Styczniowe mamusie 2015, cz. VI - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-26, 08:48   #3091
alb
Zadomowienie
 
Avatar alb
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 590
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość
bryyyy
od wczoraj wieczora boli mnie głowa do tego jeszcze te mdłości...... wykończę się

Nie wyrabiam już z praniem. Moje dziecko sika w nocy i nie wiem co za przyczyna. Tzn. może to przez to przeziębienie? ale problem pojawił się w momencie, kiedy zaczęła spać w swoim łóżku. Już dzisiaj założyłam jej pieluchę (zostało nam kilka sztuk) na resztę nocy bo nie mam więcej pościeli. Właśnie się pierze. Mamuśki doświadczone, jak to jest u Was?

tak tak, o tę, dokładnie o tę..... cieszę się z tego, że tak wszystko dobrze potoczyło się dla tych Pań, które tam pracowały

Kinqaa jak noga małej? Fajny dzień miałaś
Moja nadal śpi z pieluchą, a ja stwierdziłam że w ciąży nie będę sobie tym zawracać głowy. Raz ją zostawiłam bez pieluchy to się posikała do łóżka i nawet się nie przebudziła. Kiedyś czytałam, że do 4 roku życia powinno się to unormować i dziecko nie powinno sikać w nocy (nerki powinny tak zagęszczać mocz). Wybudzanie w nocy na siku podobno nie jest dobre bo organizm się przyzwyczaja do nocnego sikania. W sumie nie do końca mnie to przekonuje. Jak się urodzi drugie to planuję się tym zająć. Mojej ostatnio zdarzyło się posikać w ciągu dnia, ale to tak jednorazowo.
alb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 08:55   #3092
monique86
Raczkowanie
 
Avatar monique86
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 321
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

ma.ko chińczyka akurat mamy sprawdzonego i jedzenie jest świetnej jakości. Brzuch mnie bardziej bolał z tego latania wczorajszego...chyba się przeciążyłam trochę, ale dzisiaj już lepiej.

Ja też przez tą zmianę czasu jakoś spać nie mogłam dzisiaj pewnie po południu będzie drzemka
__________________
"widzę niebo, nie myślę..."
monique86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 09:01   #3093
alb
Zadomowienie
 
Avatar alb
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 590
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

Cytat:
Napisane przez Montanka Pokaż wiadomość
Nie bardzo pomogę z tym sikaniem,bo my jeszcze pampersa zamładamy. Może to stresik po tych wizytach w związku z wiązadełkiem?

U nas inny problem.Może któraś pomoże.Zaczęliśmy podawać tä doustną szczepionkę.Okazuje się,że syn zareagował na nią katarem i gorączka w granicach 37-37,3. U dziecka to niewiele,ale nie wiem,czy mu nie ulżyć,czy zostawić to,żeby szczepionka działała po swojemu? Przedszkole chyba znów odpada
A gdzie mierzysz temperaturę? My mierzymy w uchu to dopiero powyżej 38 jest gorączka. Ale jak ma np. 37,6 jak idzie spać to jej podaję leki bo boję się że w nocy jej nagle wzrośnie temperatura. W ciągu dnia podaję dopiero powyżej 38. A co do przedszkola to ciężko mi coś doradzić, ja teraz nawet z katarem zostawiam małą w domu bo się boję że jej się coś gorszego rozwinie - ostatnio miała katar i kaszlała przez 3 tygodnie i w międzyczasie jeden dzień gorączkę i jeszcze mówiła że ją ucho boli. Teraz zanim pójdzie to czekam aż będzie zupełnie zdrowa.

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:58 ----------

A co to za szczepionka była?
alb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 09:12   #3094
bajlaga
Zadomowienie
 
Avatar bajlaga
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 567
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

Dzień dobry

madzikuu za wizytę to będziecie mieć pracowitego Sylwestra

alb za wizytę dobrze, że nerka rozwija się prawidłowo

Trochę o fotelikach, może kogoś to zainteresuje: (opinia wg pewnego sprzedawcy, jak coś to mogę napisać gdzie on pracuje)
z początku myślałam, że fotelik Maxi Cosi CabrioFix jest lepszy. Bo nowszy. Bo jedna gwiazdka więcej. Pan w sklepie pokazał nam ten model i Maxi Cosi Citi. Cabrio był cięższy i mniejszy, węższy (cięższy bo jest pod bazę). Ilość gwiazdek jest taka sama, jeśli bierzemy pod uwagę zapinanie samymi pasami, w Cabrio jest owszem 5 gwiazdek, ale to jest opcja z bazą. Więc poza ceną i tym, że Citi jest większy i lżejszy nie różnią się niczym. Pan zapiął nam fotelik do auta, pasował i zapinanie jest banalne, a pamiętam, że mnie to kiedyś przerażało sprzedawca zwrócił uwagę, że rączka musi być podniesiona podczas przewożenia. Mówił też, że należy zawsze przymierzyć fotelik do auta, bo ostatnio przyjechali do niego ludzie jakimś Volvo i w grę wchodziła tylko baza, bo fotelik zapinany pasami podnosił się, bo w tym aucie kanapa była tak wyprofilowana. Wypowiadał się też o bazie, że to jest wygodne rozwiązanie, bezpieczne jeśli chodzi o...wypadki czołowe. Tu już sobie sami dopowiedzieliśmy, że ileż jest wypadków czołowych, a ile zdarza się wypadków bocznych - wtedy lepszy jest fotelik przypinany pasami, bo fotelik się obraca, a baza jest sztywna, co jest gorsze.
Mieliśmy fotelika nie kupować, ale wylądowaliśmy w Smyku, a tam Citi jest za 369 zł [pani proponowała Cybexa, kosztował 399 zł, ale jeszcze w Smyku są rabaty -15% lub -20% jakoś tak, gdyby Citi był w cenie regularnej, byłby jeszcze tańszy niż w promocji. Pani mówila, że Cybex jest większy, ale mi się wydawał podobny, bo po prostu w Citi materiał tak trochę zwisa, a tam był bardziej dorobiony, jak w Cabrio, no i Cybex też jest cięższy, co potem ma znaczenie, gdy dziecko waży więcej niż 3kg). No i wzięliśmy Citi. W domu okazało się, że nie dali ochraniaczy na pasy i musimy cały fotelik wymienić, by dali nam nowy w dodatku w Smyku w moim mieście nie da rady, bo nie mają fotelików, a my kupiliśmy ten fotelik w Katowicach, ale jeszcze w grę wchodzą Gliwice, więc trochę sobie pojeździmy przez głupie ochraniacze

Może komuś coś to rozjaśni, może się nie zgadza z pewnymi rzeczami, jednak ja po wzięciu do ręki, stwierdzeniu, że obydwa foteliki są tak samo bezpieczne, a Citi jest tańszy, zdecydowałam się na Citi

Edytowane przez bajlaga
Czas edycji: 2014-10-26 o 09:16
bajlaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 09:20   #3095
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

Witam sie z rana. Dzis jedziemy na babyshow.
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 09:40   #3096
charliss
Zadomowienie
 
Avatar charliss
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 002
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

bezposredni link do testu zderzeniowego MC Cabriofix - z baza:

http://www.oeamtc.at/portal/maxi-cos...x+2500+1142760

Przede wszystkim uwazam ze glupota jest porownywac ilosc gwiazdek bo ilosc gwiazdek to srednia roznych czesci skladowych oceny - bezpieczenstwo jest tylko jedna z nich. Na ocene sklada sie rowniez na ile ekologiczne jest wuykonanie fotelika, wygoda jego uzytkowania (czyszczenie tapicerki itp), nawet przejrzystosc instrukcji obslugi. Dla mnie osobiscie najwaznijeszym punktem bylo bezpieczenstwo.
Dlaczego naistotniejsze sa zderzenia czolowe? Dlatego, ze sa one najbardziej niebezpieczne dla dziecka siedzacego w foteliku, stad trend do wprowadzaia w krajach skandynawskich fotelikow RWF - tam dzieci jezdza tylem do kierunku jazdy do ukonczenia 4 lat.


W moim samochodzie rowneiz nie ma mozliwosci zamontowania fotelika bez bazy, ale to nie zmienia faktu ze i tak bym sie na nia ze wzgledow bezpieczenstwa zdecydowala.

Dziwi mnie argument o obracaniu sie - wlasnie stabilnosc zamontwania fotelika podnosi jego bezpieczenstwo. Jest jednym z punktow oceny.
Otóż, co widac na ponizszym tescie - zamontowanie bazy znacznie zwieksza bezpieczenstwo podczas uderzenia bocznego, a nie zmniejsza - wbrew opinii sprzedawcy
MC Pebble z baza:
http://www.oeamtc.at/portal/maxi-cos...x+2500+1603084

MC Pebble bez bazy:
http://www.oeamtc.at/portal/maxi-cos...e+2500+1603073

Bezpieczenstwo w przypadku zderzenia bocznego bez bazy - ocena 3 gwiazdki, zadowalajacy
Bezpieczenstwo w przypadku zderzenia bocznego z baza - ocena 4 gwiazdki, dobry.


Nie chce sie klocic tylko polecam przestudiowanie tych testow bo sprzedawcy rozne rzeczy opowiadaja. Mi tez opowiadali i prawie bym kupila fotelik, podczas gdy obok stal duzo bezpieczniejszy.

---------- Dopisano o 09:40 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

jak tak spojrzec to jest dokladnie odwrotnie do opinii sprzedawcy - fotelik bez bazy troche lepiej chroni podczas uderzen czolowych, za to duzo gorzej podczas bocznych.

Edytowane przez charliss
Czas edycji: 2014-10-26 o 09:38
charliss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 09:43   #3097
bajlaga
Zadomowienie
 
Avatar bajlaga
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 567
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

To z tym, że fotelik się poddał, 'przewrócił' to dla mnie ma sens, wyobraziłam sobie, co by się stało gdyby fotelik był sztywny, a w bok naszego auta coś właśnie uderza... ale to może ja coś nie tak mam z wyobraźnią

Na bazach ja się nie znam, nie chciałam żadnej bazy, więc akurat to co mówił o bazie i tak nie miało wpływu na podjętą przez nas decyzję wiem, że tutaj są dziewczyny, które nie chcą bazy, a może się wahają między tymi fotelikami więc ja tylko napisałam, com usłyszała, com w ręku trzymała i tyle

Te bazy są tak drogie, że chyba muszę jakieś standardy bezpieczeństwa podnosić, jak komuś na bazie zależy to dowie się więcej szczegółów i na pewno wyrobi sobie własne zdanie na ten temat

Jednak co ma być to będzie. I żadne pieniądze i ilość gwiazdeczek nie będą miały na to wpływu, a każdy kupuje to, na co go stać i jaki ma kaprys



_ _ _ _
z innej beczki:
nie umiem się wyspać mam nadzieję, że takie noce nie czekają mnie do stycznia, chcę jeszcze trochę odpocząć

Edytowane przez bajlaga
Czas edycji: 2014-10-26 o 09:50
bajlaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 09:55   #3098
charliss
Zadomowienie
 
Avatar charliss
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 002
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

ja nie pisalam o wyzszosci bzy nad nieposiadaniem bazy tylko o tym ze nie zawsze sprzedawcy mowia prawde, bo czasami jest dokladnie odwrotnie - jak w tym przypadku. Dlatego ja jednak zdalam sie na siebie i swoj doglebny research bo sprzedawca bedzie zachwalal to co chce sprzedac a bezpieczenstwo mojego dziecka ma tak naprawde w nosie.
I wydaje mi sie ze akurat fruwajacy po samochodzie fotelik w trakcie wypadku to najwieksze niebezpieczenstwo. Na filmikach z crash testow to widac. Mnie taki argument nie przekonuje.

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

po prostu moja wypowiedz nie dotyczyla baz tylko tego ze wg mnie sprzedawca powiedzial nieprawde. Moglby ja powiedziec w jakimkolwiek innym aspekcie.
I chcialam to pokazac.

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

albo z kolei to moje zboczenie ale jak sprzedawca sciemnia to ja w zadna inna rzecz u niego nie uwierze po prostu nie lubie tego strasznie.
czesto sie to zdarza w dobrych sklepach rowniez. moglabym o takich sytuacjach pisac i pisac… wkurzam sie wtedy niesamowicie.
charliss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 10:03   #3099
allgoodthings
Zadomowienie
 
Avatar allgoodthings
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 012
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

pozwolę sobie się wtrącić. Przy wyborze czegokolwiek, opinię sprzedawcy traktuję z przymrużeniem oka. Pamiętajcie, że w KAŻDEJ sprzedaży jest coś takiego jak cele, premie, konkursy, nakazy co ma być sprzedane.
__________________
38t5d
allgoodthings jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 10:09   #3100
charliss
Zadomowienie
 
Avatar charliss
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 002
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

Cytat:
Napisane przez allgoodthings Pokaż wiadomość
pozwolę sobie się wtrącić. Przy wyborze czegokolwiek, opinię sprzedawcy traktuję z przymrużeniem oka. Pamiętajcie, że w KAŻDEJ sprzedaży jest coś takiego jak cele, premie, konkursy, nakazy co ma być sprzedane.
o, dokladnie!
charliss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 10:15   #3101
alb
Zadomowienie
 
Avatar alb
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 590
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

Właśnie ja się ostatnio wkurzyłam bo już byłam zdecydowana na fotelik i producent podawał że ma 4 gwiazdki (dla mnie to wystarczająca ocena) a okazało się że rok temu powtórzyli testy i teraz tak na prawdę ma 2 za bezpieczeństwo chociaż producent się chwali na stronie wysokim bezpieczeństwem. Sprzedawca też o tym nie wiedział albo nie chciał o tym wspominać no i muszę wybrać inny fotelik, ale już mi nie będzie pasować do wózka bo nie ma adapterów.
alb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 10:18   #3102
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

Cytat:
Napisane przez allgoodthings Pokaż wiadomość
pozwolę sobie się wtrącić. Przy wyborze czegokolwiek, opinię sprzedawcy traktuję z przymrużeniem oka. Pamiętajcie, że w KAŻDEJ sprzedaży jest coś takiego jak cele, premie, konkursy, nakazy co ma być sprzedane.

To akurat wiadomo;p wszędzie tak jest,lekarze współpracują z przedstawicielami i tez trzeba miec ogromne zaufanie ze akurat ten preparat jaki poleca nie gwarantuje mu wycieczki w ciepłe kraje tylko naprawdę nam posłuży;p zreszta apteki sieciowe tez nie lepsze sa..

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

Ja kupuje cabriofix i tyle,moze z czasem zakupie bazę nie wiem sle wole miec ta możliwość.
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 10:20   #3103
allgoodthings
Zadomowienie
 
Avatar allgoodthings
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 012
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

Cytat:
Napisane przez dusiolka Pokaż wiadomość
To akurat wiadomo;p wszędzie tak jest,lekarze współpracują z przedstawicielami i tez trzeba miec ogromne zaufanie ze akurat ten preparat jaki poleca nie gwarantuje mu wycieczki w ciepłe kraje tylko naprawdę nam posłuży;p zreszta apteki sieciowe tez nie lepsze sa..

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

Ja kupuje cabriofix i tyle,moze z czasem zakupie bazę nie wiem sle wole miec ta możliwość.
no tak, ale tu chodzi mi, że niektórzy "ufają" opinii sprzedawcy, jako kogoś, kto wie lepiej.
a z aptekami... jak tż idzie coś kupić, to zawsze wraca z najdroższym...
__________________
38t5d
allgoodthings jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 10:23   #3104
Szczeperka
Wtajemniczenie
 
Avatar Szczeperka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Poznań/ Toruń
Wiadomości: 2 404
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

Poleganie tylko na opinii sprzedawcy w czasach dzisiejszego marketingu w większości przypadków może oznaczać zły wybór. Ja wolę marketing szeptany
__________________
Staś 10.01.2015

Ignaś 11.03.2016
Szczeperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 10:30   #3105
charliss
Zadomowienie
 
Avatar charliss
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 002
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

ja wlasnie wyczytalm ze kazdy najbezpieczniejszy fotelik bedzie do niczego jesli rusza sie na siedzeniu w boki wiecej niz 2,5 cm. nie wiedzialam ze to tak resrtykcyjne
charliss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 10:37   #3106
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

Cytat:
Napisane przez charliss Pokaż wiadomość
ja wlasnie wyczytalm ze kazdy najbezpieczniejszy fotelik bedzie do niczego jesli rusza sie na siedzeniu w boki wiecej niz 2,5 cm. nie wiedzialam ze to tak resrtykcyjne

Jesli bedzie Niewiadomo jak ciężki wypadek to i tka żaden fotelik bie da rady.
Wiem ze nie przytoczę przykładu dziecka ale ja wierze ze Ktos czuwa i to czuwanie jest najważniejsze. Mój maz miał straszny wypadek rok temu,małym samochodzikiem zderzył sie czołowo z tirem! I żyje,a z samochodu prawie nic neo zostało. Uważam to za cud i tyle. Nawet nic poważniejszego sie mu nie stało,tylko mocno obita klatkę piersiowa miał o brak. Takze wiecie wszystkie zabezpieczenia swoją droga a co ma byc to bedzie.
Chciałam dodać ze potem sie okazało sie był rozlany w tym miejscu olej i dlatego zniosło auto na pędzącego tira..

All. Z tymi najdroższymi to prwnie chodzi o to ze niektore sieciówki w tym juz tu wspominana siec ale nie chce powatEzac nazwy ,maja cos takiego dla mgr czy tech jak średnia paragonu ktora nie moze spaść np ponizej jakiejś kwoty-uważam to za czyste chamstwo i tyle,bo ja wyznaje inna zasadę ze trzeba pacjentowi pomoc i polecić to co dla niego bedzie najlepsze i na jego kieszeń,zeby zdobyć zaufanie i pracowac na swoje dobre jmie.

Edytowane przez dusiolka
Czas edycji: 2014-10-26 o 10:52
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 10:37   #3107
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 179
GG do ma.ko
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

A ją sie nie wypowiqdam odnośnie fotelików, bo już kupiliśmy CabrioFix i nie mam możliwości u nas w aucie zamontować isofix.
__________________
Choć ciężko mi to idzie, walczę ze słabościami

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.


Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 10:45   #3108
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 903
GG do lilijka3
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

dzięki laseczki za odzew......
alb, Kinqaa, Montanka mała już nie sikała w nocy w ogóle, problem zaczął się jak zaczęła chorować (czyli z początkiem października). Wczoraj dokupiłam 3 komplet pościeli na targu (akurat byłam i miałam czas, a pan miał jeden komplet, który nadaje się i dla dziewczynki i chłopca - chodzi o wzór) i mąż przyznał mi rację, że trzeba było wcześniej to zrobić
Cytat:
Napisane przez Karoloo Pokaż wiadomość
Ja wczoraj umierałam, tak mnie brzuch rwał dodatkowo ciężko mi się chodziło a to wszystko przez to, że w piątek biegłam na bus dzisiaj na szczęście jest już lepiej

I bardzo dobrze, że idziesz jeszcze skonsultować to z innymi lekarzami
A co do wagi spokojnie Dzidzik ma z czego brać a to, ze nie tylesz- ot taki urok tej ciąży Spokojnie i wszystko będzie OK
kochana ty nie biegaj, masz inny środek ciężkości teraz, więc łato o potłuczenia i złamania
Chociaż ja nie lepsza , bo wczoraj w Mysłowicach dobiegałam do busa z ciężką torbą ale kiwałam panu i czekał na mnie. Dzięki niemu byłam o godzinę wcześniej w domu.

Będę się konsultować. W piątek mamy surdopedagoga, więc też podpytam.
Cytat:
Napisane przez Kinqaa Pokaż wiadomość
Będę musiała jakąś maść na stluczenia kupic. Nic takiego w apteczce nie mam :/
Altacet polecam....
A co do pieluchy. Młoda zawsze, kiedy się posika to się budzi, wstaje i zaczyna rozbierać... więc sporadycznie chyba nie zaszkodzi.... no sama nie wiem
Cytat:
Napisane przez Montanka Pokaż wiadomość
U nas inny problem.Może któraś pomoże.Zaczęliśmy podawać tä doustną szczepionkę.Okazuje się,że syn zareagował na nią katarem i gorączka w granicach 37-37,3. U dziecka to niewiele,ale nie wiem,czy mu nie ulżyć,czy zostawić to,żeby szczepionka działała po swojemu? Przedszkole chyba znów odpada
ja bym zostawiła taką temperaturę.. niech sobie organizm radzi, tym bardziej, że to szczepionka. No chyba, że byłby jakiś nieswój, ale jak zachowuje się normalnie to zostaw to tak jak jest. Ewentualnie na noc tak dać.
Reakcja na tę szczepionkę jest dla mnie prawidłowa.
Cytat:
Napisane przez alb Pokaż wiadomość
Moja nadal śpi z pieluchą, a ja stwierdziłam że w ciąży nie będę sobie tym zawracać głowy. Raz ją zostawiłam bez pieluchy to się posikała do łóżka i nawet się nie przebudziła. Kiedyś czytałam, że do 4 roku życia powinno się to unormować i dziecko nie powinno sikać w nocy (nerki powinny tak zagęszczać mocz). Wybudzanie w nocy na siku podobno nie jest dobre bo organizm się przyzwyczaja do nocnego sikania. W sumie nie do końca mnie to przekonuje. Jak się urodzi drugie to planuję się tym zająć. Mojej ostatnio zdarzyło się posikać w ciągu dnia, ale to tak jednorazowo.
nam pediatra mówił, że i do 5 roku życia tak może być. Nie wybudzam jej w nocy, bo to bez sensu - rozbudzanie, bunt, bo i tak nie pójdzie, a potem długie zasypianie, a rano i tak niemrawa.
U nas sama zaczęła nie sikać do pampka, więc ściągnęłam i był spokój, dla mnie ma to teraz związek z przeziębieniem.
Cytat:
Napisane przez bajlaga Pokaż wiadomość
z innej beczki:
nie umiem się wyspać mam nadzieję, że takie noce nie czekają mnie do stycznia, chcę jeszcze trochę odpocząć
pocieszyć Cię to już trening przed nieprzespanymi lub niewyspanymi nocami Mówię poważnie, mamuśki doświadczone potwierdzą
__________________
W 2012 36
W 2013 41
W 2014 27
W 2015 22
W 2016 41
W 2017 36

5.02.2011 Córka 52cm, 2500g
2.01.2015 Syn 56cm, 3300g



lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 10:46   #3109
smerfetka2808
Zakorzenienie
 
Avatar smerfetka2808
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 4 060
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

hej hej
ale miałam dziwną noc o 1 byłam już wyspana
ale brzuch mnie też troszkę bolał bo chyba przejadłam się chipsami u znajomych

Cytat:
Napisane przez Montanka Pokaż wiadomość
Akrolowa,to sie umeczyłaś bido.Jak wtedy my ze Smerfem,tylko u nas nie było wymiotów.Mnie też wtedy brzuch bolał mocno.Oby już sie nie powtórzyło!
Ciekawa jestem,jaki moj Ksawerek już jest.
nawet mi nie przypominaj o tym dniu bo jak sobie przypomnę to aż mi się coś robi dobrze że to jednodniowe było
oj ja tez jestem ciekawa jaki jest nasz Arti

Cytat:
Napisane przez Szczeperka Pokaż wiadomość
Witam po moim zaginięciu :-D byłam u rodziny od poniedziałku i nie miałam tyle dostępu do internetu co bym chciała. Nie szło Was nadrobić :-P z pobytu jestem bardzo zadowolona i dostałam prezenty dla dziecka, w tym 2 kartony ciuchów na pierwszy rok życia. Teraz tylko parę rzeczy dokupie i temat ciuchowy zamykam
no to super że tyle rzeczy dostałaś teraz jako pierwsza możesz zacząć prać i prasować

Cytat:
Napisane przez charliss Pokaż wiadomość
niektore z was juz torbe do szpitala ogarniaja a ja nie mam ani jednej pieluszki, nic dla dziecka trzeba sie bedzie w koncu zebrac w sobie
ja do szpitala nie mam nic a nic nawet torby

Cytat:
Napisane przez Eirene1987 Pokaż wiadomość

oglądnełam chyba 12 albo 13 odcinek porodów i padłam. babka cały czas płakała. potem jak dostała znieczulenie to mąż jej fotki dawał na facebooka.... no myślałam że padnę.... i jeszcze jak się jarał że jedno polubienie już...
chybabym zabiła Tż mimo że nawet siły bym nie miała!

Cytat:
Napisane przez monique86 Pokaż wiadomość

a ja dziś pół dnia jeździłam z TŻ po sklepach i załatwialiśmy zaległe sprawy. Kupiliśmy też huśtawkę fisher price 3w1 używaną za 150 zl ale w świetnym stanie nie zdążyłam z tego wszystkiego nic ugotować więc wylądowaliśmy u chińczyka na obiedzie, a po powrocie do domu tak nas głowy bolały i mnie trochę brzuch że poszliśmy się zdrzemnąć a teraz siedzimy przed TV i czekamy na walkę Gołoty
super ta huśtawka

ma.ko bardzo pysznie wygląda to ciacho
ja za to w ciąży piekę jak szalona nie wiem co mi się poprzestawiało
a ile ja się wczoraj namęczyłam żeby moje ciacho upiec to szok!
najpierw mi spadło jajko na podłogę, potem cukier zamiast do miski wsypałam na blat bo mi się nie trafiło, potem jak już skończyłam miksować i zaczęłam wykładać na blachę 2 łyżki ciasta mi na blacie wylądowały na domiar złego papier mi się podwinął i połowa ciasta wylądowała za papierem musiałam tak się upprać żeby to jakoś wyglądało że wam mówię
myślałam że mi nie wyjdzie nic tego pieczenie a wyszło mi dobre jak nigdy
a i jeszcze się żelazkiem oparzyłam
__________________
wreszcie z nami
Synek 03.01.2015
smerfetka2808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 10:50   #3110
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 903
GG do lilijka3
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

http://fakty.interia.pl/swiat/news-t...cts_news_small ludzie mają pomysły

W piekarniku właśnie siedzi sobie i dochodzi Babka Górnicza - mąż już wczoraj prosił.
__________________
W 2012 36
W 2013 41
W 2014 27
W 2015 22
W 2016 41
W 2017 36

5.02.2011 Córka 52cm, 2500g
2.01.2015 Syn 56cm, 3300g



lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 10:55   #3111
Szczeperka
Wtajemniczenie
 
Avatar Szczeperka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Poznań/ Toruń
Wiadomości: 2 404
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

Smerfetka - nie mam jeszcze komody dla dziecka więc nie spieszy mi się do prania i prasowania bo i tak nie ma gdzie tego chować
__________________
Staś 10.01.2015

Ignaś 11.03.2016
Szczeperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 10:55   #3112
bajlaga
Zadomowienie
 
Avatar bajlaga
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 567
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

Mi tylko sprzedawca pomógł podjąć decyzję, czy kupić tańszy czy droższy produkt, ja u niego i tak nie kupiłam tego fotelika


Ale bym sobie zjadła babkę

lilijka nie strasz mnie ja jeszcze chcę sobie pospać przed
bajlaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 10:56   #3113
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

Smerfetka a my wczoraj zamówiliśmy torbę do szpitala dla mnie;p stwierdziłam ze wezmę mniejsza walizkę bo mamy tylko taka duza.najwyzej jeszcze jako podręczny taka do ręki sportowa mała wezmę. Stwierdziłam ze gdzieś te panpersy i inne pierdołki musze pomieścić a to nie bedzie takie łatwe;p
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 10:58   #3114
smerfetka2808
Zakorzenienie
 
Avatar smerfetka2808
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 4 060
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

szczepereka, to teraz macie motywacje żeby ja zakupić

lilijka, a co to za babka?

a w ogóle wczoraj u znajomych jadłam ciasto ze szpinakiem wiecie jakie pyszne

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

dusiolka, czyli masz zwykłą walizkę jak do samolotu się bierze?
__________________
wreszcie z nami
Synek 03.01.2015
smerfetka2808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 11:00   #3115
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

Smerfetka tak tylko ten średni rozmiar (60cm w gore jaks tak) ,nie lubie takich do ręki bo potem i tak die nie przydadzą;p a myslalam miedzy ta a jeszcze mniejsza tj 54cm ale tamta naprawdę maleńka wiec chyba tylko pampersy by sie tam zmieściły;d

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

Zreszta potem sie ładnie odkazi po szpitali o git:p wsunę pod łóżko i elegancko
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 11:01   #3116
smerfetka2808
Zakorzenienie
 
Avatar smerfetka2808
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 4 060
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

aa to ja taką mam nawet nie pomyślałam żeby do takiej się zapakować ale takiej mniejszej do ręki nie mam na jakieś podręczne moje rzeczy...
__________________
wreszcie z nami
Synek 03.01.2015
smerfetka2808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 11:01   #3117
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

Na wyjście bedzie tylko ona a nie pełno siat i dziecko w foteliku
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 11:02   #3118
smerfetka2808
Zakorzenienie
 
Avatar smerfetka2808
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 4 060
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

a to Dusiolka ile Ty pampersów zamierzasz brać

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

no właśnie i w sumie dużo wygodniejsza będzie, muszę się do mamy przejechac i zobaczyć w jakim stanie jest...
__________________
wreszcie z nami
Synek 03.01.2015
smerfetka2808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 11:05   #3119
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

Cytat:
Napisane przez smerfetka2808 Pokaż wiadomość
aa to ja taką mam nawet nie pomyślałam żeby do takiej się zapakować ale takiej mniejszej do ręki nie mam na jakieś podręczne moje rzeczy...

No ja tez mam taka walizkę ale duza wiec stwierdziłam ze chce mniejsza a zawsze sie przyda maz sie śmieje ze ta mniejsza pewnie bedzie nasza a większa Małej :d

No ja kupie jakas moze mała sportowa albo pożyczę od siostry czy rodzicow na takie rzeczy jak jedzonko,dokumenty itp albo wezmę normalnie swoją torebkę bo jest i tak mega duza:p

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Smerfetka nie wiem ile dokładnie ale wole miec z 15-20szt nie wiem czy to duzo czy mało,ale podkłady do przewijania ,dla mnie pod łóżko,wkładki itp to wszystko jednak zabiera miejsca
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 11:05   #3120
Szczeperka
Wtajemniczenie
 
Avatar Szczeperka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Poznań/ Toruń
Wiadomości: 2 404
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VI

Dusiolka - a czym się taką walizkę po szpitalu odkaza?
__________________
Staś 10.01.2015

Ignaś 11.03.2016
Szczeperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-04 10:10:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:37.






© 2000 - 2026 Wizaz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jakiekolwiek aktywności, w szczególności: pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie, lub inne wykorzystywanie treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, w szczególności w celu ich eksploracji, zmierzającej do tworzenia, rozwoju, modyfikacji i szkolenia systemów uczenia maszynowego, algorytmów lub sztucznej inteligencji Obowiązek uzyskania wyraźnej i jednoznacznej zgody wymagany jest bez względu sposób pobierania, zwielokrotniania, przechowywania lub innego wykorzystywania treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, jak również bez względu na charakter tych treści, danych i informacji.

Powyższe nie dotyczy wyłącznie przypadków wykorzystywania treści, danych i informacji w celu umożliwienia i ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz umożliwienia pozycjonowania stron internetowych zawierających serwisy internetowe w ramach indeksowania wyników wyszukiwania wyszukiwarek internetowych

Więcej informacji znajdziesz tutaj.