Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach dzieci - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-02-06, 12:17   #3151
madziara889
Zakorzenienie
 
Avatar madziara889
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 7 010
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Princessa też mam wahania nastrojów, Tobie tym bardziej się nie dziwię, jak zbliża Ci się 19tc.

Byłam dziś na pobraniu krwi i prawie zemdlałam, pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło. Zabolało mnie wkłucie, później ból był jeszcze mocniejszy, nagle krew przestała lecieć, a mi się zrobiło czarno przed oczami. Położyła się i pobierała mi krew z drugiej ręki jak leżałam, poszło bez problemu. Ta pierwsza Ręką cały czas mnie boli, możliwe, że się źle wkuła?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madziara889 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 12:33   #3152
Radena
Zadomowienie
 
Avatar Radena
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 776
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Cytat:
Napisane przez madziara889 Pokaż wiadomość
Princessa też mam wahania nastrojów, Tobie tym bardziej się nie dziwię, jak zbliża Ci się 19tc.

Byłam dziś na pobraniu krwi i prawie zemdlałam, pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło. Zabolało mnie wkłucie, później ból był jeszcze mocniejszy, nagle krew przestała lecieć, a mi się zrobiło czarno przed oczami. Położyła się i pobierała mi krew z drugiej ręki jak leżałam, poszło bez problemu. Ta pierwsza Ręką cały czas mnie boli, możliwe, że się źle wkuła?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Madziara,mi tak wkłuła moja teściowa,chyba z tydzień mnie potem ręka bolała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Radena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 12:42   #3153
odowska
Zadomowienie
 
Avatar odowska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 615
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Cześć Dziewczyny!

Cytat:
Napisane przez Camelitos Pokaż wiadomość
Dzięki za kciuki

Ja już po

Wszystko w porządku, dzidziolek ma 14 cm, waży 231 g
Machał łapkami i nóżkami
Chciała mi potwierdzić czy to dziewczynka ale nogi tak skuliła że zakryła wszystko za tydzień będę wiedziała na połówkowym

Złapałam niestety infekcje intymna ale się ją wyleczy i będzie ok

Folinko możesz mi wpisać kolejne wizyty 13.03, 03.04 i 24.04

Teraz czekam w kolejce do stomatologa
super, że wszystko gra z młodzieżą. Infekcję wyleczysz raz dwa A na tym zdjęciu z usg, to dzieć wygląda, jakby mu było baardzo wygodnie w Twojej macicy

Cytat:
Napisane przez Princes 18 Pokaż wiadomość
Ja mam wizyte co dwa tyg ale teraz poproszę co tydz . Jak myslicie poprosic o skierowanie do szpitala na ten 19 tydz? Z jednej strony czulabym sie bezpieczniej w razie gdybym dostala skurczy a z drugiej czuje sie dobrze , nie chcialabym niepotrzebnego stresu zwiazanego z szpitalem itd.. Nie wiem jak to wyjasnic macie takie wachania nastroju? Ja od trzech dni w jednej chwili czuje euforie a za moment czuje przerażenie.. Dzis o 4 w nocy tak bez powodu zaczęłam płakać bo wzruszylo mnie to jak piesek słodko śpi.. Az wstyd o tym mówić
Ja też się czuję coraz bardziej emocjonalna Może nie aż tak, żeby się rozczulać nad moimi śpiącymi kotami, ale jednak czuję, że ta miłość przeze mnie przepływa (czy to brzmi jak słowa nawiedzonego kaznodziei? ). W każdym razie Tobie się nie dziwię i uważam, że nie powinnaś sobie czegokolwiek wyrzucać. Masz prawo teraz odczuwać każdą emocję nawet totalnie zakręconą. Nawet stres nie jest tak szkodliwy jak to malują. Jak masz chwilę, to zerknij na to: https://www.ted.com/talks/kelly_mcgo...nd?language=pl
A ze szpitalem, to musisz sama zdecydować. Dla mnie to by było coś obciążającego, ale może Ciebie uspokoi?

Cytat:
Napisane przez summer_overture Pokaż wiadomość
Jak tak patrzę ile przytyłyście, to aż muszę się powstrzymywać, żeby nie zgrzytać zębami ze złości ;P U mnie kilkanaście na plusie w tym momencie, więc żeby wrócić do 50kg sprzed ciąży to będę miała niezłe wyzwanie. Mam tylko nadzieję, że małe będzie doiło ze mnie wszystko, co zostanie po ciąży
Hej! Wiem, że ciężko Ci przejść do porządku dziennego nad tymi kg, skoro najlepiej się czułaś przy 50 kg. Widziałam jednak na własne oczy, jakie cuda się dzieją z kobiecym ciałem po porodzie i podczas karmienia i trzymam kciuki, żeby u Ciebie też tak było. Może właśnie to jest droga, żeby sobie to poukładać w głowie? Pomyśl, że teraz Twoje ciało zbiera kalorie, żeby mieć czym wykarmić tego gagatka w niedalekiej przyszłości.

Cytat:
Napisane przez Radena Pokaż wiadomość
A pamietacie jak miałam ciągle jakieś infekcje intymne itp? Więc znalazlam winowajce- płyn do higieny intymnej. Powiem Wam ze jeszcze mi sie nie udalo znaleźć takiego ktory by u mnie nie powodowal wysuszenia,podraznienia itd
Hej! Też miałam długą historię infekcji, ale zauważyłam dwie rzeczy - jak przesadzę ze słodyczami, infekcja niemal pewna i po drugie: kompletnie zrezygnowałam z płynów do higieny intymnej. Próbowałam wielu rzeczy, tych z listy od Sroki też. Od kiedy używam mydła Aleppo albo marsylskiego jest ok. No i w dodatku jest to znaczne uproszczenie, bo te mydła z powodzeniem można używać do higieny całego ciała.

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Cytat:
Napisane przez aaska92 Pokaż wiadomość
Melduje po wizycie wszystko w najlepszym porządku ponad 10 cm i okazało sie, ze bedzie chłopak 😀Czułam podświadomie, ze synek nawet mężowi przed wejściem mówiłam, ze chłopak. Marzyła mi sie córka sukieneczki itd, ale jak sie dowiedziałam to i tak ciesze sie niesamowicie grunt, ze wszystko ok. Maz tez szczęśliwy, ze synek 😍
Gratulacje! Czyli przeczucia się czasem sprawdzają, super! Uwierz mi, że być mamą synka, to też niesamowita przygoda i sukieneczki przestaną mieć znacznie
odowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 12:56   #3154
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Ja tym facelle to nawet kiedyś włosy myłam jak miałam problem z przetłuszczaniem . Do higieny intymnej nie używam żadnego specjalnego produktu bo właśnie mam problem zaraz z przesuszeniem.

Princes u mnie też wahania nastroju, ale u Ciebie to już w ogóle się nie dziwię
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 13:07   #3155
odowska
Zadomowienie
 
Avatar odowska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 615
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Aaa, i jeszcze chciałam wsadzić kij w mrowisko a pro po pieluch wielorazowych. Chciałabym Was namówić do przyjrzenia się chociaż tematowi, bo przecież nie mówimy tylko o słodkich pupciach naszych dzieciaków, ale także o większej odpowiedzialności. O odpowiedzialności za swoje śmieci.

Mnie najbardziej do używania wielorazówek przekonuje fakt, że w takim typowym "pampersie" mamy ten super chłonny wkład, który zatrzymuje wodę. I w momencie, kiedy mówimy o siku czy kupce, to to jest super, jest bardzo pożądane i tego chcemy! Ale w momencie, gdy wyrzucamy to do śmieci, to on nie przestaje być taki super chłonny. On dalej przetrzymuje tę wodę. A jeszcze jak się to owinie w folię, bo pieluszka śmierdzi? To jakie szanse ma ta zatrzymana tam woda wydostać się z powrotem do obiegu? Nikłe albo żadne. A woda jest przecież zasobem, czymś czego ilość jest w naszym kraju, na Ziemi ograniczona.

Ok, zgadzam się, że używanie jednorazówek jest o niebo łatwiejsze. Nie jestem w tym względzie jakąś świętą i swoją górę pieluszek jednorazowych też wyrzuciłam do śmieci. Zwłaszcza jak Młody poszedł do żłobka, to nie było przecież mowy, żebym dała tam ciociom pakunek z tetrami i "radźcie sobie" Ale nie jest też tak, że wielorazówki to orka na ugorze bez korzyści. Jest ich całe spektrum od zdrowotnych, przez finansowe aż po poczucie właśnie odpowiedzialności za środowisko. Moje osobiste doświadczenie jest takie, że nawet kupa na tetrze mniej śmierdzi niż ta pampersowa

Nie mówię, że używanie jednorazówek jest czymś nagannym. No nie jest, jest aktualnie przyjętą normą. Chciałabym tylko, żebyście się zastanowiły, rozważyły sprawę, może spróbowały... Co myślicie?
odowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 13:36   #3156
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Madziara889

Tez jak miałam w innej przychodni potrafiła ręka tydzień bolec i siniak potem na pol ręki. Teraz te same badanie robię gdzie indziej o nawet siniaka pozniej nie mam duzo zależy od wkucia.

Odowska

Dotychczas miałam lepszy kontakt z dziewczynkami, ale mysle ze całkowicie inaczej jest juz z własnym dzieckiem 😀Mam nadzieje, ze podołam z synkiem miec dobry kontakt.

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Camelitos

Gratulacje 😍
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 13:36   #3157
pola25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
Wiadomości: 4 092
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Cytat:
Napisane przez Princes 18 Pokaż wiadomość
Ja mam wizyte co dwa tyg ale teraz poproszę co tydz . Jak myslicie poprosic o skierowanie do szpitala na ten 19 tydz? Z jednej strony czulabym sie bezpieczniej w razie gdybym dostala skurczy a z drugiej czuje sie dobrze , nie chcialabym niepotrzebnego stresu zwiazanego z szpitalem itd.. Nie wiem jak to wyjasnic macie takie wachania nastroju? Ja od trzech dni w jednej chwili czuje euforie a za moment czuje przerażenie.. Dzis o 4 w nocy tak bez powodu zaczęłam płakać bo wzruszylo mnie to jak piesek słodko śpi.. Az wstyd o tym mówić
Chyba jestem dziwna,ale poszlabym do.szpitala.Czulabym się bezpieczniej.
pola25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-06, 13:38   #3158
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Odowska

Jak juz bede miec cos wolnego to zagłębie temat wielorasowych pieluszek 😀Na razie przy moim zerowym doświadczeniu z takimi maliznami ciezko mi wyrażać opinie w jakimkolwiek temacie 😃Dlatego licze czerpać z Waszych doświadczeń i podczytywać informacje😀
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 13:38   #3159
pola25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
Wiadomości: 4 092
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Cytat:
Napisane przez aaska92 Pokaż wiadomość
Madziara889

Tez jak miałam w innej przychodni potrafiła ręka tydzień bolec i siniak potem na pol ręki. Teraz te same badanie robię gdzie indziej o nawet siniaka pozniej nie mam duzo zależy od wkucia.

Odowska

Dotychczas miałam lepszy kontakt z dziewczynkami, ale mysle ze całkowicie inaczej jest juz z własnym dzieckiem 😀Mam nadzieje, ze podołam z synkiem miec dobry kontakt.

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Camelitos

Gratulacje 😍
Inaczej swoje dziecko.Zobaczysz,jak jest cudownie byc mamą chłopczyka.
pola25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 13:40   #3160
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Cytat:
Napisane przez Princes 18 Pokaż wiadomość
Ja mam wizyte co dwa tyg ale teraz poproszę co tydz . Jak myslicie poprosic o skierowanie do szpitala na ten 19 tydz? Z jednej strony czulabym sie bezpieczniej w razie gdybym dostala skurczy a z drugiej czuje sie dobrze , nie chcialabym niepotrzebnego stresu zwiazanego z szpitalem itd.. Nie wiem jak to wyjasnic macie takie wachania nastroju? Ja od trzech dni w jednej chwili czuje euforie a za moment czuje przerażenie.. Dzis o 4 w nocy tak bez powodu zaczęłam płakać bo wzruszylo mnie to jak piesek słodko śpi.. Az wstyd o tym mówić
Ja to zgadzam się z Polą. Gdybym miała możliwość, to poszłabym do szpitala na obserwacje. Przedstawiła całą sytuacje, objaśniła.
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 13:41   #3161
pola25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
Wiadomości: 4 092
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Odowska nie będę probowala,jednorazowe i już.Nie mam czasu na wielokrotnego uzytku.Poza tym będzie tam.malo czasu,zaczynam sobie to przypominac i trochę mnie to.przeraza
pola25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-06, 13:45   #3162
odowska
Zadomowienie
 
Avatar odowska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 615
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Cytat:
Napisane przez aaska92 Pokaż wiadomość
Madziara889

Tez jak miałam w innej przychodni potrafiła ręka tydzień bolec i siniak potem na pol ręki. Teraz te same badanie robię gdzie indziej o nawet siniaka pozniej nie mam duzo zależy od wkucia.

Odowska

Dotychczas miałam lepszy kontakt z dziewczynkami, ale mysle ze całkowicie inaczej jest juz z własnym dzieckiem 😀Mam nadzieje, ze podołam z synkiem miec dobry kontakt.

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Camelitos

Gratulacje 😍
Chyba się domyślam, o co Ci chodzi z tym kontaktem z dziewczynkami. Może jakoś łatwiej złapać wspólny język, tematy. Ale masz rację, że ze swoim dzieckiem to całkiem co innego. Przecież masz z nim kontakt niemal 24 godziny na dobę, rośniesz razem z nim. Wiele rzeczy, wspólnych tematów przychodzi naturalnie. Powiem Ci szczerze, że przez mojego syna powiększył się mój zasób słownictwa o takie np. kwiatki jak "rozściełacz mas bitumicznych" albo "kerozyna"

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Cytat:
Napisane przez aaska92 Pokaż wiadomość
Odowska

Jak juz bede miec cos wolnego to zagłębie temat wielorasowych pieluszek 😀Na razie przy moim zerowym doświadczeniu z takimi maliznami ciezko mi wyrażać opinie w jakimkolwiek temacie 😃Dlatego licze czerpać z Waszych doświadczeń i podczytywać informacje😀
dzięki!

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Cytat:
Napisane przez pola25 Pokaż wiadomość
Odowska nie będę probowala,jednorazowe i już.Nie mam czasu na wielokrotnego uzytku.Poza tym będzie tam.malo czasu,zaczynam sobie to przypominac i trochę mnie to.przeraza
Jasne, rozumiem. Ja też nie wykluczam, że może przyjść moment, że ciepnę to w cholerę i zrobię zapasy jednorazówek. Pociesza mnie fakt, że Tż po naszych doświadczeniach jest nadal za wielorazówkami, a często to on właśnie musiał skubańców wykręcać i wrzucać do prania
odowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 13:46   #3163
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Odowska

😂No to Faktycznie wiele mozna sie od chłopców nauczyć. Zadziwiające skąd dzieci potrafią takie rzeczy 😄
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 13:47   #3164
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Zamawiać? https://www.smyk.com/catalog/product...CABEgIuW_D_BwE
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 13:48   #3165
pola25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
Wiadomości: 4 092
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Odowska a jakich używasz pieluch?
pola25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 13:56   #3166
odowska
Zadomowienie
 
Avatar odowska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 615
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Cytat:
Napisane przez aaska92 Pokaż wiadomość
Odowska

��No to Faktycznie wiele mozna sie od chłopców nauczyć. Zadziwiające skąd dzieci potrafią takie rzeczy ��
Daj spokój Ja chyba do końca życia nie zapomnę, jak zabrałam Młodego, żeby zobaczył jak układają asfalt. Interesowały go maszyny itp, więc stwierdziłam, że fajna atrakcja. No i musiałam tam stojąc na chodniku szukać w googlach, jak to ustrojstwo co rozkłada asfalt się nazywa, bo inaczej Młody się nie chciał ruszyć. Dobrze, że mi internet złapał, bo chyba byśmy musieli czekać, aż robotnicy by mieli przerwę i ich pytać

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
no nie wiem. Data ważności może Ci pobruździć... ale cena niezła!

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Cytat:
Napisane przez pola25 Pokaż wiadomość
Odowska a jakich używasz pieluch?
Tak jak Wam pisałam wcześniej. Używaliśmy otulaczy Kokosi i Pupuś, a do tego wkłady ze składanej tetry, specjalne wkłady bambusowe i jeszcze jakieś węglowe coś tam. Jednorazówki głównie Dady biedronkowe, choć te pierwsze, te do szpitala to kupiłam specjalnie Pampersy jedynki i były ok. Raz mieliśmy epizod z jakimiś perfumowanymi Pampersami i to był błąd. Może to kwestia tego, że nasz Młody miał wrażliwą skórę przez te wszystkie nietolerancje/alergie/cholera wie co, ale generalnie ich nikomu nie polecam. A wy jakich używaliście/ używacie?

Edytowane przez odowska
Czas edycji: 2018-02-06 o 13:58
odowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 14:11   #3167
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Uuu duża promocja. Jak nie związana z datą ważności to czemu nie . Nie znam tego produktu ani chyba nic nie miałam marki
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 14:33   #3168
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Uuu duża promocja. Jak nie związana z datą ważności to czemu nie . Nie znam tego produktu ani chyba nic nie miałam marki
Sroka pochwaliła ten balsam, jedyny minusik, to fakt, że to nie SPF 50. Ale i tak najważniejsza jest ochrona fizyczna przed słońcem. Napisałam do Smyka z zapytaniem o termin ważności tej serii.

Przepraszam Dziewczyny, że nie nadrabiam z wczoraj i jestem taka nijaka, ale problemy w pracy i okropny ból głowy robią swoje. Ciśnienie normalne. Na pewno nadrobię i podsumuję.
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 14:56   #3169
RudyKotBialyKot
Raczkowanie
 
Avatar RudyKotBialyKot
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 401
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

O dziewczyny ale się tu namnnożyło spraw i tematów 🙀

Wszystkim wizytujacym gratuluję synów i córek 👍👍👍

Ja miałam odwyk od internetów i pracy bo cały tydzień byczyłam się u mamusi 😉 teraz jestem wypoczęta ale i cięższa o kilka dodatkowych kg 😤 tak jak summer mam nadzieję, że szybko mi zlecą te nadprogramowe kg jak będę karmić. Szybki przyrost masy zaowocował pierwszym ciążowym rozstępem na tyłku😿😿

Pomysł norki (chyba- przepraszam jeśli pomyliłam) z tym wyprawkowym "hasłem dnia" moim zdaniem REWELACYJNY 👍 a na pierwszej stronie może być jakaś sciagawka, która będzie odsyłać chociażby do strony od której rozpoczyna się dany temat. Ja że się nie znam to z ogromną chęcią poczytam Wasze opinie i spostrzeżenia 😀

Co do infekcji intymnych i podrażnień, to już któraś z Was pisała o Facelle z rosmana. Ja tylko dodam, że moim zdaniem z płynów dostępnych ogólnie to tylko rosmanowy mnie nie uczula a mam skłonność do alergii i azs.

Odowska dzięki Ci za poruszenie tematu pieluch wielorazowych 😘 ja właśnie jestem bardzo zajarana tym tematem. Z resztą mam obawy że w tradycyjnym pampersie pupsko Młodej się może łatwiej odparzać s chciałabym ją "chować" naturalnie i nie przesadzać też z ilością kosmetyków i chemii- zobaczymy co z tego nam w praktyce wyjdzie. Spotkałam się z opinią, że dzieci szybciej się uczą na nocnik jeżeli stosuje się tetrę- słyszałyście o tym?

W ogóle dużo informacji o takim eko rodzicielstwie jest w tej książce o którą Was pytałam 😀

W czwartek mam wizytę i gina a 19-tego usg połówkowe- jak ten czas szybko leci 🙀


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
RudyKotBialyKot jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-06, 15:07   #3170
Camelitos
Wtajemniczenie
 
Avatar Camelitos
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 2 467
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

[QUOTE=asiaczek;81145216]Teraz panuje taki wirus z biegunką. Może to to.

Kiedyś czytałam,że te wszystkie płyny do.higieny intymnej to naciąganie ludzi i w większości przypadków to one zaburzają florę bakteryjną i wysuszają okolice intymne.

A to mój pierwszy zakup dla dzidziusia:
Załącznik 7421276

Jakie śliczne skarpetusie u mnie w Lidlu takie rzeczy się rozchodzą z prędkością światła...

Cytat:
Napisane przez Sandam13 Pokaż wiadomość
14cm jakie duże już te dzieciaczki!
Super że wszystko w porządku! Ja dopiero idę na 16..


Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
Sandam czekam na wieści

Cytat:
Napisane przez zUa_tysica Pokaż wiadomość
Kciuki za wizyty dziewczyny !!! Tez chodze do gina co 3 tygodnie
Pola to daj znac co tam powiedza jak zadzwonisz, jestwm ciekawa tej sprawy...
Ja nawet nie wiem ile przytylam, dawno sie nie wazylam. No i nie wiem doklasnie jaka mialam wage startową :/
Asiaczek ale urocze skarpetusie
Camelitos, super że po wizycie wszystko ok !!! Kawał dziecia juz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No takie duże mi się wydaje to dziecię

[QUOTE=xxxbursztynekxxx;81 148271]No to gratuluję udanej wizyty 😃śliczna dzidzia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[COLOR="Silver"]

Dziękuję bursztynku


Cytat:
Napisane przez ovejita Pokaż wiadomość
Camelitos, fantastyczne wieści!
14 cm to już duży człowiek

Ja mam wizytę za tydzień i juz nie mogę się doczekać!
Dokładnie, szkoda tylko że się nie chce określić na 100% czy to chłopiec czy dziewczynka

[QUOTE=MalaGosia88;8115046 1]Camelitos gratuluję zdrowej malutkiej, jaka fotka już dokładna

Dzięki Gosia

[QUOTE=odowska;81152046]Cześć Dziewczyny!



super, że wszystko gra z młodzieżą. Infekcję wyleczysz raz dwa A na tym zdjęciu z usg, to dzieć wygląda, jakby mu było baardzo wygodnie w Twojej macicy

Wiesz co jak sobie oglądałam to zdjęcie to sobie pomyślałam że wygląda jakby spało na łóżku pod głową poduszka hehe


Byłam dzisiaj na kontroli u stomatologa i do tej pory pisałam że czasami czuje jakby falowanie brzucha i że to raczej ruchy jelit tak dzisiaj podczas tej wizyty byłam pewna że to dzieć to co sprawiał nie mieści mi się w głowie, walił, pukał, kopał - ciekawe czy mu się wiercenie pođobalo czy chciał uciec mój mąż mów o że na pewno uciec i że ma to po nim bo on panicznie boi się dentysty
Camelitos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 15:32   #3171
zUa_tysica
Wtajemniczenie
 
Avatar zUa_tysica
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 670
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Pola jakies jaja z tym labkiem, masakra !!!!
Odowska ja na pewno wglebie sie w temat wielorazowek, zobaczymy co z tego wyniknie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zUa_tysica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 15:33   #3172
Sandam13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 754
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

[QUOTE=Camelitos;81155766][QUOTE=asiaczek;81145216]Teraz panuje taki wirus z biegunką. Może to to.

Kiedyś czytałam,że te wszystkie płyny do.higieny intymnej to naciąganie ludzi i w większości przypadków to one zaburzają florę bakteryjną i wysuszają okolice intymne.

A to mój pierwszy zakup dla dzidziusia:
Załącznik 7421276

Jakie śliczne skarpetusie u mnie w Lidlu takie rzeczy się rozchodzą z prędkością światła...



Sandam czekam na wieści



No takie duże mi się wydaje to dziecię

[QUOTE=xxxbursztynekxxx;81 148271]No to gratuluję udanej wizyty śliczna dzidzia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[COLOR="Silver"]

Dziękuję bursztynku




Dokładnie, szkoda tylko że się nie chce określić na 100% czy to chłopiec czy dziewczynka

[QUOTE=MalaGosia88;8115046 1]Camelitos gratuluję zdrowej malutkiej, jaka fotka już dokładna

Dzięki Gosia

Cytat:
Napisane przez odowska Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!



super, że wszystko gra z młodzieżą. Infekcję wyleczysz raz dwa A na tym zdjęciu z usg, to dzieć wygląda, jakby mu było baardzo wygodnie w Twojej macicy

Wiesz co jak sobie oglądałam to zdjęcie to sobie pomyślałam że wygląda jakby spało na łóżku pod głową poduszka hehe


Byłam dzisiaj na kontroli u stomatologa i do tej pory pisałam że czasami czuje jakby falowanie brzucha i że to raczej ruchy jelit tak dzisiaj podczas tej wizyty byłam pewna że to dzieć to co sprawiał nie mieści mi się w głowie, walił, pukał, kopał - ciekawe czy mu się wiercenie pođobalo czy chciał uciec mój mąż mów o że na pewno uciec i że ma to po nim bo on panicznie boi się dentysty
Jeszcze czekam przede mną jeszcze dwie babki.. Jakoś to mozolnie dzisiaj idzie.

Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
Sandam13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 15:36   #3173
porannarosa
Wtajemniczenie
 
Avatar porannarosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Blachownia/Warszawa
Wiadomości: 2 016
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Cześć Dziewczyny Witam się po kilkudniowej nieobecności - wyjechaliśmy do moich rodziców. Miałam trochę nadrabiania, ale już jestem na bieżąco.

Podczas wyjazdu powiedzieliśmy o ciąży rodzinie - przede wszystkim babciom, było dużo łez i radości. Dowiedziałam się też, że w rodzinie pojawi się jeszcze kilka bobasków. Będzie wysyp w 2018 roku

Dziś 17t0d i zero ruchów Brzucha już trochę widać mimo fałdek tłuszczu - przede wszystkim zmienił kształt.

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Łączę się z Tobą w bólu, bo właśnie spojrzałam na TSH - 7,63. Po 3 tygodniach nie brania euthyroxu tak mi podskoczyło.. Kurcze, gdybym chodziła tylko na NFZ, to nie wiem co by było, bo on kazał odstawić całkiem zamiast może zaproponować na wszelki wypadek jakąś małą dawkę. Wzięłam niedawno euthyrox 88, nie patrzyłam czy na czczo, czy nie, po prostu wzięłam. Pojutrze mam wizytę prywatnie i pewnie przez całą ciążę będę miała dawkę podtrzymującą.
Też się dziwię, że lekarz kazał ci odstawić leki. U mnie po 4 tygodniach przyjmowania euthyroxu TSH spadło z 4,5 do 2,3, ale żeby utrzymać TSH na tym samym poziomie, endokrynolog i tak kazała zwiększyć dawkę, bo podobno wraz ze wzrostem ciąży zapotrzebowanie też się będzie zwiększać. Powiedziała, że takie jest standardowe postępowanie w ciąży. Może spróbuj zmienić endokrynologa.

Cytat:
Napisane przez pola25 Pokaż wiadomość
Asiaczek swietny pomysl z tymi wacikami!

Co do lekarzy,to niestety,ale.musimy.trzym ać rękę na.pulsie,miec.ograniczen ia czone zaufanie,czytac,wymieniac się wiedza,doświadczeniem

Kiedy robicie toksoplazmoze??
Robiłam na początku ciąży i wyszło, że jeszcze nie chorowałam, dlatego muszę jeszcze powtórzyć, ale nie wiem dokładnie kiedy.

Cytat:
Napisane przez Princes 18 Pokaż wiadomość
Ja mam wizyte co dwa tyg ale teraz poproszę co tydz . Jak myslicie poprosic o skierowanie do szpitala na ten 19 tydz? Z jednej strony czulabym sie bezpieczniej w razie gdybym dostala skurczy a z drugiej czuje sie dobrze , nie chcialabym niepotrzebnego stresu zwiazanego z szpitalem itd.. Nie wiem jak to wyjasnic macie takie wachania nastroju? Ja od trzech dni w jednej chwili czuje euforie a za moment czuje przerażenie.. Dzis o 4 w nocy tak bez powodu zaczęłam płakać bo wzruszylo mnie to jak piesek słodko śpi.. Az wstyd o tym mówić
Trzymam kciuki, nawet sobie nie wyobrażam jaki to musi być dla Ciebie stres. Ja chyba też wolałabym w okolicy tego felernego tygodnia znaleźć się w szpitalu. Wiem, że leżenie tam to może nic przyjemnego, ale przynajmniej czułabym się pod obserwacją w razie gdyby nie daj Boże coś zaczęło się dziać.

Uważam, że pomysł z tematem dnia jest super. Już sobie naszykowałam kajecik i będę wszystko skrzętnie notować.
porannarosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 16:01   #3174
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Edytowałam post. Zrobiłam taką ściągę, podsumowując Wasze wypowiedzi. Gdyby coś było do poprawki, dajcie znać. Jestem tylko człowiekiem, mogę się mylić albo czegoś nie napisać. Zdaję sobie sprawę, że nie jestem w stanie w całości wyczerpać tematu i wszystko tu umieścić. To po prostu taka mała ściąga, z której i ja sama skorzystam, a może komuś się przyda.

1. PIELUCHY
Tetrowe.
Polecana ilość pieluch tetrowych waha się od 5 sztuk do nawet 30 (pozdrawiamy Folinkę ). Zależy do czego Mama będzie ich używać.
- na przewijak (w czasie przewijania, czasem łatwo o wyciek niekontrolowany)
- przy karmieniu
- na ramię do odbijania
- pod buzię do wózka/łóżeczka/leżaczka/na kocyk - przy ulewaniu i ślinieniu
- przy kąpieli - pod niemowlę bądź do owijania
- okłady na bolący brzuszek
- przy karmieniu, gdy jedzenie ląduje również poza buzią - np. na kolanka
- przy wietrzeniu pupy niemowlaka przy odparzeniach (szczegółów nie znam)

Gramatura - koniecznie 140. Cieńszych nie kupujta. Ceny pieluch białych z daną gramaturą zaczynają się od ok. 2,80, a kolorowych od ok. 3,50 zł. (mogę oczywiście się mylić, nie jestem w stanie przewertować całych internetów). Jeśli sprzedawca nie podaje gramatury pieluchy, koniecznie zapytać.

Ciekawostka:
- córeczka kuzynki ma swoją ulubioną pieluchę tetrową do spania; przytula rączkami pieluche do buzi, po prostu musi ją czuć, jest wtedy spokojniejsza i spokojnie zasypia; oczywiście kontrolujemy czy nie przyciska zbyt mocno do twarzy

Flanelowe.
Raczej nie są potrzebne w dużej ilości (oczywiście, każdy robi jak uważa).
Są milutkie, potrafią był ładniutkie, nadają się na wyjścia. Niemowlęciu mogą być milsze do trzymania np. w czasie spania przy buzi.
- jako prześcieradło do wózka
- do lekarza, na badanie na tamtejszy przewijak
- na kanapkę, gdy chcemy położyć dziecko

Znalazłam na allegro takie cuś jak "pielucho-ceratka" - http://allegro.pl/pielucho-ceratka-f...827177888.html Może na przewijak?

Bambusowe.
- najczęściej przydają się latem do okrywania dziecka, żeby nie ugotowało się pod kocykiem w upalne dni
- do zasłaniania przed słońcem w aucie

Sprawdzony sprzedawca - HubiWorld, Smykoland (nie dyskryminuję innych - po prostu ich nazwy padły tutaj, w temacie).
__________________





Edytowane przez norka93
Czas edycji: 2018-02-06 o 16:55
norka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 16:47   #3175
xxxbursztynekxxx
Zadomowienie
 
Avatar xxxbursztynekxxx
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 278
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Edytowałam post. Zrobiłam taką ściągę, podsumowując Wasze wypowiedzi. Gdyby coś było do poprawki, dajcie znać. Jestem tylko człowiekiem, mogę się mylić albo czegoś nie napisać. Zdaję sobie sprawę, że nie jestem w stanie w całości wyczerpać tematu i wszystko tu umieścić. To po prostu taka mała ściąga, z której i ja sama skorzystam, a może komuś się przyda.

1. PIELUCHY
Tetrowe.
Polecana ilość pieluch tetrowych waha się od 5 sztuk do nawet 30 (pozdrawiamy Folinkę ). Zależy do czego Mama będzie ich używać.
- na przewijak (w czasie przewijania, czasem łatwo o wyciek niekontrolowany)
- przy karmieniu
- na ramię do odbijania
- pod buzię do wózka/łóżeczka/leżaczka/na kocyk - przy ulewaniu i ślinieniu
- przy kąpieli - pod niemowlę bądź do owijania
- okłady na bolący brzuszek
- przy karmieniu, gdy jedzenie ląduje również poza buzią - np. na kolanka
- przy wietrzeniu pupy niemowlaka przy odparzeniach (szczegółów nie znam)

Gramatura - koniecznie 140. Cieńszych nie kupujta. Ceny pieluch białych z daną gramaturą zaczynają się od ok. 2,80, a kolorowych od ok. 3,50 zł. (mogę oczywiście się mylić, nie jestem w stanie przewertować całych internetów). Jeśli sprzedawca nie podaje gramatury pieluchy, koniecznie zapytać.

Ciekawostka:
- córeczka kuzynki ma swoją ulubioną pieluchę tetrową do spania; przytula rączkami pieluche do buzi, po prostu musi ją czuć, jest wtedy spokojniejsza i spokojnie zasypia; oczywiście kontrolujemy czy nie przyciska zbyt mocno do twarzy

Flanelowe.
Raczej nie są potrzebne w dużej ilości (oczywiście, każdy robi jak uważa).
Są milutkie, potrafią był ładniutkie, nadają się na wyjścia. Niemowlęciu mogą być milsze do trzymania np. w czasie spania przy buzi.
- jako prześcieradło do wózka
- do lekarza, na badanie na tamtejszy przewijak
- na kanapkę, gdy chcemy położyć dziecko

Bambusowe.
- najczęściej przydają się latem do okrywania dziecka, żeby nie ugotowało się pod kocykiem w upalne dni.
- do zasłaniania przed słońcem w aucie

Sprawdzony sprzedawca - HubiWorld, Smykoland (nie dyskryminuję innych - po prostu ich nazwy padły tutaj, w temacie).
Norka super robota 😘
Naprawdę bardzo pomocne podsumowanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xxxbursztynekxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 16:50   #3176
kropka_nad_i
Wtajemniczenie
 
Avatar kropka_nad_i
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 240
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Witam się! Podczytywałam Was ostatnio, ale było to zawsze jakoś przy okazji i nie miałam czasu ani okazji odezwać się.
Gratuluję wszystkim udanych wizyt

Pola- z tymi wynikami to jakaś pomyłka... Tyle stresu najadłaś się, a tutaj wszystko przez program, który to oblicza... Ale jak masz wyniki Nifty to po co drążyć temat i denerwować się. Trzymałabym się tego i koniec.

Princess- z Twoją historią poszłabym albo do szpitala albo byłabym pod codzienną kontrolą zaufanego lekarza, który zna Cię.

Jestem jak najbardziej za tematami wyprawkowymi- właśnie chciałam, żeby tutaj albo na fb było to zgromadzone tak, aby każda z nas mogła do tego łatwo sięgnąć

Jestem też mega zainteresowana tematem pieluch wielorazowych i z chęcią wszystko to czytam!

Dobra- zmykam, bo dziś też napięty harmonogram
__________________
Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi.


Uczę się cierpliwości
kropka_nad_i jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 16:53   #3177
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Norciu,jesteś wielka. Piękne podsumowanie może warto link do Twojego posta zamieścić na pierwszej stronie?

Mądrości mojego synka:
ja: "gdzie idziemy?"
Mateusz: "tam".
Ja:"a gdzie jest 'tam'?".
Mateusz:"tu"



Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty i gratuluję już odbytych
Wybaczcie,że dziś tak pobieżnie,ale mam dziś mocno aktywny dzień w.domu a do tego boli mnie głowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 17:03   #3178
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Dziękuję Dziewczyny, wasza aprobata naprawdę dużo mi daje.
Można by podpinać ten konkretnie post na pierwszą stronę, żeby można było w każdej chwili zerknąć. Tylko zrobi się dość długa lista na przestrzeni czasu, ale myślę, że to chyba nie jest jakiś problem, Folinko?
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 17:06   #3179
Camelitos
Wtajemniczenie
 
Avatar Camelitos
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 2 467
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Edytowałam post. Zrobiłam taką ściągę, podsumowując Wasze wypowiedzi. Gdyby coś było do poprawki, dajcie znać. Jestem tylko człowiekiem, mogę się mylić albo czegoś nie napisać. Zdaję sobie sprawę, że nie jestem w stanie w całości wyczerpać tematu i wszystko tu umieścić. To po prostu taka mała ściąga, z której i ja sama skorzystam, a może komuś się przyda.

1. PIELUCHY
Tetrowe.
Polecana ilość pieluch tetrowych waha się od 5 sztuk do nawet 30 (pozdrawiamy Folinkę ). Zależy do czego Mama będzie ich używać.
- na przewijak (w czasie przewijania, czasem łatwo o wyciek niekontrolowany)
- przy karmieniu
- na ramię do odbijania
- pod buzię do wózka/łóżeczka/leżaczka/na kocyk - przy ulewaniu i ślinieniu
- przy kąpieli - pod niemowlę bądź do owijania
- okłady na bolący brzuszek
- przy karmieniu, gdy jedzenie ląduje również poza buzią - np. na kolanka
- przy wietrzeniu pupy niemowlaka przy odparzeniach (szczegółów nie znam)

Gramatura - koniecznie 140. Cieńszych nie kupujta. Ceny pieluch białych z daną gramaturą zaczynają się od ok. 2,80, a kolorowych od ok. 3,50 zł. (mogę oczywiście się mylić, nie jestem w stanie przewertować całych internetów). Jeśli sprzedawca nie podaje gramatury pieluchy, koniecznie zapytać.

Ciekawostka:
- córeczka kuzynki ma swoją ulubioną pieluchę tetrową do spania; przytula rączkami pieluche do buzi, po prostu musi ją czuć, jest wtedy spokojniejsza i spokojnie zasypia; oczywiście kontrolujemy czy nie przyciska zbyt mocno do twarzy

Flanelowe.
Raczej nie są potrzebne w dużej ilości (oczywiście, każdy robi jak uważa).
Są milutkie, potrafią był ładniutkie, nadają się na wyjścia. Niemowlęciu mogą być milsze do trzymania np. w czasie spania przy buzi.
- jako prześcieradło do wózka
- do lekarza, na badanie na tamtejszy przewijak
- na kanapkę, gdy chcemy położyć dziecko

Znalazłam na allegro takie cuś jak "pielucho-ceratka" - http://allegro.pl/pielucho-ceratka-f...827177888.html Może na przewijak?

Bambusowe.
- najczęściej przydają się latem do okrywania dziecka, żeby nie ugotowało się pod kocykiem w upalne dni
- do zasłaniania przed słońcem w aucie

Sprawdzony sprzedawca - HubiWorld, Smykoland (nie dyskryminuję innych - po prostu ich nazwy padły tutaj, w temacie).
Camelitos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 17:09   #3180
porannarosa
Wtajemniczenie
 
Avatar porannarosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Blachownia/Warszawa
Wiadomości: 2 016
Dot.: Mamusie lipcowe 2018 cz.2 -Tydzień za tygodniem leci, a nam rosną w brzuszkach

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Edytowałam post. Zrobiłam taką ściągę, podsumowując Wasze wypowiedzi. Gdyby coś było do poprawki, dajcie znać. Jestem tylko człowiekiem, mogę się mylić albo czegoś nie napisać. Zdaję sobie sprawę, że nie jestem w stanie w całości wyczerpać tematu i wszystko tu umieścić. To po prostu taka mała ściąga, z której i ja sama skorzystam, a może komuś się przyda.

1. PIELUCHY
Tetrowe.
Polecana ilość pieluch tetrowych waha się od 5 sztuk do nawet 30 (pozdrawiamy Folinkę ). Zależy do czego Mama będzie ich używać.
- na przewijak (w czasie przewijania, czasem łatwo o wyciek niekontrolowany)
- przy karmieniu
- na ramię do odbijania
- pod buzię do wózka/łóżeczka/leżaczka/na kocyk - przy ulewaniu i ślinieniu
- przy kąpieli - pod niemowlę bądź do owijania
- okłady na bolący brzuszek
- przy karmieniu, gdy jedzenie ląduje również poza buzią - np. na kolanka
- przy wietrzeniu pupy niemowlaka przy odparzeniach (szczegółów nie znam)

Gramatura - koniecznie 140. Cieńszych nie kupujta. Ceny pieluch białych z daną gramaturą zaczynają się od ok. 2,80, a kolorowych od ok. 3,50 zł. (mogę oczywiście się mylić, nie jestem w stanie przewertować całych internetów). Jeśli sprzedawca nie podaje gramatury pieluchy, koniecznie zapytać.

Ciekawostka:
- córeczka kuzynki ma swoją ulubioną pieluchę tetrową do spania; przytula rączkami pieluche do buzi, po prostu musi ją czuć, jest wtedy spokojniejsza i spokojnie zasypia; oczywiście kontrolujemy czy nie przyciska zbyt mocno do twarzy

Flanelowe.
Raczej nie są potrzebne w dużej ilości (oczywiście, każdy robi jak uważa).
Są milutkie, potrafią był ładniutkie, nadają się na wyjścia. Niemowlęciu mogą być milsze do trzymania np. w czasie spania przy buzi.
- jako prześcieradło do wózka
- do lekarza, na badanie na tamtejszy przewijak
- na kanapkę, gdy chcemy położyć dziecko

Znalazłam na allegro takie cuś jak "pielucho-ceratka" - http://allegro.pl/pielucho-ceratka-f...827177888.html Może na przewijak?

Bambusowe.
- najczęściej przydają się latem do okrywania dziecka, żeby nie ugotowało się pod kocykiem w upalne dni
- do zasłaniania przed słońcem w aucie

Sprawdzony sprzedawca - HubiWorld, Smykoland (nie dyskryminuję innych - po prostu ich nazwy padły tutaj, w temacie).
Zacnie to zebrałaś

Mam jeszcze pytanie odnośnie tych pieluch tetrowych - jaki wymiar polecacie?
porannarosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-24 12:54:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:11.