Zbędny wydatek - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-09-14, 15:13   #271
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Zbędny wydatek

Nigdy sama ręcznie nie byłam misy w Lidlomixie - kropla płynu, woda, obroty turbo i myje się sama. Potem wylewam i przepłukuje czysta woda, tyle.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-16, 13:13   #272
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Ale w ☠☠☠☠☠☠☠☠☠ie mięsa się nie zmieli, a ziemniaków nie zetrze to moj najgorszy wydatek i używam go jedynie do siekania kapusty i wyrobienia ciasta. Zbieram się do jego sprzedaży i kupna zwykłego robota Mum lub Kenwood, które maja nakładki do mielenia, tarcia czy wałkowania ciasta. Dużo bardziej użyteczne moim zdaniem. Thermo maja bardzo nachalnych przedstawicieli, którzy maja tak śmieszne argumenty na zakup, ze nie dziwie się hejtom.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Dla mnie zbędnym wydatkiem są wszelakie sprzęty do paznokci. Próbowałam sama przedłużać i malować, ale zajmowało mi to cały dzień, paznokcie trzymały się kilka dni. Wole raz na 3 tygodnie pójść do swojej kosmetyczki, zapłacić 200 i mieć odświeżone paznokcie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

mam mum i za kazdym razem jak uzyam czegokolwiek innego niz misa i ubijanie/wyrabianie ciasta to googluje jak to podlaczyc bo trzeba to ramie w rozne strony wyginac bo sa rozne otwory do podlaczania konkretnych czesci, przy mieleniu miske trzeba trzymac w rece bo maszynka jest tak jakby na dole.. jako robot plantarny spoko ale ogolnie bez szalu..


dla mnie zbednym wydatkiem ktory widze ze znajomi maja jest roznoczesne wykupywanie: hbo, netflixa, disneya itd... zapomina sie o subskrypcji a kasa jest pobierana z konta
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-16, 14:59   #273
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
mam mum i za kazdym razem jak uzyam czegokolwiek innego niz misa i ubijanie/wyrabianie ciasta to googluje jak to podlaczyc bo trzeba to ramie w rozne strony wyginac bo sa rozne otwory do podlaczania konkretnych czesci, przy mieleniu miske trzeba trzymac w rece bo maszynka jest tak jakby na dole.. jako robot plantarny spoko ale ogolnie bez szalu..


dla mnie zbednym wydatkiem ktory widze ze znajomi maja jest roznoczesne wykupywanie: hbo, netflixa, disneya itd... zapomina sie o subskrypcji a kasa jest pobierana z konta
To u mnie mum juz wiele lat, nie mam problemu ze skladaniem, nigdy niczego nie googluje A do mielenia od zawsze ustawiam go kolo zlewu, miske tam wstawiam i niczego nie trzymam. Moze tak sprobuj?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-16, 18:31   #274
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
To u mnie mum juz wiele lat, nie mam problemu ze skladaniem, nigdy niczego nie googluje A do mielenia od zawsze ustawiam go kolo zlewu, miske tam wstawiam i niczego nie trzymam. Moze tak sprobuj?
nie pomyslalam o tym ale dobry pomysl dzieki
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-16, 18:53   #275
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
nie pomyslalam o tym ale dobry pomysl dzieki
Polecam, bardzo wygodnie
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-16, 20:09   #276
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Zbędny wydatek

Kulinarnie zbędnym wydatkiem jest też dla mnie kuchenka mikrofalowa. Nie mam na nią miejsca, poza tym, albo gotuję od podstaw, a jeśli kupię jakieś półprodukty, to bez problemu podgrzeję je na kuchence lub w piekarniku.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-16, 21:43   #277
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Kulinarnie zbędnym wydatkiem jest też dla mnie kuchenka mikrofalowa. Nie mam na nią miejsca, poza tym, albo gotuję od podstaw, a jeśli kupię jakieś półprodukty, to bez problemu podgrzeję je na kuchence lub w piekarniku.
O właśnie. Dla mnie też. I jeszcze nie przekonuje mnie jakoś jedzenie przez które przechodzą fale z mikro

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-09-16, 22:11   #278
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 105
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Kulinarnie zbędnym wydatkiem jest też dla mnie kuchenka mikrofalowa. Nie mam na nią miejsca, poza tym, albo gotuję od podstaw, a jeśli kupię jakieś półprodukty, to bez problemu podgrzeję je na kuchence lub w piekarniku.
Ja z kolei bardzo ją cenie, choć mogłabym żyć bez niej. Używam tylko do szybkiego podgrzania bez brudzenia garnka - kawy z mlekiem, wczorajszego obiadu itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-16, 23:15   #279
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Zbędny wydatek

Wlasnie pisalam w wszystkowatku o świecach zapachowych i na dobra sprawę są one w sumie dla mnie dość zbędnym wydatkiem. Jeśli już to na końcu kolejki; częściej dostaje je w prezencie.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-17, 07:09   #280
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Kulinarnie zbędnym wydatkiem jest też dla mnie kuchenka mikrofalowa. Nie mam na nią miejsca, poza tym, albo gotuję od podstaw, a jeśli kupię jakieś półprodukty, to bez problemu podgrzeję je na kuchence lub w piekarniku.
Wkurza mnie, ze w nowej kawalerce mam mikrofale. I tak tego nie uzywam, kupilabym sobie piekarnik zamiast tego.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-17, 10:26   #281
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Zbędny wydatek

Mikrofalówki nigdy nie miałam i nie chcę mieć. No dobra w domu rodzinnym była. Ale jej raczej nie dotykałam, bo wiecznie była cała w tłuszczu po podgrzewaniu kiełbas przez brata.
Jak wynajmowałam mieszkanie to się dziwiłam czemu ludzie pytają o mikrofalówkę, bo przecież był nowy sprawny piekarnik.

W świece i woski zapachowe zaopatrzyłam się raz. Mieszkałam wtedy w małym pokoju na stacji. Odpaliłam w kominku wosk zapachowy z yankee candle. Kilka zapachów miałam, wszystko mnie dusiło. Pozbyłam się tego i nigdy więcej.
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-17, 11:07   #282
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Zbędny wydatek

To jak bez mikrofalówki żyć nie mogę.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-17, 11:22   #283
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Zbędny wydatek

W domu mikrofalówka byłaby dla mnie zbędnym gratem, ale chciałabym mieć mikrofalę w pracy, żeby móc sobie podgrzać jakieś jedzenie (czasami siedzę od 9 do 18). Niestety, nie mam gdzie je postawić, nie mamy pomieszczenia służbowego.
Rozważałam te termosy, które można podpiąć do prądu i one podgrzewają, ale musiałabym chyba do nich rano wkładać ciepłe jedzenie (a wolałabym zimne, które dzień wcześniej przygotowałam, bo rano nie mam czasu na podgrzewanie).
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-17, 11:44   #284
road_rage
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 1 115
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
O właśnie. Dla mnie też. I jeszcze nie przekonuje mnie jakoś jedzenie przez które przechodzą fale z mikro

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Pod jakim względem cię nie przekonuje?
road_rage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-17, 11:55   #285
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez road_rage Pokaż wiadomość
Pod jakim względem cię nie przekonuje?
Staram się unikać dodatkowego promieniowania elektromagnetycznego skoro i tak w otoczeniu mamy już go tak wiele Dochodzi też kwestia składników odżywczych (zrobiono kiedyś badanie na kotach, które przez tydzień jadły i piły jedynie jedzenie i wodę z mikrofalowki- wszystkie niestety zdechły, a w ich tkankach nie odnaleziono żadnych składników odżywczych). Może i ktoś sobie to później zdementował i stwierdził, że jednak jest inaczej i witaminy nie znikają- ale ja podziękuje, wolę tradycyjne sobie coś podgrzać

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-17, 17:48   #286
agata1213
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 248
Dot.: Zbędny wydatek

Tak mi się ostatnio przypomniał mój zbędny wydatek i była to maszynka do popcornu. Oesu jaki ten popcorn z niej niedobry, suchy, gumowaty, beztluszczowy, to i sól się do niego nie przyklei, tylko opada na samo dno. Ta marność kosztowała 70 zł, ale już wolałabym zgubić te pieniądze.
agata1213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-17, 18:49   #287
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez agata1213 Pokaż wiadomość
Tak mi się ostatnio przypomniał mój zbędny wydatek i była to maszynka do popcornu. Oesu jaki ten popcorn z niej niedobry, suchy, gumowaty, beztluszczowy, to i sól się do niego nie przyklei, tylko opada na samo dno. Ta marność kosztowała 70 zł, ale już wolałabym zgubić te pieniądze.
To jeden z moich najlepszych wydatków Ale zgadzam się, że bez tłuszczu jest niedobry, więc po prostu dodaję do niego tłuszcz Łyżkę roztopionego masła na porcję zrobionego już popcornu, jest pyszny, a tłuszczu o wiele mniej niż w takim gotowcu do mikrofali.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-17, 19:27   #288
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez agata1213 Pokaż wiadomość
Tak mi się ostatnio przypomniał mój zbędny wydatek i była to maszynka do popcornu. Oesu jaki ten popcorn z niej niedobry, suchy, gumowaty, beztluszczowy, to i sól się do niego nie przyklei, tylko opada na samo dno. Ta marność kosztowała 70 zł, ale już wolałabym zgubić te pieniądze.
Jejku jak ja uwielbiam moja maszynę do popcornu, jeden z moich najbardziej udanych zakupów do domu
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-17, 19:34   #289
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Zbędny wydatek

To ja popcorn robię w garnku i wychodzi super

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-17, 20:09   #290
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
To jeden z moich najlepszych wydatków Ale zgadzam się, że bez tłuszczu jest niedobry, więc po prostu dodaję do niego tłuszcz Łyżkę roztopionego masła na porcję zrobionego już popcornu, jest pyszny, a tłuszczu o wiele mniej niż w takim gotowcu do mikrofali.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
Nie pali się za bardzo to masło tam?
Kocham tę maszynkę, ale właśnie trochę suchy ten popcorn, a w instrukcji straszą, żeby masła nie dawać
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-17, 20:45   #291
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
Nie pali się za bardzo to masło tam?

Kocham tę maszynkę, ale właśnie trochę suchy ten popcorn, a w instrukcji straszą, żeby masła nie dawać
Nie, nie, dodaję roztopione masło do miski ze zrobionym już popcornem, nie do maszynki. Edytowalam właśnie post, żeby nie wprowadzać w błąd.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2022-09-17 o 20:46
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-17, 20:54   #292
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Nie, nie, dodaję roztopione masło do miski ze zrobionym już popcornem, nie do maszynki. Edytowalam właśnie post, żeby nie wprowadzać w błąd.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
Aaa ok
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-20, 09:47   #293
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
To jak bez mikrofalówki żyć nie mogę.
Ja też.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-20, 09:52   #294
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Zbędny wydatek

Ostatnio w rolkach filmików na fb mam sporo propozycji związanych z zakupem dodatków do domu z np. pepco. I to dla mnie zbędny wydatek. Ani to ładne, ani pożyteczne (mówię o tych durnostójkach i popierdółkach, bo sam tam kupuję np. pojemniki na żywność).
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-20, 10:02   #295
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Kulinarnie zbędnym wydatkiem jest też dla mnie kuchenka mikrofalowa. Nie mam na nią miejsca, poza tym, albo gotuję od podstaw, a jeśli kupię jakieś półprodukty, to bez problemu podgrzeję je na kuchence lub w piekarniku.
Dla mnie też, ale dla tż to must have, więc i tak mam.
Za to piekarnik jest dla mnie konieczny, chociaż wiem, że coraz częściej ludzie z niego rezygnują.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-20, 10:59   #296
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Za to piekarnik jest dla mnie konieczny, chociaż wiem, że coraz częściej ludzie z niego rezygnują.
O dla mnie też, piekarnik to podstawa. Moi znajomi chyba z rok temu zrezygnowali z piekarnika i robiąc remont kuchni zamontowali tylko płytę. Skończyło się na tym, że kupili minipiekarnik, ale nie są zadowoleni, bo przecież to nie to samo.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-20, 11:16   #297
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
O dla mnie też, piekarnik to podstawa. Moi znajomi chyba z rok temu zrezygnowali z piekarnika i robiąc remont kuchni zamontowali tylko płytę. Skończyło się na tym, że kupili minipiekarnik, ale nie są zadowoleni, bo przecież to nie to samo.
U mnie to by nie przeszło, w piekarniku zdarza mi się robić chyba wszystko. I potrzebuję dużego, bo czasem używam 2 lub 3 poziomów jednocześnie.
Piekarnik to była pierwsza rzecz, którą kupiłam do mieszkania.

Chociaż trochę mnie dziwią ludzie, którzy czasem wrzucają gdzieś na fb nowo zrobione kuchnie, a tam w zabudowie w słupku spoko piekarnik i nad nim duża wypasiona mikrofala. Gdzie patrząc na specyfikację tych urządzeń większość funkcji się dubluje. Dla mnie to byłby zbędny wydatek. Chociaż nie wiem, może jakaś funkcja w piekarniku działa inaczej, niż w mikrofali, i raz jej używają w jednym, raz w drugim w zależności, co robią Chociaż wątpię.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-20, 12:42   #298
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
U mnie to by nie przeszło, w piekarniku zdarza mi się robić chyba wszystko. I potrzebuję dużego, bo czasem używam 2 lub 3 poziomów jednocześnie.
Piekarnik to była pierwsza rzecz, którą kupiłam do mieszkania.

Chociaż trochę mnie dziwią ludzie, którzy czasem wrzucają gdzieś na fb nowo zrobione kuchnie, a tam w zabudowie w słupku spoko piekarnik i nad nim duża wypasiona mikrofala. Gdzie patrząc na specyfikację tych urządzeń większość funkcji się dubluje. Dla mnie to byłby zbędny wydatek. Chociaż nie wiem, może jakaś funkcja w piekarniku działa inaczej, niż w mikrofali, i raz jej używają w jednym, raz w drugim w zależności, co robią Chociaż wątpię.
Oj dla mnie to urządzenia, które pełnią zdecydowanie inną rolę i akurat ani z jednego ani z drugiego bym nie mogła zrezygnować.
A swoją drogą nie mogę czytać tego wątku - uświadomiłam sobie potrzebę zakupu ryżowaru - ale to ze względu na męża, po gotowaniu przez niego ryżu/kaszy mam sprzątania z pół godziny
__________________
Whatever, whatever happens, don't let go of my hand
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-20, 12:43   #299
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez juhaska Pokaż wiadomość
A swoją drogą nie mogę czytać tego wątku - uświadomiłam sobie potrzebę zakupu ryżowaru - ale to ze względu na męża, po gotowaniu przez niego ryżu/kaszy mam sprzątania z pół godziny
Yyyy... to co on robi? Dla mnie ryż to garnek + woda + gotowanie. Co tu ubrudzić?
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-20, 12:47   #300
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
U mnie to by nie przeszło, w piekarniku zdarza mi się robić chyba wszystko. I potrzebuję dużego, bo czasem używam 2 lub 3 poziomów jednocześnie.
Piekarnik to była pierwsza rzecz, którą kupiłam do mieszkania.

\
Nie masz problemu z idealnym dopieczeniem? U mnie w takim wypadku często jedna strona jest sfajczona, a druga niedopieczona.

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Staram się unikać dodatkowego promieniowania elektromagnetycznego skoro i tak w otoczeniu mamy już go tak wiele Dochodzi też kwestia składników odżywczych (zrobiono kiedyś badanie na kotach, które przez tydzień jadły i piły jedynie jedzenie i wodę z mikrofalowki- wszystkie niestety zdechły, a w ich tkankach nie odnaleziono żadnych składników odżywczych). Może i ktoś sobie to później zdementował i stwierdził, że jednak jest inaczej i witaminy nie znikają- ale ja podziękuje, wolę tradycyjne sobie coś podgrzać

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Szkodliwość mikrofalówki to mit. Składniki odżywcze nie znikają mocniej niż podczas innej obróbki termicznej.

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Kulinarnie zbędnym wydatkiem jest też dla mnie kuchenka mikrofalowa. Nie mam na nią miejsca, poza tym, albo gotuję od podstaw, a jeśli kupię jakieś półprodukty, to bez problemu podgrzeję je na kuchence lub w piekarniku.
Dla mnie mikrofalówka to życie. Grzeje porcję, a nie cały gar. Nie muszę brudzić patelni, czy garnka. Grzanie w piekarniku jest czasochłonne i zużywa dużo energii.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-13 22:09:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:21.