Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2 - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-30, 16:12   #1441
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Ja tak mam dzień w dzień. Zaczynam się zastanawiać czy on nie jest na coś chory...

nie martw się raczej to nie choroba ...To akurat taki etap rozwojowy, nasze dzieci nam dorastają i potrzebują więcej uwagi Im będa starsze tym bardziej będa absorbujące

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

miałam wczoraj wam to napisać, ale skleroza moja koleżanka urodziła w tyg córeczkę ważąca 5 kg, a długą 58 cm...Byłam w szoku, a jak dowiedziałąm sie ze rodziłą naturalnie to w ogóle...Ja jak sobie pomyslę ze miałą bym rodzić tak duże dziecko to chyba bym nie urodziła
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 16:27   #1442
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Halinka pociesze Cie za mala caly tydzien.byla taka omarudzona ze nawet na 5 minut jej nie mozna bylo odlozyc a teraz od dwoch dni sie poprawilo takze i dla Was jest nadzieja
zuken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 17:46   #1443
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wasze dzieciaki tez tak bardzo marudza? Mój jak się go zostawia samego na macie to nie wydaje takich szczęśliwych i zadowolonych piskow i gaworzenia tylko normalnie marudzi i jojczy a po dłuższej chwili się nakręca i zaczyna zupełnie płakać. To się już robi naprawdę nie do zniesienia bo trzeba non stop przy nim nie tylko być ale i zabawiać.
Wy też tak macie czy to mój jest niezadowolonym gburem? ja juz nie mam siły do niego ani psychicznej ani fizycznej.
Tak, moja mała też tak ma. Jeszcze miesiąc temu mogła leżeć na macie sama i pół godziny. A teraz po 5 minutach już jest kwękanie...

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Ja nie wprowadzałabym marchewki, czy jakiegokolwiek innego nowego produktu i glutenu jednego dnia, bo jak dziecko źle zareaguje, to nie będzie wiadomo na co. Ja będę oddzielnie wprowadzać gluten tzn.w czasie jego wprowadzania, nie będę podawać nic nowego przez pierwszych kilka dni.
Masz rację. Matko, ale Ty jesteś mądra, widać, że z wiekiem człowiek coraz mądrzejszy
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 18:23   #1444
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
No widzisz Dostałam za to, że sugerowałam wizażance chorobę psychiczną i udanie się do specjalisty

No nic, trudno Ktoś wie kiedy to ostrzeżenie wygasa czy cuś?

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

Halinka Mela też ostatnio jest taka absorbująca Zwalam to na zęby i na jakiś kolejny etap po prostu
Zuken to teraz będziesz milutka u nas i nie będziesz miała żadnych kontrowersyjnych opinii he he Moderator czuwa


H4linka mój też tak czasami ma, nie chce być sam na macie, masz patrzeć i podziwiać jak się bawi bo inaczej ryk
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 18:45   #1445
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wasze dzieciaki tez tak bardzo marudza? Mój jak się go zostawia samego na macie to nie wydaje takich szczęśliwych i zadowolonych piskow i gaworzenia tylko normalnie marudzi i jojczy a po dłuższej chwili się nakręca i zaczyna zupełnie płakać. To się już robi naprawdę nie do zniesienia bo trzeba non stop przy nim nie tylko być ale i zabawiać.
Wy też tak macie czy to mój jest niezadowolonym gburem? ja juz nie mam siły do niego ani psychicznej ani fizycznej.
U nas to samo co więcej nawet zabawy wspólne są po chwili be, najlepiej jest na rękach... Ja też mówię, że mój jojczy

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Tak, moja mała też tak ma. Jeszcze miesiąc temu mogła leżeć na macie sama i pół godziny. A teraz po 5 minutach już jest kwękanie...



Masz rację. Matko, ale Ty jesteś mądra, widać, że z wiekiem człowiek coraz mądrzejszy
Dzięki dzięki, umiesz pocieszyć człowieka

My już po imprezce, super było, Maksym jest mega towarzyski, do wszystkich się śmiał, zadowolony z nami siedział, w pewnym momencie zanął, ale pospał dosłownie 20 min i stwierdził chyba, że nie będzie tracił imprezy objadłam się słodkości, nie wiem, jak dziś dam radę poćwiczyć...
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 19:01   #1446
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Na której stronie jest dokładnie wypowiedź Zuken na temat publicznego kp bo nie mogę znaleźć
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 19:16   #1447
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
I po szczepionce mój dzielny chłopak wcale płakał waży 6650
pięknie

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Moja mama mówi, że do trzeciego miesiąca tygodniami,a potem miesiącami, co ma sens, bo się powoli gubię w tych tygodniach

Dziewczyny odnośnie tych słoiczków, gotowania... Ja mam takie zdanie, że każda matka robi to, co uważa za słuszne i najlepsze dla swojego dziecka. Dla jednej mamy to będzie gotowanie obiadków, dla innej powrót do pracy i zarabianie na rodzinę. Nie nam to oceniać. Ja mam zamiar i miałam go i bez tego artykułu wrzuconego przez Pati gotować dla Maksyma sama. Rozejrzałam się, przeanalizowałam, policzyłam, znalazłam super sklepy z ekologicznymi, uprawianymi bez chemii warzyw, które dowożą do domu zakupy i tam będę się zaopatrywać. Ja uważam, że tak będzie lepiej dla mojego dziecka. Ale jeśli ktos daje słoiczki to ok, ja tego nie mam zamiaru krytykować w żaden sposób. Oczywiście nie da się wszystkiego idealnego kupić, zarówno gotowanie jak i słoiczki mają wady i zalety. Ja się bardzo cieszę na to gotowanie, wręcz się nie mogę doczekać, to dla mnie nowe wyzwanie poza tym przy alergii pokarmowej Maksyma muszę być uważna, jeśli prawdą jest, że w niektorych daniach w słoiczkach jest gluten, a nie ma o tym informacji, to samo to w naszym wypadku wykluczałoby ich podawanie. Póki co jestem podekscytowana tą nową przygodą, jutro przyjedzie mój parowar i zaczynam się uczyć, a za kilka tygodni M.dostanie pierwszą marchewę z niego

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------



Zuken, a co innego ma ta twoja koleżanka zrobić ? Chodzi mi o to, że musi przecież próbować coś dawać dziecku, nie może go na samym mleku chować, coś temu jej dziecku kiedyś w końcu posmakuje. Takie życie mam niejadków niestety... Myślę, że nie byłoby tu różnicy czy słoik czy gotowanie skoro i tak pluje.
A jaki parowar zamówiłaś? Ja jestem na etapie wyszukiwania dla nas. Podziel się Też mam marzenie, żeby gotować dla Młodego, a przy okazji i całej rodzinie poprawić nawyki żywieniowe. Pewnie życie zweryfikuje po jakimś czasie, ale i pół roku gotowania będzie sukcesem
Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
TheFall bo mi się wydawało, że Ty kp. ja też pije piwko, zimna bavarke a kaszke będziesz dawać?

Kurde nie wiem kiedy ja mam zacząć rozszerzać. Która mama kp juz daje warzywa albo zaraz zacznie?
Ja mam zamiar zacząć w przeciągu dwóch tygodni. Łukaszek jest z 27 lipca, więc już ma 18 tygodni skończone.
Cytat:
Napisane przez kasiuulad Pokaż wiadomość
moje dziecko zasnęło ok 16 i przed momentem na śpiocha przebralam mu pampersa i podsunelam cyca bo jeszcze chwila a by mi eksplodował.jeszcze nigdy nie miał tak długiej przerwy w jedzeniu, pewnie to bedzie jednorazowy wyskok.

mam pytanie, czy wasze sliniace sie dzieciaczki maja ladna skórę na buzi? Bo mój od jakiegoś czasu ślini sie dużo bardziej(i tez puszcza banki a kilka dni temu jeden policzek zrobil mu sie brzydki, wczoraj tez zaczelo cos sie pojawiać na drugim i nie wiem czy laczyc to z tym slinieniem czy może cos go uczulilo(od poczatku jem praktycznie wszystko i nie bylo problemów, zawsze ladna buzka aż tu nagle cos sie zaczyna dziać...
Podziwiam, jak można przebrać dziecko na śpiocha... Znaczy to bardziej zazdroszczę mojego się nie da za bardzo ruszyć bo się budzi i jest ryk.
Mojemu się porobiły ze dwie chrostki na brodzie, i je raczej łącze ze ślinieniem się...
Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Cześć,

jedyna matko, jak Wy ogarniacie wizaż, fb, dzieci itp?
Ja mam teraz chwilkę, żeby coś napisać, bo moja banda razem śpi tylko pies się za mną snuje

Halinka, co do rozszerzania diety, to przez pierwszych kilka dni dajesz np. marchew ugotowaną i zblendowaną, potem jakieś inne warzywo itp. Każde kilka dni, żeby sprawdzić, jak maluch reaguje. Dajesz kilka łyżeczek dosłownie, żeby maluszek nauczył się jeść. Dodatkowo trzeba zrobić ekspozycję na gluten, czyli dodajesz do mleka kaszkę z glutenem i podajesz z butelki....
Najpierw warzywa np. marchew, dynia, ziemniak, brokuł, burak, po jakimś czasie (indywidualnie, zobaczysz, jak Tymek reaguje) dodasz jabłuszko

Nie wiem, czy coś pomogłam

Zuken, też jestem ciekawa za co zarobiłaś ostrzeżenie.

I nie wiem, co jeszcze.

U nas chyba też zęby zaczynają się już odzywać. Hania popłakuje i trze dziąsła...Wygląda wtedy na tak nieszczęśliwą

Za tydzień chrzciny. Zaproszenia już w większości rozdane, ale mam mnóstwo roboty, bo robimy w domu. Menu mam ułożone, ale kiedy to zrobię - nie wiem
Sama robię też ozdoby...
Pochwal się menu
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-30, 19:16   #1448
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

zaczarowana na 47
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 19:29   #1449
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Halinka z kaszka narazie daje sobie spokoj bo bede wprowadzac ja wlasnie jako gluten wiec tak w 5 miesiacu
Co do watku to nie wrzuce Wam linka bo nadaje z telefonu nie moge tez za duzo psioczyc bo znowu dostane jakies ostrzezenie Musicie sobie poszukac i poczytac hehe chociaz osobom.o slabych nerwach nie radze bo mozna za duzo napisac tak jak ja:P

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Aha dziewczyny i na wizazu tez jest watek "Jak sensownie rozszerzac diete" mozecie poczytac, mi on duzo rozjasnil na poczatku
kojarzę, że kiedyś trafiłam na ten wątek, ale poziom hate'u zdecydowanie zbyt wysoki jak dla mnie...
Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wasze dzieciaki tez tak bardzo marudza? Mój jak się go zostawia samego na macie to nie wydaje takich szczęśliwych i zadowolonych piskow i gaworzenia tylko normalnie marudzi i jojczy a po dłuższej chwili się nakręca i zaczyna zupełnie płakać. To się już robi naprawdę nie do zniesienia bo trzeba non stop przy nim nie tylko być ale i zabawiać.
Wy też tak macie czy to mój jest niezadowolonym gburem? ja juz nie mam siły do niego ani psychicznej ani fizycznej.
Moj tak ma cały czas... rekordowo udało mi się go zostawić do samodzielnej zabawy na jakies 10 minut...
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 19:35   #1450
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Aż się wkurzylam jak tam weszłam
Jedna to mnie doprowadziła do szalu
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 19:37   #1451
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Zaczarowana pewnie ta sama co mnie

Thefall leeee tam w razie czego mam jeszcze facebooka hehe
zuken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-30, 19:43   #1452
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
U nas to samo co więcej nawet zabawy wspólne są po chwili be, najlepiej jest na rękach... Ja też mówię, że mój jojczy

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------


Dzięki dzięki, umiesz pocieszyć człowieka

My już po imprezce, super było, Maksym jest mega towarzyski, do wszystkich się śmiał, zadowolony z nami siedział, w pewnym momencie zanął, ale pospał dosłownie 20 min i stwierdził chyba, że nie będzie tracił imprezy objadłam się słodkości, nie wiem, jak dziś dam radę poćwiczyć...
Ćwiczyć ćwiczyć, ja już moje tortury dzisiaj załatwiłam.

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Zaczarowana pewnie ta sama co mnie

Thefall leeee tam w razie czego mam jeszcze facebooka hehe

Zuken no chyba, że się z Butter pożrecie to i stamtąd Cię usunął
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 20:00   #1453
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
pięknie


A jaki parowar zamówiłaś? Ja jestem na etapie wyszukiwania dla nas. Podziel się Też mam marzenie, żeby gotować dla Młodego, a przy okazji i całej rodzinie poprawić nawyki żywieniowe. Pewnie życie zweryfikuje po jakimś czasie, ale i pół roku gotowania będzie sukcesem

Ja mam zamiar zacząć w przeciągu dwóch tygodni. Łukaszek jest z 27 lipca, więc już ma 18 tygodni skończone.

Podziwiam, jak można przebrać dziecko na śpiocha... Znaczy to bardziej zazdroszczę mojego się nie da za bardzo ruszyć bo się budzi i jest ryk.
Mojemu się porobiły ze dwie chrostki na brodzie, i je raczej łącze ze ślinieniem się...


Pochwal się menu
Kupiłam taki http://www.euro.com.pl/parowary/tefal-vc-1401.bhtml jest świetny, dziś gotowałam dla nas obiad i był przepyszny

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Ćwiczyć ćwiczyć, ja już moje tortury dzisiaj załatwiłam.




Zuken no chyba, że się z Butter pożrecie to i stamtąd Cię usunął
Zrobiłam pół i kolano znów ☠☠☠
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 20:03   #1454
esskapada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 1 100
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Mamuski! zapraszam serdecznie do grupy mam na facebook'u 'Fit mamuski-sportsmama' jest to grupa mam ktore chca wrocic do formy sprzed ciazy panuje tam super atmosfera, mozna zadawac pytania zwiazane z cwiczeniami i dieta pozdrawiam!

https://www.facebook.com/groups/707655002613800/
__________________
Natalie 19.06.2013

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68473.png
esskapada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 20:05   #1455
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Gotowałam ryż dziś w parowarze, jestem zachwycona, wrzuciłam surowy ryż, pstrąga i marchewki, zamknęłam i za pół godziny mieliśmy obiad gotowy. Bez stania nad garami, bez mieszania. Super!!!

ButterBear podziel się jakimiś pomysłami na dania z tego
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 20:22   #1456
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Gotowałam ryż dziś w parowarze, jestem zachwycona, wrzuciłam surowy ryż, pstrąga i marchewki, zamknęłam i za pół godziny mieliśmy obiad gotowy. Bez stania nad garami, bez mieszania. Super!!!

ButterBear podziel się jakimiś pomysłami na dania z tego
Ryż z torebki? Tam się dodaje jakieś masło/oliwe? Też zamówiłam i jestem ciekawa co dobrego dla nas można wyczarowac Jestem sama z Ninka już w nowym domu bo Tz musiał jeszcze pojechać ogarniac stare mieszkanie. Wykąpałam Ninke ale jest bardzo niespokojna i popłakuje Chyba widzi że coś jest nie tak jak zawsze.. Ustawiłam lozeczko i nasze łóżko w sypialni tak jak było w starym mieszkaniu, mam nadzieję że to jej coś pomoże

Wysyłane z mojego GT-S5300 za pomocą Tapatalk 2
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 20:23   #1457
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 511
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

kasia_ruda

Dla mnie link do sklepu jest chyba nadal zbyt ogolny ja potrzebuje jak chlop krowie na rowie.
Kaszka z glutenem czy bez, z jakich zboz, jak podawac ile i kiedy. Przeciez to jest czarna magia!
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 20:24   #1458
ewelajna25
Zadomowienie
 
Avatar ewelajna25
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: To stąd, to stamtąd, a czasem jeszcze skąd indziej;-)
Wiadomości: 1 200
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Gotowałam ryż dziś w parowarze, jestem zachwycona, wrzuciłam surowy ryż, pstrąga i marchewki, zamknęłam i za pół godziny mieliśmy obiad gotowy. Bez stania nad garami, bez mieszania. Super!!!

ButterBear podziel się jakimiś pomysłami na dania z tego
Oooo, dobrze wiedziec, ze jestes zadowolona! Ja po gotowaniu w parowarze nie lubie zmywac tych wszystkich koszyczkow,a w sumie troche jest do zmywania. Z przepisow ButterBear wyprobowalam juz kilka krotnie jej pomysl na paryke faszerowana. Szybko sie robi i lepsza niz z gara.

Kasia, a co do pstraga to przyprawialas go czyms czy tak bez niczego?

Moni26, podziwiam Twoja kolezanke ze dala rade urodzic tak duze dziecko i to pierwszy porod....a usg nie pokazywalo wczesniej, ze dziecko urodzi sie bardzo duze i moze lepiej cesarka?
ewelajna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 20:57   #1459
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Dzięki dzięki, umiesz pocieszyć człowieka

My już po imprezce, super było, Maksym jest mega towarzyski, do wszystkich się śmiał, zadowolony z nami siedział, w pewnym momencie zanął, ale pospał dosłownie 20 min i stwierdził chyba, że nie będzie tracił imprezy objadłam się słodkości, nie wiem, jak dziś dam radę poćwiczyć...
No ale przecież to komplement

Fajnie, że Maksym taki towarzyski

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
Pochwal się menu
O kurcze, a pewno?????

Zaraz po kościele ciasta i kawa:
- tort robiony przez moją mamę, pewnie czekoladowy
- jabłecznik
- sernik kawowy
- tiramisu
- ciasto kruche z pianką i owocami

Potem będzie jedno ciepłe danie - kotlety po myśliwsku i zimna płyta:
- pieczywo, talerz wędlin z gotowaną szynką, talerz serów, galareta z kurczaka, sałatka warzywna, sałatka z tortellini, sałatka śledziowa z ziemniakami, sałatka z sałaty i buraka, kiełbaski w cieście, pasty do pieczywa (nawet nie wiem jakie, moja siostra robi), tarta z porami i boczkiem na zimno, tarta z serem kozim i parowaną cukinią na zimno, zawijasy drożdżowe z suszonymi pomidorami, rukolą i salami. Może zrobię też zawijasy z szynką w tortilli.. i może coś mi jeszcze przyjdzie na szybko do głowy. Pewnie dam też talerz z jakimiś ogóreczkami, oliwkami, grzybkami...Aa i chyba zrobię jeszcze smalec, bo mam słoninkę.
Chyba wystarczy..?


Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość

Zuken no chyba, że się z Butter pożrecie to i stamtąd Cię usunął
Powiem Ci w sekrecie, że każda z nas może dodawać tam osoby, usuwać chyba też - ale pewna nie jestem.

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Gotowałam ryż dziś w parowarze, jestem zachwycona, wrzuciłam surowy ryż, pstrąga i marchewki, zamknęłam i za pół godziny mieliśmy obiad gotowy. Bez stania nad garami, bez mieszania. Super!!!

ButterBear podziel się jakimiś pomysłami na dania z tego
Kasiu, ja nie mam konkretnych dań. Robię mięsa, robię ryby (uwielbiam), gotuję ziemniaki, brokuły, fasolkę, ryż...
Superhitem są jajka sadzone z parowaru
Ostatnio robiłam roladki z piersi z kurczaka, a w srodku pasku marchewki i suszone pomidory, wyszło fajnie.
Ryby wszystkie są super.. warzywa też. Powiem Ci, że nie robiłam nic, co byłoby niedobre
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-30, 20:59   #1460
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ewelajna25 Pokaż wiadomość
Oooo, dobrze wiedziec, ze jestes zadowolona! Ja po gotowaniu w parowarze nie lubie zmywac tych wszystkich koszyczkow,a w sumie troche jest do zmywania. Z przepisow ButterBear wyprobowalam juz kilka krotnie jej pomysl na paryke faszerowana. Szybko sie robi i lepsza niz z gara.

Kasia, a co do pstraga to przyprawialas go czyms czy tak bez niczego?

Moni26, podziwiam Twoja kolezanke ze dala rade urodzic tak duze dziecko i to pierwszy porod....a usg nie pokazywalo wczesniej, ze dziecko urodzi sie bardzo duze i moze lepiej cesarka?

wiadomo było ze dziecko będzie duże, ale ponoć lekarze jej powiedzieli że ma warunki do takiego porodu koleżanka dość postawna...Ale mimo wszystko byłam w szoku bo przed moim porodem w sali obok leżała kobietka(wygladała jak by miała urodzić trojaczki) której na usg wykazało że urodzi ok 4500 dziecko i zrobili jej cesarkę, a też nie należała do drobnych, nawet bym powiedziała że lepiej zbudowana od mojej kumpli...Więc nie wiem czemu kazali tak koleżance cierpieć...
Ja osobiście pewnie przy takiej wadze dziecka bym sie kłóciła że chce cesarkę, głównie dlatego, ze watpie że dała bym radę urodzić takie dziecko, no i oczywiście b ałą bym się że popekam....
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 21:15   #1461
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Ryż z torebki? Tam się dodaje jakieś masło/oliwe? Też zamówiłam i jestem ciekawa co dobrego dla nas można wyczarowac Jestem sama z Ninka już w nowym domu bo Tz musiał jeszcze pojechać ogarniac stare mieszkanie. Wykąpałam Ninke ale jest bardzo niespokojna i popłakuje Chyba widzi że coś jest nie tak jak zawsze.. Ustawiłam lozeczko i nasze łóżko w sypialni tak jak było w starym mieszkaniu, mam nadzieję że to jej coś pomoże

Wysyłane z mojego GT-S5300 za pomocą Tapatalk 2
Żadnego tłuszczu nie dawałam, mam wzestawie taki pojemnik, wsypałam tam ryż i tyle. Ja nie kupuję ryżu w torebkach, tylko w torbach kilogramowych, na dwie osoby gotuję szklankę i tyle właśnie wsypałam.
Mam nadzieję, że Ninka się szybko zaadaptuje do nowych warunków.

Cytat:
Napisane przez ewelajna25 Pokaż wiadomość
Oooo, dobrze wiedziec, ze jestes zadowolona! Ja po gotowaniu w parowarze nie lubie zmywac tych wszystkich koszyczkow,a w sumie troche jest do zmywania. Z przepisow ButterBear wyprobowalam juz kilka krotnie jej pomysl na paryke faszerowana. Szybko sie robi i lepsza niz z gara.

Kasia, a co do pstraga to przyprawialas go czyms czy tak bez niczego?

Moni26, podziwiam Twoja kolezanke ze dala rade urodzic tak duze dziecko i to pierwszy porod....a usg nie pokazywalo wczesniej, ze dziecko urodzi sie bardzo duze i moze lepiej cesarka?
Przyprawilam taką grecką mieszanką do ryb i solą, a co do mycia, to elementy z mojego mogą być w zmywarce myte.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 21:18   #1462
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Gotowałam ryż dziś w parowarze, jestem zachwycona, wrzuciłam surowy ryż, pstrąga i marchewki, zamknęłam i za pół godziny mieliśmy obiad gotowy. Bez stania nad garami, bez mieszania. Super!!!

ButterBear podziel się jakimiś pomysłami na dania z tego
Marchewka z parowaru jest przepyszna. Bardzo słodka, nie ma porównania z normalnie gotowaną
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 21:28   #1463
zVenus
Zakorzenienie
 
Avatar zVenus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 723
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Zuken nowe zalecenia mówią, że kp i mm rozszerzają w tym samym czasie. Między 17 a 26 tygodniem.
H4linka, ja kp i mam wprowadzać po skończonym 3 miesiącu marchewkę, jabłko itp pojedynczo (czyli już dawno miałam to robić) po skończonym 4 miesiącu czyli juz na dniach zupki-marchew, pietruszka i ziemniak ugotowane i zblendowane, raz na czas do takiej zupki łyżeczka grysiku (kaszy manny-gluten). Po skończeniu 5 miesiąca do takiej zupki dodać mięsko - kura, indyk, królik...tak to u mnie wygląda. także ja na szybko podaję jabłko i marchewkę - już pisałam że kazali mi surowe podawać ale marchewki nie umiem więc na parze robię.
przypominam że ja SAMO KP!
zVenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 08:21   #1464
Ksandi
Raczkowanie
 
Avatar Ksandi
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 76
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Nie wiem czy to jakis zbieg okoliczności czy nie ale odkad podaję Hani mm na wodzie dla niemowlaków to codziennie piękny kupogedon. Na przegotowanej kranówie co 3 lub 4 dni. Myślicie że ma to jakiś związek? Że w bądź co bądź mineralnej więcej składników wpływających na przemiane materii... sama już nie wiem, kupiłam na próbę dwa kartoniki w Rossmanie i na razie problem kupny zaniknął
Ksandi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 08:24   #1465
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 511
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Ja daje przegotowaną oazę z biedry bo to źródlana i kupa jest co drugi dzień. Dzisiaj urobil się po samą szyję i zaczęliśmy dzień od kąpieli.
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 08:29   #1466
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Ja daje przegotowaną oazę z biedry bo to źródlana i kupa jest co drugi dzień. Dzisiaj urobil się po samą szyję i zaczęliśmy dzień od kąpieli.
tak czytam o waszych problemach z kupami i ciesze sie że ja ich nie mam jak na razie...Chociaż położna mi wspominała, zwe kupy może nie być parę dni u takiego malucha i nie ma co sie tym martwić..U nas puki co min. jedna dziennie , ale zdarzają sie 2-3, ale już coraz rzadziej...Jednak przy mm macie treściwsze mleko i pewnie dlatego sa problemy z kupka..Ja przy kp, jeszcze ich nie miałam
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 08:33   #1467
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 511
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Moni ja jestem kp :p mm daje tylko wieczorem przed snem.
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 08:35   #1468
Ksandi
Raczkowanie
 
Avatar Ksandi
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 76
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Ja daje przegotowaną oazę z biedry bo to źródlana i kupa jest co drugi dzień. Dzisiaj urobil się po samą szyję i zaczęliśmy dzień od kąpieli.
przed ciążą zarzekałam się, że nie będę absolutnie rozmawiac na temat kupek mojego dziecka a jednak życie samo weryfikuje co i jak
U nas nie tak dramatycznie ale jak odchylam pieluszkę aby poznać wroga to Hania strzela takim usmiechem, jakby wycięła najlepszy numer swojego życia
Ksandi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 08:38   #1469
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 511
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

O kupie nie rozmawia się z ludźmi przy kawie piwie i obiedzie na forum dla mamusiek jest to naturalny temat
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 08:41   #1470
Ksandi
Raczkowanie
 
Avatar Ksandi
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 76
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
O kupie nie rozmawia się z ludźmi przy kawie piwie i obiedzie na forum dla mamusiek jest to naturalny temat
Faktycznie, kto Cię lepiej zrozumie jak nie inna Mama ogarniająca podobny temat średnio raz dziennie.
Ksandi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-30 20:52:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:02.