Październikowe mamy 2015 część I - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-05, 09:02   #181
Aisza_
Raczkowanie
 
Avatar Aisza_
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 51
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

michalina_84, Fibi80,acidka witajcie

mala29, acidka
duuuuuuże kciuki!!!

u mnie dalej oprócz lekko wrażliwych piersi żadnych objawów, więc dziewczęta nie martwcie się. To trzeba się cieszyć ale połowe z Was niestetyy pewnie dorwą mdłości i inne okropieństwa
Aisza_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 09:03   #182
amelia177
Rozeznanie
 
Avatar amelia177
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 564
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

Heloł U mnie kolejny etap przeziębienia - ból głowy jak by mi ktoś granat tam wrzucił, ale...spróbuję jakoś przeleżeć i przeczekać...od biedy wezmę ten APAP.

Ja też mam dzisiaj wizytę u gina, tak jak pisałam trochę spokojniejszą niż Wasze, bo już wcześniej byłam na USG i widziałam pęcherzyk, ale emocje przed nim - grrrrrrrrrr jeden wielki ryk " a jak nic nie będzie", "a jak..." itp. ale jak juz weszłam do gabinetu i pokazała się kuleczka to emocje opadły.

Wszystkie kalkulatory pokazywały, że to ok. 6 tc a lekarz mi mowil ze 3/4tc:/ bo on liczył od zapłodnienia.
Jestem ciekawa co u Was wyjdzie

Trzymam kciuki!!!! Będzie dobrze!!! I jak to mówi mój mąż - NAJWAŻNIEJSZE POZYTYWNE MYŚLENIE!!!
__________________
Amelka jest już z nami!!! 16.10.2015




Aniołek 11.03.2015

Edytowane przez amelia177
Czas edycji: 2015-02-05 o 09:07
amelia177 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 09:31   #183
su$ka
Zakorzenienie
 
Avatar su$ka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 027
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

Cześć dziewczyny, mogę dołączyć?
Jestem jeszcze przed pierwszą wizytą u gina, ale test ciążowy jak byk ma dwie kreski, owulacyjny też cały czas pozytywny i wczoraj byłam na becie i 775 mIU/ml )) !! termin obliczam sobie na 13.10. Uwielbiam październik, odkąd poznałam mojego TŻ ten miesiąc jest dla nas magiczny Aha, no i o naszego szkraba staraliśmy się rok i nareszcie się doczekaliśmy ) Oby wszystko było w porządku.
Aha no i to moja pierwsza ciąża, więc jestem zielona w temacie. Mam nadzieję, że będzie nam tutaj miło się gawędzić
To już się od razu zapytam na kiedy ustalacie pierwszą wizytę u gina? ja myślę, żeby w 6 tygodniu (licząc od 1ego dnia ostatniej miesiączki, a nie od zapłodnienia) ? W ogóle to jak w końcu liczyć ten wiek ciąży od 1ego dnia ostatniej miesiączki czy od zapłodnienia??
__________________


Edytowane przez su$ka
Czas edycji: 2015-02-05 o 09:38
su$ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 09:55   #184
ktosiula
Wtajemniczenie
 
Avatar ktosiula
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 104
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

Cytat:
Napisane przez su$ka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mogę dołączyć?
Jestem jeszcze przed pierwszą wizytą u gina, ale test ciążowy jak byk ma dwie kreski, owulacyjny też cały czas pozytywny i wczoraj byłam na becie i 775 mIU/ml )) !! termin obliczam sobie na 13.10. Uwielbiam październik, odkąd poznałam mojego TŻ ten miesiąc jest dla nas magiczny Aha, no i o naszego szkraba staraliśmy się rok i nareszcie się doczekaliśmy ) Oby wszystko było w porządku.
Aha no i to moja pierwsza ciąża, więc jestem zielona w temacie. Mam nadzieję, że będzie nam tutaj miło się gawędzić
To już się od razu zapytam na kiedy ustalacie pierwszą wizytę u gina? ja myślę, żeby w 6 tygodniu (licząc od 1ego dnia ostatniej miesiączki, a nie od zapłodnienia) ? W ogóle to jak w końcu liczyć ten wiek ciąży od 1ego dnia ostatniej miesiączki czy od zapłodnienia??
Witaj! W końcu długie starania okazały się szczęśliwe gratuluję! wiek ciążowy liczy się od 1 dnia OM. Na wizytę najlepiej iść 7/8 tydzień żeby już widoczna była akcja małego serduszka!
__________________


ktosiula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 10:30   #185
Doorisska
Rozeznanie
 
Avatar Doorisska
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 986
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

A ja dziś zaczęłam 7 tydzień według OM i w poniedziałek idę na wizytę.
Już się doczekać nie mogę <3
Doorisska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 10:40   #186
su$ka
Zakorzenienie
 
Avatar su$ka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 027
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

Cytat:
Napisane przez ktosiula Pokaż wiadomość
Witaj! W końcu długie starania okazały się szczęśliwe gratuluję! wiek ciążowy liczy się od 1 dnia OM. Na wizytę najlepiej iść 7/8 tydzień żeby już widoczna była akcja małego serduszka!
dzięki za radę to w takim razie wstrzymam się do 7ego tygodnia. Chociaż będzie ciężko tyle wyczekać
a miałyście przez pierwszych parę dni takie bóle jak w czasie okresu? mnie od czasu do czasu tak zakłuje jak w czasie menstruacji (dziś w nocy strasznie mnie męczyły te bóle) i w dzień spodziewanej miesiączki miałam odrobinę takiej brązowawej mazi...zastanawiam się czy to normalne?
__________________

su$ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 10:40   #187
mijode
Zadomowienie
 
Avatar mijode
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Sdl
Wiadomości: 1 098
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

Cytat:
Napisane przez su$ka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mogę dołączyć?
Jestem jeszcze przed pierwszą wizytą u gina, ale test ciążowy jak byk ma dwie kreski, owulacyjny też cały czas pozytywny i wczoraj byłam na becie i 775 mIU/ml )) !! termin obliczam sobie na 13.10. Uwielbiam październik, odkąd poznałam mojego TŻ ten miesiąc jest dla nas magiczny Aha, no i o naszego szkraba staraliśmy się rok i nareszcie się doczekaliśmy ) Oby wszystko było w porządku.
Aha no i to moja pierwsza ciąża, więc jestem zielona w temacie. Mam nadzieję, że będzie nam tutaj miło się gawędzić
To już się od razu zapytam na kiedy ustalacie pierwszą wizytę u gina? ja myślę, żeby w 6 tygodniu (licząc od 1ego dnia ostatniej miesiączki, a nie od zapłodnienia) ? W ogóle to jak w końcu liczyć ten wiek ciąży od 1ego dnia ostatniej miesiączki czy od zapłodnienia??

witaj i gratulacje! ja liczę od OM i dziś mi wypada 5t2d. a do gin jestem zapisana na 20.02 i to będzie 8t2d
__________________
... i ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie <3
31.08.2013 
mijode jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-05, 10:47   #188
Aisza_
Raczkowanie
 
Avatar Aisza_
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 51
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

Cytat:
Napisane przez amelia177 Pokaż wiadomość
Heloł U mnie kolejny etap przeziębienia - ból głowy jak by mi ktoś granat tam wrzucił, ale...spróbuję jakoś przeleżeć i przeczekać...od biedy wezmę ten APAP.

Ja też mam dzisiaj wizytę u gina, tak jak pisałam trochę spokojniejszą niż Wasze, bo już wcześniej byłam na USG i widziałam pęcherzyk, ale emocje przed nim - grrrrrrrrrr jeden wielki ryk " a jak nic nie będzie", "a jak..." itp. ale jak juz weszłam do gabinetu i pokazała się kuleczka to emocje opadły.

Wszystkie kalkulatory pokazywały, że to ok. 6 tc a lekarz mi mowil ze 3/4tc:/ bo on liczył od zapłodnienia.
Jestem ciekawa co u Was wyjdzie

Trzymam kciuki!!!! Będzie dobrze!!! I jak to mówi mój mąż - NAJWAŻNIEJSZE POZYTYWNE MYŚLENIE!!!
no to co by było wszystko dobrze!!!
Czasem lekarze liczą ciążę od zapłodnienia, i tyle faktycznie ma dziecko, dlatego kobieta ma czas rodzić do 2 tygodni po terminie

Cytat:
Napisane przez su$ka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mogę dołączyć?
Jestem jeszcze przed pierwszą wizytą u gina, ale test ciążowy jak byk ma dwie kreski, owulacyjny też cały czas pozytywny i wczoraj byłam na becie i 775 mIU/ml )) !! termin obliczam sobie na 13.10. Uwielbiam październik, odkąd poznałam mojego TŻ ten miesiąc jest dla nas magiczny Aha, no i o naszego szkraba staraliśmy się rok i nareszcie się doczekaliśmy ) Oby wszystko było w porządku.
Aha no i to moja pierwsza ciąża, więc jestem zielona w temacie. Mam nadzieję, że będzie nam tutaj miło się gawędzić
To już się od razu zapytam na kiedy ustalacie pierwszą wizytę u gina? ja myślę, żeby w 6 tygodniu (licząc od 1ego dnia ostatniej miesiączki, a nie od zapłodnienia) ? W ogóle to jak w końcu liczyć ten wiek ciąży od 1ego dnia ostatniej miesiączki czy od zapłodnienia??
witaj i kciuki fajnie, że się wreszcie udało! tak jak wyżej napisałam, z reguły liczy się od OM, ale niektórzy (w mniejszości liczą od owulacji)
Aisza_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 10:47   #189
Doorisska
Rozeznanie
 
Avatar Doorisska
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 986
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

Cytat:
Napisane przez su$ka Pokaż wiadomość
dzięki za radę to w takim razie wstrzymam się do 7ego tygodnia. Chociaż będzie ciężko tyle wyczekać
a miałyście przez pierwszych parę dni takie bóle jak w czasie okresu? mnie od czasu do czasu tak zakłuje jak w czasie menstruacji (dziś w nocy strasznie mnie męczyły te bóle) i w dzień spodziewanej miesiączki miałam odrobinę takiej brązowawej mazi...zastanawiam się czy to normalne?

Bóle są normalne. Też miałam.
A co do brązowej mazi... Upławy powinny być białe lub żółte. I te są całkiem normalne. Jesli dalej bedziesz miec brazowe idz do lekarza.
__________________
Będę mamą <3
Doorisska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 10:48   #190
su$ka
Zakorzenienie
 
Avatar su$ka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 027
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

mijode a nie chcesz wcześniej sprawdzić czy wszystko w porządku? ja tyle się nasłuchałam o ciążach pozamacicznych i innych cudach, że nie wiem czy nie iść tak kontrolnie np. za tydzień.
u mnie na liczniku 4t3d
Doorisska teraz są już żółtawe, ale dwa dni temu miałam lekko brązowe...
__________________


Edytowane przez su$ka
Czas edycji: 2015-02-05 o 10:50
su$ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 11:07   #191
Doorisska
Rozeznanie
 
Avatar Doorisska
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 986
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

To raczej nie masz obaw do paniki. Jak cos sie zmieni idz do lekarza, albo wspomnij o tym przy najblizszej wizycie
__________________
Będę mamą <3
Doorisska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-05, 12:27   #192
gosiek0388
Zadomowienie
 
Avatar gosiek0388
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 868
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

Witam wszystkie nowe mamusie
mala29lll pisz jak będziesz po wizycie, co tam słychać u maluszka?
__________________
Lenka 07.10.2015
nasze 2620 gram szczęścia
gosiek0388 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 12:36   #193
mijode
Zadomowienie
 
Avatar mijode
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Sdl
Wiadomości: 1 098
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

Cytat:
Napisane przez su$ka Pokaż wiadomość
mijode a nie chcesz wcześniej sprawdzić czy wszystko w porządku? ja tyle się nasłuchałam o ciążach pozamacicznych i innych cudach, że nie wiem czy nie iść tak kontrolnie np. za tydzień.
u mnie na liczniku 4t3d
Doorisska teraz są już żółtawe, ale dwa dni temu miałam lekko brązowe...
moja ginka przyjmuje tylko w piątki, więc spokojnie poczekam co mi teraz da wizyta? jak może jeszcze nie być widać nic. tylko bym się stresowała, że nic nie widać a za dwa tyg to będzie akurat
__________________
... i ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie <3
31.08.2013 
mijode jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 12:39   #194
michalina_84
Raczkowanie
 
Avatar michalina_84
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 47
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

Ja również nie mam żadnych ciążowych dolegliwości póki co, nawet wrażliwych piersi i mam nadzieje że tak zostanie. W pierwszej ciąży miałam tak samo , super samopoczucie.
Obawiam się tylko dużego brzucha, podobno w drugiej ciąży ma się większy niż w pierwszej, ze względu na rozciągnięte już wcześniej mięśnie brzucha :/
michalina_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 13:32   #195
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

Michalina ale to chyba nie jest reguła z tym dużym brzuchem?
Ja też nie mam jeszcze żadnych objawów, chociaż w sumie latam jak szalona na siku no i taki objaw nie objaw alkohol mógłby dla mnie noe istnieć, a wcześniej go winko wieczorem bardzo chętnie.
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 13:57   #196
su$ka
Zakorzenienie
 
Avatar su$ka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 027
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

Cytat:
Napisane przez mijode Pokaż wiadomość
moja ginka przyjmuje tylko w piątki, więc spokojnie poczekam co mi teraz da wizyta? jak może jeszcze nie być widać nic. tylko bym się stresowała, że nic nie widać a za dwa tyg to będzie akurat

może i masz rację ja też w takim razie uzbrajam się w cierpliwość
__________________

su$ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 14:25   #197
michalina_84
Raczkowanie
 
Avatar michalina_84
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 47
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

rita_k mam nadzieje
w pierwszej ciąży przytyłam 25kg nikt mi nie wierzył jak mówiłam bo rzeczywiście nie było tego tak widać w większości to była woda ale kto wie jak będzie teraz
zastanawiam się nad ćwiczeniami w domu na orbiteku, przed ciążą już planowałam zakup ale teraz sama nie wiem czy to dobry pomysł, czy któraś z Was konsultowała z lekarzem prowadzącym jakieś ćwiczenia?
w pierwszej ciąży nie ćwiczyłam ale w drugiej muszę się nieco ruszyć, mam siedzącą prace przy komputerze :/
michalina_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 15:42   #198
mala29lll
Zakorzenienie
 
Avatar mala29lll
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8 228
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

Witam nowe mamy
Mkchalina do 12 t.c. lepiej sie wstrzymac z cwiczeniami a pozniej poszukaj w internecie jakis cwiczen dla ciezarowek. Chyba nawet chodakowska ma takie cwiczenia. Jako wolisz ale ja bym nie ryzykowala

A wiec moje diablatko ma sie dobrze. Pisze diablatko bo mialam bete smiesza 6660 hehe trzy szostki. Pecherzyk ma 7 mm. Jutro zacznie sie 6 tydzien wszystko na dobrej drodze hura za 2 tygodnie kolejna wizyta
__________________
Gabrysia 9. 10. 2015r.
mala29lll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 16:22   #199
ktosiula
Wtajemniczenie
 
Avatar ktosiula
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 104
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

Cytat:
Napisane przez mala29lll Pokaż wiadomość
Witam nowe mamy
Mkchalina do 12 t.c. lepiej sie wstrzymac z cwiczeniami a pozniej poszukaj w internecie jakis cwiczen dla ciezarowek. Chyba nawet chodakowska ma takie cwiczenia. Jako wolisz ale ja bym nie ryzykowala

A wiec moje diablatko ma sie dobrze. Pisze diablatko bo mialam bete smiesza 6660 hehe trzy szostki. Pecherzyk ma 7 mm. Jutro zacznie sie 6 tydzien wszystko na dobrej drodze hura za 2 tygodnie kolejna wizyta
Super że taki przyrost piękny i pęcherzyk jest! Kolejna wizyta też w klinice? A powiedz mi czy miałaś wprowadzany tylko jeden zarodek?

Michalina jeśli przed ciąża nie ćwiczyłaś wcale to teraz lepiej wstrzymać z ciężkimi ćwiczeniami. Na początek spacery a za kilka tygodni lekki trening na orbitreku będzie ok.
__________________


ktosiula jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-05, 17:42   #200
mijode
Zadomowienie
 
Avatar mijode
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Sdl
Wiadomości: 1 098
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

Cytat:
Napisane przez mala29lll Pokaż wiadomość
Witam nowe mamy
Mkchalina do 12 t.c. lepiej sie wstrzymac z cwiczeniami a pozniej poszukaj w internecie jakis cwiczen dla ciezarowek. Chyba nawet chodakowska ma takie cwiczenia. Jako wolisz ale ja bym nie ryzykowala

A wiec moje diablatko ma sie dobrze. Pisze diablatko bo mialam bete smiesza 6660 hehe trzy szostki. Pecherzyk ma 7 mm. Jutro zacznie sie 6 tydzien wszystko na dobrej drodze hura za 2 tygodnie kolejna wizyta
super, że wszystko ok i jak juz beta urosła to pewnie i moja fasolka też jest podobnej wielkości, u mnie 5t2d
__________________
... i ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie <3
31.08.2013 
mijode jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 17:44   #201
Doorisska
Rozeznanie
 
Avatar Doorisska
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 986
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

Ja mam wizytę w poniedziałek. Ale trochę się obawiam. Bo mam ogólnie mało objawów. Bety nie znam... W sumie to nic nie wiem...
Mam nadzieje ze w poniedzialek juz uslysze jakies konkrety i ze wszystko jest ok....
__________________
Będę mamą <3
Doorisska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 18:28   #202
mala29lll
Zakorzenienie
 
Avatar mala29lll
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8 228
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

Doriska mam nadzieję, że będzie ok. Nie zamartwiaj się bo szkodzisz okruszkowi

A ja się pomyliłam. Dziś jest 5 tydzień i 0 dni Zbudynienie mózgu ciążowe już mam hehh No i abstynencja póki co do 12 tc. Mąż miał minę jak dziecko, któremu zabrać cukierka heheh Za 2 tygodnie znowu wizyta w klinice i oglądanie już mam nadzieję serdunia

Trzymam za Was kochane kciuki, żebyśmy wszystkie dotrwały razem do października
__________________
Gabrysia 9. 10. 2015r.
mala29lll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 18:29   #203
gosiek0388
Zadomowienie
 
Avatar gosiek0388
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 868
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

Cytat:
Napisane przez mala29lll Pokaż wiadomość
Witam nowe mamy
Mkchalina do 12 t.c. lepiej sie wstrzymac z cwiczeniami a pozniej poszukaj w internecie jakis cwiczen dla ciezarowek. Chyba nawet chodakowska ma takie cwiczenia. Jako wolisz ale ja bym nie ryzykowala

A wiec moje diablatko ma sie dobrze. Pisze diablatko bo mialam bete smiesza 6660 hehe trzy szostki. Pecherzyk ma 7 mm. Jutro zacznie sie 6 tydzien wszystko na dobrej drodze hura za 2 tygodnie kolejna wizyta
super!!!klaski :
ja mam we wtorek , wcześnie, bo to będzie początek 5 tygodnia chyba ale kończy mi się duphaston i doktorek musi szrajbnąc receptę
masz o 4 dni starszą ciąże od mojej ....


zakupiłam dziś kren przeciw rozstępom pharmacerisa a na opakowaniu pisze ze stosujemy od 4 miesiąca, ponieważ w I trymestrze nie zaleca się masowania i uciskania brzucha. realne zagrozenie pojawienia się rozstępów wystepuje w II trymestrze w trakcie rozciągania ..
nie wiem co już mam robic
__________________
Lenka 07.10.2015
nasze 2620 gram szczęścia

Edytowane przez gosiek0388
Czas edycji: 2015-02-05 o 18:55
gosiek0388 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 19:29   #204
barbara6
Raczkowanie
 
Avatar barbara6
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 104
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

Cytat:
Napisane przez mala29lll Pokaż wiadomość
Witam nowe mamy
Mkchalina do 12 t.c. lepiej sie wstrzymac z cwiczeniami a pozniej poszukaj w internecie jakis cwiczen dla ciezarowek. Chyba nawet chodakowska ma takie cwiczenia. Jako wolisz ale ja bym nie ryzykowala

A wiec moje diablatko ma sie dobrze. Pisze diablatko bo mialam bete smiesza 6660 hehe trzy szostki. Pecherzyk ma 7 mm. Jutro zacznie sie 6 tydzien wszystko na dobrej drodze hura za 2 tygodnie kolejna wizyta
gratulacje wizyty, zazdroszczę wizyty i że widziałaś już pęcherzyk
Cytat:
Napisane przez Doorisska Pokaż wiadomość
Ja mam wizytę w poniedziałek. Ale trochę się obawiam. Bo mam ogólnie mało objawów. Bety nie znam... W sumie to nic nie wiem...
Mam nadzieje ze w poniedzialek juz uslysze jakies konkrety i ze wszystko jest ok....
Na pewno będzie dobrze, będziemy trzymać kciuki
barbara6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 19:35   #205
Aisza_
Raczkowanie
 
Avatar Aisza_
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 51
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

Cytat:
Napisane przez mala29lll Pokaż wiadomość
Witam nowe mamy
Mkchalina do 12 t.c. lepiej sie wstrzymac z cwiczeniami a pozniej poszukaj w internecie jakis cwiczen dla ciezarowek. Chyba nawet chodakowska ma takie cwiczenia. Jako wolisz ale ja bym nie ryzykowala

A wiec moje diablatko ma sie dobrze. Pisze diablatko bo mialam bete smiesza 6660 hehe trzy szostki. Pecherzyk ma 7 mm. Jutro zacznie sie 6 tydzien wszystko na dobrej drodze hura za 2 tygodnie kolejna wizyta
super, że wszystko dobrze!!!! masz taki sam pęcherzyk jak ja też 7mm. tyle, że u mnie 6t0d.
W sumie i tak nic nie wiem czy jest dobrze, ale chociaż tyle, że ciąża w macicy. Za 2 tygodnie mam nadzieję zobaczę już serduszko:p rosi:
Aisza_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 19:44   #206
amelia177
Rozeznanie
 
Avatar amelia177
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 564
Thumbs up Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

mala29lll Gratulacje!!! jaka duża Beta! Mi lekarz jej nie zlecał, ale tak jak Wam pisałam przed samą wizytą miałam USG więc może stwierdził, że jest już nie potrzebna, bo czy tak naprawdę poza potwierdzeniem ciąży na coś wskazuje?

Ja właśnie wróciłam od gina, okazał się bardzo fajny, mam nadzieję, że będę zadowolona z prowadzenia przez niego ciąży. Termin porodu do książeczki wpisał mi 8.10 Zbadał mnie, zapisał kolejne badania i USG pod koniec lutego, ehh... już się nie mogę doczekać. Kurcze teraz po tym jego badaniu trochę mnie brzuch pobolewa, no ale mam nadzieję, że przejdzie.

Co do moich objawów to senność i ...dziwne sny??!? ( gdzieś już czytałam, że kobitki w ciąży czasem tak mają :P ), trochę bolesne piersi, zwiększony apetyt i o dziwo nie na słodkie:P co wcześniej uwielbiałam no i siku!!! wstaję w nocy ze dwa razy budząc niechcący mojego mężulka

Trzymajcie się mamuśki - damy radę i nasze dzidzie też! 3mam kciuki za wszystkie piękne fasolinki
__________________
Amelka jest już z nami!!! 16.10.2015




Aniołek 11.03.2015
amelia177 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 20:38   #207
Doorisska
Rozeznanie
 
Avatar Doorisska
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 986
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

Ja ostatnio mam tak ze strasznie dużo śpię... No i moj facet nie raz coś do mnie mówi, tuli, daje buzi a ja nic... wystarczy ze pójdzie do ubikacji a ja oczy jak 5 zł, bo czuję że go nie ma kolo mnie. Jak to jest? Czy to juz początki jakiegoś instynktu? Bo ogółem to zamartwiłam się, że jak już będzie maluszek to się w nocy nie obudzę mam taki twardy sen :p
__________________
Będę mamą <3
Doorisska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 20:55   #208
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

Cytat:
Napisane przez mala29lll Pokaż wiadomość

A wiec moje diablatko ma sie dobrze. Pisze diablatko bo mialam bete smiesza 6660 hehe trzy szostki. Pecherzyk ma 7 mm. Jutro zacznie sie 6 tydzien wszystko na dobrej drodze hura za 2 tygodnie kolejna wizyta
To pięknie! Super, że wszystko w porządku!

Hej su$ka, acidka

Cytat:
Napisane przez mala29lll
Fibi to macie taką samą sytuację z frik frik. Trochę to okrutne, że mocniejsi przeżywają, a inni żegnam. Trochę mi się to kojarzy Hitlerem i jego polityką obozów koncentracyjnych. To tam w ogóle nie przepisują np Luteiny czy coś na podtrzymanie. A jak ktoś się stara bardzo długo i bez tego nie donasi ciąży to chyba dają co?
Ja też tego nie rozumiem, dla nich może to normalne, bo nigdy nie mieli inaczej i nie wiedzą, że są kraje, gdzie kobietom we wczesnej ciąży się pomaga.
Dla mnie jest to potwornie frustrujące, ze nie mogę zobaczyc swojej fasolki i sprawdzić czy wszystko ok. W UK pierwsze USG robi się około 12 tygodnia. Tutaj kobiety nie biegają żeby zrobić sobie poziom hormonu we krwi. Wcale bym się nie zdziwiła, jakby większość nie wiedziała, że tak można. Przykre, ale ludzie potrafią tu 'powalić' inteligencją. Także nie wiem, jak angielki wytrzymują do pierwszego USG. To jest bardziej wyluzowany naród niż my, więc może cierpliwie czekają?
Ja będę miala USG w 10 tygodniu jak będę w Polsce, to cały miesiąc później niż normalnie robi się to w u nas normalnie

Są tu chyba jakieś odpowiedniki, ale czy lekarze je znają i stosują? Znalazłam jakiś odpowiednik duphastonu, poczytalam o nim i dowiedziałam się, ze jest to lek na menopauzę.
Znalazłam też na jakimś forum ciekawą wypowiedz na temat 'podtrzymywaczy'

"Wydaje mi sie, ze bedzie trudno przekonac tutejszego lekarza do
przepisania Luteiny czy Duphastonu "dla podtrzymania ciazy". Z tego
prostego powodu, ze w UK uprawia sie Evidence-based medicine czyli
medycyne oparta na dowodach, i w zwiazku z tym przepisuje sie tylko
te leki, ktorych skutecznosc jest udowodniona badaniami, oraz
ktorych korzysci przewyzszaja ryzyko ich podawania.
Jesli chodzi o Luteine i Duph to ich skutecznosc w "zapobieganiu
poronieniu" nie zostala wykazana (NB pisze o tym nawet Polskie
Towarzystwo Ginekologiczne na swojej stronie w dziale o
poronieniach - niestety nie mam liniku na podoredziu), natomiast oba
te specyfiki maja udowodnione badaniami skutki uboczne, glownie dla
rozwijajacego sie plodu (radze poczytac troche o badaniach nad
syntetycznym progesteronem podawanym w ciazy w respektowanych
zrodlach typu Cochrane).

Z tego, co sie orientuje, te leki nie sa przepisywane w ciazy w
krajach "zachodnich", zreszta w Polsce z tego co czytam, rowniez
wielu co bardziej oczytanych ginekologow odchodzi od ich
przepisywania."

A lutein po angielsku to:(/ˈlti.ɨn/ or /ˈltn/;[2] from Latin luteus meaning "yellow") is a xanthophyll and one of 600 known naturally occurring carotenoids.
Już widzę Polki proszące o Lutein i zdziwioną minę lekarza.

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Doorisska Pokaż wiadomość
Ja mam wizytę w poniedziałek. Ale trochę się obawiam. Bo mam ogólnie mało objawów. Bety nie znam... W sumie to nic nie wiem...
Mam nadzieje ze w poniedzialek juz uslysze jakies konkrety i ze wszystko jest ok....
Na pewno będzie wszystko ok, nie zamartwiaj się Ja też nie znam bety i mam mało objawow, jesli Cię to pocieszy
Damy radę

Edytowane przez frik frik
Czas edycji: 2015-02-05 o 21:00
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 21:26   #209
mala29lll
Zakorzenienie
 
Avatar mala29lll
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8 228
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

Cytat:
Napisane przez Aisza_ Pokaż wiadomość
super, że wszystko dobrze!!!! masz taki sam pęcherzyk jak ja też 7mm. tyle, że u mnie 6t0d.
W sumie i tak nic nie wiem czy jest dobrze, ale chociaż tyle, że ciąża w macicy. Za 2 tygodnie mam nadzieję zobaczę już serduszko:p rosi:
Hm dziwne ta moja wysoka beta i taki duzy pęcherzyk. No ja nie wiem co zrobię mężowi jak wykrakal bliźnięta Ale chyba nie, bo to genetyczne chyba. Przy in vitro sie zdarzają czesto bliźniacze, ale to jak umieszczają 2 zarodki na raz. Ja miałam jeden. Były by jedno jajowe. Ale jaja by były

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

Amelko mi wg internetu TP wychodzi tez 8.10 a wg mojej Pani dr 9.10
A urodzę pewnie i tak inaczej, bo ja taki przewrotowiec jestem A ile miał Twój pęcherzyk iktóry to tydzień u Ciebie? Bo chyba tak jak u mnie, ale tak chciałam wiedzieć co Ci Twoj gin powiedział

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Frik frik ale przecież w UK też jest in vitro, a dzidzia szczególnie po długim protokole by nie przetrwała. Nie ma szans. Luteina to nic innego jak progesteron, który wytwarza ciałko żółte podczas ciąży. Po in vitro to ciałko wytwarza go bardzo mało. Nie wystarczająco do wytrwania malucha. Ja biorę dopochwowy Lutinus, który jest naturalnym progesteronem pozyskiwanym z moczu kobiet ciężarnych. No jakiś progesteron w UK muszą dawać po in vitro więc i także na podtrzymanie ciąży zagrożonej A co jak kobieta np poroniła 2 czy trójkę dzieci i zachodzi znów w ciążę? To tez nic nie dają na podtrzymanie i nie ma ona szans na urodzenie dziecka? Dziwnie jakoś

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------

Gosia ja się smaruję już, bo wiem jak mogę później wyglądać Jak zebra
__________________
Gabrysia 9. 10. 2015r.
mala29lll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 22:21   #210
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Październikowe mamy 2015 część I

Cytat:
Napisane przez mala29lll Pokaż wiadomość
Hm dziwne ta moja wysoka beta i taki duzy pęcherzyk. No ja nie wiem co zrobię mężowi jak wykrakal bliźnięta Ale chyba nie, bo to genetyczne chyba. Przy in vitro sie zdarzają czesto bliźniacze, ale to jak umieszczają 2 zarodki na raz. Ja miałam jeden. Były by jedno jajowe. Ale jaja by były



Frik frik ale przecież w UK też jest in vitro, a dzidzia szczególnie po długim protokole by nie przetrwała. Nie ma szans. Luteina to nic innego jak progesteron, który wytwarza ciałko żółte podczas ciąży. Po in vitro to ciałko wytwarza go bardzo mało. Nie wystarczająco do wytrwania malucha. Ja biorę dopochwowy Lutinus, który jest naturalnym progesteronem pozyskiwanym z moczu kobiet ciężarnych. No jakiś progesteron w UK muszą dawać po in vitro więc i także na podtrzymanie ciąży zagrożonej A co jak kobieta np poroniła 2 czy trójkę dzieci i zachodzi znów w ciążę? To tez nic nie dają na podtrzymanie i nie ma ona szans na urodzenie dziecka? Dziwnie jakoś

Hihi tyle się naczekałaś na dzidziusia i nastarałaś, miałabyś dwa od razu Dwa razy więcej miłości
hihi
Moj dziadek miał bliźniaczkę, ciekawe jakie to daje prawdopodobieństwo bliźniaków...

A co do UK - nie jestem pewna kochana, ja np miałam wczesne poronienie rok temu, ale to jakoś nie zmotywowało nikogo tu do większej opieki nade mną. Byłam w szpitalu spanikowana (w sob), ze boli mnie jajnik, sądząc, że wybłagam tym USG, ale nie... Naczytałam się w necie o pozamacicznej i że lepiej iść do lekarza. No i o.
Ale wydaje mi się, że in vitro i więcej poronień, to juz powinni coś dawać. No masakra jakaś by była jak nie, może takim zwyklakom jak ja nic nie dają (zadnej dramatycznej historii, późnych/ wielokrotnych poronien).
Obym nie musiała sprawdzać...
A z ciekawostek - tutaj nie ma ginekologa ktory prowadzi ciążę, odbiera poród, etc. Tutaj są spotkania z położną i poród tez odbiera położna, chyba że są jakieś problemy.

Ja jutro idę pobrać znowu krew a w pon (dopiero jezusiku ) dowiem się jak tam. Błagam niech mały groszek tam bęęędzie

Dobrej nocki kochaniutkie i samych dobrych wieści, jeśli któraś jutro zahaczy o jakiegoś lekarza
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-28 12:44:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:48.