lutowana biżuteria - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-26, 15:18   #751
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: lutowana biżuteria

anika7 - jak najbardziej, moczę w tym wyłącznie srebro Jak nie rozcieńczyłam to poszło w głeboką czerń, natychmiast
Wyglądana to, że mamy tę samą; koleżanka kupiła mi w Wawie właśnie. Ale gdzie to Ci już nie powiem... musiałabym spytać.
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 15:36   #752
Ruda Emilka
Raczkowanie
 
Avatar Ruda Emilka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 396
Dot.: lutowana biżuteria

Na moim abdeku jest napisane, że jest do złota i srebra. To jest jakiś inny abdek do metali kolorowych? W takim razie co w końcu jest lepsze do miedzi - ten drugi abdek czy fluoron?
Ruda Emilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 17:12   #753
anika7
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 574
Dot.: lutowana biżuteria

nagaLy nie musisz pytać.. to jest z pewnością to samo. Arma chyba innego nie robi a mój właśnie tam kupiony.
Ruda Emilko jestem przekonana, że jest tylko jeden rodzaj Abdeku to tylko zależy jak sprzedawca to opisał w swoim sklepie Producent napisał "Lutówka i płyn osłonowy do złota, srebra i ich stopów o dużej zawartości boranów na rozpuszczalnikach alkoholowych.
Służy jako płyn osłonowy przy naprawach do zabezpiecznia powierzchni przedmiotu przed utlenianiem. Może być stosowany z powodzeniem jako lutówka."
Wydaje mi się, że jednak fluoron do kolorowych będzie lepszy... takie jest zdanie mojego nauczyciela
anika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 17:37   #754
Ruda Emilka
Raczkowanie
 
Avatar Ruda Emilka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 396
Dot.: lutowana biżuteria

Ok, wcześniej chyba coś źle przeczytałam, już rozumiem Dzięki
Ruda Emilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 14:54   #755
bizuteriaart
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 364
Dot.: lutowana biżuteria

Ja takie wynalazki ażurowe staram się robić z ręki, lecz jak to w życiu bywa
to różnie bywa hehe. podpieram czy się da i co mi akurat pasuje. najważniejsze żeby całośći nie stopić . bo jak za mocno się coś nagrzeje to lubi się wszystko rozlecieć ))
P.s. chyba wszyscy oprócz mnie na tym forum jako lutówki uzywają abdeku hehe
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=413788
Tu znajdziecie moje sreberka
bizuteriaart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 15:10   #756
Letike
Rozeznanie
 
Avatar Letike
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 961
GG do Letike
Dot.: lutowana biżuteria

Cytat:
Napisane przez bizuteriaart Pokaż wiadomość
P.s. chyba wszyscy oprócz mnie na tym forum jako lutówki uzywają abdeku hehe
O przepraszam ja używam lutówki zwanej "lutówka"
__________________
Letike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 16:42   #757
ggagatka
Zakorzenienie
 
Avatar ggagatka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Siedlce/Kraków
Wiadomości: 3 778
GG do ggagatka
Dot.: lutowana biżuteria

Cytat:
Napisane przez Letike Pokaż wiadomość
O przepraszam ja używam lutówki zwanej "lutówka"
Ja też
__________________
Moja biżuteria aktualnie:
+ wire wrapping itp.
+ "nowa era"
Stare dzieje:
+ debiut
+ gliniaki



ggagatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-27, 19:54   #758
Aieczko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 47
Dot.: lutowana biżuteria

Tak wlasnie Przemek mowil, ze nie trzeba uzywac Abdeku. Mam Abdek i lutowanie sie nie udalo, ale mysle, ze jezeli wam dobrze wychodzi to ja napewno za malo rozgrzalam blache. Bedze probowac w sobote i rozgrzeje do czerwonej. Moze to byl ten blad.
Aieczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 00:20   #759
almien
Rozeznanie
 
Avatar almien
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 550
GG do almien
Dot.: lutowana biżuteria

Cytat:
Napisane przez marisella Pokaż wiadomość
O, a mój się nazywa po prostu lutówka, nie ma żadnej innej nazwy nigdzie, ale za to jest zielankawo-żółty i wali po oczach jak marker do zakreślania cytatów I jestem z niego zadowolona.

A ciemnozielony płyn miałam kiedyś i też się nazywał lutówką, ale używanie go zupełnie nic nie dawało
Ja mam taki problem przy używaniu tej zielonej lutówki, że gdy topię drut to na jego końcu kulka robi się koloru rdzawo-czerwonego i nie potrafię tego potem za chiny wypolerować. Masakra!
__________________
"Magic moments, that's what we're living for..."

Mój wrappkowy chaos i nie tylko:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=418993
almien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 01:06   #760
bojaboja
Raczkowanie
 
Avatar bojaboja
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 232
GG do bojaboja
Dot.: lutowana biżuteria

Ja rozpuszczam boraks w wodzie.
__________________
Moja biżuteria
bojaboja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 10:18   #761
bizuteriaart
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 364
Dot.: lutowana biżuteria

Cytat:
Napisane przez almien Pokaż wiadomość
Ja mam taki problem przy używaniu tej zielonej lutówki, że gdy topię drut to na jego końcu kulka robi się koloru rdzawo-czerwonego i nie potrafię tego potem za chiny wypolerować. Masakra!
Prawdopodobnie to po prostu boraks który się z lutówki wytapia ... Wystarczy wybejcować i ok.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=413788
Tu znajdziecie moje sreberka
bizuteriaart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-14, 13:34   #762
gosiatan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: lutowana biżuteria

A ja chcę kupić sobie lutownicę tylko nie mam pojęcia jaką. Może mi coś poradzicie? Dodam, że robię tylko w srebrze, techniką wire wrapping i lutownica ma mi być po to, żeby zamknąć kółko z drutu, albo tego typu prac.
gosiatan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 13:36   #763
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: lutowana biżuteria

Już wałkowane było, że lutownica nie do srebra (nie daje rady z temperaturą, srebro ma za wysoką temp. topnienia). Palnik.
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 14:28   #764
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: lutowana biżuteria

Cytat:
Napisane przez gosiatan Pokaż wiadomość
A ja chcę kupić sobie lutownicę tylko nie mam pojęcia jaką. Może mi coś poradzicie? Dodam, że robię tylko w srebrze, techniką wire wrapping i lutownica ma mi być po to, żeby zamknąć kółko z drutu, albo tego typu prac.
Gosiu, w tym wątku na prawdę wszystko jest dokładnie opisane. Trzeba poświęcić trochę czasu na zagłębienie się kilka stron wstecz, bo to istna kopalnia wiedzy. Albo skorzystaj z wyszukiwarki Powodzenia
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 18:36   #765
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: lutowana biżuteria

Co myślicie o płytce do lutowania węglowo-grafitowej? Czy ktoś wie do jakich temp. można na niej lutować i czy jest lepsza od samej ceramiki?

"Wykonana z całkowicie naturalnych materiałów (węgiel drzewny i ceramika). Podczas lutowania nie wydziela szkodliwych substancji. Znacznie trwalsza od zwykłego węgla drzewnego."
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2010-06-24 o 18:40
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 14:01   #766
anika7
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 574
Dot.: lutowana biżuteria

Przy okazji zakupu pytałam dzisiaj o tę płytkę węglowo-ceramiczną. Podobno jest zdecydowanie trwalsza (tez dwa razy cięższa) od naturalnej węglowej. Nie zapytałam o temperatury ale skoro jest trwalsza to i lepiej je znosi. Inne jest tez przewodnictwo ciepła. Naturalna szybciej je odprowadza....., więc tak naprawdę wybór jest uzalezniony od tego co jest dla Ciebie ważne. Pan powiedział, że Ci co się przyzwyczaili do naturalnego węgla przy nim zostają ale nie dlatego, że ta weglowo-ceramiczna miałaby być gorsza
Ja osobiście wzięłam właśnie na spróbowanie te mieszankę. Zależy mi by była gładka długo... no i była tańsza
anika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 05:36   #767
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: lutowana biżuteria

Dziękuję za info, choć już zakupiłam inną bo mi się spieszyło - kupiłam już sprawdzoną i polecaną przez wizażanki - Skamolex, choć nie do końca jestem zadowolona i w przyszłości wypróbuję inną, bo ta odpryskuje deczko i w niektórych miejscach są już wyżłobienia powstałe głównie podczas wypalania AC (mimo, że płytka wg opisu przydatności - do wypalania się ponoć doskonale nadaje). W opisie było, że jest krucha ale nie przypuszczałam, że będzie się kruszyć w trakcie wypalania )) Daj znać jak się ta Twoja sprawuje.
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 14:31   #768
Ruda Emilka
Raczkowanie
 
Avatar Ruda Emilka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 396
Dot.: lutowana biżuteria

Dziewczyny, gdzie wy kupujecie te płytki? Ja chyba jakaś ślepa jestem, bo nigdzie w nie widziałam
Ruda Emilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 15:09   #769
anika7
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 574
Dot.: lutowana biżuteria

ja akurat kupowałam w stacjonarnym (Rodent) ale płytki znajdziesz wszędzie tam (sklep inetrnetowy) gdzie jest zakładka "lutowanie" albo coś z tym związane... np: Alco, wkociuba, Szafir... i będzie pełen przekrój od skamolexu, szamotowe poprzez weglowe, weglowo-ceramiczne po plastry miodu czy inne wynalazki.

Właśnie widzę, że np w Szafirze to musisz w szukaj wpisać "płytka"
anika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-10, 15:24   #770
Ruda Emilka
Raczkowanie
 
Avatar Ruda Emilka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 396
Dot.: lutowana biżuteria

Z wymienionych przez Ciebie szukałam wcześniej w Szafirze, nie wiem jak ale żadnej płytki nie było
Ruda Emilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 15:54   #771
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: lutowana biżuteria

ja kupiłam w metalclay.pl ale są też w artclaysilver.pl a cała masa do wyboru do koloru są w sklepach netowych dla jubilerów
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 19:44   #772
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: lutowana biżuteria

Witam, cały wątek (i kilka innych) przeczytałam ale chciałabym uzupełnić swoją póki co mocno teoretyczną wiedzę żeby nie kupić czegoś nadaremno

Marzy mi się zrobienie na początek wisiorka w tym guście:
http://www.pakamera.pl/naszyjniki-wi...i-nr378188.htm czyli jakiś kamień oprawiony w miedź albo cynę.

Czy dobrze kombinuję, że biorę taki kamień, oklejam taśmą miedzianą, smaruję cool pastą (a może miedź/cyna topią się w takiej temperaturze, że kamień nie ucierpi i cool pasta jest zbędna?), maluję to pędzelkiem zamoczonym np. w boraksie i jeżdżę po brzegach lutownicą zmoczną w cynie? Później myję (w płynie do mycia naczyń? czytałam coś o Ludwiku...) i powiedzmy smaruję pastą srebrzącą żeby nadać ładny kolor?

I jeszcze pytanie a propos zawieszki - dam radę zrobić solidną zwieszkę z mosiężnego/miedzianego drutu czy bez srebra ani rusz?

Będę dźwięczna za rady
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 20:17   #773
Reverie1
Zadomowienie
 
Avatar Reverie1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 845
GG do Reverie1
Dot.: lutowana biżuteria

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Witam, cały wątek (i kilka innych) przeczytałam ale chciałabym uzupełnić swoją póki co mocno teoretyczną wiedzę żeby nie kupić czegoś nadaremno

Marzy mi się zrobienie na początek wisiorka w tym guście:
http://www.pakamera.pl/naszyjniki-wi...i-nr378188.htm czyli jakiś kamień oprawiony w miedź albo cynę.

Czy dobrze kombinuję, że biorę taki kamień, oklejam taśmą miedzianą, smaruję cool pastą (a może miedź/cyna topią się w takiej temperaturze, że kamień nie ucierpi i cool pasta jest zbędna?), maluję to pędzelkiem zamoczonym np. w boraksie i jeżdżę po brzegach lutownicą zmoczną w cynie? Później myję (w płynie do mycia naczyń? czytałam coś o Ludwiku...) i powiedzmy smaruję pastą srebrzącą żeby nadać ładny kolor?

I jeszcze pytanie a propos zawieszki - dam radę zrobić solidną zwieszkę z mosiężnego/miedzianego drutu czy bez srebra ani rusz?

Będę dźwięczna za rady
raczej to akurat co pokazałaś z typowo jubilerską oprawą i lutowaniem srebra nie ma nic wspólnego wiec informacje z tego akurat watku na niewiele Ci się przydadzą. Poszukaj może informacji o technice witrażowej tiffany bo to chyba tego typu oprawa.
__________________
Moje próby z drucikami

Moje decoupage

blog

,,Rób to co lubisz a nigdy nie będziesz pracował"Konfucjusz

Reverie1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 20:28   #774
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: lutowana biżuteria

Cytat:
Napisane przez Reverie1 Pokaż wiadomość
raczej to akurat co pokazałaś z typowo jubilerską oprawą i lutowaniem srebra nie ma nic wspólnego wiec informacje z tego akurat watku na niewiele Ci się przydadzą. Poszukaj może informacji o technice witrażowej tiffany bo to chyba tego typu oprawa.
Dzięki
Ale pozostaje kwestia zawieszki - może być z innego metalu niż srebro?

Albo takie zawijaski na np. agacie jak tutaj: http://www.pakamera.pl/naszyjniki-wi...e-nr357728.htm to pozwijany i zlutowany drut czy jakaś inna technika?
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 21:48   #775
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: lutowana biżuteria

Cytat:
Napisane przez Reverie1 Pokaż wiadomość
raczej to akurat co pokazałaś z typowo jubilerską oprawą i lutowaniem srebra nie ma nic wspólnego wiec informacje z tego akurat watku na niewiele Ci się przydadzą. Poszukaj może informacji o technice witrażowej tiffany bo to chyba tego typu oprawa.
Jak to nie ma? Mozna taki kamien oprawic np tasma srebrna. Ja robilam to tak: najpierw owijalam kamien (tasma musi byc miekka, zeby dokladnie przylegala)-trzeba to bylo spasowac i zlutowac, potem lutowalam (bez kamienia) to na srebrna blache. Nastepnie pilka wlosowka wycinalam otwor w blasze.
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 21:54   #776
Reverie1
Zadomowienie
 
Avatar Reverie1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 845
GG do Reverie1
Dot.: lutowana biżuteria

Cytat:
Napisane przez Chaos_Girl Pokaż wiadomość
Jak to nie ma? Mozna taki kamien oprawic np tasma srebrna. Ja robilam to tak: najpierw owijalam kamien (tasma musi byc miekka, zeby dokladnie przylegala)-trzeba to bylo spasowac i zlutowac, potem lutowalam (bez kamienia) to na srebrna blache. Nastepnie pilka wlosowka wycinalam otwor w blasze.
zgadza się ale to, co opisałaś to oprawa w cargę- palnikiem a nie lutownicą i srebrem a nie cyną i miedzią. To co pokazała koleżanka to oprawa cynowa (w obu przypadkach) dlatego zasugerowałam by poszukała informacji o technikach witrażowych których wykonanie jednak różni się od lutowania srebrnej blachy
__________________
Moje próby z drucikami

Moje decoupage

blog

,,Rób to co lubisz a nigdy nie będziesz pracował"Konfucjusz

Reverie1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 21:59   #777
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: lutowana biżuteria

Cytat:
Napisane przez Chaos_Girl Pokaż wiadomość
Jak to nie ma? Mozna taki kamien oprawic np tasma srebrna. Ja robilam to tak: najpierw owijalam kamien (tasma musi byc miekka, zeby dokladnie przylegala)-trzeba to bylo spasowac i zlutowac, potem lutowalam (bez kamienia) to na srebrna blache. Nastepnie pilka wlosowka wycinalam otwor w blasze.
No nie ma. Owszem można zrobić oprawę miedzianą tak jak piszesz, ale podlinkowany wisior jest zrobiony metodą witrażową (co wiadomo chocby zerkając na tagi), czyli najprawdopodobniej kamień owinięty specjalną taśmą do witraży, miedzianą, samoprzylepną. Potem miedź pokrywa się cyną za pomocą lutownicy, zawieszkę można zrobić z miedzi i też pocynować, potem patyna, żeby nadać kolor i gotowe.
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 08:21   #778
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: lutowana biżuteria

Ok, czyli dobrze kombinowałam z wykonaniem. Myślałam, że jak lutowanie to i do tego wątku można podciągnąć Zmykam poszukać czegoś więcej o techn. witrażowej
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 22:46   #779
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: lutowana biżuteria

Cytat:
Napisane przez ResurrectionOfHappiness Pokaż wiadomość
No nie ma. Owszem można zrobić oprawę miedzianą tak jak piszesz, ale podlinkowany wisior jest zrobiony metodą witrażową (co wiadomo chocby zerkając na tagi), czyli najprawdopodobniej kamień owinięty specjalną taśmą do witraży, miedzianą, samoprzylepną. Potem miedź pokrywa się cyną za pomocą lutownicy, zawieszkę można zrobić z miedzi i też pocynować, potem patyna, żeby nadać kolor i gotowe.
Ja pisze o srebrnej oprawie. I jak najbardziej da sie to zrobic, metoda, ktora opiasalam, choc moze niezbyt obrazowo. Bierze sie miekka tasme srebrna i owija, a potem lutuje. Jak wszystko jest gotowe, to sie wklada kamien i 'dociska' te tasme, tak, aby przylegala. Potem polerka i gotowe. Wczesniej tzreba by oczywiscie wszytko wytrawic i wrzucic do bebna.
Sposob, ktory opisalas jest prostszy i szybszy w wykonaniu, ale, ze ja pracowalam w firmie zajmujacej sie prawie wylacznie wyrobami ze srebra, to i takie wisory robilo sie w srebrze.
To, ze ten akurat konkretny wisior jest zrobiony metoda witrazowa, nie oznacza, ze nie da sie go zrobic inaczej :P
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 23:36   #780
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: lutowana biżuteria

Cytat:
Napisane przez Chaos_Girl Pokaż wiadomość
Ja pisze o srebrnej oprawie. I jak najbardziej da sie to zrobic, metoda, ktora opiasalam, choc moze niezbyt obrazowo. Bierze sie miekka tasme srebrna i owija, a potem lutuje. Jak wszystko jest gotowe, to sie wklada kamien i 'dociska' te tasme, tak, aby przylegala. Potem polerka i gotowe. Wczesniej tzreba by oczywiscie wszytko wytrawic i wrzucic do bebna.
Sposob, ktory opisalas jest prostszy i szybszy w wykonaniu, ale, ze ja pracowalam w firmie zajmujacej sie prawie wylacznie wyrobami ze srebra, to i takie wisory robilo sie w srebrze.
To, ze ten akurat konkretny wisior jest zrobiony metoda witrazowa, nie oznacza, ze nie da sie go zrobic inaczej :P
Zgadzam się w całej rozciągłości. Sposób który opisałaś nie jest dla mnie żadną nowością. Napisałam tylko, że jedna technika z drugą nie ma nic wspólnego, jako, że, nie chwaląc się, miałam do czynienia z oby dwoma...
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-15 21:27:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:50.