Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarby! - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-06, 14:17   #4291
paula_d
Zadomowienie
 
Avatar paula_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 228
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez cynamon_ Pokaż wiadomość
Poznanianka, czuje się w miarę ok, chociaż troszkę słaba jestem i boli mnie obkurczanie macicy jak jasny gwint, głównie podczas karmienia i wtedy tez ze mnie dużo leci
To jest całkowicie normalne kochana. Jak byś się nie oczyszczala to byłby problem. Góra 2 dni i będziesz mogła normalnie funkcjonować. A co do obkurczania to natura juz wie co robi ☺ byłaś nacinana?
__________________

paula_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 14:21   #4292
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Aasik to zaraz Twoja kolejka pewnie

---------- Dopisano o 15:21 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Ładnie porody idą u nas na wątku, jeden za drugim a dziś dopiero 6.11
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 14:34   #4293
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Tylkokasia wspolczuje bolu A jesli chodzi o pory aktywnosci to stosujecie sie do zasady ze w nocy ciemno i cicho a w dzien jasno i glosno? Powinien szybko zalapac. No i jakas rutyna na pewno dobrze robi, czyli przed spaniem np kapiel, masaz, przebieranko w inny niz dzienny ubior i spac. U nas super podzialalo ale tez mialam ku temu warunli. Teraz moze byc trudniej bo nie bedziemy sami, a dodatkowo Ninka ma czasem nocne jazdy :P

A jeszcze odnosnie tego naciecia. Ja tez mialam duze i bolesne ale jechalam na mocniejszych prochach chyba z dwa tyg i ciagle bol zagluszalam... Moze tez popros polozna? Przychodzi u was do domu midwife?
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 14:47   #4294
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Tak czytam wasze opisy jak opiekujecie się maleństwami i się czuje, jakbym była na jakimś innym wątku, który mnie się nie tyczy. Strasznie to wszystko abstrakcyjne jest dla mnie.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 14:49   #4295
Agusiek89
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 456
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Tak czytam wasze opisy jak opiekujecie się maleństwami i się czuje, jakbym była na jakimś innym wątku, który mnie się nie tyczy. Strasznie to wszystko abstrakcyjne jest dla mnie.
Ja tak samo
__________________
Alicja już na świecie
Agusiek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 15:02   #4296
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Ogólnie jak oceniasz opiekę poporodową przy sobie i maleństwie? Samo to, że jest dużo przy pomocy przy kp brzmi dla mnie rewelacyjnie
Dobrze - jedna z położnych na noworodkach jest doradcą laktacyjnym, powiedziała mi wiele przydatnych rzeczy. Wczoraj mąż był podczas kąpieli na noworodkach - tam miał powtórkę ze szkoły rodzenia. Inni pytają o samopoczucie dziecka, pilnują Twojej diety (dostałam ochrzan za sprite'a na stole), codzienne obchody i inspekcja krocza (przygotujcie się na to ). Jestem zadowolona.


Cytat:
Napisane przez Aasikk Pokaż wiadomość
Bylam na ktg, lekkie skurcze sie pisza, lekarz mowi, ze cos zaczyna sie dziac.
Daj znać, kiedy trzymać kciuki za Ciebie


Cytat:
Napisane przez cynamon_ Pokaż wiadomość
nawet kluseczka z niej bo waży 3860 g i ma 54 cm
Faktycznie kluseczka Wracaj szybko do formy

Cytat:
Napisane przez tylkokasia Pokaż wiadomość
Matko współczuję kaszlu bo ja raz kichnęłam i to było straszne
Smarujesz czymś ranę? opuchlizna Ci zeszła?
Za wcześnie na to, żeby opuchlizna zeszła - nie ma jakiejś tragedii. Mogę robić sobie zimne okłady, nie zalecają jednak innych środków niż podmywanie i utrzymywanie rany w suchości.
Tu w Pl robią 2 razy dziennie inspekcję krocza - usłyszałam "Będzie pani zadowolona"
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 15:21   #4297
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Aasik to czekamy na wieści, że jesteś już na porodówce

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Ładnie porody idą u nas na wątku, jeden za drugim a dziś dopiero 6.11
też jestem pod wrażeniem
Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Dobrze - jedna z położnych na noworodkach jest doradcą laktacyjnym, powiedziała mi wiele przydatnych rzeczy. Wczoraj mąż był podczas kąpieli na noworodkach - tam miał powtórkę ze szkoły rodzenia. Inni pytają o samopoczucie dziecka, pilnują Twojej diety (dostałam ochrzan za sprite'a na stole), codzienne obchody i inspekcja krocza (przygotujcie się na to ). Jestem zadowolona.
to miło, że tak tam o Was dbają mam nadzieję, że też mi będzie dane doświadczyć tej opieki. Ciekawe czy będzie ochrzan za niejedzenie mięsa


Dziewczyny a teraz pytanie z serii głupich: mam do torby pakować jeszcze zwykłe majtki czy tylko tych jednorazowych siateczkowych się używa (i do nich używa się tych podpasek Bella Mama)?

Głowa mi dzisiaj chyba pęknie, nie wiem od czego to, myślałam, że od niskiego ciśnienia ale wypiłam kawę i nie pomogła a myślałam, żeby wyjść na miasto, bo znajomi mnie wyciągają
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-06, 15:32   #4298
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Ja pakuje tylko Siateczkowe majtki. Mało mam normalnych, bo głównie noszę stringi a nie ciężko wpakować podpaski.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 15:38   #4299
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Tylkokasia wspolczuje bolu A jesli chodzi o pory aktywnosci to stosujecie sie do zasady ze w nocy ciemno i cicho a w dzien jasno i glosno? Powinien szybko zalapac. No i jakas rutyna na pewno dobrze robi, czyli przed spaniem np kapiel, masaz, przebieranko w inny niz dzienny ubior i spac. U nas super podzialalo ale tez mialam ku temu warunli. Teraz moze byc trudniej bo nie bedziemy sami, a dodatkowo Ninka ma czasem nocne jazdy :P

A jeszcze odnosnie tego naciecia. Ja tez mialam duze i bolesne ale jechalam na mocniejszych prochach chyba z dwa tyg i ciagle bol zagluszalam... Moze tez popros polozna? Przychodzi u was do domu midwife?
Rutyna u nas od początku tak jak i przy Oliwce. Dziś już więcej oczy w dzień otwiera. Ciekawe jak noc bo będę sama z nim bo TZ wychodzi z kumplami na pępkowe (pogoniłam ich na miasto bo ja nie czuję się na siłach na gości) i potem ma spać w salonie więc jak coś sama będę z Antośkiem walczyć
Położna miała być w środę i do dziś nie dotarła. Mi nic mocniejszego nie mogą dać bo KP. Chociaż przy Oliwce brałam mix paracetamol+kodeina a teraz jest zakaz tego przy KP.

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Dobrze - jedna z położnych na noworodkach jest doradcą laktacyjnym, powiedziała mi wiele przydatnych rzeczy. Wczoraj mąż był podczas kąpieli na noworodkach - tam miał powtórkę ze szkoły rodzenia. Inni pytają o samopoczucie dziecka, pilnują Twojej diety (dostałam ochrzan za sprite'a na stole), codzienne obchody i inspekcja krocza (przygotujcie się na to ). Jestem zadowolona.



Daj znać, kiedy trzymać kciuki za Ciebie



Faktycznie kluseczka Wracaj szybko do formy


Za wcześnie na to, żeby opuchlizna zeszła - nie ma jakiejś tragedii. Mogę robić sobie zimne okłady, nie zalecają jednak innych środków niż podmywanie i utrzymywanie rany w suchości.
Tu w Pl robią 2 razy dziennie inspekcję krocza - usłyszałam "Będzie pani zadowolona"
U mnie TZ robi za "inspektora" - mówi że tragedii nie ma

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Ja pakuje tylko Siateczkowe majtki. Mało mam normalnych, bo głównie noszę stringi a nie ciężko wpakować podpaski.
Mi w szpitalu dali te siateczkowe. Myślałam że padnę - rozmiar taki że ja i TZ byśmy razem w nie weszli i teściowa na dokładkę
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 15:53   #4300
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Dzieki dziewczyny! Dam znac jak zaczznie sie rozkrecac, teraz czuje takie delikatne skurcze, ale juz od poludnia trwaja wiec chyba sie zaczyna.

Corn super, ze polozne sa tak pomocne, to duzo znaczy dla mlodej mamy

Ja mam spakowane 2 pary zwyklych majtek na wszelki wypadek. Nie zaszkodzi miec, duzo miejsca nie zabieraja.

Tylkokasia szybkiego powrotu do formy:-*

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 15:58   #4301
wizaz_p_l
Raczkowanie
 
Avatar wizaz_p_l
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: dawne kieleckie
Wiadomości: 416
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Dziewczyny a teraz pytanie z serii głupich: mam do torby pakować jeszcze zwykłe majtki czy tylko tych jednorazowych siateczkowych się używa (i do nich używa się tych podpasek Bella Mama)?
Ja spakuję tylko te jednorazówki, nie kupowałam też tych podkładów z belli tylko z canpola, jakoś mi tak zgrabniej wyglądały w ogóle mam tylko jedną paczkę 10szt., ale nie widzę problemu żeby mi ktoś dokupił w razie W, to samo ze zwykłymi majtkami, zawsze ktoś może podrzucić. W ogóle planuję naszykować mężowi rzeczy, których nie zabiorę od razu, ale ogólnie będę potrzebować "na potem" czy "na wyjście"
__________________
Nelcia Super Star
wizaz_p_l jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-06, 16:14   #4302
Agusiek89
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 456
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez Aasikk Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny! Dam znac jak zaczznie sie rozkrecac, teraz czuje takie delikatne skurcze, ale juz od poludnia trwaja wiec chyba sie zaczyna.

Corn super, ze polozne sa tak pomocne, to duzo znaczy dla mlodej mamy

Ja mam spakowane 2 pary zwyklych majtek na wszelki wypadek. Nie zaszkodzi miec, duzo miejsca nie zabieraja.

Tylkokasia szybkiego powrotu do formy:-*

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
__________________
Alicja już na świecie
Agusiek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 16:16   #4303
srebrna_smuga
Wtajemniczenie
 
Avatar srebrna_smuga
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 257
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Hej hej Przepraszam, że zaniedbuje...Zuzia jutro kończy 2 tydzień i zaczyna nam gwiazdorzyć. Patrzę na fb jak karmię i tylko na tyle mam czasu

Wracam powoli do siebie ale nadal jestem opuchnięta i po cichu liczę żeby szybciej wrócić do swojej figury.., na razie trzymam się diety matki karmiącej, wkurzam się na kp bo w dzień karmie małą na żądanie i mleko aż kapie z piersi a w nocy dupa. Mam za mało albo wcale i musimy dawać jej butlę...Nie rozumiem tego We wtorek odpadł nam pępuszek, jesteśmy już po trzech spacerkach, teściowa dalej mnie wkurza ale już puszczam to mimo uszu i robię swoje bo położna potwierdziła, że to co robię przy Zuzi jest prawidłowe

Będę uzupełniać listę ale z fb, mam nadzieję że nikogo nie pominę. Jeśli któreś z Was nie ma w grupie na fb to piszcie tutaj. Zuzia śpi więc mam chwilkę na ogarnięcie
__________________

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia już na świecie

srebrna_smuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 16:18   #4304
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Srebna_smuga twarda laska jesteś z teściowa :-D
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 16:22   #4305
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez Aasikk Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny! Dam znac jak zaczznie sie rozkrecac, teraz czuje takie delikatne skurcze, ale juz od poludnia trwaja wiec chyba sie zaczyna.

Corn super, ze polozne sa tak pomocne, to duzo znaczy dla mlodej mamy

Ja mam spakowane 2 pary zwyklych majtek na wszelki wypadek. Nie zaszkodzi miec, duzo miejsca nie zabieraja.

Tylkokasia szybkiego powrotu do formy:-*

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
aaaaaa! ale jestem podekscytowana !!! trzymam kciuki kochana
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 16:23   #4306
Soul89
Zadomowienie
 
Avatar Soul89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 478
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Uuu Aasikk kciuki ! Żeby wszystko poszło bezproblemowo 😘

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
__________________


"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostanie.
Aparatka od 15.04.2013
Soul89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 16:25   #4307
fasterka90
Zadomowienie
 
Avatar fasterka90
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 274
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

srebrna_smuga fajnie sobie radzicie, już się nie mogę doczekać spacerów z moją małą jak tak czytam

Tak właśnie popatrzyłam na listę z pierwszej strony i z tych osób które się regularnie udzielają to przede mną tylko Aasikk i Dzika Ropucha ... Aaa trochę strach mnie obleciał

Coś się w moim brzuchu dzieje ale sama nie wiem co, czy coś z tego będzie czy znów... kupa

A, majtki mam tylko te siateczkowe spakowane, najwyżej tz dowiezie zwykłe. Żeby tylko rozmiar tych majtek był dobry mierzylyście je?
__________________
02.11.2012
09.03.2015 II kreski
13.11.15 Ola 2790g, 49cm
fasterka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 16:28   #4308
srebrna_smuga
Wtajemniczenie
 
Avatar srebrna_smuga
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 257
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez wizaz_p_l Pokaż wiadomość
Ja spakuję tylko te jednorazówki, nie kupowałam też tych podkładów z belli tylko z canpola, jakoś mi tak zgrabniej wyglądały w ogóle mam tylko jedną paczkę 10szt., ale nie widzę problemu żeby mi ktoś dokupił w razie W, to samo ze zwykłymi majtkami, zawsze ktoś może podrzucić. W ogóle planuję naszykować mężowi rzeczy, których nie zabiorę od razu, ale ogólnie będę potrzebować "na potem" czy "na wyjście"
Dziewczyny jeśli mogę Wam doradzić Miałam podpaski z canpola i z belli. Bella jest zdecydowanie lepsza. Z canpola maja takie kwadraciki tłoczone i one wrzynały mi się przy ruchu w Bożene
Majtki kupiłam sobie wielorazowe i są mega wygodne. Noszę je od zdjęcia szwów i super się sprawdzają. Tylko ja mam jeden komfort, że krawie skąpo na razie i noszę po prostu zwykłe podpaski. Rana mi się wietrzy i są mieciutkie i wygodne


Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Srebna_smuga twarda laska jesteś z teściowa :-D
Oh nawet mi nie mów...Mąż jej dzisiaj już zwrócił uwagę, że chyba zapomniała jakie kupki i pupy mają niemowlaki Oficjalnie stwierdzam że teściowa moja ma coś z głową
__________________

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia już na świecie

srebrna_smuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 16:36   #4309
wizaz_p_l
Raczkowanie
 
Avatar wizaz_p_l
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: dawne kieleckie
Wiadomości: 416
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez fasterka90 Pokaż wiadomość
A, majtki mam tylko te siateczkowe spakowane, najwyżej tz dowiezie zwykłe. Żeby tylko rozmiar tych majtek był dobry mierzylyście je?
Dobre pytanie, powiem Ci ja swoich to nawet nie wyciągałam z pudełka, a co dopiero mierzyć
__________________
Nelcia Super Star
wizaz_p_l jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-06, 16:37   #4310
india_love
Raczkowanie
 
Avatar india_love
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 283
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Cześć. Odzywam się na chwilę. Zaglądam do wątku, ale wierzcie mi, takie leżenie działa na mnie strasznie depresyjnie. Dziewczyny mają już swoje maleństwa, a ja leżę i słyszę tylko o cesarce, ale nikt nie wie, co i jak. Na forum pojawiają się mamy, na oddziale laski też się zmieniają, a ja leżę praktycznie miesiąc z tygodniową przerwą. Właściwie nie mam o czym pisać, a nie chce wyrzucać swoich smutków, podczas gdy Wy cieszycie się maleństwami.
Dziewczyno jesteś najbardziej dzielnaz nas wszystkich! Nie poddawaj się Tonę dobrej energii Ci kochana ślę
Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Tak czytam wasze opisy jak opiekujecie się maleństwami i się czuje, jakbym była na jakimś innym wątku, który mnie się nie tyczy. Strasznie to wszystko abstrakcyjne jest dla mnie.
Dla mnie dwa tygodnie po porodzie to wszystko jest dalej abstrakcją Walczymy dalej o prawidłowe KP bo Sambor wiecznie śpi na cycu i mało przybiera. Karmienie to godzina roboty dla małego a potem ja się odciągam. I tak cały boży dzień. Jeszcze jak mały nie chce ssać to wyć mi się chce bo czuję, że zawodzę jako matka. Więc różowo nie jest...

Cytat:
Napisane przez srebrna_smuga Pokaż wiadomość
Hej hej Przepraszam, że zaniedbuje...Zuzia jutro kończy 2 tydzień i zaczyna nam gwiazdorzyć. Patrzę na fb jak karmię i tylko na tyle mam czasu

Wracam powoli do siebie ale nadal jestem opuchnięta i po cichu liczę żeby szybciej wrócić do swojej figury.., na razie trzymam się diety matki karmiącej, wkurzam się na kp bo w dzień karmie małą na żądanie i mleko aż kapie z piersi a w nocy dupa. Mam za mało albo wcale i musimy dawać jej butlę...Nie rozumiem tego We wtorek odpadł nam pępuszek, jesteśmy już po trzech spacerkach, teściowa dalej mnie wkurza ale już puszczam to mimo uszu i robię swoje bo położna potwierdziła, że to co robię przy Zuzi jest prawidłowe

Będę uzupełniać listę ale z fb, mam nadzieję że nikogo nie pominę. Jeśli któreś z Was nie ma w grupie na fb to piszcie tutaj. Zuzia śpi więc mam chwilkę na ogarnięcie
U mnie też mleko leje się strumieniami ale co z tego jak mały gardzi moim cyckiem
__________________
Już jestem! Sambor, 26.10.2015
india_love jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 16:44   #4311
srebrna_smuga
Wtajemniczenie
 
Avatar srebrna_smuga
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 257
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez india_love Pokaż wiadomość
Dziewczyno jesteś najbardziej dzielnaz nas wszystkich! Nie poddawaj się Tonę dobrej energii Ci kochana ślę

Dla mnie dwa tygodnie po porodzie to wszystko jest dalej abstrakcją Walczymy dalej o prawidłowe KP bo Sambor wiecznie śpi na cycu i mało przybiera. Karmienie to godzina roboty dla małego a potem ja się odciągam. I tak cały boży dzień. Jeszcze jak mały nie chce ssać to wyć mi się chce bo czuję, że zawodzę jako matka. Więc różowo nie jest...



U mnie też mleko leje się strumieniami ale co z tego jak mały gardzi moim cyckiem
Uuu...ale nie potrafi go złapać czy kręci się i wypluwa? Ciesz się kochana, że masz z czego ściągać. Mnie się udało raz 100ml ściągnąć z myślą, że będzie na noc a późnym po południem nie miałam czym Zuzi nakarmić i wypiła to co ściągnęłam a w nocy znów mm...Błędne koło. Byłam wściekła i nie rozumiem dlaczego w nocy ten pokarm mi się tak wolno regeneruje. Rano się budzimy i dosłownie śpię z tetrą, tak kapie :/ I mam tak samo, karmienie zajmuje nam godzinę ponad + odbicie + zmiana pieluchy (bo jak zje to od razu kupa leci) + usypianie = 3h nie moje
__________________

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia już na świecie

srebrna_smuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 16:56   #4312
Dzika Ropucha
Zadomowienie
 
Avatar Dzika Ropucha
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 301
GG do Dzika Ropucha
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez fasterka90 Pokaż wiadomość
srebrna_smuga fajnie sobie radzicie, już się nie mogę doczekać spacerów z moją małą jak tak czytam

Tak właśnie popatrzyłam na listę z pierwszej strony i z tych osób które się regularnie udzielają to przede mną tylko Aasikk i Dzika Ropucha ... Aaa trochę strach mnie obleciał

Coś się w moim brzuchu dzieje ale sama nie wiem co, czy coś z tego będzie czy znów... kupa

A, majtki mam tylko te siateczkowe spakowane, najwyżej tz dowiezie zwykłe. Żeby tylko rozmiar tych majtek był dobry
mierzylyście je?
Zacytowałam CIę a zapomniałam napisać co chciałam- ja zmierzyłam gacie i te jednorazówy jedne są za małe, drugie na styk ale nie wiem jak będą z podpachą leżeć. Najlepsze mam wielorazowe ale w opakowaniu tylko 2 szt i nie mogłam ich więcej dziś dostać!

No ja jak nie urodzę w weekend to na bank poniedz, wtorek maks środa.
I się trochę zasmuciłam..bo w poniedz mam iść na 8 do szpitala i TŻ miał mnie zawieźć i myślałam, że ze mną tam posiedzi..ale niestety musi jechać do pracy (niby to jest jego praca ale jeździ w terenie) myślałam, że go teść zastąpi z sąsiadem i pojadą ale nie...bo nie wiedzą gdzie i jak dokładnie jeździć po ten towar..
A ja się boję szpitali Jak tam się odnajdę, czy będę czekać długo czy od razu w piżame i do wyra i czekać na lekarza... masakra. Ja po prostu nie lubię niewiadomych. A TŻ jeszcze że może zawiezie mnie do szpitala teść...O nie nie...nie zgodzę się na to!

Dlatego stwierdzam, że jutro wieszam firanki i robię przysiady może coś bardziej ruszy bo na razie słabo coś się rozkręca. Urodziłabym w weekend to TŻ byłby przy mnie cały czas
__________________
13.08.2010- Razem
09.2011- Zaręczyny
29.06.2013- Ślub

12.03.2015 II Kreski

Edytowane przez Dzika Ropucha
Czas edycji: 2015-11-06 o 16:58
Dzika Ropucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 17:11   #4313
Agusiek89
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 456
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Srebrna super, że sobie radzisz z Zuzią
Ja ciągle mam myśli, że sobie nie poradzę, że nie będę wiedziała co robić uhh Mała będzie mi płakać a ja razem z nią...
__________________
Alicja już na świecie
Agusiek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 17:18   #4314
Soul89
Zadomowienie
 
Avatar Soul89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 478
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez Agusiek89 Pokaż wiadomość
Srebrna super, że sobie radzisz z Zuzią
Ja ciągle mam myśli, że sobie nie poradzę, że nie będę wiedziała co robić uhh rosi: Mała będzie mi płakać a ja razem z nią...
Hmm też mam takie rozkminki.. Skąd ja mam to wszystko wiedzieć, co i kiedy robić dla mnie to jakaś czysta abstrakcja jak na razie..

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
__________________


"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostanie.
Aparatka od 15.04.2013
Soul89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 17:22   #4315
Agusiek89
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 456
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Jenyy ale Małą czuję nisko czuję jak się wierci koło spojenia łonowego. Zeszła już nisko na 100%, głową chyba kręci. Wcześniej czułam tylko w kroczu w środku a teraz tu z wierchu w dole brzucha

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Soul89 Pokaż wiadomość
Hmm też mam takie rozkminki.. Skąd ja mam to wszystko wiedzieć, co i kiedy robić dla mnie to jakaś czysta abstrakcja jak na razie..

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie... niby to samo przychodzi, no ale nie wiem... mam stracha
__________________
Alicja już na świecie
Agusiek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 17:24   #4316
srebrna_smuga
Wtajemniczenie
 
Avatar srebrna_smuga
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 257
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez Agusiek89 Pokaż wiadomość
Srebrna super, że sobie radzisz z Zuzią
Ja ciągle mam myśli, że sobie nie poradzę, że nie będę wiedziała co robić uhh Mała będzie mi płakać a ja razem z nią...
No coś Ty Mówię Wam to się czuje instynktownie. Zuzinka jak zaczyna płakać i wpada w taki szał nagle to biorę jej buzie w dłonie i zbliżam twarz. Mówię cichym, spokojnym głosem jej imię i ona się uspokaja Aczkolwiek muszę powiedzieć, że dzisiaj w nocy nas pokonała Oczywiście teraz się śmieje a wtedy byliśmy bliscy płaczu. Mała nie chciała spać i oczy jak 5 zł a godzina 2 w nocy. Nakarmiłam ją, przebrałam, tuliłam, chodziłam, potem mąż z nią chodził, siedział, włączył suszarkę, radio a ona nic. W końcu o 4 rano zostawiliśmy ją w łóżeczku i sami poszliśmy się położyć. Poszłam po 20min sprawdzić a ona śpi I spała do 8:30
__________________

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia już na świecie

srebrna_smuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 17:30   #4317
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Zjadłam tabliczkę czekolady i paczkę chipsów. Super. Szkoda ze takie larytasy nie wywołują porodu

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

Dola mam na wieczór ehhh.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 17:36   #4318
Agusiek89
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 456
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez srebrna_smuga Pokaż wiadomość
No coś Ty Mówię Wam to się czuje instynktownie. Zuzinka jak zaczyna płakać i wpada w taki szał nagle to biorę jej buzie w dłonie i zbliżam twarz. Mówię cichym, spokojnym głosem jej imię i ona się uspokaja Aczkolwiek muszę powiedzieć, że dzisiaj w nocy nas pokonała Oczywiście teraz się śmieje a wtedy byliśmy bliscy płaczu. Mała nie chciała spać i oczy jak 5 zł a godzina 2 w nocy. Nakarmiłam ją, przebrałam, tuliłam, chodziłam, potem mąż z nią chodził, siedział, włączył suszarkę, radio a ona nic. W końcu o 4 rano zostawiliśmy ją w łóżeczku i sami poszliśmy się położyć. Poszłam po 20min sprawdzić a ona śpi I spała do 8:30
He he poskutkował najprostszy sposób i pewnie już wymęczona była sama.
Najbardziej się boję karmienia i uspokajania, że nie podołam

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Zjadłam tabliczkę czekolady i paczkę chipsów. Super. Szkoda ze takie larytasy nie wywołują porodu

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

Dola mam na wieczór ehhh.
Ja dziś cały dzień jakaś zdołowana czuję się jak inwalida, nigdzie wyjść nie mogę, bo krocze mnie kuje jak chodzę, no i boję się że w każdej chwili się może zacząć. W domu też nic praktycznie nie robię już. Mam dosyć
__________________
Alicja już na świecie
Agusiek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 17:37   #4319
Kasiula8708
Rozeznanie
 
Avatar Kasiula8708
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 733
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez cynamon_ Pokaż wiadomość
Nie dam rady was nadrobić tym bardziej ze coś mam słaby zasięg na sali. Dziękuję za wszystkie gratulacje rzeczywiście porodzik ekspres, jak dotarliśmy do szpitala było ok 18, mialam tylko 2 cm rozwarcia, polozna wysłała nas na godzinny spacer i po powrocie miała stwierdzić czy coś ruszy czy Odesle nas do domu, nie spodziewała się ze akcja się tak szybko potoczy chyba malinki tu pomogły hihi o 22.40 urodzilam nawet kluseczka z niej bo waży 3860 g i ma 54 cm, jesteśmy zakochani po uszy
Trzymam kciuki za te jeszcze w dwupaku i świeże mamuśki

Wielkie gratulacje,ale szybko poszlo


Srebrna smuga jesli mozesz to dopisz cynamona na 1sza strone
Mam nadzieje ze bedzie tak jak piszesz i u kazdej z nas odezwie sie instynkt,zazdroszcze tych spacerkow i wogole ze masz juz mala przy sobie,ja sie juz doczekac nie moge


A z tymi majciochami to macie racje,ja ich nie mierzylam,musze jutro zobaczyc bo dopiero beda jajca jak mi na tylek nie wejda


Dzika ropucha dzieki za ta modlitwe, bede to sobie odmawiac przed snem a ty Kochana dzialaj dzialaj moze sie uda na weekend porod wywolac:-P
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę,
Jestem przy Tobie od pierwszego grama,
Tyś moje dziecko ..... a ja.... Twoja mama

Lenka,nasz mały wielki cud
Kasiula8708 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 17:39   #4320
srebrna_smuga
Wtajemniczenie
 
Avatar srebrna_smuga
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 257
Dot.: Listopadowe mamy 2015 część IV ♥ to nie żarty! lada chwila i tulimy nasze skarb

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Zjadłam tabliczkę czekolady i paczkę chipsów. Super. Szkoda ze takie larytasy nie wywołują porodu

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

Dola mam na wieczór ehhh.
O matko...jadłabym Od 2 tyg jestem na chlebie z dżemem, gotowanym mięsie + ryż, makaron, chrupki kukurydziane, jabłko i banan

Agusiek dasz radę, zobaczysz Najprostszy sposób zadziałał a my dzisiaj jak zombie chodzimy
__________________

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia już na świecie

srebrna_smuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-13 16:02:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:43.