Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > W³osy krêcone: pielêgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

W³osy krêcone: pielêgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z krêconymi w³osami. Rozmawiamy o stylizacji i pielêgnacji loków. Wejd¼, podziel siê do¶wiadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-11-25, 15:58   #1171
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 1 221
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿esz spróbowaæ nak³adaæ na d³ugo¶æ jak±¶ od¿ywkê przed myciem, wtedy szampon nie bêdzie tak wysuszaæ. Albo mo¿esz spróbowaæ szamponu z jakimi¶ ekstraktami, olejkami czy nawet silikonem (ale raczej pod koniec sk³adu).
Ta od¿ywka do nak³adania przed myciem to w sumie mo¿e byæ niemal byle jaka. Ja bym kupi³a po prostu jak±¶ wielk± i tani±, np. Hegrona, BingoSpa, Mr.Potters.
A wspomina³am o od¿ywce, bo przy ci±g³ym u¿ywaniu od¿ywki z proteinami bardzo mo¿liwe jest, ¿e przeproteinowa³a¶ w³osy. Co za du¿o, to niezdrowo.
Poczyta³am o tym wiêcej co napisa³a¶ i podsunê³a¶ mi bardzo dobre pomys³y Co do mycia to chyba rzeczywi¶cie zostanê przy tym szamponie z Polleny, ale bêdê przed i po myciu nak³adaæ maskê/od¿ywkê.

Co do przeproteinowania to prawdopodobnie trafi³a¶ Wczoraj umy³am w³osy tym szamponem Polleny, na³o¿y³am od¿ywkê Garniera z awokado, a po sp³ukaniu od¿ywkê b/s. Obie zawieraj± g³ównie emolienty, a mia³am je ju¿ wcze¶niej tylko ¿e nie u¿ywa³am. W³osy po wyschniêciu wygl±da³y zdrowiej i my¶lê ¿e bêdzie coraz lepiej Tak¿e dziêkujê Ci bardzo

Tylko mam dylemat teraz- jak zrobiæ ¿eby wyrównaæ ilo¶æ emolientów, protein i humektantów. Szampon zostanie ten co jest, olej pewnie te¿. Zostaje sprawa z mask± przed i po myciu- jedna jest ta od¿ywka z Garniera, a druga maska z Kallosa. Pierwsza to g³ównie emolienty, druga proteiny. Jako¶ u¿ywa³abym ich na zmianê, ale nie wiem co moje w³osy na to Dochodzi tu jeszcze od¿ywka b/s z emolientami.
Aha, i wróci³ mi niestety problem z puszeniem po tym ostatnim myciu Poza tym wszystko jest ok.

Edytowane przez Juli_Juli
Czas edycji: 2014-11-25 o 16:01
Juli_Juli jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-25, 16:27   #1172
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 1 368
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Poka¿ wiadomo¶æ
Vidia zerknê³am do codziennika - . Te¿ muszê chyba co¶ w koñcu wrzuciæ.
a ja widzia³am Twoje, boskie

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Poka¿ wiadomo¶æ
Na mokro te¿ mi siê zdarza, ale najczê¶ciej na sucho - nie czeszê loków, tylko w³osy przy samym skalpie, ¿eby je wyg³adziæ na drugi dzieñ po myciu. Jak ju¿ kiedy¶ pisa³am, nie chce mi siê regenerowac loków i zazwyczaj robiê g³adkiego warkocza lub koczka. "Przylizujê" wtedy w³osy na g³owie olejkiem lub ¿elem, bo nie cierpiê jak co¶ mi odstaje i potem w³a¶nie dodatkowo wyg³adzam grzebieniem (w za³±czniku widaæ jak wygl±da efekt, bo brzmi okropnie ). Ja nie wiem, czemu tak siê ³ami± te grzebienie. Nigdy nie ci±gnê ich mocno, mo¿e one po prostu maj± jaki¶ punkt krytyczny wytrwa³o¶ci i po przekroczeniu danej liczby u¿yæ na wysokoporowatych w³osach pêkaj±. xD
hmm, skoro tak czeszesz w³osy to mnie to nie dziwi, mi bardzo ciê¿ko rozczesaæ nawet na mokro

Cytat:
Napisane przez Curly81 Poka¿ wiadomo¶æ
Vidia,cudne masz te loki.Bardzo podobaj± mi siê takie w³osy i to w takim kolorze.Mi ciemnie nie pasuje niestety.
W³osy Królewny ¶mieszki tak samo.Jak kto¶ ma jeszcze urodê pasuj±c± do takich w³osów to ju¿ w ogóle jest sza³.
dziêkujê ciemne w³osy mam od urodzenia, na pewno ¼le wygl±da³abym w blondzie i wszelkich rudo¶ciach, taka moja uroda ju¿, bli¿ej mi do bajkowej ¦nie¿ki ni¿ do S³owianki a szkoda, bo rude loki s± piêkne

Edytowane przez vidia9
Czas edycji: 2014-11-25 o 22:35
vidia9 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-25, 17:04   #1173
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Poka¿ wiadomo¶æ
Poczyta³am o tym wiêcej co napisa³a¶ i podsunê³a¶ mi bardzo dobre pomys³y Co do mycia to chyba rzeczywi¶cie zostanê przy tym szamponie z Polleny, ale bêdê przed i po myciu nak³adaæ maskê/od¿ywkê.

Co do przeproteinowania to prawdopodobnie trafi³a¶ Wczoraj umy³am w³osy tym szamponem Polleny, na³o¿y³am od¿ywkê Garniera z awokado, a po sp³ukaniu od¿ywkê b/s. Obie zawieraj± g³ównie emolienty, a mia³am je ju¿ wcze¶niej tylko ¿e nie u¿ywa³am. W³osy po wyschniêciu wygl±da³y zdrowiej i my¶lê ¿e bêdzie coraz lepiej Tak¿e dziêkujê Ci bardzo

Tylko mam dylemat teraz- jak zrobiæ ¿eby wyrównaæ ilo¶æ emolientów, protein i humektantów. Szampon zostanie ten co jest, olej pewnie te¿. Zostaje sprawa z mask± przed i po myciu- jedna jest ta od¿ywka z Garniera, a druga maska z Kallosa. Pierwsza to g³ównie emolienty, druga proteiny. Jako¶ u¿ywa³abym ich na zmianê, ale nie wiem co moje w³osy na to Dochodzi tu jeszcze od¿ywka b/s z emolientami.
Aha, i wróci³ mi niestety problem z puszeniem po tym ostatnim myciu Poza tym wszystko jest ok.
Jak± masz od¿ywkê b/s? Mo¿e oprócz emolientów ma humektanty i Ciê pusz±? Je¶li masz taki problem z puszeniem, to mo¿esz spróbowaæ od¿ywek b/s z parafin± lub jakimi¶ lekkimi silikonami.
U mnie z parafin± dobrze siê sprawuje ta od¿ywka b/s z Ziai:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-rycynowy.html
Jako b/s u¿ywa³am te¿ niejednokrotnie tej od¿ywki z Ziai z silkonem (chocia¿ docelowo jest ona d/s):
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...enerujaca.html
Jednej i drugiej nak³ada³am zawsze malutko, ale super siê rozprowadzaj±, wiêc nie mia³am nigdy takiego problemu, ¿e w jednym miejscu ca³y "groszek" (bo mniej wiêcej takiej ilo¶ci u¿ywam) wyl±dowa³, a na reszcie nie by³o od¿ywki.

Co do równowagi proteiny-emolienty-humektanty, to trudno co¶ jednoznacznie powiedziec, bo ka¿de w³osy lubi± inaczej. Na jedne mo¿esz codziennie k³a¶æ proteiny, a na inne max z raz w miesi±cu albo wcale. Niestety samemu trzeba to wyczuæ metod± prób i b³êdów.

Na razie radzi³abym Ci na kilka myæ zrezygnowaæ z protein.

Jeszcze co do puszenia - Garnier AiK te¿ czasem puszy w³osy, wiêc, je¶li dalej bêdziesz mia³a po nim spuszone w³osy, mo¿esz spróbowaæ z jak±¶ inn± emolientow± od¿ywk± - czêsto zachwalany jest Garnier Oleo Repair.
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-25, 17:17   #1174
201605161428
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 5 219
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

A ja sie boje myc wlosy :p Mam jutro wazne wydarzenie na uczelni i chcialam lsniace fale, a jestem niemal pewna, ze wyjdzie strzega biorac pod uwage wilgoc i ujemne temperatury :/ Wciaz nie opanowalam zimowej pielegnacji.
201605161428 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-25, 20:25   #1175
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 3 203
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Mnie ostatnio aik spuszy³ po d³ugim trzymaniu, ino tragedia. W³a¶nie z tym oleo siê chyba zaprzyja¼niê na jaki¶ czas bo zimno siê zrobi³o i deszczowo, wiêc w³osiê nieszczê¶liwe. Jeszcze jedn± angielsk± od¿ywkê mia³am co mi pasowa³a parê miesiêcy temu, emolientowa ale póki co mam 2 produkty do zdenkowania, wiêc szlaban

vidia - cudne masz te w³osy, tak od samej nasady poskrêcane.. i ciemne, uwielbiam ciemne w³osy
Klaudenc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-26, 01:18   #1176
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomo¶ci: 9 866
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez vidia9 Poka¿ wiadomo¶æ
dziêkujê ciemne w³osy mam od urodzenia, na pewno ¼le wygl±da³abym w blondzie i wszelkich rudo¶ciach, taka moja uroda ju¿, bli¿ej mi do bajkowej ¦nie¿ki ni¿ do S³owianki a szkoda, bo rude loki s± piêkne
Pi±teczka! I te¿ uwielbiam rude. Ale swoje ciemne te¿ lubiê.
Zrobi³am sobie wczoraj loki bez przedzia³ka, chyba to nie dla mnie. Wydaje mi siê, ¿e kszta³t twarzy mi nie pasuje. Ale efekt objêto¶ci jest fajny. (Nie mam foto.) Posz³am potem na trening cardio z wysokim kucykiem - to by³ wieeeeeeelki b³±d. Puch niemi³osierny. Dodatkowo jeszcze mnie niesamowicie bola³a g³owa po zdjêciu gumki. xD Za d³ugie ju¿ w³osy mam do takiej fryzury... Do æwiczenia musi byæ tylko warkocz albo ciasny kok.
krolewna_smieszka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-26, 07:55   #1177
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 1 187
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez vidia9 Poka¿ wiadomo¶æ
a ja widzia³am Twoje, boskie
Dziêkuje, ale i tak w domu jest super, wyjdê na 10 minut i wygl±dam jak pudel. Muszê chyba wiêcej emolientów rzuciæ.
ShrinkingViolet jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-11-26, 08:24   #1178
201708250935
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 2 570
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

mam serdecznie dosc takiej pogody ._. niech juz bedzie wiosna albo lato T_T
201708250935 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-26, 08:27   #1179
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 1 187
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Noo, niefajnie jest ale pociesza mnie fakt, ¿e ludzie z prostymi w³osami nie dostrzegaj± takich ró¿nic jak my. W tym sensie, ¿e ja widzê, ¿e mam puch stulecia, a oni i tak nie zwróc± uwagi.
ShrinkingViolet jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-26, 11:08   #1180
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 805
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Poka¿ wiadomo¶æ
Pi±teczka! I te¿ uwielbiam rude. Ale swoje ciemne te¿ lubiê.
Zrobi³am sobie wczoraj loki bez przedzia³ka, chyba to nie dla mnie. Wydaje mi siê, ¿e kszta³t twarzy mi nie pasuje. Ale efekt objêto¶ci jest fajny. (Nie mam foto.) Posz³am potem na trening cardio z wysokim kucykiem - to by³ wieeeeeeelki b³±d. Puch niemi³osierny. Dodatkowo jeszcze mnie niesamowicie bola³a g³owa po zdjêciu gumki. xD Za d³ugie ju¿ w³osy mam do takiej fryzury... Do æwiczenia musi byæ tylko warkocz albo ciasny kok.
Ja zawsze kojarzê Ciê z królewn± ¶nie¿k± a nie jak masz w niku ¶mieszk± w³a¶nie ze wzglêdu na te ciemne w³osy i nick królewna.

Moje w³osy przezywaj± kryzys jesienno zimowy.Nie cierpi± takiej pogody:/ ale co im siê dziwiæ.Nawet jest takie powiedzenie brzydka jak noc listopadowa.Moje w³osy najpiêkniejsze s± latem i wiosn±.

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Poka¿ wiadomo¶æ
Noo, niefajnie jest ale pociesza mnie fakt, ¿e ludzie z prostymi w³osami nie dostrzegaj± takich ró¿nic jak my. W tym sensie, ¿e ja widzê, ¿e mam puch stulecia, a oni i tak nie zwróc± uwagi.
jak mam ³adne w³osy,³adny skrêt i jest odealnie to ludzie zazwyczaj komplementuj±,¿e piêkne loki albo nie wierz±,¿e naturalne bo jednego dnia sa takie a innego inne a ka¿da krêconow³osa wie,¿e w³osy krêcone czêsto krêc± siê inaczej i wygl±daj± inaczej,rzadko s± takie same albo skrêt albo pusz± siê albo jeszcze co innego.Proste w³osy zawsze wygl±daj± tak samo.
Czasami s³ysz± ,,no ale kiedys tak bardzo Ci siê nie skrêca³y'' w kontekscie,¿e nie s± naturalnie krêcone...no ale taki ju¿ jest urok moich w³osów,¿e w maju mia³am cudo na g³owie a zim± ju¿ tak fajnie nie jest.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczê¶cie

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2014-11-26 o 11:10
Curly81 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-26, 11:49   #1181
Chatul
ma zielone pojêcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomo¶ci: 40 401
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Curly81 Poka¿ wiadomo¶æ
jak mam ³adne w³osy,³adny skrêt i jest odealnie to ludzie zazwyczaj komplementuj±,¿e piêkne loki albo nie wierz±,¿e naturalne bo jednego dnia sa takie a innego inne a ka¿da krêconow³osa wie,¿e w³osy krêcone czêsto krêc± siê inaczej i wygl±daj± inaczej,rzadko s± takie same albo skrêt albo pusz± siê albo jeszcze co innego.Proste w³osy zawsze wygl±daj± tak samo.
To nie jest do koñca tak, ¿e proste zawsze wygl±daj± tak samo. S± osoby, u których tak jest, a s± osoby, które jednak codziennie maj± trochê inn± fryzurê. W³±cznie z dniami kiedy w³osy po prostu „nie le¿±”, jak i dniami, kiedy w³osy same ¶wietnie siê uk³adaj±.
Ale na pewno te zmiany s± du¿o subtelniejsze ni¿ w przypadku niejednych loków
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-26, 13:08   #1182
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomo¶ci: 1 020
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Poka¿ wiadomo¶æ
Noo, niefajnie jest ale pociesza mnie fakt, ¿e ludzie z prostymi w³osami nie dostrzegaj± takich ró¿nic jak my. W tym sensie, ¿e ja widzê, ¿e mam puch stulecia, a oni i tak nie zwróc± uwagi.
Haha ¦wiêta prawda Ja w takich momentach czujê siê fatalnie, oddalam od ludzi, nie czujê siê pewna siebie.
Nieszka__ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-26, 17:44   #1183
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 1 187
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Curly81 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja zawsze kojarzê Ciê z królewn± ¶nie¿k± a nie jak masz w niku ¶mieszk± w³a¶nie ze wzglêdu na te ciemne w³osy i nick królewna.

Moje w³osy przezywaj± kryzys jesienno zimowy.Nie cierpi± takiej pogody:/ ale co im siê dziwiæ.Nawet jest takie powiedzenie brzydka jak noc listopadowa.Moje w³osy najpiêkniejsze s± latem i wiosn±.

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------


jak mam ³adne w³osy,³adny skrêt i jest odealnie to ludzie zazwyczaj komplementuj±,¿e piêkne loki albo nie wierz±,¿e naturalne bo jednego dnia sa takie a innego inne a ka¿da krêconow³osa wie,¿e w³osy krêcone czêsto krêc± siê inaczej i wygl±daj± inaczej,rzadko s± takie same albo skrêt albo pusz± siê albo jeszcze co innego.Proste w³osy zawsze wygl±daj± tak samo.
Czasami s³ysz± ,,no ale kiedys tak bardzo Ci siê nie skrêca³y'' w kontekscie,¿e nie s± naturalnie krêcone...no ale taki ju¿ jest urok moich w³osów,¿e w maju mia³am cudo na g³owie a zim± ju¿ tak fajnie nie jest.
Ja mam mniej wiêcej takie same zawsze i mnie to cieszy, czasem trochê puchu pojawi siê jak jest deszcz czy co¶ ale to tyle w sumie. S³abszy skrêt mia³am tylko jak przenawil¿y³am.

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Nieszka__ Poka¿ wiadomo¶æ
Haha ¦wiêta prawda Ja w takich momentach czujê siê fatalnie, oddalam od ludzi, nie czujê siê pewna siebie.
Ja robiê francuza, k³osa czy inne cudo bo wstyd.
ShrinkingViolet jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-26, 18:51   #1184
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 3 203
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Moje prostow³ose kole¿anki skar¿± siê zawsze na brak objêto¶ci i na to, ¿e najczê¶ciej w³osy wygl±daj± podobnie i ciê¿ko je u³o¿yæ w jakie¶ fale na przyk³ad. Moje s± bardzo druciaste i mogê je wyginaæ jak chcê. Minus taki, ¿e jak zrobiê sobie koczek i rozpuszczê to nie mam ³adnych fal tylko stercz±c± miot³ê bo s± to sztywne w³osy i odkszta³caj± siê - ka¿dy marudzi ;D Za¶ moja krêckowa kumpela u¿ywa sam szampon i zawsze ma takie same loczki, nic z nimi nie robi.

Kurka, mia³am dzi¶ genialn± lekcjê biologii i ró¿ne tkanki itd ogl±dali¶my pod mikroskopem. Przebada³am swój w³osior, a nawet 3 sztuki - koñce s± ³adne, ku mojemu zdziwieniu w³os wygl±da³ na zdrowy, gruby, cebulka te¿ w porz±dku. Uwiebliam robiæ takie rzeczy, chcê mikroskop ^^
Klaudenc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-26, 19:41   #1185
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomo¶ci: 9 866
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Curly81 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja zawsze kojarzê Ciê z królewn± ¶nie¿k± a nie jak masz w niku ¶mieszk± w³a¶nie ze wzglêdu na te ciemne w³osy i nick królewna.
A no bo ja jestem prawdziw± Królewn± ¦nie¿k± - za³±czniki.

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Poka¿ wiadomo¶æ
Ja robiê francuza, k³osa czy inne cudo bo wstyd.
Na moich nie jestem w stanie sama sobie zrobiæ, za bardzo siê pl±cz±. Moja mega cierpliwa kumpela, która uwielbia siê bawiæ moimi w³osami, robi mi francuza w jakie¶ 30 min.

Edytowane przez krolewna_smieszka
Czas edycji: 2014-11-30 o 00:38
krolewna_smieszka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-26, 20:12   #1186
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Poka¿ wiadomo¶æ
Moje prostow³ose kole¿anki skar¿± siê zawsze na brak objêto¶ci i na to, ¿e najczê¶ciej w³osy wygl±daj± podobnie i ciê¿ko je u³o¿yæ w jakie¶ fale na przyk³ad.
No dok³adnie. Zreszt± dok³adnie te rzeczy widzê bez pytania u dziewczyn z prostymi w³osami. I to, ¿e loki/fale utrzymuj± siê na przyk³ad (robione lokówk±) przez 1-2h i oklapuj± i znowu s± proste.
Ja przynajmniej mogê mieæ w³osy, jakie tylko chcê. Jak zrobiê na wa³ki/papiloty, to bêdê mieæ baranka i bêdzie mi siê trzyma³. Ugniotê, to mam fale i te¿ siê trzymaj±. Wysuszê na prosto, to te¿ mi siê proste trzymaj±, jak dam odpowiedni± od¿ywkê.


Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Poka¿ wiadomo¶æ
A no bo ja jestem prawdziw± Królewn± ¦nie¿k± - za³±czniki.
Super wygl±da³a¶!
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-26, 20:57   #1187
Melonade
Zadomowienie
 
Avatar Melonade
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 1 820
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
No dok³adnie. Zreszt± dok³adnie te rzeczy widzê bez pytania u dziewczyn z prostymi w³osami. I to, ¿e loki/fale utrzymuj± siê na przyk³ad (robione lokówk±) przez 1-2h i oklapuj± i znowu s± proste.
Ja przynajmniej mogê mieæ w³osy, jakie tylko chcê. Jak zrobiê na wa³ki/papiloty, to bêdê mieæ baranka i bêdzie mi siê trzyma³. Ugniotê, to mam fale i te¿ siê trzymaj±. Wysuszê na prosto, to te¿ mi siê proste trzymaj±, jak dam odpowiedni± od¿ywkê.




Super wygl±da³a¶!
Jak czytam takie posty to mam wra¿enie, ¿e przegra³am loteriê genetyczn±.
Moje w³osy robi± co chc±, niezale¿nie co z nimi robiê.
Prostujê to siê krêc±, krêcê to siê prostuj±. Pusz± siê, ka¿dego dnia mam inny skrêt, ¿yj± w³asnym ¿yciem.
__________________



Melonade jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-26, 21:22   #1188
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 805
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Poka¿ wiadomo¶æ
A no bo ja jestem prawdziw± Królewn± ¦nie¿k± - za³±czniki.


Na moich nie jestem w stanie sama sobie zrobiæ, za bardzo siê pl±cz±. Moja mega cierpliwa kumpela, która uwielbia siê bawiæ moimi w³osami, robi mi francuza w jakie¶ 30 min.
Ale super!muszê pokazaæ swojej córci ,ona uwielbia królewne ¦nie¿kê
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczê¶cie
Curly81 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-26, 21:44   #1189
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie koñczy siê Internet
Wiadomo¶ci: 30 736
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Hej.
Jak wasze w³osy reaguj± na koloryzacjê? Rozja¶nianie, farba z amoniakiem jak i te bez?
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obra¿aj.
karolca jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-26, 22:17   #1190
201605161428
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 5 219
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez karolca Poka¿ wiadomo¶æ
Hej.
Jak wasze w³osy reaguj± na koloryzacjê? Rozja¶nianie, farba z amoniakiem jak i te bez?
Moje byly tak strasznie wysuszone, ze w koncu zrezygnowalam calkowicie z farbowania.
Dziewczyny: sukces! Wyszly fajne loczki, podobajace sie ludziom, chyba pierwszy raz, gdy mi tak zalezalo Wygladaja na suche, bo zdjecie w kiepskim swietle, noca ;p Ale slicznie blyszcza i sa mieciutke *-* Jeszcze musze tylko wymyslic jak konce dokrecic.

Edytowane przez 201605161428
Czas edycji: 2014-11-26 o 22:29
201605161428 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-26, 22:30   #1191
201605161428
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 5 219
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Wybaczcie post pod postem, ale z telefonu nie da sie edytowac zdjec.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 1417041016155.jpg (99,1 KB, 41 za³adowañ)
201605161428 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-26, 22:49   #1192
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Melonade Poka¿ wiadomo¶æ
Jak czytam takie posty to mam wra¿enie, ¿e przegra³am loteriê genetyczn±.
Moje w³osy robi± co chc±, niezale¿nie co z nimi robiê.
Prostujê to siê krêc±, krêcê to siê prostuj±. Pusz± siê, ka¿dego dnia mam inny skrêt, ¿yj± w³asnym ¿yciem.
Jak mia³am krótsze i trochê bardziej zniszczone, to te¿ ¿y³y w³asnym ¿yciem. No ale siê bardziej krêci³y. Teraz przez ugniatanie uzyskujê ledwie fale 2b mo¿e?
I tak naprawdê nie lubiê chodziæ w prostych, bo s± zbyt g³adkie i szybko trac± objêto¶æ. Po ok. 8 godzinach ju¿ mi siê kompletnie nie podobaj±. Jednak nie ma to jak fale/loki i ich objêto¶æ.


Cytat:
Napisane przez karolca Poka¿ wiadomo¶æ
Hej.
Jak wasze w³osy reaguj± na koloryzacjê? Rozja¶nianie, farba z amoniakiem jak i te bez?
Teraz, kiedy dbam o w³osy, reaguj± dobrze. Ostatnio co prawda farbujê szamponetkami, które raczej nie niszcz±, ale wcze¶niej farbowa³am L'orealem Feeri± i moje w³osy te¿ by³y w dobrej kondycji. Tyle ¿e robi³am to na zmianê z farbowaniem naturaln± henn±. Ale je¶li mam byæ szczera, to po hennie mia³am siano, a po farbie nie. Ale raczej liczy siê efekt d³ugofalowy i tu na pewno wygrywa henna.
Jak jeszcze nie dba³am za bardzo o w³osy (tzn. wydawa³o mi siê, ¿e dba³am, ale robi³am to ¼le), to farbowanie Feeri± bardzo mi je zniszczy³o.
Rozja¶nia³am dawno temu, przed t± obecn± pielêgnacj±, i wtedy mia³am po tym do¶æ mocno zniszczone w³osy. My¶lê, ¿e rozja¶nianie niszczy zawsze, ale mo¿na to mocno zredukowaæ, prawid³owo dbaj±c o w³osy. Gdybym teraz mia³a chêæ rozja¶niæ, pewnie bym to zrobi³a, oczywi¶cie po uprzednim przekopaniu internetu, jak zrobiæ to tak, ¿eby w³osy jak najmniej ucierpia³y.
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-27, 00:26   #1193
Doe
Rozeznanie
 
Avatar Doe
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 820
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Poka¿ wiadomo¶æ
Noo, niefajnie jest ale pociesza mnie fakt, ¿e ludzie z prostymi w³osami nie dostrzegaj± takich ró¿nic jak my. W tym sensie, ¿e ja widzê, ¿e mam puch stulecia, a oni i tak nie zwróc± uwagi.
- Dok³adnie. Ludzie w pracy komplementuj± moje w³osy, zachodzê do ³azienki a tam puch. To takie zabawne, ¿e to co innych zachwyca, nas doprowadza do sza³u. Mamy zupe³nie inne oczekiwania wzglêdem w³osów I to bardzo pocieszaj±ce, ¿e mo¿emy liczyæ na nasze kud³y w gorszy dzieñ: by³am na nadgodzinach, czu³am siê okropnie, kaszel, gor±czka, katar... masakra, czu³am siê strasznie nieatrakcyjnie, mia³am ochotê siê gdzie¶ schowaæ, a kilka osób przechodz±c obok mojego stanowiska pochwali³o moje w³osy, co sprawi³o, ¿e poczu³am siê lepiej .

U mnie w³osowo bez zmian: wci±¿ walczê o utrzymanie loków w pracy i wyczekujê paczki z polski.
Doe jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-27, 07:21   #1194
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 1 187
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Doe Poka¿ wiadomo¶æ
- Dok³adnie. Ludzie w pracy komplementuj± moje w³osy, zachodzê do ³azienki a tam puch. To takie zabawne, ¿e to co innych zachwyca, nas doprowadza do sza³u. Mamy zupe³nie inne oczekiwania wzglêdem w³osów I to bardzo pocieszaj±ce, ¿e mo¿emy liczyæ na nasze kud³y w gorszy dzieñ: by³am na nadgodzinach, czu³am siê okropnie, kaszel, gor±czka, katar... masakra, czu³am siê strasznie nieatrakcyjnie, mia³am ochotê siê gdzie¶ schowaæ, a kilka osób przechodz±c obok mojego stanowiska pochwali³o moje w³osy, co sprawi³o, ¿e poczu³am siê lepiej .

U mnie w³osowo bez zmian: wci±¿ walczê o utrzymanie loków w pracy i wyczekujê paczki z polski.
Co fajnego zamówi³a¶?

---------- Dopisano o 08:21 ---------- Poprzedni post napisano o 07:48 ----------

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
No dok³adnie. Zreszt± dok³adnie te rzeczy widzê bez pytania u dziewczyn z prostymi w³osami. I to, ¿e loki/fale utrzymuj± siê na przyk³ad (robione lokówk±) przez 1-2h i oklapuj± i znowu s± proste.
Ja przynajmniej mogê mieæ w³osy, jakie tylko chcê. Jak zrobiê na wa³ki/papiloty, to bêdê mieæ baranka i bêdzie mi siê trzyma³. Ugniotê, to mam fale i te¿ siê trzymaj±. Wysuszê na prosto, to te¿ mi siê proste trzymaj±, jak dam odpowiedni± od¿ywkê.
To jest przechlapane, najgorszy jest ten etap jak te loki s± takie "rozci±gniête"
ShrinkingViolet jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-27, 08:22   #1195
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomo¶ci: 1 020
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Na co zwracaæ uwagê w sk³adzie ¿eli/pianki do w³osów? Oprócz alhocol denat oczywi¶cie
Nieszka__ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-27, 08:57   #1196
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie koñczy siê Internet
Wiadomo¶ci: 30 736
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

U mnie od jakiegos czasu po farbie sa piekne loki. Farba z amoniakiem. Po tych lzejszych bez amoniaku jest puch, siano i zero lokow n
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obra¿aj.
karolca jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-27, 14:31   #1197
Melonade
Zadomowienie
 
Avatar Melonade
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 1 820
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
Jak mia³am krótsze i trochê bardziej zniszczone, to te¿ ¿y³y w³asnym ¿yciem. No ale siê bardziej krêci³y. Teraz przez ugniatanie uzyskujê ledwie fale 2b mo¿e?
I tak naprawdê nie lubiê chodziæ w prostych, bo s± zbyt g³adkie i szybko trac± objêto¶æ. Po ok. 8 godzinach ju¿ mi siê kompletnie nie podobaj±. Jednak nie ma to jak fale/loki i ich objêto¶æ.
Ja od kilkunastu lat ju¿ nie prostujê, bo nie podobaj± mi siê proste i nie podobam siê sobie w prostych , ale jak prostowa³am to nie da³o siê tego utrzymaæ. No i czasem sobie tak z ciekawo¶ci rozczesujê na prosto po myciu (ale serio raz na ruski rok) i staram siê zrobiæ wszystko, ¿eby po wyschniêciu by³y jak najprostsze i i tak nic z tego . Robiê tak tylko wtedy, jak chcê wypróbowaæ jak±¶ metodê na krêcenie w³osów bez ciep³a i muszê ple¶æ warkocze, nawijaæ w³osy na ró¿ne dziwactwa albo robiæ z nich mini koczki itd. A i tak najlepszy efekt jest jak s± naturalnie krêcone.
Za to z rok temu jak mia³am bad hair day to bra³am lokówkê i krêci³am, ale to te¿ siê nie trzyma³o. Niezale¿nie od produktów u¿ywanych przed i/lub po, stosowa³am wszystkie mo¿liwe kombinacje .


Za to zaczynam powa¿nie rozwa¿aæ suszarkê, nie u¿ywam jej, bo nie chcê niszczyæ w³osów no i jednak najlepiej wygl±daj± zazwyczaj jak same wyschn±. Ale jak tu czytam o tym, jak niektórym suszarka pomaga to mam ochotê daæ jej kolejn± szansê. Tylko musia³abym kupiæ jak±¶ ma³±, bo mia³am kiedy¶ tak± du¿± z dyfuzorem i ciê¿ko siê jej u¿ywa³o.
__________________



Melonade jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-27, 18:03   #1198
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomo¶ci: 9 866
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
Super wygl±da³a¶!
Cytat:
Napisane przez Curly81 Poka¿ wiadomo¶æ
Ale super!muszê pokazaæ swojej córci ,ona uwielbia królewne ¦nie¿kê
Dziêkujê To by³o na imprezê Disney Party. Nie mia³am zbytnio wyboru. Nied³ugo usunê fotki.

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Poka¿ wiadomo¶æ
Wybaczcie post pod postem, ale z telefonu nie da sie edytowac zdjec.
Fajnie I podoba mi siê kolor.

Cytat:
Napisane przez Doe Poka¿ wiadomo¶æ
- Dok³adnie. Ludzie w pracy komplementuj± moje w³osy, zachodzê do ³azienki a tam puch. To takie zabawne, ¿e to co innych zachwyca, nas doprowadza do sza³u. Mamy zupe³nie inne oczekiwania wzglêdem w³osów I to bardzo pocieszaj±ce, ¿e mo¿emy liczyæ na nasze kud³y w gorszy dzieñ: by³am na nadgodzinach, czu³am siê okropnie, kaszel, gor±czka, katar... masakra, czu³am siê strasznie nieatrakcyjnie, mia³am ochotê siê gdzie¶ schowaæ, a kilka osób przechodz±c obok mojego stanowiska pochwali³o moje w³osy, co sprawi³o, ¿e poczu³am siê lepiej .
Nie¼le. Ja to niestety nie mam cierpliwo¶ci chodziæ w rozpuszczonych, gdy ¼le siê czujê, a za swoje spuszone ciasno zwi±zane raczej komplementów nie dostanê.
krolewna_smieszka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-27, 18:18   #1199
BlueDecoria
Rozeznanie
 
Avatar BlueDecoria
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 756
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Mam ten problem, ¿e rano gdy wychodzê w³osy wygl±daj± super, widaæ wyra¼ne skrêty loków, a po 2 h zaczynaj± siê puszyæ i szybko lecê zrobiæ warkocza... Kupi³am ostatnio tê od¿ywkê bia³± z Marion do krêconych i widzê po kilku u¿yciach, ¿e jest nieco lepiej. Jest nadzieja.
BlueDecoria jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-11-27, 18:34   #1200
Melonade
Zadomowienie
 
Avatar Melonade
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 1 820
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez BlueDecoria Poka¿ wiadomo¶æ
Mam ten problem, ¿e rano gdy wychodzê w³osy wygl±daj± super, widaæ wyra¼ne skrêty loków, a po 2 h zaczynaj± siê puszyæ i szybko lecê zrobiæ warkocza... Kupi³am ostatnio tê od¿ywkê bia³± z Marion do krêconych i widzê po kilku u¿yciach, ¿e jest nieco lepiej. Jest nadzieja.
A gdzie j±☠mo¿na dostaæ? Ani tej od¿ywki ani mleczka do krêconych nie widzia³am .
__________________



Melonade jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum W³osy krêcone: pielêgnacja, fryzury, inspiracje


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2015-04-13 18:22:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:32.