Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :) - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-29, 13:10   #1681
Jess922
Zakorzenienie
 
Avatar Jess922
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 093
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Dziewczyny, czy wasze dzieci juz widza ? Moj ma dzis 12 dni i nie skupia jeszcze na nas wzroku, wiec stwierdzam, ze jeszcze nie widzi..
__________________
Synek
Jess922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 13:22   #1682
asienka_182
Rozeznanie
 
Avatar asienka_182
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 887
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Hej
Ja już po pierwszym spacerku była u mnie mama i się wybrałyśmy razem dom prawie cały ogarnięty zostało mi dokończyć obiad
zapomniałam pisać że w środe byłam na wizycie patronażowej u pediatry i Zuzinka waży już 2960
Czekam teraz na tż zjemy obiad troche polenimy i na spacer i może na troche do teściów wejdziemy żeby nie było
asienka_182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 13:58   #1683
moniska139
Zadomowienie
 
Avatar moniska139
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 943
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez Jess922 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wasze dzieci juz widza ? Moj ma dzis 12 dni i nie skupia jeszcze na nas wzroku, wiec stwierdzam, ze jeszcze nie widzi..
Moja Pola jutro będzie mieć 2 tygodnie i gdy jej się coś przesuwa przed oczami to zagląda, np dłoń. Na nas tez jeszcze nie zagląda, ale nie ma na co. Ja na twarzy wyglądam gorzej niż w gimnazjum
moniska139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 14:17   #1684
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

hej My dzisiaj kończymy miesiąc

a ja wpadam z pytaniem : od kiedy dziecko może gaworzyć? Bo nasz Iguś jak ma dobry humor i jak się do niego mówi uśmiecha się i wydaje różne dźwięki, a konkretnie samogłoski np "aaaaaa", "eeeeee" Moja mama nie wierzyla i mowila, ze jest jeszcze za maly, dopóki sama nie widziała co wyprawia i zastanawiam sie czy faktycznie w ten sposob reaguje, czy to przypadek, ze wydaje takie dzwieki akurat wtedy jak sie do niego mowi...


tak poza tym to bylam wczoraj na konsultacji dot rehabilitacji. Lekarz genialny! Tzn jak go zobaczylam jak otwiera gabinet, to mialam ochote zabrac Malego i jechac do domu Facet wyglada, jak żywcem od pługu odciągnięty ale to tylko pierwsze wrazenie... w rzeczywistości jest bardzo sympatyczny i wydaje mi sie, ze tez profesjonalny Ledwo usiadlam na krzesle, zdazylam tylko powiedziec "dzien dobry" a on wstal i od razu zaczal sprawdzac Malemu szyje... W szoku bylam, bo nie wiedzial z czym przyszlam, bo jak sie okazalo w rejestracji pomylily karty i przyniosly dziecka o takim samym imieniu i nazwisku tylko ur w 2009 roku...
Co do tej glowki, to lekarz powiedzial, ze to nie jest zwiazane z ulozeniem w brzuchu, tylko z porodem. Ponoc tak sie dzieciom dzieje, jesli porod byl ciezki. No w moim przypadku parte mialam 1h55min bo glowka byla duza i nie mogla sie obnizyc...
Ponic rehabilitacja nie jest konieczna, bo ok 4 mc zycia powinbno sie to samo uksztaltowac, jednak dostalam skierowanie na 10 polgodzinnych spotkan, bo jak lekarz stwierdzil : Maly czuje przez to pewien dyskomfort, wiec lepiej mu ulzyc wczesniej
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 14:26   #1685
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

mms gaworzenie to chyba nie jedna literka tylko cos w stylu,, aaaguu,,,, geee,,,, buuu,, itd i takie odglosy przechodzace jej nie wiem jak napisac... Jak gardlo plukasz to taki dzwiek jest... Nasz ma 3 tyg i tez dzwieki z siebie wydaje jak do niego mowie... Wlasnie takie,, aaaa,,,, eee,, ale do gaworzenia jeszcze daleko.

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Jess dziecko ponoc od razu widzi z bliska na ok 20cm. Ale nie wodzi za glosem lub twarza. Nasz powolutku jak leże blisko niego spogladac na mnie zaczyna, co raz częściej sie rozglada i juz zauwaza maskotki które mu kładę. Np ma taka szara myszkę z czerwonym nosem, wpatruje sie w nia. Mysle ze tą czerwien na nosie dostrzega.
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 14:45   #1686
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez Jess922 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wasze dzieci juz widza ? Moj ma dzis 12 dni i nie skupia jeszcze na nas wzroku, wiec stwierdzam, ze jeszcze nie widzi..
Moja zaczęła dopiero jak skończyła 4 tygodnie, dzisiaj fizjoterapeutka mi mówiła że dziecko powinno skupiać wzrok dopiero między 4 a 6 tygodniem
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 14:47   #1687
Jess922
Zakorzenienie
 
Avatar Jess922
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 093
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
mms gaworzenie to chyba nie jedna literka tylko cos w stylu,, aaaguu,,,, geee,,,, buuu,, itd i takie odglosy przechodzace jej nie wiem jak napisac... Jak gardlo plukasz to taki dzwiek jest... Nasz ma 3 tyg i tez dzwieki z siebie wydaje jak do niego mowie... Wlasnie takie,, aaaa,,,, eee,, ale do gaworzenia jeszcze daleko.

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Jess dziecko ponoc od razu widzi z bliska na ok 20cm. Ale nie wodzi za glosem lub twarza. Nasz powolutku jak leże blisko niego spogladac na mnie zaczyna, co raz częściej sie rozglada i juz zauwaza maskotki które mu kładę. Np ma taka szara myszkę z czerwonym nosem, wpatruje sie w nia. Mysle ze tą czerwien na nosie dostrzega.
To wiem, ze widzi na ok 20cm i ze na poczatku widzi obrazy do gory nogami, ale zastanawiam sie kiedy powinien wodzic wzrokiem za przedmiotami. No nic czekamy.
Nie potrzebnie panikuje, ale obydwoje mamy wade wzroku i juz mi przez mysl przeszlo, ze moze nie widziec w ogole

---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
Moja zaczęła dopiero jak skończyła 4 tygodnie, dzisiaj fizjoterapeutka mi mówiła że dziecko powinno skupiać wzrok dopiero między 4 a 6 tygodniem
uff ! dzieki
__________________
Synek
Jess922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-29, 14:57   #1688
ankaaa206
Wtajemniczenie
 
Avatar ankaaa206
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 726
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
hej My dzisiaj kończymy miesiąc

a ja wpadam z pytaniem : od kiedy dziecko może gaworzyć? Bo nasz Iguś jak ma dobry humor i jak się do niego mówi uśmiecha się i wydaje różne dźwięki, a konkretnie samogłoski np "aaaaaa", "eeeeee" Moja mama nie wierzyla i mowila, ze jest jeszcze za maly, dopóki sama nie widziała co wyprawia i zastanawiam sie czy faktycznie w ten sposob reaguje, czy to przypadek, ze wydaje takie dzwieki akurat wtedy jak sie do niego mowi...


tak poza tym to bylam wczoraj na konsultacji dot rehabilitacji. Lekarz genialny! Tzn jak go zobaczylam jak otwiera gabinet, to mialam ochote zabrac Malego i jechac do domu Facet wyglada, jak żywcem od pługu odciągnięty ale to tylko pierwsze wrazenie... w rzeczywistości jest bardzo sympatyczny i wydaje mi sie, ze tez profesjonalny Ledwo usiadlam na krzesle, zdazylam tylko powiedziec "dzien dobry" a on wstal i od razu zaczal sprawdzac Malemu szyje... W szoku bylam, bo nie wiedzial z czym przyszlam, bo jak sie okazalo w rejestracji pomylily karty i przyniosly dziecka o takim samym imieniu i nazwisku tylko ur w 2009 roku...
Co do tej glowki, to lekarz powiedzial, ze to nie jest zwiazane z ulozeniem w brzuchu, tylko z porodem. Ponoc tak sie dzieciom dzieje, jesli porod byl ciezki. No w moim przypadku parte mialam 1h55min bo glowka byla duza i nie mogla sie obnizyc...
Ponic rehabilitacja nie jest konieczna, bo ok 4 mc zycia powinbno sie to samo uksztaltowac, jednak dostalam skierowanie na 10 polgodzinnych spotkan, bo jak lekarz stwierdzil : Maly czuje przez to pewien dyskomfort, wiec lepiej mu ulzyc wczesniej
To sie nazywa głużenie inaczej gruchanie czyli jak najbardziej normalne

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Cytat:
Napisane przez moniska139 Pokaż wiadomość
Moja Pola jutro będzie mieć 2 tygodnie i gdy jej się coś przesuwa przed oczami to zagląda, np dłoń. Na nas tez jeszcze nie zagląda, ale nie ma na co. Ja na twarzy wyglądam gorzej niż w gimnazjum
Moja Jula po skonczonych 2 tyg zaczela bardziej skupiac wzrok, tylko jej aktywnosc to nadal 30 min dziennie bo non stop spi :-D

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Pytanie z innej beczki jak ubieracie maluchy na spacer, dajecie ta przykrywke.do gondoli? Kocyk?
__________________
Nikoś

Julka
ankaaa206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 15:01   #1689
Jess922
Zakorzenienie
 
Avatar Jess922
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 093
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez ankaaa206 Pokaż wiadomość
To sie nazywa głużenie inaczej gruchanie czyli jak najbardziej normalne

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------



Moja Jula po skonczonych 2 tyg zaczela bardziej skupiac wzrok, tylko jej aktywnosc to nadal 30 min dziennie bo non stop spi :-D

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Pytanie z innej beczki jak ubieracie maluchy na spacer, dajecie ta przykrywke.do gondoli? Kocyk?
Ja daje na materac flanele, do tego kocyk i ta przykrywke. kocyk w zaleznosci od pogody. A maly body krotki albo dlugi rekaw i skarpetki,bez czapki
__________________
Synek
Jess922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 15:04   #1690
ankaaa206
Wtajemniczenie
 
Avatar ankaaa206
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 726
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez Jess922 Pokaż wiadomość
Ja daje na materac flanele, do tego kocyk i ta przykrywke. kocyk w zaleznosci od pogody. A maly body krotki albo dlugi rekaw i skarpetki,bez czapki
No to ja przegrzewam mala, niby 2 dziecko a kurde mam problem jak ja ubrac.
__________________
Nikoś

Julka
ankaaa206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 15:06   #1691
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez ankaaa206 Pokaż wiadomość
To sie nazywa głużenie inaczej gruchanie czyli jak najbardziej normalne

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------



Moja Jula po skonczonych 2 tyg zaczela bardziej skupiac wzrok, tylko jej aktywnosc to nadal 30 min dziennie bo non stop spi :-D

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Pytanie z innej beczki jak ubieracie maluchy na spacer, dajecie ta przykrywke.do gondoli? Kocyk?
Ja nie daję... Przykrywam tylko Małemu nóżki cienką pieluszką (żeby chronić je przed słońcem) i tyle
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-29, 15:09   #1692
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

No Laseczki doczekalam się. Po długim i ciężkim porodzie o 1225 na świat przyszła Panna Natalia. 60 cm 3870 g szczęścia;-)
Księżniczka is in the Castle :-D
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 15:10   #1693
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez ankaaa206 Pokaż wiadomość
No to ja przegrzewam mala, niby 2 dziecko a kurde mam problem jak ja ubrac.
podobno wychodząc na spacer dziecku nalezy ubrać jedną warstwę więcej niż sobie, ale ja się tego nie trzymam... Czy idę na spacer, jadę do sklepu czy do lekarza- zakładam tylko body i nic więcej Oczywiście wtedy, kiedy jest gorąco (czyli ok 30 stopni)... W chłodniejsze dni (takie jak dziś-27 stopni) mam zamiar ubrać mu bawełniane body z długim rękawem i bawełniane spodnie (ale tylko dlatego, że wyjdziemy na zewnątrz za jakieś 2 h dopiero więc jeszcze się ochłodzi pewnie). Czapki nie zakładam w ogóle praktycznie - tylko wtedy, gdy jest naprawdę wietrznie
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 15:10   #1694
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez Jess922 Pokaż wiadomość
To wiem, ze widzi na ok 20cm i ze na poczatku widzi obrazy do gory nogami, ale zastanawiam sie kiedy powinien wodzic wzrokiem za przedmiotami. No nic czekamy.
Nie potrzebnie panikuje, ale obydwoje mamy wade wzroku i juz mi przez mysl przeszlo, ze moze nie widziec w ogole

---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------



uff ! dzieki
A ja byłam u neurologa to powiedział że mała dopiero ZACZYNA wodzić wzrokiem i to jak najbardziej normalne a miała wtedy już 5 tygodni
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 15:11   #1695
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
No Laseczki doczekalam się. Po długim i ciężkim porodzie o 1225 na świat przyszła Panna Natalia. 60 cm 3870 g szczęścia;-)
Księżniczka is in the Castle :-D
wow piękna waga no i będziesz miała Małą modelkę chyba GRATULACJE
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 15:11   #1696
dd1dd
Zakorzenienie
 
Avatar dd1dd
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie :]
Wiadomości: 3 603
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez Jess922 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wasze dzieci juz widza ? Moj ma dzis 12 dni i nie skupia jeszcze na nas wzroku, wiec stwierdzam, ze jeszcze nie widzi..
Moja patrzy na mnie jak do niej mówię Nawet dzisiaj w łóżeczku leżała, była głupia teściowa i ja i jak ja zaczęłam mówić to szukała mnie i patrzyła na mnie
Cytat:
Napisane przez moniska139 Pokaż wiadomość
Moja Pola jutro będzie mieć 2 tygodnie i gdy jej się coś przesuwa przed oczami to zagląda, np dłoń. Na nas tez jeszcze nie zagląda, ale nie ma na co. Ja na twarzy wyglądam gorzej niż w gimnazjum
na pewno nie jest tak źle
Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
hej My dzisiaj kończymy miesiąc
ale leci
Cytat:
Napisane przez ankaaa206 Pokaż wiadomość
Pytanie z innej beczki jak ubieracie maluchy na spacer, dajecie ta przykrywke.do gondoli? Kocyk?
ja daję tylko kocyk, nie użyłam jeszcze przykrywki
__________________
dd1dd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 15:12   #1697
ankaaa206
Wtajemniczenie
 
Avatar ankaaa206
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 726
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
No Laseczki doczekalam się. Po długim i ciężkim porodzie o 1225 na świat przyszła Panna Natalia. 60 cm 3870 g szczęścia;-)
Księżniczka is in the Castle :-D
Gratulacje!!!
__________________
Nikoś

Julka
ankaaa206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 15:13   #1698
dd1dd
Zakorzenienie
 
Avatar dd1dd
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie :]
Wiadomości: 3 603
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
No Laseczki doczekalam się. Po długim i ciężkim porodzie o 1225 na świat przyszła Panna Natalia. 60 cm 3870 g szczęścia;-)
Księżniczka is in the Castle :-D
Gratuluję Jaka długa Natalka Zdrówka kochane
__________________
dd1dd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 15:14   #1699
Molise
Zakorzenienie
 
Avatar Molise
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 623
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Gratulacje vea !
__________________





Leon
Molise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-29, 15:28   #1700
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
No Laseczki doczekalam się. Po długim i ciężkim porodzie o 1225 na świat przyszła Panna Natalia. 60 cm 3870 g szczęścia;-)
Księżniczka is in the Castle :-D

Ojejku nareszcie!!!!!!!!!

Gratuluję kochana!!!
Dużo zdrówka dla Was
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 15:38   #1701
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
No Laseczki doczekalam się. Po długim i ciężkim porodzie o 1225 na świat przyszła Panna Natalia. 60 cm 3870 g szczęścia;-)
Księżniczka is in the Castle :-D
Widziałam juz na FB fote 😄😀😘😁
Gratuluję raz jeszcze... Ale dluuuuga panna. Modelka mała 😄
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 15:39   #1702
beaciorq
Zadomowienie
 
Avatar beaciorq
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 401
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Czesc dziewczyny nie nadrobie was
My od wczoraj w domku i uczymy się nowej roli. Na razie jest ciezko bo jeszcze mnie boli za bardzo nie noszę synka na rekach bo bardzo mi ciezko... juz w dniu urodzin niesamowicie pogryzl mi sutki do krwi i nie moglam go przystawiac wiec leciał na butli... dopiero wczoraj zaczelan sciagac laktatorem bo zrobil mi sie nawal ale nie udalo mi sie za dużo sciagnac max 40ml z obu piersi a dalej byly twarde jak kamień. Podawalismy mm plus to co sciagnelam. Dzisiaj karmimy z kapturkami i nie dawalismy mm i karmimy na zadanie czyli co ok 2h.

Mam pytanko czy wasze dzieci tez tak histeryzuja przy zmianie pieluchy? Jezeli przebieramy przed karmieniem ti jest syrena ale jeśli po karmieniu to spokojniutki

Nie wiem na ile uda mi sie tu zagladac... za bardzo nie mam czasu bo jak maluch spi to ja razem z nim odpoczywam jeszcze
beaciorq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 15:57   #1703
agnes_074
agnes
 
Avatar agnes_074
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 178
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
No Laseczki doczekalam się. Po długim i ciężkim porodzie o 1225 na świat przyszła Panna Natalia. 60 cm 3870 g szczęścia;-)
Księżniczka is in the Castle :-D
Vea, gratuluję!:ro za:
Teraz wracaj szybko do sił! Zdrówka Wam życzę! I spokojnych dni i nocy!
agnes_074 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 16:17   #1704
moniska139
Zadomowienie
 
Avatar moniska139
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 943
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Vea gratuluję
Cytat:
Napisane przez beaciorq Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny nie nadrobie was
My od wczoraj w domku i uczymy się nowej roli. Na razie jest ciezko bo jeszcze mnie boli za bardzo nie noszę synka na rekach bo bardzo mi ciezko... juz w dniu urodzin niesamowicie pogryzl mi sutki do krwi i nie moglam go przystawiac wiec leciał na butli... dopiero wczoraj zaczelan sciagac laktatorem bo zrobil mi sie nawal ale nie udalo mi sie za dużo sciagnac max 40ml z obu piersi a dalej byly twarde jak kamień. Podawalismy mm plus to co sciagnelam. Dzisiaj karmimy z kapturkami i nie dawalismy mm i karmimy na zadanie czyli co ok 2h.

Mam pytanko czy wasze dzieci tez tak histeryzuja przy zmianie pieluchy? Jezeli przebieramy przed karmieniem ti jest syrena ale jeśli po karmieniu to spokojniutki

Nie wiem na ile uda mi sie tu zagladac... za bardzo nie mam czasu bo jak maluch spi to ja razem z nim odpoczywam jeszcze
U nas tez jest histeria przy zmianie pieluszki i jak się rozbieramy do kąpieli, to też już wie co ją czeka i syrena się uruchamia taki mały brudasek z niej jest
moniska139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 16:30   #1705
Mirabelka_90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 693
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Dziękuje kochane chyba po prostu miałam chwilowy spadek formy, juz jest lepiej chodzi chyba o to, ze mam stresa przed zostaniem sama z dziećmi, tż miesiac był w domu a tu teraz "bum" i bede sama z dwójka dzieci od 8.00 do 22.00. Ale nooo... Przecież dam radę !

No i tak piszecie o tych ranach po cc, mnie tez czasami cos gdzieś zaboli, zakłuje itd. Ale to sa takie chwilowe, nie dokuczają jakos szczegolnie boje sie jedynie wlasnie tego jak zostanę sama z dzieciakami, ze zacznie sie noszenie ciężkich rzeczy itd i wtedy bede nadwyrężać ten brzuch... A chcąc nie chcąc muszę dziecko zaprowadzić/odebrać ze szkoły (w szkole tez na drugie piętro isc po niego), tu zajęcia dodatkowe, baseny itd... I wszędzie noszenie małej..
Rzeczywiście tyle godzin samej z dziećmi to na pewno ciężko. ale dasz radę kochana. a długo Tż ma taki grafik?
Cytat:
Napisane przez beaciorq Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny nie nadrobie was
My od wczoraj w domku i uczymy się nowej roli. Na razie jest ciezko bo jeszcze mnie boli za bardzo nie noszę synka na rekach bo bardzo mi ciezko... juz w dniu urodzin niesamowicie pogryzl mi sutki do krwi i nie moglam go przystawiac wiec leciał na butli... dopiero wczoraj zaczelan sciagac laktatorem bo zrobil mi sie nawal ale nie udalo mi sie za dużo sciagnac max 40ml z obu piersi a dalej byly twarde jak kamień. Podawalismy mm plus to co sciagnelam. Dzisiaj karmimy z kapturkami i nie dawalismy mm i karmimy na zadanie czyli co ok 2h.

Mam pytanko czy wasze dzieci tez tak histeryzuja przy zmianie pieluchy? Jezeli przebieramy przed karmieniem ti jest syrena ale jeśli po karmieniu to spokojniutki

Nie wiem na ile uda mi sie tu zagladac... za bardzo nie mam czasu bo jak maluch spi to ja razem z nim odpoczywam jeszcze
a u mnie histeria dopóki pampersa nie rozepnę;d królewicz po małym siusiu już grymasi;d a kąpiel uwielbia
Mirabelka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 16:56   #1706
Molise
Zakorzenienie
 
Avatar Molise
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 623
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Dziewczyny mam pytanie - ile siusiały wasze dzieciaczki w pierwszej dobie/dwóch ? Mam wrażenie, że u nas pieluszka albo sucha albo kupa. Jakieś siku poszło, bo na pampersie był ceglasty osad (moczany). Zgłaszałam położnym, lekarzowi, wszyscy twierdzą, że może nie zauważyłam siku. Chyba, że tych siuśkoe jest tak mało na początku, ze faktycznie mozna nie zauważyć ?
__________________





Leon
Molise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 17:05   #1707
Kitsi
Zadomowienie
 
Avatar Kitsi
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 129
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
No Laseczki doczekalam się. Po długim i ciężkim porodzie o 1225 na świat przyszła Panna Natalia. 60 cm 3870 g szczęścia;-)
Księżniczka is in the Castle :-D
Gratulacje!

U nas dziś spacerek bardzo udany, mały był grzeczny, dokarmialam na ławce cyckiem i dalej spał. Dziwi mnie tylko ze raz zje butelkę i spi 3h a czasami zje tyle samo i spi 1,5h niewiem od czego to zależy. Podobno mu sie jeszcze unormuje, bo jest jeszcze malutki, tak mówiła położna, a jak było u was?
Jeżeli chodzi o butelkę,to powiem wam zd zdecydowałam sie na medele.maly umie z niej pic wiec zostaniemy przy nich.myslalam ze jak raz nie chciał to nie bedzie chciał,ale jak raz mu sie udało,to teraz juz pije ładnie
__________________
synuś mamusi <3
Kitsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 17:20   #1708
Acka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 664
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Hej dziewczyny
Witam sie juz z domu.Wyszlam co prawda w pn ale niemam na nic czasu.Maly ciagle wisi na cycku.Zaczyna mnie to przerastac.Co go odkladam placze za 10min a jak daje do cyca usypia i spi na cycu.cwaniak sie chce przytulac to normalne ale ja nie moge nic zrobic W dzien to 2h maxymalnie przespi ciagiem.Raz chyba sie zdarzylo ze spal 3.
Poza tym karmie piersia i lewego sutka tak mam poranionego ze wyje z bolu jak go przykladam.Czasem wymiekam i zastanawiam sie nas modyfikowanym.Nie wiedzialam ze to karmienie to takie wyzwanie
Co do przewijania moj tez czesto placze ale nie zawsze.Ale zato za kazdym razem sika!Tyle razy mi sie zdarzylo ze juz prawie gotowe a tu hlus Dzis dla odmiany strzelil kupe na przewijak
vea gratulacje
Chyba malo juz nas zostalo do rozpakowania?
Acka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 17:23   #1709
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez Kitsi Pokaż wiadomość
Gratulacje!



U nas dziś spacerek bardzo udany, mały był grzeczny, dokarmialam na ławce cyckiem i dalej spał. Dziwi mnie tylko ze raz zje butelkę i spi 3h a czasami zje tyle samo i spi 1,5h niewiem od czego to zależy. Podobno mu sie jeszcze unormuje, bo jest jeszcze malutki, tak mówiła położna, a jak było u was?

Jeżeli chodzi o butelkę,to powiem wam zd zdecydowałam sie na medele.maly umie z niej pic wiec zostaniemy przy nich.myslalam ze jak raz nie chciał to nie bedzie chciał,ale jak raz mu sie udało,to teraz juz pije ładnie

Ja juz tez o tym z polozna rozmawialam...
Szczegolnie w te upaly mały czasami juz po 1,5 chciał znowu cyca...
Pow.mi , ze to normalne
Nam tez chce sie pic bardziej jak tak ciepło jest
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 17:25   #1710
martulka0991
Zadomowienie
 
Avatar martulka0991
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 1 411
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 9 :)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
No Laseczki doczekalam się. Po długim i ciężkim porodzie o 1225 na świat przyszła Panna Natalia. 60 cm 3870 g szczęścia;-)
Księżniczka is in the Castle :-D
Gratulacje!!! No no dlugonoga Natalia ;-) miss wizazu będzie ;-)
Cytat:
Napisane przez Molise Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie - ile siusiały wasze dzieciaczki w pierwszej dobie/dwóch ? Mam wrażenie, że u nas pieluszka albo sucha albo kupa. Jakieś siku poszło, bo na pampersie był ceglasty osad (moczany). Zgłaszałam położnym, lekarzowi, wszyscy twierdzą, że może nie zauważyłam siku. Chyba, że tych siuśkoe jest tak mało na początku, ze faktycznie mozna nie zauważyć ?
U naszego malego tez na poczatku nie bylo siusiu, w pieluszkach byla tylko smolka a pozniej kupka a dopiero moze koniec 2doby moze dopiero nawet w 3 pojawilo sie i pozniej na wizycie osikal doktorke ;-)
martulka0991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-12 23:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:15.