Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3 - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-13, 19:40   #271
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
tak wziąśc prysznic, włosy umyc, nogi ogolic , bo ona sama jeszcze nie chodzi raz mi na czworakach zeszła z nocnika ale tak to siedzi spokojnie i czeka;p Tzn bawi się jakims balsamem, foremkami, kapciami które jej zdejmuję, albo po prostu szuka pępka swojego. Ona żeby wstac to też musi się czegoś wyżej złapac, więc nocnik jest tak żeby nie sięgała wanny. Ja do niej cały czas też gadam żeby pokazała, gdzie ma brzuszek, kolanko, paluszki...
No to wszystko jasne

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
Monkaa, no moje najstarsze ale wcale w porównaniu z waszymi dzieciakami nie jest takim geniuszem znowu :p

z tymi umiejętnościami to zauważyłam, że są, jest taki moment zafascynowania nimi z naszej i jego strony a potem niekróre gdzieś schodzą na dalszy plan, zapomina. Takie np. kosi łapki to mój już nie zrobi.

Już dość dużo słówek mówił mały ale teraz jest zafascynowany słowem nie i ono ma milion znaczeń. Jak coś chce to jest yyyyyy, eeeee, jeszcze takie natarczywe i piskliwe. Tupanie nogami weszło w repertuar i taki płacz cierpiętnika jak mu coś zabieram lub zabraniam, jakbym mu krzywdę zrobiła

W ogóle dziś doszłam do wniosku, że przy takich małych dzieciach to 2 mce to przepaść. Rozmawiałam ostatnio z rodzicem dziecka z kwietnia, mówił że jego dziecko jeszcze nie bierze się chętnie do chodzenia, mój też na tym etapie nie był aż tak chętny a teraz biega tak odważnie i mnóstwo nowych rzeczy poznał. Wyglądają fizycznie bardzo podobnie a są na całkiem innym etapie.
Jak dla mnie jest
U nas tez sa etapy na nowosci. Jest chwile a nie ma miesiacami
Ale u nas tez jest yyy i eee i kwik jak sie cos zabierze wiec pod tym wzg faktycznie sie nic nie zmienilo

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Kropkaa Pokaż wiadomość
Stefan89 ja rodzona Lublinianka jestem Pozdrawiam serdecznie zza oceanu ja z dzielnicy Czuby a Ty?

Ja dziś pojechałam z Lilianą na sprawdzenie bilansu 12 miesięcznego i szczepienia(odra,świnka,r óżyczka,ospa i HiB).Oj płaczu było co nie miara, zdążyła tylko zobaczyć wagę i już w płacz,pobrali krew z paluszka na poziom hemoglobiny i ołowiu.To drugie to nie wiedziałam że takie coś się sprawdza

Przybiera na wadze i wszystko jest w porządku.
Hmmm u nas nie ma mowy zeby sprawdzic hemoglobine a tym bardziej poziom olowiu mowili dlaczego?
Ciesze sie ze wizyte masz juz za soba

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Limonka skoro Emi wczesniej spala ladnie to mysle ze te pobudki sa tymczasowe czacza musi byc boska

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Cytat:
Napisane przez bebe97 Pokaż wiadomość
To samo u nas! nawet jak się napcha ta kaszką (bobovita z cukrem) to i tak budzi się w nocy i żąda karmień. Nie liczę i nie sprawdzam czy tylko chce się napic czy najeść bo karmię przez sen, ale po zmianie boków wiem, że jest to co najmniej dwa razy każdej nocy



eeeejjjj tylko bez takich, przecież Kacper musi mieć siostrzyczkę

Znowu temat klubu został wywołany? Myślałam, że już wszystko sobie wyjaśniłyśmy. Edzia coś ty taka czepliwa, nie zostałaś zaproszona też do tego drugiego klubu czy jak?


Aha i jeszcze w sprawie nocnika. U nas podobnie jak u większości. Nie chce i już. W lutym spróbowałyśmy i nawet kilka razy nasiusiała do nich, bo mamy dwa rożne. Ale znudziło się i nie chce wcale na nich siadać. Ba, nawet lalki i misie maja zakaz Jak posadzę na nocniku któregoś ze szmaciaków to zaraz Ewa tam pędzi i zrzuca lalę z tronu co więcej, żąda żeby lalkom zakładać pampersy Jak widac córka przekonuje mnie jak tylko może ze na odpieluchowanie jest za wcześnie
No musi to bosko wygladac jak Cie zmusza do zakladania pampow

Czbasia na kompie musislabym poszukac a to dopiero jutro bym miala mozliwosc..
Monika duzo mowi
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 19:50   #272
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość
Nie, specjalnie nie. Ja po prostu jem takie swinstwa jak owsianka albo zupka brokulowa z kasza jaglana albo jakieś pieczone placuszki
przynajmniej zdrowo

Cytat:
Napisane przez virginia Pokaż wiadomość
a dziękuję już lepiej i mam nadzieję, że najgorsze za nami chociaż do wyjścia na całkowitą prostą jeszcze długa droga . W czerwcu jadę z nią na kontrolę do kliniki.
co takiego jest Natalce, że takie długie leczenie przed wami?
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 19:53   #273
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Elunka ja tez jem takie swinstwa i tez sie spotykam z kategoryczna odmowa ze strony Piotrka nie jestes sama
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 20:39   #274
bebe97
Wtajemniczenie
 
Avatar bebe97
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Ja sie nie odzywiam super hiper zdrowo, jakos tak normalnie a i tak Ewa nie jest specjalnie zainteresowana moim jedzeniem. Kanapki z szynka dzis wypluwala za to chetnie zjadla z dzemem. A wieczorem podlaczyla sie do brata z popcornem ogladajacego mecz. Najpierw ukradkiem podjadala, a potem pchala raczke do miski i wyjadala garsciami musialam ją zabierac siłą

Ewa powtarza slowa jak papuga, lubi gadac- po babciach to ma ale i sama mowi: ta, nie, daj, mema (nie ma). DO wszystkich osob spotykanych na spacerze krzyczy "cieeeś!" a gdy wychodzimy (z domu, ze sklepu) lub gdy maz i syn rano wychodza z domu to "paaa!". Gdy cos zrzuci, mowi "baś". No i cale monologi po szamansku ofkors

Tygrysek
To kiedy Ty masz czas na ten kurs? Nocami go robisz?

Edytowane przez bebe97
Czas edycji: 2015-05-13 o 20:40
bebe97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 20:44   #275
tygrysek83
Zadomowienie
 
Avatar tygrysek83
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 815
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez bebe97 Pokaż wiadomość
Ja sie nie odzywiam super hiper zdrowo, jakos tak normalnie a i tak Ewa nie jest specjalnie zainteresowana moim jedzeniem. Kanapki z szynka dzis wypluwala za to chetnie zjadla z dzemem. A wieczorem podlaczyla sie do brata z popcornem ogladajacego mecz. Najpierw ukradkiem podjadala, a potem pchala raczke do miski i wyjadala garsciami musialam ją zabierac siłą

Ewa powtarza slowa jak papuga, lubi gadac- po babciach to ma ale i sama mowi: ta, nie, daj, mema (nie ma). DO wszystkich osob spotykanych na spacerze krzyczy "cieeeś!" a gdy wychodzimy (z domu, ze sklepu) lub gdy maz i syn rano wychodza z domu to "paaa!". Gdy cos zrzuci, mowi "baś". No i cale monologi po szamansku ofkors

Tygrysek
To kiedy Ty masz czas na ten kurs? Nocami go robisz?

Jest internetowy wiec po części nocami. A zdjecia na prace domowe w ciagu tych 3h co mam z Kinga lub weekendy.
Na razie mam jednak wrażenie że się cofam...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
tygrysek83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 21:01   #276
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez bebe97 Pokaż wiadomość
Ja sie nie odzywiam super hiper zdrowo, jakos tak normalnie a i tak Ewa nie jest specjalnie zainteresowana moim jedzeniem. Kanapki z szynka dzis wypluwala za to chetnie zjadla z dzemem. A wieczorem podlaczyla sie do brata z popcornem ogladajacego mecz. Najpierw ukradkiem podjadala, a potem pchala raczke do miski i wyjadala garsciami musialam ją zabierac siłą

Ewa powtarza slowa jak papuga, lubi gadac- po babciach to ma ale i sama mowi: ta, nie, daj, mema (nie ma). DO wszystkich osob spotykanych na spacerze krzyczy "cieeeś!" a gdy wychodzimy (z domu, ze sklepu) lub gdy maz i syn rano wychodza z domu to "paaa!". Gdy cos zrzuci, mowi "baś". No i cale monologi po szamansku ofkors

Tygrysek
To kiedy Ty masz czas na ten kurs? Nocami go robisz?
Ale gaduła, mój taki rozmowny nie jest. Sam z siebie od jakiegoś czasu już przestał, no chyba że dziadka widzi to jak nakręcony "dziadzia" w kółko
Zna dużo słów ale takich dźwiękonaśladowczych. Jak oglądamy tv albo książeczki i widzi niektóre zwierzątka to mówi np. Kwa-kwa, ihaha, muuu, hau hau, na kota tak cmoka i jedynie mama, baba, dziadzia, niania (wuja). No i pisałam niedawno, że ulubione słowo to nieeeeeee. Wszystko o co pytamy spotyka się z tą odpowiedzią. Ale jak słodko to robi. Pytam go czy chce pić a on tak spuszcza głowę, lekko kiwa na nie i mówi tak przeciągle raz nieee, potem jeszcze nie nie jakby tłumaczył czemu nie

Poza tym uwstecznia mi się, kamienie z ziemi zaczął jeść, jedzenie rozrzuca, dziś mu kluski na kolacje zrobiłam to brał po jednej, nadgryzał i sruuuu na podłogę :p, a nocnik to kapelusz był dziś. No i zamiast chodzić do raczkowania powrócił :p
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 02:08   #277
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

asienka213

Skąd ja to znam,książki nie uchowają się przed córką

monka321

powiedzieli tylko że sprawdzają jak krew jest wysycona ołowiem(kadmem) aby ocenić czy nie będzie problemów z rozwojem układu nerwowego.

Pierwszy raz się z tym spotykam
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-14, 07:49   #278
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Dzień dobry!

Jeśli chodzi o książeczki to u nas Emilka etap "pożerania literatury" ma już za sobą
Teraz czasem jej się zdarzy tylko wyrwać stronę, gdy zbyt gwałtownie je przekłada, ale generalnie w naszej biblioteczce dużych zniszczeń nie ma.

Tygrysku- podziwiam Cię, że masz jeszcze siłę i energię na kurs!

Znalazłam całkiem fajny blog, może ktoś znajdzie jakiś ciekawy pomysł dla siebie:
http://zosiaodkrywaswiat.blogspot.com/?m=1
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 12:44   #279
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
cześć

Ja na szybko, poczytam co u Was jak pójdą spać, ale ciągle zapominam. Czy Wasze dzieci mają chorobę lokomocyjną? U nas się ujawniła niedawno (jedno i drugie niestety) rzyga, zwłaszcza w górach. Co można stosować u takich maluchów? Dla Antka (3 lata) mam cocculine, ale to od 18mca. JAkieś sposoby?
Polu ciezka sprawa z ta choroba lokomocyjna, bo faktycznie wszysktie specyfiki, przynajmniej u mnie, tez sa od 2 roku zycia
nie wiem, czy to ci bedzie pomocne, bo nie wiem, czym jezdzicie po gorach
mojej kolezanki maly wymiotuje nawet na rowerze

Marco spi ze mna albo raz dziennie 2-3 godziny lub 2 razy dziennie po 1,5-2 godziny. U niani roznie, czasami wcale, bo jest za duzo atrakcji i nie ma czasu. Chodzi spac zazwyczaj o 19. Ostatnio wstaje o 5, czasami ciut pozniej. Za szybko robi sie jasno, a co to bedzie za miesiac . Juz to przerabialam z Antosiem, ze dziecko wstaje o 4 rano i rzada sniadnia i zabawy (bo mleka nie chce). Teraz mam tak z Marco.

Nocnik mamy od niedawna, o od niedawna siedzi. Sukcesow brak, ale jestem wycwiczona w cierpliwosci w tym zakresie

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

Cytat:
Napisane przez asienka213 Pokaż wiadomość
W ogole jakze sie ciesze, ze nie mam juz dylematu 2 dziecka
ja tez i mam wkladke zalozona, bo poloznicy i neonatolodzy zabronili mi juz miec wiecej dzieci
Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
tak wziąśc prysznic, włosy umyc, nogi ogolic , bo ona sama jeszcze nie chodzi raz mi na czworakach zeszła z nocnika ale tak to siedzi spokojnie i czeka;p Tzn bawi się jakims balsamem, foremkami, kapciami które jej zdejmuję, albo po prostu szuka pępka swojego. Ona żeby wstac to też musi się czegoś wyżej złapac, więc nocnik jest tak żeby nie sięgała wanny. Ja do niej cały czas też gadam żeby pokazała, gdzie ma brzuszek, kolanko, paluszki...
wow, moj tez jeszcze samodzielnie nie chodzi, ale chyba by wyszedl ze swojej skory raczej niz tak usiedzial, a gardlo mogesobie zedrzec od gadania, a wiec brawo
Cytat:
Napisane przez luuucynka Pokaż wiadomość
i jeszcze pytanie do mam żłobkowych. Wasze dzieciaki płaczą przy oddawaniu do żłobka? jak wczoraj zaprowadzałam córkę to była histeria już od wejścia do przebieralni, a jak dziś mąż ją zawiózł to podobno pobiegła bez problemu i nawet się nie obejrzała za nim.
my akurat mamy nianie, ale Marco nie placze, chociaz ostatnio tez nie cieszy sie jakos specjalnie i zauwaza, ze wychodze
Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość
Bebe cukier to nie takie najgorsze zło.. od kilku dni moje eco obiady robione dla Mikolaja kończą.sie ostentacyjnym wypluwaniem ich. Za to zalewajki i grochówki u mojej mamy i babci zjada po talerzu
Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość
Nie, specjalnie nie. Ja po prostu jem takie swinstwa jak owsianka albo zupka brokulowa z kasza jaglana albo jakieś pieczone placuszki

Marco je z nami i z glowy
Cytat:
Napisane przez tygrysek83 Pokaż wiadomość
No i żeby nie mieć za dużo czasu zapisałam się na kurs fotograficzny

znalezc czas na pasje jest fajne

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

Cytat:
Napisane przez bebe97 Pokaż wiadomość
Ewa powtarza slowa jak papuga, lubi gadac- po babciach to ma ale i sama mowi: ta, nie, daj, mema (nie ma). DO wszystkich osob spotykanych na spacerze krzyczy "cieeeś!" a gdy wychodzimy (z domu, ze sklepu) lub gdy maz i syn rano wychodza z domu to "paaa!". Gdy cos zrzuci, mowi "baś". No i cale monologi po szamansku ofkors

uwielbiam takie gadajace dzieci

dobra, spadam na szkolenie
__________________
O książkach

Edytowane przez mariolasl
Czas edycji: 2015-05-14 o 12:47 Powód: lit.
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 19:12   #280
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Kropkaa Pokaż wiadomość
asienka213

Skąd ja to znam,książki nie uchowają się przed córką

monka321

powiedzieli tylko że sprawdzają jak krew jest wysycona ołowiem(kadmem) aby ocenić czy nie będzie problemów z rozwojem układu nerwowego.

Pierwszy raz się z tym spotykam
Wow

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Bebe posiadanie takiej Ewy musi byc wspaniale

Tygrysek podziwiam za checi

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Natetitka mysle ze wydawanie dzwiekow jest jakas forma mowienia wiec bym nie rozgraniczala, dla mnie to mega duzo
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 19:36   #281
ag9
Zadomowienie
 
Avatar ag9
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 833
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Odnośnie jedzenia to ja się śmieję że dobrze wychowałam dziecko, bo raz mu dałam parówkę do spróbowania to ugryzł, skrzywił się i wypluł A resztę rzucił psu

Za to uwielbia kaszę jaglaną, wszelkiego rodzaju zbożowe płatki i ryby.
__________________
05.03.2014. - Gabryś
ag9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-14, 19:53   #282
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Sposób z zaklejaniem pępka nie działa...
Byliśmy dzisiaj na wycieczce, i było rzygańsko, mimo zaklejonego pępka, i to nawet nie w górach, tylko na autostradzie...
Dzięki Mariola za tego linka, poczytam zaraz.
Popytam jeszcze w aptece.

Z niusów - Kalinka zrobiła dzisiaj pierwsze kroczki

Tyrgysek -super z tym kursem! Fajnie, że udaje Ci się znaleźć czas

Virginia, dużo zdrówka dla Was, oby było coraz lepiej!
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 02:06   #283
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
Sposób z zaklejaniem pępka nie działa...
Byliśmy dzisiaj na wycieczce, i było rzygańsko, mimo zaklejonego pępka, i to nawet nie w górach, tylko na autostradzie...
Dzięki Mariola za tego linka, poczytam zaraz.
Popytam jeszcze w aptece.

Z niusów - Kalinka zrobiła dzisiaj pierwsze kroczki

Tyrgysek -super z tym kursem! Fajnie, że udaje Ci się znaleźć czas

Virginia, dużo zdrówka dla Was, oby było coraz lepiej!

Brawa dla Kalinki

Ja dziś zajęta byłam i wyjatkowo Liliana spała 2 godziny aż się zdziwiłam że tak długo.A tak to zaczeła wstawać o 7 i idzie spać po 19-20 co kiedyś było wyczynem bo o 22 jeszcze się bawiła
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 07:13   #284
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
Sposób z zaklejaniem pępka nie działa...
Byliśmy dzisiaj na wycieczce, i było rzygańsko, mimo zaklejonego pępka, i to nawet nie w górach, tylko na autostradzie...
Dzięki Mariola za tego linka, poczytam zaraz.
Popytam jeszcze w aptece.

Z niusów - Kalinka zrobiła dzisiaj pierwsze kroczki

Tyrgysek -super z tym kursem! Fajnie, że udaje Ci się znaleźć czas

Virginia, dużo zdrówka dla Was, oby było coraz lepiej!
Brawo za pierwsze kroczki. Z tymi wymiotami za to może być ciężko. Wiem, że u kuzyna córka miała chorobę lokomocyjną w wersji mega, jak gdzieś jechali to godzinę przed jakiś lek podawali, który ogłupiał małą, zataczała się przy chodzeniu, trzeba było ją mocno pilnować by sobie krzywdy nie zrobiła. Na czas podróży podobno usypiała i było ok... ale to są relacje jej babci, nie z pierwszej ręki.

Jeszcze z takich słitasów odnośnie dzieci. Mój jest strasznie całuśny, z początku były buziaki dla mamy i taty, potem jak się ktoś nadstawił to też dostawał a teraz powiem, by dał babci buzi to potrafi przelecieć cały dom i dać buzi. Całuje też wszystkie misie, cmokając przy tym, od wczoraj wysyła ręką buziaki.

Szykuje się u nas zalatany weekend, mały miał imieninki i teście wpadają w weekeend. Rzadko i nieregularnie ich widuje ale jakoś szybko się oswaja i ma ubaw, że ho ho.

Choć ostatnio tak cichnie na nowe twarze, przystaje pod ścianą i chwilę obserwuje. Jestem bardzo ciekawa jak to będzie tym razem
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 07:44   #285
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Polu, brawa dla Kalinki :brawo:
Natetitko, ale masz całuśnego chłopaka .

przed nami spokojny dzień, muszę naładować baterie przed weekendem w pracy
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 07:48   #286
tygrysek83
Zadomowienie
 
Avatar tygrysek83
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 815
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Pola, gratulacje dla Kalinki

Natetitka zazdroszczę całuśnego malucha.

Ja dzis mam dzien urlopu i jadę z przyjaciółka i naszymi dzieciakamina dzialke. Szkoda tylko że tak zimno
tygrysek83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 08:13   #287
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Brawa dla Kalinki!

Przemo wczoraj rozkrecil sie z chodzeniem i ma z tego mega frajdę.

U nas tez zimno - 10 stopni, ale ubrani na cebulki i tak spędzamy czas głównie na powietrzu.
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 09:40   #288
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Pola- brawo dla Kalinki za pierwsze kroczki

Tygrysku- udanego wypoczynku!

Netetitka- moja Emilka też jest całuśna. My jesteśmy wycałowani do oporu, lalki też zawsze mokre
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 10:11   #289
mara86
Raczkowanie
 
Avatar mara86
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: woj. łódzkie
Wiadomości: 469
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Dziewczyny mialam problemy techniczne z forum i internetem.

W miedzyczasie pochochorowalam sie. Mialam zapalenie wezlow chlonnych. Bardzo spychlam. Po abtybiotyku przeszlo mi, wracam do swiata zywych.

Nocnik nadal nie opanowany. Raz udalo nam sie zrobic kupke do toalety, gdy chodzil bez pampersa i czasal robic swoje minki szybko go wzielam na kibelek i poszlo.

Choroby lokomocyjnej nie mamy nie pomoge.

Z mowieniem roznie bywa. Generalnie bardzo duzo mowi po swojemu. Czasem bywa dzien ze caly czas maaammaa. Po czym przez kolejne juz nie mowi mama tylko baba. Czy powinnam sie martwic?

Ksiazki pozera doslownie. Poki ci srednio zainteresowany ilustracjami kam wrazenie ze bardziej desktrukcja. Za to bierze gazety i "czyta" po swojemu.

Ruchowo za to jest rozwiniety bardzo. Duzo obseruje i zapamietuje. Np tz nauczyl schodzic ze stopni. Sam siadal na pupie, odwracal sie i schodzil. Po czym Oski zaczal robic tak samo. Bardzo sie ciesze bo balam sie o schody. Robi to bardzo powoli i rozwaznie. To nie sa jakies ogromne schody bo zalednie 4 stopnie z tarasu Ostatnio sam wszedl do wozka przekladajac nogi nad palakiem, obrocil sie usiadl i mowil brum brum.

Mamy 2 drzemki (10 i 15) wstaje o 7:00 o 20:00 ukladamy do snu. Przesypia juz bez pobudek na jedzenie.

Gratulacje za pierwsze kroki!!

Czytam Was regularnie ale kilka razy napisalam sie i post sie nie opublikowal. Chyba na wsi za slaby net mamy. Sama nie wiem?!

Milego weekendu!
__________________
Oskar
mara86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-15, 10:16   #290
czbasia
Zakorzenienie
 
Avatar czbasia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 357
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Dzień dobry
Tygrysku baw się dobrze.
Margo no to teraz już jak burza Przemo będzie ganiał
Ag9 za dobre wychowanie Ja to chyba zła matka...u nas co niezdrowe najlepsze
Pola dla Kalinki
Misia tez z tych całuśnych tylko wszystko poza ludzmi. Doprosić się o buziaka graniczy z cudem.. neee i tyle.. Ale samochody, rowery, zabawki, szyby całuje namietnie
Ja wczoraj zaszalałam.. kac gigant u mnie.. Byłam na 50-tych urodzinach kol z pracy:d Wypiłam 3 niewielkie drinki -w szlankach(standardowy rozmiar) wudzitsu było na wysokość max 1,5 cm. Jejuuu zaraz zejdę Miłego dzionka
czbasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 12:54   #291
stefan89
Raczkowanie
 
Avatar stefan89
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 211
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Czbasia noo niestety imprezy to już nie to samo co kiedyś. u mnie to samo. Już od samego patrzenia na wódkę kręci mi się w głowie

Mara brawo, za opanowanie schodów. U nas nie ma nasączenie, a u rodziców Hanka narazie wie, ze nie może podchodzić. Nikt jej nie zachęca, nie uczy. Ale wiem, ze nadejdzie ten dzień, ze zacznie tam włazić

Tygrysku udanego urlopowania.

Mój maz dziś pierwszy raz zrobił zupę pomidorowa:d wody jak na dwie miseczki, do tego dwie puszki pomidorów i cała duża śmietana łyżka staje w niej, ale kurdee pycha taka, ze aż chwale i do was go
__________________
hania 05.04.2014

15 17
17 15
16 20
stefan89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 13:27   #292
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

U nas schodki też idą gładko, jakoś w lutym czy marcu jak byliśmy u teściów to mały sam znalazł na nie sposób, mają tam dwa stopnie w salonie i młody szedł, pół metra przed siadał, odwracał się i tyłem raczkował z tych schodków. Już w grudniu opanował wchodzenie, kiedy tylko raczkował jeszcze. Co śmieszniejsze progi w drzwiach niektórych mamy takie na ok 5cm i je też tak długo pokonywał. Teraz już się wie jak pstawić krok by sie nie obalić.

Czbasia, jak ja się napiję to się chyba obalę :p
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 13:56   #293
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Tyle piszecie ostatnio, że coś się nie mogę w wątek wbić

Kuba jeszcze nie radzi sobie ze schodami. Umie tylko wejść na czworakach.

czbasia mi po ciąży to nawet piwo nie wchodzi a co dopiero coś mocniejszego trzymaj się

tygrysku odpoczywaj

Pola brawo dla Kalinki
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 14:03   #294
mara86
Raczkowanie
 
Avatar mara86
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: woj. łódzkie
Wiadomości: 469
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Tygrysku gdzies mi umknelo, milego wypoczynku!!

Cytat:
Napisane przez stefan89 Pokaż wiadomość
Czbasia noo niestety imprezy to już nie to samo co kiedyś. u mnie to samo. Już od samego patrzenia na wódkę kręci mi się w głowie

Mara brawo, za opanowanie schodów. U nas nie ma nasączenie, a u rodziców Hanka narazie wie, ze nie może podchodzić. Nikt jej nie zachęca, nie uczy. Ale wiem, ze nadejdzie ten dzień, ze zacznie tam włazić

Tygrysku udanego urlopowania.

Mój maz dziś pierwszy raz zrobił zupę pomidorowa:d wody jak na dwie miseczki, do tego dwie puszki pomidorów i cała duża śmietana łyżka staje w niej, ale kurdee pycha taka, ze aż chwale i do was go
Ale mi smaka narobilas ta zupka!





Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
U nas schodki też idą gładko, jakoś w lutym czy marcu jak byliśmy u teściów to mały sam znalazł na nie sposób, mają tam dwa stopnie w salonie i młody szedł, pół metra przed siadał, odwracał się i tyłem raczkował z tych schodków. Już w grudniu opanował wchodzenie, kiedy tylko raczkował jeszcze. Co śmieszniejsze progi w drzwiach niektórych mamy takie na ok 5cm i je też tak długo pokonywał. Teraz już się wie jak pstawić krok by sie nie obalić.

Czbasia, jak ja się napiję to się chyba obalę :p
Zdolniacha
__________________
Oskar
mara86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 21:55   #295
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Odnośnie jedzenia to ja się śmieję że dobrze wychowałam dziecko, bo raz mu dałam parówkę do spróbowania to ugryzł, skrzywił się i wypluł A resztę rzucił psu

Za to uwielbia kaszę jaglaną, wszelkiego rodzaju zbożowe płatki i ryby.
i bardzo dobrze, parówki są beee ;p chociaż czasem z braku sił zastanawiam się czy kupic i dac. Moja córa zrobiła się strasznie wybredna, jajecznica bee, pomidorek be, kaszka bee, za to wcinałaby samą szynkę Brak mi pomysłów na śniadania ;/

Dziś siedzi sobie w krzesełku, my szykowaliśmy się do wyjścia na zakupy i patrzę a ona nagle się rzuca po coś co leży miedzy jej stopami, wkłada do buzi i znów sięga pomiędzy stopy i znów do buzi. Ja bez okularów to muszę podejśc by widziec, idę już widzę czekolada leże na podłodze i się zastanawiam co ona tam robi patrzę a pomiędzy jej stopami też czekolada.... bawiła się czekoladową kurką, odrąbała jej łeb i wcinała


Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość

Z niusów - Kalinka zrobiła dzisiaj pierwsze kroczki

klask i:

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
Brawa dla Kalinki!

Przemo wczoraj rozkrecil sie z chodzeniem i ma z tego mega frajdę.
za chodzenie.

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Natalia-zazdroszczę takiego całuśnika
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 02:33   #296
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez czbasia Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Tygrysku baw się dobrze.
Margo no to teraz już jak burza Przemo będzie ganiał
Ag9 za dobre wychowanie Ja to chyba zła matka...u nas co niezdrowe najlepsze
Pola dla Kalinki
Misia tez z tych całuśnych tylko wszystko poza ludzmi. Doprosić się o buziaka graniczy z cudem.. neee i tyle.. Ale samochody, rowery, zabawki, szyby całuje namietnie
Ja wczoraj zaszalałam.. kac gigant u mnie.. Byłam na 50-tych urodzinach kol z pracy:d Wypiłam 3 niewielkie drinki -w szlankach(standardowy rozmiar) wudzitsu było na wysokość max 1,5 cm. Jejuuu zaraz zejdę Miłego dzionka
O rany ale mi smaka narobiłaś na zimne piwo z sokiem malinowym aaaaa a ja nie mogę ehh i jeszcze długo nie będę mogła.

A mi się udało dziś wyjść na długi spacer juz miałam dosyć tego deszczu,zimna i siedzenia w domu.
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 07:52   #297
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Kropka a masz już wyniki córki?

Ja się witam z rana
Za nami kolejna noc pt. "nie będę spał". Dziś od 3:30 do 5. A rano nie mogłam się dobudzić Nie wiem jak ja będę funkcjonować po powrocie do pracy

Mam pytanie: co zakładacie dzieciom do spania?(długi/krótki rękaw, bawełniane czy cieplejsze, ze skarpetkami czy bez) i czy śpią przykryte czy odkryte?
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 07:53   #298
czbasia
Zakorzenienie
 
Avatar czbasia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 357
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Dzien dobry.
Na razie z szybkim pyt. Wiecie czym wyczyscic adidasy z zamszu, chyba tal to sie nazywa. Na pudelku pisze material skora nat. Szczoteczka nie da rady a pralka chyba tez nie bardzo..
Milego dzionka
czbasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 08:10   #299
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Mam pytanie: co zakładacie dzieciom do spania?(długi/krótki rękaw, bawełniane czy cieplejsze, ze skarpetkami czy bez) i czy śpią przykryte czy odkryte?
Piżamka bawełniana (spodenki i koszulka z długim rękawem) i do tego skarpetki bo śpi odkryty.

Cytat:
Napisane przez czbasia Pokaż wiadomość
Dzien dobry.
Na razie z szybkim pyt. Wiecie czym wyczyscic adidasy z zamszu, chyba tal to sie nazywa. Na pudelku pisze material skora nat. Szczoteczka nie da rady a pralka chyba tez nie bardzo..
Milego dzionka
Ja mam spray do zamszu
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 08:14   #300
tygrysek83
Zadomowienie
 
Avatar tygrysek83
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 815
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Kropka a masz już wyniki córki?



Ja się witam z rana

Za nami kolejna noc pt. "nie będę spał". Dziś od 3:30 do 5. A rano nie mogłam się dobudzić Nie wiem jak ja będę funkcjonować po powrocie do pracy



Mam pytanie: co zakładacie dzieciom do spania?(długi/krótki rękaw, bawełniane czy cieplejsze, ze skarpetkami czy bez) i czy śpią przykryte czy odkryte?

Zazwyczaj w krótkim rękawku, bawełniane. Pól na pól przykryta.
tygrysek83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-05 02:45:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:55.