Mamy Grudniowe 2019 ❤️- część 5 - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-12-11, 22:21   #3241
Smarfetka
Zakorzenienie
 
Avatar Smarfetka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 14 099
Mamy Grudniowe 2019 - część 5

Cytat:
Napisane przez Ivi56 Pokaż wiadomość
Hej, melduje na szybko Wiktorek urodził się 11.12.19 o godzinie 19.04 przez cc. Wazy 3980 g i ma 58 cm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Gratulacje!!! Kawał chłopa! Rozumiem, ze akcja nie postępowała? Jak się czujesz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Smarfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-11, 22:30   #3242
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Gratki, milawo! Bardzo ładna waga

Mam pożyczona medelę swing i jest spoko, w miarę szybko ogarnia zakończenie mojej laktacji.

Z tesciowymi jest różnie i wiele zależy od tego, czy i jak da się z nimi dogadać na ogólne tematy życiowe. Ja z moją mam super układ od samego początku. Pewnie, że parę razy się pozarlysmy, ale jako jedyni palacze w rodzinie (ja chwilowo na pauzie) jesteśmy skazane na sojusz

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-11, 22:33   #3243
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Ivi gratulacje!! Jestes moja para

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-11, 22:33   #3244
biedro87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 038
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Ale się dzieje na wątku!!!

Midusia, Milawo, Ivi - gratulacje wielkie!

Mam jakąs nowszą wersję wizażu, chce wrócić do starej i nie wiem jak! Jest mi teraz źle czytać posty, pisać jeszcze gorzej.

U nas nawet ok. Jesteśmy w domu od poniedziałku, Maciej początkowo był nieodkladalny, od wczorajszego popołudnia tylko śpi i je jedyny problem jest taki, że przeszkadza mu hałas i w dzień śpi w gondoli w pokoju zabawkowym, a starszaki w salonie i kuchni. Karmimy się piersią, jutro ma być położna, więc okaże się czy przybrał na wadze. Ja mam straszne zjazdy emocjonalne, choć dziś już lepiej. W szpitalu musiałam się trzymać, a odkąd jestem w domu, to puściło wszystko. Po pierwsze choroba N, choć już jakos wydaje mi się mam to poukładane. Po drugie przed CC straszne chwilę przeżyłam, mamy wszędzie wpisane zagrazajaca zamartwica plodu, najważniejsze że wszystko dobrze się skończyło. Liczyłam na taki fajny poród,a tymczasem chciałabym to wszystko wymazać z pamięci.
biedro87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-11, 22:43   #3245
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Mamy Grudniowe 2019 - część 5

Cytat:
Napisane przez Ivi56 Pokaż wiadomość
Hej, melduje na szybko Wiktorek urodził się 11.12.19 o godzinie 19.04 przez cc. Wazy 3980 g i ma 58 cm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


No chloooopie, wreszcie jesteś!



Milawo gratuluje i Tobie!




Trzymam kciuki za pełnie


Jasiek ma za sobą 24h S2S. W większości z matką, ale TZ go przejmował na chyba ze 100 moich podmywan krocza, dzisiejszy wspólny obiadek z Pitulem i dyskusje o przewadze naleśników z dżemem nad tymi z białym serem. Potem chłop dostał pierwsze swoje ciuszki a po uspaniu Pitula zasiadłam w fotelu z Jaskiem na klacie i miseczką winogron do oglądania „Młodego Sheldona”.
Dzisiaj wpadła już położna na ploty. Ja od porodu zdążyłam się najeść krupniku, rosołu, naleśników, czekolady, winogron, kaki, parówek, pomidorów i nie pamietam jeszcze czego. Jest tak pięknie, bo tak... zwyczajnie

Bede chciała opisać trochę więcej o samym porodzie, ale muszę się w sobie trochę zebrac do tego. Któraś z was pisała, ze szacun za odwagę na pd... Ja wiem, ze większość z was popuka się tylko w głowę, ale z perspektywy 2 porodów jestem dla siebie pełna podziwu za odwagę rodzenia w szpitalu...
__________________
You are so much stronger than you think

Edytowane przez midusia86
Czas edycji: 2019-12-11 o 22:58
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-11, 22:45   #3246
MagaLena84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Ivi56 Pokaż wiadomość
Hej, melduje na szybko Wiktorek urodził się 11.12.19 o godzinie 19.04 przez cc. Wazy 3980 g i ma 58 cm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ojej piękne wymiary! Aż musiałam sprawdzić który większy Pati Tymek czy Twój Wiktorek! Praktycznie idealnie tak samo. Różnica 20g.
Gratulacje
No to dziś duet rozpakowany
Gratulacje dla Was dziewczyny!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MagaLena84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-11, 23:29   #3247
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Ivi56 Pokaż wiadomość
Hej, melduje na szybko Wiktorek urodził się 11.12.19 o godzinie 19.04 przez cc. Wazy 3980 g i ma 58 cm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Gratulacje!! Kolejny duży chłopak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-11, 23:43   #3248
Mylukier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 490
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Gratuluję!!!
Coraz mniej nas nierozpakowanych zostaje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:43 ---------- Poprzedni post napisano o 00:41 ----------

Ta pełnia zamiast porodu to mi bezsenność przyniesie :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylukier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-11, 23:54   #3249
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Ivi56 Pokaż wiadomość
Hej, melduje na szybko Wiktorek urodził się 11.12.19 o godzinie 19.04 przez cc. Wazy 3980 g i ma 58 cm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Gratulacje !!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:54 ---------- Poprzedni post napisano o 00:50 ----------

Midusia czekam z wielka niecierpliwością na Twój opis!!
Oglądam teraz pełno filmików z domowych porodów i są właśnie przepelnione spokojnością, naturalnością i mysle, ze przy drugim porodzie się na to zdecyduję!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada

Edytowane przez nillka88
Czas edycji: 2019-12-12 o 00:02
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-11, 23:57   #3250
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Dziewczyny macie jakiś sprawdzony sposób ma odplamienie kupy ? mieliśmy przeciek i przelało się na rogala do karmienia za nic nie chce zejść.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 00:57 ---------- Poprzedni post napisano o 00:54 ----------

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
U nas była znajoma położna i zrobiła taką rewolucję małej Wszystko mi pokazała, wykąpała, wypielęgnowała a teraz leży taki mój kluseczek pachnący do schrupania Uspokoiła mnie też z tą krtanią, że to minie

Za to ja mam problem.. Nie chcę się nakręcać ale mam jakiś problem z oczami. Pierwszy raz złapało mnie w szpitalu. Przy zapalonym świetle mroczki przed oczami, rozmycie, brak ostrości. Dziś po kąpieli małej to samo. Siedzę i na lewym oku rozmycie totalne obrazu, miałam zapalone światło to normalnie mnie oślepiało. Nie zbadałam przed porodem tej siatkówki.. Mam wadę - 2 i teraz jestem przerażona, że może się odkleiła? Aż mnie zmroziło jak o tym pomyślałam..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Kurde Misiaq mam to samo z lewym okiem, na które nie miałam robionego laseru przed porodem wczoraj nic nie widziałam na lewe oko, wszystko rozmazane i ból jak zaświeciło słońce i było bardzo jasno w mieszkaniu. Teraz trochę lepiej, ale dziwne to.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 00:05   #3251
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Ivi gratulacje!

Żadna nie rodzi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-12, 02:55   #3252
biedro87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 038
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Dziewczyny, do pracy z wnioskiem o macierzyński przesyła się oryginał aktu urodzenia czy wystarczy jego ksero?
biedro87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 03:47   #3253
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Ivi56 Pokaż wiadomość
Hej, melduje na szybko Wiktorek urodził się 11.12.19 o godzinie 19.04 przez cc. Wazy 3980 g i ma 58 cm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Gratulacje!

Ja nie rodzę.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 04:11   #3254
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez biedro87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, do pracy z wnioskiem o macierzyński przesyła się oryginał aktu urodzenia czy wystarczy jego ksero?


Ja zgłaszałam urodzenie Jasia przez ePUAP, więc mam te dokumenty tylko w PDF i taki wydrukowałam i dziś wyślę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 04:26   #3255
ja_kasi
Raczkowanie
 
Avatar ja_kasi
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 241
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Ivi56 Pokaż wiadomość
Hej, melduje na szybko Wiktorek urodził się 11.12.19 o godzinie 19.04 przez cc. Wazy 3980 g i ma 58 cm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Gratulacje duży chłopak
Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie jakiś sprawdzony sposób ma odplamienie kupy ? mieliśmy przeciek i przelało się na rogala do karmienia za nic nie chce zejść.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 00:57 ---------- Poprzedni post napisano o 00:54 ----------





Kurde Misiaq mam to samo z lewym okiem, na które nie miałam robionego laseru przed porodem wczoraj nic nie widziałam na lewe oko, wszystko rozmazane i ból jak zaświeciło słońce i było bardzo jasno w mieszkaniu. Teraz trochę lepiej, ale dziwne to.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U mnie sprawdziło się mydełko do odplamiania jak zdarzył nam się wypadek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja_kasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 05:15   #3256
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Ivi56 Pokaż wiadomość
Hej, melduje na szybko Wiktorek urodził się 11.12.19 o godzinie 19.04 przez cc. Wazy 3980 g i ma 58 cm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Gratulacje

Ja też jeszcze nie rodzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 05:19   #3257
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Dzień dobry
Noo i nie urodziłam Kurcze głowa mnie już od 3 dni boli, nawet w nocy Mam nadzieję, że jak jutro pójdę do szpitala, to w końcu przestanie boleć. Nie wiem, czy to przez zatoki, czy już odczuwam nerwy na myśl o szpitalu i porodzie i stąd ten ból, ale mogłaby przestać boleć ehh

Cytat:
Napisane przez Ivi56 Pokaż wiadomość
Hej, melduje na szybko Wiktorek urodził się 11.12.19 o godzinie 19.04 przez cc. Wazy 3980 g i ma 58 cm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Gratulacje


Cytat:
Napisane przez biedro87 Pokaż wiadomość
Ale się dzieje na wątku!!!

Midusia, Milawo, Ivi - gratulacje wielkie!

Mam jakąs nowszą wersję wizażu, chce wrócić do starej i nie wiem jak! Jest mi teraz źle czytać posty, pisać jeszcze gorzej.

U nas nawet ok. Jesteśmy w domu od poniedziałku, Maciej początkowo był nieodkladalny, od wczorajszego popołudnia tylko śpi i je jedyny problem jest taki, że przeszkadza mu hałas i w dzień śpi w gondoli w pokoju zabawkowym, a starszaki w salonie i kuchni. Karmimy się piersią, jutro ma być położna, więc okaże się czy przybrał na wadze. Ja mam straszne zjazdy emocjonalne, choć dziś już lepiej. W szpitalu musiałam się trzymać, a odkąd jestem w domu, to puściło wszystko. Po pierwsze choroba N, choć już jakos wydaje mi się mam to poukładane. Po drugie przed CC straszne chwilę przeżyłam, mamy wszędzie wpisane zagrazajaca zamartwica plodu, najważniejsze że wszystko dobrze się skończyło. Liczyłam na taki fajny poród,a tymczasem chciałabym to wszystko wymazać z pamięci.
Najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło


Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 06:05   #3258
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Noo i nie urodziłam Kurcze głowa mnie już od 3 dni boli, nawet w nocy Mam nadzieję, że jak jutro pójdę do szpitala, to w końcu przestanie boleć. Nie wiem, czy to przez zatoki, czy już odczuwam nerwy na myśl o szpitalu i porodzie i stąd ten ból, ale mogłaby przestać boleć ehh


Gratulacje



Najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło


Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Ja też dziś wstałam z bólem głowy, więc rozumiem. To już chyba połowa porodów za nami? Czas na drugą połowę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 06:30   #3259
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez ja_kasi Pokaż wiadomość
Gratulacje duży chłopak U mnie sprawdziło się mydełko do odplamiania jak zdarzył nam się wypadek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Mam właśnie mydełko dr Beckmanna i z tej poduchy nie zeszło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-12, 06:31   #3260
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Pełnia i żadnego porodu?!
Ale coś w tych pełniach musi być, bo jak wychodziłam to lekarze rozmawiali między sobą, że mają przestój, ale że ruszy się wszystko bo pełnia idzie. I później drugi rzut na święta.


Jutro piątek 13, która bierze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 06:37   #3261
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Pełnia i żadnego porodu?!
Ale coś w tych pełniach musi być, bo jak wychodziłam to lekarze rozmawiali między sobą, że mają przestój, ale że ruszy się wszystko bo pełnia idzie. I później drugi rzut na święta.


Jutro piątek 13, która bierze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja! To byłaby błyskawiczna indukcja
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 06:44   #3262
Smarfetka
Zakorzenienie
 
Avatar Smarfetka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 14 099
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Pełnia i żadnego porodu?!
Ale coś w tych pełniach musi być, bo jak wychodziłam to lekarze rozmawiali między sobą, że mają przestój, ale że ruszy się wszystko bo pełnia idzie. I później drugi rzut na święta.


Jutro piątek 13, która bierze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Dzień dobry!

Ja tez nie rodzę.... jutro mam termin, rano jadę do szpitala na ktg, zobaczymy...

Ja biorę biorę piątek 13! To szczęśliwa liczba dla nas


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Smarfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 06:55   #3263
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Smarfetka Pokaż wiadomość
Dzień dobry!

Ja tez nie rodzę.... jutro mam termin, rano jadę do szpitala na ktg, zobaczymy...

Ja biorę biorę piątek 13! To szczęśliwa liczba dla nas


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja też mogłabym wziąć ale coś czuję że jednak Tomek urodzi się w święta tak jak chce dziadek. Ale dziś masakrycznie zimno wracam już do domu z pobrania krwi, zjem śniadanie, pod kocyk i drzemka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 07:03   #3264
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Ivi56 Pokaż wiadomość
Hej, melduje na szybko Wiktorek urodził się 11.12.19 o godzinie 19.04 przez cc. Wazy 3980 g i ma 58 cm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wspaniale gratulacje kolejna duza dzidzia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:00 ----------

Cytat:
Napisane przez biedro87 Pokaż wiadomość
Ale się dzieje na wątku!!!

Midusia, Milawo, Ivi - gratulacje wielkie!

Mam jakąs nowszą wersję wizażu, chce wrócić do starej i nie wiem jak! Jest mi teraz źle czytać posty, pisać jeszcze gorzej.

U nas nawet ok. Jesteśmy w domu od poniedziałku, Maciej początkowo był nieodkladalny, od wczorajszego popołudnia tylko śpi i je jedyny problem jest taki, że przeszkadza mu hałas i w dzień śpi w gondoli w pokoju zabawkowym, a starszaki w salonie i kuchni. Karmimy się piersią, jutro ma być położna, więc okaże się czy przybrał na wadze. Ja mam straszne zjazdy emocjonalne, choć dziś już lepiej. W szpitalu musiałam się trzymać, a odkąd jestem w domu, to puściło wszystko. Po pierwsze choroba N, choć już jakos wydaje mi się mam to poukładane. Po drugie przed CC straszne chwilę przeżyłam, mamy wszędzie wpisane zagrazajaca zamartwica plodu, najważniejsze że wszystko dobrze się skończyło. Liczyłam na taki fajny poród,a tymczasem chciałabym to wszystko wymazać z pamięci.
Biedro jak ja Ciebie rozumiem. Jota w jote jakbym o sobie czytala poza chorobą Natalki
Bylam nastawiona na lekki porod lub choc taki jak z L. A tymczasem przeżyłam horror co odbilo sie na moim samopoczuciu po powrocie do domu.... baby blues straszny.
Jak sie dzis dowiem jeszcze , ze nie przybiera to zaliczę na pewno znow mega dola

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 07:40   #3265
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Ja miałam giga doła w szpitalu, kiedy panienka była blisko granicy spadku wagi (urodziła się z 2860, więc granica spadku to trochę przerażające wartości), a ja nie byłam jej w stanie nakarmić pogryzionymi cyckami mimo że miałam pokarm. Przeraziłam się, że nas zatrzymają, a przecież kampilam tam już dwa tygodnie i dostawałam na głowę. Do tego całą noc rzygala mi przez nos, nie chciała jeść i nie wiedziałam, co mam zrobić, no bo skąd?

Teraz leżę w łóżku i usiłuję nie obudzić tego aligatora, bo ile można zlopac ;D

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 08:00   #3266
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Co należy zrobić po urodzeniu dziecka? Póki co, przychodzi mi do głowy tylko:

1. Zgłoszenie dziecka w USC
2. Zgłoszenie dziecka do przychodni i wybrania położnej do małej?
3. Zgłoszenie dziecka do ZUS
4. Wniosek o macierzyński
5. Wniosek 500+

Jeśli ja mam położną środowiskową, którą musiałam wybrać chodząc do SR, to dodatkowo muszę ogarnąć położną do dziecka? Pominęłam coś, co powinnam jeszcze zrobić?
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 08:10   #3267
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Co należy zrobić po urodzeniu dziecka? Póki co, przychodzi mi do głowy tylko:

1. Zgłoszenie dziecka w USC
2. Zgłoszenie dziecka do przychodni i wybrania położnej do małej?
3. Zgłoszenie dziecka do ZUS
4. Wniosek o macierzyński
5. Wniosek 500+

Jeśli ja mam położną środowiskową, którą musiałam wybrać chodząc do SR, to dodatkowo muszę ogarnąć położną do dziecka? Pominęłam coś, co powinnam jeszcze zrobić?
Wybranie lekarza rodzinnego, Wniosek o becikowe, Umówienie wizyty na bioderka, umówienie wizyty patronazowej u lekarza rodzinnego, Wybranie szczepień i umówienie pierwszej wizyty szczepiennej, Umówienie mojej wizyty popołogowej. Takie rzeczy doszły u mnie jeszcze

Ja też się martwię wagą małego. Wczoraj był ważony i znów dosyć mało przybrał. Przy piersi wisi około 15-20 min. Położna mówiła, że dobrze by było chociaż te 30 min. Ale ja mam tyle pokarmu, on ssie aktywnie i pierś opróżnia, więc może mu tyle wystarcza? Z drugiej odciągam i podaję w butelce, ale za szybko mu leci (a mamy już smoczek dla wcześniaków) do tego je łapczywie i później męczy go czkawka i wymiotuje każdy dzień z kp mnie cieszy, ale coś czuję, że szybko przejdziemy na mm bo jak to wszystko się nie wyrówna to za dużo nerwów dla mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 08:58   #3268
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Wybranie lekarza rodzinnego, Wniosek o becikowe, Umówienie wizyty na bioderka, umówienie wizyty patronazowej u lekarza rodzinnego, Wybranie szczepień i umówienie pierwszej wizyty szczepiennej, Umówienie mojej wizyty popołogowej. Takie rzeczy doszły u mnie jeszcze

Ja też się martwię wagą małego. Wczoraj był ważony i znów dosyć mało przybrał. Przy piersi wisi około 15-20 min. Położna mówiła, że dobrze by było chociaż te 30 min. Ale ja mam tyle pokarmu, on ssie aktywnie i pierś opróżnia, więc może mu tyle wystarcza? Z drugiej odciągam i podaję w butelce, ale za szybko mu leci (a mamy już smoczek dla wcześniaków) do tego je łapczywie i później męczy go czkawka i wymiotuje każdy dzień z kp mnie cieszy, ale coś czuję, że szybko przejdziemy na mm bo jak to wszystko się nie wyrówna to za dużo nerwów dla mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja czuję dokładnie to samo....mi polozna powiedziała, że powinien wiecej przybrać
Urodzil się 2690 a po 15 dniach ma 3 kg.
Ile Twój przybiera?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 09:06   #3269
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Jeju a mój chyba z kolei za dużo przybiera ważymy go w domu prowizorycznie, ale zgadza nam się z tym co wyszło ostatnio w przychodni m.

Mi znowu pierś eksploduje pozamykane mam te cholerne kanaliki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 09:15   #3270
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Ann Twoja polozna przesadza naprawdę. W 14 dni to dobrze zeby dziecko wróciło do wagi urodzeniowej a Twoj sporo nadrobil...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

Bylismy u lekarza , mowil ze jest git mimo ze Tymek ma tylko 60g wiecej niz we wtorek.
Mówił, ze dzieci przez pierwszy tydzien spadaja z wagi i powoli przybierają, ze nie mam sie martwic.
Kazal alarm podnosic kiedy będzie niespokojny przy piersi lub po jedzeniu.
Tymek wczoraj zrobil taka no srednia kupe, ale dzisiaj rano wylala się szyją i stopą, maz mowi ze bylo tam 200g jak nic. I to mnie podbudowalo, ze przecież 6 dzień bez konkretnej kupy.
No nic, staram sie nie stresowac na zapas. Bede obserwowac dzieciątko i tyle.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-30 18:22:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:27.