Wrześniowe mamusie 2015 - część II - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-11, 18:16   #1561
melawen
Rozeznanie
 
Avatar melawen
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków, Śląsk
Wiadomości: 747
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem są po prostu spokojniejsze dzieci, które odłożone do łóżeczka zasypiają na luzie.
Nie wprowadziłabyś "dyscypliny" niemowlakowi, które krzyczy jak oparzone odkładane do łóżeczka... kilka godzin.

---------- Dopisano o 17:38 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

Nóż mi się w kieszeni otwiera jak czytam tę idiotkę Hogg, która twierdzi, że nie ma bata, jak odłożysz dziecko po którymśtam ziewnięciu to zaśnie jak zaklęte!
W życiu się nie czułam tak nieudolna jak podczas czytania tej głupiej książki.
pewno masz rację. Podobno dzieci w okolicy trzeciego miesiąca przyzwyczajają się do wzorca i matki tych niewymagających kładą je do łóżeczka, inne noszą; )
Chociaż ja jestem chyba jakas dziwna, bo mój sam nie zaśnie, tylko noszony albo przy cycu,w łóżeczku pospi 15 minut a ja i tak uważam, że mało wymagający egzemplarz mi się trafił; )

Meneq zapomniałam a Ci w poprzedniej wiadomości napisać, że bardzo ładna chusta, tez mi się podoba, a teraz wyszedł nowy andaluz o boskim składzie, zobacz sobie na slingofescie,tylko szary kolor do mnie średnio przemawia. Boskie i o cudnych składach są tez chusty artipoppe,ale na taką to już mnie nie stać.

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
W moje dziecko w weekend wstąpił jakiś diabeł. Przestał spać w dzień, ciągle płacze, wisi przy cycku po 20-30 minut, je co dwie godziny. Nie mam siły na nic Noce, odpukać, są dobre, ale to co robi w dzień to przechodzi ludzkie pojęcie
U nas tez. Pewno wszystkie teraz będziemy w skoku. Od 2 tygodni dni nie są tak piękne jak wcześniej, a dzisiaj sen tylko w chuście. Jeszcze sie rozchorowalam i słabo jest. Jak już usnął raz na cycku to mu kichnelam nad głową i ryk
melawen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 18:28   #1562
czarownica_tea
Zakorzenienie
 
Avatar czarownica_tea
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6 750
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Ja Alę też od początku kładłam spać do łóżeczka. Kiedy płakała podnosiłam, tuliłam i znów kładłam. No ale Alusia to złote dziecko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Mama małej czarowniczki Alki



czarownica_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 18:34   #1563
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
pewno masz rację. Podobno dzieci w okolicy trzeciego miesiąca przyzwyczajają się do wzorca i matki tych niewymagających kładą je do łóżeczka, inne noszą; )
Nie rozumiem

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 18:46   #1564
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
pewno masz rację. Podobno dzieci w okolicy trzeciego miesiąca przyzwyczajają się do wzorca i matki tych niewymagających kładą je do łóżeczka, inne noszą; )
Chociaż ja jestem chyba jakas dziwna, bo mój sam nie zaśnie, tylko noszony albo przy cycu,w łóżeczku pospi 15 minut a ja i tak uważam, że mało wymagający egzemplarz mi się trafił; )
Moja potrafiła sama zasnąć w łóżeczku, a teraz jej się odmieniło i zasypia tylko na rękach i to też z płaczem.
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 18:53   #1565
Małgosia89
Zakorzenienie
 
Avatar Małgosia89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 080
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez loudres Pokaż wiadomość
Kurcze, z karmieniem nie ma problemów. Bo przybiera fantastycznie, ale mam wrażenie ze nie nadąża xa jedzeniem np. Jak dałam butelkę ze smoczkiem zero przez długi czas się krztusil dopiero teraz jest dla niego dobra. Mimo to daje rade, z karmieniem itp. Ja nie widzę żadnej poprawy u nas język niestety praktycznie na całej długości ma to wedzidelko, nie wiem czy wiesz o co mi chodzi ale na samym końcu języka robi mu się takie serduszko od tego wedzidelka, i nie do końca ufam mojemu pediatrze w tej sprawie wolałabym chyba żeby ktoś to oglądał. On sam mówił ze jak będzie miał pół roku to da skierowanie wiec nie pogardze i polecę to sprawdzić. No i nie ma żadnej poprawy to jest niedobrze..

Boje się ze będzie miał problem z wymowa później.


Pierwszy raz zrezygnowałam ze spaceru przez pogodę ale tak ☠☠☠☠zi śniegiem ze nie chce mi się. Widzę jak juz bym miała buzię cala w śniegu.pojdziemy jutro chyba że jeszcze syna odprowadze na taekwondoo to wtedy wyruszymy jak przestanie trochę padać.
Lepiej sprawdzic, masz racje U mnie serduszka na czubku już nie ma na szczescie.
Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem są po prostu spokojniejsze dzieci, które odłożone do łóżeczka zasypiają na luzie.
Nie wprowadziłabyś "dyscypliny" niemowlakowi, które krzyczy jak oparzone odkładane do łóżeczka... kilka godzin.

---------- Dopisano o 17:38 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

Nóż mi się w kieszeni otwiera jak czytam tę idiotkę Hogg, która twierdzi, że nie ma bata, jak odłożysz dziecko po którymśtam ziewnięciu to zaśnie jak zaklęte!
W życiu się nie czułam tak nieudolna jak podczas czytania tej głupiej książki.
Hahaha idiotka Hogg

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Moja potrafiła sama zasnąć w łóżeczku, a teraz jej się odmieniło i zasypia tylko na rękach i to też z płaczem.
Moj zasypial przy cycu albo u taty na rekach. Odkad polubil smoka (po prostu pewnego dnia zaczal ssac) to zasypia w wozku z pieluszka kolo buzi.
__________________
ludzie boją się zmian, nawet na lepsze...

Nasz mały cud...


Małgosia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 19:46   #1566
Blondynka17
Zadomowienie
 
Avatar Blondynka17
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Byliśmy u pediatry. Pochwaliła nas za ibuprofen, powiedziała że to najprawdopodobniej zęby bo zachowanie się zgadza, na dziąsłach nic nie widać ale też powiedziała że nie musi być widać aż się koronka nie pojawi. Mamy spróbować z Viburcolem i Camilią ale nic na siłę, jak nie działa to dawać paracetamol lub ibuprofen, oby dziecko spało.
Rozmawialiśmy też o diecie, mamy od 4 miesiąca rozszerzać bo dziecko duże, przyrosty dobre. Tyle dobrego.


U mnie to nie działa bo po pierwsze mam sen tak lekki że przez dwoje drzwi usłyszę że mały stęka, po drugie nie mogę spać nawet jak wszyscy śpią bo już mam jakiś rodzaj bezsenności z przemęczenia. Więc co z tego że mąż wstaje jak i tak nie śpię.

Podpisuję się obiema rękami. Śmiać mi się chce jak słyszę niektóre matki które chwalą się że ich np. 3 miesięczne dziecko jakoś się zachowuje z powodu jakiegoś "wychowania". Jak dziecko ma swój charakter to można hemoroidów dostać od wprowadzania dyscypliny a i tak skończy się na tym, co dziecko chce (noszenie, spanie w jednym łóżku, uspokajanie piersią, jakiekolwiek "niepożądane" zachowanie).
Moze i to smieszne ale jakos dziewczyny ktore nie lulaly i nie usypaly dzieci na rekach nie maja wiekszych porbolemow z usypianiem w łóżeczku (i nie mowie tu o okresach skoku czy dni gdzie wzystko jest na "nie"). Nie powiesz chyba ze dziecko sie nie przyzwyczaja? Tak jak mowilam wczesniej moze mam latwy przypadek a moze to kwestia przyzwyczajania (żartobliwie nazwana przeze mnie dyscyplina) do takiego spania, tak samo jak utrzymywanie trybu dnia i kąpieli.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk7zqzw700.png
06.04. pierwsze kopniaczki
Blondynka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 20:16   #1567
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Wlasnie takie wypowiedzi w gronie rodziny i znajomych bolą mnie najbardziej. To sprawia, ze z malo ktora osoba rozmawiac na temat mojego dziecka. Nie mowie jak jest naprawde bo jak takie cos slysze to lzy zdenerwowania/zalu naplywaja mi do oczu. Ostatnio z tesciem sie o to scielam nawet bojuz nie wytrzymalam.
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-11, 20:36   #1568
czarownica_tea
Zakorzenienie
 
Avatar czarownica_tea
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6 750
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Ja uważam że dzieci są tak rożne i nie można generalizować. Ala jest bezproblemowym dzieckiem ale ja byłam szatanem wcielonym i moja mama miała ze mną krzyż pański i też żadne sposoby na mnie nie działały.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Mama małej czarowniczki Alki



czarownica_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 20:49   #1569
Blondynka17
Zadomowienie
 
Avatar Blondynka17
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Wlasnie takie wypowiedzi w gronie rodziny i znajomych bolą mnie najbardziej. To sprawia, ze z malo ktora osoba rozmawiac na temat mojego dziecka. Nie mowie jak jest naprawde bo jak takie cos slysze to lzy zdenerwowania/zalu naplywaja mi do oczu. Ostatnio z tesciem sie o to scielam nawet bojuz nie wytrzymalam.
Agu przeciez Ty mialas od poczatku bardzo wymagajace dziecko i akurat tobie jak tobie w zyciu bym nie powiedziała ze moglas próbować robic cos by nie spala na rekach skoro ona ciagle plakala. Zreszta imnnym ktore maja podobne przypadki rowniez.
Moj mlody na poczatku tez nie chcial spac w lozeczku, zreszta nie raz o tym pisalam ze zasypial bardzo ciężko, plakal ale bralam uspokajalam i odkladalam nawet po kilka razy i trwalo to ponad 2h az w koncu zasypianie przestalo byc problemem.
Mozna powiedziec ze mam latwy przypadek bo nie dar mi sie w nieboglosy i nie popadal w spazmy wiec mogal w ten sposob próbować go usypiac ale mysle ze u mnie konsekwencja tez duzo pomogla.

Caly czas podkreslam ze rozumiem mamy ktore mialy problemy z nieukojonym placzem i tylko rece ratowaly sytuacje i poprostu w swiecie ciezko bylo probowac tak odkladac.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk7zqzw700.png
06.04. pierwsze kopniaczki
Blondynka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 21:08   #1570
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Blondynka17 Pokaż wiadomość
Moze i to smieszne ale jakos dziewczyny ktore nie lulaly i nie usypaly dzieci na rekach nie maja wiekszych porbolemow z usypianiem w łóżeczku (i nie mowie tu o okresach skoku czy dni gdzie wzystko jest na "nie"). Nie powiesz chyba ze dziecko sie nie przyzwyczaja? Tak jak mowilam wczesniej moze mam latwy przypadek a moze to kwestia przyzwyczajania (żartobliwie nazwana przeze mnie dyscyplina) do takiego spania, tak samo jak utrzymywanie trybu dnia i kąpieli.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
No jasne ze można przyzwyczaić ale to raczej u starszych niemowląt a nie u 3 miesięcznych maluchów. Masz rację że trzeba próbować przyzwyczajać do dobrych nawyków ale z niektórymi dziećmi po prostu to się nie uda. Każdy ma inne zapotrzebowanie na bliskość, u niemowląt tak samo.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 21:23   #1571
Blondynka17
Zadomowienie
 
Avatar Blondynka17
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
No jasne ze można przyzwyczaić ale to raczej u starszych niemowląt a nie u 3 miesięcznych maluchów. Masz rację że trzeba próbować przyzwyczajać do dobrych nawyków ale z niektórymi dziećmi po prostu to się nie uda. Każdy ma inne zapotrzebowanie na bliskość, u niemowląt tak samo.
Od poczatku pisalam ze rozumiem ze są dzieci bardziej wymagajace i ciezko w ogole probowac z nimi takich praktyk i nikogo nie chialam urazi moim wywodem ;-). Moj teraz zasypia sam i czy jest to zasługa moich prob czy tez tego ze jet bezproblemowy, nie dowiem się.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk7zqzw700.png
06.04. pierwsze kopniaczki
Blondynka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-11, 21:26   #1572
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Blondynka17 Pokaż wiadomość
Moze i to smieszne ale jakos dziewczyny ktore nie lulaly i nie usypaly dzieci na rekach nie maja wiekszych porbolemow z usypianiem w łóżeczku (i nie mowie tu o okresach skoku czy dni gdzie wzystko jest na "nie"). Nie powiesz chyba ze dziecko sie nie przyzwyczaja? Tak jak mowilam wczesniej moze mam latwy przypadek a moze to kwestia przyzwyczajania (żartobliwie nazwana przeze mnie dyscyplina) do takiego spania, tak samo jak utrzymywanie trybu dnia i kąpieli.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Bardzo śmieszne rzeczywiście.
Lulanie jest działaniem na długotrwały płacz. Nikt nie lulajac sobie bez powodu.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 21:28   #1573
Blondynka17
Zadomowienie
 
Avatar Blondynka17
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Bardzo śmieszne rzeczywiście.
Lulanie jest działaniem na długotrwały płacz. Nikt nie lulajac sobie bez powodu.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
Chyba nie zrozumialas dlaczego napisalam slowo "smieszne"

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk7zqzw700.png
06.04. pierwsze kopniaczki
Blondynka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 21:31   #1574
loudres
Zadomowienie
 
Avatar loudres
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Ski
Wiadomości: 1 405
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Małgosia89 Pokaż wiadomość
Lepiej sprawdzic, masz racje U mnie serduszka na czubku już nie ma na szczescie.

Hahaha idiotka Hogg


Moj zasypial przy cycu albo u taty na rekach. Odkad polubil smoka (po prostu pewnego dnia zaczal ssac) to zasypia w wozku z pieluszka kolo buzi.
Szczęściara, czyli u ciebie trochę się wydłuża.... kurcze boję się przeokropnie jeśli będzie miał zabieg. No i później! ! Jak to będzie wszystko wyglądało.


A jednak poszłam na spacer bo znów u mnie na tym wy. piz do wie pod koniec tygodnia mają kozy w nosie zamarzac. Wiec teraz póki nie ma minus 50 musze korzystać.
loudres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 21:41   #1575
basia-aparatka
Raczkowanie
 
Avatar basia-aparatka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 73
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem są po prostu spokojniejsze dzieci, które odłożone do łóżeczka zasypiają na luzie.
Nie wprowadziłabyś "dyscypliny" niemowlakowi, które krzyczy jak oparzone odkładane do łóżeczka... kilka godzin.

---------- Dopisano o 17:38 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

Nóż mi się w kieszeni otwiera jak czytam tę idiotkę Hogg, która twierdzi, że nie ma bata, jak odłożysz dziecko po którymśtam ziewnięciu to zaśnie jak zaklęte!
W życiu się nie czułam tak nieudolna jak podczas czytania tej głupiej książki.
U mnie też nie działa metoda PROSTE. Miałam to samo jak czytałam. Czułam się gorsza że nie potrafię tego zrobić. Wiec wszystkim poradnikom mowie NIE. Trzeba postępować wg siebie. Trzeba wyczuć, zrozumieć dziecko. Ja na początku źle robiłam bo karmiłam co 2.5h myśląc że głodna a ona mi po 5 minutach zasypiala i strasznie ulewala. Teraz karmie co 4 h i ona pięknie je bez większego ulewania.

Podziwiam Was dziewczyny z tym noszeniem lulaniem. Ja na szczęście nie musze. Ale jak były kolki to trzeba było. Jak jesteśmy u teściów i oni długo noszą to tez mam problemy kilka dni. Chce być non stop noszona ale teraz już ukrócilam to i pozwalam ale na chwile i nie ma z tym kłopotu

---------- Dopisano o 23:41 ---------- Poprzedni post napisano o 23:38 ----------

Dziewczyny czy po porodzie u Was wszystko dobrze na dole? Ja byłam u gina i mam pęcherz obniżony. Mam dopiero 30 lat i taka przypadłość 😕 ćwiczę mięśnie kegla. Mam nadzieje że coś pomoże. Jestem załamana
__________________
Insanity
basia-aparatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 22:43   #1576
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
pewno masz rację. Podobno dzieci w okolicy trzeciego miesiąca przyzwyczajają się do wzorca i matki tych niewymagających kładą je do łóżeczka, inne noszą; )
Chociaż ja jestem chyba jakas dziwna, bo mój sam nie zaśnie, tylko noszony albo przy cycu,w łóżeczku pospi 15 minut a ja i tak uważam, że mało wymagający egzemplarz mi się trafił; )

Meneq zapomniałam a Ci w poprzedniej wiadomości napisać, że bardzo ładna chusta, tez mi się podoba, a teraz wyszedł nowy andaluz o boskim składzie, zobacz sobie na slingofescie,tylko szary kolor do mnie średnio przemawia. Boskie i o cudnych składach są tez chusty artipoppe,ale na taką to już mnie nie stać.

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------



U nas tez. Pewno wszystkie teraz będziemy w skoku. Od 2 tygodni dni nie są tak piękne jak wcześniej, a dzisiaj sen tylko w chuście. Jeszcze sie rozchorowalam i słabo jest. Jak już usnął raz na cycku to mu kichnelam nad głową i ryk

Nowy andaluz do mnie nie przemawia i kolor to najmniejszy problem. Dysklasyfikuja go welna w skladzie i grubosc. Z artipoppe tez mi sie duzo podoba, ale teraz mam kilka chust o czuje chusto-spelnienie
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 00:25   #1577
melawen
Rozeznanie
 
Avatar melawen
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków, Śląsk
Wiadomości: 747
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Nie rozumiem

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
Chodziło mi o to, że są dzieci, które potrzebują dużo noszenia,wiec się je nosi, przez co się je uczy takiego wzorca zasypiania. To może być ze sobą powiązane.




Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Nowy andaluz do mnie nie przemawia i kolor to najmniejszy problem. Dysklasyfikuja go welna w skladzie i grubosc. Z artipoppe tez mi sie duzo podoba, ale teraz mam kilka chust o czuje chusto-spelnienie
Czemu wełna Ci nie pasuje? Ja chciałam szukać czegoś z dodatkiem wełny ale merino plus jedwab na lato. A gruby jest bardzo, ale przy gabarytach mojego syna to ja raczej mogę zapomnieć o cienkich
melawen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 00:56   #1578
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Welne trzeba recznie prac a ja jestem na to zbyt leniwa.

---------- Dopisano o 02:56 ---------- Poprzedni post napisano o 02:54 ----------

Slyszalam, ze cienkie jak najbardziej sie spisuja. Wazna jest tez technika wiazania
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 06:39   #1579
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Jeju moje dziecko zwykle po nocnym karmieniu zasypia jak je tylko odloze a dzisiaj totalnie przebudzona i nie spała ponad 2h... w końcu wzięłam ja do łóżka i zasnęła przy piersi. Jestem trochę połamana przez to bo zawsze się o nią boje wtedy i ręce trzymam jakoś tak głupio żeby jej nie zgniesc.

Korzystała któraś z was z mdm? Bo miałabym trochę pytań

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-12, 07:19   #1580
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

My wrocilismy od pediatry. Ewka wazy 7 kg. Gardelko ok. Lekki katarek tylko ale to tam pierd. Wymioty i ulewanie wg pani dr z powodu zwiekszonej ilosci ruchu u maluszka i produkcji sliny z ktora sobie nie radzi. Mam wrocic do nutritonu albo mleka ar ktorego uzywalam. Ogolnie Ewka zdrowa i wesola. Pani dr znow z nia sie bawila i nosila po gabinecie bo nie przyszedl ktos przed nami i miala czas. Zajmowala sie mala jak my sie ubieralismy. no i oczywiscie znow przezywala jaka to ona slodka jest i ze rzadko tak ja jakies dzieci rozczulaja jak moja Surykatka jajca z ta doktorka normalnie. A jak wychodzilismy to jeszcze wyszla na korytarz i mowi, ze jak ktos nam powie ze mala jest gruba albo cos w tym stylu to ona osobiscie pojdzie i 'przyfasoli' temu komus bo jest zupelnie normalna

No i przy okazji w koncu poszlam pobrac krew na to tsh i ft4. Popoludniu beda wyniki. Jestem ciekawa.
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 08:17   #1581
cafeaulait88
Raczkowanie
 
Avatar cafeaulait88
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 90
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Byliśmy u pediatry. Pochwaliła nas za ibuprofen, powiedziała że to najprawdopodobniej zęby bo zachowanie się zgadza, na dziąsłach nic nie widać ale też powiedziała że nie musi być widać aż się koronka nie pojawi. Mamy spróbować z Viburcolem i Camilią ale nic na siłę, jak nie działa to dawać paracetamol lub ibuprofen, oby dziecko spało.
Rozmawialiśmy też o diecie, mamy od 4 miesiąca rozszerzać bo dziecko duże, przyrosty dobre. Tyle dobrego.


U mnie to nie działa bo po pierwsze mam sen tak lekki że przez dwoje drzwi usłyszę że mały stęka, po drugie nie mogę spać nawet jak wszyscy śpią bo już mam jakiś rodzaj bezsenności z przemęczenia. Więc co z tego że mąż wstaje jak i tak nie śpię.

Podpisuję się obiema rękami. Śmiać mi się chce jak słyszę niektóre matki które chwalą się że ich np. 3 miesięczne dziecko jakoś się zachowuje z powodu jakiegoś "wychowania". Jak dziecko ma swój charakter to można hemoroidów dostać od wprowadzania dyscypliny a i tak skończy się na tym, co dziecko chce (noszenie, spanie w jednym łóżku, uspokajanie piersią, jakiekolwiek "niepożądane" zachowanie).

a mogłabyś powiedzieć jakie to było zachowanie? bo wczoraj daliśmy na noc paracetamol i mały spał od 21 do 8:20, z 3 przerwami na jedzenie, po których zasypiał w sekundzie i jedną przerwą na wsadzenie smoka w dziobaka. a poprzednie noce to był koszmar. więc to chyba oznacza, że te zęby mu idą?
cafeaulait88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 08:23   #1582
zuzulka_89
Zadomowienie
 
Avatar zuzulka_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 000
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

A u mnie ciężka noc. Budził się chyba z 4-5 razy za każdym razem wisiał na cycku a od 7 rano śpiewa i krzyczy. i jeszcze nie zasnął
__________________
30.12.2009 r.
30.12.2012r.
07.02.2015r.
zuzulka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 08:54   #1583
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

U nas dzionek wczorajszy nie ciekawy. Chyba żeby mu uda choć jeszcze ich nie widać. Bidula moja
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 09:09   #1584
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Dziewczyny, ja Was straszyc nie chce, ale pierwsze zeby w porownaniu do reszty, to sa pieszczoty
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 09:10   #1585
MamaMuminka25
Raczkowanie
 
Avatar MamaMuminka25
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 81
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja Was straszyc nie chce, ale pierwsze zeby w porownaniu do reszty, to sa pieszczoty
O Boże. Juz się boje.
A mój nauczył się zasypiać sam w łóżeczku. Jupiii

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez MamaMuminka25
Czas edycji: 2016-01-12 o 10:04
MamaMuminka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:01   #1586
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Dzisiaj znow udalo mi sie ululac (oczywiscie ba rekach) w 10 minut i odlozyc do nas. Wczoraj spala tak praiwe godzinke. Dzisiaj sie okaze ale jest tak marudna ze kazda minita snu jest cenna jak zloto. to dla nasega sukces bo w dzien byla nieodkladalna. Drzemka tylko przy cycku. Nawet noszenie nie pomagalo. A od wczoraj sie udaje. No i klade ja do nas na lozko bo jak odkladam do lozeczka to jestem za niska i musze ja uniesc zeby nie zahaczyla pytami o szczebelki i to ja budzilo zawsze a u nas tylko fik... przykrywam nasza kolderka i moze jej sie podobaja ojca bąki ze tak jej sie dobrze spi
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:21   #1587
cafeaulait88
Raczkowanie
 
Avatar cafeaulait88
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 90
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Dzisiaj znow udalo mi sie ululac (oczywiscie ba rekach) w 10 minut i odlozyc do nas. Wczoraj spala tak praiwe godzinke. Dzisiaj sie okaze ale jest tak marudna ze kazda minita snu jest cenna jak zloto. to dla nasega sukces bo w dzien byla nieodkladalna. Drzemka tylko przy cycku. Nawet noszenie nie pomagalo. A od wczoraj sie udaje. No i klade ja do nas na lozko bo jak odkladam do lozeczka to jestem za niska i musze ja uniesc zeby nie zahaczyla pytami o szczebelki i to ja budzilo zawsze a u nas tylko fik... przykrywam nasza kolderka i moze jej sie podobaja ojca bąki ze tak jej sie dobrze spi
gratulacje też mam ten problem. jestem za niska i jak odkładam bączka to muszę go podnieść bo szczebelki a później manewrować między karuzelką a przewijakiem więc nie zawsze sztuka odłożenia się udaje
cafeaulait88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:37   #1588
Mediona
Zadomowienie
 
Avatar Mediona
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 996
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Dzisiaj znow udalo mi sie ululac (oczywiscie ba rekach) w 10 minut i odlozyc do nas. Wczoraj spala tak praiwe godzinke. Dzisiaj sie okaze ale jest tak marudna ze kazda minita snu jest cenna jak zloto. to dla nasega sukces bo w dzien byla nieodkladalna. Drzemka tylko przy cycku. Nawet noszenie nie pomagalo. A od wczoraj sie udaje. No i klade ja do nas na lozko bo jak odkladam do lozeczka to jestem za niska i musze ja uniesc zeby nie zahaczyla pytami o szczebelki i to ja budzilo zawsze a u nas tylko fik... przykrywam nasza kolderka i moze jej sie podobaja ojca bąki ze tak jej sie dobrze spi
Moze i jest nadzieja dla mnie. Siedzę juz 2 godziny z mala na rekach az mnie dupa boli. Agu zauważylam ze masze male sa podobne w wielu kwestiach wiec i moze ja uda mi sie odlozyc kiedyś.

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Wczoraj odkladam mala do spania na noc a oba bu oczy otwiera i gada i piszczy. Fak. Rozbudzila sie. Zabawa noszenie przed 40 min. 3 ziewy byly fyk do cyca. Zasnęła o 22. I pierwszy raz spala 7 godzin ciągiem. Obudziła sie o 5 na papu. Szok. No ale o 6:30 juz pobudka. Zaczela mnie lapac za nos włosy i wkladac palce do oka.
__________________
02.07.2001
24.12.2008
12.11.2011
19.09.2015 Mała Mi.
http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21309
Mediona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:56   #1589
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Jeju moje dziecko zwykle po nocnym karmieniu zasypia jak je tylko odloze a dzisiaj totalnie przebudzona i nie spała ponad 2h... w końcu wzięłam ja do łóżka i zasnęła przy piersi. Jestem trochę połamana przez to bo zawsze się o nią boje wtedy i ręce trzymam jakoś tak głupio żeby jej nie zgniesc.

Korzystała któraś z was z mdm? Bo miałabym trochę pytań

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
My korzystaliśmy z mdm więc wal jak w dym.

A co do spania z dzieckiem to mnie strasznie bolą żebra bo leżę z ręką u góry...





Cytat:
Napisane przez cafeaulait88 Pokaż wiadomość
a mogłabyś powiedzieć jakie to było zachowanie? bo wczoraj daliśmy na noc paracetamol i mały spał od 21 do 8:20, z 3 przerwami na jedzenie, po których zasypiał w sekundzie i jedną przerwą na wsadzenie smoka w dziobaka. a poprzednie noce to był koszmar. więc to chyba oznacza, że te zęby mu idą?
No właśnie takie niepokoje i płacze w nocy, gryzienie wszystkiego, ślina po pas. I jak przeciwbólowe działają to najprawdopodobniej o to chodzi.


Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja Was straszyc nie chce, ale pierwsze zeby w porownaniu do reszty, to sa pieszczoty
Na to nie ma reguły, moja mama mówi że jedynki i dwójki przezywalismy z bratem bardzo a kolejne żeby wyszły nagle niespodziewanie bez żadnych problemów.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 11:44   #1590
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
My korzystaliśmy z mdm więc wal jak w dym.

A co do spania z dzieckiem to mnie strasznie bolą żebra bo leżę z ręką u góry...






No właśnie takie niepokoje i płacze w nocy, gryzienie wszystkiego, ślina po pas. I jak przeciwbólowe działają to najprawdopodobniej o to chodzi.



Na to nie ma reguły, moja mama mówi że jedynki i dwójki przezywalismy z bratem bardzo a kolejne żeby wyszły nagle niespodziewanie bez żadnych problemów.

To tylko zycze, zeby tak bylo. Nie znam takich dzieci, ale moze Ruri potwierdzi regule
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-10 20:55:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:36.