Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63 - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-12-28, 09:59   #3751
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Optigrill jest świetny, grilluję na nim kilka razy w tygodniu. Najlepiej wydane paręset pln ever. Najlepsze, że - bez wprowadzania żadnej diety - zeszło nam po parę kg, gdy przestałam robić mięso i ryby w piekarniku, a zaczęłam właśnie na grillu - jednak co grill to grill, znacznie lepiej wytapia tłuszcz.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 10:00   #3752
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Bo to nie smakuje jak pieczony ziemniak tylko jak frytki. Dlatego
Eee… no właśnie nie smakuje jak frytki, ani nie ma konsystencji jak frytki, dlatego lubię pieczone ziemniaki w słupki, a frytek nie lubię.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 10:05   #3753
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Eee… no właśnie nie smakuje jak frytki, ani nie ma konsystencji jak frytki, dlatego lubię pieczone ziemniaki w słupki, a frytek nie lubię.
dobrze, że wiesz lepiej ode mnie czy moje frytki z piekarnika smakują dla mnie jak frytki czy jak pieczone ziemniaki
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 10:14   #3754
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
To tak wracając do pomocowych pytań - znacie stronę na której mogę wpisać składniki kosmetyków i na ich podstawie wyskoczą mi propozycje gotowych produktów z tymi składnikami?
Szukam konkretnie odżywki do włosów która jest składowo jak najbardziej podobna do odżywki dodawanej do farby do włosów Garnier Color Sensation
A próbowałaś wizażowego KWC?
Może nie ma za dużo do bazy powpisywanych, ale przynajmniej da się zawęzić łatwo szukanie do samych odżywek. Na wielu stronach otrzymuje się pomieszane w jednym worku odżywki, mydło, kremy do twarzy itd.

Może te L'Oreal Rapid Reviver w takich miękkich tubach, chyba wszystkie wersje są podobne do siebie https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...rbowanych.html
Tę lorealową też lubię, głównie za występowanie w Biedronce https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...a-odzywka.html
One wszystkie bazują na większej zawartości takiego fajnego silikonu Amodimethicone. Chociaż mogą się różnić proporcjami, zawartością innych ciekawych dodatków itd, nie wiem czy znajdziesz takiego zupełnego klona.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 10:16   #3755
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie rozumiem po co na siłę nazwywac to frytkami, skoro frytka tym się charakteryzuje ze jest smażona?
To nie jest żadna ujma jeść pieczone ziemniaki w słupki a nie frytki,
Moim zdaniem to jest czepianie się słownictwa. Mówi się też o frytkach z batatow, czy marchewki, ito. Wiadomo, że gdzieś tam są oryginalne receptury, które mówią co to są frytki, ale to tak jak dyskusja, że to nie jest salatka jarzynowa, a to nie jest rosół, bo coś tam...

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 10:28   #3756
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to jest czepianie się słownictwa. Mówi się też o frytkach z batatow, czy marchewki, ito. Wiadomo, że gdzieś tam są oryginalne receptury, które mówią co to są frytki, ale to tak jak dyskusja, że to nie jest salatka jarzynowa, a to nie jest rosół, bo coś tam...

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Dokładnie...nie ogarniam takiego czepiania się, to nie burger bo z warzyw, to nie frytki bo z piekarnika. Ja mam też taką frytkownicę starej daty na olej i wcale nie są te frytki lepsze. Są dobre, ale skoro mogę też mieć dobre i odpuszczone to czemu nie? Dla mnie to wciąż frytki.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 10:34   #3757
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Moja mama tak kiedys poszukiwala odżywki z farby loreal o takiej. Tylko to było dawno temu, składy kosmetyków nie były jeszcze tak powszechnie analizowane i chyba w ogole niczego nie znalazłam
O rany uwielbiałam zapach tej odżywki Pamiętam czasy gdy Casting był popularny na wizażu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-28, 10:40   #3758
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Naprawdę nie rozumiem po co na siłę komuś wmawiać, że wiesz lepiej co jada i jak to się nazywa.
Wiem jak smakują pieczone ziemniaki i wiem jak smakują frytki (smażone w głębokim oleju). I to co wyciągam z mojego piekarnika smakuje jak pełnoprawne frytki, lekko inaczej wyglądają no bo się przyrumieniają inaczej niż w głębokim oleju. To wszystko. To nadal są frytki, bardzo dobre zresztą. Nie wyszły takie za pierwszym razem, ale doszłam do odpowiedniego sposobu i już. I nadal robie sobie frytki, jak mam ochote na pieczone ziemniaki to robię pieczone ziemniaki.
Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie rozumiem po co na siłę nazwywac to frytkami, skoro frytka tym się charakteryzuje ze jest smażona?
To nie jest żadna ujma jeść pieczone ziemniaki w słupki a nie frytki,
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 11:06   #3759
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Czy w okolicach Śląska są jakieś niskie górki do pospacerowania zimą ? Wisła ? Ustroń ? Gdzie warto się wybrać ?
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 11:11   #3760
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Naprawdę nie rozumiem po co na siłę komuś wmawiać, że wiesz lepiej co jada i jak to się nazywa.
Wiem jak smakują pieczone ziemniaki i wiem jak smakują frytki (smażone w głębokim oleju). I to co wyciągam z mojego piekarnika smakuje jak pełnoprawne frytki, lekko inaczej wyglądają no bo się przyrumieniają inaczej niż w głębokim oleju. To wszystko. To nadal są frytki, bardzo dobre zresztą. Nie wyszły takie za pierwszym razem, ale doszłam do odpowiedniego sposobu i już. I nadal robie sobie frytki, jak mam ochote na pieczone ziemniaki to robię pieczone ziemniaki.



Rany, no bo są pewne potrawy które się jakoś nazywają i robi się je w określony sposób.
No można tez zacząć wmawiać, że tłuczone ziemniaki to puree, bo komuś (? tez mi wyznacznik) smakują jak puree.


No nie rozumiem, po co tak motać?


To serio jakiś wstyd dla Was, że jecie do obiadu ziemniaki pieczone w słupkach a nie centralnie smazone frytki?
Ja tam się tego nie wstydzę.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 11:12   #3761
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Ja rozumiem, ze chodzi o etymologie slowa frytki, ktora odnosi sie do smazenia. Ale w Polsce chyba jednak zwyczajowo frytki maja zwiazek z ksztaltem - podluzne slupki ziemniaczane lub warzywne, przyrzadzane na rozne sposoby. W slowniku nadal jest ta definicja, ktora przytacza cava, ale jezyk przeciez sie zmienia. To dyskusja troche na takim poziomie jak to czy mleko migdalowe to mleko, czy napoj.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-28, 11:14   #3762
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Rany, no bo są pewne potrawy które się jakoś nazywają i robi się je w określony sposób.
No można tez zacząć wmawiać, że tłuczone ziemniaki to puree, bo komuś (? tez mi wyznacznik) smakują jak puree.


No nie rozumiem, po co tak motać?


To serio jakiś wstyd dla Was, że jecie do obiadu ziemniaki pieczone w słupkach a nie centralnie smazone frytki?
Ja tam się tego nie wstydzę.
Ale to nie o to chodzi. Chodzi o to, że nazwa ma sugerować wygląd czy smak danej potrawy. Oburzają Cię frytki z batata, mleko sojowe, kotlety z buraka albo wegańskie nuggetsy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 11:20   #3763
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;89052303]A próbowałaś wizażowego KWC?
Może nie ma za dużo do bazy powpisywanych, ale przynajmniej da się zawęzić łatwo szukanie do samych odżywek. Na wielu stronach otrzymuje się pomieszane w jednym worku odżywki, mydło, kremy do twarzy itd.

Może te L'Oreal Rapid Reviver w takich miękkich tubach, chyba wszystkie wersje są podobne do siebie https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...rbowanych.html
Tę lorealową też lubię, głównie za występowanie w Biedronce https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...a-odzywka.html
One wszystkie bazują na większej zawartości takiego fajnego silikonu Amodimethicone. Chociaż mogą się różnić proporcjami, zawartością innych ciekawych dodatków itd, nie wiem czy znajdziesz takiego zupełnego klona.[/QUOTE]

Myślałam że KWC to tylko recenzje
Teraz sprawdziłam składnik po składniku i najbardziej zbliżona jest ta w żółtym opakowaniu (8 pozycji się powiela), ale kupię obie bo w tej czerwonej Behentrimonium Chloride jest na poczatku składu a przeczytałam ze to sprawia że ułatwia rozczesywanie włosów (mama myje włosy co 7-10 dni bo tak się boi je rozczesywać, rozczesuje tylko po myciu bo ją boli, błędne koło)
Dziękuję
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 11:27   #3764
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Czy ktoś wie, czemu kupując bilet na stronie PKP Intercity przy niektórych pociągach nie można wybrać usytuowania miejsca (okno czy środek) mimo że jest wysoka dostępność miejsc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 11:29   #3765
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Myślałam że KWC to tylko recenzje
Teraz sprawdziłam składnik po składniku i najbardziej zbliżona jest ta w żółtym opakowaniu (8 pozycji się powiela), ale kupię obie bo w tej czerwonej Behentrimonium Chloride jest na poczatku składu a przeczytałam ze to sprawia że ułatwia rozczesywanie włosów (mama myje włosy co 7-10 dni bo tak się boi je rozczesywać, rozczesuje tylko po myciu bo ją boli, błędne koło)
Dziękuję
Nie miałam tej odżywki z farby Garnier w rękach, ale te Rapid Reviver wydają się bardziej podobne.

Oj, ale boli bo tak się plączą włosy? Może jakby delikatnie rozczesać włosy jeszcze z odżywką na włosach (przed spłukaniem) to byłoby łatwiej. Mnie jak się plączą to strach inaczej zabrać się do czesania, tak idzie lepiej niż po myciu
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 11:29   #3766
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ale to nie o to chodzi. Chodzi o to, że nazwa ma sugerować wygląd czy smak danej potrawy. Oburzają Cię frytki z batata, mleko sojowe, kotlety z buraka albo wegańskie nuggetsy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Są nazwy potraw, które konkretnie oznaczają sposób wykonania czegoś, lub z czegoś.
Frytka to cos smazonego na głebokim tłuszczu i podłużnego, jak najbardziej moze być z batata czy buraka, a nawet z mięsa. Tak jak kotlet może być z grzyba czy kaszy.




Frytka pieczona to jak boeuff strogonow z indyka czy wieprza .
No to juz nie boeuff. Tylko po prostu mięso w sosie.
Boeuff to wołowina i jak nie ma wołowiny z kurczaka, buraka, soi, tak nie ma frytek nie smażonych.




Choć w internecie to nawet widziałam przepis na stir fry bez... smażenia.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 11:33   #3767
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Ja tam na mojego strogonowa z indyka mówię strogonow. Na flaki z boczniaków mówię flaki.

Śmieszne to jest, serio. Prawdziwy prawilny ppś - proszę nie mówię na frytki z piekarnika frytki, bo to nie są frytki tylko ziemniaki pieczone

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 11:34   #3768
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Rany, no bo są pewne potrawy które się jakoś nazywają i robi się je w określony sposób.
No można tez zacząć wmawiać, że tłuczone ziemniaki to puree, bo komuś (? tez mi wyznacznik) smakują jak puree.


No nie rozumiem, po co tak motać?


To serio jakiś wstyd dla Was, że jecie do obiadu ziemniaki pieczone w słupkach a nie centralnie smazone frytki?
Ja tam się tego nie wstydzę.
Frytki smakują jak frytki a pieczone ziemniaki smakują jak ziemniaki, end of story. Skoro dla ciebie wyznacznikiem nie jest smak, tylko to że powinno się coś usmażyć/upiec/ugotować, bo tak i już no to cóż. Jak idziesz do knajpy i zamawiasz kotleta to oczekujesz po prostu kotleta czy dopytujesz kelnera w jakiej jest panierce i w jaki sposób został usmażony i czy to aby na pewno jest kotlet?
Nie wiem po co w kółko pytasz czy się wstydzimy Zachowujesz się jakbyś była jakimś frytkowym guru a podobno nawet ich nie lubisz. Za to wiesz, ze nie jadamy frytek, bo nie wrzucamy ziemniaków do gara oleju. Moj tata wrzuca a ja nie. I jakos i on jada frytki i ja jadam. I nikt sie z nikim nie sprzecza, magia.

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Czy ktoś wie, czemu kupując bilet na stronie PKP Intercity przy niektórych pociągach nie można wybrać usytuowania miejsca (okno czy środek) mimo że jest wysoka dostępność miejsc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie wiem, ale przeżyłam to ostatnio, więc jak ktos wie to się chetnie dowiem
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 11:39   #3769
16fcd1ff0b24257bafb17301dac5f706a9d6f7ac_61da25acd43dc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 181
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Frytki chyba nie są nazwą prawnie zastrzeżoną?
16fcd1ff0b24257bafb17301dac5f706a9d6f7ac_61da25acd43dc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-28, 11:39   #3770
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Frytki smakują jak frytki a pieczone ziemniaki smakują jak ziemniaki, end of story. Skoro dla ciebie wyznacznikiem nie jest smak, tylko to że powinno się coś usmażyć/upiec/ugotować, bo tak i już no to cóż. Jak idziesz do knajpy i zamawiasz kotleta to oczekujesz po prostu kotleta czy dopytujesz kelnera w jakiej jest panierce i w jaki sposób został usmażony i czy to aby na pewno jest kotlet?
Nie wiem po co w kółko pytasz czy się wstydzimy Zachowujesz się jakbyś była jakimś frytkowym guru a podobno nawet ich nie lubisz. Za to wiesz, ze nie jadamy frytek, bo nie wrzucamy ziemniaków do gara oleju. Moj tata wrzuca a ja nie. I jakos i on jada frytki i ja jadam. I nikt sie z nikim nie sprzecza, magia.

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------



nie wiem, ale przeżyłam to ostatnio, więc jak ktos wie to się chetnie dowiem
Ale dostałaś jakieś konkretne miejsce? Bo się zaczęłam zastanawiać, czy na bilecie potem będzie numerek czy zostanę bez konkretnego miejsca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 11:43   #3771
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ale dostałaś jakieś konkretne miejsce? Bo się zaczęłam zastanawiać, czy na bilecie potem będzie numerek czy zostanę bez konkretnego miejsca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jak kupilam bilet to mi przydzieliło środek, normalnie dostałam numer miejsca (chciałam okno lub korytarz i się nie dało), a potem w pociągu mnostwo miejsc było wolnych nawet w moim przedziale było wolne miejsce od strony korytarza
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 11:52   #3772
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
jak kupilam bilet to mi przydzieliło środek, normalnie dostałam numer miejsca (chciałam okno lub korytarz i się nie dało), a potem w pociągu mnostwo miejsc było wolnych nawet w moim przedziale było wolne miejsce od strony korytarza
Dziękuję, to chociaż tyle, że miałaś konkretne miejscd. Właśnie mnie wkurza, że nie mogę przydzielić sobie miejsca, bo środek w przedziale to mój koszmar

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 11:52   #3773
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
jak kupilam bilet to mi przydzieliło środek, normalnie dostałam numer miejsca (chciałam okno lub korytarz i się nie dało), a potem w pociągu mnostwo miejsc było wolnych nawet w moim przedziale było wolne miejsce od strony korytarza
a nie ma teraz jakiegoś limitu miejsc jakie mogą być zajęte w pociągach? może nie ogarnęli i system pozwala na zarezerwowanie tylko wybranych miejsc (a nie dowolnych miejsc, do momentu wyczerpania limitu). wydaje mi się, że tak to jakoś działało na początku pandemii jak były limity miejsc. wagon był prawie pusty, ale i tak mogłam zarezerwować tylko kilka konkretnych miejsc i chyba też wszystkie były na środku.

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-12-28 o 11:55
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 11:53   #3774
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a nie ma jakiegoś limitu miejsc jakie mogą być zajęte w pociągach? może nie ogarnęli i system pozwala na zarezerwowanie tylko wybranych miejsc. wydaje mi się, że tak to jakoś działało na początku pandemii jak były limity miejsc. wagon był prawie pusty, ale i tak mogłam zarezerwować tylko kilka konkretnych miejsc.
A możliwe, że to z powodu pandemii nadal zostało przy niektórych pociągach. Nie pomyślałam o tym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 11:56   #3775
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Co skutecznego na afty?
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 11:57   #3776
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a nie ma jakiegoś limitu miejsc jakie mogą być zajęte w pociągach? może nie ogarnęli i system pozwala na zarezerwowanie tylko wybranych miejsc. wydaje mi się, że tak to jakoś działało na początku pandemii jak były limity miejsc. wagon był prawie pusty, ale i tak mogłam zarezerwować tylko kilka konkretnych miejsc.
z pkp nigdy nic nie wiadomo, ale w moim przedziale był zajęty cały jeden rząd i w drugim jedno miejsce od okna, a środek + korytarz były wolne.
W dzien wyjazdu tż uznał, ze podjedzie ze mną kawałek i jak klikał byle jakie miejsce to mu przydzieliło korytarz, mimo ze podobno nie bylo jak ja kupowalam bilet.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 11:57   #3777
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
z pkp nigdy nic nie wiadomo, ale w moim przedziale był zajęty cały jeden rząd i w drugim jedno miejsce od okna, a środek + korytarz były wolne.
W dzien wyjazdu tż uznał, ze podjedzie ze mną kawałek i jak klikał byle jakie miejsce to mu przydzieliło korytarz, mimo ze podobno nie bylo jak ja kupowalam bilet.
Nie da się zrozumieć PKP

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 11:58   #3778
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Są nazwy potraw, które konkretnie oznaczają sposób wykonania czegoś, lub z czegoś.
Frytka to cos smazonego na głebokim tłuszczu i podłużnego, jak najbardziej moze być z batata czy buraka, a nawet z mięsa. Tak jak kotlet może być z grzyba czy kaszy.




Frytka pieczona to jak boeuff strogonow z indyka czy wieprza .
No to juz nie boeuff. Tylko po prostu mięso w sosie.
Boeuff to wołowina i jak nie ma wołowiny z kurczaka, buraka, soi, tak nie ma frytek nie smażonych.




Choć w internecie to nawet widziałam przepis na stir fry bez... smażenia.
O to się z tym zgadzam, żeby nie robić dziwolągów językowych z prostych słów. U mnie w domu zawsze schabowe były z kurczaka, bo schabowych ze schabu nikt nie lubił A mama kiedyś w knajpie była zaskoczona tym co dostała po zamówieniu fileta, bo się napaliła na panierkę i "kto to widział filety bez panierki!?". Filetowanie i panierowanie to tak jakby dwie różne czynności zupełnie nie mające ze sobą związku

Edytowane przez d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Czas edycji: 2021-12-28 o 11:59
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 11:58   #3779
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Są nazwy potraw, które konkretnie oznaczają sposób wykonania czegoś, lub z czegoś.
Frytka to cos smazonego na głebokim tłuszczu i podłużnego, jak najbardziej moze być z batata czy buraka, a nawet z mięsa. Tak jak kotlet może być z grzyba czy kaszy.
a możesz podać źródło tej definicji?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 12:01   #3780
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
a możesz podać źródło tej definicji?
Też jestem ciekawa, bo Wikipedia matka definicji mówi, że inną formą przygotowania frytek (inną niż smażenie) jest pieczenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-12 16:38:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:55.