Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-01, 17:44   #1891
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Julcia92d Pokaż wiadomość
Hmmm, dla mnie trochę słabo, bo chcę spędzić czas z rodziną i oderwać trochę myśli od tego. A jeśli coś byłoby nie tak, to od razu to po mnie widać...

A chyba jasne, że skoro biorę tabletki, to ciąża by mnie nie ucieszyła.

Jak nie będzie krwawienia, to zrobię wtedy test.
Przy tabletkach nic nie może być "nie tak". Zobaczyłabyś negatywny wynik.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-02, 10:44   #1892
Julcia92d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 8
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Gorycz w zasadzie zniknęła.

Czekam jednak na krwawienie, nie robię na razie testu. Właśnie jest 2 dzień placebo, więc wiem, że jeszcze mam 5 dni, ale jakoś wypatruję tej krwi z niecierpliwością. Czy nawet gdyby wystąpiła zaraz na początku opakowania jakimś cudem owulacja (wiem, że tabletki ją blokują i nie powinna wystąpić ale jednak...), to czy po pol roku i na dodatek zaraz po krwawieniu, endometrium powinno być na tyle cienkie, by uniemożliwić ewentualne zagnieżdżenie? Boli mnie brzuch jak na okres, ale krwawienia jeszcze brak, tylko ciągnący sluz.
Julcia92d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-02, 10:46   #1893
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Julcia92d Pokaż wiadomość
Gorycz w zasadzie zniknęła.

Czekam jednak na krwawienie, nie robię na razie testu. Właśnie jest 2 dzień placebo, więc wiem, że jeszcze mam 5 dni, ale jakoś wypatruję tej krwi z niecierpliwością. Czy nawet gdyby wystąpiła zaraz na początku opakowania jakimś cudem owulacja (wiem, że tabletki ją blokują i nie powinna wystąpić ale jednak...), to czy po pol roku i na dodatek zaraz po krwawieniu, endometrium powinno być na tyle cienkie, by uniemożliwić ewentualne zagnieżdżenie? Boli mnie brzuch jak na okres, ale krwawienia jeszcze brak, tylko ciągnący sluz.
Przy tabletkach nie ma owulacji. Nie wiem, jakim cudem miałaby wystąpić, jeśli przerwa trwała 7 dni, a potem zaczęłaś nowe opakowanie. Taka sytuacja nie może zaistnieć. Poczytałaś o wskaźniku Pearla jak Ci poradziłam? Wtedy będziesz widziała, dlaczego tabletki nie dają 100% bezpieczeństwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-02, 10:57   #1894
Julcia92d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 8
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czytałam, ale nie wiem z jakiego źródła powinnam. To, co przeczytałam mówi, że nawet przy idealnym stosowaniu jakimś cudem może zdarzyć się wpadka 1 czy 2 kobietom na 1000. Dodatkowo podali też, że na skutecznosc może wpływać stres i zmęczenie, a moja ginekolog po ostatnim plamieniu pod koniec opakowania powiedziała żeby się tym nie przejmować, ze nie ma potrzeby dodatkowego zabezpieczenia. Stąd moja wątpliwość, czy to na pewno prawda? Skoro pojawiło się plamienie, potem co prawda już normalne krwawienie, to czy coś się w tej przerwie nie odblokowało przez wcześniejsze plamienie.

Czytałam o działaniu tabletek wiele razy, ulotkę również, czasem jednak niektórych rzeczy nie rozumiem i mam nadal jakieś wątpliwości...
Julcia92d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-03, 15:42   #1895
szozda
Wtajemniczenie
 
Avatar szozda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, nie bardzo orientuje się na tym forum, ale bardzo poproszę o informację czy jest tu wątek dotyczący sprzedaży i kupna środków antykoncepcyjnych?

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2018-04-03 o 16:17
szozda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-03, 16:09   #1896
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Nie sądzę. Sprzedaż leków na receptę przez internet nie jest legalna.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-03, 16:18   #1897
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez szozda Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie bardzo orientuje się na tym forum, ale bardzo poproszę o informację czy jest tu wątek dotyczący sprzedaży i kupna środków antykoncepcyjnych?
Na forum jest zabroniona sprzedaż leków na recepetę.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-03, 18:22   #1898
szozda
Wtajemniczenie
 
Avatar szozda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ok. Zrozumiałam.
szozda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-03, 20:56   #1899
michalinaem
Przyczajenie
 
Avatar michalinaem
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 18
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

michalinaem

michalinaem 2018-02-21 14:18:14

"Ostatnio przyjmowałam tabletki przez 5 tygodni nie robiąc przerwy na krwawienie z odstawienia ponieważ wypadało w dzień studniówki, skończyłam tabletki przyjmować wcześniej, ponieważ miałam wizytę u ginekologa na której musiałam zostać zbadana ze względu na moje problemy zdrowotne, krwawienie wystąpiło wcześniej i zakończyło się przed planowaną wizytą u lekarza. Kolejne opakowanie zaczęłam przyjmować po tygodniu w poniedziałek jak zawsze, ale zapomniałam przyjąć tabletki z 5 dnia 1 tygodnia i dopiero dzień później zażyłam dwie tabletki, przy poprzednich blistrach zdarzało mi się pominąć 2 tabletki w 1 i drugim tygodniu, nie współżyję z chłopakiem od kilku miesięcy ze względu na problemy z infekcjami z którymi regularnie chodzę do lekarza. Stąd moje pytanie czy teraz przy przyjmowaniu regularnie tabletek ochrona jest zachowana? Czy przez połączenie opakowań i wcześniejszą przerwę i pominięcia tabletek może być ona mniejsza? Inne metody antykoncepcji u mnie odpadają ze względu na alergie i nawracające infekcje intymne :/"👇



Na to pytanie wyżej otrzymałam odpowiedź która skopiowałam żeby było wiadomo o co chodzi. Pod koniec opakowania doszło do stosunku wszystkie tabletki przyjmowałam już co do godziny(pominęłam w 1 tygodniu jedną tabletkę) i dostałam krwawienia z odstawienia ale było skąpe, a teraz skończyłam kolejne opakowanie gdzie przyjmowałam tabletki co do minuty każda ale oczywiście mam schizę że może przez to moje poprzednie nieregularne branie tabletek coś się poprzestawiało i krwawienia nie będzie zazwyczaj dostaje w śroę czwartek więc mam jeszcze kilka dni ale jakiś tam "niepokój" z tyłu głowy jest że może jednak coś poszło nie tak :/
michalinaem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-03, 21:19   #1900
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez michalinaem Pokaż wiadomość
michalinaem

michalinaem 2018-02-21 14:18:14

"Ostatnio przyjmowałam tabletki przez 5 tygodni nie robiąc przerwy na krwawienie z odstawienia ponieważ wypadało w dzień studniówki, skończyłam tabletki przyjmować wcześniej, ponieważ miałam wizytę u ginekologa na której musiałam zostać zbadana ze względu na moje problemy zdrowotne, krwawienie wystąpiło wcześniej i zakończyło się przed planowaną wizytą u lekarza. Kolejne opakowanie zaczęłam przyjmować po tygodniu w poniedziałek jak zawsze, ale zapomniałam przyjąć tabletki z 5 dnia 1 tygodnia i dopiero dzień później zażyłam dwie tabletki, przy poprzednich blistrach zdarzało mi się pominąć 2 tabletki w 1 i drugim tygodniu, nie współżyję z chłopakiem od kilku miesięcy ze względu na problemy z infekcjami z którymi regularnie chodzę do lekarza. Stąd moje pytanie czy teraz przy przyjmowaniu regularnie tabletek ochrona jest zachowana? Czy przez połączenie opakowań i wcześniejszą przerwę i pominięcia tabletek może być ona mniejsza? Inne metody antykoncepcji u mnie odpadają ze względu na alergie i nawracające infekcje intymne :/"👇



Na to pytanie wyżej otrzymałam odpowiedź która skopiowałam żeby było wiadomo o co chodzi. Pod koniec opakowania doszło do stosunku wszystkie tabletki przyjmowałam już co do godziny(pominęłam w 1 tygodniu jedną tabletkę) i dostałam krwawienia z odstawienia ale było skąpe, a teraz skończyłam kolejne opakowanie gdzie przyjmowałam tabletki co do minuty każda ale oczywiście mam schizę że może przez to moje poprzednie nieregularne branie tabletek coś się poprzestawiało i krwawienia nie będzie zazwyczaj dostaje w śroę czwartek więc mam jeszcze kilka dni ale jakiś tam "niepokój" z tyłu głowy jest że może jednak coś poszło nie tak :/
Skoro dostałaś już jedno krwawienie z odstawienia, to nie widzę powodu, by się przejmować. Jeśli jednak bardzo się przejmujesz, test sikany kosztuje kilka złotych, które być może warto wydać dla własnego spokoju ducha, by uspokoić swoją schizę.
Dla mnie nie masz się czym martwić, ale podejrzewam, że bardziej Cię uspokoi jedna kreska lub krwawienie, więc albo robisz test, albo czekasz, tylko że nakręcając się, możesz się ze względu na stres krwawienia nie doczekać.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 12:37   #1901
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, długo już mnie nie było, jakoś racjonalnie do tematu tabletek podchodziłam a dzisiaj znowu, zastanawiam się czy Urosept ziołowy może wpłynąć na działanie tabletek, wzielam tylko 1 dawke, boje sie wziac nastepnej żeby nie wyszło że ma działanie na tabletki.

Na ulotce znalazłam tylko ponizsze informacje, dla mnie nie do konca jasne:

Czy Urosept może obniżyć skuteczność działania tabletek antykoncepcyjnych?

Nie są znane interakcje leku Urosept z innymi lekami. Brak jest informacji o wpływie leku Urosept na skuteczność działania doustnych tabletek antykoncepcyjnych. Dla bezpieczeństwa zaleca się zrobienie dwugodzinnej przerwy między przyjęciem leku Urosept, a tabletką antykoncepcyjną. W razie wątpliwości należy się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-06, 12:54   #1902
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mila1122 Pokaż wiadomość
Hej, długo już mnie nie było, jakoś racjonalnie do tematu tabletek podchodziłam a dzisiaj znowu, zastanawiam się czy Urosept ziołowy może wpłynąć na działanie tabletek, wzielam tylko 1 dawke, boje sie wziac nastepnej żeby nie wyszło że ma działanie na tabletki.

Na ulotce znalazłam tylko ponizsze informacje, dla mnie nie do konca jasne:

Czy Urosept może obniżyć skuteczność działania tabletek antykoncepcyjnych?

Nie są znane interakcje leku Urosept z innymi lekami. Brak jest informacji o wpływie leku Urosept na skuteczność działania doustnych tabletek antykoncepcyjnych. Dla bezpieczeństwa zaleca się zrobienie dwugodzinnej przerwy między przyjęciem leku Urosept, a tabletką antykoncepcyjną. W razie wątpliwości należy się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.
Masz wszystko napisane w ulotce...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Urosept o 18, tabletka o 20albo później i zero problemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 13:23   #1903
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Masz wszystko napisane w ulotce...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Urosept o 18, tabletka o 20albo później i zero problemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja sie skupilam na ponizszych zdaniach:
''Nie są znane interakcje leku Urosept z innymi lekami. Brak jest informacji o wpływie leku Urosept na skuteczność działania doustnych tabletek antykoncepcyjnych. ''
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 13:28   #1904
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mila1122 Pokaż wiadomość
Ja sie skupilam na ponizszych zdaniach:
''Nie są znane interakcje leku Urosept z innymi lekami. Brak jest informacji o wpływie leku Urosept na skuteczność działania doustnych tabletek antykoncepcyjnych. ''
No to odstaw ten Urosept, jak masz się martwić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 13:33   #1905
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
No to odstaw ten Urosept, jak masz się martwić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odstawie pewnie, ale zastanawiam sie czy ta jedna dawka rano cos mogla wplynac na skutecznosc tabletek (tabletka brana wczoraj o 21:00 wiec watpie).
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 14:07   #1906
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mila1122 Pokaż wiadomość
Odstawie pewnie, ale zastanawiam sie czy ta jedna dawka rano cos mogla wplynac na skutecznosc tabletek (tabletka brana wczoraj o 21:00 wiec watpie).
Spokojnie, zerknęłam na skład uroseptu - dużo ziół, ale nic co mogłoby znacząco wpłynąć na metabolizm wątrobowy i obniżyć działanie tabletek.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-07, 12:27   #1907
Zuzaczek7654321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Tabletki antykoncepcyjne vixpo, problem

Tydzień temu w sobotę(31.03) przyjęłam pigułkę o stałej porze, potem zwymiotowałam, ale wzięłam później kolejną tabletkę z tego blistra z następnego dnia(dodatkowy blister miałam poza domem, byłam u rodziny na święta), następnego dnia dostałam biegunki, wzięłam tabletki na przerwanie biegunki i kiedy już nie chodziłam do toalety wzięłam tabletkę antykoncepcyjną(zawsze biorę o 13, a wzięłam o 22, więc tego samego dnia), we wtorek(03.04) wróciłam do domu i wzięłam tabletkę z dodatkowego blistra, żeby wyrównać te dni na aktualnym blistrze(ale sama już nie jestem pewna, mój chłopak mówi, że widział jak brałam, ja sama też kojarzę, że brałam), a wczoraj(06.04) dostałam brązowych plamień, które przypominają okres i trochę pobolewa mnie brzuch. Cały czas nadal biorę tabletki normalnie. Nie wiem co zrobić, nie wiem czy może coś źle zrobiłam w trakcie biegunki i wymiotów, czy jednak zapomniałam we wtorek tabletki(ale pamiętam, że brałam) i już dostaje świra proszę o pomoc
Zuzaczek7654321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-07, 12:36   #1908
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne vixpo, problem

Cytat:
Napisane przez Zuzaczek7654321 Pokaż wiadomość
Tydzień temu w sobotę(31.03) przyjęłam pigułkę o stałej porze, potem zwymiotowałam, ale wzięłam później kolejną tabletkę z tego blistra z następnego dnia(dodatkowy blister miałam poza domem, byłam u rodziny na święta), następnego dnia dostałam biegunki, wzięłam tabletki na przerwanie biegunki i kiedy już nie chodziłam do toalety wzięłam tabletkę antykoncepcyjną(zawsze biorę o 13, a wzięłam o 22, więc tego samego dnia), we wtorek(03.04) wróciłam do domu i wzięłam tabletkę z dodatkowego blistra, żeby wyrównać te dni na aktualnym blistrze(ale sama już nie jestem pewna, mój chłopak mówi, że widział jak brałam, ja sama też kojarzę, że brałam), a wczoraj(06.04) dostałam brązowych plamień, które przypominają okres i trochę pobolewa mnie brzuch. Cały czas nadal biorę tabletki normalnie. Nie wiem co zrobić, nie wiem czy może coś źle zrobiłam w trakcie biegunki i wymiotów, czy jednak zapomniałam we wtorek tabletki(ale pamiętam, że brałam) i już dostaje świra proszę o pomoc
W którym tygodniu to się wszystko stało? Jeśli biegunka nie powróciła, ani wymioty, to myślę, że wszystko jest w porządku. Jeśli masz wrażliwy organizm, to może on zareagować plamieniem na nieregularne przyjmowanie tabletek. Poza tym te objawy świadczyć mogą o jakieś chorobie, więc organizm jest najpewniej osłabiony.
Jeśli się martwisz, to połącz opakowania lub zabezpieczaj się dodatkowo przez 7 dni.

Po jakim czasie doszło do wymiotów po wzięciu tabletki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-07, 12:45   #1909
Zuzaczek7654321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne vixpo, problem

Jakieś 30 minut po wzięciu tabletki, jak już czułam się dobrze, to wzięłam kolejną. Wszystko stało się w drugim tygodniu brania tabletek. Często zdarza mi się brać nieregularnie(tzn. brałam o 16, 18, 20, różnie, ale zawsze tego samego dnia), ale nigdy nie miałam takich problemów. Też ostatnio mam bardzo dużo stresu, więc to również biorę pod uwagę.
Zuzaczek7654321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-07, 12:47   #1910
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne vixpo, problem

Cytat:
Napisane przez Zuzaczek7654321 Pokaż wiadomość
Jakieś 30 minut po wzięciu tabletki, jak już czułam się dobrze, to wzięłam kolejną. Wszystko stało się w drugim tygodniu brania tabletek. Często zdarza mi się brać nieregularnie(tzn. brałam o 16, 18, 20, różnie, ale zawsze tego samego dnia), ale nigdy nie miałam takich problemów. Też ostatnio mam bardzo dużo stresu, więc to również biorę pod uwagę.
Dobrze postąpiłaś. To może być przez stres, fakt.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-07, 12:54   #1911
Zuzaczek7654321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne vixpo, problem

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Dobrze postąpiłaś. To może być przez stres, fakt.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


A czy jeżeli zdarzyło by się tak, że jednak nie wzięłam tabletki we wtorek, to co wtedy ? Muszę brać ten blister do końca i od razu rozpocząć nowe opakowanie ? Czytałam wiele forów, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi co zrobić w przypadku całkowitego pominięcia tabletki. A wolę brać wszystkie rzeczy pod uwagę
Zuzaczek7654321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-07, 12:57   #1912
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne vixpo, problem

Cytat:
Napisane przez Zuzaczek7654321 Pokaż wiadomość
A czy jeżeli zdarzyło by się tak, że jednak nie wzięłam tabletki we wtorek, to co wtedy ? Muszę brać ten blister do końca i od razu rozpocząć nowe opakowanie ? Czytałam wiele forów, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi co zrobić w przypadku całkowitego pominięcia tabletki. A wolę brać wszystkie rzeczy pod uwagę
Informacje o pominięciu znajdziesz w ulotce. W drugim tygodniu wystarczy wziąć dwie tabletki jednocześnie następnego dnia, w 3 tygodniu albo od razu zrobić przerwę albo wziąć dwie tabletki na raz i połączyć opakowania.

Branie tabletek jest czynnością rytunowa i pewnie dlatego nie pamiętasz tego momentu. Na 99% na pewno wzięłaś te tabletkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-07, 13:05   #1913
Zuzaczek7654321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne vixpo, problem

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Informacje o pominięciu znajdziesz w ulotce. W drugim tygodniu wystarczy wziąć dwie tabletki jednocześnie następnego dnia, w 3 tygodniu albo od razu zrobić przerwę albo wziąć dwie tabletki na raz i połączyć opakowania.

Branie tabletek jest czynnością rytunowa i pewnie dlatego nie pamiętasz tego momentu. Na 99% na pewno wzięłaś te tabletkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A przez ile mogą się takie plamienia utrzymywać ? Bo czuję się trochę jakbym miała końcówkę okresu, mam też takie brązowe skrzepy i muszę nosić podpaskę...

Edytowane przez Zuzaczek7654321
Czas edycji: 2018-04-07 o 13:13
Zuzaczek7654321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-07, 14:15   #1914
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne vixpo, problem

Cytat:
Napisane przez Zuzaczek7654321 Pokaż wiadomość
A przez ile mogą się takie plamienia utrzymywać ? Bo czuję się trochę jakbym miała końcówkę okresu, mam też takie brązowe skrzepy i muszę nosić podpaskę...
Nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie . Zależy od organizmu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-07, 17:01   #1915
Zuzaczek7654321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne vixpo, problem

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie . Zależy od organizmu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety, to "plamienie" wygląda normalnie jak okres i się źle czuje tak samo jak w czasie okresu. Czy plamienia międzymiesiączkowe tak wyglądają ?
Zuzaczek7654321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-07, 17:12   #1916
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne vixpo, problem

Cytat:
Napisane przez Zuzaczek7654321 Pokaż wiadomość
Niestety, to "plamienie" wygląda normalnie jak okres i się źle czuje tak samo jak w czasie okresu. Czy plamienia międzymiesiączkowe tak wyglądają ?
Ty nie masz miesiączki, więc to nie plamienie międzymiesiączkowe.

Więcej Ci nie pomogę, bo jest to po prostu indywidualna reakcja organizmu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-07, 21:26   #1917
slipping
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czy przy tabletkach w systemie 24+4 można wydłużyć przerwę do 7 dni?
slipping jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-07, 22:35   #1918
_madame_m_
Wilczy kieł
 
Avatar _madame_m_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Miasto królów
Wiadomości: 2 791
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez slipping Pokaż wiadomość
Czy przy tabletkach w systemie 24+4 można wydłużyć przerwę do 7 dni?
Przerwy można skracać, ale nie wydłużać.
__________________
2017: 19
2018: 117
2019: 85
2020: 87
_madame_m_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-08, 07:05   #1919
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez slipping Pokaż wiadomość
Czy przy tabletkach w systemie 24+4 można wydłużyć przerwę do 7 dni?
Jeśli chcesz zajść w ciążę, to możesz, ale wtedy najlepiej całkowicie odstawić tabletki .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-08, 08:02   #1920
slipping
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

W ulotce jest napisane:



„ zalecana przerwa w przyjmowaniu tabletek hormonalnych wynosi 4 dni, nigdy nie należy przerywać stosowania tabletek na dłużej niż 7 dni”



Stad moje pytanie. Ogólnie wszędzie gdzie szukałam jest informacja o maksymalnej przerwie 7 dniowej bez rozróżnienia na system w jakim się przyjmuje tabletki. Stad moja wątpliwość.
slipping jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:56.