Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-13, 11:24   #31
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

Cytat:
Napisane przez kiciun Pokaż wiadomość
Ja bym powiedziała, że połowę spraw już załatwiłam i nie zamierzam więcej kiwnąć palcem.

Chyba, że do końca życia zamierzasz wszystko za niego organizować i planować, bo jemu się nie chce i woli pójść po najmniejszej linii oporu i zdać się na Ciebie. Ja nie zamierzam robić za czyjąś matkę. Jak będzie mu odpowiednio zależało, to to pozałatwia, a jeśli nie, to widocznie nie zależało mu odpowiednio mocno. Ja mam fobię społeczną i załatwianie niektórych też jest dla mnie jak smażenie w oleju, a mimo to to robię, bo tak mi na tym zależy i nikt za mnie tego nie zrobi.

Jeśli teraz go wyręczysz, jeśli przyzwyczaisz go do tego, że zawsze Ty wszystko załatwiasz, to zawsze będziesz musiała to robić za dwoje. Jeśli zostanie z tym sam, to może się ogarnie, stanie na wysokości zadania i pokaże, że jemu też na tym ślubie zależy.
Zgadzam się. Po ślubie pojawią się dzieci, to też obowiązki. I co, również stwierdzi 'załatw wszystko sama, ja jestem taki zmęczony, tyle mam na głoooowie'? Dla chcącego nic trudnego, ale on niestety na chcącego nie wygląda.
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 11:28   #32
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

Może być tak, że facet ma dużo na głowie i już nie ma siły ogarniać ślubu, a może być i tak, że mu ten ślub nieco wisi i powiewa. Gdybym mu powiedziała, że zamawiam zaproszenia w piątek i jak nie da mi listy gości, to wedle własnego widzimisię wybiorę liczbę gości z jego strony, a jego by to nadal nie ruszyło, to bym uznała, że właśnie mu zwisa.

A spytałaś go autorko DLACZEGO nie angażuje się ani trochę w przygotowanie ślubu? On w ogóle z własnej inicjatywy się oświadczył i chciał brać ten ślub, czy to raczej Ty go naciskałaś?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 11:34   #33
kiciun
Rozeznanie
 
Avatar kiciun
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 876
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

Ja bym nawet nie myślała, nie ustalała mu żadnych terminów, niech sam pomyśli do kiedy trzeba wszystko załatwić. Bo to najlepiej zdać się na kogoś, niech ktoś o wszystkim myśli i pamięta, a samemu można sobie planować tylko przyjemności, lub odpoczynek. Tylko, że ta druga osoba nigdy nie będzie mogła sobie tak odpocząć i wyluzować, bo ona będzie musiała o wszystkim pamiętać i wszystko będzie na jej głowie. Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz, jak faceta przyzwyczaisz, tak będziesz miała.

Najwyżej to facet będzie musiał się wszystkim tłumaczyć, że ślub odwołany, bo nic nie załatwił. Ja myślę, że jak mu się dupa zapali, to weźmie sprawy w swoje ręce. A dopóki on się nie ruszy, to Ty autorko weź sobie planuj domowe SPA albo babskie wypady.

Edytowane przez kiciun
Czas edycji: 2016-07-13 o 11:36
kiciun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 11:36   #34
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
On 3 dni pracuje od 7 do 21, a w pozostałe - krócej, tj "ma trochę więcej wolnego czasu" - przecież autorka o tym napisała. Co do budowy domu, też bym była daleka od krytyki - my też mieliśmy ekipę, a papierów, doglądania i załatwiania było tyle, że zajmowało to prawie całą głowę każdego członka rodziny przez długi czas. Wydaje mi się, że może obowiązki trochę go przytłoczyły i zwyczajnie nie chce mu się/nie ma siły planować kolejnych rzeczy? Angażująca i długa praca, budowa, ślub - to jest dużo jak na jedną osobę, nie ma się co ciskać na faceta o to, że w wolnym czasie patrzy w sufit albo ogląda telewizję, zamiast zastanawiać się nad kolorem serwetek. Tylko, że bez tego ciężko, żeby ślub się odbył, więc o tyle autorka może/powinna z nim porozmawiać i przemówić mu do rozsądku - niech ogarnie z nią chociaż najważniejsze sprawy. Ale szczerze - przy takim zakresie obowiązków pozaślubnych, nie wymagałabym od niego, żeby latał z językiem za księdzem na nauki.
Tylko że jemu nikt nie każe wybierać koloru serwetek. Dziewczyna go prosiła o listę gości, to jest podstawowa rzecz, jeśli chce się mieć przyjęcie ślubne ze swoją rodziną. Prosiła go również o kwestię obrączek, kolejna podstawowa rzecz. Serio porownujesz to do zmuszania faceta do wybierania serwetek i kolorów? Nikt od niego nie wymaga cudów wiankow... nauki przedmałżeńskie to kolejna podstawowa rzecz. Jeśli chce wziąć ślub kościelny to musi je mieć. Więc zastanów się, jak możesz pisać "nie wymagałabym od faceta latania na nauki", skoro jest to warunek wzięcia tego ślubu. Wiadomo, niektórzy są niewierzący, ale Autorka bierze ślub kościelny, więc wiadomo, że dla faceta te nauki to konieczność,jeżeli chce ten ślub z nią wziąć.

Zapominasz też o drugiej istotnej kwestii. Autorka również pracuje, również pomaga w jego firmie i zapewne również ma na głowie budowę domu, skoro dom ma być ich a nie tylko jego. Sama powiedzialas, że dom był na głowie wszystkich członków rodziny, więc Autorka też na pewno nie ma tego gdzieś. A jednak znajduje czas na przygotowania. Chcieć to móc. Facetowi widocznie nie za bardzo się chce tego ślubu. Skoro ma tyle na głowie, że nie ma czasu nawet pomyśleć o zrobieniu listy gości (2,5 miesiąca przed ślubem!), to ja bym ślub przełożyła/odwołała.
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 11:40   #35
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 849
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

Cytat:
Napisane przez kiciun Pokaż wiadomość
Jeśli teraz go wyręczysz, jeśli przyzwyczaisz go do tego, że zawsze Ty wszystko załatwiasz, to zawsze będziesz musiała to robić za dwoje. Jeśli zostanie z tym sam, to może się ogarnie, stanie na wysokości zadania i pokaże, że jemu też na tym ślubie zależy.
Kurczę, dziewczyny, nie przesadzajmy Mój TŻ, jak również jego przyjaciel, który ma ślub niebawem, średnio interesują się kwestiami ślubnymi na zasadzie - chcą mieć wybór, ale uważają, że to my (kobiety) mamy wizję tego dnia. I mają rację, bo to my wiemy, jakie kolory nam się podobają i jak chcemy coś zrobić. My szukałyśmy zaproszeń itd., ale to nagle nie oznacza, że oni mają w dupie codzienne obowiązki czy cokolwiek innego. Kwestia jednak taka, że jak im powiedziałyśmy, to zrobili - a nawet czasem wyszli z inicjatywą.
I dlatego myślę, że w przypadku autorki problem leży głębiej - tj. nie jestem przekonana, czy ten facet faktycznie CHCE ślubu, czy po prostu się na niego zgodził. To dwie różne rzeczy Pewnie dlatego odwleka, ze mu się to średnio widzi. I z tego powodu albo bym dała konkretne terminy na podjęcie decyzji, albo z nim porozmawiała i coś ustaliła. Ale się nie kłóciła, bo on odwraca kota ogonem, a przyczyna wg mnie jest taka, o jakiej pisałam wyżej
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 11:42   #36
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Ale szczerze - przy takim zakresie obowiązków pozaślubnych, nie wymagałabym od niego, żeby latał z językiem za księdzem na nauki.
a zdajesz sobie sprawę, ze odbycie nauk to wymóg przed ślubem? i bez nauk ślub się zwyczajnie nie odbędzie? a to, ze zostawili to na ostatnią chwilę to już ich sprawa i teraz trzeba się za to zabrać i może się okazać, ze właśnie z językiem będą latać, bo nikt w pobliżu akurat nauk nie organizuje...
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 11:42   #37
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

SteveS - Dziewczyna mu dawała terminy na zrobienie listy gości z jego strony rodziny. A on nawet tego nie zrobił. Czy Twój TZ też miał w pupie jacy goście mieliby się pojawić na ewentualnym ślubie?
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-13, 11:48   #38
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;62959731]SteveS - Dziewczyna mu dawała terminy na zrobienie listy gości z jego strony rodziny. A on nawet tego nie zrobił. Czy Twój TZ też miał w pupie jacy goście mieliby się pojawić na ewentualnym ślubie?[/QUOTE]

Otóż to. Poza tym - nie wiem jak inne kobiety, ale ja nie miałam jakichś specjalnych wizji kolorystycznych tego dnia - może dlatego właśnie wspólnie ustalaliśmy wszystko z TŻ i może dlatego też chętnie podsyłał mi rzeczy które jemu osobiście się podobają, bo nie zmieniłam się w bridezillę która musi mieć winietki pod kolor oczu Pana Młodego bo taka jest jej wizja
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 11:50   #39
kiciun
Rozeznanie
 
Avatar kiciun
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 876
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

Mnie by się nie chciało samemu wszystkiego organizować, planować i o wszystkim myśleć, podobno przy ślubie jest tego mnóstwo. Ale jak kto lubi. Nie mam wizji tego dnia, planowanie ślubu to nie jest dla mnie przyjemność i na pewno nie zamierzam robić tego sama.

Edytowane przez kiciun
Czas edycji: 2016-07-13 o 12:09
kiciun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 11:51   #40
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

A czy TŻ jest taki nieogarnięty tylko ze ślubem czy tak ogólnie ma ze wszystkim?
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 12:23   #41
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 849
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;62959731]SteveS - Dziewczyna mu dawała terminy na zrobienie listy gości z jego strony rodziny. A on nawet tego nie zrobił. Czy Twój TZ też miał w pupie jacy goście mieliby się pojawić na ewentualnym ślubie?[/QUOTE]

Ale dlatego napisałam to, do czego się już nie odniosłaś - że moim zdaniem jej TŻ wcale nie chce tego ślubu i jest mu zupełnie lotto, czy się on odbędzie

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
Otóż to. Poza tym - nie wiem jak inne kobiety, ale ja nie miałam jakichś specjalnych wizji kolorystycznych tego dnia - może dlatego właśnie wspólnie ustalaliśmy wszystko z TŻ i może dlatego też chętnie podsyłał mi rzeczy które jemu osobiście się podobają, bo nie zmieniłam się w bridezillę która musi mieć winietki pod kolor oczu Pana Młodego bo taka jest jej wizja
Widać ja byłam bridezillą, bo miałam określoną wizję na kilka kolorów i TŻ dobrał, który jego zdaniem jest najlepszy. Co potwierdza zasadę, że kobiety są różne - i mężczyźni są różni. Nasz przyjaciel bierze ślub z dziewczyną, w której jest mega zakochany, mieszkają razem, są odpowiedzialni na równi za wszystko, a jednak on jej zostawia zupełnie wolną rękę we WSZYSTKIM. Tylko zatwierdza jej decyzje pro forma Obojgu to jednak odpowiada, i to jest podstawa.

Cytat:
Napisane przez kiciun Pokaż wiadomość
Mnie by się nie chciało samemu wszystkiego organizować, planować i o wszystkim myśleć, podobno przy ślubie jest tego mnóstwo. Ale jak kto lubi. Nie mam wizji tego dnia, planowanie ślubu to nie jest dla mnie przyjemność i na pewno nie zamierzam robić tego sama.
No i znów - ludzie są różni. Ja uwielbiam planowanie i organizowanie, dla mnie to czysta przyjemność.

Ale pomijając to wszystko, co napisałyśmy wszystkie - nie w tym problem. Problem w podejściu TŻ autorki, który być może po prostu ślubu nie chce. Albo może sprawa jest mniej "poważna" - może po prostu się nie dogadali. Nie dojdą jednak do niczego fochami czy kłótniami, tylko rozmową. Może warto umówić się na neutralnym gruncie i porozmawiać bez emocji, przygotowując się do rozmowy nie tyle o ślubie i jego planowaniu, co o przyszłości - ponoć wspólnej, w praktyce wychodzi na to, że niekoniecznie.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-13, 12:25   #42
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
a jednak on jej zostawia zupełnie wolną rękę we WSZYSTKIM. Tylko zatwierdza jej decyzje pro forma
Podejrzewam, że po prostu nie chce jej wchodzić w drogę
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 12:37   #43
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 849
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
Podejrzewam, że po prostu nie chce jej wchodzić w drogę
Akurat w tym przypadku ja też tak podejrzewam, ale skoro im to odpowiada
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 12:43   #44
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

Haha pewnie tak wiadomo ludzie są różni. Im więcej ktoś chce mieć dopracowanych szczegółów, tym więcej roboty, to jasne. Dla mnie kwestia kolorów jest drugorzedna, nie chciałoby mi się wszyskiego dobierać pod kolor :-D wystarczy, że wybrałam salę która mi odpowiada wizualnie i kolorystycznie. A kolory serwetek, zaproszeń kwiatów mogą być jakiekolwiekz byleby wszystko było estetyczne i zadane a nie byle jakie
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 12:53   #45
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;6295970 1]a zdajesz sobie sprawę, ze odbycie nauk to wymóg przed ślubem? i bez nauk ślub się zwyczajnie nie odbędzie? a to, ze zostawili to na ostatnią chwilę to już ich sprawa i teraz trzeba się za to zabrać i może się okazać, ze właśnie z językiem będą latać, bo nikt w pobliżu akurat nauk nie organizuje...[/QUOTE]

Tak, wien. Ale autorka chyba sama może ZNALEŹĆ te nauki, wybrać z dostępnych opcji?
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 12:54   #46
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

Jak nie chce wziąć z Tobą ślubu, to niestety nie ma sposobu, żeby go zmusić. Trzeba się z tym pogodzić i już.
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 13:03   #47
kiciun
Rozeznanie
 
Avatar kiciun
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 876
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

Zgadzam się, że jak dla kogoś planowanie jest przyjemnością i chce samemu o wszystkim myśleć, to niech każdy robi to co lubi, ale fajnie by było, jakby druga osoba też wykazała zaangażowanie.

Ja nie zamierzam zwalniać faceta z myślenia i dzwonienia o termin sali itd

Edytowane przez kiciun
Czas edycji: 2016-07-13 o 13:06
kiciun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 13:08   #48
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

Lol a pozniej tym wybudowanym domem bedziesz sie sama zajmowala, bo on PRACUJE, jakby dziecko sie pojawilo to jasnie pan tez nie kiwnie palcem, bo on PRACUJE. Nie narzekaj pozniej, ze nie bylo znakow jaki to czlowiek.
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 14:12   #49
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Tak, wien. Ale autorka chyba sama może ZNALEŹĆ te nauki, wybrać z dostępnych opcji?
a nie mogą ich znaleźć razem? usiąść przed komputerem, na raz wybrać zaproszenia i nauki znaleźć? bo jak się okaże, że nie znajdą żadnych, to tak czy tak oboje będą musieli za księżmi chodzić i szukać takiego, który im to załatwi.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-13, 15:01   #50
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Tak, wien. Ale autorka chyba sama może ZNALEŹĆ te nauki, wybrać z dostępnych opcji?
Szukać można samodzielnie. Podjęcie decyzji, którą opcję wybierają wymaga jednak udziału obojga zainteresowanych, choćby z uwagi na dyspozycyjność czasową. Ale potem jest tylko trudniej - należy te nauki odbyć a tego już nie jest w stanie zrobić za niego, za dwoje. Podobnie jak wybrać i kupić garnitur czy zrobić listę gości z jego strony i ich zaprosić. Niestety, tyle co mogła zrobić sama - zrobiła. Teraz czas na jego udział. Do ślubu też potrzebne są dwie osoby, ślubu nie weźmie za dwoje, bo pan pracuje trzy dni w tygodniu.

A prawda jest taka, że gdyby mu zależało na ślubie, to włączyłby się w przygotowania. W małym lub większym stopniu, ale znalazłby czas. Choćby po to, żeby iść z nią do księdza zarezerwować termin. Ale on nie chce.
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 15:11   #51
micki25
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 13
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

Przeczytałem tylko tytuł wątku, moje refleksje, to:

Gdy wielmożny Pan olewa przygotowania do ślubu, to albo ma ...... poważaniu ślub, lub to z tych panów co mu nic się nie chcę.

Przyszłość po ślubie, będzie skakał z kwiatka na kwiatek, bo on tego ślubu nie chciał, lub jeśli wersja b, to ty będziesz wszystko robiła w domu i nie tylko, i wszystko załatwiała, nawet będziesz jeździła, na badania kontrolne samochodem na stacje kontroli pojazdów, bo on z tych co mu się nie chcę.
Wybór należy do ciebie.
micki25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 15:46   #52
ALL for LOVE
Zadomowienie
 
Avatar ALL for LOVE
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 058
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

Jeśli zdecydowaliście się na ślub w momencie kiedy jest ten remont, praca i Bóg wie jeszcze co, to jest to chyba świadoma decyzja i albo obydwoje się tym zajmujecie, albo przełóżcie termin kiedy będziecie mieli czas.
__________________
Cytat:
Napisane przez majka versace Pokaż wiadomość
Wspólne prowadzenie domu i przebywanie w swoim towarzystwie to wielkie wyzwanie. To nauka drugiego człowieka od nowa. Z innej perspektywy.
ALL for LOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 16:47   #53
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

Cytat:
Napisane przez ALL for LOVE Pokaż wiadomość
Jeśli zdecydowaliście się na ślub w momencie kiedy jest ten remont, praca i Bóg wie jeszcze co, to jest to chyba świadoma decyzja i albo obydwoje się tym zajmujecie, albo przełóżcie termin kiedy będziecie mieli czas.
Mamy połowę lipca, więc skoro ślub 1 października, to decyzję o przełożeniu trzeba podjąć na dniach. Tylko, żeby coś podejmować, to trzeba ze sobą jeszcze umieć rozmawiać, nie metodą odbijania piłeczki. A tu chyba jest z tym duży problem.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 18:33   #54
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

Cytat:
Napisane przez ninus112 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny , nie wiem co mam robic. Ślub mam zaplanowany na 1 października tego roku a nic nie jest załatwione prócz mojej sukni. Wszystko jest na mojej głowie a narzeczony tłumaczy sie tym, że ma duzo pracy. Wiem ze pracuje trzy dni w tygodniu od 7-21 bo prowadzi własna działalność ale w resztę dni ma troche wiecej czasu i mógłby mi pomoc. Pomóżcie dziewczyny bo rozmowa jedyne co wskórałam to kłótnie ze on jest najgorszy ze on jest tylko zły i ze nie rozumiem ze on ciezko pracuje na budowę domu który jest w trakcie stawiania. Nie mieszkamy razem a odległość miedzy nami to 50km wiec tez nie jest wesoło. Jest cudownym człowiekiem ale brakuje mi tego , ze czasami nie zachowuje sie jak facet , nie potrafi podjąć szybko decyzji tylko zwleka cały czas ze wszyskim. Nawet odnosnie ilości gości od siebie nie potrafi sie zdecydować. Bierzemy malutki ślub kościelny i prócz daty i godziny nic nie mamy ustalone, zero nauk przedmałżeńskich itp. jestem bezradna i nie wiem co mam robic
Rozmawialiście chociaż raz jak ma wyglądać wasz ślub oraz impreza po nim? Ustaliliście coś wspólnie? Jeśli nie, to nie masz się o co czepiać. W wersji podstawowej jest to max. 30 minut w USC i do domu.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 19:44   #55
onomatopejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 317
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Rzuć go.
Bez przesady. Ulubiona rada Wizażu. Ciekawe czy Ty byś rzuciła narzeczonego, którego kochasz, bo nie pomaga Ci w przygotowaniach do ślubu. Pewnie nie lubi takich rzeczy i próbuje się od nich wymigać, albo jest typem odkładającym wszystko na ostatnią chwilę. Podzielcie jasno przygotowania na te które zrobisz Ty, on i wspólne. Może przejęcie za coś pełnej odpowiedzialności bardziej go zmobilizuje.
onomatopejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 19:45   #56
ninus112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 278
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

No dziewczyny obrączki załatwione wiec powoli wszystko idzie do przodu ogarnął sie chłopak w koncu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ninus112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 19:53   #57
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

Cytat:
Napisane przez onomatopejka Pokaż wiadomość
Bez przesady. Ulubiona rada Wizażu. Ciekawe czy Ty byś rzuciła narzeczonego, którego kochasz, bo nie pomaga Ci w przygotowaniach do ślubu.
Oczywiście.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 20:02   #58
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

Cytat:
Napisane przez ninus112 Pokaż wiadomość
No dziewczyny obrączki załatwione wiec powoli wszystko idzie do przodu ogarnął sie chłopak w koncu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W jaki sposób dokonał się ten cud?
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 20:43   #59
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

Cytat:
Napisane przez nyana89 Pokaż wiadomość
W jaki sposób dokonał się ten cud?
Czyżby poprzez otwarcie otworu gębowego i wyartykułowanie potrzeb?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 20:45   #60
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: Mój narzeczony olewa przygotowania do slubu

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Czyżby poprzez otwarcie otworu gębowego i wyartykułowanie potrzeb?
Takie proste, a zarazem takie skuteczne
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-15 21:38:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:04.