natury to henna jeszcze więskzą suszę nie do okiełznania robi. Oleje mi włosy wypijają w ogromnej ilości, ostatnio zdaje mi się że najlepiej pasuje im rzepakowy - dobrze bo tani

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2014-06-24 o 11:54
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-24, 12:07   #2592
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez bijum Pokaż wiadomość
Wczoraj walnęłam tego bingacza i prawdę powiedziawszy, spodziewałam się czegoś zupełnie innego - gęstej, masłowatej maski, a to takie rzadkie, że wszystko mi spod czepka wypłynęło I myślałam, że to takie dociążające będzie, argan w końcu gęsty taki, a moje włosy dzisiaj fruwają jak piórka. O.o Będę musiała czymś doprawiać tę maskę, żeby się z nią dobrze dogadać.
Oleju mu, oleju, ja wszystkie bingacze doprawiam i działają idealnie wtedy
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 12:13   #2593
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Tak, dzięki olejom Mam zabronione od niedawna, kiedy byłam u Mysi i usłyszałam kategoryczne NIE przy moich problemach. Chyba, że końcówki Teraz moja pielęgnacja wygląda tak: myję OMO, czyli wpierw całość myję odżywką, potem skórę głowy szamponem od trychologa (jeszcze 1-2 razy w tygodniu przed szamponem dochodzi peeling od trychologa),potem Zoxiderm, potem lekka odżywka na połowę długości włosów. B/s z Joasiek, GP na końcówki i albo żel, albo i nie, zależy Wcierki dwie - jedna samoróbka na bazie kompleksu z Naturalisa, jedna - wykańczam ampułki placenty. Ampułki od trychologa mi się skończyły. W międzyczasie nawilżam skórę głowy Cerkogelem 10, który uwielbiam

Rycynowy bardzo wysusza Ba, ja kiedyś nim wysuszałam syfy
tak rycynowy wysusza,uzywa się go przy myciu olejami na twarzy w walce z syfami.

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
No ja na Pantene się pogniewałam, nic już od nich nie kupię. Zresztą, teraz się przerzucam na żele. xD
Dziś się uczę, więc mam związane włosy. Po wczorajszym nałożeniu żelu Artiste są tak miękkie, że mam ochotę ich ciągle dotykać. xD
A gdzie kupię ten żel Artiste?Mam chęc wypróbować go.

Wczoraj umyłam włosy szamponem Kerastase,miałam próbkę od fryzjera i te moje włosy już sa inne .Jak widać drogi szampon nie musi pasować.Nie kręcą się tak ładnie jak po tym szamponie YR z baobabem.Wlasnie muszę w wolnej chwili dac opinie tym produktom z baobabem.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 12:25   #2594
blueblue now
Rozeznanie
 
Avatar blueblue now
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 566
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

hej dziewczyny, melduję, że również jestem posiadaczką włosów kręconych - wysokoporowate, delikatne, łatwo z nich zrobić siano, tendencja do puszenia się i niesforności

jestem nowa w temacie - zawsze uważałam swoje włosy za szopę - zmorę, więc prostowałam i kombinowałam jak by je tu przygładzać. Dopiero niedawno dowiedziałam się, że z takiego rodzaju włosów można zrobić coś pięknego przy odpowiedniej pielęgnacji
Czytałam o olejowaniu, emolientach i humektantach, proteinowaniu, ale jeszcze nie ogarniam tematu
Aktualnie moja pielęgnacja wygląda następująco :
1. Szampon - Pollena - Savona Szampon pokrzywowy (uratował mnie z łupieżu, super oczyszcza, wydajny, wydaje mi się, że delikatny uwielbiam go Po przetestowaniu masy produktów - zostaję przy tym.
2. Odżywka - Garnier Ultra Doux Avokado i masło karite
3. Oleje - aktualnie używam oliwki Hipp z olejkiem migdałowym
4. Olejek arganowy Marion
Kiedyś stosowałam maskę z Pantene Nature fusion, ale teraz nie mam pomysłu na jaką się zdecydować.

Jak ulepszyć swoją pielęgnację?
Jakaś maska?
blueblue now jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 12:26   #2595
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

O to może stosowanie rycynowego przy takich suchych włosach jest beznadziejnym pomysłem. Wyschły mi te włosy, lecz piorun w miotłę. Może taki rycynowy byłby dobry dla przetłuszczającej się skóry głowy, nie wiem skad ten fenomen ale też chciałam spróbować
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 12:38   #2596
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
O to może stosowanie rycynowego przy takich suchych włosach jest beznadziejnym pomysłem. Wyschły mi te włosy, lecz piorun w miotłę. Może taki rycynowy byłby dobry dla przetłuszczającej się skóry głowy, nie wiem skad ten fenomen ale też chciałam spróbować
U mnie rycynowy zwiększa elastycznośc i to już mam sprawdzone w 100%.Co do wysuszania to prawda,wysusza solo dlatego poleca się robić mieszanki z odzywkami,innymi olejami.Ja robie z sokiem z cytryny,naftą,olejem z oliwek,miodem.

Olej rycynowy ma bardzo dobre powinowactwo do keratyny włosa.Uelastycznia go i wzmacnia włos,dzięki czemu włosy są mocniejsze,mniej wypadają.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2014-06-24 o 12:39
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 12:43   #2597
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
W sumie to nie dziwię się bo wspominałaś kiedyś o zapchanych mieszkach czy czymś takim, więc jakby oleje dawać na skalp to mogłoby szkody narobić. Ale na końce to pewnie okej - póki skóry nie dotyka i nasady
Co jest dla mnie po prostu niewygodne Więc zrezygnowałam całkowicie z olejowania. Nawet odżywki nie mogę nakładać na skórę głowy poza chwilowym myciem przed szamponem Mieszki już na szczęście zapchane nie są

Cytat:
W ogóle nie wiem co mam myśleć dziewuchy bo dziwna rzecz mi się stała.
Na noc śmignęłam olej rycynowy, zmyłam pottersem i dałam naftę od skóry głowy już, na włosy odżywę, to pod czepek i ręcznik na pół godziny.
Z odżywy porobiły się jakieś grudy bo się przylepiła do włosów no a w czasie trzymania czepka, mimo że nie był nagrzany to czułam mrowienie. Zmyłam to jakoś bezproblemowo pottersem 2x, sprawdziłam do lustra i tam na czole przy bejbikach mam lekko czerwone. Wtarłam wcierkę joannę i ludzie.. jak mnie mrowi i tak mrozi wręcz na tym skapie, to dobrze? *,* nigdy nie miałam takiego uczucia, to chyba znaczy że skóra głowy coś ruszyła? mrowiło mnie po tej wcierce czasem lecz bardzo subtelnie, a teraz to tak mocno.
Myślę, że po prostu uwrażliwiłaś sobie skórę Ja mam tak po swoim peelingu - inaczej po żadnej wcierce żadnego mrowienia nie czuję
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 12:54   #2598
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Curly - hm to może przez to powinowactwo do keratyny. obecnie po małej dawce protein mam spustoszenie, czego mi szkoda bo wiem że przy nawilżonych włosach skręt podkreślają i tak fajnie wzmacniają strukturę. Akurat rycynowy olejek mam w jednej odżywce, która prócz niego ma też macadamia więc przyjemna całkiem a do olejowania mieszam z innym bo inaczej bardzo niewygodnie go nakładać.

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość

Myślę, że po prostu uwrażliwiłaś sobie skórę Ja mam tak po swoim peelingu - inaczej po żadnej wcierce żadnego mrowienia nie czuję
To chyba wina nafty, może za długo przetrzymałam, nie pomyślałabym że tak pobudza skórę głowy. Zainteresowałam się znowu takimi babcinymi sposobami, naftę muszę zużyć. Więc nawet tżta rycyną potraktowałam, mam nadzieję żen ic mu złego nie będzie
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 13:10   #2599
Wizazanka5000
Zakorzenienie
 
Avatar Wizazanka5000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 6 246
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Lej na co chcesz, byle dobrze służył cieszę się, że się go pozbędę bo sam jego widok mnie o dreszcze przyprawiał a i Tobie się przyda.
Napisałam kiedyś nawet wiersz na temat tego nieszczęśnika

Krokosz temu winien co na półce stoi
i mego srogiego gniewu się nie boi
kiedy za każdym jego użyciem,
włosy me ledwie uchodzą z życiem!
Susz mi zostawia, no i puch marny
a jam dla niego człowiek ofiarny
ani złotówki nie żałowałam
gdy w zielarskim sklepie go kupowałam!
Zrobił mi dobrze, raz jeden, jedyny
i choć już nie raz - przysięgam dziewczyny
dawałam go w sposób taki sam jak wtedy
moje włosy ciągle są obrazem biedy.
Z tej rozpaczy wielkiej, nie wiem co ja pocznę
mam ja przez to stresy i koszmary nocne
kiedy ja pomyślę, że butla półlitrowa,
wciąż na szafie stoi, wciąż jest jej połowa,
moje włosy płaczą, całe się prostują,
gdy tego krokosza już z oddali czują,
to był raz ostatni, przyrzekam przed Wami,
od dziś tylko z innymi flirtuje olejami,
niechaj żyje sezam, król włosia mojego,
niech się idzie... kochać butla krokoszowego!


Znowu zrobiłam offtop przepraszam ale to tak z przymrużeniem oka na dzień dobry

hahaha super wiersz




Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Tak, dzięki olejom Mam zabronione od niedawna, kiedy byłam u Mysi i usłyszałam kategoryczne NIE przy moich problemach. Chyba, że końcówki Teraz moja pielęgnacja wygląda tak: myję OMO, czyli wpierw całość myję odżywką, potem skórę głowy szamponem od trychologa (jeszcze 1-2 razy w tygodniu przed szamponem dochodzi peeling od trychologa),potem Zoxiderm, potem lekka odżywka na połowę długości włosów. B/s z Joasiek, GP na końcówki i albo żel, albo i nie, zależy Wcierki dwie - jedna samoróbka na bazie kompleksu z Naturalisa, jedna - wykańczam ampułki placenty. Ampułki od trychologa mi się skończyły. W międzyczasie nawilżam skórę głowy Cerkogelem 10, który uwielbiam

Rycynowy bardzo wysusza Ba, ja kiedyś nim wysuszałam syfy

Troche tego masz
A tak sie zastanawialam dzisiaj, czy to, ze przybyl Ci 1 cm w obwodzie to wynika z tego, ze wyrosly nowe wloski i one juz w kucyk weszly i powiekszyly jego objetosc czy z czego?




Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
W sumie to nie dziwię się bo wspominałaś kiedyś o zapchanych mieszkach czy czymś takim, więc jakby oleje dawać na skalp to mogłoby szkody narobić. Ale na końce to pewnie okej - póki skóry nie dotyka i nasady

Też chciałabym coś nawilżającego do skalpu, stwierdziłam że kupię maskę pilomaxu i może jak trafię to angielskiego waxa bo jest czasem sklepach typu 99p ^^ i aloes jak gdzieś trafię.
W ogóle nie wiem co mam myśleć dziewuchy bo dziwna rzecz mi się stała.
Na noc śmignęłam olej rycynowy, zmyłam pottersem i dałam naftę od skóry głowy już, na włosy odżywę, to pod czepek i ręcznik na pół godziny.
Z odżywy porobiły się jakieś grudy bo się przylepiła do włosów no a w czasie trzymania czepka, mimo że nie był nagrzany to czułam mrowienie. Zmyłam to jakoś bezproblemowo pottersem 2x, sprawdziłam do lustra i tam na czole przy bejbikach mam lekko czerwone. Wtarłam wcierkę joannę i ludzie.. jak mnie mrowi i tak mrozi wręcz na tym skapie, to dobrze? *,* nigdy nie miałam takiego uczucia, to chyba znaczy że skóra głowy coś ruszyła? mrowiło mnie po tej wcierce czasem lecz bardzo subtelnie, a teraz to tak mocno. Na włosach susza co prawda

Na twarz rycynowy kocham bo mam tłustą. I czasem go śmigam jako maseczkę. Wreszcie jestem zadowolona ze swojej buzi, podoba mi się bez podkładu

Mi po hennie nic nie pomaga, ale może na takie suchary z natury to henna jeszcze więskzą suszę nie do okiełznania robi. Oleje mi włosy wypijają w ogromnej ilości, ostatnio zdaje mi się że najlepiej pasuje im rzepakowy - dobrze bo tani
A czemu Ty sobie nie sprobujesz zastosowac jakiejs fajnej ciezkiej nawilzajacej maski? bo z tego co piszesz to uzywasz tylko oleju i zwyklych odzywek po myciu, u mnie w kwestii nawilzania ciezkie maski sprawdzaja sie swietnie. Chyba, ze cos pominelam to nie bylo pytania







Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
O to może stosowanie rycynowego przy takich suchych włosach jest beznadziejnym pomysłem. Wyschły mi te włosy, lecz piorun w miotłę. Może taki rycynowy byłby dobry dla przetłuszczającej się skóry głowy, nie wiem skad ten fenomen ale też chciałam spróbować
Rycynowy na skalp jest dobry, u mnie sprawdza sie super, a stosuje go ostatnio na skalp czesto i nie wysusza mi, wlosy mniej wypadaja, kiedys fajne bejbiki mialam po dluzszym stosowaniu. Ale ja mam tlusta skore glowy, co 2 dni musze myc bo sa juz tlustawe. w sumie jak Ty masz tak sucha skore, ze mozesz i co tydzien myc to nie wiem jaki to ma wplyw.
U mnie na nawilzenie swietnie sie spraedza wax do suchych i zniszczonych


Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka
Wizazanka5000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-24, 13:21   #2600
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Żel Artiste jest do kupienia w Drogeriach Natura.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...e-styling.html
Ja mam dokładnie taki http://1.bp.blogspot.com/-OdHmC9A7y8...0/SAM_1774.JPG
, ale to chyba tylko kwestia wielkości opakowania.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 13:24   #2601
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Wizazanka - a polecasz jakąś fajną, ciężką maske do skalpu? właśnie ja bym chciała kupić wax-pilomax w tym celu. z maseczek mam tylko biowax jedwab i keratyna oraz masło żółte gliss kur bo maski mogę kupić jedynie online i robię wtedy duże zamówienie.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 13:27   #2602
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Czyli tak jak podejrzewałam, wydaje mi się, że jesteś stale przeproteinowana. Loczki potrzebują sporo nawilżenia, czyli raczej więcej odżywek i masek emolientowych z większą lub mniejszą ilością humektantów, zależnie od preferencji

Potters z aloesem jest dość słaby, balsam green pharmacy też, balsam joanny nie dość że proteinowy, to też lekki, garniery różnie ludzie lubią.
Kallos latte jak lubisz to jest bardzo ok, ale właśnie za często używany powoduje suszę, łamliwość.

Trzeba by się zaopatrzyć w mocniej emolientowe odżywki, z rosyjskich kosmetyków jest kilka emolientowych, zwłaszcza balsamy planeta organica (turecki, marokański, aleppo), czarna maska marokańska, odżywka planeta organica afryka z olejem arganowym i inne z serii afrykańskiej z olejami, maski OMIA, yves rocher odżywka odbudowująca i maska odbudowująca. Gliss kur żółty maska i odżywka z olejami, maseczki biovax do suchych, do blondu, do wypadających (ale one lubią spuszyć). Nawet odżywka i maska alterry z granatem z rosmana, ale ona mają alkohol, różnie można na niego reagować.

Jako bs używasz joanny z miodem i mlecznymi? Ona też ma proteinki i może przeproteinować.

Szampon garniera jest raczej z tych agresywniejszych, a myślałaś o myciu odżywką czy choćby facelle na co dzień? Albo hippem
Szampon babydream lubi często dawać wrażenie suszu i puchu, sporo osób się na niego skarży, choć wielu osobom też służy.

Jak używasz nafty, bo obiło mi się, że używana za często i trzymana za długo może wysuszyć włosy. Ale sama nie używałam, tak czytałam.

Damy radę Najgorzej tylko może być z wypadaniem, ale mam nadzieję, że lekarz potraktuje Twój problem poważnie

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź Już lecę na forum szukać czegoś z emolientami/humektantami. Dziś już pokornie o 17 biegnę do fryzjera i niech wytnie te krzaki. Znalazłam parę balsamów z Planeta Organica na allegro i myślę, że od tego zacznę, a odżywki z proteinami odstawiam w ciemne miejsce.

A co myślisz o olejach? Zrezygnować z nich w ogóle, czy może spróbować dodać je do innej maski? Używałam tej Alterry z Granatem i na początku było super, mieszałam ją z odrobiną Mrs Potters, a potem, włosy zaczęły strasznie oklapywać niezależnie od ilości nałożonej odżywki.

Myślałam o OMO, ale jak czytam to nie do końca ogarniam tą metodę. Myję skalp szamponem, odżywkę nakładam na włosy od ucha i spłukuję, a potem normalnie nakłam sobie odżywkę której używam na codzień i zostawiam do wyschnięcia? Czytałam oczywiście o tym w pigułce, nie chciałabym źle zrozumieć.

Edit:
Zamówiłam zgodnie z Twoją radą tą czarną maskę marokańską i turecki balsam. Potem zobaczymy co dalej.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-06-24 o 14:44
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 13:33   #2603
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Wizazanka5000 Pokaż wiadomość
Troche tego masz
A tak sie zastanawialam dzisiaj, czy to, ze przybyl Ci 1 cm w obwodzie to wynika z tego, ze wyrosly nowe wloski i one juz w kucyk weszly i powiekszyly jego objetosc czy z czego?
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia Dla mnie moje łysienie nadal pzoostaje masakrą i póki martwię się prześwitami na całej głowie to ten 1 cm pozostaje tylko drobnym sukcesem
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 13:45   #2604
Wizazanka5000
Zakorzenienie
 
Avatar Wizazanka5000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 6 246
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Wizazanka - a polecasz jakąś fajną, ciężką maske do skalpu? właśnie ja bym chciała kupić wax-pilomax w tym celu. z maseczek mam tylko biowax jedwab i keratyna oraz masło żółte gliss kur bo maski mogę kupić jedynie online i robię wtedy duże zamówienie.



u mnie tak jak mowilam swietnie sprawdza sie biovax do suchych i zniszczonych, ale ja mam do blond wlosow, ladnie nawilza tez naturvital aloesowa, ale ona chyba tylko w drogerii natura, ostatnio kupilam sleek line, tez jest fajna. I te 3 sa dla mnie poki co najlepsze. Nie mam jeszcze doswiadczenia z rosyjskiki kosmetykami, ale wsrod nich na pewno tez sa jakies fajne nawilzajace, Myszka cos o nich pisala na poprzedniej stronie bodajze


Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia Dla mnie moje łysienie nadal pzoostaje masakrą i póki martwię się prześwitami na całej głowie to ten 1 cm pozostaje tylko drobnym sukcesem
Wszystko w swoim czasie, malymi kroczkami
Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka
Wizazanka5000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 14:18   #2605
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Wizazanka5000 Pokaż wiadomość
u mnie tak jak mowilam swietnie sprawdza sie biovax do suchych i zniszczonych, ale ja mam do blond wlosow, ladnie nawilza tez naturvital aloesowa, ale ona chyba tylko w drogerii natura, ostatnio kupilam sleek line, tez jest fajna. I te 3 sa dla mnie poki co najlepsze. Nie mam jeszcze doswiadczenia z rosyjskiki kosmetykami, ale wsrod nich na pewno tez sa jakies fajne nawilzajace, Myszka cos o nich pisala na poprzedniej stronie bodajze
Akurat rosyjskich nie mam możliwości kupić, a szkoda mi bardzo Maski kupuję na polskiej stronie online, biowaxy są ale mi chyba nie podejdą - gliceryna, olej migdałowy (średnio wypada u mnie). Póki co spróbuję pilomaxu, biowaxowi jakiemuś też dam potem szansę.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 14:21   #2606
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

laski u Was w naturach są odżywki czy żele artiste?
u mnie w 2 naturach ani sztuki od dawna już
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 14:21   #2607
wojownicza ksiezniczka
Rozeznanie
 
Avatar wojownicza ksiezniczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 672
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez bijum Pokaż wiadomość
Wojownicza, przyjeżdżaj! Jakbyśmy znalazły termin dogodny dla wszystkich to byłoby super
Fajnie by było się spotkać Mam nadzieję że się uda zgadać


Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Jakiego lekarza? Masz na myśli trychologów? Wiele mi nie pomogli, ale mają dobre kosmetyki. Tylko uber drogie. Zobaczę co powie polecony dermatolog.

Właśnie jak coś ma pomagać to od razu drogie jak nie wiem co...


Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
tak rycynowy wysusza,uzywa się go przy myciu olejami na twarzy w walce z syfami.

Co wy opowiadacie ?? Tłuścioch z niego i niesamowicie nawilża, przesuszenia nigdy nie zauważyłam na ani jednym kawałku mojego ciała



Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
O to może stosowanie rycynowego przy takich suchych włosach jest beznadziejnym pomysłem. Wyschły mi te włosy, lecz piorun w miotłę. Może taki rycynowy byłby dobry dla przetłuszczającej się skóry głowy, nie wiem skad ten fenomen ale też chciałam spróbować


U mnie się rycyna na suchych świetnie sprawdzała, ale skoro dziweczyny mówią że wysusza to lepiej nie ryzykować. Na przetłuszczającą skórę rycyna powinna pomóc, ja mam ŁZS i teraz używam rycyny z kwasem salicylowym na skalp właśnie.
__________________
.
.
.
Zapraszam na zakręconego bloga



"Twoje włosy kojarzą mi się z wiszącymi ogrodami zaznaczam, że to jeden z cudów świata "
Imperfecta
wojownicza ksiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 14:23   #2608
bijum
Raczkowanie
 
Avatar bijum
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 309
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź Już lecę na forum szukać czegoś z emolientami/humektantami. Dziś już pokornie o 17 biegnę do fryzjera i niech wytnie te krzaki. Znalazłam parę balsamów z Planeta Organica na allegro i myślę, że od tego zacznę, a odżywki z proteinami odstawiam w ciemne miejsce.

A co myślisz o olejach? Zrezygnować z nich w ogóle, czy może spróbować dodać je do innej maski? Używałam tej Alterry z Granatem i na początku było super, mieszałam ją z odrobiną Mrs Potters, a potem, włosy zaczęły strasznie oklapywać niezależnie od ilości nałożonej odżywki.

Myślałam o OMO, ale jak czytam to nie do końca ogarniam tą metodę. Myję skalp szamponem, odżywkę nakładam na włosy od ucha i spłukuję, a potem normalnie nakłam sobie odżywkę której używam na codzień i zostawiam do wyschnięcia? Czytałam oczywiście o tym w pigułce, nie chciałabym źle zrozumieć.

Edit:
Zamówię chyba zgodnie z Twoją radą tą czarną maskę marokańską i turecki balsam. Potem zobaczymy co dalej.

Pozwolę sobie odpowiedzieć

W OMO robisz tak - wchodzisz pod prysznic lub jeszcze przed kąpielą nakładasz na włosy wybraną odżywkę - może być również na skalp, może być nas samą długość, zależy od odżywki. Siedzisz z nią kilka minut, myjesz normalnie włosy szamponem i nakładasz drugą odżywkę (może być ta sama), trzymasz kilka minut i spłukujesz.

Co do odrzucenia całkiem protein, to nie radzę Kochana! Miałam bardzo podobną sytuację do Twojej - odkryłam, że proteiny okropnie działają na moje wlosy, puszą, suszą, dramat. Odstawiłam je całkiem na kilka miesięcy, a włosy były dramatyczne. Potrzebują protein, tylko mniej. Ja mam jedną mocno proteinową maskę, której używam raz na tydzień (myję włosy codziennie), jedną maskę emolientową, której używam dwa-trzy razy w tygodniu, lżejszą proteinową odżywkę, którą ze dwa razy w tygodniu daję na pierwsze O w OMO i jedną lekką odżywkę bez protein, której używam codziennie i pod olej. Nie rezygnuj całkiem z protein, to budulec włosa i jest niezbędny. Musisz tylko wyczuć, w jakiej ilości
__________________


Zapiski z życia Włosomaniaczki

58. Moje kosmetyczne dziwactwa i sekrety.




Rozdanie u Bijum!


bijum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 14:39   #2609
wojownicza ksiezniczka
Rozeznanie
 
Avatar wojownicza ksiezniczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 672
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
laski u Was w naturach są odżywki czy żele artiste?
u mnie w 2 naturach ani sztuki od dawna już

U mnie też nima od dawna. Ja co prawda ich nigdy nie używałam ale zerkałam czy są bo wiedziałam że dziewczyny z wątku używają.
__________________
.
.
.
Zapraszam na zakręconego bloga



"Twoje włosy kojarzą mi się z wiszącymi ogrodami zaznaczam, że to jeden z cudów świata "
Imperfecta
wojownicza ksiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 14:50   #2610
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Moje włosy zaczęły dobrze wyglądać (znowu) dopiero po masce z siemienia lnianego i na to olej na kilka h przed myciem. Nic mi nie daje tak dobrych efektów - dobrze wiedzieć, co lubią, ale szkoda, że tylko to na nie działa :P Nie sądziłam, że potrzebują takiego hipernawilżenia.
__________________
ubrania: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33192618

szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33410649


zapuszczam włosy i okazjonalnie odchudzam
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-22 13:44:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:27.