Mamusie styczniowe 2016, cz. III - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-15, 21:11   #4381
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Mi gin i położna mówili że prawidłowy przyrost wagi to ok 12-14 kg. Wiec póki nie przytyje więcej np 16 czy 20 kg to nie przejmuje. Ale jak czytam niektóre fora i tam dziewczyny piszą, że przytula 5 kg i wielki lament, to coś jest nie tak.

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Ja mam o tyle dobrze, że jak na razie mi te słodycze nie podchodzą.
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-15, 21:17   #4382
medeline
Zakorzenienie
 
Avatar medeline
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 532
GG do medeline
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Misie polarne by utrzymać ciążę tyją 200kg. Co to te 20 naszych
__________________

30.12.2012
26.04.2014
medeline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-15, 21:22   #4383
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Kinga przyrost tez zalezy od wyjsciowej masy. Osoby z nadwaga nie powinny przytyc chyba wiecej niz 8-10 kg...

Jest gdzies na necie aplikacja I wylicza Ci prawidlowy przyrost przy konkretnej wadze I wzroscie ale teraz z telefonu nie znajde
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-15, 21:28   #4384
Magdusiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Magdusiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 496
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Cytat:
Napisane przez medeline Pokaż wiadomość
Misie polarne by utrzymać ciążę tyją 200kg. Co to te 20 naszych
Haha dobre :-D i tego sie trzymajmy
__________________


Serduszko malutkie

Magdusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-15, 21:30   #4385
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Cytat:
Napisane przez medeline Pokaż wiadomość
Misie polarne by utrzymać ciążę tyją 200kg. Co to te 20 naszych
Zawsze to jakieś pocieszenie

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Kinga przyrost tez zalezy od wyjsciowej masy. Osoby z nadwaga nie powinny przytyc chyba wiecej niz 8-10 kg...

Jest gdzies na necie aplikacja I wylicza Ci prawidlowy przyrost przy konkretnej wadze I wzroscie ale teraz z telefonu nie znajde
Niby tak, kg to ciężki temat i bardzo indywidualny, jedna przytyje 20kg druga 5 kg i też jest ok.
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-15, 21:32   #4386
Magdusiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Magdusiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 496
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

W du... z kg i cialem wazne zeby dziecko bylo zdrowe i silne i tyle.
__________________


Serduszko malutkie

Magdusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-15, 21:33   #4387
medeline
Zakorzenienie
 
Avatar medeline
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 532
GG do medeline
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Poza tym czasem to woda się zbiera a na to już nic nie da się poradzić
__________________

30.12.2012
26.04.2014
medeline jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-15, 21:33   #4388
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Cytat:
Napisane przez Magdusiaaa Pokaż wiadomość
W du... z kg i cialem wazne zeby dziecko bylo zdrowe i silne i tyle.
Zgadzam się w 100 %
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-15, 21:35   #4389
pietrusiowata
Rozeznanie
 
Avatar pietrusiowata
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 682
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Gdzieś przeczytałam, że dziecko, wody płodowe, łożysko i pokarm w piersiach na koniec ciąży ważą razem 9-10 kg. Nie dajmy się zwariować

Najważniejsze, żeby sobie nie zrobić krzywdy na własne życzenie i potem się całe życie nie zmagać z balastem
__________________
Nasz ślub 07.09.2013
pietrusiowata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-15, 21:38   #4390
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Cytat:
Napisane przez medeline Pokaż wiadomość
Poza tym czasem to woda się zbiera a na to już nic nie da się poradzić
O tak u mnie na drugi dzień po zabiegu, przez przestymulowanie zebrało się tyle wody w ciągu niecałej doby, że już w płucach miałam i brzuch wywaliło większy niż mam teraz i od razu + 6 kg. I zanim mi zeszły te kg i cała woda to długo zeszło, przy pomocy leków i kroplówek przez pierwsze 3 dni ledwo kg. Woda może bardzo długo się utrzymywać i dużo ważyć
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-15, 21:39   #4391
koktajlowa7
Rozeznanie
 
Avatar koktajlowa7
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Ustroń
Wiadomości: 997
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Ja jakoś specjalnie nie przejmuję sie przyrostem wagi, kurcze przecież jestem w ciąży, a nie chodzę na fitness i jestem na super diecie. Teraz ważne, aby maleństwo się dobrze rozwijało, a wagą zajmę się po porodzie.

To wy gdzieś chodzicie na glukozę, ja mam u swojego gin w dzień wizyty.
Zazdro ja muszę do przychodni rodzinnej jechać na glukozę, a jeżeli się okaże, że tam nie robią no to do laboratorium.
Czyli u Ciebie ogólnie jakoś lepiej to jest rozwiązane
koktajlowa7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-15, 21:42   #4392
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Cytat:
Napisane przez koktajlowa7 Pokaż wiadomość
Zazdro ja muszę do przychodni rodzinnej jechać na glukozę, a jeżeli się okaże, że tam nie robią no to do laboratorium.
Czyli u Ciebie ogólnie jakoś lepiej to jest rozwiązane
Właśnie z tego co piszecie, to wy dużo tych badań macie poza gabinetem gin (w sensie tam gdzie przyjmuje) i po wyniki gdzieś chodzicie. Ja mam wszystko u niego, jedynie na test Papa jechałam do przychodni genetycznej, ale wyniki już były u niego.
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-15, 21:50   #4393
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Dziecko zdrowe ale I mama musi byc zdrowa zeby sie potem dzidziusiem zajac mi na zdrowie nie wyszlo przytycie 20 kg. Mowie tutaj tez o zdrowiu psychicznym. Do dzisiaj nie potrafie zaakceptowac tego jak zmienilo sie moje cialo.

Wiem po prostu ze w drugiej ciazy czlowiek jest madrzejszy I nie pozwala sobie na slodycze codziennie, podwojne obiady itd... nijak to sie ma do zdrowia dziecka przeciez
Nie pisze tego w zlej wierze tylko z wlasnego doswiadczenia
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-15, 22:30   #4394
niepozorna
Zakorzenienie
 
Avatar niepozorna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 016
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Cytat:
Napisane przez medeline Pokaż wiadomość
Misie polarne by utrzymać ciążę tyją 200kg. Co to te 20 naszych

Hehe dokładnie
Ja jestem na plus jakieś 4kg, teraz pewnie dopiero zacznie przybywać...
__________________
Instagram
♥♥♥

Prostujemy zą
bki
niepozorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-15, 22:39   #4395
kogielmogiel
Rozeznanie
 
Avatar kogielmogiel
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 882
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Hej od dwóch dni nadrabiam Wasze posty i wreszcie jestem na bieżąco
Nie dam rady odnieść sie do wszystkiego, ale gratuluje udanych wizyt, ja ustaliłam kolejna na 5.10 i musze do tego czasu glukoze zrobic
Dzisiaj nam sie jeszcze goscie zjechali i nie mam kiedy na wizażu posiedzieć

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Dotka u mnie dziewczynka będzie.

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Ja do tej pory to 2,5 kg jestem na plusie
__________________
kogielmogiel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-15, 22:54   #4396
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Ale mi się dzidzia rozbawiła. Juz prawie godzinkę szalej

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:50 ----------

Tez czujecie takie jakby przesuwanie po skórze, nie kopniaczki tylko takie coś innego?
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-15, 23:04   #4397
koktajlowa7
Rozeznanie
 
Avatar koktajlowa7
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Ustroń
Wiadomości: 997
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Ale mi się dzidzia rozbawiła. Juz prawie godzinkę szalej

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:50 ----------

Tez czujecie takie jakby przesuwanie po skórze, nie kopniaczki tylko takie coś innego?
Czasem tak, coś takiego jakby zmieniało pozycję/robiło przewrót ale po brzuchu nic nie widać. Zresztą dzisiaj mało aktywne.
koktajlowa7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-16, 01:20   #4398
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Cytat:
Napisane przez Ewusia_marchew Pokaż wiadomość
ja mam + 5 kg

fajny
ja mam bardzo podobny fasonem, też ze Stradiego, ale krótszy i już nie jestem w stanie sie zapiąć no więc obstawiam że do końca ciąży może Ci nie starczyć, chyba że Twój brzuch będzie wyjątkowo mały

bardzo fajne

hmmmm nie przypominam sobie żeby mi konsystencja przeszkadzała może to zależy od tego w jakiej ilości wody się rozpuści
Ale czasem ci daja juz gotowy roztwor,nawet na dozie mozna kupic,i to wtedy taka zawiesina jest :-P

Ja staram sie trzymać diete,chociaż troche mi przeszkadza w tym praca bo tam nie mam zbytnio warunkow do jedzenia. Troche mnie przeraża ze mala taka chudziutka jest i malo wazy,maz też sie wkurza,mowi ze powinnam regularniej jeść...moze jak prace zostawie
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-16, 06:13   #4399
candyyfloss
Zadomowienie
 
Avatar candyyfloss
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 478
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Pisałam wczoraj z telefonu i mi połączenie zerwało

Ja chcę przytyć maksymalnie 15 kg, więc jeszcze w zapasie zostało mi 10 kg. Mam nadzieję, że do końca ciąży wystarczy

Jeśli chodzi o finansowanie zakupów przez rodziców - jeśli mają takie życzenie, niech finansują. Przecież dla nich to na pewno wielka przyjemność, szczególnie jeśli to pierwszy wnuk. U moich rodziców będzie to 5 wnuk, ale pierwsza wnuczka i są wniebowzięci, więc kupią łóżeczko. U moich teściów to będzie pierwszy wnuk w ogóle i zadeklarowali wózek oraz fotelik. Dadzą tyle, ile będą chcieli, a resztę my dołożymy i już. A jak się rozmyślą, to nie będę lamentować, bo na to wszystko mam już odłożone pieniądze.

Mój pępek też jest płytszy, ale m.in. też dlatego że zszyty po laparoskopii. Mam nadzieję, że szwy nie puszczą Koleżanka jest w 33 t ciąży i też po laparoskopii i na razie jest ok.

Ja w październiku muszę się wziąć za poważne zakupy, bo ... naprawdę prawie nic nie mam Jednak jakoś nie mogę się zebrać, żeby przejrzeć allegro i inne sklepy.
candyyfloss jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-16, 06:44   #4400
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Hejo ja już w pracy tz pojechał w delegację znowu. Smutno mi jakoś było dziś rano że znowu jedzie

Wiecie dziecko zdrowe super. Ale zgadzam się z zuken - to się tak wydaje ze a zrzuce po porodzie. A po porodzie może nie być wystarczająco siły, nowa rola może za bardzo przygniesc. Jednak jedzenie słodyczy, słonego itp nijak ma się do zdrowia naszego dzidziusia - więcej witamin przyniesie mu marchewka niż cola Ja już mam problem z zaakceptowaniem mojego zmieniającego się ciała - brzuszek fajnie mieć no bo dzidzia, ale jednak wiecznie miałam kompleks na tym punkcie. Tyłek mi rośnie, na udach mi wywalilo cellulit... I żeby nie było ja sir bardzo cieszę że.jestem w.ciąży, że dzidzia będzie, kocham ta kruszynke i nie obarczam jej za to wina. Jednak nie kocham swojego ciała i tu jest problem.. Zdrowa mama - zdrowe dziecko. Zwłaszcza psychicznie. I to że ja przytyje teraz 20 kg i będę miała zdrowe dziecko nie wpłynie pozytywnie na moje samopoczucie po porodzie. Martwię się trochę ta moja mała waga, ale z drugiej strony cieszę. Mam zamiar nie przekroczyć 70kg, czyli ogólnie przytyć ok14-13 kg.
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-16, 07:29   #4401
candyyfloss
Zadomowienie
 
Avatar candyyfloss
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 478
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Zgadzam się, że nie można sobie folgować, ale też przesadne liczenie kilogramów nie jest dobre. Wszędzie trzeba zachować umiar

Wyznaczyłam sobie granicę max. 15 kg, ale jak uda się przytyć mniej, to spoko. Na siłę nie będę się obżerać

Aaaa któraś z Was wstawiała komplet pościeli - piękny jest

Dziś przyjdą do mnie dżinsy ciążowe. Mam nadzieję, że będą dobre

Edytowane przez candyyfloss
Czas edycji: 2015-09-16 o 07:45
candyyfloss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-16, 07:42   #4402
Kasiulenkowo
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulenkowo
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 4 328
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

cześć jutro mąż wziął urlop żeby iść ze mną na glukozę
__________________
Opinia wyrażona w poście jest
aktualna jedynie w momencie jej pisania.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany
punktu widzenia w każdej chwili.



Kasiulenkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-16, 07:51   #4403
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Ja chcialabym teraz przytyc jakies 10 kg tylko... poki co przytylam 3,5 wiec jest ok

Nie mozna przesadzic w zadna strone

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:49 ----------

Kasiulenkowo maz sie zaangazowal na maksa hehe ale super bo nie bedzie Ci sie az tak nudzic przez tyle czasu

Moj maz tez musi wziac chyba jakis dzien urlop bo ktos musi z corka zostac jak ja pojde na to badanie...
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-16, 07:52   #4404
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Nadrobilam Was, w koncu

Co do kupowania rzeczy przez rodzicow, moja mama bardzo chciala kupic Mlodemu lozeczko, uparla sie i juz. Ja jej tylko powiedzialam jakie chce, a ona wziela i kupila. Nie prosilam o to. Tak samo z calym wyposazeniem do lozeczka. Tez chciala kupic. Nie moge jej tego zabronic, bo widze jak sie cieszy. Jak wczoraj konczylysmy pokoik, ja skrecalam lozeczko, to mowila, ze jeszcze firanki, zaslonki i bedzie piekny pokoj. Wczoraj nawet wieczorem ja juz w lozku bylam, to mowila, ze siedzi sobie w kuchni, drzwi do malego pokoju otwarte i podziwia swoje dzielo. Jak moglabym jej zabierac tyle radosci? Darek, maz mojej mamy, tez juz zaczal ciuszkowe szalenstwo. Tesciowa to samo. Nawet jak tlumacze, ze juz mam, ze nie potrzebuje, to i tak przyjme, zeby nikomu nie bylo przykro
Tata moj powiedzial tylko, ze da mi po swojej corce ubranka i fotelik, bo jej juz nie bedzie potrzebny.

Nie wymagam od nikogo nic, dla mojej mamy to pierwszy wnuk, dla tesciowej drugi, ale z pierwszym nie ma kontaktu :-(

Co do wagi, zobacze jutro, ide na badania ile przytylam, ale ja nie jem slodyczy, fakt czasami dojadam np drugi obiad (jedno danie) po 2h od obiadu, ale ja tez tak mialam przed ciaza. Wiadomo, ze nie wciskam w siebie jak nie mam ochoty. Tlusto tez raczej staram sie nie jesc. Czasami kupie sobie paczka, zeby sobie zmienic smak. Zachcianek na slodkie nie mam, tylko miecho

Aaa i musze sie przekonac do soku z burakow, od 27 tc jest bardzo duze zapotrzebowanie na zelazo.
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-16, 08:00   #4405
Kasiulenkowo
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulenkowo
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 4 328
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Ja chcialabym teraz przytyc jakies 10 kg tylko... poki co przytylam 3,5 wiec jest ok

Nie mozna przesadzic w zadna strone

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:49 ----------

Kasiulenkowo maz sie zaangazowal na maksa hehe ale super bo nie bedzie Ci sie az tak nudzic przez tyle czasu

Moj maz tez musi wziac chyba jakis dzien urlop bo ktos musi z corka zostac jak ja pojde na to badanie...
chciałam żeby szedł ze mną
__________________
Opinia wyrażona w poście jest
aktualna jedynie w momencie jej pisania.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany
punktu widzenia w każdej chwili.



Kasiulenkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-16, 08:26   #4406
czarnulax
Zakorzenienie
 
Avatar czarnulax
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 14 010
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Witam się w 25 tygodniu

kinga tak, mąż nawet wczoraj poczuł jak się mała jakby przesuwała, ocierała (?) i on to czuł jako łaskotanie

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Wiecie dziecko zdrowe super. Ale zgadzam się z zuken - to się tak wydaje ze a zrzuce po porodzie. A po porodzie może nie być wystarczająco siły, nowa rola może za bardzo przygniesc. Jednak jedzenie słodyczy, słonego itp nijak ma się do zdrowia naszego dzidziusia - więcej witamin przyniesie mu marchewka niż cola Ja już mam problem z zaakceptowaniem mojego zmieniającego się ciała - brzuszek fajnie mieć no bo dzidzia, ale jednak wiecznie miałam kompleks na tym punkcie. Tyłek mi rośnie, na udach mi wywalilo cellulit... I żeby nie było ja sir bardzo cieszę że.jestem w.ciąży, że dzidzia będzie, kocham ta kruszynke i nie obarczam jej za to wina. Jednak nie kocham swojego ciała i tu jest problem.. Zdrowa mama - zdrowe dziecko. Zwłaszcza psychicznie. I to że ja przytyje teraz 20 kg i będę miała zdrowe dziecko nie wpłynie pozytywnie na moje samopoczucie po porodzie. Martwię się trochę ta moja mała waga, ale z drugiej strony cieszę. Mam zamiar nie przekroczyć 70kg, czyli ogólnie przytyć ok14-13 kg.
Zgadzam się. Wiadomo, że obsesyjne patrzenie na wagę też jest złe, bo to akurat faktycznie do niczego dobrego nie prowadzi, gdy się matka w ciąży głodzi, ale jednak każdej (albo większości z nas) zależy na tym by przytyć w granicach rozsądku i myśli o tym. Jak się nie uda, trudno, wiadomo. Kg lecieć muszą, no to jest ciąża, ale póki wzrastają jakoś sensownie faktycznie nie ma się czym martwić.
__________________
I ślubuję Ci...
czarnulax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-16, 08:28   #4407
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Przymknelam oko na dywanie u Olki i zaraz musze się zebrać z nią na spacer Nie chce mi się ale przynajmniej ja się dotlenie bo piękna pogoda. I może dzidziuś się obudzi bo coś mało ruchliwe to to dzisiaj w ogóle wczoraj coś z Tż chcieliśmy potegowac, ale dostałam takiego napięcia w brzuchu że aż się wystraszylam przeszło po chwili ale mimo wszystko nie wiem czemu tak. I chyba w końcu dzidziuś przesuwa się do góry bo kopalo wczoraj koło pepka w końcu
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-16, 08:44   #4408
niepozorna
Zakorzenienie
 
Avatar niepozorna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 016
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Tez czujecie takie jakby przesuwanie po skórze, nie kopniaczki tylko takie coś innego?

Ja też to czuję Na brzuchu nic nie widać ale ja czuję jakby się dziecko przesuwało na drugi koniec i po chwili mam tam bardziej wypchnięty brzuch więc to chyba naprawdę on

Czarnula gratki nowego tygodnia
Ja dziś witam się w 24 tygodniu
__________________
Instagram
♥♥♥

Prostujemy zą
bki
niepozorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-16, 09:03   #4409
Magdusiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Magdusiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 496
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Witam sie i ja. Z tym przesuwaniem po brzuszku mam tak samo. Moj od jakiegos czasu szaleje po calym brzuchu. Jeszcze niedawno czulam go tylko z lewej strony czasami popukiwalam tam ja patrze a tu kopniaczki z prawej strony i to daleko daleko od pepka pozniej znowu cm nad pepkiem takze roznie. I odczucia tez bardzo rozne...

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

Niepozorna
Czarnula gratulacje nowych tygodni
__________________


Serduszko malutkie

Magdusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-16, 09:05   #4410
uaoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 280
Dot.: Mamusie styczniowe 2016, cz. III

Cytat:
Napisane przez candyyfloss Pokaż wiadomość
A ja codziennie coś słodkiego muszę zjeść
ja też

Cytat:
Napisane przez Magdusiaaa Pokaż wiadomość
Duzo juz macie wage na +? Bo ja niestety przekroczylam 8kg
Cytat:
Napisane przez Magdusiaaa Pokaż wiadomość
To tylko ja bede guuubas:-P
ja mam już +7kg

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Wiem po prostu ze w drugiej ciazy czlowiek jest madrzejszy I nie pozwala sobie na slodycze codziennie, podwojne obiady itd... nijak to sie ma do zdrowia dziecka przeciez
Nie pisze tego w zlej wierze tylko z wlasnego doswiadczenia
Ja nie jestem mądrzejsza



Dziewczyny wczoraj lekarz przepisał mi NATAMYCYNA UNIA, kupiłam ale czy któraś może stosowała te globulki?
__________________

L. - 10.2011
K. - 01.2016
F. - 11.2017
uaoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-19 07:18:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:53.