Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-03-10, 16:58   #4201
moniaszelki
Zadomowienie
 
Avatar moniaszelki
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 834
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez t_89 Pokaż wiadomość
Witam, poszukują pracy jestem załamana już ostatnio dowiedziałam się, że firma u ktorej miałam miec staz nie złożyła wniosku nie wiem czemu ehh

Mam pytanko jak sforumować @ w sprawie stazu chciałabym porozsyłać trochę po firmach.
Może być cos takiego nigdy nie rozsyłałam z prośbą o staż tylko zwykłe CV.
" Witam, piszę z zapytaniem o możliwość odbycia stażu. W załączniku wysyłam moje CV. Jeżeli Państwa zainteresuje proszę o kontakt. Jestem zarejstrowana w Up i z chęcią odbęde staż w Państwa firmie" z poważaniem imie i nazwisko?
wg mnie to zdecydowanie za malo. od kiedy raz dostalam odpowiedz na cv ze jakos malo przekonujaca wyslalam wiadomosc, to teraz pisze maile na strona a4. dls mnie taki mail to pisanie listu motywacyjnego. pisze o swoim doswiadczeniu, wyksztalceniu, dlacsego chce tu odbyc staz, co wniose dobrego do firmy etc...trzeba pokazac sie kd jak najlepszej strony

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:56 ----------

Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
Mizmaz niestety, takie sytuacje są powszechniejsze niż się wydaje z tego co słyszałam. Niektórym to pomogło, niektórym zaszkodziło. Trzymam kciuki aby u Ciebie się udało. Ja jako potencjalny kandydat wolałabym aby to moje kompetencje, wykształcenie i doświadczenie decydowały niż takie telefony. Choć patrząc od strony pracodawcy to jakoś tam jestem w stanie to zrozumieć.

Słuchajcie, jutro mam rozmowę kwalifikacyjną pierwszy raz od bardzo długiego czasu, zresztą na niewielu w ogóle byłam. Jak Wy się przygotowujecie do rozmów? Ja wczoraj poczytałam trochę jak rozmowy mogą wyglądać, wydrukowałam sobie około sto potencjalnych pytań, dziś je przeczytałam, mniej więcej wiem co powiedzieć, mam przygotowane ubranie i wszelkie dokumenty(dyplomy, certyfikaty, zaświadczenia. Czy jest jeszcze coś o czym powinnam pamiętać?Nie powiem, stresuję się.
naucz sie wszystkiego o firmie do ktorej aplikujesz. zastanow sie czemu tam aplikujesz i co wniesiesz do firmy. pracodawca patrzy na to jak poradzisz sobie z sytuacja stresowa, a nie na to czy ci sie rece np. trzesa. noo powodzenia aa i mysl w trakcie rozmowy czy ty chcesz tam pracowac i co oni moga ci zaoferowac
moniaszelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-10, 17:46   #4202
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Jeden napisze, ze malo napisalas a drugi zobaczy duza ilosc tekstu i oleje, bo nie bedzie mu sie chcialo czytac. Nie ma na to reguly.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-10, 20:52   #4203
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez t_89 Pokaż wiadomość
Witam, poszukują pracy jestem załamana już ostatnio dowiedziałam się, że firma u ktorej miałam miec staz nie złożyła wniosku nie wiem czemu ehh

Mam pytanko jak sforumować @ w sprawie stazu chciałabym porozsyłać trochę po firmach.
Może być cos takiego nigdy nie rozsyłałam z prośbą o staż tylko zwykłe CV.
" Witam, piszę z zapytaniem o możliwość odbycia stażu. W załączniku wysyłam moje CV. Jeżeli Państwa zainteresuje proszę o kontakt. Jestem zarejstrowana w Up i z chęcią odbęde staż w Państwa firmie" z poważaniem imie i nazwisko?
Ja na Twoim miejscu zamiast wysyłać cv pochodziłabym po firmach i popytała osobiście o możliwość odbycia stażu. Wtedy jest większa szansa, że się zgodzą .
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-10, 21:32   #4204
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Dziewczyny takie pytanie. Czy w waszej poprzedniej/obecnej pracy mieliście jakiegoś specyficznego pracownika, który zatruwał wam życie(nie chodzi mi tutaj o szefa, ale zwykłego pracownika)? W obecnej jak na razie nie mam(po za szefem oczywiście), ale nigdy nie zapomnę jak w poprzedniej pracy przyszła nowa pracownica. Początkowo była bardzo miła i nieśmiała, ale po tygodniu pokazała swoje prawdziwe oblicze. Szukała sobie ofiar z których mogła się pośmiać i akurat padło na mnie. Pamiętam jak strasznie bawiły ją... moje napisy na koszulkach "On ma napisane na podkoszulku handsome man haahahaaha " a na tej ma napisane "love hahaha" początkowo mnie to bawiło z czasem zaczęło irytować do tego doszły ośmieszanie przed wszystkimi i zadawanie głupich pytań " dlaczego rzadko pijesz alkohol" " a ty uprawiasz już seks" Nie zdążyłem odpowiedzieć a ona na to" No... tak właśnie myślałyśmy z dziewczynami hahaha". Żałosne. Jej zachowanie było na poziomie szkoły podstawowej jak nie przedszkola a... miała 23 lata myślałem, że w tym wieku ludzie są już dojrzali chyba się pomyliłem Pewnie myślała, że zachowując się się w taki sposób będzie doceniana przez szefa i popierana przez pracowników, ale nie na długo po 1,5 miesiąca została zwolniona, bo jej zachowanie nie spodobało się szefostwu (w sumie się nie dziwię). Nigdy nie zapomnę jej sztucznych łez żeby każdy ją pocieszał, bo straciła pracę a ja miałem ubaw
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-10, 21:57   #4205
fleur1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 12
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
Mizmaz niestety, takie sytuacje są powszechniejsze niż się wydaje z tego co słyszałam. Niektórym to pomogło, niektórym zaszkodziło. Trzymam kciuki aby u Ciebie się udało. Ja jako potencjalny kandydat wolałabym aby to moje kompetencje, wykształcenie i doświadczenie decydowały niż takie telefony. Choć patrząc od strony pracodawcy to jakoś tam jestem w stanie to zrozumieć.



Słuchajcie, jutro mam rozmowę kwalifikacyjną pierwszy raz od bardzo długiego czasu, zresztą na niewielu w ogóle byłam. Jak Wy się przygotowujecie do rozmów? Ja wczoraj poczytałam trochę jak rozmowy mogą wyglądać, wydrukowałam sobie około sto potencjalnych pytań, dziś je przeczytałam, mniej więcej wiem co powiedzieć, mam przygotowane ubranie i wszelkie dokumenty(dyplomy, certyfikaty, zaświadczenia. Czy jest jeszcze coś o czym powinnam pamiętać?Nie powiem, stresuję się.

Z mojego doświadczenia kilkunastu rozmów: na pewno będzie pytanie co wiesz o firmie, dlaczego chcesz tam pracować i jakie są Twoje słabe strony. Dużo zależy też od firmy, bo w korporacjach niestety maglują niemiłosiernie, w mniejszych firmach nie urządzają takich cyrków ;-) mam za sobą ok 15 rozmów i prace dostałam w firmie, gdzie uważałam, że na rozmowie wypadłam najgorzej, bardzo się stresowałam i w ogóle ;-) także nie ma reguły.
fleur1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-11, 07:22   #4206
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Gratuluję : ) zdobycia pracy. Ja w tym roku mam już za sobą 8 nieudanych - bo mnie nie zatrudnił nikt. W lutym była martwa cisza, marzec zaczął się podobnie. Brak ofert, bo te które są już aplikowałam. Nigdy nie miałam pytania co wiem o firmie. Nigdy, a w swoim życiu miałam takich rozmów ponad setkę.

Do Takion. Pracowałam w siedmiu miejscach. W każdym miałam wredną osobę wśród pracowników. Donoszenie - przyzwyczaiłam się do tego, nieraz nawet specjalnie gadałam głupoty podpuszczające taką artyskę, był ubaw Ale uwierz, podśmiewywanie się to żaden problem. "Niszczenie" twojej pracy byś nie wyrobiła się przed terminem to jest problem. Aż na samo wspomnienie robi mi się słabo.

Edytowane przez e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Czas edycji: 2016-03-11 o 07:30
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-11, 08:34   #4207
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Ali_Ozz Pokaż wiadomość
Heh... żyłam w przeświadczeniu, że wystarczą referencje. To sprawa się rozwiązałam, czemu tak długo trzeba czekać na wyniki rekrutacji.
Możesz rozwinąć swoją wypowiedź?

A ja mam takie pytanie, czy jeśli w ogłoszeniu przy wymaganiach na pierwszym miejscu jest napisane "stopień mgr", a posiada się tylko licencjat, ale całą resztę wymagań się spełnia, to czy warto aplikować w takim przypadku?
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-11, 08:35   #4208
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Apelly Pokaż wiadomość
Możesz rozwinąć swoją wypowiedź?

A ja mam takie pytanie, czy jeśli w ogłoszeniu przy wymaganiach na pierwszym miejscu jest napisane "stopień mgr", a posiada się tylko licencjat, ale całą resztę wymagań się spełnia, to czy warto aplikować w takim przypadku?
Ja bym nie aplikowala. Szkoda czasu
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-11, 11:17   #4209
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Apelly Pokaż wiadomość
Możesz rozwinąć swoją wypowiedź?

A ja mam takie pytanie, czy jeśli w ogłoszeniu przy wymaganiach na pierwszym miejscu jest napisane "stopień mgr", a posiada się tylko licencjat, ale całą resztę wymagań się spełnia, to czy warto aplikować w takim przypadku?
Ja bym tam aplikowała. Wysłanie CV niczego nie kosztuje.

Ja dostałam pracę, w której w wymaganiach na pierwszym miejscu było "min. 2-letnie doświadczenie w..." a miałam tylko półroczne.
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-11, 11:38   #4210
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Apelly ja bym aplikowała
Dzięki za rady, ale już nieaktualne, zadzwoniła wczoraj pani z rekrutacji, że już kogoś mają i żebym nie przychodziła.
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-11, 11:52   #4211
natuso
Wtajemniczenie
 
Avatar natuso
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Apelly Pokaż wiadomość
Możesz rozwinąć swoją wypowiedź?

A ja mam takie pytanie, czy jeśli w ogłoszeniu przy wymaganiach na pierwszym miejscu jest napisane "stopień mgr", a posiada się tylko licencjat, ale całą resztę wymagań się spełnia, to czy warto aplikować w takim przypadku?
Ja bym aplikowała
__________________
68/2018
36/2017
29/2016
25/2015

natuso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-11, 12:08   #4212
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Ja bym tam aplikowała. Wysłanie CV niczego nie kosztuje.

Ja dostałam pracę, w której w wymaganiach na pierwszym miejscu było "min. 2-letnie doświadczenie w..." a miałam tylko półroczne.
To wg mnie spora roznica i w tej sytuacji ktora opisalas tez bym aplikowala
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-11, 13:17   #4213
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

zawsze można spróbować wysłać aplikację, co najwyżej nie zadzwonią, ale przynajmniej nie będziesz sobie pluć w brodę, że nie spróbowałaś.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-11, 13:25   #4214
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
To wg mnie spora roznica i w tej sytuacji ktora opisalas tez bym aplikowala
Według mnie żadna. W jednym i drugim przypadku spełnia się wymagania częściowo.
A na posadę bym aplikowała. Nic nie tracisz

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-11, 14:46   #4215
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Jeśli ktoś śledzi mój wątek o budżetowce, to piszę - nie dostałam się.

Wygrała osoba, która twierdziła, że nigdzie w życiu nie pracowała, ale była też jakoś "wywyższana" przez rekruterów.
Nie pisałam o tym wcześniej, bo nadal sądziłam, że mam szanse, jeszcze przez te telefonu do mojego obecnego miejsca pracy.

Niestety nie.

Od początku twierdziłam, że ta osoba ma większe szanse, ale ciągle miałam nadzieję.

No nic, byłam, pisałam, sprawdziłam na własnej skórze, że w budżetówce wszystko leci po znajomości

Trudno, lecimy dalej.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-11, 14:51   #4216
fleur1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 12
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Niestety budżetówka wszędzie jest po znajomosci, ale może nie ma czego żałować bo z tego co wiem zarobki w urzędach są marne.
fleur1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-11, 14:56   #4217
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Może tak miało być...
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-11, 15:07   #4218
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Według mnie żadna. W jednym i drugim przypadku spełnia się wymagania częściowo.
A na posadę bym aplikowała. Nic nie tracisz

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka
Pierwszy raz sie spotykam z takim wymaganiem wypisanym na pierwszym miejscu. Nie wyksztalcenie wyzsze tylko konkretnie tytul mgr. No dla mnie to cos co jest zero-jedynkowe. natomiast "co najmniej dwuletnie dosw" to bajka stara jak swiat i tak naprawde baaardzo czesto sie zdarza ze przyjmuja kogos z duzo mniejszym doswiadczeniem. Wiec tu jak najbardziej bym probowala z doswiadczeniem bliskim roku.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-11, 15:39   #4219
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Apelly Pokaż wiadomość
Możesz rozwinąć swoją wypowiedź?

A ja mam takie pytanie, czy jeśli w ogłoszeniu przy wymaganiach na pierwszym miejscu jest napisane "stopień mgr", a posiada się tylko licencjat, ale całą resztę wymagań się spełnia, to czy warto aplikować w takim przypadku?
Zależy czy do pracy na danym stanowisku jest odgorny wymóg bycia magistrem. Jeśli nie to bym wysłała.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-11, 16:23   #4220
Ali_Ozz
Raczkowanie
 
Avatar Ali_Ozz
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 41
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez t_89 Pokaż wiadomość
Witam, poszukują pracy jestem załamana już ostatnio dowiedziałam się, że firma u ktorej miałam miec staz nie złożyła wniosku nie wiem czemu ehh

Mam pytanko jak sforumować @ w sprawie stazu chciałabym porozsyłać trochę po firmach.
Może być cos takiego nigdy nie rozsyłałam z prośbą o staż tylko zwykłe CV.
" Witam, piszę z zapytaniem o możliwość odbycia stażu. W załączniku wysyłam moje CV. Jeżeli Państwa zainteresuje proszę o kontakt. Jestem zarejstrowana w Up i z chęcią odbęde staż w Państwa firmie" z poważaniem imie i nazwisko?
Na pewno nie od 'witam'
Na stronie wielu firm jest zakładka 'kariera' i tam często znajdują się informacje o stażach/praktykach.
Druga rzecz to portale z ogłoszeniami o pracę, gdzie codziennie pojawia się sporo ofert.

A jeśli nie, wydaje mi się, że lepiej zadzwonić niż smażyć e-maila. Załatwiałam w ten sposób wiele praktyk wcześniej i nigdy nikt mi nie odmówił. Może to też byłby dobry sposób na zdobycie pracy, taki telefon?

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Apelly Pokaż wiadomość
Możesz rozwinąć swoją wypowiedź?

A ja mam takie pytanie, czy jeśli w ogłoszeniu przy wymaganiach na pierwszym miejscu jest napisane "stopień mgr", a posiada się tylko licencjat, ale całą resztę wymagań się spełnia, to czy warto aplikować w takim przypadku?
Ekhm... to była ironia odnośnie wcześniejszych wypowiedzi?
Ali_Ozz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-11, 17:30   #4221
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś śledzi mój wątek o budżetowce, to piszę - nie dostałam się.

Wygrała osoba, która twierdziła, że nigdzie w życiu nie pracowała, ale była też jakoś "wywyższana" przez rekruterów.
Nie pisałam o tym wcześniej, bo nadal sądziłam, że mam szanse, jeszcze przez te telefonu do mojego obecnego miejsca pracy.

Niestety nie.

Od początku twierdziłam, że ta osoba ma większe szanse, ale ciągle miałam nadzieję.

No nic, byłam, pisałam, sprawdziłam na własnej skórze, że w budżetówce wszystko leci po znajomości

Trudno, lecimy dalej.
Ja się pytam po jaką cholerę robią te całe pseudo nabory skoro wszystko jest z góry ustawione? Może by to zrozumieli jakby sami szukali pracy bez znajomości
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-11, 17:50   #4222
nikita343
Zakorzenienie
 
Avatar nikita343
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 538
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Pseudo nabory robią dla ściemy żeby ich nie posądzili oficjalnie o nepotyzm chociaż nieoficjalnie każdy to wie. Kiedyś Pup wywiesił nabór do stażu do policji, us i zusu na pytanie o skierowanie stwierdzili że to nieaktualne mieli awarie systemu a staże sobie ktoś sam załatwił a oni musieli to wywiesić.
__________________

nikita343 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-11, 17:52   #4223
Ramonka044
Przyczajenie
 
Avatar Ramonka044
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 15
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Jestem przykładem na to, że los bywa bardzo przewrotny. Po zakończonym urlopie macierzyńskim na początku lutego zarejestrowałam się w UP. Nie ma co ukrywać, że głównie dla zasiłku. Myślałam o szukaniu pracy, ale z mężem uznaliśmy, że spokojnie mogę zaczekać, aż synek będzie ciut starszy. Planowałam zostać w domu do końca zasiłku, czyli pół roku.

Wczoraj dostałam skierowanie do pracy w klinice (jestem pielęgniarką z zawodu). Zadzwoniłam i od razu na 17:00 umówiłam się na rozmowę. Wzięłam ze sobą tylko skierowanie, nawet CV nie miałam przy sobie, o które zapytali na samym początku. Pytali o doświadczenie zawodowe i kursy (do pracy wymagali kursu opieki paliatywnej, który mam). Nie posiadam jednak doświadczenia z takimi pacjentami, o czym powiedziałam. Ważną kwestią było prawo jazdy. Na szczęście je mam W rozmowie też wyszło, że rok siedziałam z dzieckiem w domu.

Rozmowa była miła, ale nie liczyłam na nic. Sądziłam, że dyskwalifikuje mnie brak doświadczenia, zbłaźniłam się brakiem CV. I ten rok przerwy w pracy zawodowej...

Dziś dostałam telefon - ma pani ta pracę

1 rozmowa i oferta zatrudnienia i to dzięki skierowaniu z UP. Nigdy bym sie nie spodziewała, że UP w czymś mi pomoże a tu proszę
__________________
Ramonka044 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-11, 18:13   #4224
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Ramonka044 Pokaż wiadomość
Jestem przykładem na to, że los bywa bardzo przewrotny. Po zakończonym urlopie macierzyńskim na początku lutego zarejestrowałam się w UP. Nie ma co ukrywać, że głównie dla zasiłku. Myślałam o szukaniu pracy, ale z mężem uznaliśmy, że spokojnie mogę zaczekać, aż synek będzie ciut starszy. Planowałam zostać w domu do końca zasiłku, czyli pół roku.

Wczoraj dostałam skierowanie do pracy w klinice (jestem pielęgniarką z zawodu). Zadzwoniłam i od razu na 17:00 umówiłam się na rozmowę. Wzięłam ze sobą tylko skierowanie, nawet CV nie miałam przy sobie, o które zapytali na samym początku. Pytali o doświadczenie zawodowe i kursy (do pracy wymagali kursu opieki paliatywnej, który mam). Nie posiadam jednak doświadczenia z takimi pacjentami, o czym powiedziałam. Ważną kwestią było prawo jazdy. Na szczęście je mam W rozmowie też wyszło, że rok siedziałam z dzieckiem w domu.

Rozmowa była miła, ale nie liczyłam na nic. Sądziłam, że dyskwalifikuje mnie brak doświadczenia, zbłaźniłam się brakiem CV. I ten rok przerwy w pracy zawodowej...

Dziś dostałam telefon - ma pani ta pracę

1 rozmowa i oferta zatrudnienia i to dzięki skierowaniu z UP. Nigdy bym sie nie spodziewała, że UP w czymś mi pomoże a tu proszę
Gratuluję

Byłoby cudownie gdyby każdy PUP tak pomagał
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-11, 19:16   #4225
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Ramonka044 Pokaż wiadomość
Jestem przykładem na to, że los bywa bardzo przewrotny. Po zakończonym urlopie macierzyńskim na początku lutego zarejestrowałam się w UP. Nie ma co ukrywać, że głównie dla zasiłku. Myślałam o szukaniu pracy, ale z mężem uznaliśmy, że spokojnie mogę zaczekać, aż synek będzie ciut starszy. Planowałam zostać w domu do końca zasiłku, czyli pół roku.

Wczoraj dostałam skierowanie do pracy w klinice (jestem pielęgniarką z zawodu). Zadzwoniłam i od razu na 17:00 umówiłam się na rozmowę. Wzięłam ze sobą tylko skierowanie, nawet CV nie miałam przy sobie, o które zapytali na samym początku. Pytali o doświadczenie zawodowe i kursy (do pracy wymagali kursu opieki paliatywnej, który mam). Nie posiadam jednak doświadczenia z takimi pacjentami, o czym powiedziałam. Ważną kwestią było prawo jazdy. Na szczęście je mam W rozmowie też wyszło, że rok siedziałam z dzieckiem w domu.

Rozmowa była miła, ale nie liczyłam na nic. Sądziłam, że dyskwalifikuje mnie brak doświadczenia, zbłaźniłam się brakiem CV. I ten rok przerwy w pracy zawodowej...

Dziś dostałam telefon - ma pani ta pracę

1 rozmowa i oferta zatrudnienia i to dzięki skierowaniu z UP. Nigdy bym sie nie spodziewała, że UP w czymś mi pomoże a tu proszę
Mi znaleźli już 2 prace + staż więc na swój też nie ma co narzekać. W poprzedniej wypowiedzi chodziło mi o nabory do budżetówek.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-11, 19:28   #4226
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

gratulacje ja mimo to ciągle mam przykład że UP mi w niczym nie pomoże, a w maju muszę do nich podjechać osobiście... jestem ciekawa co mi powiedzą. Mają dzwonić teraz 28 marca... powiedziałam tej pani że wtedy są święta wielkiej nocy i raczej nikt w lany poniedziałek nie pracuje, a ona dalej swoje... chyba jej się coś pomyliło.
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-11, 19:44   #4227
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Świetnie, że macie takie pomocne UP. Mi nie zaproponowali niczego, nawet o stażu mogę zapomnieć. Jak teraz pójdę do tego przybytku złożyć swój podpis to nie będę nawet z tą panią rozmawiać, szkoda moich cennych minut na bezrobociu.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-11, 19:59   #4228
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Świetnie, że macie takie pomocne UP. Mi nie zaproponowali niczego, nawet o stażu mogę zapomnieć. Jak teraz pójdę do tego przybytku złożyć swój podpis to nie będę nawet z tą panią rozmawiać, szkoda moich cennych minut na bezrobociu.

Mało jest urzędów, które faktycznie pomagają w znalezieniu pracy, zwykle jak im się uda to przypadkiem. Nie ma się co oburzać, zły koncept, złe przepisy i jest jak jest.
Trzeba szukać na własną rękę.
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-11, 20:07   #4229
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
Mało jest urzędów, które faktycznie pomagają w znalezieniu pracy, zwykle jak im się uda to przypadkiem. Nie ma się co oburzać, zły koncept, złe przepisy i jest jak jest.
Trzeba szukać na własną rękę.
Tak też robię. Planuję również się przekwalifikować.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-11, 20:20   #4230
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Apelly Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie, czy jeśli w ogłoszeniu przy wymaganiach na pierwszym miejscu jest napisane "stopień mgr", a posiada się tylko licencjat, ale całą resztę wymagań się spełnia, to czy warto aplikować w takim przypadku?
Mój szef pisał w wymaganiach "wykształcenie wyższe magisterskie - warunek konieczny". Po co, Bóg jeden raczy wiedzieć. Pracowali na tym stanowisku studenci, pracowały i osoby bez wyższego wykształcenia...
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-27 14:26:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:16.