Mamy wrześniowe 2021 - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-02, 09:30   #3571
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Dzień dobry

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
W tramwaju ustąpiła mi miejsca kobieta koło pięćdziesiątki, jestem w szoku A konkretnie to tonem nieznoszącym sprzeciwu stwierdziła "pani siada, niebezpiecznie żeby pani na stojąco jechała, jak tak rzuca w tym tramwaju". Fakt, że motorniczy jechał... Bardzo dynamicznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Woow

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Wooow, pięknie

U mnie już dwa pierwsze rozmiary gotowe i poskładane w komodzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawo Ty

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Zapraszam do Katowic, mnie już kilka razy ustąpili



Ech, takie baby są najgorsze, a nawet starsze, tylko się gapią na brzuch i ani nic nie powiedzą ani nic, mam dużo takich na osiedlu



Zazdroszczę, u nas powpychane gdzie się dało w szafie Muszę dopiero zwolnić miejsce w szafce, ale to chyba dopiero na L4, na razie mi się nie chce

Czekam na ten długi weekend tak baaaardzo <3 Jeszcze tylko 7 godzin i 45 minut
Już tylko 5 godzin z górki

Mi przyszło wczoraj zamówienie że smyka, ale nie miałam siły odebrać, bo to przeziębienie dawało mi wczoraj popalić, dzisiaj męczy mnie katar, więc wysłałam TŻ po maść majerankową do apteki i może po południu skoczę odebrać te pieluchy, bo aż mi źle jak tyle siedzę w domu, a z nosa leci

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 10:17   #3572
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Jeszcze chce kupić curaproxy, ale im więcej czytam o tych skoczkach i czuje że mniej wiem. Chyba nie ma idealnego smoczka

Nie wiem czy tylko ja, ale zaczynam czuć że jestem trochę przewrażliwiona w tej ciąży, doktoryzuje się pod względem wszystkiego, ostatnio koleżanka mówi że pożyczy nam bujaczek a ja myśle że przecież dla niemowlaka niekorzystnie jest siedzenie w takim bujaczku bo to jednak wymuszona pozycja. Albo tak samo naczytałam się że w foteliku samochodowym niemowlę powinno być jak najkrócej max 20 min.
Dajcie znać jak to u Was jest, może tak jak mówią w pierwszej ciąży się szaleje
Używałam kiedyś szczoteczek do zębów z curaproxy, nie wiedziałam, że mają też smoczki

Ja może się nie doktoryzuję (chyba), bo mam wrażenie, że czym więcej się grzebie tym mniej się wie i ma się tylko mętlik w głowie. Ale o bujaczku też to słyszałam, i też miałam propozycję dostania po kimś i odmówiłam. Podobno dużo rzeczy wychodzi w praniu i tak, to jest chyba tak jak np. ze zmywaniem makijażu przed snem - wszystkie wiedzą, że absolutnie zawsze trzeba, a kto nigdy nie obudził się po imprezie z rzęsami sklejonymi od tuszu, niech pierwszy rzuci kamieniem

Z tym czasem w foteliku też moim zdaniem nie ma co przesadzać, jak jedziesz gdzieś 30 min to po 20 masz się zatrzymać i wyjąć na chwilę dziecko? No nie sądzę Nasi znajomi niedawno jechali ze swoim maluchem około 4 godziny i pod koniec mały pięknie zasnął, niby powinni go obudzić, ale mieli już 30 minut do celu, więc stwierdzili, że lepiej już dojechać niż się bawić.

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Wiesz, sporo moich znajomych mówi, że z jednym im było najtrudniej Bo jednak wtedy dorośli są jedynymi osobami, które mogą uwagę tego malucha zająć.
Za to u mojej szwagierki najgorzej było przez pierwsze dwa lata z dwójką, bo druga im się trafiła bardzo wymagająca, a do tego różnica wieku była dość nieduża. Teraz przy trzecim mówią, że luz (I że ich sąsiad po urodzeniu czwartego stwierdził, że w sumie przy tym czwartym praktycznie nie odczuli różnicy)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podobno jak się ma drugie/trzecie/kolejne, to nagle pojawia się refleksja, że co się robiło z tym jednym dzieckiem przez tyle czasu i z tym całym wolnym czasem Myślę, że to jest też kwestia tego, że z jednym dzieckiem wszystko jest nowe i zajmuje więcej czasu, także mentalnie. Z kolejnym to już raczej wszystko masz obcykane.

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88739967]Mi przyszło wczoraj zamówienie że smyka, ale nie miałam siły odebrać, bo to przeziębienie dawało mi wczoraj popalić, dzisiaj męczy mnie katar, więc wysłałam TŻ po maść majerankową do apteki i może po południu skoczę odebrać te pieluchy, bo aż mi źle jak tyle siedzę w domu, a z nosa leci [/QUOTE]

Kurczę, może jakieś mleko z miodem i czosnkiem albo coś? :/
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 10:32   #3573
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Używałam kiedyś szczoteczek do zębów z curaproxy, nie wiedziałam, że mają też smoczki



Ja może się nie doktoryzuję (chyba), bo mam wrażenie, że czym więcej się grzebie tym mniej się wie i ma się tylko mętlik w głowie. Ale o bujaczku też to słyszałam, i też miałam propozycję dostania po kimś i odmówiłam. Podobno dużo rzeczy wychodzi w praniu i tak, to jest chyba tak jak np. ze zmywaniem makijażu przed snem - wszystkie wiedzą, że absolutnie zawsze trzeba, a kto nigdy nie obudził się po imprezie z rzęsami sklejonymi od tuszu, niech pierwszy rzuci kamieniem



Z tym czasem w foteliku też moim zdaniem nie ma co przesadzać, jak jedziesz gdzieś 30 min to po 20 masz się zatrzymać i wyjąć na chwilę dziecko? No nie sądzę Nasi znajomi niedawno jechali ze swoim maluchem około 4 godziny i pod koniec mały pięknie zasnął, niby powinni go obudzić, ale mieli już 30 minut do celu, więc stwierdzili, że lepiej już dojechać niż się bawić.







Podobno jak się ma drugie/trzecie/kolejne, to nagle pojawia się refleksja, że co się robiło z tym jednym dzieckiem przez tyle czasu i z tym całym wolnym czasem Myślę, że to jest też kwestia tego, że z jednym dzieckiem wszystko jest nowe i zajmuje więcej czasu, także mentalnie. Z kolejnym to już raczej wszystko masz obcykane.







Kurczę, może jakieś mleko z miodem i czosnkiem albo coś? :/
Właśnie wczoraj na noc wypiłam mleko z czosnkiem i miodem, teraz pije kolejną dawkę, ale i tak czuję, że jest lepiej niż wczoraj, tylko ten nieszczęsny katar

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 10:51   #3574
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88740065]Właśnie wczoraj na noc wypiłam mleko z czosnkiem i miodem, teraz pije kolejną dawkę, ale i tak czuję, że jest lepiej niż wczoraj, tylko ten nieszczęsny katar

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Podziwiam Cię, że to wypiłaś, ja bym chyba nie dała rady Moja mama jeszcze sobie robi taką papkę z miodu, starego czosnku i chyba imbiru.

Przyszedł mi jeden z wczorajszych zakupów, ale niestety ten najmniej ekscytujący - mamy stare auto, bez isofixa, więc musieliśmy zamówić taką szynę-przejściówkę. Jutro jedziemy to montować do kuzyna i odkupujemy od niego fotelik, ale chyba na razie wsadzę go do piwnicy, nie będziemy jeździć z pustym
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 11:02   #3575
monissskaa
Zadomowienie
 
Avatar monissskaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 100
Wyślij wiadomość przez ICQ do monissskaa GG do monissskaa
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Hej dziewczyny ja z kolejnym pytaniem bo tak myślę sobie że może zaczne robić powoli zapasy pieluch ,i teraz tak : jakie? To moja pierwsza ciąża że więc jestem totalnie zielona ...
Czekam na sugestie

A co do ilości dzieci to szacun ja się boje ze zginę przy jednym i nie będę miała na nic czasu i siły choć chciała bym znaleźć balans w tym wszytskim i się nie zatracić .
Ja wczoraj zamówiłam na Ali kocyk ale chyba na już się chwaliłam i zamówiłam chyba dwa otulacze ,okaże się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
lu. sSs
?> ? > > > ?

Odkrywam w SOBIE talenty kulinarne.!
monissskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 11:15   #3576
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Avocado super że urlop się udał, a z pogoda niestety tak jest szczególnie nad polskim morzem.




Ja wypłatę dopiero 10go mam




Dzięki za info! Kliknę dziś
Jeszcze chce kupić curaproxy, ale im więcej czytam o tych skoczkach i czuje że mniej wiem. Chyba nie ma idealnego smoczka

Nie wiem czy tylko ja, ale zaczynam czuć że jestem trochę przewrażliwiona w tej ciąży, doktoryzuje się pod względem wszystkiego, ostatnio koleżanka mówi że pożyczy nam bujaczek a ja myśle że przecież dla niemowlaka niekorzystnie jest siedzenie w takim bujaczku bo to jednak wymuszona pozycja. Albo tak samo naczytałam się że w foteliku samochodowym niemowlę powinno być jak najkrócej max 20 min.
Dajcie znać jak to u Was jest, może tak jak mówią w pierwszej ciąży się szaleje



Super!! Jakiś system organizacji masz?

Ja dopiero ogarnęłam nasza garderobę, ale wybiorę się niedługo do ikei po organizery do komody na ubranka i tez zacznę sortować i układać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Większość rzeczy z umiarem jest dozwolona. W foteliku musisz robić mniej więcej co 1.5-2h przerwy. Ale ogólnie wszyscy są przewrażliwieni, szczególnie przy pierwszym dziecku i tylko dobrze jeśli to dotyczy własnego dziecka, a nie punktują wszystkich w około. Nie przejmuj się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 11:20   #3577
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Avocado super że urlop się udał, a z pogoda niestety tak jest szczególnie nad polskim morzem.




Ja wypłatę dopiero 10go mam




Dzięki za info! Kliknę dziś
Jeszcze chce kupić curaproxy, ale im więcej czytam o tych skoczkach i czuje że mniej wiem. Chyba nie ma idealnego smoczka

Nie wiem czy tylko ja, ale zaczynam czuć że jestem trochę przewrażliwiona w tej ciąży, doktoryzuje się pod względem wszystkiego, ostatnio koleżanka mówi że pożyczy nam bujaczek a ja myśle że przecież dla niemowlaka niekorzystnie jest siedzenie w takim bujaczku bo to jednak wymuszona pozycja. Albo tak samo naczytałam się że w foteliku samochodowym niemowlę powinno być jak najkrócej max 20 min.
Dajcie znać jak to u Was jest, może tak jak mówią w pierwszej ciąży się szaleje



Super!! Jakiś system organizacji masz?

Ja dopiero ogarnęłam nasza garderobę, ale wybiorę się niedługo do ikei po organizery do komody na ubranka i tez zacznę sortować i układać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wydaje mi się, że zdobycie wiedzy o tym co na co może mieć wpływ jest bardzo ważne... A potem równie ważne jest złapanie w tym wszystkim umiaru dostaliśmy bujaczek, ale synka włożyłam pierwszy raz po skończonym 3 miesiącu i wkładałam na króciutko, np żeby sobie zrobić kanapkę. Przydatna rzecz, ale bardziej jako rezerwowa, jeśli marudził zostawiony sam na macie pozycja w bujaczku jest antyrozwojowa, ale parę minut dziennie nie zepsuje dziecka jeśli ma mnóstwo wartościowego czasu na płaskiej, twardej powierzchni Odnośnie smoczka, używaliśmy Nuk i odrzucił go sam około roku... Ogólnie nie zdecydowałabym się dobrowolnie na bezsmoczkowe dziecko, dużo mniej mogłabym "wyręczać się" mężem, ale wiem, że niektóre maluchy nie chcą i nic nie można na to poradzić...
Zasady, co do których nie uznaję żadnych kompromisów to zero ekranów i zero cukru
Dobrze zdobyć wiedzę, żeby później świadomie dopasować do swojej sytuacji, ale też nie warto się przesadnie stresować
W komodzie przeznaczyłam po szufladzie na każdy rozmiar (na razie 56 i 62) i jedna szufladą na "aptekę", laktator, różności. Ubranka podzieliłam na kategorię, czyli body z krótkim, body z długim, doły, pajace itd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-02, 11:20   #3578
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja czuję, że w tym tempie średniaka nigdy nie przeniosę i nie zwolnię miejsca dla Zuzi istny cyrk.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 11:29   #3579
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Podziwiam Cię, że to wypiłaś, ja bym chyba nie dała rady Moja mama jeszcze sobie robi taką papkę z miodu, starego czosnku i chyba imbiru.

Przyszedł mi jeden z wczorajszych zakupów, ale niestety ten najmniej ekscytujący - mamy stare auto, bez isofixa, więc musieliśmy zamówić taką szynę-przejściówkę. Jutro jedziemy to montować do kuzyna i odkupujemy od niego fotelik, ale chyba na razie wsadzę go do piwnicy, nie będziemy jeździć z pustym
A to moja też taką robi jeszcze jak jadła to z tatą tak profilaktycznie to mnie zachęcała bym spróbowała, ale grzecznie dziękowałam

Kolejny zakup macie odhaczony

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ja z kolejnym pytaniem bo tak myślę sobie że może zaczne robić powoli zapasy pieluch ,i teraz tak : jakie? To moja pierwsza ciąża że więc jestem totalnie zielona ...
Czekam na sugestie

A co do ilości dzieci to szacun ja się boje ze zginę przy jednym i nie będę miała na nic czasu i siły choć chciała bym znaleźć balans w tym wszytskim i się nie zatracić .
Ja wczoraj zamówiłam na Ali kocyk ale chyba na już się chwaliłam i zamówiłam chyba dwa otulacze ,okaże się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja kupiłam bambusowe z allegro, kilka postów dalej wrzucałam chyba link a muślinowe wzięłam z BabyOno akurat były taniej w Smyku niż na allegro, już mi przyszły, czekają na odbiór, więc jeszcze nie wypowiem się co do jakości, ale jak odbiorę to dam znać kghyt kupowała na My Memi i była zadowolona z jakości

Kghyt ja czasami mam fazy, że jestem na jakimś temacie przewrażliwiona, także nie przejmuj się to jest normalne, że szukasz, drążysz dany temat, bo jednak chcesz wszystkiego co najlepsze dla dziecka

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 11:41   #3580
POLAshi
Wtajemniczenie
 
Avatar POLAshi
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 2 242
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Avokado2021 Pokaż wiadomość
Hej hej. My właśnie wróciliśmy z urlopu wczoraj w nocy. Ledwie się odnajduje w tej rzeczywistości. Pralka już chodzi i kilka dziś puszczę jeszcze ( chociaż tam mieliśmy i że 2 x skorzystalismy. Dziecko standardowo że 3x dziennie bylo mokre więc x 11 jest co praci wszędzie piach, tony piachu. Ale do końca tygodnia mam jeszcze urlop to ogarnę pranie i pradowanie tego wszystkiego. Dziecko nas wykończyło na tym wyjeździe, serio jak druga taka będzie to nie wiem jak damy radę.

Widziałam na plaży np. mamę z 5 dzieci, wszystko drób, najmłodsze w gondoli. Serio nie wiem.jak to się dzieje, że my swoje dorosłych ledwie dajemy radę z jednym, A tu jedna pani z pieciorgiem dzieci...

Umówiłam się na piątek to fizjoterapeuty, może coś pomoże z tym biodrem bo jest mega słabo niestety, czuje się jak stara baba. A to jeszcze ponad 3 miesiące. Może to też kwestia kilogramów, w tej ciąży tyje właściwie odkąd zobaczyłam 2 kreski

Super, że macie już tyle dla swoich bobasków. U mnie też oszukiwanie wyprawki przypadnie pewnie na okres l4, z tym, że ja planuje najwcześniej w sierpniu. Chyba, że już nie dam rady, bo praca siedząca, a biodra i miednica siadają.

Patrzę pogodę nad morzem - 20 stopni, u nas przez 11 dni było tak 10-15 i gdzie tu sprawiedliwość?

Podobno im więcej dzieci tym lepsza organizacja . Zobaczę czy przy drugim będzie łatwiej niż przy pierwszej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
POLAshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 12:09   #3581
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Organizacja zależy od tego, jaki dziecko ma charakter ewentualnie jaka jest różnica wieku. jak drugie (albo którekolwiek) spokojniejsze, wyrośnięte to naprawdę może być łatwiej i nie ma się co przejmować u nas jakby nie spanie, z którym w obu przypadkach jest słabo, to byłoby bardzo fajnie, starszak już mądry, odchowany. Ale jak Zuzia będzie tak słabo spała jak starsze rodzeństwo to ja sobie naprawdę w łeb strzelę i w sumie tylko tym (i finansami, i jak wejść na 4 piętro z 2 tak małych dzieci) się przejmuję. a tak to luz, mogę nawet wakacje ogarniać, nie przeraża mnie to zbytnio. Byleby gdzieś pojechać. Ale to może w przyszłym roku, jak się odkujemy finansowo i TŻ dojdzie do siebie po zabiegu (teraz to nawet wyjazd do Katowic, Sale, to by była wycieczka i to komunikacją miejską) i trochę popracuje w nowej robocie. Marzy nam się jakaś wieś, agroturystyka albo co, w sumie Wisłę, Ustroń mamy blisko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-02, 12:20   #3582
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Organizacja zależy od tego, jaki dziecko ma charakter ewentualnie jaka jest różnica wieku. jak drugie (albo którekolwiek) spokojniejsze, wyrośnięte to naprawdę może być łatwiej i nie ma się co przejmować u nas jakby nie spanie, z którym w obu przypadkach jest słabo, to byłoby bardzo fajnie, starszak już mądry, odchowany. Ale jak Zuzia będzie tak słabo spała jak starsze rodzeństwo to ja sobie naprawdę w łeb strzelę i w sumie tylko tym (i finansami, i jak wejść na 4 piętro z 2 tak małych dzieci) się przejmuję. a tak to luz, mogę nawet wakacje ogarniać, nie przeraża mnie to zbytnio. Byleby gdzieś pojechać. Ale to może w przyszłym roku, jak się odkujemy finansowo i TŻ dojdzie do siebie po zabiegu (teraz to nawet wyjazd do Katowic, Sale, to by była wycieczka i to komunikacją miejską) i trochę popracuje w nowej robocie. Marzy nam się jakaś wieś, agroturystyka albo co, w sumie Wisłę, Ustroń mamy blisko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja Cię rozumiem, bo dla mnie wycieczka do Gliwic to już jest logistyka, a na razie nie mam dziecka, tylko brzuch A co się teraz dzieje, dzieci szaleją? Pisałaś, że w tym tempie nie zrobisz miejsca dla Zuzi po średniaku.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 13:49   #3583
monissskaa
Zadomowienie
 
Avatar monissskaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 100
Wyślij wiadomość przez ICQ do monissskaa GG do monissskaa
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ja z kolejnym pytaniem bo tak myślę sobie że może zaczne robić powoli zapasy pieluch ,i teraz tak : jakie? To moja pierwsza ciąża że więc jestem totalnie zielona ...
Czekam na sugestie

A co do ilości dzieci to szacun ja się boje ze zginę przy jednym i nie będę miała na nic czasu i siły choć chciała bym znaleźć balans w tym wszytskim i się nie zatracić .
Ja wczoraj zamówiłam na Ali kocyk ale chyba na już się chwaliłam i zamówiłam chyba dwa otulacze ,okaże się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chodziło mi o pampersy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
lu. sSs
?> ? > > > ?

Odkrywam w SOBIE talenty kulinarne.!
monissskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 13:58   #3584
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
Chodziło mi o pampersy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O tym to jeszcze nie myślałam
Jedynie z rad jakie dostałam to nie kupować dużo jednej konkretnej firmy, bo mogą dziecko nie pasować, to że jednemu przypasowały np pampersy z Biedronki, nie oznacza, że drugiemu też będą pasować
Ja na samym początku ciąży zapisałam się do klubu Rossne i tam jest, że w okolicy porodu dostaje się pampersy do odebrania za 1 gr i koleżanka mówiła, że na sam początek one wystarczą

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 14:02   #3585
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88740519]O tym to jeszcze nie myślałam
Jedynie z rad jakie dostałam to nie kupować dużo jednej konkretnej firmy, bo mogą dziecko nie pasować, to że jednemu przypasowały np pampersy z Biedronki, nie oznacza, że drugiemu też będą pasować
Ja na samym początku ciąży zapisałam się do klubu Rossne i tam jest, że w okolicy porodu dostaje się pampersy do odebrania za 1 gr i koleżanka mówiła, że na sam początek one wystarczą

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Mnie się z kolei obiło o uszy od wielu matek, że Pampersy są do d*py i że dużo lepsze są dyskontowe. Moja koleżanka jest wierna tym z lidla, ja pewnie będę testować co i jak, ale raczej odpuszczę pampersy bo zbankrutujemy
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 14:17   #3586
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Mnie się z kolei obiło o uszy od wielu matek, że Pampersy są do d*py i że dużo lepsze są dyskontowe. Moja koleżanka jest wierna tym z lidla, ja pewnie będę testować co i jak, ale raczej odpuszczę pampersy bo zbankrutujemy
Właśnie ja od koleżanki słyszałam te, że te z Lidla przypadły dla ich dziecka, a znowu te z biedronki totalnie odpadają, a kolega mówił, że tylko i wyłącznie te z biedronki dla ich córki

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 16:38   #3587
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

U nas pampers uczulał syna, 3 razy leczyłam odparzenia
Biedronkowe się u nas najlepiej sprawdziły ale to fakt - najlepiej przetestować różne firmy na sobie a raczej na dziecku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 16:45   #3588
Avokado2021
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Z tymi pampkami to jest kwestia indywidualna pewnie. My cały czas na pampersie zielonym ( od urodzenia). W dzień odpieluchowala się jak miała 2 lata, ale w nocy do tej pory zakładam "majteczki piekuszkowe" koniecznie z kotkiem ( pampers pands zakładane jak majteczki). Trochę z lenistwa bo ona śpi z nami więc musiałabym co chwilę pościel prać bo jeszcze małej się zdarza zasikać. Jak była maleńka przetestowalam pampers Bella happy i biedronkowe takie fioletowe i były moim zdaniem słabsze od oryginalnego pampersa. Później już się przyzwyczailiśmy i nie testowaliśmy innych. Widzualam jakiś czas temu ranking pampersow zrobiony przez uokik to tam te pampki zielone wypadły bardzo słabo, szczególnie przez cenę ale nie tylko więc teraz na pewno przetestujemy rozne kierując się rankingiem

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=17180

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Powyżej wkleilam link do tego rankingu. " nasze" pampki słabe i drogie według niego. Na pewno spróbuje tych z Rossmann co zajęły pierwsze miejsce z huggitsami
Avokado2021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 17:32   #3589
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Avokado2021 Pokaż wiadomość
Z tymi pampkami to jest kwestia indywidualna pewnie. My cały czas na pampersie zielonym ( od urodzenia). W dzień odpieluchowala się jak miała 2 lata, ale w nocy do tej pory zakładam "majteczki piekuszkowe" koniecznie z kotkiem ( pampers pands zakładane jak majteczki). Trochę z lenistwa bo ona śpi z nami więc musiałabym co chwilę pościel prać bo jeszcze małej się zdarza zasikać. Jak była maleńka przetestowalam pampers Bella happy i biedronkowe takie fioletowe i były moim zdaniem słabsze od oryginalnego pampersa. Później już się przyzwyczailiśmy i nie testowaliśmy innych. Widzualam jakiś czas temu ranking pampersow zrobiony przez uokik to tam te pampki zielone wypadły bardzo słabo, szczególnie przez cenę ale nie tylko więc teraz na pewno przetestujemy rozne kierując się rankingiem

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=17180

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Powyżej wkleilam link do tego rankingu. " nasze" pampki słabe i drogie według niego. Na pewno spróbuje tych z Rossmann co zajęły pierwsze miejsce z huggitsami
O widzisz, dzięki za link, z ciekawości przejrze

Ja słyszałam o tych bambusowych z Rossa (Bambiboo?), że są fajne, trochę bardziej eko, ale za to cena robi swoje

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-02, 19:34   #3590
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ja Cię rozumiem, bo dla mnie wycieczka do Gliwic to już jest logistyka, a na razie nie mam dziecka, tylko brzuch A co się teraz dzieje, dzieci szaleją? Pisałaś, że w tym tempie nie zrobisz miejsca dla Zuzi po średniaku.
Nie tyle dokazują co pokazują swoje charakterki, testują granice, nawet młodszy. O starszaku i jego wymaganiach nie wspominając nawet niestety tylko częściowo będzie po myśli starszaka, nie dostaną łóżka piętrowego, bo nie znaleźliśmy odpowiedniego gabarytowo w dobrej cenie. I mi też przykro, nie tylko jemu, ale wyszłam dziś z założenia, że to i tak jest czasowe rozwiązanie na ok.1.5-2lata a potem znowu może się zmienić. Muszą przeżyć.
W sobotę będę w Katowicach, oh mam zamiar skorzystać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Z pampersami jak z wszystkim innym, jak nie spróbujecie to nie zobaczycie ja pampersa oryginalnego odpuszczam, trochę za wysoka cena, a będę lawirować między lupilu z Lidla, dadą z Biedry i może Babydream albo inne też spróbujemy. Na początek pójdą lupilu, bo przy chłopakach używam/używałam i aż takie najgorsze nie są, cena przyjemna, Lidl blisko, nie uczuliły, nie odparzyły. Są całkiem spoko. Jak do lupilu będę miała zastrzeżenia większe to sprawdzę dadę, bo biedra też blisko. I tak po kolei, aż trafię na odpowiednie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Zamówiłam białą farbę z magnata i wszystko co potrzebne do malowania mamy zamówiony materac, jak pomalujemy to potwierdzimy zamówienie łóżka dla średniaka, bo przez starszaka je wstrzymaliśmy. Jesteśmy w trakcie wybierania dodatków powoli. Wywalamy stare biurko na dniach od nich z pokoju i jedziemy z tym koksem, bo w lipcu chcę by Leo już tam sypiał. Wtedy miejsce dla Zuzi będzie już wolne i niech się dzieje co chce. Tylko z wózkiem chyba będzie największy problem, bo jakoś nie widzę nic fajnego z używek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Michiru
Czas edycji: 2021-06-02 o 19:31
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 19:56   #3591
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88740923]O widzisz, dzięki za link, z ciekawości przejrze

Ja słyszałam o tych bambusowych z Rossa (Bambiboo?), że są fajne, trochę bardziej eko, ale za to cena robi swoje

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Bambiboo są fajne (pomijając cenę, ofc) tylko bardzo sztywne w porównaniu z mniej naturalnymi
U nas synka nigdy nie odparzało zanim nie zaczął ząbkować, prawdę mówiąc, a pod kątem nieprzemakania najwyżej oceniam Dada Extra Care i Pampers Premium Care, potem Bambiboo i Lupilu też w tej wersji bardziej premium. Babydream kompletnie się nie sprawdzały u nas, przemakały. Pierwsze opakowanie do szpitala kupiłam teraz Pampers Pure, a potem pewnie już bez szaleństw, będziemy używać Dady
Mogę doradzić tylko żeby nie robić dużych zapasów, u nas bardzo szybko przeskakiwały "w górę " rozmiary, szybciej niż te przedziały wagowe by wskazywały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 20:37   #3592
Avokado2021
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Z tymi rozmiarami to prawda, u nas jak miala 4-5 miesięcy były już 4, ale była córcia grubaskiem. To indywidualne też pewnie🙂

Przerażona jestem trochę takim drugim charakterkiem jak nasza cora. Mam.nadzieje ze będzie choć trochę spokojniejsza. Albo że mi się organizacja poprawi😁🙂🙃😂 Zobaczymy🙂
Avokado2021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 06:04   #3593
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Chyba te przedziały wagowe są orientacyjne. Ważniejsza jest sylwetka dziecka. Dlatego też niektóre pieluchy tak fajnie nie pasują i się nie sprawdzają, bo nie tylko o chłonność chodzi.

Średniak dał do wiwatu w nocy, co 1-1.5 był jakiś dziwny płacz, krzyk i piski niezależnie od głodu. Dobrze, że jeszcze mogę iść spać na jego drzemce, więc trzeba skorzystać.
W weekend, jak będzie ładna pogoda planuję zrobić zdjęcia i wystawić na sprzedaż wózek po Leośku jak zejdzie to będę mogła szukać nowego bardziej intensywnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 08:49   #3594
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

My używaliśmy pampersa jedynek a potem już kupowałam duńskie ze stronki pieluchy kropka net. I się nam super sprawdzały. Niestety na lidlowe i biedronkowa córka miała uczulenie. Podobnie jak na wszystkie chusteczki poza Waters whipes i takimi z Rossmann a co mają 99% wody ale ich od długiego czasu nie można nigdzie dostać. Także ja sobie radziłam w domu wacikami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 12:26   #3595
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja przypadkiem kupiłam koleżance pieluchy Moomin (nie wiem, co to za twór, dorwałam je w Superpharmie, bo chciałam jej przywieźć rozmiar 2 i na cały sklep tylko z tej marki był) i pisała mi, że są fajne, chłonne i ładne Niestety nie pamiętam, ile zapłaciłam.

Meldujemy się z isofixem zamontowanym i fotelikiem wepchniętym do piwnicy. Nie wyobrażałam sobie, że to będzie takie wielgachne pudło, ledwo je zmieściliśmy w aucie. No ale fotelik jest superbezpieczny i daliśmy tylko trzy stówki. Mamy model Kiddy Evoluna.

Edytowane przez sale_girl
Czas edycji: 2021-06-03 o 14:50
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 12:49   #3596
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ja przypadkiem kupiłam koleżance pieluchy Moomin (nie wiem, co to za twór, dorwałam je w Superpharmie, bo chciałam jej przywieźć rozmiar 2 i na cały sklep tylko z tej marki był) i pisała mi, że są fajne, chłodne i ładne Niestety nie pamiętam, ile zapłaciłam.



Meldujemy się z isofixem zamontowanym i fotelikiem wepchniętym do piwnicy. Nie wyobrażałam sobie, że to będzie takie wielgachne pudło, ledwo je zmieściliśmy w aucie. No ale fotelik jest superbezpieczny i daliśmy tylko trzy stówki. Mamy model Kiddy Evoluna.
Muszę podsunąć ten model fotelika TŻ, bo to on ma ogarnąć ten temat

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 16:06   #3597
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ja przypadkiem kupiłam koleżance pieluchy Moomin (nie wiem, co to za twór, dorwałam je w Superpharmie, bo chciałam jej przywieźć rozmiar 2 i na cały sklep tylko z tej marki był) i pisała mi, że są fajne, chłonne i ładne Niestety nie pamiętam, ile zapłaciłam.

Meldujemy się z isofixem zamontowanym i fotelikiem wepchniętym do piwnicy. Nie wyobrażałam sobie, że to będzie takie wielgachne pudło, ledwo je zmieściliśmy w aucie. No ale fotelik jest superbezpieczny i daliśmy tylko trzy stówki. Mamy model Kiddy Evoluna.
Super
Coś słyszałam o tych pieluszkach, choć nigdzie nie widziałam, nawet w superpharm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
My używaliśmy pampersa jedynek a potem już kupowałam duńskie ze stronki pieluchy kropka net. I się nam super sprawdzały. Niestety na lidlowe i biedronkowa córka miała uczulenie. Podobnie jak na wszystkie chusteczki poza Waters whipes i takimi z Rossmann a co mają 99% wody ale ich od długiego czasu nie można nigdzie dostać. Także ja sobie radziłam w domu wacikami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Waterwipes są całkiem fajne a jakbyś poszukała online i zamówiła więcej i miała spokój na dłuższy czas?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

Zaliczyłam z małym spacer do centrum do parku na koc i z powrotem. Nawet mc donalda zaliczyliśmy, wzięłam happy meal bo pomyślałam, że zje marchewki i mus owocowy. Mus zjadł, marchewkami rzucał, a jak przyszedł czas drzemki to zaczął się wydzierać, gdzie jest jego łóżko.... Przez ciążę niestety nigdzie dalej z nim sama nie pojadę komunikacją miejską, a TŻ wiadomo nie może. I już oboje jesteśmy znudzeni chodzeniem do tych samych miejsc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 17:50   #3598
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Super
Coś słyszałam o tych pieluszkach, choć nigdzie nie widziałam, nawet w superpharm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Waterwipes są całkiem fajne a jakbyś poszukała online i zamówiła więcej i miała spokój na dłuższy czas?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

Zaliczyłam z małym spacer do centrum do parku na koc i z powrotem. Nawet mc donalda zaliczyliśmy, wzięłam happy meal bo pomyślałam, że zje marchewki i mus owocowy. Mus zjadł, marchewkami rzucał, a jak przyszedł czas drzemki to zaczął się wydzierać, gdzie jest jego łóżko.... Przez ciążę niestety nigdzie dalej z nim sama nie pojadę komunikacją miejską, a TŻ wiadomo nie może. I już oboje jesteśmy znudzeni chodzeniem do tych samych miejsc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakieś czary są z tymi Moominami, bo na superpharm.pl ich nie ma, a jak wpisałam w google markę, to pojawia się zupełnie inne opakowanie
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-04, 01:14   #3599
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Jakoś mi nie przeszkadzało nie używanie chusteczek w domu. Może dzięki temu nie mieliśmy nigdy problemów z okolica pieluszki ( poza jednym epizodem około roku i 3 miesięcy, po którym córka porzuciła pieluchę sama).
Ja dziś no ja zarwana, córka się co chwilę budzi, nie wiem czy to ślina na ząbkowanie idzie czy kataru początek infekcji ale męczy się biedactwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-04, 06:37   #3600
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

No to jadę na krzywą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:33 ---------- Poprzedni post napisano o 06:19 ----------

Po czterech wkłuciach - oba łokcie, dłoń, nadgarstek - genialne kobiety z Luxmedu nie pobrały ani jednej próbki, więc mam przyjechać jeszcze raz w poniedziałek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:37 ---------- Poprzedni post napisano o 07:33 ----------

Za to z palca, z którego sprawdzali mi poziom glukometrem, po 15 minutach nadal nie chce przeczytać lecieć krew.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-10 16:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:21.