Mamusie czerwcowe 2015! :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-06, 11:07   #31
groszkolino
celebriti
 
Avatar groszkolino
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 972
GG do groszkolino
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Witam
Ślicznie przygotowałaś wątek Kejti


Która używała Pampersów żółtych i zielonych? Jaka jest różnica?
Jedynki miałam żółte, dwójki póki co też, ale dwójki są też zielone (zielono -fioletowe )
Ja zielone i te premium. Oba mi pasują.

Cytat:
Napisane przez pszczoua Pokaż wiadomość
Szuu ale masz slodziaka

Co do zakończenia kp ja też uważam ze jesli piersi nie bolą, nie robią się zastoje to nie ma potrzeby iść do lekarza. Jak konczylam karmić to pokarm miałam jeszcze dobry miesiąc jak nie dłużej... Pilam herbatke z szalwii i mięty także polecam.

Wlasnie sobie zaparzyłam, bo myśle ze przynajmniej na mieszane przejdziemy - napisałam jeszcze w poczekalni, ze marudziła non stop, cyc non stop i dałam dzis mleko. Zjadła 50 ml i śpi.
Także chyba nic na sile
Nie wiem skąd to sie bierze, mleka mam duzo, Gaja je po 40 minut lub czasem i więcej i za godzinę ryk jakbym głodziła

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Szuuuu śliczny Konrad
Podobny tez jakby do mojej
__________________
Cytat:
robię dobre naleśniki i parówki.. to moze naleśniki i parówki?!
wiesz co, zaczynam bać się oddychać


groszkolino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 11:09   #32
Aika213
Wtajemniczenie
 
Avatar Aika213
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 924
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Hej
Witam sie z Amy

Kejti dziekujemy za otworzenie watku na odchowalni

Szuuu kciuki za wyjscie do domu. Sliczny jest
Aika213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 11:09   #33
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Cytat:
Napisane przez Cos_ Pokaż wiadomość
Kejtice sliczna pierwsza strona

Moje maluchy sa mega marudne. Blanka w nocy praktycznie nie spala jadla butle na dwa razy co godzine a co pol godziny plakala bo jej smoczek wypadal.

Szuu to dobrze ze z Konradkiem jest lepiej.

My uzywalismy pampersow 1,ale ta siateczka sie przyklejala i szybko przesikiwaly. Teraz uzywamy dad 2 ale Patrykowi juz sie odgniataja na udach w czwartek wazyl 4100 g!!!
Dzięki!


piękna waga Patryka!!! Dogania mojego. Wojtek w piątek ważył 4700
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 11:15   #34
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Cytat:
Napisane przez fartuch Pokaż wiadomość
tak wskaznik jest super

Ja zmieniam mu pieluchy bardzo często bo przeważnie kupe robi na 30 rat Jeden kleks i cisza na godzinę ta siatka się przykleja nawet jak nie ma kupy i tylko nasiurane ma dziwne .. może moje chusteczki są za mokre i jak ubieram pampersa to zaraz się przykleja bo innego powodu nie mogę wymyśleć
Aaa nam się tylko odrobine przykleja może dlatego, że nie używamy chusteczek. duże płatki kosmetyczne mocze w wodzie w łazience i wilgotnymi przecieram. Jak zaschnie kupa to polewam je odrobina oliwki hipp (super skład ).
Cytat:
Napisane przez Domincia_1987 Pokaż wiadomość
Witam się z moją małą Rozdarciuchą na odchowalni
Mała daje mega czadu, wczoraj ciurkiem nie spała 10 h - non stop tylko marudziła ... Czasem wątpie w swoje siły

Kejti dziekujemy za założenie wątku

Co do wybudzania to ja idąc za waszym przykładem też nie wybudzam, tym bardziej, że misia ładnie przybiera na wadze
Mój też tak potrafi. .. łącze się w narzekaniu

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Cos pięknie waży Patryk a jak Blanka?
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 11:22   #35
Aika213
Wtajemniczenie
 
Avatar Aika213
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 924
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Aaa nam się tylko odrobine przykleja może dlatego, że nie używamy chusteczek. duże płatki kosmetyczne mocze w wodzie w łazience i wilgotnymi przecieram. Jak zaschnie kupa to polewam je odrobina oliwki hipp (super skład ).
Ja tez używam dużych płatków kosmetycznych. Mojej księżniczce chusteczki nie podchodzą, za zimne są dla niej. Musza być płatki moczone w cieplej wodzie.

U nas nocka ok. Budziła sie 3 razy ale karmie ja, odkładam i zaraz zasypia. Za to teraz cos marudzi. Zaraz sie zbieramy na zakupy, muszę kupic "zaciemniajaca" rolete do okna bo wieczorami nie może usnąć, może przez to ze jest jasno w pokoju.
Aika213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 11:26   #36
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Cytat:
Napisane przez Aika213 Pokaż wiadomość
Ja tez używam dużych płatków kosmetycznych. Mojej księżniczce chusteczki nie podchodzą, za zimne są dla niej. Musza być płatki moczone w cieplej wodzie.

U nas nocka ok. Budziła sie 3 razy ale karmie ja, odkładam i zaraz zasypia. Za to teraz cos marudzi. Zaraz sie zbieramy na zakupy, muszę kupic "zaciemniajaca" rolete do okna bo wieczorami nie może usnąć, może przez to ze jest jasno w pokoju.
Haha tak, u nas też obowiązkowo w ciepłej wodzie.
Mam wrażenie, że ten sposób jest najbardziej delikatny dla pupy małego. Hipp sanft i pampers trochę drapią i mały miał po nich podrażnienia. Mokrych chusteczek używam teraz tylko do rąk
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 11:37   #37
Princesika
Zakorzenienie
 
Avatar Princesika
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 004
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

ooo, a my tu. No to napiszę jeszcze raz

Pamiętam, że była mowa o KP. Ja planuję do skończenia 6 m.ż. A potem według zasady BLW planuję żywić, zobaczymy jak nam pójdzie.

Co do spania to moja Laurka uwielbia spać na bok, podkłada sobie rączki pod główkę i tak sobie śpi

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwusiach Pokaż wiadomość
Moja spi w krotkim bodziaku bo w pampersie Nie chce spac...
Moja w ogóle robi awanturę jak choćby na chwile ma goły brzuszek. Musi mieć body, nawet do przebrania musze jej zarzucać pieluchę na brzuch bo nie znosi leżeć goła. Zresztą ona bardzo ciepłolubna, jak jej jest gorąco to jest jej lepiej niż jak choćby odrobinę jej za chłodno.

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Dziś była u mnie położna a jutro mamy wizytę u pediatry. Ciekawe waży Laurka, od wyjścia ze szpitala miała ostatnio ponad 400 g

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

No i my po weselu już. Laurka spisała się na medal

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

Cytat:
Napisane przez industria Pokaż wiadomość
ooo wlaśnie o takie coś mi chodziło. dziękujee za wyjaśnienie


dziewczyny, współczuje problemów z dzidkami my dzisiaj byliśmy na obiedzie u teściów a potem nad jeziorem działce u rodziców moich, tak że dzień pełen wrażeń. nie bede chwalić małej żeby nie zapeszyć ale zniosła wsyztsko łądnie a jazde samochodem przespała. pwrawdzie miała problemy z zaśnięciem ale już chrapie

i też sie właśnie zastanawiałam czy wybudzać małą do karmienia. wczoraj wieczorem była bardzo marudna ale jak już zasneła głębokim snem to ponad 4 godziny spała. próbowałam ją wybudzić ale yła nieprzytomna i tż powiedział żeby zostawić i jak bedzie głodna to samaa wstanie, posłuchałam
Ja już mojej nie wybudzam teraz. Na początku wybudzałam ale jak wiecie ona się urodziła maleńka. A teraz sama daje znać kiedy chce jeść. Noce niemal przesypia, karmię o 23, ok. 3 i około 6-7

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

Cytat:
Napisane przez siacha_ck Pokaż wiadomość
za wagę

Witam się i ja.
Kejti bardzo ładna pierwsza strona

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
A propos pieluch to jakich używacie?
Ja najpierw miałam Pampers Premium 0. Potem Pampers zielone 1. Potem miałam Dada 1 a teraz Dada 2.
Pampersy chwalę sobie bardziej niż Dada i nie mogę powiedzieć, że są bez różnicy.
Ciekawa jestem innych

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

I jeszcze co do laktatora... W szpitalu dostałam ręcznego aventa. Był cudowny
U rodziców miałam ręczną medelę pożyczoną, taką z tłokiem. Co za dramat, mleko wszędzie się lało tylko nie do butelki a mnie bolała ręka. Pożyczyłam medelę ręczną ze zwykłą pompką, było ok ale bez porównania z aventem.
W domu mam medelę elektryczną. DOŚĆ szybko ściąga ale po tym ściąganiu mój sutek wygląda jak krowy. Jest ogromny i boli
__________________
Królewna
Princesika jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-06, 11:38   #38
pszczoua
Zakorzenienie
 
Avatar pszczoua
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 330
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Princesika, my używamy Dad, w pampersach Tymek szybko się odparzal i jak dla mnie maja jakiś taki sztuczny zapach...

Widziałam jeszcze ze mowa była o kupach. U nas kupa potrafi być co 2-3 dni ale wtedy bardzo się mały męczy... Wczoraj zrobił jedną malutka wieczorem i do tej pory nic... Dziwne jak rozne potrafią być dzieci. Julek robił przy każdym karmieniu a czasem nawet między karmieniami. Teraz zuzywamy tak mało pampersów ze żałuję ze zrobiłam zapas dwójek na promocji w Biedronce
__________________
pszczoua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 11:39   #39
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Albo mój Wojtek tak dużo sika albo te Pampersy 2 zielone są jakieś głupie. Jak mu zmieniam pampersa nawet po dwóch godzinach to na zewnątrz już widzę, że są żółte z przesikania
A sprawdzasz czy jak zapinana pampersa to nie ma np siusiaka zawinietego do góry??

Cytat:
Napisane przez Cos_ Pokaż wiadomość
Kejtice sliczna pierwsza strona

Moje maluchy sa mega marudne. Blanka w nocy praktycznie nie spala jadla butle na dwa razy co godzine a co pol godziny plakala bo jej smoczek wypadal.

Szuu to dobrze ze z Konradkiem jest lepiej.

My uzywalismy pampersow 1,ale ta siateczka sie przyklejala i szybko przesikiwaly. Teraz uzywamy dad 2 ale Patrykowi juz sie odgniataja na udach w czwartek wazyl 4100 g!!!
No proszę jaka waga

szuu Kondradek śliczny dobrze ze z pokarmem lepiej

Co do częstotliwości karmienia to ja tam nie miałam zludzen od początku...wiem jak było z Kubą. Dzieci które są na samej piersi niestety ale karmi się duuzo częściej...i nie oszukujmy się.... Upierdliwe to jest
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 11:45   #40
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Witam się!
Czasu ciągle mało, bo jak mały śpi to jem, sprzątam i ogarniam się na spacer, w różnej kolejności do tego jeszcze czasu trzeba trochę starszej poświęcić i tak schodzi

Starsza zakochana w bracie i jest dla mnie ogromną pomocą, bo jak mały nie śpi to koło niego siedzi, zagaduje, podaje smoczek

Cały czas karmię piersią i nie wiem czy moja waga dobrze działa, ale kurcze wychodzi na to że przybrał 1kg w 2,5 tygodnia

Gratuluję wszystkim rozpakowanym już mamom!

Szuu trzymam kciuki za wyjście!

Wczooraj nie wytrzymałam i z tż trochę zaszaleliśmy było extra, jednak bez porównania poród z szyciem a bez albo to może ten magiczny wiesiołek
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 11:50   #41
siacha_ck
Zakorzenienie
 
Avatar siacha_ck
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 388
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Cytat:
Napisane przez Princesika Pokaż wiadomość
ooo, a my tu. No to napiszę jeszcze raz

Pamiętam, że była mowa o KP. Ja planuję do skończenia 6 m.ż. A potem według zasady BLW planuję żywić, zobaczymy jak nam pójdzie.

Co do spania to moja Laurka uwielbia spać na bok, podkłada sobie rączki pod główkę i tak sobie śpi

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------



Moja w ogóle robi awanturę jak choćby na chwile ma goły brzuszek. Musi mieć body, nawet do przebrania musze jej zarzucać pieluchę na brzuch bo nie znosi leżeć goła. Zresztą ona bardzo ciepłolubna, jak jej jest gorąco to jest jej lepiej niż jak choćby odrobinę jej za chłodno.

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Dziś była u mnie położna a jutro mamy wizytę u pediatry. Ciekawe waży Laurka, od wyjścia ze szpitala miała ostatnio ponad 400 g

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

No i my po weselu już. Laurka spisała się na medal

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------


Ja już mojej nie wybudzam teraz. Na początku wybudzałam ale jak wiecie ona się urodziła maleńka. A teraz sama daje znać kiedy chce jeść. Noce niemal przesypia, karmię o 23, ok. 3 i około 6-7

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------



A propos pieluch to jakich używacie?
Ja najpierw miałam Pampers Premium 0. Potem Pampers zielone 1. Potem miałam Dada 1 a teraz Dada 2.
Pampersy chwalę sobie bardziej niż Dada i nie mogę powiedzieć, że są bez różnicy.
Ciekawa jestem innych

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

I jeszcze co do laktatora... W szpitalu dostałam ręcznego aventa. Był cudowny
U rodziców miałam ręczną medelę pożyczoną, taką z tłokiem. Co za dramat, mleko wszędzie się lało tylko nie do butelki a mnie bolała ręka. Pożyczyłam medelę ręczną ze zwykłą pompką, było ok ale bez porównania z aventem.
W domu mam medelę elektryczną. DOŚĆ szybko ściąga ale po tym ściąganiu mój sutek wygląda jak krowy. Jest ogromny i boli
My na przemian dady 1 i z Rossa fun&fit 1. Miałam dwie sztuki z pampersa złote z tej wyprawki, ale mi nie pasują.

Ja też nie wybudzam, bo Szymek i tak co 1,5-3 godziny budzi się ba karmienie.

Musimy jechać dzisiaj do sklepu, bo okazuje się, że nie mam w co ubierać małego. Niby jest długi, ale chudziutki i wszystko wisi na nim.
Oby szybko przybierał.

Jeszcze 2 tyg mam Tzta w domu

Coś piękna waga Patryka A jak Blanka?

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
__________________
ŚLUB

WIKTORIA

SZYMON
siacha_ck jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-06, 11:51   #42
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Aaa nam się tylko odrobine przykleja może dlatego, że nie używamy chusteczek. duże płatki kosmetyczne mocze w wodzie w łazience i wilgotnymi przecieram. Jak zaschnie kupa to polewam je odrobina oliwki hipp (super skład ).

Mój też tak potrafi. .. łącze się w narzekaniu

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Cos pięknie waży Patryk a jak Blanka?
Blanka niewiem ile wazy :P za niedlugo mamy kontrole to zobaczymy.

Dziewczyny Blanka calymi dniami cisnie mi kupe albo baczki jak tylko sie przebudzi albo przez sen to moze byc wina mm.? Wczesniej tak nie bylo. Patryk spi w miare spokojnie a ona sie kreci,steka jeczy i poplacze jak juz jest bardzo zle. W szpitalu jadla bebilon i bebiko 1 jak skonczyla mleko dla wczesniakow.
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 11:52   #43
Aika213
Wtajemniczenie
 
Avatar Aika213
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 924
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Haha tak, u nas też obowiązkowo w ciepłej wodzie.
Mam wrażenie, że ten sposób jest najbardziej delikatny dla pupy małego. Hipp sanft i pampers trochę drapią i mały miał po nich podrażnienia. Mokrych chusteczek używam teraz tylko do rąk
Ja kupiłam chusteczki Jackson Reece, maja fajny skład ale mam je w torbie, w domu nimi przebierak przecieram
Wydają sie być miękkie. Chusteczki z Aldi, mamia, tez maja nienajgorszy skład. Używam pieluch z tej samej serii i jak narazie sprawdzają sie dobrze i cenowo tez super.
Aika213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 11:53   #44
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Princesika- może zbyt dużą siłę ssania ustawiasz w medrlo elektrycznej? Mnie po tym laktatorze nie bolą sutki. Teraz nie ściągam, ale uratował mnie ten laktator w czasie nawalu.

Ręczny avent nie dał rady.
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 11:56   #45
kaczuszka1986
Zadomowienie
 
Avatar kaczuszka1986
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Lublin/Radzyń Podlaski
Wiadomości: 1 702
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Po pierwsze witam się w odchowalni wraz z Emi
Kejti dziekujemy za wątek

My właśnie wróciłyśmy ze spaceru, moja bardzo lubi jak się do niej mówi, a żeby nie gadać jej głupot to kupiłam taką dużą ksiązkę z baśniami, dzisiaj jej czytałam to patrzyła na obrazki i słuchała, aż zasnęła

Druga sprawa, inne mamy pisza, że ich dzieci w wieku 4msc głowy nie podnoszą jak leżą na brzuszku to ja sie zaczynam martwić bo ona od 5 tygodnia jak leży na brzuszku to głowa i ramiona do góry a co najlepsze odpycha się nogami jak do raczkowania, nie podniesie sie ale pełza...

Co do pampków, używamy Dady ,,2" jestem mega zadowolona, zero odparzeń i NIGDY mi nie przeciekł, a zdazało sie ze był z całej nocy... a jeżeli cos wyciekło to tuż po założeniu, i to po żłym założeniu mamy jeszcze ok 100 ,,2" i spórbujemy ,,3". Kiedyś coś czytałam, że te z Dady do któregoś rozmiaru są ok, że jakieś wyższe są do bani

A jeżeli chodzi o kupe to jest raz dziennie zcasami dwa, ale wczoraj jak robiła to z wielkim bólem, ale chyba brzuch ją bolał bo dałam sab simplex, umyłam ją dałam butle mleka na noc i kupa poszła

Cytat:
Napisane przez szuuu Pokaż wiadomość
Cos dziękuje ze pytasz- wczoraj odłączyli go i możemy sie poznać wreszcie książę spi tylko na poduszce mojej szpitalnej, bo w tym wózku jest rykun moze dziś wyjdziemy do domu jeśli crp spadnie jeszcze bardziej bo przybrał już 110 g. Mam pokarm ale karmie (moim mlekiem) calma od medeli szybciej mi idzie. Cycek będzie w domu


Medela jest super gdyby nie ona to byłaby lipa

I gdyby nie wy, dziękuje za polecenie 753




Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Szuuu śliczny maluszek i cieszę się że metoda 753 dała rade

Cytat:
Napisane przez pszczoua Pokaż wiadomość
Szuu ale masz slodziaka

Co do zakończenia kp ja też uważam ze jesli piersi nie bolą, nie robią się zastoje to nie ma potrzeby iść do lekarza. Jak konczylam karmić to pokarm miałam jeszcze dobry miesiąc jak nie dłużej... Pilam herbatke z szalwii i mięty także polecam.

My używamy Dady 2, mam jeszcze dwie paczki ale mój koksik już ma takie uda i brzuszek ze nie wiem czy nie będziemy musieli się przerzucić na 3 wkrótce. Jutro mamy szczepienie i się dowiem ile przykoksil
My też jutro na szczepienie, ale kurde tak bym chciała, żeby tż z nią psozedł, nie moge słuchać jak ona płacze
kaczuszka1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 11:58   #46
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

A w ogóle to padało dzisiaj u mnie...i co?? I cały czas jest tak samo duszno masakra normalnie..
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 12:00   #47
pszczoua
Zakorzenienie
 
Avatar pszczoua
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 330
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Kaczuszka, dla Julka mam Dady 4 i też są super Może te co wcześniej były produkowane były gorsze bo ja się przerzucilam już na ta nowa wersję
__________________
pszczoua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 12:00   #48
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

My mamy w czwartek pneumokoki az sie boje jak on znowu tak bedzie plakal buuu ;(
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 12:04   #49
rybkaa90
Zakorzenienie
 
Avatar rybkaa90
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 926
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Cytat:
Napisane przez Cos_ Pokaż wiadomość
Blanka niewiem ile wazy :P za niedlugo mamy kontrole to zobaczymy.

Dziewczyny Blanka calymi dniami cisnie mi kupe albo baczki jak tylko sie przebudzi albo przez sen to moze byc wina mm.? Wczesniej tak nie bylo. Patryk spi w miare spokojnie a ona sie kreci,steka jeczy i poplacze jak juz jest bardzo zle. W szpitalu jadla bebilon i bebiko 1 jak skonczyla mleko dla wczesniakow.
Położna środowiskowa mówiła, że dzieci na mm mogą stękać i prężyć się przy kupach i to jest normalne. Normalna podobno jest też 1 kupa na dzień albo nawet i na dwa dni w przypadku mm.
__________________
Jaś 20.06.2015



06.09.2014
rybkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-06, 12:06   #50
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Kaczuszka moj tak samo pelza i podnosi glowe prawie od urodzenia!
Co do kup to my zuzywamy mnostwo pieluszek, jest tak ok 5 kup dziennie moze wiecej, czasem takie male kleksy. Najdelikatniejszy patent na mycie pupy to moim zdaniem pupa pod kran i mama myje reka- my tak robimy! Poza domem mamy chusteczki.
Alkowi tez sie siateczka z pampersow zoltych przyklejala.
Kejti dzieki za odpowiedz w sprawie lekarza, jakos mi umknelo wczesniej. ..

Pieknie rosna te nasze maluszki, niektore Naprawde koksiki!
My uzywamy pieluszek rozmiar 1 jeszcze ale lada chwila przejdziemy na dwojki.

A laktator mam reczny avent jestem bardzo zadowolona! Innych nie probowalam.

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Princesika co do zywienia mam dokladnie taki plan jak ty, piona!
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 12:12   #51
kaczuszka1986
Zadomowienie
 
Avatar kaczuszka1986
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Lublin/Radzyń Podlaski
Wiadomości: 1 702
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Cytat:
Napisane przez pszczoua Pokaż wiadomość
Kaczuszka, dla Julka mam Dady 4 i też są super Może te co wcześniej były produkowane były gorsze bo ja się przerzucilam już na ta nowa wersję
Oby bo nie ukrywajmy ale są o wiele tańsze

Jakmnie irytują ,,złote rady" wszystkich dookoła.... i te pytania ,,kładziesz małą na brzuszek? pilnujesz zeby się nie zawijaly uszy? nie jedz truskawek! jak ma czkawke to coś jest nie tak!..." i mogę tak wymieniac bez końca, mam ochotę pwoiedzieć weź spierdalaj i zajmij się swoim zyciem, a zlote rady zostaw dla siebie -.-
Nie nawidze jak ktoś mnie poucza itd, jak coś robię źle to wyciągnę wnioski na przyszłość, ALE mała żyje ma się dobrze, a tydzień temu byliśmy u TŻa chrzestnej -NAUCZYCIELKA jezyka polskiego... chyba więcej dodawać nie muszę, liczyłam każdą sekundę do wyjścia -.-
kaczuszka1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 12:22   #52
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Alkamor cały czas jest wysunięty na dół..







Ja mam dziś nieodkladalne dziecko.. wszystko z nim na rękach. A muszę iść do miasta, aż się boję...
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 12:50   #53
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Hej.

Pięknie, że już odchowalnia

Widzę, że mowa o kupach-u nas bardzo często. Praktycznie każda zmiana = kupa. A zmieniam często.
Teraz jeszcze używamy Dady 2 ale jak tylko się skończą to przechodzimy na 3.


U nas weekend masakra.
Tż złapał jakąś infekcję/wirusa(?), ma na całym ciele jakieś kropki, krosty . Małej nie może dotykać, śpi w drugim pokoju
Chciał mnie na weekndzie odciążyć ale co z tego jak nie może nas dotykaćA mała była wybitnie marudna.

Do tego jeszcze ten upał. Kąpię małą 2-3 x dziennie.
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 13:02   #54
Princesika
Zakorzenienie
 
Avatar Princesika
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 004
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Cytat:
Napisane przez pszczoua Pokaż wiadomość
Princesika, my używamy Dad, w pampersach Tymek szybko się odparzal i jak dla mnie maja jakiś taki sztuczny zapach...

Widziałam jeszcze ze mowa była o kupach. U nas kupa potrafi być co 2-3 dni ale wtedy bardzo się mały męczy... Wczoraj zrobił jedną malutka wieczorem i do tej pory nic... Dziwne jak rozne potrafią być dzieci. Julek robił przy każdym karmieniu a czasem nawet między karmieniami. Teraz zuzywamy tak mało pampersów ze żałuję ze zrobiłam zapas dwójek na promocji w Biedronce
kurcze, ja mam wrazenie, ze dady twardsze sa i obciskaja
__________________
Królewna
Princesika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 13:13   #55
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Cytat:
Napisane przez fartuch Pokaż wiadomość
My mamy żółte, i są beznadziejne nie wiem czy mówimy o tych samych, czy Twoje żółte mają taką siateczkę w środku? Nie jestem pewna czy mówimy o tych samych bo ja dostałam 8 opakowań od teściów z norwegii, bo tam pampersy są tanie, ale moga być inne niż w polsce. Ale jak dla mnie ta siateczka mega lipa- tak się przykleja małemu do tyłka że aż skórę ciągnie ma podrażnione... no i smarowanie ani puder nic nie pomaga
właśnie.. przy synu zraziłam się do białych pampersów bo ta koszmarna siateczka strasznie się przyklejała. teraz miałam jakieś próbki, kilka sztuk białych i byly ok, nie miały tej siatki
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 13:20   #56
Princesika
Zakorzenienie
 
Avatar Princesika
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 004
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Princesika- może zbyt dużą siłę ssania ustawiasz w medrlo elektrycznej? Mnie po tym laktatorze nie bolą sutki. Teraz nie ściągam, ale uratował mnie ten laktator w czasie nawalu.

Ręczny avent nie dał rady.
mnie strasznie przeszkadza brak silikonowej nakladki i slabo mi sie przez to on dossawa do piersi
__________________
Królewna
Princesika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 13:43   #57
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Cytat:
Napisane przez poldzik Pokaż wiadomość
Kaczuszka moj tak samo pelza i podnosi glowe prawie od urodzenia!
Co do kup to my zuzywamy mnostwo pieluszek, jest tak ok 5 kup dziennie moze wiecej, czasem takie male kleksy. Najdelikatniejszy patent na mycie pupy to moim zdaniem pupa pod kran i mama myje reka- my tak robimy! Poza domem mamy chusteczki.
Alkowi tez sie siateczka z pampersow zoltych przyklejala.
Kejti dzieki za odpowiedz w sprawie lekarza, jakos mi umknelo wczesniej. ..

Pieknie rosna te nasze maluszki, niektore Naprawde koksiki!
My uzywamy pieluszek rozmiar 1 jeszcze ale lada chwila przejdziemy na dwojki.

A laktator mam reczny avent jestem bardzo zadowolona! Innych nie probowalam.

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Princesika co do zywienia mam dokladnie taki plan jak ty, piona!
No tak pod kranem najlepiej. szkoda, że u nas się nie da, chyba że bym poszła do kuchni

Aika w torbie mam płatki kosmetyczne oraz chusteczki nawilżane, na wszelki wypadek.

Pierwsza kupa w zielonych pampi i cała została przy pupie, ta siateczka w premium jednak oddziela. U nas się przylepia dopiero jak kupa mocno przyschnie, a są tańsze od zielonych. Zobaczymy jeszcze...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 13:46   #58
haniula1803
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 646
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Witamy się i my w pięknej odchowalni
Kilka dni mnie nie było ale w końcu nadrobilam az sama nie wiem od czego zaczą może od tego ze weekend był mega ciężki zaplanowaliśmy grilla rodzinnego na ,,przywitanie Zosi " ale Zosia była taka marudna ze masakra ciągle wisiała na cynku i całymi dniami nie spala jedyny plus tego to ze w nocy pięknie te odsypiala nawet po 6-8 godzin no i w cechach więcej mam mleka teraz . Dzisiaj nareszcie lepsza pogoda i wiatrek wieje - jest czym oddychać . Tzn w sobotę trzymam fason ale wczoraj się zbangladeszowal na maxa powiedziałam mu ze raz ma wybaczone następnym razem będzie avanti

Co do pieluch mamy w jednym koszyczku dady i pampersy 1 i nie widzę różnicy, u nas nawet 1 musze dosyć mocno zacisnąć rzepami i podbijać na pępek ( bo pomimo że odpadł juz dawno to w środku jeszcze nie całkiem zagojony ) wiec jeszcze trochę nam 1 posłużą choć Zosia w środę w zeszłym tygodniu ważyła juz 3200
Nie wiem co jeszcze miałam napisać ale Zośka się już kręci wiec kończę buziaki dla wszystkich mamusiek

Princeska - co to za metoda karmienia? Szuu - kciuki za wyjście ze szpitala

Edytowane przez haniula1803
Czas edycji: 2015-07-06 o 13:51
haniula1803 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 13:55   #59
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Cytat:
Napisane przez kaczuszka1986 Pokaż wiadomość
Po pierwsze witam się w odchowalni wraz z Emi
Kejti dziekujemy za wątek

My właśnie wróciłyśmy ze spaceru, moja bardzo lubi jak się do niej mówi, a żeby nie gadać jej głupot to kupiłam taką dużą ksiązkę z baśniami, dzisiaj jej czytałam to patrzyła na obrazki i słuchała, aż zasnęła

Druga sprawa, inne mamy pisza, że ich dzieci w wieku 4msc głowy nie podnoszą jak leżą na brzuszku to ja sie zaczynam martwić bo ona od 5 tygodnia jak leży na brzuszku to głowa i ramiona do góry a co najlepsze odpycha się nogami jak do raczkowania, nie podniesie sie ale pełza...

Co do pampków, używamy Dady ,,2" jestem mega zadowolona, zero odparzeń i NIGDY mi nie przeciekł, a zdazało sie ze był z całej nocy... a jeżeli cos wyciekło to tuż po założeniu, i to po żłym założeniu mamy jeszcze ok 100 ,,2" i spórbujemy ,,3". Kiedyś coś czytałam, że te z Dady do któregoś rozmiaru są ok, że jakieś wyższe są do bani

A jeżeli chodzi o kupe to jest raz dziennie zcasami dwa, ale wczoraj jak robiła to z wielkim bólem, ale chyba brzuch ją bolał bo dałam sab simplex, umyłam ją dałam butle mleka na noc i kupa poszła



Szuuu śliczny maluszek i cieszę się że metoda 753 dała rade


My też jutro na szczepienie, ale kurde tak bym chciała, żeby tż z nią psozedł, nie moge słuchać jak ona płacze
Moja też pełza ile się da.

Mnie na całe szczęście nikt nie daje złotych rad
Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Alkamor cały czas jest wysunięty na dół..







Ja mam dziś nieodkladalne dziecko.. wszystko z nim na rękach. A muszę iść do miasta, aż się boję...
Mam to samo nie wyobrażam sobie wyjścia na dwór

Co do pieluch. Ja mam pampersy 2 zielone i nie mam żadnych zastrzeżeń...generalnie nie spotkałam jeszcze lepszych pieluszek. Dady miałam przy starszym synu ale szału nie było i mimo że edycja się zmieniła to jakoś ciężko mi się przemoc
Aaa kaczuszka co do szczepień to lepiej jak ty pójdziesz bo z cycowymi dzieciakami jest o tyle lepiej ze jak płacze po szczepieniu to jak dostanie cyca jest spokój...

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Aaa co do kup....U nas są...nie wiem ale chyba z 8 razy....
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 14:16   #60
kaczuszka1986
Zadomowienie
 
Avatar kaczuszka1986
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Lublin/Radzyń Podlaski
Wiadomości: 1 702
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :)

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
Aaa kaczuszka co do szczepień to lepiej jak ty pójdziesz bo z cycowymi dzieciakami jest o tyle lepiej ze jak płacze po szczepieniu to jak dostanie cyca jest spokój...

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Aaa co do kup....U nas są...nie wiem ale chyba z 8 razy....
Tylko że to będzie też z rotawirusa... Więc nie bardzo bo jak później kuleje to 340zl w plecy... :/

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

Btw tak na marginesie jutro 550 zł nie moje...
kaczuszka1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-19 17:31:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:42.