Ebola-zagrożenie dla Europy? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-14, 18:44   #91
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
:facepalm:
Chodzi Ci o tę wypowiedź, zapewne: To przeczytaj sobie następne zdanie.
Jak rozumiem, wg Ciebie pojedynczy ludzie zakażeni ebolą chodzą po miastach i miasteczkach w całej Afryce i nikt nie zauważa, że są chorzy?
:facepalm:
To już twoje dopowiedzenie,nie zle rozumiesz.No taa,przecież miei rendgen w oczach,czy Bóg im powiedział na uszko

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Swoją drogą,polecam poczytania pamiętnika z projektu Liberia 2014
http://www.liceum-wroc.salezjanie.pl...A2014;198.html

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

i notki pt: MODLITWA, OFIARY I OCEANICZNY SPACER
http://www.liceum-wroc.salezjanie.pl...A2014;197.html
cytuje najlepszy fragment ich ostrożności.


Potem jedziemy zobaczyć szpital. Jest to szpital katolicki, prowadzony przez braci św. Jana Bożego. Przejeżdżając przez bramę zauważamy pomalowane na zielono liczne budynki, krzątających się ludzi. Na placu stoją 3 auta z napisem Catholic Ambulance. Nie wchodzimy do środka ze względów na bezpieczeństwo.
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 23:08   #92
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Polska chyba nie ma oddziału spełniającego warunki dla przyjęcia takich chorych. Swoją droga dziennikarze to debile , jak ktoś jest chory to chyba nie idzie do... sanepidu

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------



A jak tam mógł być jakiś błąd to i u nas może. I jak błąd mogli popełnić lekarze świadomi zagrożenia to tym bardziej nieświadome nastolatki
GIS twierdzi,że mamy. W każdym województwie jest lista szpitali, które mają izolatki, w których będą leczeni ewentualni zarażeni wirusem.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 23:33   #93
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Cytat:
Napisane przez Karinio Pokaż wiadomość
Potem jedziemy zobaczyć szpital. Jest to szpital katolicki, prowadzony przez braci św. Jana Bożego. Przejeżdżając przez bramę zauważamy pomalowane na zielono liczne budynki, krzątających się ludzi. Na placu stoją 3 auta z napisem Catholic Ambulance. Nie wchodzimy do środka ze względów na bezpieczeństwo.
Piszesz w dość dziwny sposób, więc niewiele rozumiem. Sorry.
A ten fragment pokazuje przecież, że świadomie nie weszli do szpitala, świadomie nie mieli kontaktu z ewentualnymi chorymi. Dlatego, że byli świadomi zagrożenia, które wynika z bezpośrednich kontaktów z zakażonymi. I - olaboga - jakimś cudem(!) nie zarazili się podczas chodzenia po glebie przed szpitalem...
Nie mam pojęcia o co Ci chodzi.
Naprawdę nie pojmuję czemu jeździsz po wolontariuszach, skoro wszystko wskazuje na to, że żadnego realnego zagrożenia nie było, byli świetnie przygotowani, każdy wiedział, gdzie jedzie i na co się pisze.
Gdyby to byli wolontariusze ze świeckiej organizacji to też miałabyś tak wielki problem z ich wyjazdem czy chodzi Ci jedynie o to, by pojeździć po religii?

Edytowane przez coffee
Czas edycji: 2014-08-14 o 23:35
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 12:58   #94
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
GIS twierdzi,że mamy. W każdym województwie jest lista szpitali, które mają izolatki, w których będą leczeni ewentualni zarażeni wirusem.
Daj linka. Może i izolatki ma, ale na okazję ospy wietrznej a nie Eboli. Taka izolatka musiałaby spełniać kosmiczne standardy (np. filtrowane ileś tam razy powietrze, prysznice odkażajace przy wyjściu itp ) poziom 4 zabezpieczeń http://en.wikipedia.org/wiki/Biosafety_level nie widzę Polski na liście...

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2014-08-15 o 13:02
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 22:33   #95
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Według NIZP i GIS do leczenia ewentualnych zarażonych ebolą są przygotowane szpitale w Warszawie i Krakowie. Muszą chyba spełniać standardy,bo w innym wypadku chyba by podali,że najbliższy ośrodek leczenia jest w Niemczech.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 00:53   #96
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Piszesz w dość dziwny sposób, więc niewiele rozumiem. Sorry.
A ten fragment pokazuje przecież, że świadomie nie weszli do szpitala, świadomie nie mieli kontaktu z ewentualnymi chorymi. Dlatego, że byli świadomi zagrożenia, które wynika z bezpośrednich kontaktów z zakażonymi. I - olaboga - jakimś cudem(!) nie zarazili się podczas chodzenia po glebie przed szpitalem...
Nie mam pojęcia o co Ci chodzi.
Naprawdę nie pojmuję czemu jeździsz po wolontariuszach, skoro wszystko wskazuje na to, że żadnego realnego zagrożenia nie było, byli świetnie przygotowani, każdy wiedział, gdzie jedzie i na co się pisze.
Gdyby to byli wolontariusze ze świeckiej organizacji to też miałabyś tak wielki problem z ich wyjazdem czy chodzi Ci jedynie o to, by pojeździć po religii?
Mam wrażenie, że chodzi właśnie o to, że organizatorem tego nieszczęsnego wyjazdu był ksiądz. Nie wiem, czym się oburzać tak naprawdę. Moja mama, na ile ją znam, zatarasowałaby mi drogę i w życiu nie zgodziłaby się na taki wyjazd, ale rodzice tych dzieciaków się zgodzili, dzieciaki nie maja pięciu lat i wiedziały, na co się piszą, z tego co czytałam po powrocie wszyscy zostali przebadani i zagrożenia NIE MA. Zamiast zająć się poważniejszymi sprawami, ludzie mają ból dupy, że grupa licealistów pojechała zająć się osieroconymi dziećmi olaboga pod opieką księdza...

---------- Dopisano o 01:53 ---------- Poprzedni post napisano o 01:50 ----------

Swoją drogą, jak ten wirus ebola taki straszny, to można przeczytać ilu ludzi rocznie zabija zwykła grypa, ilu ginie w wypadkach samochodowych i porównać to z liczbą ofiar eboli. Obawiam się, że zwykła jazda samochodem bądź wyjście na ulicę może okazać się śmiertelnym zagrożeniem.
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 09:44   #97
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Według NIZP i GIS do leczenia ewentualnych zarażonych ebolą są przygotowane szpitale w Warszawie i Krakowie. Muszą chyba spełniać standardy,bo w innym wypadku chyba by podali,że najbliższy ośrodek leczenia jest w Niemczech.
Chyba już sam się domyślasz, że to nie prawda Gadka mająca uspokoić głupią i niedouczoną publikę, żeby nie było paniki w społeczeństwie. Lepiej to brzmi niż "daliśmy na mszę , żeby nie byli chorzy". No chyba, ze "przygotowane" w sensie , że rozłożą czerwony dywan, albo poscielą im łóżka. GIS I NIZP to na co dzień zajmują się chyba mierzeniem poziomu e.coli w kąpieliskach i niech może na tym poprzestaną. Polska nie ma "przygotowanego=dostosowa nego ośrodka, a już dawno powinna mieć Wtedy do takiego ośrodka można by wysłać takich licealistów i księdza wracających z obszaru objętego epidemią na przymusową 3 tygodniową kwarantannę, mieliby wtedy dopiero przygodę wakacyjną, którą zapamiętaliby do końca życia

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

Cytat:
Napisane przez cottan Pokaż wiadomość
[/COLOR] Obawiam się, że zwykła jazda samochodem bądź wyjście na ulicę może okazać się śmiertelnym zagrożeniem.
To do tej "niebezpiecznej ulicy" dodaj jeszcze nieuleczalną i śmiertelną gorączkę krwotoczną, przenoszoną bezpśrednio jak i np przez szczury (teoretyzuję, nie wiem czy zaraża też szczury, ale rezerwuarem wirusa w afryce są zwierzęta- nietoperze i jak u nas wirus się dostanie do srodowiska tez znajdzie sobie nosiciela). Umiesz dodać dwa niebezpieczeństwa do siebie? Wyszłoby z tego coś jak połączenie plagi czarnej ospy z plagą dżumy (tylko dżumę umiemy wyleczyć)

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2014-08-16 o 09:47
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-16, 10:21   #98
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Ból dupy o wyjazd do Liberi,do epicentrum eboli. Dobre,tego jeszcze nie grali. Jak tak Wam imponuje ten wyjazd,to następnym razem się zgłoście,pozwiedzajcie sobie,pomagajcie,noi konieczne sweet focie z małym czarnulkiem na fejsika. Ah,tak pewnie nie jesteście na tyle odważne to raz,a założe się że jakby się okazało że jednak zachorowali,to wasze posty brzmiały by inaczej.
Polecam poczytanie pamiętnika z wyprawy,tamtejsza ludnośc biła im brawo że przybyli,pomimo choroby tam panującej. Podawałam linka wyżej.
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 10:55   #99
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Podejrzewam, że gdyby nie tak duże zagrożenie to już dawno na tego wirusa znaleziono by lekarstwo. Bo na posiadanie czegoś tak groźnego trzeba mieć specjalne super pozwolenia i wszystko. Gdyby nie, to było by full badań na mnóstwie uczelni, w tym na uczelniach polskich i pewnie lekarstwo czy szczepionka zostałyby odkryte. Ale tak groźnych patogenów nie można od tak sobie zamówić do badań.
Jakie "duze zagrozenie" ?
Taa, na bank, bo na inne choroby wirusowe to wynajduja leki na lewo i prawo

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
wow, to tak samo szybko by znaleźli lekarstwo na wirus HIV, a póki co nie ma. Ogólnie leków przeciwwirusowych jest bardzo mało, są szczepionki, no ale szczepionkę też trzeba jakoś wynaleźć.
Dokladnie

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
ale dlaczego USA ma nie leczyć SWOICH obywateli u siebie? Z tego, co wiem zostali przewiezieni i są umieszczeni praktyczne w całkowitej izolacji.
Na zasadzie - na grzyba sie tam pchaja. Oczywiscie akurat jesli ktos bedzie przygotowany na ich leczenie to Amerykanie/CDC.

Cytat:
Napisane przez cottan Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że chodzi właśnie o to, że organizatorem tego nieszczęsnego wyjazdu był ksiądz. Nie wiem, czym się oburzać tak naprawdę. Moja mama, na ile ją znam, zatarasowałaby mi drogę i w życiu nie zgodziłaby się na taki wyjazd, ale rodzice tych dzieciaków się zgodzili, dzieciaki nie maja pięciu lat i wiedziały, na co się piszą, z tego co czytałam po powrocie wszyscy zostali przebadani i zagrożenia NIE MA. Zamiast zająć się poważniejszymi sprawami, ludzie mają ból dupy, że grupa licealistów pojechała zająć się osieroconymi dziećmi olaboga pod opieką księdza...
Dokladnie

Cytat:
Napisane przez Karinio Pokaż wiadomość
Ból dupy o wyjazd do Liberi,do epicentrum eboli. Dobre,tego jeszcze nie grali. Jak tak Wam imponuje ten wyjazd,to następnym razem się zgłoście,pozwiedzajcie sobie,pomagajcie,noi konieczne sweet focie z małym czarnulkiem na fejsika. Ah,tak pewnie nie jesteście na tyle odważne to raz,a założe się że jakby się okazało że jednak zachorowali,to wasze posty brzmiały by inaczej.
Polecam poczytanie pamiętnika z wyprawy,tamtejsza ludnośc biła im brawo że przybyli,pomimo choroby tam panującej. Podawałam linka wyżej.
Przeciez nikomu to nie imponuje, tylko niektorzy nie sieja paniki aby siac, tudziez bo ksiadz to zorganizowal.
Jaka byla sytuacja w momencie ich wyjazdu i co na to mial do powiedzenia GIS?

Bardziej ogolnie - to naprawde zastanawiaja niektore opinie. Jak juz kilka osob slusznie wylozylo, grypa rocznie zabija x razy wiecej osob Ebola nie przenosi sie droga kropelkowa, wiec zarazliwosc jest w porownaniu do takiej grypy przykladowo nisko.
Rozumiem zupelnie, ze we wspolczesnym swiecie, gdzie ktos zarazony moglby podrozowac po polowie swiata, wskazane sa srodki ostroznosci, ale warto nie panikowac tylko odnosic sie do faktow.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 11:54   #100
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Bardziej ogolnie - to naprawde zastanawiaja niektore opinie. Jak juz kilka osob slusznie wylozylo, grypa rocznie zabija x razy wiecej osob Ebola nie przenosi sie droga kropelkowa, wiec zarazliwosc jest w porownaniu do takiej grypy przykladowo nisko.
Ekhem... Ebola przenosi się drogą kropelkową , przynajmniej niektóre szczepy, a jak ktoś mówi, że nie to ma przestarzałe informacje (żeby nie było, cytuję za Wojskowym Instytutem Medycznym Zakąłdem Epidemiologii i Medycyny Tropikalnej, tudziez za amerykańskimi badaczmi). Wykazuje też wysoką zakaźność.
[dzieki wizażu za wycinanie linków]

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
we wspolczesnym swiecie, .
Właśnie , we współczesnym świecie, w Europie, gdzie są duże miasta i duze skupiska ludności, ludzie się przemeiszczja szybko i na duz eodległosci, jest komunikacja miejska w odróżnieniu od Afryki wirus ma większe mozłiwości przenoszenia. Wiec głupotą jest tweirdzić, ze skoro w Afryce ogniska występują "lokalnie" to zarażliwość jest niska

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

Cytat:
Napisane przez cottan Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że chodzi właśnie o to, że organizatorem tego nieszczęsnego wyjazdu był ksiądz.
Mnie nie obchodzi kto to organizował (a jestem katoliczką), powinien mieć zarzut sprowadzenia ryzyka katastrofy, Główny Inspektor Sanitarny powinien się podać do dymisji, podobnie Minister zdrowia, bo dali d*py
I wcale nie panikuję, bo pewnie okaże się, że uczestnicy mieli więcej szczęscia niż rozumu..., co nie znaczy, że "nic się nie stało, polacy nic się nie stało"

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2014-08-16 o 11:29
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 14:10   #101
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Cytat:
Rozumiem zupelnie, ze we wspolczesnym swiecie, gdzie ktos zarazony moglby podrozowac po polowie swiata, wskazane sa srodki ostroznosci, ale warto nie panikowac tylko odnosic sie do faktow.
Obawiam się, że zdecydowanie za duzo wymagasz.

---------- Dopisano o 15:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------

Cytat:
Mnie nie obchodzi kto to organizował (a jestem katoliczką), powinien mieć zarzut sprowadzenia ryzyka katastrofy, Główny Inspektor Sanitarny powinien się podać do dymisji, podobnie Minister zdrowia, bo dali d*py
I wcale nie panikuję, bo pewnie okaże się, że uczestnicy mieli więcej szczęscia niż rozumu..., co nie znaczy, że "nic się nie stało, polacy nic się nie stało"
Zostały zachowane wszelkie środki ostrożności. Mieli rozum, nie mają za to szczęścia, bo media wzięły ich na celownik żeby mieć o czym bębnić przez następne dwa tygodnie ku uciesze gawiedzi.
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-16, 15:07   #102
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Ekhem... Ebola przenosi się drogą kropelkową , przynajmniej niektóre szczepy, a jak ktoś mówi, że nie to ma przestarzałe informacje (żeby nie było, cytuję za Wojskowym Instytutem Medycznym Zakąłdem Epidemiologii i Medycyny Tropikalnej, tudziez za amerykańskimi badaczmi). Wykazuje też wysoką zakaźność.
[dzieki wizażu za wycinanie linków]
Rly ? Pierwsze slysze i stoi to w sprzecznosci z informacjami WHO:

Cytat:
The incubation period of Ebola virus disease (EVD) varies from 2 to 21 days. Person-to-person transmission by means of direct contact with infected persons or their body fluids/secretions is considered the principal mode of transmission. In a household study, secondary transmission took place only if direct physical contact occurred. No transmission was reported without this direct contact. Airborne transmission has not been documented during previous EVD outbreaks.
http://www.who.int/ith/updates/20140421/en/



To jak dla mnie nie jest wysoka zakaznosc - porownujac chocby z ta grypa.

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Właśnie , we współczesnym świecie, w Europie, gdzie są duże miasta i duze skupiska ludności, ludzie się przemeiszczja szybko i na duz eodległosci, jest komunikacja miejska w odróżnieniu od Afryki wirus ma większe mozłiwości przenoszenia. Wiec głupotą jest tweirdzić, ze skoro w Afryce ogniska występują "lokalnie" to zarażliwość jest niska


Tyle, ze ja sie przeciez jak najbardziej zgadzam z daleko posunietymi srodkami ostroznosci
Zarazliwosc nie jest wysoka nie dlatego, ze sa lokalne ogniska w Afryce, tylko ze charakterystyka zachowan wirusa jest taka a nie inna.
-

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Mnie nie obchodzi kto to organizował (a jestem katoliczką), powinien mieć zarzut sprowadzenia ryzyka katastrofy, Główny Inspektor Sanitarny powinien się podać do dymisji, podobnie Minister zdrowia, bo dali d*py
I wcale nie panikuję, bo pewnie okaże się, że uczestnicy mieli więcej szczęscia niż rozumu..., co nie znaczy, że "nic się nie stało, polacy nic się nie stało"
To zalezy jakie mieli informacje w momencie wyjazdu - bo w tej chwilii jestesmy poltorej miesiaca po ich wyjezdzie + x dni/tygodni kiedy GIS sie wypowiedzial ?
Oczywiscie nawet gdyby dali ciala, to na podanie sie do dymisji nie ma co liczyc
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.

Edytowane przez Wyrak
Czas edycji: 2014-08-16 o 15:17
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 16:16   #103
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Dziw mnie,tak tak dziwi że wy nadal niewidzicie w tym nic złego.I nie dlatego założyłam wątek by pojechać po księdzu,bo to ksiądzi sobie jadem porzucam panu w sutannie.Czy to byłaby nauczycielka biologi,czy zakonnica,czy normalny człowiek niezwiazany z nauką,czy religią.Rodzice tych uczniów to również nie halo.Tak samo bym pisała,ze to było głupie i tyle.A Pl słuzba jak widać olała temat,co tam ebola.Dziwi mnie najbardziej że porównujecie zwykłą grype na wirusa eboli,czyli gorączką krwotoczną.Serio bardziej grożniejsza jest ebola,niż grypa według mnie,nie musicie się z tym zgadzać.Tego wirusa umieralnośc jest 90%,nie sądze by było wam wesoło gdyby jednak się okazało że się zle czują.
Rousse,zgadzam się z twoją wypowiedzą.

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

z pamiętnika wyprawy:

5 lipca pojawił się tam wpis: "Doskonale wiedzieliśmy o panującej sytuacji w Liberii, a jednak zdecydowaliśmy się tu przybyć. Wzbudziło to jeszcze większy podziw wśród zgromadzonych ludzi, co zostało podkreślone gromkimi oklaskami. Przebywając już kilkanaście dni w Liberii świadomość Eboli nie jest dla nas powodem strachu. Zachowując pełną prewencję, jesteśmy dzielni i Eboli się nie boimy".


Mimo prewencji zachowan środków ostrożności wciąż nie zmienie zdanie,że to było nieodpowiedzialne.

---------- Dopisano o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

Nie siać paniki
Prof. Lidia Brydak, wirusolog z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego w programie "Wstajesz i wiesz" wyraziła nadzieję, że skoro dyrekcja podjęła taką decyzję, to uczestnicy wyprawy byli dobrze przeszkoleni na temat choroby.

Brydak podkreśliła, że dopóki nie pojawią się objawy charakterystyczne dla gorączki krwotocznej Eboli, nie ma podstaw, by ich przebadać. - Inaczej nie ma to sensu - dodała.

Wyjaśniła także, że uczniowie nie mieli kontaktu z osobami zarażonymi.

- Proponowałabym, żeby na razie nie siać paniki - zaleciła.

No pewnie po co badać,po co kwarantanna.A potem mądry polak po szkodzie.

Edytowane przez Karinio
Czas edycji: 2014-08-16 o 16:19
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 16:40   #104
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Rly ? Pierwsze slysze i stoi to w sprzecznosci z informacjami WHO:
...
+ x dni/tygodni kiedy GIS sie wypowiedzial ?
Po pierwsze sa to informacje nieścisłe (droga powietrzna 'airborne' to nie to samo co kropelkowa), po drugie prawdopodobnie nieakyualne. Chyba, że WHO jest taką poważna organizacją , że żeby coś było "oficjalnie potwierdzone" musza to sprawdzić na własnym tyłku
Cytat:
Dr Gary Kobinger z Public Health Agency of Canada twierdzi, że przeprowadzono eksperymenty, które wykazały, że prawdopodobnie drogą kropelkową ten wyjątkowo groźny drobnoustrój został przeniesiony ze świń na małpy. Jego zdaniem, w ten sposób może się ona rozprzestrzenia się w niektórych rejonach Afryki.
Trudno uwierzyć w 'bezpośredni kontakt' ,skoro za rezerwuar uważa się neitoperze czy inne zwierzęta, z którymi w bezpośredni kontakt ludzie nie wchodzą.
http://www.wydzialszczepien.pl/443-n...ropelkowa.html
http://www.medycynatropikalna.pl/cho...;☠-ebola

"bezpośredni kontakt z krwią, narządami, wydzielinami lub innymi płynami ustrojowymi różnych gatunków zwierząt, takich jak szympansy, goryle i niektóre antylopy" Już sobie ten kontakt wyobrażam

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Karinio Pokaż wiadomość
wyraziła nadzieję, że skoro dyrekcja podjęła taką decyzję, to uczestnicy wyprawy byli dobrze przeszkoleni na temat choroby.

Brydak podkreśliła, że dopóki nie pojawią się objawy charakterystyczne dla gorączki krwotocznej Eboli, nie ma podstaw, by ich przebadać. - Inaczej nie ma to sensu - dodała.
Nadzieja matką głupich , to chyba dobrze słowa tej Pani podsumowuje. Tego, że nie ma podstaw, żeby ich przebadać nawet nei skomentuję...
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 16:44   #105
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

A ja wam powiem, ze pomijajac geniusz szanownych licealistow, to naprawde strach pomyslec, ile osob przebywajacych na terenie epidemii, swobodnie moze poruszac sie po calym swiecie, nie przyznajac sie nikomu. A zapewne znajdzie sie wielu idiotow z podejsciem: eboli sie nie boimy, ktorzy zamiast szpitala beda sobie wmawiac, ze to zwykle przeziebienie i zarazac. Jak zyjesz z kims w domu nawet na sztuccach mozesz przeniesc sline czy odrobine krwi, wystarczy male zadrapanie. Przenosisz to do pracy/szkoly i idzie wszedzie. Szczegolnie wsrod dzieci i licealistow, ktorzy zwyczajnie nie dbaja o ostroznosc, pija z jednej butelki, nie zwracaja uwagi kto sie zadrapal.
Wyobrazmy sobie teraz, ze ci licealisci jada po powrocie na oboz. Tam wystepuja objawy (moga po paru tygodniach), ktore zaden nie poinformowany wychowawca z ebola nie polaczy tylko zwyklym przeziebieniem. Dziecko kicha, pije z innymi z butelki, wystaczy, ze kichnie komus na kanapke. Kwestia rozprzestrzenienia po wszystkich dzieciach to kwestia 2-3 dni.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez 201605161428
Czas edycji: 2014-08-16 o 16:52
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 16:53   #106
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Cytat:
Napisane przez Karinio Pokaż wiadomość
"... jesteśmy dzielni i Eboli się nie boimy"
Ech... Można być "dzielnym" kiedy naraża się własne życie. Kiedy naraża się życie innych to nie jest się dzielnym, tylko albo debilem albo ostatnim draniem i niesamowitym egoistą.

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Zarazliwosc nie jest wysoka nie dlatego, ze sa lokalne ogniska w Afryce, tylko ze charakterystyka zachowan wirusa jest taka a nie inna.
A ja jednak twierdzę, że w Afryce nie ma takich skupisk ludzi jak w 'cywilizowanej' części świata, ani takiej komunikacji, a to jest istotne przy szerzeniu wirusa.

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2014-08-16 o 16:50
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 23:41   #107
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Jeśli zaraźliwość nie jest wysoka to jakim cudem nie mogą opanować wirusa już od dłuższego czasu ?
Tak do końca nie wiadomo nawet ile jest ofiar. WHO podaje 1069 choć sami mówią,że dane są zaniżone. Będący cały czas na miejscu MSF mówi o dużo większej liczbie ofiar.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 23:56   #108
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Jeśli zaraźliwość nie jest wysoka to jakim cudem nie mogą opanować wirusa już od dłuższego czasu ?
Ponieważ w Afryce jest niska świadomość ludzi dotycząca choroby, dróg zakażenia i wysokie przywiązanie do tradycji, np. chowania zmarłych i duża bieda, która sprzyja piciu byle jakiej wody.
Cytat:
Tak do końca nie wiadomo nawet ile jest ofiar. WHO podaje 1069 choć sami mówią,że dane są zaniżone.
Dajmy na to, że w sumie było 3000 zakażonych osób, zmarło nawet 2000. Jaka liczba ludzi żyje/przebywa/przebywało na terenie objętym epidemią?
By Ci było łatwiej (liczba ludności za wikipedią):
Gwinea: 9 950 670
Liberia: 3 591 365
Sierra Leone: 6 150 000
Nigeria: 170 123 740
Dlaczego te wszystkie miliony ludzi nie zachorowały, skoro jest straszna zaraźliwość, przenosząca się przez glebę, po której chodzili chorzy?

Edytowane przez coffee
Czas edycji: 2014-08-16 o 23:59
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 00:00   #109
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Jeśli zaraźliwość nie jest wysoka to jakim cudem nie mogą opanować wirusa już od dłuższego czasu ?
Tak do końca nie wiadomo nawet ile jest ofiar. WHO podaje 1069 choć sami mówią,że dane są zaniżone. Będący cały czas na miejscu MSF mówi o dużo większej liczbie ofiar.
Bo ludzie sa niewyksztalceni, w Afryce praktykuje sie np. dotykanie zmarlych przez cala rodzine, a dotykanie zwlok chorego to pewne zarazenke. To nie jest kwestia iz nie moga go opanowac, po prostu jest wieksza smiertelnosc niz w poprzednich latach. Co nie zmienia faktu, ze epidemia wystepuje w Afryce, bo nawet nie ma tam kto ich informowac jak sie zachowywac.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-17, 07:56   #110
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość

Dlaczego te wszystkie miliony ludzi nie zachorowały, skoro jest straszna zaraźliwość, przenosząca się przez glebę, po której chodzili chorzy?
Bo większość ludzi tam przez całe życie nie opuszcza swojej wioski
Liberia: 38 osob/km2
Polska 122 osoby/km2

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2014-08-17 o 08:09
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 08:43   #111
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Cytat:
Napisane przez Karinio Pokaż wiadomość
.Dziwi mnie najbardziej że porównujecie zwykłą grype na wirusa eboli,czyli gorączką krwotoczną.Serio bardziej grożniejsza jest ebola,niż grypa według mnie,nie musicie się z tym zgadzać.Tego wirusa umieralnośc jest 90%,nie sądze by było wam wesoło gdyby jednak się okazało że się zle czują.
Rousse,zgadzam się z twoją wypowiedzą.
Tez nie rozumiem, po co porownywac ebole z duzo grozniejsza choroba, jaka jest grypa Bo oczywiscie, ze grypa jest duzo grozniejsza - grypa zabija co roku, kazdego roku, kilkaset razy wiecej osob niz najgorsza obecna epidemia eboli. To, ze ebola ma grozniejsza nazwe czy symptomy niczego nie zmienia
Bzdura tez jest pisanie o 90% umieralnosci. Ebola ma umieralnosc dochodzaca do 90%, znaczaco sie wahajaca o kilkadziesiat procent, masz tu szczegoly:
http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs103/en/
Srednio wychodzi 67%, co jest dalej bardzo duzo, ale o wiele mniej niz 90%, nie wspominajac o tym, ze mowimy o Afryce i tamtejszej sluzbie zdrowia.


Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Po pierwsze sa to informacje nieścisłe (droga powietrzna 'airborne' to nie to samo co kropelkowa)
Jak to nie? Airborne transmission, to wlasnie przenoszenie droga kropelkowa

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
po drugie prawdopodobnie nieakyualne. Chyba, że WHO jest taką poważna organizacją , że żeby coś było "oficjalnie potwierdzone" musza to sprawdzić na własnym tyłku
Przestan plesc bzdury - to sa infromacje WHO, dotyczace obecnej epidemii, ebola nie przenosi sie droga kropelkowa i tyle.

Ty podajesz przyklad jednych badan gdzie "eksperyment" "pozwala podejrzewac" i "naukowcy sa zdania" ze "moglo dojsc", jakby to byly potwierdzone dane epidemiologiczne A najlepsze w tym jest to, ze to dotyczy przenoszenia wirusa z makakow na swinie, a nie ludzi a to naprawde nie to samo

Cytat:
Przeprowadzony ostatnio eksperyment pozwala podejrzewać, że właśnie ta odmiana wirusa może być przenoszona ze świń na makaki i to nawet wtedy, gdy nie wystąpił bezpośredni kontakt między zwierzętami. Objawy zakażenia obserwowane były u małp już po upływie ośmiu dni. Naukowcy są zdania, że do zakażenia mogło dojść drogą kropelkową.
Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Trudno uwierzyć w 'bezpośredni kontakt' ,skoro za rezerwuar uważa się neitoperze czy inne zwierzęta, z którymi w bezpośredni kontakt ludzie nie wchodzą.
W co Ci trudno uwierzyc, ze ktos mogl miec w Afryce kontakt z malpa?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
"bezpośredni kontakt z krwią, narządami, wydzielinami lub innymi płynami ustrojowymi różnych gatunków zwierząt, takich jak szympansy, goryle i niektóre antylopy" Już sobie ten kontakt wyobrażam


To masz slaba wyboraznie, jesli sobie nie wyobrazasz, ze ktos w Afryce moglby miec kontakt z np. krwia goryli, szympansow czy antylop

Ogolnie rzecz biorac, to nie masz zadnych dowodow, a podwazasz dane WHO, twierdzac, ze sa "nieaktualne" taa, na bank wiesz lepiej

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Wyobrazmy sobie teraz, ze ci licealisci jada po powrocie na oboz. Tam wystepuja objawy (moga po paru tygodniach), ktore zaden nie poinformowany wychowawca z ebola nie polaczy tylko zwyklym przeziebieniem. Dziecko kicha, pije z innymi z butelki, wystaczy, ze kichnie komus na kanapke. Kwestia rozprzestrzenienia po wszystkich dzieciach to kwestia 2-3 dni.
No wlasnie nie wystarczy, ebola nie przenosi sie droga kropelkowa, to nie grypa

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
A ja jednak twierdzę, że w Afryce nie ma takich skupisk ludzi jak w 'cywilizowanej' części świata, ani takiej komunikacji, a to jest istotne przy szerzeniu wirusa.
Liberia ma wieksza gestosc zaludnienia niz Stany Zjednoczone i mniej wiecej w polowie tak gesta jak Europa. Tak, to jest mniej, ale bez przesady, nie sa to tez jakies puste stepy czy dzungle.

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Jeśli zaraźliwość nie jest wysoka to jakim cudem nie mogą opanować wirusa już od dłuższego czasu ?
Tak do końca nie wiadomo nawet ile jest ofiar. WHO podaje 1069 choć sami mówią,że dane są zaniżone. Będący cały czas na miejscu MSF mówi o dużo większej liczbie ofiar.
Gdyby zarazliwosc byla wysoka, to ofiary szly by pewnie w dziesiatki-setki tysiecy...

------------

Reasumujac: jak najbardziej jestem za ostroznoscia, ale jest roznica pomiedzy tym, a sianiem paniki w ignorancji
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 10:17   #112
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Liberia ma wieksza gestosc zaludnienia niz Stany Zjednoczone i mniej wiecej w polowie tak gesta jak Europa. Tak, to jest mniej, ale bez przesady, nie sa to tez jakies puste stepy czy dzungle.
Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Liberia: 38 osob/km2
Polska 122 osoby/km2
Nowy Jork 10 630 osób/km²
122 na dwa to 38? Nie mam wiecej pytań. USa jako całość tak, tyle, ze w USA większość ludności jest skupiona w miastach/metropoliach plus są autosrady, pociągi, samoloty, czy chocby samochody porównywanie tych dwóch to chyba największa głupota. Wystarczy popatrzeć sobie na te czerwone kropki, duża część obszaru to pustynie. http://upload.wikimedia.org/wikipedi...lation_map.png

Co do WHO to podtrzymuję zdanie , skoro naukowcy zrobili eksperyment i zwierzę zarazilo się od drugiego bez bezpośredniego kontaktu to dla mnie wystarczajacy dowód na drogę kropelkową, WHO pisało, że "nie ma udokumentowanego przypadku zarażenia droga powietrzną" (w domysle LUDZKIEGO, bo to nie ludzie w eksperymencie zachorowali). Ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zgłosił się na ochotnika do tych badaczy jako ludzki egzemplarz, żeby udowodnić, że się nie przenosi... :P

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jak to nie? Airborne transmission, to wlasnie przenoszenie droga kropelkowa
Droga kropelkowa to "droplet transmission". "Airborne" nie mówi o kroplkach moze to byc kurz, sam wiatr, cokolwiek.

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2014-08-17 o 10:45
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 10:50   #113
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Ponieważ w Afryce jest niska świadomość ludzi dotycząca choroby, dróg zakażenia i wysokie przywiązanie do tradycji, np. chowania zmarłych i duża bieda, która sprzyja piciu byle jakiej wody.
Dajmy na to, że w sumie było 3000 zakażonych osób, zmarło nawet 2000. Jaka liczba ludzi żyje/przebywa/przebywało na terenie objętym epidemią?
By Ci było łatwiej (liczba ludności za wikipedią):
Gwinea: 9 950 670
Liberia: 3 591 365
Sierra Leone: 6 150 000
Nigeria: 170 123 740
Dlaczego te wszystkie miliony ludzi nie zachorowały, skoro jest straszna zaraźliwość, przenosząca się przez glebę, po której chodzili chorzy?
Zwyczaje pogrzebowe w Afryce były takie od dawna. Pytanie co się stało,że Ebola się teraz tak uaktywniła. Wirus jest znany od lat 70-tych,ale takiej liczby ofiar jak teraz jeszcze nie przerabialiśmy.
Doczytałem,że dlatego jest liczba ofiar w tysiącach a nie większa, bo wojsko oddziela enklawy, w których występuje wirus od reszty terytorium krajów kordonami sanitarnymi. Bez tego weszlibyśmy w grube tysiące ofiar zapewne.

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Bo ludzie sa niewyksztalceni, w Afryce praktykuje sie np. dotykanie zmarlych przez cala rodzine, a dotykanie zwlok chorego to pewne zarazenke. To nie jest kwestia iz nie moga go opanowac, po prostu jest wieksza smiertelnosc niz w poprzednich latach. Co nie zmienia faktu, ze epidemia wystepuje w Afryce, bo nawet nie ma tam kto ich informowac jak sie zachowywac.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
MFS prowadzi oprócz walki z wirusem szeroko zakrojoną akcję informacyjną na terenie Afryki. Twierdzą,że sytuacja wymyka się spod kontroli i jeśli epidemia dojdzie do Lagos to już nie tylko Afryka będzie miała problem...
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 10:54   #114
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Cytat:
Liberia ma wieksza gestosc zaludnienia niz Stany Zjednoczone i mniej wiecej w polowie tak gesta jak Europa. Tak, to jest mniej, ale bez przesady, nie sa to tez jakies puste stepy czy dzungle.
Cytat:
Liberia: 38 osob/km2
Polska 122 osoby/km2
Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
122 na dwa to 38? Nie mam wiecej pytań.

A ja mam jedno pytanie: umiesz czytac ze zrozumieniem?


Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Tyle, ze w USA większość ludności jest skupiona w miastach/metropoliach plus są autosrady, pociągi, samoloty, czy chocby samochody porównywanie tych dwóch to chyba największa głupota. Wystarczy popatrzeć sobie na te czerwone kropki, duża część obszaru to pustynie.
To tak jak gdzie indziej W Liberii masz tak samo - sporo obszarow z bardzo mala gestoscia zaludnienia, nieco z nieco wieksza i mala ilosc gesto zaludnionych

Liberia jest oczywiscie tylko jednym przykladem, ciekawe co powiesz na Nigerie (gestosc zaludnienia ok. 180 osob/km2) czy Sierra Leone (ok. 80 osob/km2 - a wiec wyzsza niz w Europie) Nawet Gwinea ma gestosc zaludnienia nieco wieksza od Liberii. No ale spoko, wierz sobie dalej w co chcesz.

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Co do WHO to podtrzymuję zdanie , skoro naukowcy zrobili eksperyment i zwierzę zarazilo się od drugiego bez bezpośredniego kontaktu to dla mnie wystarczajacy dowód na drogę kropelkową, WHO pisało, że "nie ma udokumentowanego przypadku zarażenia droga powietrzną" (w domysle LUDZKIEGO, bo to nie ludzie w eksperymencie zachorowali).


A podtrzymuj - mnie naprawde nie intersuja opinie, tylko fakty.
Fakty natomiast sa takie:
- ebola nie przenosi sie droga kroplekowa
- to ze Ty w cos wierzysz, po tym jak naukowcy, w jednym eksperymencie, na zwierzetach, cos podejrzewaja, nie sprawia ze to jest faktem, tylko sprawia ze pleciesz bzdety gdy piszesz o "nieaktualnych danych WHO"

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Droga kropelkowa to "droplet transmission". "Airborne" nie mówi o kroplkach moze to byc kurz, sam wiatr, cokolwiek.
Coz, nalezy przyznac racje gdzie sie to nalezy - airborne transmission faktyczniejest pojeciem szerszym - droplet transmission opisuje sytuacje gdy choroba jest przenoszona na mala odleglosc np. gdy ktos kichnie. Airborne transmission opisuje sytuacje, gdy choroba jest przenoszona np. przez kurz w powietrzu po tym gdy np. ktos kichnie.
Takze, masz racje, slusznie wykazalas niescislosc Tyle tylko, ze to tym bardziej podwaza Twoj arugment o rzekomym przenoszeniu droga kropelkowa, zdajesz sobie z tego sprawe ?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 11:59   #115
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

A ja mam jedno pytanie: umiesz czytac ze zrozumieniem?




To tak jak gdzie indziej W Liberii masz tak samo - sporo obszarow z bardzo mala gestoscia zaludnienia, nieco z nieco wieksza i mala ilosc gesto zaludnionych

Liberia jest oczywiscie tylko jednym przykladem, ciekawe co powiesz na Nigerie (gestosc zaludnienia ok. 180 osob/km2) czy Sierra Leone (ok. 80 osob/km2 - a wiec wyzsza niz w Europie) Nawet Gwinea ma gestosc zaludnienia nieco wieksza od Liberii. No ale spoko, wierz sobie dalej w co chcesz.



A podtrzymuj - mnie naprawde nie intersuja opinie, tylko fakty.
Fakty natomiast sa takie:
- ebola nie przenosi sie droga kroplekowa
- to ze Ty w cos wierzysz, po tym jak naukowcy, w jednym eksperymencie, na zwierzetach, cos podejrzewaja, nie sprawia ze to jest faktem, tylko sprawia ze pleciesz bzdety gdy piszesz o "nieaktualnych danych WHO"
[/COLOR][/COLOR]


Coz, nalezy przyznac racje gdzie sie to nalezy - airborne transmission faktyczniejest pojeciem szerszym - droplet transmission opisuje sytuacje gdy choroba jest przenoszona na mala odleglosc np. gdy ktos kichnie. Airborne transmission opisuje sytuacje, gdy choroba jest przenoszona np. przez kurz w powietrzu po tym gdy np. ktos kichnie.
Takze, masz racje, slusznie wykazalas niescislosc Tyle tylko, ze to tym bardziej podwaza Twoj arugment o rzekomym przenoszeniu droga kropelkowa, zdajesz sobie z tego sprawe ?
A wczoraj na tvn24 mowili, ze przenosi sie droga kropelkowa ;O Mysle, ze to jest przy eboli kluczowa kwestia. Jesli sie nie przenosi wystarczy ostroznosc, ale jesli sie przenosi to jest duzo, duzo gorzej.

Nie pamietam teraz nicku, ale ktos pisal o zwierzetach. Zwierze nie ma takiego systemu odpornosci jak czlowiek.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 12:01   #116
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
A wczoraj na tvn24 mowili, ze przenosi sie droga kropelkowa ;O Mysle, ze to jest przy eboli kluczowa kwestia. Jesli sie nie przenosi wystarczy ostroznosc, ale jesli sie przenosi to jest duzo, duzo gorzej.

Nie pamietam teraz nicku, ale ktos pisal o zwierzetach. Zwierze nie ma takiego systemu odpornosci jak czlowiek.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Tvn24? Rzetelność na poziomie Frondy, nie radzę tego oglądać.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 12:03   #117
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Tvn24? Rzetelność na poziomie Frondy, nie radzę tego oglądać.
Jakos mi sie ich informacyjny wlaczyl i sie zainteresowalam na haslo: ebola

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 18:48   #118
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

http://www.bbc.co.uk/news/world-africa-28827091
Jakby ktos sie dziwil jeszcze, jak to epidemia nie jest jeszcze opanowana w Afryce
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 19:01   #119
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
To tak jak gdzie indziej W Liberii masz tak samo
Obawiam się, że Liberia to nie to samo co Nowy Jork... Nie ma tam metropolii, większość ludności jest na wioskach i raczej nie podróżują bo nie mają kasy, na co dałam duży nacisk bo to jest istotne dla szerzenia chorób.


W dodatku podobno szczep , który teraz zbiera żniwo jest to szczep Zair, czyli właśnie ten co według kanadyjskich naukowców przenosi się droga kropelkową...

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Tyle tylko, ze to tym bardziej podwaza Twoj arugment o rzekomym przenoszeniu droga kropelkowa, zdajesz sobie z tego sprawe ?
Niczego nie podważa Nie 'rzekomym' i nie mój argument tylko badania kanadyjskich naukowców.

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2014-08-17 o 18:59
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 19:09   #120
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ebola-zagrożenie dla Europy?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Obawiam się, że Liberia to nie to samo co Nowy Jork... Nie ma tam metropolii, większość ludności jest na wioskach i raczej nie podróżują bo nie mają kasy, na co dałam duży nacisk bo to jest istotne dla szerzenia chorób.
Zespol miejski Monrovii ok. miliona mieszkancow.
Nie mowiac o tym, ze Twoj przyklad jest mocno naciagany, bo nic innego poza Nowym Jorkiem nie jest Nowym Jorkiem

Tak, ludzie nie podrozuja, za to targaja posciel z krwia potencjalnie zarazonych, w tym przypadku nieco istotniejsze dla przenoszenia chorob

W Nigerii z jej ok. 180 osobami na km2 tez pewnie nie ma miast ?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
W dodatku podobno szczep , który teraz zbiera żniwo jest to szczep Zair, czyli właśnie ten co według kanadyjskich naukowców przenosi się droga kropelkową...


Moze powinnas im o tym powiedziec? Bo oni biedni na razie przypuszczaja/podejrzewaja, a Ty juz wiesz...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-14 23:47:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:55.