Recepcjonistka...i sciemniamy - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-20, 14:34   #271
siempre
Wtajemniczenie
 
Avatar siempre
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pieniny :)
Wiadomości: 2 770
Dot.: Recepcjonistka...i sciemniamy

U mnie w hotelu płacone jest za tyle godzin ile jest wyrobione, nie mamy nocek ale roimy do godziny 8 do czasem nawet do 24 co drugi dzień więc nie jest najgorzej. Szkoda tylko, że mam umowę na pół etatu a pracuje jak na całym.
siempre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 09:14   #272
Madziuniusia
Zakorzenienie
 
Avatar Madziuniusia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 202
Dot.: Recepcjonistka...i sciemniamy

Holy doly bardzo dobrze ze odrzucilas ta oferte bo jest beznadziejna. Ja pracuje co czwarty dzien, po 24 godziny za 1300. Tez nie ma szalu ale przynajmniej mam 3 dni wolne na dodatkowa prace.
__________________
Zostaniesz na stałe? 22.02.2017 - II kreseczki
Madziuniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 07:22   #273
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Recepcjonistka...i sciemniamy

Cytat:
Napisane przez Yvonne18 Pokaż wiadomość
Aczkolwiek moj hotel jest nieco specyficzny xD
ooo, to znaczy jaki? Mój też jest nieco inny, bo przy kościele, więc zdarza się, że czasem trzeba go zamknąć, otworzyć, światła zapalić (jak nie ma osoby, która się tym zajmuje). Często też pojawiają się księza. Zaczęłam nawet nosić krzyżyk, żeby się wtopić w tłum

Na mojej rozmowie o pracę nie pytano mnie czy jestem wierząca, praktykująca, tylko czy potrafię się kulturalnie odezwać do "czarnych" .
Poza tym padło pytanie -zagadka: właśnie obsługuję gościa, gdy dzwoni telefon. Co robię? Oczywiście przepraszam gościa i odbieram telefon, bo być może dzwoni potencjalny klient. Od razu mnie przyjęli. Najpierw byłam w szoku, bo kompletnie nie pasuję do tego środowiska, ale z czasem zaczęłam doceniać walory tego przybytku - przyjeżdżają ludzie nastawieni na spokojny sen i ciszę. Nie ma szalonych imprez, pijaków, ani pokoi na godziny.

Cytat:
Napisane przez holly-dolly Pokaż wiadomość
Właśnie każdy mi to mówi... już na starcie zapowiada się nieciekawie. Z drugiej strony może warto spróbować ale nie wiem czy dam rade, 16h to jednak sporo, szczególnie w nocy
Dobrze zrobiłaś. I już nie chodzi tylko o kasę, ale o Twoje bezpieczeństwo, skoro nie było ochroniarza.

Mam do was pytanie: Czy w chwili gdy kłębią wam się goście na recepcji, a każdy żąda, żeby go obsłużyć natychmiast, to czy spokojnie i powoli wykonujecie swoje obowiązki, czy macie ciśnienie, zeby wszystkim dogodzić jak najszybciej? Ja niestety mam ciśnienie, widać to po moim piśmie w zeszycie meldunkowym i po drobnych pomyłkach. Poza tym już dwa razy przez stres pomyliłam się z kasą Ciągle sobie obiecuję, idąc do pracy, że dziś będzie spokojnie, a tu jakaś niespodzianka... a staram się wszystko sprawdzać. Już nie wiem jak to wyeliminować.

Oczywiście to się zdarza rzadko, na co dzień nie jestem taką sierotą
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 17:14   #274
Yenotek
leśny stwór
 
Avatar Yenotek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 8 380
Dot.: Recepcjonistka...i sciemniamy

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Mam do was pytanie: Czy w chwili gdy kłębią wam się goście na recepcji, a każdy żąda, żeby go obsłużyć natychmiast, to czy spokojnie i powoli wykonujecie swoje obowiązki, czy macie ciśnienie, zeby wszystkim dogodzić jak najszybciej? Ja niestety mam ciśnienie, widać to po moim piśmie w zeszycie meldunkowym i po drobnych pomyłkach. Poza tym już dwa razy przez stres pomyliłam się z kasą Ciągle sobie obiecuję, idąc do pracy, że dziś będzie spokojnie, a tu jakaś niespodzianka... a staram się wszystko sprawdzać. Już nie wiem jak to wyeliminować.

Oczywiście to się zdarza rzadko, na co dzień nie jestem taką sierotą
Hej! Pierwszy raz na wątek zaglądam - nawet nie wiedziałam, że taki jest Też na recepcji pracuję, system 12h, nocki, brak nocnej stawki. Ja na pół etetu, więc mam dużo wolnego. W sezonie urlopowym dużo nadgodzin, teraz gorzej.

Co do Twojego pytania: nie mam zbyt często tłumu pod recepcją (mały hotel), ale jak już się zdarza, to trudno: obsługuję wg kolejności podejścia, szybko, ale uważnie. Wiadomo, zawsze się człowiek trochę denerwuje, ale niektórych rzeczy nie da się zrobić szybciej. Nie mam jakiegoś wielkiego ciśnienia, nigdy nikt mi nie marudził, ale też zawsze staram się zagadać, by złagodzić sytuację - przepraszam, że tak długo, ble ble ble... działa
Za kasą jeszcze nigdy się nie pomyliłam - sprawdzam kilka razy.
__________________
Naturalna pielęgnacja z Magdą
Yenotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 23:10   #275
Ciasteczkowa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 28
Dot.: Recepcjonistka...i sciemniamy

Hmm, nie wiem czy by mi taki system pracy odpowiadał...jakoś trudno mi sobie wyobrazić by 12h było zgodne z kodeksem pracy...
__________________
Zapraszam na moją stronę o pracy:
http://zlapprace.pl
Ciasteczkowa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 16:09   #276
Yenotek
leśny stwór
 
Avatar Yenotek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 8 380
Dot.: Recepcjonistka...i sciemniamy

Cytat:
Napisane przez Ciasteczkowa88 Pokaż wiadomość
Hmm, nie wiem czy by mi taki system pracy odpowiadał...jakoś trudno mi sobie wyobrazić by 12h było zgodne z kodeksem pracy...
eee? oczywiście, że jest - poczytaj kodeks.
Inaczej większość sklepów w centrach handlowych, stacje benzynowe, niektóre hotele itp działałyby nizgodnie z kodeksem.
__________________
Naturalna pielęgnacja z Magdą

Edytowane przez Yenotek
Czas edycji: 2013-10-25 o 16:17
Yenotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 08:34   #277
Madziuniusia
Zakorzenienie
 
Avatar Madziuniusia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 202
Dot.: Recepcjonistka...i sciemniamy

Cytat:
Napisane przez Ciasteczkowa88 Pokaż wiadomość
Hmm, nie wiem czy by mi taki system pracy odpowiadał...jakoś trudno mi sobie wyobrazić by 12h było zgodne z kodeksem pracy...
nie wiem czy doczytałaś, ale ja pracuję po 24 h
__________________
Zostaniesz na stałe? 22.02.2017 - II kreseczki
Madziuniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-26, 11:01   #278
201703061432
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7 039
Dot.: Recepcjonistka...i sciemniamy

idziesz na 12h, następne 24h masz wolne, znowu 12h pracy nocnej i masz 48h wolne dla mnie całkiem fajne, bo jeśli masz coś do załatwienia w godzinach porannych, przedpołudniowych, to nie musisz brać urlopu, jak w przypadku pracy od 8 do 16 ale 12h, to jest męczarnia, chyba że jest ruch i nie ma się czasu na zegarek patrzeć
201703061432 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 09:40   #279
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Recepcjonistka...i sciemniamy

Cytat:
Napisane przez madzia_12 Pokaż wiadomość
idziesz na 12h, następne 24h masz wolne, znowu 12h pracy nocnej i masz 48h wolne dla mnie całkiem fajne, bo jeśli masz coś do załatwienia w godzinach porannych, przedpołudniowych, to nie musisz brać urlopu, jak w przypadku pracy od 8 do 16 ale 12h, to jest męczarnia, chyba że jest ruch i nie ma się czasu na zegarek patrzeć
Szczególnie nocki są wtedy męczące.

Za to u mnie są grafiki niezgodne z kodeksem. Minimum raz w tygodniu
jedna z nas idzie na II zmianę od 15 do 24, a potem na I od 7 do 15. Nie sposób się wtedy wyspać i to właśnie wtedy zdarzają się pomyłki. Ja już chyba za stara jestem, bo bardzo źle to znoszę. Potrzebuję minimum 5 godzin snu, a śpię wtedy ok 3, bo nie mogę wczesniej zasnąć, ze stresu, że zaspię do pracy ;/ bez sensu..
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 10:10   #280
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 991
Dot.: Recepcjonistka...i sciemniamy

hej otrzymałam propozycję pracy jako recepcjonistka w hotelu należącego do grupy accor hotels.
może ktoras z was ma dosiwadczenie w tej firmie?


boję się przyjmowac tę pracę, boję się jak będę znosiła nocki i 12 godzinne zmiany. pocieszcie jakoś
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-26, 21:55   #281
Pokusica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 4
Dot.: Recepcjonistka...i sciemniamy

W "moim"hotelu jedziemy 12h zmiany. Czasem się zdarzy, że kończysz o 18 a na 6 musisz być w pracy. Jakoś to ogarniam, ale nie mam zobowiązań w postaci własnych małych Pokusiątek latających po domu. Owszem, jest siostrzeniec ale jego mama ogarnia tak, że mogę spać. Gorzej ma się życie towarzyskie. Nie ma spontanicznej randki bo grafik. Weekend? Też nie każdy wolny bo grafik. Da się żyć w tym systemie (zmiany 6-18/18-6) ale musisz mieć pewność, że dasz radę spać po nocce. Ja raz się porwałam z motyką na słońce i pojechałam do chłopa zaraz z nocnej i szłam na drugą nockę. Sajgon.
__________________
Padłaś? Powstań! Popraw koronę i zasuwaj!!!


Pokusica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-28, 14:06   #282
Ooshatka
Raczkowanie
 
Avatar Ooshatka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 64
Dot.: Recepcjonistka...i sciemniamy

[1=f6ce7c3ca500955a4c7e3c5 6259edd7b2c023af2;8656213 1]hej otrzymałam propozycję pracy jako recepcjonistka w hotelu należącego do grupy accor hotels.
może ktoras z was ma dosiwadczenie w tej firmie?


boję się przyjmowac tę pracę, boję się jak będę znosiła nocki i 12 godzinne zmiany. pocieszcie jakoś [/QUOTE]

accor ma raczej dobre opinie jako pracodawca, ale akurat w kwestii godzin pracy nalezy sie spodziewać tego co w wiekszosci hotelow :P
Ooshatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 20:05   #283
jutrzenka91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 5
Dot.: Recepcjonistka...i sciemniamy

Accor ma bardzo dobre warunki, mają swoje standardy, procedury, szereg wewnętrznych szkoleń i możliwości rozwoju pracownika.
Moje znajome bardzo sobie chwalą.
Każdy pracownik ma też pewną ścieżkę rozwoju. Jeżeli nie chcesz być recepcjonistką całe życie to wybierz sieciówkę i powoli będziesz przechodzić wyżej
Trzymam kciuki!
__________________
_________________________ _______
Wsparcie dla branży hotelarskiej

Szkolenia i marketing dla hoteli
jutrzenka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 13:34   #284
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Recepcjonistka...i sciemniamy

Dziewczyny czy któraś z was awansowała z recepcjonistki do działu sprzedaży/marketingu?

pytam o sieciówkę, np. Accor.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-30 14:34:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.