Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-08-06, 05:23   #3691
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
W korporacjach w komunikacji obowiązuje angielski, na ogół z klientem też obowiązuje ten język choćby w części (nie każdy w Niemczech czy Austrii mówi po niemiecku, masz tam wielu obcokrajowców), więc choćby to B2 powinno być. Natomiast z niemieckim szukają na gwałt.
Dziękuję
Mam jeszcze ostatnie pytanie, o język hiszpański, w tym przypadku chodzi o koleżankę. Na podstawie Twojego doświadczenia, jest zapotrzebowanie?

---------- Dopisano o 05:23 ---------- Poprzedni post napisano o 05:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Tolvaj Pokaż wiadomość
Angielski musi być przynajmniej komunikatywny (min. B1) zawsze. Niemiecki bardzo zwiększa twoje szansę.
Chociaż jak tak pomyślę to poznałam osoby pracujące w outsourcingu, które nie znają angielskiego czynnie - rozumieją, co się mówi, ale same nic nie powiedzą w tym języku. Dwie znały za to dobrze niemiecki, jedna miała duże doświadczenie, ale wszystkie zaczęły pracę 10 lub więcej lat temu.

drzewosandalowe celuj w Kraków śmiało, jak masz angielski min. B1 to firmy outsourcingowe biorą wszystko co się rusza i nie ucieka Nie trzeba ani wykształcenia, ani doświadczenia. Dostaniesz minimum 3500 brutto.
Dziękuję
brandie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 05:45   #3692
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Angielski jest konieczny? Może być jakiś inny język? Pytam, bo angielski to dla mnie droga przez mękę i zastanawiam się czy np. niemiecki dałby mi jakąś szansę
W korporacji, w której pracuję, szukają osób z dobrym niemieckim na gwałt. Nawet ostatnio sam rekruter przyznał, że ciężko mu kogokolwiek znaleźć...

Musiałabym spojrzeć w ogłoszenie, ale wydaje mi się, że wymagają też angielskiego, ale takiego B1-B2.

Więcej info mogę pograć na priv. Warunki takie, jak ktoś opisał wyżej .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 05:46   #3693
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Dziękuję
Mam jeszcze ostatnie pytanie, o język hiszpański, w tym przypadku chodzi o koleżankę. Na podstawie Twojego doświadczenia, jest zapotrzebowanie?

---------- Dopisano o 05:23 ---------- Poprzedni post napisano o 05:23 ----------

Dziękuję
Z hiszpańskim jest ten problem, że mamy w Polsce mnóstwo Hiszpanów, Meksykanów czy Argentyńczyków, którzy podejmą się takiej pracy. Na ich korzyść działa to, że dla klienta w Madrycie czy Buenos są "swoi", no i to zawsze język na poziomie native, którego nie trzeba nawet sprawdzać. W 4 korpo, w których pracowałam, na rynki hiszpańskojęzyczne pracowali tylko Hiszpanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 06:02   #3694
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
W korporacji, w której pracuję, szukają osób z dobrym niemieckim na gwałt. Nawet ostatnio sam rekruter przyznał, że ciężko mu kogokolwiek znaleźć...

Musiałabym spojrzeć w ogłoszenie, ale wydaje mi się, że wymagają też angielskiego, ale takiego B1-B2.

Więcej info mogę pograć na priv. Warunki takie, jak ktoś opisał wyżej .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję, to bardzo miłe, ale mój angielski jest taki sobie, jestem leniwą bułą i od lat nie mogę się za niego zabrać albo zaczynam i szybko rezygnuję, na niemiecki od razu złapałam bakcyla.
Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Z hiszpańskim jest ten problem, że mamy w Polsce mnóstwo Hiszpanów, Meksykanów czy Argentyńczyków, którzy podejmą się takiej pracy. Na ich korzyść działa to, że dla klienta w Madrycie czy Buenos są "swoi", no i to zawsze język na poziomie native, którego nie trzeba nawet sprawdzać. W 4 korpo, w których pracowałam, na rynki hiszpańskojęzyczne pracowali tylko Hiszpanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cholerka... Może niech się włoskim zainteresuje w takim razie, kiedyś widziałam ogłoszenia do księgowości z włoskim, ale z drugiej strony, Włochów też pewnie w Polsce trochę jest. Francuski jej nie leży w ogóle.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 06:17   #3695
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Z włoskim sytuacja taka sama jak z hiszpańskim.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 06:23   #3696
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 06:31   #3697
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Bardzo dziękuję.


Już nie offtopuję. Co do tej księgowości, to możesz sobie usystematyzować jeszcze wiedzę na własną rękę, literaturą albo kursem online. Żeby nie robić baboli w podstawowych rzeczach i umieć weryfikować dokumenty. Potem, w pracy, przyjdzie czas na konkretną działkę. W biurach rachunkowych jest nie rzadko groch z kapustą. Ja mam i placówkę medyczną, i biuro podróży, i celebrytę, i firmy budowlane...
brandie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-06, 07:06   #3698
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 07:13   #3699
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 159
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Czyli szansę mam mega nikłe...tak myślałam.



Mi też kiedyś rodzice mówili ""bierz byle co,potem będziesz szukać idealnej pracy". Jak widać to jest tylko czcze gadanie.



Dam sobie jeszcze jakiś okres czasu na spróbowanie znalezienia pracy w księgowości,potem odpuszczę. Najwyżej będę pracować na stanowiskach,które mi nie dają satysfakcji,do końca życia.



Pozmieniam cv i zobaczę co z tego wyjdzie.
A myślisz, że z paroletnią dziurą w CV ktoś by Cię zatrudnił?

Rodzice dobrze radzili.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 07:17   #3700
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Nikt nie otwiera tej Twojej notki w LM po tym, jak zobaczy CV od czapy. Ludziom się aż tak nie nudzi. Opisz to jako cele zawodowe w CV i to tak, żeby się od razy rzucało w oczy, jak ktoś otworzy plik.
Nie doczytałam, albo nie było napisane. Tę swoją desperacką notkę umieszczasz w osobnym załączniku, czy jako treść maila? Jak pierwsze to pół biedy, bo jest szansa, że nikt nigdy tego nie przeczytał

Od dawna nie dołączam LM jako załącznika (chyba, że wyraźnie tak napisano), bo nikt tego nie otwiera. Treściwe i przykuwające uwagę w treści maila - owszem.

Tylko napisz to po polsku i w odpowiednim rejestrze, bo tymi sformułowaniami, które masz obecnie sama sobie strzelasz w kolano.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 07:26   #3701
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

W poście #3684 napisałam wszystko,co umiem, prócz wykształcenia kierunkowego nic więcej nie mam.

---------- Dopisano o 07:26 ---------- Poprzedni post napisano o 07:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A myślisz, że z paroletnią dziurą w CV ktoś by Cię zatrudnił?

Rodzice dobrze radzili.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zatrudnić może nie,ale mogłabym spokojnie zacząć od stażu w danym kierunku. Gdybym finansowo miała jakiejkolwiek wsparcie to nawet bym tak nie kombinowała z brakiem doświadczenia i szukaniem pracy,uwierzcie. Nie miałabym problemu że stażem, mówię,gdybym miała za co żyć,jeśli by mi to pozwoliło potem pracować w księgowości. No ale kombinuje jak mogę, bo i chciałabym pracować w finansach,ale też chciałbym się mieć za co utrzymać.
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-06, 07:31   #3702
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 08:57   #3703
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
W poście #3684 napisałam wszystko,co umiem, prócz wykształcenia kierunkowego nic więcej nie mam.

---------- Dopisano o 07:26 ---------- Poprzedni post napisano o 07:20 ----------



Zatrudnić może nie,ale mogłabym spokojnie zacząć od stażu w danym kierunku. Gdybym finansowo miała jakiejkolwiek wsparcie to nawet bym tak nie kombinowała z brakiem doświadczenia i szukaniem pracy,uwierzcie. Nie miałabym problemu że stażem, mówię,gdybym miała za co żyć,jeśli by mi to pozwoliło potem pracować w księgowości. No ale kombinuje jak mogę, bo i chciałabym pracować w finansach,ale też chciałbym się mieć za co utrzymać.
Często firmy organizują "staże". Ja tak zaczynałam po studiach. I zarabiałam trochę powyżej najniższej krajowej. W ten sposób spróbój. Ja się dla tego stażu przeprowadziłam 250 km. Tam skąd pochodzę pracy nie ma i wiedziałam, że muszę wyjechać. I dzięki temu pracuję w zawodzie. Utrzymywałam się sama i dałam radę.

A tak w ogóle może zamieść tu swoje CV. Dziewczyny na tym wątku bardzo mi pomogły. Tylko dane swoje usuń.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 10:53   #3704
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

drzewosandalowe wiele osób w tym wątku zmieniało branżę, ja nawet dwa razy i to na takie, w których jest mniejsze zapotrzebowanie na ludzi niż w księgowości. Jeśli Ci się nie udaje, to prawdopodobnie popełniasz jakiś autosabotaż (choć po części to też pewnie wina regionu). Powinnaś stworzyć CV od nowa w formacje funkcjonalnym, a nie chronologicznym. Wyciągnąć na wierzch swoje umiejętności czy wykształcenie, ładnie sformułować, co potrafisz i do czego dążysz, a ten brak doświadczenia troszkę zmieść pod dywan. Finanse i księgowość to jedna z najbardziej poszukujących ludzi branż w Polsce. Jeśli coś już tam wiesz, a nie możesz się wbić, to jest to podejrzane i oznacza, że najpewniej robisz coś nie tak. (Albo mało się starasz i ograniczyłaś się do wysłania kilku CV).

A jeszcze co do hiszpańskiego, to nie wiem, skąd Wy wzięłyście tylu Hiszpanów w Polsce, bo akurat przedstawiciele tej nacji są statystycznie jednym z europejskich narodów emigrujących najrzadziej. Tych z Ameryki Południowej też pewnie mamy w okolicach błędu statystycznego, bo raz że daleko, a dwa że jednak Polska nie jest wymarzonym miejscem, do którego ciągną narody z tak odległych miejsc świata (o ile w ogóle cokolwiek o nas wiedzą). No dobra, nie licząc może Wietnamczyków w Warszawie. Mam dobrą koleżankę iberystkę, która pracuje w hiszpańskim korpo w Warszawie. W jej dziale jest kilka tamów praktycznie same Polki, w dużej mierze po studiach językowych. Teraz im doszedł jeden Portugalczyk, ale to jeden.

PS Aż z ciekawości sprawdziłam, ilu wg GUS mamy obcokrajowców w Polsce. Dane z 2016:Ukraina 84 tys., Niemcy 23 tys., Białoruś 11 tys., Rosja 10 tys., Wietnam 9 tys., Włochy 7 tys., Chiny 6 tys., Francja 5,5 tys., Wielka Brytania i Bułgaria – po 5 tys.

Od tamtego czasu imigrantów przybywa, ale to ciągle nie Hiszpanie:
Cytat:
Liczba wydanych zezwoleń na pracę dla cudzoziemców ze wszystkich państw trzecich spoza UE wzrosła w ubiegłym roku o prawie 100 proc. - podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

"Na koniec 2017 r. wg szacunkowych danych pracodawcom zostało wydanych przez wojewodów ok. 250 tys. zezwoleń na pracę dla cudzoziemców ze wszystkich państw trzecich (spoza UE). W 2017 r. powiatowe urzędy pracy zarejestrowały ok. 1,8 mln oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom dla ok. 1,1 mln cudzoziemców z 6 państw, co uprawni ich do pracy przez 6 miesięcy w ciągu 12 miesięcy" - czytamy w komunikacie.

"To wzrost w porównaniu z rokiem 2016 na poziomie prawie 100 proc dla zezwoleń i prawie 40 proc. dla oświadczeń" - podkreślił resort.

Ok. 85 proc. zezwoleń na pracę i 95 proc. oświadczeń trafia do obywateli Ukrainy. Na kolejnych miejscach znajdują się m.in. obywatele Białorusi, Mołdawii, Indii, Nepalu, Turcji, Armenii, Chin i Wietnamu.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2018-08-06 o 11:06
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 11:32   #3705
MOgrama
Zadomowienie
 
Avatar MOgrama
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 016
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Hej pomóżcie dziś chce złożyć wypowiedzenie mam umowę zlecenie I zapis ze każdy może wypowiedzieć z 2 tyg okresem ale dodatkowo jest zapis ze jeśli wypowiem bez ważnego powodu ponosze odpowiedzialność za szkodę. Zostałam sama ze wszystkimi obowiązkami za którymi juz nie nadążam, nie miałam żadnego wprowadzenia, atmosfera jest mocno kiepska a szefowie kombinują jak mogą.


I tu pytanie czy podać ten powód i jaki... tez dziwnie walnąć z grubej rury utrata zaufania czy coś w tym stylu nie chce za nic tam zostać. Znajomi radzą nie podawać powodu tylko złożyć wypowiedzenie ale trochę boje się ze w przypadku takich Januszy to się może zemścić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MOgrama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 12:27   #3706
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 16:13   #3707
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Drzewosandalowe, życzę powodzenia, znam Lublin i tutejszy rynek pracy bardzo dobrze i wiem, jaki mamy dramat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 17:26   #3708
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Czyli szansę mam mega nikłe...tak myślałam.



Mi też kiedyś rodzice mówili ""bierz byle co,potem będziesz szukać idealnej pracy". Jak widać to jest tylko czcze gadanie.



Dam sobie jeszcze jakiś okres czasu na spróbowanie znalezienia pracy w księgowości,potem odpuszczę. Najwyżej będę pracować na stanowiskach,które mi nie dają satysfakcji,do końca życia.



Pozmieniam cv i zobaczę co z tego wyjdzie.
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A myślisz, że z paroletnią dziurą w CV ktoś by Cię zatrudnił?

Rodzice dobrze radzili.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie to chciałam napisać.
Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
W poście #3684 napisałam wszystko,co umiem, prócz wykształcenia kierunkowego nic więcej nie mam.

---------- Dopisano o 07:26 ---------- Poprzedni post napisano o 07:20 ----------



Zatrudnić może nie,ale mogłabym spokojnie zacząć od stażu w danym kierunku. Gdybym finansowo miała jakiejkolwiek wsparcie to nawet bym tak nie kombinowała z brakiem doświadczenia i szukaniem pracy,uwierzcie. Nie miałabym problemu że stażem, mówię,gdybym miała za co żyć,jeśli by mi to pozwoliło potem pracować w księgowości. No ale kombinuje jak mogę, bo i chciałabym pracować w finansach,ale też chciałbym się mieć za co utrzymać.
A dlaczego nie mogłaś zacząć od stażu mając prace? Czy chodzi o to, że to z up i nie można pracować?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 18:48   #3709
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez MOgrama Pokaż wiadomość
Hej pomóżcie dziś chce złożyć wypowiedzenie mam umowę zlecenie I zapis ze każdy może wypowiedzieć z 2 tyg okresem ale dodatkowo jest zapis ze jeśli wypowiem bez ważnego powodu ponosze odpowiedzialność za szkodę. Zostałam sama ze wszystkimi obowiązkami za którymi juz nie nadążam, nie miałam żadnego wprowadzenia, atmosfera jest mocno kiepska a szefowie kombinują jak mogą.


I tu pytanie czy podać ten powód i jaki... tez dziwnie walnąć z grubej rury utrata zaufania czy coś w tym stylu nie chce za nic tam zostać. Znajomi radzą nie podawać powodu tylko złożyć wypowiedzenie ale trochę boje się ze w przypadku takich Januszy to się może zemścić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możesz podać zgodnie z prawdą - za dużą ilość obowiązków. Zlecenie zawsze można zakończyć, jak każdą zresztą pracę, nie jesteś ich niewolnikiem
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-06, 23:21   #3710
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Piszę do Was bo wszystko wiecie 😊
Tak jak już wcześniej pisałam, jestem na urlopie wychowawczym zatrudniona na umowę o pracę (to moja pierwsza i jedyna praca) na czas nieokreślony. Chciałabym zacząć pracę na umowę zlecenie na cały etat, wszędzie pisze że takiej pracy raczej podjąć nie mogę bo nie będę sprawowała opieki całodobowej nad dzieckiem (dziecko będzie w żłobku). Czy w tym przypadku muszę złożyć wypowiedzenie jak bym chciała podjąć pracę na umowę zlecenie. Jeżeli tak nie jest, czy podejmując pracę na umowę zlecenie będą chcieli ode mnie świadectwo pracy skoro jestem na urlopie wychowawczym w poprzedniej pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 23:38   #3711
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Nie jestem pewna, czy nie możesz, może ktoś tu się lepiej orientuje, Ale raczej stracisz wtedy tytuł do ubezpieczenia z wychowawczego i to zleceniodawca będzie Ci musiał zapłacić składki. Zlecenie to z prawnego punktu widzenia nie praca, nie podlega pod Kodeks Pracy, tylko pod Kodeks Cywilny, a co za tym idzie nie ma niczego wspólnego z Twoim świadectwem pracy.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-07, 04:11   #3712
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez basiczek24 Pokaż wiadomość
Piszę do Was bo wszystko wiecie 😊
Tak jak już wcześniej pisałam, jestem na urlopie wychowawczym zatrudniona na umowę o pracę (to moja pierwsza i jedyna praca) na czas nieokreślony. Chciałabym zacząć pracę na umowę zlecenie na cały etat, wszędzie pisze że takiej pracy raczej podjąć nie mogę bo nie będę sprawowała opieki całodobowej nad dzieckiem (dziecko będzie w żłobku). Czy w tym przypadku muszę złożyć wypowiedzenie jak bym chciała podjąć pracę na umowę zlecenie. Jeżeli tak nie jest, czy podejmując pracę na umowę zlecenie będą chcieli ode mnie świadectwo pracy skoro jestem na urlopie wychowawczym w poprzedniej pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie ma czegoś takiego jak umowa zlecenie na cały etat co masz na myśli?
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-07, 10:50   #3713
magda88
Zadomowienie
 
Avatar magda88
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Dziki zachód
Wiadomości: 1 105
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

basiczek24nie możesz podjąć pracy w takim wymiarze. Urlop wychowawczy można łączyć z pracą tylko jeśli nadal sprawujesz OSOBISTĄ opiekę nad dzieckiem -żłobek/opiekunka odpada. "W przypadku kobiety może to być na przykład praca polegająca na pomaganiu mężowi w prowadzeniu działalności gospodarczej. Aktywność taka nie może jednak kolidować z podstawowym celem korzystania z urlopu wychowawczego jakim jest sprawowanie osobistej opieki nad dzieckiem." To może być też wszelka praca zdalna, którą wykonujesz z domu. Ale dziecko nadal musi być pod Twoją opieką.

"W przypadku ustalenia, że pracownik trwale zaprzestał sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, pracodawca może wezwać pracownika do powrotu do pracy w terminie przez siebie ustalonym. Termin ten, zgodnie z 186(2) § 2 k.p, musi się mieści w przedziale od czterech do trzydziestu dni od dnia wezwania. Stała praca jest bowiem jednoznaczna z trwałym zaprzestaniem sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem."
__________________
Miał ochotę wyjść ze swego życia tak, jak się wychodzi z domu na ulicę.
M.Kundera

Edytowane przez magda88
Czas edycji: 2018-08-07 o 10:55
magda88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-07, 12:00   #3714
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Dziękuję dziewczyny.

Cytat:
Napisane przez magda88 Pokaż wiadomość
basiczek24nie możesz podjąć pracy w takim wymiarze. Urlop wychowawczy można łączyć z pracą tylko jeśli nadal sprawujesz OSOBISTĄ opiekę nad dzieckiem -żłobek/opiekunka odpada. "W przypadku kobiety może to być na przykład praca polegająca na pomaganiu mężowi w prowadzeniu działalności gospodarczej. Aktywność taka nie może jednak kolidować z podstawowym celem korzystania z urlopu wychowawczego jakim jest sprawowanie osobistej opieki nad dzieckiem." To może być też wszelka praca zdalna, którą wykonujesz z domu. Ale dziecko nadal musi być pod Twoją opieką.

"W przypadku ustalenia, że pracownik trwale zaprzestał sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, pracodawca może wezwać pracownika do powrotu do pracy w terminie przez siebie ustalonym. Termin ten, zgodnie z 186(2) § 2 k.p, musi się mieści w przedziale od czterech do trzydziestu dni od dnia wezwania. Stała praca jest bowiem jednoznaczna z trwałym zaprzestaniem sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem."
No właśnie tak myślałam bo zaczęłam o tym czytać co i jak. Czyli najlepiej coś szukać na umowę o pracę i jak coś znajdę to się zwolnić z pracy gdzie mam wychowawczy. Bo od września i tak gdzieś muszę iść bo żłobek prywatnie a nie będę wracac do starej pracy gdzie zarabiam prztslowiowe grosze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-07, 12:27   #3715
Sesja
Zakorzenienie
 
Avatar Sesja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 979
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

a powiedzcie jak jest z sytuacja finansowa w poszczególnych województwach? Ile zarabia tzw. pracownik biurowy ?
__________________
Życie jest zmianą. Jeśli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć.
Sesja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-07, 12:34   #3716
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Sesja Pokaż wiadomość
a powiedzcie jak jest z sytuacja finansowa w poszczególnych województwach? Ile zarabia tzw. pracownik biurowy ?
Przecież zależy, co w tym biurze robi i co umie, by to robić.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-07, 12:50   #3717
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

samotny_t bardzo lubię termin pracownik biurowy. Kij czy w tym biurze projektuje samoloty czy rozlicza podatki. Ale jak ktoś tak pisze, to najczęściej ma na myśli osobę, która nie umie niczego konkretnego, odbiera maile i telefony. Taka osoba we wszystkich regionach zarabia najniższą, bo każdy z ulicy może przyjść na jej miejsce.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2018-08-07 o 12:51
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-07, 16:52   #3718
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Czy po okresie próbnym, kiedy nie przedłuża się umowy na dłuższy czas jest wydawane świadectwo pracy? Jestem w takiej sytuacji, że jakiś czas temu zaczęłam nową pracę w call center (dział HR), ale wreszcie udało mi się dostać na stanowisko IT researchera w dużej firmie Jednak chciałabym mieć jakieś potwierdzenie oprócz umowy, że tam pracowałam, bo jak się ma małe doświadczenie, to nawet takie krótkie przygody się liczą. Czy w takim wypadku dostaje się jakiekolwiek świadectwo pracy?
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-07, 16:57   #3719
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

To jak zadajemy pytania, to ja też
Co sądzicie o sytuacji gdy pracodawca odrzuca wypowiedzenie? (dosłownie - nie przyjmuje do wiadomości i odmawia podpisu że odebrał)

Okoliczności dodatkowe są takie, że nie ma możliwości fizycznej złożyć go na ręce sekretarki/kadrowej/zarządu. Na miejscu tej zbrodni pozostaje tylko przełożony.

Serwisy prawne radzą w takich wypadkach wysłać list.

ALE:
Problem nr 1.
Okres wypowiedzenia zaczyna się dopiero po odebraniu pisma i to w odpowiednim trybie, a nam zależy na czasie.

Problem nr 2.
Związany z 1, oferty pracy mają krótki termin ważności.
Przez takie zabawy, przepadną bo nikt nie chce czekać. Wszyscy chcą człowieka na już, nie mówiąc o miesiącu/miesiącach oczekiwania.


Co robić w takim przypadku, gdy jest oferta ale mamy związane ręce i nie możemy skorzystać, co byście robili?

Pozostaje pogodzić się z januszem biznesu, że oto ma niewolnika po wsze czasy ?
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-07, 17:02   #3720
_kasias
Rozeznanie
 
Avatar _kasias
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 645
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
To jak zadajemy pytania, to ja też
Co sądzicie o sytuacji gdy pracodawca odrzuca wypowiedzenie? (dosłownie - nie przyjmuje do wiadomości i odmawia podpisu że odebrał)

Okoliczności dodatkowe są takie, że nie ma możliwości fizycznej złożyć go na ręce sekretarki/kadrowej/zarządu. Na miejscu tej zbrodni pozostaje tylko przełożony.

Serwisy prawne radzą w takich wypadkach wysłać list.

ALE:
Problem nr 1.
Okres wypowiedzenia zaczyna się dopiero po odebraniu pisma i to w odpowiednim trybie, a nam zależy na czasie.

Problem nr 2.
Związany z 1, oferty pracy mają krótki termin ważności.
Przez takie zabawy, przepadną bo nikt nie chce czekać. Wszyscy chcą człowieka na już, nie mówiąc o miesiącu/miesiącach oczekiwania.


Co robić w takim przypadku, gdy jest oferta ale mamy związane ręce i nie możemy skorzystać, co byście robili?

Pozostaje pogodzić się z januszem biznesu, że oto ma niewolnika po wsze czasy ?
Hmm, a nie wystarczy mieć jakiś dowód wysłania wypowiedzenia? Ja bym mu chyba na maila wysłała i może dodatkowo oryginał kurierem
_kasias jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-08 21:42:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:46.