Mamy Październikowe 2019 ❤ - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-04-29, 10:48   #4801
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤

Dzieki

To ten gryczany faktycznie sobie odpuszcze.

Natomiast udalo mi sie upolowac na olx komode-przewijak za 190zl z ikei doslownie obok mojej pracy przed chwila na kanwie tej rozmowy

A wozka za 300zl to zazdroszcze my niestety kupilismy nowy ale planujemy poki co jeszcze jedno dziecko wiec przyda sie.

Ciuszkow mam sporo po rodzinie ale pewnie bedzie trzeba uzupelnic.

Ten lezaczek jest super. Jak skompletuje te bardziej podstawowe rzeczy to moze jeszcze na niego starczy
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 10:54   #4802
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019

Co do wyprawki - ja mam na razie tylko chustę, bo została mi po córce i jeden komplecik body + półśpiochy, bo strasznie chciałam coś kupić. I tyle. Resztę dokupię po remoncie, czyli w lipcu.

Macie jakieś domowe sposoby na migrenę? Ból głowy mnie dziś wykańcza, próbowałam już spaceru, nalałam sobie duży kubek wody, pijė cały czas i dalej nic. Jak leżę z zakrytymi oczami to jest w miarę ok, ale jestem dziś sama z córką, mam mnóstwo rzeczy do zrobienia i nie mogę sobie na to pozwolić. Jakieś pomysły? Wolałabym uniknąć tabletek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 11:06   #4803
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Dzieki

To ten gryczany faktycznie sobie odpuszcze.

Natomiast udalo mi sie upolowac na olx komode-przewijak za 190zl z ikei doslownie obok mojej pracy przed chwila na kanwie tej rozmowy

A wozka za 300zl to zazdroszcze my niestety kupilismy nowy ale planujemy poki co jeszcze jedno dziecko wiec przyda sie.

Ciuszkow mam sporo po rodzinie ale pewnie bedzie trzeba uzupelnic.

Ten lezaczek jest super. Jak skompletuje te bardziej podstawowe rzeczy to moze jeszcze na niego starczy
ta komoda z przewijakiem z IKEA jest śliczna, ale jak próbowałam u siostry przebrać małego to było mi straszliwie niewygodnie bo jak dla mnie za wysoko był ten przewijak
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 11:10   #4804
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 671
Dot.: Mamy Październikowe 2019

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Macie jakieś domowe sposoby na migrenę? Ból głowy mnie dziś wykańcza, próbowałam już spaceru, nalałam sobie duży kubek wody, pijė cały czas i dalej nic. Jak leżę z zakrytymi oczami to jest w miarę ok, ale jestem dziś sama z córką, mam mnóstwo rzeczy do zrobienia i nie mogę sobie na to pozwolić. Jakieś pomysły? Wolałabym uniknąć tabletek.
Ja w takiej sytuacji przed wszystkim zaciemniam pokój, bo strasznie przeszkadza mi światło. I Tobie pewnie też skoro pomaga Ci leżenie z zamkniętymi oczami. Kiedyś przy rozpierającym bólu głowy od migreny pomagało mi zawiązanie głowy jakąś chustą możliwie mocno. I to chyba tyle :/ Postaraj się zrobić to co naprawdę musisz, a resztę odłóż i spróbuj się zdrzemnąć z córcią
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 11:12   #4805
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj 16+0

Dziewczyny a jak tam wyprawki? My kupilismy w weekend uzywane lozeczko ikeowskie w swietnym stanie i teraz rozwazam jaki materacyk dokupic, bo chce nowy. Ten z tego lozeczka oddalam. Macie te kokosowe albo gryczane?

Albo spiworek do wozka. Bedziecie mialy te, ktore juz sa w gondolach czy dokupujecie cos jeszcze na ten pazdziernik-listopad? Ciemna jestem w tych tematach

Albo lezaczek bujaczek. To jest przydatne dla noworodka?

Albo przewijak. Komody z ta nadstawka do przewijania sa bardzo drogie i chcialabym uniknac ich kupowania. Myslalam o takiej drewnianej nakladce na lozeczko. Ktos z tego korzystal?
Sama się robi, wózek od kupiony od sąsiadki, koleżanki zaoferowały jedna pożyczyć wanienke ze stelażem, od innej odkupię fotelik.
Sporo rzeczy, ubranek mam po córeczce i jeszcze w Zając nam doniósł.
Jedynie pieluchy tetrowe będę musiała kupić.
I zastanawiam się nad dostawką do łóżka, bo wątpię by pierworodna wyniosła się do swojego łóżeczka do października

I bardziej niż o rzeczach dla dziecka myślę nad tym co mi ułatwi życia i już wiem, że na pewno kupię dobry kubek termiczny, parowar i zastanawiam się nad poszukaniem kogoś kto będzie przychodził sprzątać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 11:14   #4806
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 671
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤

Ja tak dzisiaj przeglądałam różne rzeczy dla dziecka w internecie, wszystko jest takie słodkie i tak się nie mogę doczekać tego maluszka
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 11:26   #4807
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019

Dzień dobry
Jejku zaczęty 19 tydzień myślałam że się będzie ciągnąć ta ciąża..
Ja mam tak jak Margosia i Gaiete wizyty bez USG. Mój lekarz robi 3 usg w ciagu ciąży, nie u siebie w gabinecie tylko w innej placówce.
Co do kawy pije 2 w ciągu dnia. W pierwszej ciąży nie piłam.
Wyprawka- jeszcze o tym nie myślę, może gdyby to było moje 1 dziecko to już bym coś kupowała. Ale jakiś luz mam do tego więc zostawiam na bliżej nieokreślone POTEM
Co do opieki dziadków czy opiekunek. Moja córka jeszcze nigdy nie została z kimś innym niż tata czy mama. Najdłużej nie widzie jej z godzinę, wtedy gdy jadę do kościoła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-29, 11:53   #4808
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤

Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
ta komoda z przewijakiem z IKEA jest śliczna, ale jak próbowałam u siostry przebrać małego to było mi straszliwie niewygodnie bo jak dla mnie za wysoko był ten przewijak
A ile masz wzrostu? Ja mam 168 i tak sie przymierzalam w ikei to wydawalo mi sie ok ale fakt ze dziecka nie przewijalam

Ja mam pierwsze dziecko wiec powoli po jakichs rzeczach dokupuje bo juz mi ciezko lazic po sklepach i boje sie ze w 3 trymestrze to bedzie meczarnia szczegolnie w upaly a przez neta nie wszystko kupie bo musze obejrzec ale ja z tych zapobiegliwych
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 12:19   #4809
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
A ile masz wzrostu? Ja mam 168 i tak sie przymierzalam w ikei to wydawalo mi sie ok ale fakt ze dziecka nie przewijalam

Ja mam pierwsze dziecko wiec powoli po jakichs rzeczach dokupuje bo juz mi ciezko lazic po sklepach i boje sie ze w 3 trymestrze to bedzie meczarnia szczegolnie w upaly a przez neta nie wszystko kupie bo musze obejrzec ale ja z tych zapobiegliwych
157 cm także krasnal ;p Nie czułam się po prostu stabilnie, miałam wrażenie że nie panuję do końca nad dzieckiem.


Ja nawet nie myślę jeszcze o wyprawce, kupiłam jeden zestaw body w lidlu i tyle sporo od siostry pewnie wezmę a reszta dopiero jak się przeprowadzimy i będą meble czyli pewnie okolice sierpnia
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 13:18   #4810
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Jejku zaczęty 19 tydzień myślałam że się będzie ciągnąć ta ciąża..
Ja mam tak jak Margosia i Gaiete wizyty bez USG. Mój lekarz robi 3 usg w ciagu ciąży, nie u siebie w gabinecie tylko w innej placówce.
Co do kawy pije 2 w ciągu dnia. W pierwszej ciąży nie piłam.
Wyprawka- jeszcze o tym nie myślę, może gdyby to było moje 1 dziecko to już bym coś kupowała. Ale jakiś luz mam do tego więc zostawiam na bliżej nieokreślone POTEM
Co do opieki dziadków czy opiekunek. Moja córka jeszcze nigdy nie została z kimś innym niż tata czy mama. Najdłużej nie widzie jej z godzinę, wtedy gdy jadę do kościoła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A 3 to się jakoś samo wychowa w tym co mam w domu

Za to musze nakupic letnia garderobę dla Starszaka bo nie ma już kompletnie w czym chodzic

Biedny średni ma wszystko po bracie
Tylko majtki i buty nowe

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 13:28   #4811
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
A ile masz wzrostu? Ja mam 168 i tak sie przymierzalam w ikei to wydawalo mi sie ok ale fakt ze dziecka nie przewijalam

Ja mam pierwsze dziecko wiec powoli po jakichs rzeczach dokupuje bo juz mi ciezko lazic po sklepach i boje sie ze w 3 trymestrze to bedzie meczarnia szczegolnie w upaly a przez neta nie wszystko kupie bo musze obejrzec ale ja z tych zapobiegliwych
W 3 trymestrze ciężko robi się z chodzeniem, dlatego ja bym chciała mieć wyprawkę przynajmniej do 32tc.
Choć znając moją skleroze, to 8 na końcówce będę jeszcze szukać.
Pamiętam jak w 38tc przypomnialo mi się, że nie mam koszul do szpitala. Miałam jedną i to z długim rękawem, a po wizycie na patologii wiedziałam, że w takiej będzie mi za gorąco.
I w 38tc wygooglowałam gdzie najtaniej dostanę koszule i jechałam tramwajem na drugi koniec miasta. Jak z tego tramwaju wyszłam, pomyliłam drogi i jak tak się turlałam, brzuszek się spinał i tak tylko sobie pomyślałam, a co ja zrobię jak mi wody odejdą?




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Domi_001 Pokaż wiadomość
My mamy materacyk pianka- kokos, polecam. Misiek przesypia tam całe noce więc chyba mu wygodnie
Dla maleństwa na razie będziemy kupować dostawkę, a na wiosnę starszakowi kupimy łóżko i małe powedruje do jego łóżeczka.
Śpiworka do wózka nie mieliśmy, bo mój synuś wiosenny był, teraz na pewno kupię. Za to mieliśmy śpiworek do fotelika- firmy smiki kupiony w smyku. Nawet dla roczniaczka był w sam raz. Wkładasz malucha w śpiworek i niesiesz z łupiną do samochodu. Pamiętajcie, że nie powinno się wozić dzieci w grubych kurteczkach ani kombinezonach w foteliku. Pasy mają być maksymalnie dociagniete tak aby można było włożyć tam tylko dwa palce. W takim kombinezonie maluch w razie wypadku wylatuje jak z procy. Ewentualnie są kombinezony do fotelika- z otworami na pasy.
Leżaczek bujaczek mamy Tiny love. Używalismy długo synus bardzo lubił. Są tam światełka melodyjki i wibracje. Potrafił tam zasnąć. Polecam ponieważ jest rozkładany na płasko czyli najlepiej dla takiego malucha. Potem można poziomować oparcie.
Mieliśmy przewijak nakładany na łóżeczko. Całkiem wygodny był.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O śpiworek do fotelika, fajna sprawa, raz, że dziecko bezpieczeniej jedzie, ale jak się cieplej w samochodzie zrobi, czy dziecko przyśni, a szkoda budzić, to można dopiąć.
Mi się przydał też śpiworek do gondoli, szczególnie gdy się idzie na spacer, ale też i po zakupy, czy do przychodni.

I na początek nie ma co kupować dużo bajerów, szczególnie gdy rodzina i znajomi pytają co chcecie.
My mieliśmy w pewnym momencie 3 leżaczki, 2 maty edukacyjne, 2 karuzelki.

Ja chyba poproszę by się zrzucili na leżaczek-bujaczek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-29, 13:30   #4812
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤

Wlasnie taka wizja mnie naklania do szukania rzeczy teraz
Stopniowo po jednym elemencie sobie rozkminiam

Ps chociaz jestem pewna ze o czyms i tak zapomne, ale moze nie o wszystkim

Edytowane przez Fubizka
Czas edycji: 2019-04-29 o 13:31
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 13:35   #4813
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019

Ja mam ambitny plan do 7 miesiąca mieć wszystko gotowe jeśli chodzi o wyprawkę, a do porodu mieć wszystko wybrane do domu, żeby już za tym z noworodkiem nie biegać.
Ja mam dziecko letnie, więc śpiworek do wózka i do fotelika muszę dokupić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Ultra a to wy tak chcecie z tą małą czy nie macie jej komu podrzucić? Z ciekawości pytam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 13:50   #4814
53a79fa446cdfb8869bfead901fb105f1bedb9e1_5f7ba57211d4f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 953
Dot.: Mamy Październikowe 2019

Dzień dobry, mogę się jeszcze do Was podczepić?

Na codzień siedzę na "mamusiach - listopad 209", ale mimo wcześniejszych wyliczeń wszytko wskazuje że jestem październikówa. Termin z OM na 29.10 a ostatniego USG na 25.10.

Przeczytałam kilkanaście ostatnich stron tego wątku żeby się rozeznać i mam do Was pytanie - od dawna właściwie nie pojawia się tu temat mdłości, możecie się podzielić informacja kiedy Wam ustąpiły (o ile występowały oczywiście). Ja jutro mam 14+0 a wczoraj spędziłam calutki dzień w wc i chciałam już wyskoczyć przez okno. Ogólnie mdłości i wymioty meczą mnie od ok 5 tygodnia do dziś, czyli równe dwa miesiące

Pozdrawiam ciepło!
53a79fa446cdfb8869bfead901fb105f1bedb9e1_5f7ba57211d4f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 13:54   #4815
EwelinciaLipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy Październikowe 2019

[1=53a79fa446cdfb8869bfead 901fb105f1bedb9e1_5f7ba57 211d4f;86760196]Dzień dobry, mogę się jeszcze do Was podczepić?

Na codzień siedzę na "mamusiach - listopad 209", ale mimo wcześniejszych wyliczeń wszytko wskazuje że jestem październikówa. Termin z OM na 29.10 a ostatniego USG na 25.10.

Przeczytałam kilkanaście ostatnich stron tego wątku żeby się rozeznać i mam do Was pytanie - od dawna właściwie nie pojawia się tu temat mdłości, możecie się podzielić informacja kiedy Wam ustąpiły (o ile występowały oczywiście). Ja jutro mam 14+0 a wczoraj spędziłam calutki dzień w wc i chciałam już wyskoczyć przez okno. Ogólnie mdłości i wymioty meczą mnie od ok 5 tygodnia do dziś, czyli równe dwa miesiące

Pozdrawiam ciepło![/QUOTE]

Witaj. Ja jestem w 16+6 i od około 2 tygodni (odpukać) mam spokój z mdłoścami 😁 zdarza się jakieś przymulenie ale ogólnie jestem dziś na fazie głodu i jem wszystko 😁😁
EwelinciaLipiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 13:55   #4816
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019

[1=53a79fa446cdfb8869bfead 901fb105f1bedb9e1_5f7ba57 211d4f;86760196]Dzień dobry, mogę się jeszcze do Was podczepić?

Na codzień siedzę na "mamusiach - listopad 209", ale mimo wcześniejszych wyliczeń wszytko wskazuje że jestem październikówa. Termin z OM na 29.10 a ostatniego USG na 25.10.

Przeczytałam kilkanaście ostatnich stron tego wątku żeby się rozeznać i mam do Was pytanie - od dawna właściwie nie pojawia się tu temat mdłości, możecie się podzielić informacja kiedy Wam ustąpiły (o ile występowały oczywiście). Ja jutro mam 14+0 a wczoraj spędziłam calutki dzień w wc i chciałam już wyskoczyć przez okno. Ogólnie mdłości i wymioty meczą mnie od ok 5 tygodnia do dziś, czyli równe dwa miesiące

Pozdrawiam ciepło![/QUOTE]Mucka przecież Ty od początku nasza październik Ci przecież wychodzi od początku. Zapraszamy. Napisz coś o sobie

Mnie mdliło tylko tak między 9-12tc , ale to jakoś straszne nie było.
Współczuję Ci i mam nadzieję, że szybko Ci przejdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 14:01   #4817
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019

[1=53a79fa446cdfb8869bfead 901fb105f1bedb9e1_5f7ba57 211d4f;86760196]Dzień dobry, mogę się jeszcze do Was podczepić?

Na codzień siedzę na "mamusiach - listopad 209", ale mimo wcześniejszych wyliczeń wszytko wskazuje że jestem październikówa. Termin z OM na 29.10 a ostatniego USG na 25.10.

Przeczytałam kilkanaście ostatnich stron tego wątku żeby się rozeznać i mam do Was pytanie - od dawna właściwie nie pojawia się tu temat mdłości, możecie się podzielić informacja kiedy Wam ustąpiły (o ile występowały oczywiście). Ja jutro mam 14+0 a wczoraj spędziłam calutki dzień w wc i chciałam już wyskoczyć przez okno. Ogólnie mdłości i wymioty meczą mnie od ok 5 tygodnia do dziś, czyli równe dwa miesiące

Pozdrawiam ciepło![/QUOTE]Witaj, gdzie ty tam na listopad wywędrowałaś, jak ty październikowa

Mnie mdłości odpuściły po 14tc, nie wszystkie nadal na niektóre zapachy mam cofke, szczególnie na ryby, na niektóre perfumy w windzie i na niektóre zapachy na klatce gdy sąsiadzi coś smażą.
Ale na szczęście mogę już wypić ciepłą kawkę, na zapach mięsa już nie trzepie mnie bełtami.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 14:16   #4818
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Ja mam ambitny plan do 7 miesiąca mieć wszystko gotowe jeśli chodzi o wyprawkę, a do porodu mieć wszystko wybrane do domu, żeby już za tym z noworodkiem nie biegać.
Ja mam dziecko letnie, więc śpiworek do wózka i do fotelika muszę dokupić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Ultra a to wy tak chcecie z tą małą czy nie macie jej komu podrzucić? Z ciekawości pytam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niby moglibyśmy zostawić ją babci jednej czy drugiej ale ani ja ani mąż nie ufamy im No np raz jak byliśmy u teściowej ta się zajęła małą myśmy sobie siedzieli w pokoju gościnnym a one sobie chodziły po mieszkaniu. Nagle patrzę teściowa w kuchni a Alicja w pokoju szwagra bawi się wiatrówką/pistoletem i nabojami. Jest jeszcze chrzestna - właśnie na chwilę wróciła do PL planujemy teraz ją wykorzystać a my skoczymy sobie do kina bo dwa lata nie byliśmy. Wcześniej chrzestna bała się zostawać z takim malutkim dzieckiem, teraz jak jest większa mam nadzieję zostanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 14:23   #4819
53a79fa446cdfb8869bfead901fb105f1bedb9e1_5f7ba57211d4f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 953
Dot.: Mamy Październikowe 2019

))))) dziękuję za przyjęcie Jejku, pocieszacie mnie strasznie, bo ja przez to, ze tak długo mnie męczy mam jż koszmary że jestem w tym małym promilu co będzie wymiotował do porodu Szczególnie że strasznie dużo pisza o ustepujacych wymiotach w 12 tygodni. A tak każdy głos, że komuś przeszło jednak nawet po 14 jest jak miód na moje serce. Dwa miesiace mam wyjete z życia i bardzo doceniam 100% chorobowego w ciazy. A zwolnienie przedłużałam co tydzień bo byłam pewna ze juz juz mi przejdzie i wróce do pracy.

Swoja droga - zauważyłam ze chyba więcej mam październikowych (w porównaniu do watku listopadówek) to już "wieloródki". Fajnie poczytać o Waszych doświadczeniach. U mnie to będzie pierwsze, długo wystarane
53a79fa446cdfb8869bfead901fb105f1bedb9e1_5f7ba57211d4f jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-29, 14:25   #4820
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 671
Dot.: Mamy Październikowe 2019

[1=53a79fa446cdfb8869bfead 901fb105f1bedb9e1_5f7ba57 211d4f;86760196]Dzień dobry, mogę się jeszcze do Was podczepić?

Na codzień siedzę na "mamusiach - listopad 209", ale mimo wcześniejszych wyliczeń wszytko wskazuje że jestem październikówa. Termin z OM na 29.10 a ostatniego USG na 25.10.

Przeczytałam kilkanaście ostatnich stron tego wątku żeby się rozeznać i mam do Was pytanie - od dawna właściwie nie pojawia się tu temat mdłości, możecie się podzielić informacja kiedy Wam ustąpiły (o ile występowały oczywiście). Ja jutro mam 14+0 a wczoraj spędziłam calutki dzień w wc i chciałam już wyskoczyć przez okno. Ogólnie mdłości i wymioty meczą mnie od ok 5 tygodnia do dziś, czyli równe dwa miesiące

Pozdrawiam ciepło![/QUOTE]Mnie mdlosci meczyly do 16 tygodnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 14:43   #4821
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019

[1=53a79fa446cdfb8869bfead 901fb105f1bedb9e1_5f7ba57 211d4f;86760319]))))) dziękuję za przyjęcie Jejku, pocieszacie mnie strasznie, bo ja przez to, ze tak długo mnie męczy mam jż koszmary że jestem w tym małym promilu co będzie wymiotował do porodu Szczególnie że strasznie dużo pisza o ustepujacych wymiotach w 12 tygodni. A tak każdy głos, że komuś przeszło jednak nawet po 14 jest jak miód na moje serce. Dwa miesiace mam wyjete z życia i bardzo doceniam 100% chorobowego w ciazy. A zwolnienie przedłużałam co tydzień bo byłam pewna ze juz juz mi przejdzie i wróce do pracy.

Swoja droga - zauważyłam ze chyba więcej mam październikowych (w porównaniu do watku listopadówek) to już "wieloródki". Fajnie poczytać o Waszych doświadczeniach. U mnie to będzie pierwsze, długo wystarane [/QUOTE]Jak mi po 12 i 13 tygodniu mdłości nie odpuszczły, to też się bałam, że tak zostanie. Ale później z dnia na dzień słabo.

Mdłości przeszły, przestały mi pryszcze wyskakiwać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 14:50   #4822
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Niby moglibyśmy zostawić ją babci jednej czy drugiej ale ani ja ani mąż nie ufamy im No np raz jak byliśmy u teściowej ta się zajęła małą myśmy sobie siedzieli w pokoju gościnnym a one sobie chodziły po mieszkaniu. Nagle patrzę teściowa w kuchni a Alicja w pokoju szwagra bawi się wiatrówką/pistoletem i nabojami. Jest jeszcze chrzestna - właśnie na chwilę wróciła do PL planujemy teraz ją wykorzystać a my skoczymy sobie do kina bo dwa lata nie byliśmy. Wcześniej chrzestna bała się zostawać z takim malutkim dzieckiem, teraz jak jest większa mam nadzieję zostanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jezus Maria

Mi mdlosci przeszly w 14 albo 15 tygodniu chociaz do tej pory czasem cos mnie zmuli.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 15:21   #4823
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Niby moglibyśmy zostawić ją babci jednej czy drugiej ale ani ja ani mąż nie ufamy im No np raz jak byliśmy u teściowej ta się zajęła małą myśmy sobie siedzieli w pokoju gościnnym a one sobie chodziły po mieszkaniu. Nagle patrzę teściowa w kuchni a Alicja w pokoju szwagra bawi się wiatrówką/pistoletem i nabojami. Jest jeszcze chrzestna - właśnie na chwilę wróciła do PL planujemy teraz ją wykorzystać a my skoczymy sobie do kina bo dwa lata nie byliśmy. Wcześniej chrzestna bała się zostawać z takim malutkim dzieckiem, teraz jak jest większa mam nadzieję zostanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O Boże no to się nie dziwię, że nie dajecie nikomu małej. Ja podziwiam, bo to ciężko tak cały czas z dzieckiem. Oby ciocia się sprawdziła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 18:02   #4824
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019

Dziewczyny jak to jest z wątkiem na wizażu? Czy nam się czasem nie kończy na 500 stronach? Przecież to lada moment dobrze byłoby ustalić, co chcemy na pierwszej stronie w nowym wątku i jaka nazwa

Witam nową mamusię ja za to z terminu jestem wrześniowa, ale za nic nie odpuszczę tego wątku - zbyt fajnie tutaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 18:05   #4825
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Październikowe 2019

Mi mdlosci przeszly tuz po Swietach Wielkanocnych. Caly tydzien mialam przekichane, ale jak juz sie wyszumiala mala, to mi odpuscila To byl dokladnie koniec 15tc.

Nasz maly od 3miesiaca chodzi do zlobka na ok 4 godziny dziennie. Jest bardzo towarzyski, biegnie tam, jak przyjezdzamy, nie boi sie niczego. Uwazam, ze takie podejscie do dzieci w Holandii jest zbawienne. I dla dziecka i dla rodzicow. Dzieci zdecydowanie lepiej rozwijaja sie wsrod rowiesnikow i widze te roznice na kazdym kroku, spotykajac sie z kolezankami, ktore wybraly dla swoich dzieci inne rozwiazania. U nas dochodzi jeszcze element nauki jezyka, ale przyznam szczerze, ze wzielam sobie pol etatu troche ze wzgledu na siebie. Jak mam napiety grafik, to potrafie sie swietnie zorganizowac, wszystko jest w domu przygotowane i ogarniete. Jak mialam 3 miesiace macierzynskiego to jakos nie moglam sie pozbieraz i zmobilizowac. Mysle, ze wszystkim nam to wychodzi na dobre.

Dzis pokupowalam starszakowi krotkich spodenek, koszulek, pidzamki, skarpetki czyli to, co niezbedne przy zmianie aury juz niedlugo a dla malej lokatorki zamowilam dostawke Chicco next 2mee, bo przy Franiu mielismy pozyczona i wiem, jak bardzo sie przydaje. Z wyprawka jeszcze czekam, najpierw rekonesans musze zrobic tych kartonow ze strychu...tylko psychicznie sie trzeba nastawic najpierw na to :p
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 18:55   #4826
malinova_
Raczkowanie
 
Avatar malinova_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 289
Dot.: Mamy Październikowe 2019

Moje mdlości, ale bez wymiotów, dopiero od kilku dni osłabły na sile.

Czarnej herbaty nie piłam od 3 miesięcy. Od kawy odrzuciło mnie na jakieś 1-2 miesiące. Teraz muszę pić, bo inaczej śpię

Co do wyprawki, to mam tyle co po synu. Muszę parę rzeczy dokupić. Zajmę się tym jak pójdę na zwolnienie, co niebawem nastąpi ) Póki co wszyscy są strasznie zmęczeni i idą na urlopy. Z automatu spadło na mnie sporo obowiązków. W efekcie pracuję 8.5-9 godzin. W ciąży to dla mnie dużo. Bo po 6 godzinach już myślę o tym żeby się położyć. Także kończę swoją misję i spadam z tego grajdołu. Jestem trochę zniesmaczona.

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
malinova_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 19:52   #4827
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019

Chyba poczułam ruchy Maludy, leżałam z córeczką, czytałyśmy i nagle poniżej pępka poczułam takie jakby skrobanie od środka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak to jest z wątkiem na wizażu? Czy nam się czasem nie kończy na 500 stronach? Przecież to lada moment dobrze byłoby ustalić, co chcemy na pierwszej stronie w nowym wątku i jaka nazwa

Witam nową mamusię ja za to z terminu jestem wrześniowa, ale za nic nie odpuszczę tego wątku - zbyt fajnie tutaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ano, masz rację, kończy nam się I część.
Myślę, że teraz pierwsza strona jest ok, może tylko dodać przeliczenia tygodni na miesiące?

A ty już jesteś taka nasza, że nawet nie próbuj uciekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
Mi mdlosci przeszly tuz po Swietach Wielkanocnych. Caly tydzien mialam przekichane, ale jak juz sie wyszumiala mala, to mi odpuscila To byl dokladnie koniec 15tc.

Nasz maly od 3miesiaca chodzi do zlobka na ok 4 godziny dziennie. Jest bardzo towarzyski, biegnie tam, jak przyjezdzamy, nie boi sie niczego. Uwazam, ze takie podejscie do dzieci w Holandii jest zbawienne. I dla dziecka i dla rodzicow. Dzieci zdecydowanie lepiej rozwijaja sie wsrod rowiesnikow i widze te roznice na kazdym kroku, spotykajac sie z kolezankami, ktore wybraly dla swoich dzieci inne rozwiazania. U nas dochodzi jeszcze element nauki jezyka, ale przyznam szczerze, ze wzielam sobie pol etatu troche ze wzgledu na siebie. Jak mam napiety grafik, to potrafie sie swietnie zorganizowac, wszystko jest w domu przygotowane i ogarniete. Jak mialam 3 miesiace macierzynskiego to jakos nie moglam sie pozbieraz i zmobilizowac. Mysle, ze wszystkim nam to wychodzi na dobre.

Dzis pokupowalam starszakowi krotkich spodenek, koszulek, pidzamki, skarpetki czyli to, co niezbedne przy zmianie aury juz niedlugo a dla malej lokatorki zamowilam dostawke Chicco next 2mee, bo przy Franiu mielismy pozyczona i wiem, jak bardzo sie przydaje. Z wyprawka jeszcze czekam, najpierw rekonesans musze zrobic tych kartonow ze strychu...tylko psychicznie sie trzeba nastawic najpierw na to :p
Też tak mam, że im więcej mam zadań tym lepiej jestem zorganizowana. Ale tylko jeśli w weekend mogę odpocząć.
Ja właśnie chcę coś jak, to chicco, na szczęście pojawiły się tańsze łóżeczka tego typu.

Choć znalazłam na allegro fajne drewniane. Dobrze, że jeszcze mam czas by przemyśleć co wybrać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Cytat:
Napisane przez malinova_ Pokaż wiadomość
Moje mdlości, ale bez wymiotów, dopiero od kilku dni osłabły na sile.

Czarnej herbaty nie piłam od 3 miesięcy. Od kawy odrzuciło mnie na jakieś 1-2 miesiące. Teraz muszę pić, bo inaczej śpię

Co do wyprawki, to mam tyle co po synu. Muszę parę rzeczy dokupić. Zajmę się tym jak pójdę na zwolnienie, co niebawem nastąpi ) Póki co wszyscy są strasznie zmęczeni i idą na urlopy. Z automatu spadło na mnie sporo obowiązków. W efekcie pracuję 8.5-9 godzin. W ciąży to dla mnie dużo. Bo po 6 godzinach już myślę o tym żeby się położyć. Także kończę swoją misję i spadam z tego grajdołu. Jestem trochę zniesmaczona.

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
A czy oni wiedzą, że jesteś w ciąży?
W ciąży nie powinno się pracować nadgodznowo, no i przy komputerze 4 godziny.
Jeśli czujesz zmęczenie, to jasne idź na zwolnienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 19:59   #4828
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤

4 godziny przed komputerem w ciąży to fikcja
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 20:15   #4829
malinova_
Raczkowanie
 
Avatar malinova_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 289
Dot.: Mamy Październikowe 2019

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
Chyba poczułam ruchy Maludy, leżałam z córeczką, czytałyśmy i nagle poniżej pępka poczułam takie jakby skrobanie od środka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Ano, masz rację, kończy nam się I część.
Myślę, że teraz pierwsza strona jest ok, może tylko dodać przeliczenia tygodni na miesiące?

A ty już jesteś taka nasza, że nawet nie próbuj uciekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Też tak mam, że im więcej mam zadań tym lepiej jestem zorganizowana. Ale tylko jeśli w weekend mogę odpocząć.
Ja właśnie chcę coś jak, to chicco, na szczęście pojawiły się tańsze łóżeczka tego typu.

Choć znalazłam na allegro fajne drewniane. Dobrze, że jeszcze mam czas by przemyśleć co wybrać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

A czy oni wiedzą, że jesteś w ciąży?
W ciąży nie powinno się pracować nadgodznowo, no i przy komputerze 4 godziny.
Jeśli czujesz zmęczenie, to jasne idź na zwolnienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiedzą, wiedzą. I to od dawna.

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
malinova_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 20:21   #4830
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Październikowe 2019

Ja kupilam uzywane Chicco. Wyszlam z zalozenia, ze pierwsze kilka miesiecy spi z nami, poki czesto bedzie budzila sie w nocy. Franio jak mial 3 miesiace spa juz u siebie. Odsprzedam go pozniej za ta sama cene te tansze ciezko pozniej sprzedac
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-03 23:06:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:49.