Mamusie kwietniowe 2016 - część VI - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-03-13, 18:12   #1801
kejka90
Wtajemniczenie
 
Avatar kejka90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 965
GG do kejka90
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Jak mozna nie lubic ciasta z galaretka myslalam ze tacy ludzie nie istnieja!! ja ciasto z galaretka zjem kazde az sie trzese na ich widok

Powiedzcie mi, czy tez tak macie, bo zaczynam schizowac juz w druga strone. Mały mi sie rusza juz 1,5 godziny...z kilusekundowymi przerwami. Dosc bolesnie mi sie kokosi...nie wiem czy mam sie martwic czy co, bo nigdy tak nie mial
__________________

Mikołaj <3
01.04.2016 r. ! Najpiękniejszy dzień w życiu ! <3
kejka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 18:15   #1802
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez kejka90 Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi, czy tez tak macie, bo zaczynam schizowac juz w druga strone. Mały mi sie rusza juz 1,5 godziny...z kilusekundowymi przerwami. Dosc bolesnie mi sie kokosi...nie wiem czy mam sie martwic czy co, bo nigdy tak nie mial
Półtora godziny to długo. Nie znam się ale pamiętam że kiedyś czytałam w jakimś poradniku że na ktg powinno się jechać kiedy nie wyczuwamy ruchów dziecka, no i w drugą stronę jak się za bardzo rusza to też.
Jeśli cię to niepokoi to może jedź niech ci zrobią ktg
Może ktoś bardziej doświadczony się wypowie.
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 18:21   #1803
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez kejka90 Pokaż wiadomość

Powiedzcie mi, czy tez tak macie, bo zaczynam schizowac juz w druga strone. Mały mi sie rusza juz 1,5 godziny...z kilusekundowymi przerwami. Dosc bolesnie mi sie kokosi...nie wiem czy mam sie martwic czy co, bo nigdy tak nie mial
tak, nawet na marcówkach ta cała misia była kiedyś na ktg jak jej się tak długo i intensywnie ruszał i pisała że sama położna powiedziała że też by się wystraszyła.
Ogólnie jak coś odbiega od od tego co jest zazwyczaj- nie rusza się, zdecydowanie mniej się rusza lub zbyt intensywnie.
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 18:23   #1804
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
tak, nawet na marcówkach ta cała misia była kiedyś na ktg jak jej się tak długo i intensywnie ruszał i pisała że sama położna powiedziała że też by się wystraszyła.
Ogólnie jak coś odbiega od od tego co jest zazwyczaj- nie rusza się, zdecydowanie mniej się rusza lub zbyt intensywnie.
No to właśnie. Jedź kejka na IP. Sprawdza i będziesz spokojniejsza
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 18:23   #1805
kejka90
Wtajemniczenie
 
Avatar kejka90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 965
GG do kejka90
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Wlasnie nie chce popadac w paranoje, bo nie sa to ruchy, ktorych wczesniej nie doswiadczylam. A polozna mowila ze jesli sa one bardziej gwaltowne to wtedy powinno to zaniepokoic. A on po prostu 1,5h sobie wariuje czytalam w necie ze niektore babki czuly ruchy konkretne caly dzien...wiec juz sama nie wiem
__________________

Mikołaj <3
01.04.2016 r. ! Najpiękniejszy dzień w życiu ! <3
kejka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 18:28   #1806
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez Martinixxx Pokaż wiadomość
A wczoraj też budyń zrobiłam.Mala nosem kręciła to sama wszystko zjadłam
hah ja budyń robiłam w piątek ale zostało mi i jadłam troszke wczoraj i jeszcze dzis dokończyłam.

A zaraz robię francuskie ciasto z budyniem czekoladowym, bananem i konfiturą bo sobie mężunio zażyczył w nagrodę za skręcenie łóżeczka hehhehe
Cytat:
Napisane przez tabaska25 Pokaż wiadomość
Ja tez nie przepadam za galaretka haha ale z chęcią zastapie go kisielem :P widzę ze po wisielczym nastroju na wątku zrobilo sie bardziej slodko i od razu humorki lepsze

wróciliśmy z targów dziecięcych, kupilam książeczkę materiałową kontrastową (pierze sie je przed pierwszym użyciem?) i wanienke, wychodzi na to, ze mamy juz wszystko

Krzyż znowu mnie boli i zebra - ma ktoras tez takie bole? Mnie sie wydaje ze to żebra sie rozchodzą.. Ale nie wiem.. Moze ktos pomoże? Mąż wymasowal i trochę przeszlo bo juz się poryczałam z bolu. A dogodziłam sobie właśnie kakaem z czekolada mleczna.
Bym wyprała ręcznie. Ja wszytskie materiałowe zabawki ręcznie przepiorę.
Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
Ja właśnie zrobiłam budyń bo córcia nie chce nic jeść bo gardło boli i sama też wcinam młoda z dżemem je a ja z pomarańczą


Mój mąż też ściąga z placka galaretkę

KAPCIE
Ja biorę takie crocsowate z Ikei i japonki pod prysznic


Kurde musze chyba z młodą jechać jutro do przychodni bo strasznie narzeka na to gardło. Może to angina jakąś taką nietypowa bez gorączki...

wysłane przez tapatalka
Chyba najbezpieczniej będzie pójść do lekarki skoro nie przeszło młodej

Cytat:
Napisane przez duchaa123 Pokaż wiadomość
Helo helo . No i po weekendzie wczoraj bylismy u tesciow , a dzisiaj lezelismy calutki dzien odpoczynek na calego . Powiem wam ze od wczoraj mecza mnie takie skurcze tylko caly czas nieregularne raz chce jechac na ip a zaraz odchodzi i ok siedzi y w domu , mam nadzieje ze we wtorek gin na wizycie powie mi dobre wiesci i ze niedlugo sie juz rozpakuje . Teraz mam lekture na wieczor bo tych stron do nadrobienia jest
Dobrze, że się odezwalaś!
A skurczyki możesz nawet 2 tygodnie mieć takie (tak mówiła położna na dniach otwartych wczoraj).
Cytat:
Napisane przez gosiaczek071 Pokaż wiadomość
Heh weszłam na chwile ma marcowki i one tez cos o budyniach piszą
Meza jeszcze z dzieciarnia nie ma, cisza w domu...poszłam se poleżeć do wanny ale juz mi nudno jeszcze 3 dni i sie dowiem co i jak...w sumie to juz bym chciała byc po. Chce juz byc "mobilna"
mobilna hihih
No środa będzie ciekawym dniem czekam razem z Tobą na wieści!!
Cytat:
Napisane przez kejka90 Pokaż wiadomość
Jak mozna nie lubic ciasta z galaretka myslalam ze tacy ludzie nie istnieja!! ja ciasto z galaretka zjem kazde az sie trzese na ich widok

Powiedzcie mi, czy tez tak macie, bo zaczynam schizowac juz w druga strone. Mały mi sie rusza juz 1,5 godziny...z kilusekundowymi przerwami. Dosc bolesnie mi sie kokosi...nie wiem czy mam sie martwic czy co, bo nigdy tak nie mial
Hah my to jesteśmy nienormalne ale mam identycznie jak TY!!!

Wczoraj i przedwczoraj przed snem takie cuda wyprawiała w brzuchu, że też nie wiedziałam czy coś z tym robić czy nie.
A najlepsze - ona potrafi chyba zasnąć tak o w sekundę, bo nie, że zmniejsza się częstotliwość jej ruchów i powoli zasypia tylko z takiego wiesz, szaleństwa! nagle cisza. Całkowita.

A co do półtorej godziny - dziś byliśmy z tym kolegą na kawie i potem obiedzie, to ruszała się ciurkiem z 2 h. I to też tak intensywnie, że nie wierzyłam co to małe tam wyprawia.

Dlatego ja bym po pierwsze puściła muzyczkę do brzuszka relaksacyjną
po drugie pośpiewała do brzuszka
i zobaczysz czy dalej będzie wariował niuniek

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

Widziałyście co na bellybestfriend pisze w 36 tygodniu

"Twoje maleństwo przyjęło już zapewne pozycję do porodu (głową w dół), a nawet może zeszło już bardziej do kanału rodnego (obniżyło się w macicy). Jeśli dziecko nie przyjęło jeszcze pozycji do porodu, to wciąż jest jeszcze na to czas. Jednakże około 3% dzieci pozostaje pupą w dół aż do samego końca. Może to utrudniać poród i może, ale nie musi, być wskazaniem do cesarskiego cięcia. Niekiedy lekarze mogą chcieć spróbować mechanicznie przekręcić dziecko naciskajać lekko na brzuch kobiety i nakierowując dziecko ku pożadanej pozycji. Udaje się to w około 50% przypadków. "
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 18:33   #1807
Kayira
Zakorzenienie
 
Avatar Kayira
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 216
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

O dziwo ja jakis zachcianek wiekszych niz zwykle tez nie mialam... tyle tylko ze slodycze jem, a wczesniej mogly nie istniec...

Z tego co wiem, kazda zabawke dobrze przeprac ale i tez dac na noc do zamrazalnika, te materialowe...

Ja planuje jeszcze dokupic japonki pod prysznic i jakies takie kapcie do chodzenia, ale to u siebie na placu. I chyba jednobi drugie wyrzuce pozniej, by nie zabierac do domu.. a bo to wiadomo jakie bakterie siedza...
Reszte sie raczej wypierze w wyzszej temperaturze

Kejka, ja bym pojechala na IP, dla swojego spokoju. Tez czytalam ze wlasnie jak dziecko sie nie rusza lub za bardzo to lepiej sprawdzic
__________________
Razem jesteśmy od 18-08-2010

Nasz mały cud 22-04-2016
Kayira jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-13, 18:36   #1808
kejka90
Wtajemniczenie
 
Avatar kejka90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 965
GG do kejka90
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Poli to sie fachowo nazywa zewnetrzy obrot plodu ale kobieta ma prawo sie nie zgodzic na taka paktyke lekarza, swoja droga podobno malo ktore dziecko ponownie sie nie przekreci no i faktycznie polozenie posladkowe u pierworodki nie w kazdym szpitalu jest wskazaniem do CC. W tych wiekszych podobno probuja SN...

Co do ruchow to kurde, mam swiadomosc ze schizuje. Ale mimo wszystko jakos dziwnie sie z tym czuje...chyba napisze smsa do mojej poloznej..
__________________

Mikołaj <3
01.04.2016 r. ! Najpiękniejszy dzień w życiu ! <3
kejka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 18:39   #1809
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość
"Twoje maleństwo przyjęło już zapewne pozycję do porodu (głową w dół), a nawet może zeszło już bardziej do kanału rodnego (obniżyło się w macicy). Jeśli dziecko nie przyjęło jeszcze pozycji do porodu, to wciąż jest jeszcze na to czas. Jednakże około 3% dzieci pozostaje pupą w dół aż do samego końca. Może to utrudniać poród i może, ale nie musi, być wskazaniem do cesarskiego cięcia. Niekiedy lekarze mogą chcieć spróbować mechanicznie przekręcić dziecko naciskajać lekko na brzuch kobiety i nakierowując dziecko ku pożadanej pozycji. Udaje się to w około 50% przypadków. "
Ja bym się nie zgodzila na takie uciskanie brzucha. Mialabym obawy, ze moze to zaszkodzic dziecku... Chyba wolałabym cesarke.
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 18:40   #1810
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

moja ma dzisiaj dzień szaleństwa, całe rano harcowała... już jej się tak zdarzało, ja nie panikuję, wolę jak się rusza niż jak się obija. Teraz jest spokojna, czka sobie Jutro mam sr, to jej położna sprawdzi tętno, a we wtorek gin
porodu pośladkowego sn nawet sobie nie wyobrażam. Tak samo jak przekręcania dziecka w brzuchu brr
__________________


Edytowane przez velika
Czas edycji: 2016-03-13 o 18:41
velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 18:42   #1811
Trisdom
Zadomowienie
 
Avatar Trisdom
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
Wiadomości: 1 052
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Hejoo..
moja mała dzis padła wcześniej i mam wieczór z mężem zaraz

Madzia- ja bym z tym cisnieniem pojechała, bo niepokojące te Twoje skoki. Ginka troche niepoważna.

Moja opiekunka od córy ma grype, więc jutro spędzamy cały dzień razem. mam nadzieje, że dziecko nie da mi za bardzo w kość

Duchaa- kciuki za bezproblemowe rozwiązanie

Patulinka, Poli- wy sie jeszcze trzymajcie w dwupaku, chociaż wiem, o czym mówicie- kaczy chód i poczucie główki iedzy nogami
__________________
Emilka 25.02.2014
Leon 19.04.2016
Trisdom jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-13, 18:45   #1812
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez Trisdom Pokaż wiadomość
Hejoo..
moja mała dzis padła wcześniej i mam wieczór z mężem zaraz

Patulinka, Poli- wy sie jeszcze trzymajcie w dwupaku, chociaż wiem, o czym mówicie- kaczy chód i poczucie główki iedzy nogami
Fajnie że macie z mężem chwilę dla siebie

Trisdom idealnie okreslilas słowami moje odczucia w ostatnim czasie.
Kaczy chód- momentami to dosłownie się tocze
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 18:47   #1813
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez Trisdom Pokaż wiadomość
Hejoo..
moja mała dzis padła wcześniej i mam wieczór z mężem zaraz

Moja opiekunka od córy ma grype, więc jutro spędzamy cały dzień razem. mam nadzieje, że dziecko nie da mi za bardzo w kość


Patulinka, Poli- wy sie jeszcze trzymajcie w dwupaku, chociaż wiem, o czym mówicie- kaczy chód i poczucie główki iedzy nogami
Ooo to miłego wieczorku we dwoje

a co do opiekunki - brrr... nie cierpię chorować, ja już dziś wieczór czuję się sto razy lepiej niż wczoraj!
No to spokojnego dnia jutro, nie szalej za bardzo hehe

A co do kaczego chodu hahhah jest mi tak głupio chodzić w śród ludzi i stękać bo czasem mi się wymsknie takie "aua", albo "ojojoj"

No ale przewiduję, że tak będzie do samego porodu bo poważnie ten ucisk czuję ciągle, czasem jak siedzę a ona się odpycha gdzieś od góry brzucha heheh .
Dlatego nie umiem sobie wyobrazić jak Ty z córką na spacery chodzisz !!!
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 18:49   #1814
gosiulka22
Wtajemniczenie
 
Avatar gosiulka22
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 094
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Dziewczyny jakie pyszne były te bezy piękne białe i lekkie w środku. Juz ich nie ma takie pyszne były ja tez nie przepadam za galaretka ale zjem za to mąż bi córka daliby się pokroić za nią a budyniu nie cierpię blee
gosiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 18:58   #1815
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez kejka90 Pokaż wiadomość

Powiedzcie mi, czy tez tak macie, bo zaczynam schizowac juz w druga strone. Mały mi sie rusza juz 1,5 godziny...z kilusekundowymi przerwami. Dosc bolesnie mi sie kokosi...nie wiem czy mam sie martwic czy co, bo nigdy tak nie mial
Mój się rusza większość dnia więc u mnie nic dziwnego. Ale jeśli to nietypowe u was to może faktycznie podjedz sprawdzić



Cytat:
Napisane przez kejka90 Pokaż wiadomość
Wlasnie nie chce popadac w paranoje, bo nie sa to ruchy, ktorych wczesniej nie doswiadczylam. A polozna mowila ze jesli sa one bardziej gwaltowne to wtedy powinno to zaniepokoic. A on po prostu 1,5h sobie wariuje czytalam w necie ze niektore babki czuly ruchy konkretne caly dzien...wiec juz sama nie wiem
O to ja tak czuję większość dnia i pół nocy ruchy


Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość

A zaraz robię francuskie ciasto z budyniem czekoladowym, bananem i konfiturą bo sobie mężunio zażyczył w nagrodę za skręcenie łóżeczka hehhehe
.

Chyba najbezpieczniej będzie pójść do lekarki skoro nie przeszło młodej
]
Ale bym zjadła takie ciacho

No będziemy próbować się dostać do lekarza, bo moja jak mówi że ja coś boli to znaczy że boli, ona jest twardziel

na szczęście mam luxmed bo na NFZ to nawet nie mam nadziei

Cytat:
Napisane przez Kayira Pokaż wiadomość

Ja planuje jeszcze dokupic japonki pod prysznic i jakies takie kapcie do chodzenia, ale to u siebie na placu. I chyba jednobi drugie wyrzuce pozniej, by nie zabierac do domu.. a bo to wiadomo jakie bakterie siedza...
Reszte sie raczej wypierze w wyzszej temperaturze
Też planuje wywalić klapki dlatego kupiłam tanizne Od razu w szpitalu wywale



wysłane przez tapatalka
danika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 19:02   #1816
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Kurcze dziewczyny mój tz zrobił tak pyszny obiad!
Najdlam się jak dzika i sie ruszyć nie mogę.

Standardowo na niedzielę pyszny rosolek.
Na drugie danie ziemniaczki gotowane, mięso z piersi kurczaka zapiekane w ziołach i surówka z kiszonej kapusty z marchewką i cebulką.
Jego surówka jest najlepsza pod słońcem! ☺
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 19:04   #1817
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Kejka mojavtez sie długo rusza 3 tyg temu przez 3-4 godziny sie wiercila. Teraz od dwóch dni tez zdecydowanie więcej jest ruchów
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 19:16   #1818
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
na szczęście mam luxmed bo na NFZ to nawet nie mam nadziei
Kochana powiedz mi, masz wzięty pakiet na dziecko ? Opłaca się? w sensie czy dużo z tego korzystacie?
Zastanawiam się właśnie czy brać z pracy pakiet na córkę czy poczekać i zobaczyć, może nie będzie chorowitkiem koleżanka wzięła i mówi, że przez 4 lata wykorzystała może z 2-3 razy, a kaska leciała co miesiac na to.
Za to znajomi z pracy mają bardzo chorowite dzieci i z tego pakietu mają darmowo lekarza pediatrę przyjeżdżającego o każdej porze na domową wizytę (i to mnie przekonuje )

Cytat:
Napisane przez patulinka94 Pokaż wiadomość
Kurcze dziewczyny mój tz zrobił tak pyszny obiad!
Najdlam się jak dzika i sie ruszyć nie mogę.

Standardowo na niedzielę pyszny rosolek.
Na drugie danie ziemniaczki gotowane, mięso z piersi kurczaka zapiekane w ziołach i surówka z kiszonej kapusty z marchewką i cebulką.
Jego surówka jest najlepsza pod słońcem! ☺
Ale to czekaj czekaj Ty ten obiad teraz jadłaś czy zachwalasz z popołudnia hehheheh
Cytat:
Napisane przez kropcia007 Pokaż wiadomość
Kejka mojavtez sie długo rusza 3 tyg temu przez 3-4 godziny sie wiercila. Teraz od dwóch dni tez zdecydowanie więcej jest ruchów
Kropcia! Właśnie, dawno miałam Ci pisać
wiesz, że Twój link w stopce nie działa? Chciałam kiedyś zobaczyć do czego prowadzi a tu nie działa
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 19:18   #1819
akinomka03
Rozeznanie
 
Avatar akinomka03
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 585
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez kejka90 Pokaż wiadomość
Jak mozna nie lubic ciasta z galaretka myslalam ze tacy ludzie nie istnieja!! ja ciasto z galaretka zjem kazde az sie trzese na ich widok

Powiedzcie mi, czy tez tak macie, bo zaczynam schizowac juz w druga strone. Mały mi sie rusza juz 1,5 godziny...z kilusekundowymi przerwami. Dosc bolesnie mi sie kokosi...nie wiem czy mam sie martwic czy co, bo nigdy tak nie mial
Moja też ma takie dni że jak siedzę długo to ona cały czas bryka, jezdzi noga przez pół brzucha, z drugiej strony wypycha pupe albo plecy, od poczatku taka ruchliwa jest i ja zazwyczaj nie panikuje choć czasem myślę czy to w normie czy za bardzo, jeśli Ciebie te ruchy niepokoją to dla swojego spokoju podejdź to sprawdzić.

Galaretke zjem ale najbardziej lubię takie w cukrze albo w czekoladzie
Kisiel i budyń lubię ale tylko wybrane smaki :-P

Zadzwonila mama i zaskoczyla mnie pytaniem. Czy chciałabym żeby była ze mną w szpitalu?
Nie chodziło o cały poród tylko ogólnie żeby była blisko na korytarzu.
Nie rozmawialysmy o tym wcześniej i w sumie o tym nie myślałam.
Ma być ze mną mąż, jesteśmy umowieni tak że ile da radę, ja nie wiem czego sie spodziewać, on też nie wie wiec nie chce już teraz mówić że musi ze mną być itd. Może ja go wygonie, może on wyjdzie sam a może będzie do końca, zobaczymy. A o mamie nie myślałam i nie wiem. Widzę że przeżywa też już zbliżający się poród.
A jak u Was? Bedziecie tylko z mężami? Warto żeby ktos jeszcze był czy nie ma ssensu robić tłumu?

Edytowane przez akinomka03
Czas edycji: 2016-03-13 o 19:20
akinomka03 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-13, 19:29   #1820
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość
Kochana powiedz mi, masz wzięty pakiet na dziecko ? Opłaca się? w sensie czy dużo z tego korzystacie?
Zastanawiam się właśnie czy brać z pracy pakiet na córkę czy poczekać i zobaczyć, może nie będzie chorowitkiem koleżanka wzięła i mówi, że przez 4 lata wykorzystała może z 2-3 razy, a kaska leciała co miesiac na to.
Za to znajomi z pracy mają bardzo chorowite dzieci i z tego pakietu mają darmowo lekarza pediatrę przyjeżdżającego o każdej porze na domową wizytę (i to mnie przekonuje )

:
Ja mam wzięty tzw. pakiet rodzinny, niezależnie od liczby osób objętych place tyle samo-wiec teraz Adaś będzie jakby za friko

Jakoś bardzo często nie korzystam bo mloda już nie choruje tyle co dawniej ale odkąd mam luxmed to nie korzystam wcale z NFZ,ani że sobą, ani mąż ani młoda. Czyli wizytę mam czesto wieczorem w pustej przychodni To też obejmuje wizyty że zdrowym dzieckiem, szczepienia, bilans itp. Mój pakiet obejmuje wszystkie badania - młoda miała usg brzuszka z tego ostatnio. Też mam lekarza do domu ale to jest lekarz wybrany przez luxmed i w uzasadnionych przypadkach typu wysoka gorączka. Nie korzystam am, nie było potrzeby a i nie ufam przypadkowym lekarzom

Mam też możliwość wziąć fakturę jeśli korzystam z lekarza, który niee ma umowy z luxmedem i to robię-oddają mi kasę za drogiego laryngologa młodej

Moim zdaniem się opłaca przynajmniej ten pakiet który ja mam. Rzadko bywa taki miesiąc że nie bywam u lekarza - mi się zwraca już jedną wizyta miesięcznie z córką


wysłane przez tapatalka
danika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 19:35   #1821
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Polinezyjka rosolek jadłam po uczelni po 15 a drugie danie teraz. W sumie to już taka troche kolacja :P

Akinomka U mnie będzie tylko tz. Fajnie by było gdyby mama tez była ale są 200km stąd i dla niej praca ważniejsza... :/
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 19:37   #1822
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Akinomka:u mnie w szpitalu będzie tylko mąż. Jakby była mama to jak bym się denerwowała, że ona się denerwuje

wysłane przez tapatalka
danika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 19:38   #1823
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Poli wiem tam jest suwaczek do 1 kwietnia ale nie działa i sie poddałam
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 19:40   #1824
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Wy tu o jedzeniu a ja przeszlam dzis sama siebie. zjadlam ziemniaki z kotleetem później 2 razy rosól nA kolacje bułke na śniadanie bułke i 2 drożdżówki 2 jabłka i banana i 5 michałków mdleje:
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 19:43   #1825
kajaja
Zadomowienie
 
Avatar kajaja
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: lubelskie LKS
Wiadomości: 1 636
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez akinomka03 Pokaż wiadomość
Moja też ma takie dni że jak siedzę długo to ona cały czas bryka, jezdzi noga przez pół brzucha, z drugiej strony wypycha pupe albo plecy, od poczatku taka ruchliwa jest i ja zazwyczaj nie panikuje choć czasem myślę czy to w normie czy za bardzo, jeśli Ciebie te ruchy niepokoją to dla swojego spokoju podejdź to sprawdzić.

Galaretke zjem ale najbardziej lubię takie w cukrze albo w czekoladzie
Kisiel i budyń lubię ale tylko wybrane smaki :-P

Zadzwonila mama i zaskoczyla mnie pytaniem. Czy chciałabym żeby była ze mną w szpitalu?
Nie chodziło o cały poród tylko ogólnie żeby była blisko na korytarzu.
Nie rozmawialysmy o tym wcześniej i w sumie o tym nie myślałam.
Ma być ze mną mąż, jesteśmy umowieni tak że ile da radę, ja nie wiem czego sie spodziewać, on też nie wie wiec nie chce już teraz mówić że musi ze mną być itd. Może ja go wygonie, może on wyjdzie sam a może będzie do końca, zobaczymy. A o mamie nie myślałam i nie wiem. Widzę że przeżywa też już zbliżający się poród.
A jak u Was? Bedziecie tylko z mężami? Warto żeby ktos jeszcze był czy nie ma ssensu robić tłumu?
ja tylko z mężem moim zdaniem to jest bez sensu zeby ktos jeszcze był bo nie wiadomo ile porod potrwa a i po to potem chce sie odpoczac
__________________
25.07.2009 tak - powiedzieliśmy sobie
tak - na zwsze
30,09,2012JULITKA ZUZANNA
30.03.2016 Antek Fabian
kajaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 19:45   #1826
MaLoS
Rozeznanie
 
Avatar MaLoS
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 848
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Akinomka--- miło ze strony Twojej mamy, ze w ogóle pomyślała o takiej opcji moze akurat Ci bedzie pomocna ja będę z TŻ tylko (mam nadzieje), moja mama nie bardzo sie garnie ani do pomocy ani do wsparcia jakiegoś, ponieważ mój nieformalny związek nie jest zgodny z jej światopoglądem... Ech... Juz i tak jest o niebo lepiej niż rok temu ale z mojej ciąży sie cieszy, to na pewno!
__________________
DECYZJA --> KONSEKWENCJE

Zmiany? Zawsze na lepsze
MaLoS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 19:45   #1827
jowitazz
Rozeznanie
 
Avatar jowitazz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 754
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez tabaska25 Pokaż wiadomość
Ja tez nie przepadam za galaretka haha ale z chęcią zastapie go kisielem :P widzę ze po wisielczym nastroju na wątku zrobilo sie bardziej slodko i od razu humorki lepsze

wróciliśmy z targów dziecięcych, kupilam książeczkę materiałową kontrastową (pierze sie je przed pierwszym użyciem?) i wanienke, wychodzi na to, ze mamy juz wszystko

Krzyż znowu mnie boli i zebra - ma ktoras tez takie bole? Mnie sie wydaje ze to żebra sie rozchodzą.. Ale nie wiem.. Moze ktos pomoże? Mąż wymasowal i trochę przeszlo bo juz się poryczałam z bolu. A dogodziłam sobie właśnie kakaem z czekolada mleczna.
Ja też mam straszne bóle żeber, ciężko mi się nawet z boku na bok przewrócić.

Kejka, jeśli wcześniej tak nie było, to jedź na IP.
jowitazz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 19:49   #1828
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Cytat:
Napisane przez GGI Pokaż wiadomość
Wy tu o jedzeniu a ja przeszlam dzis sama siebie. zjadlam ziemniaki z kotleetem później 2 razy rosól nA kolacje bułke na śniadanie bułke i 2 drożdżówki 2 jabłka i banana i 5 michałków mdleje:

Ja dziś tez zaszalałam sniadanie płatki jaglane z owocami potem łosoś makaron rukola potem czipsy i paluszki potem kawałek vege ciasta marchwiowego potem 3 śliwki i 2 mandarynki i cały dzien leżałam. Kupiłam w rossmannie pyszna herbatę - melisa z vanilia

Moja mama przyleci 27 marca i zostanie ze mną do 10 kwietnia ️ bardzo sie cieszy ze zostanie Babcią ️ my z mama jak koleżanki
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 19:54   #1829
akinomka03
Rozeznanie
 
Avatar akinomka03
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 585
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

No właśnie ja też nie wiem czy mama się mi przyda, pomoże w czymś czy tylko będzie się denerwować na korytarzu.
Ona rodziła 4 razy więc wie że może to potrwać.
Mówiła ze ona była sama, że kiedyś było inaczej, nikt z rodziny nie czekał na korytarzu. Może właśnie jej tego brakowało dlatego mi to zaproponowała.
Nie wiem, okaże się pewnie jak już się zacznie, czy będzie noc czy dzień, czy będę do niej dzwonić.
Idee rodzić pierwszy raz i naprawdę nie wiem czego się spodziewać. Czy będę wolała żeby ktoś był czy nie. Mąż będzie napewno.

Edytowane przez akinomka03
Czas edycji: 2016-03-13 o 20:07
akinomka03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 19:56   #1830
Avlis
Raczkowanie
 
Avatar Avlis
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 289
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część VI

Dziewczyny, dzięki za miłe słowa. Szansa na fikołka jest, ale muszę być przygotowana na cc.

Poli
Teraz z perspektywy czasu wiem, kiedy się obrócił, ale wtedy takiej myśli nie dopuszczałam Parę dni temu nagle chwycił mnie silny ból brzucha. Trwało to chwilę i ustąpiło. Od tego jednak czasu czułam ruchy mniej intensywnie, jednak dopiero teraz połączyłam te fakty.

parking
Dwa lata temu przy Żeromskim godzina parkowania kosztowała 5zł. Chyba, że do porodu, to za darmo. Ale goście i tatusiowie w kolejne dni płatnie, więc mąż parkował dalej.

lux med na dziecko
Mam pakiet rozciągnięty na dziecko. Moja rzadko choruje, ale chwalę sobie takie rozwiązanie, bo nie kosztuje mnie to wiele na miesiąc, a gdy potrzeba kontaktu z pediatrą, to umawiam się na konkretną godzinę i szybko temat załatwiony. Pytanie, ile to u Was kosztuje i co wchodzi w pakiet. Jeśli Twoja koleżanka korzystała 2-3 razy w ciągu 4 lat, to pewnie wizyt szczepiennych nie miała w pakiecie lub nie chodziła na nie do lux medu, bo tych jest więcej.

zachcianki

Mnie ciągnie do słodkiego, ale szału na konkretne produkty nie mam.

Inesco
Gdzie się zdecydowałaś rodzić?

Gosiulka
Brawo dla męża za bezy

Lucy
Też mam te same kapcie. Jaki kolor wybrałaś?

Akinomka
Rodziłam z mężem i bardzo sobie to chwalę. Rodzice i teściowe byli w odwiedziny potem. Zadzwoniliśmy dopiero, gdy córka była na świecie. Zgadzam się z Malos, że to bardzo miłe, że mama Ci proponuje takie wsparcie.
Avlis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-30 10:55:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:54.