Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35 - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-06-23, 10:14   #1321
Margaux93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 76
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Jaki to bank? Ja dzwoniłam na infolinię niby. Kupę kasy mi zezarlo a potem się okazało ze to taki trochę przekręt. Zadzwoń bezpośrednio do oddziału albo centrali tego banku. Nie do BOK lub na infolinię
Mam sprawę bezpośrednio do oddziału i tam właśnie dzwonię. Czasami nie odbiera zupełnie nikt, czasami od razu odrzucają połączenie, rzadko kiedy odzywa się pan, który informuje że wszystkie linie są zajęte. Dzisiaj już jestem zdesperowana i dzwonię co 5 min i nadal nic. Próbowałam nawet z innego numeru, bo może unikają tylko mnie Jednak nic z tego, nie jestem wyjątkiem
Margaux93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 10:19   #1322
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
z laptopa piszę
Zapisz
Zapisz sobie zapisz

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Mitsu ja też żyje czasem na bulach, ale to wegetacja :-D Co do TZ to pamiętaj, najważniejsze że jesteście razem :-D

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Jelita scementują naszą miłość

Kupiłam już mu colę w sklepie i na niego czekam, smecta i elektrolity naszykowane
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 10:21   #1323
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Zapisz sobie zapisz

haha, bardzo śmieszne

hm wczoraj dodałam sobie pinteresta, może to to? spróbuję wyłączyć...

nie, nadal się robi. Dziwne
Zapisz
Zapisz
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 10:24   #1324
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Cytat:
Napisane przez lily marlene Pokaż wiadomość
Porządkując: nie ma znaczenia czy to jest po godzinach pracy, czy nie. Jeżeli Klient paczkę otrzymał 8 czerwca, mógł Cię poinformować o odstąpieniu najpóźniej 22 czerwca o 23.59. Teraz Klient ma kolejne 14 dni na odesłanie zwracanego towaru do Ciebie. Nie możesz odmówić zwrotu z powodu uszkodzonego opakowania.
A tutaj to zależy, jeśli ktoś doszczętnie zniszczył opakowanie choć wyjęcie towaru mogło się obyć bez tego i jeśli nei ejst to zwykłe pudełko/papier/folia a oryginalne opakowanie bez którego nie będzie można odsprzedać dalej towaru jako pełnowartościowego to może odmówić zwrotu. ALe skoro to była lampa to była pewnie w zwykłym pudełku I tak, żadne godzinowe liczenie nie wchodzi w grę, kupująca zmieściła się w ustawowym czasie i ma kolejne 14 dni na odesłanie towaru, pytanie na forum czy mozan odmówić zwrotu w takiej sytuacji to grażynowanie
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 10:25   #1325
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
haha, bardzo śmieszne

hm wczoraj dodałam sobie pinteresta, może to to? spróbuję wyłączyć...

nie, nadal się robi. Dziwne
Zapisz
Zapisz
Teraz masz podwójnie
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 10:26   #1326
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Teraz masz podwójnie
chyba dlatego że edytowałam
Zapisz
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 10:38   #1327
201803120851
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 907
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
A tutaj to zależy, jeśli ktoś doszczętnie zniszczył opakowanie choć wyjęcie towaru mogło się obyć bez tego i jeśli nei ejst to zwykłe pudełko/papier/folia a oryginalne opakowanie bez którego nie będzie można odsprzedać dalej towaru jako pełnowartościowego to może odmówić zwrotu. ALe skoro to była lampa to była pewnie w zwykłym pudełku I tak, żadne godzinowe liczenie nie wchodzi w grę, kupująca zmieściła się w ustawowym czasie i ma kolejne 14 dni na odesłanie towaru, pytanie na forum czy mozan odmówić zwrotu w takiej sytuacji to grażynowanie
Tu się niestety mylisz - nie ma takiej podstawy prawnej, która by zezwalała przedsiębiorcy na odmowę zwrotu w takim przypadku. Przepisy przewidują jedynie, że konsument jest odpowiedzialny za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy - ale to może prowadzić najwyżej do domagania się odszkodowania / ew. pomniejszenia kwoty zwrotu, ale nie odmowy.
Akurat zwracam na to uwagę, bo zastrzeżenie możliwości odmowy zwrotu w przypadku braku opakowania bądź zniszczonego opakowania jest jedną z najczęstszych klauzul abuzywnych.
Dopuszczalność zwrotu nie jest w żadnej mierze zależna od tego, czy przedsiębiorca może towar dalej odsprzedać czy nie, nie wiem skąd ten pomysł, to jest ryzyko przedsiębiorcy internetowego.
201803120851 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-23, 10:38   #1328
pesymistka01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 29
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Chcę napisać cv, ale nie mam żadnego doświadczenia oprócz zbioru warzyw i owoców (córka rolników). Mogę to wpisać?
W ostatnim roku otrzymywałam stypendium dla najlepszych studentów? Mogę to umieścić? Jeśli tak, to w jakiej rubryce?
pesymistka01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 10:47   #1329
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Cytat:
Napisane przez lily marlene Pokaż wiadomość
Tu się niestety mylisz - nie ma takiej podstawy prawnej, która by zezwalała przedsiębiorcy na odmowę zwrotu w takim przypadku. Przepisy przewidują jedynie, że konsument jest odpowiedzialny za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy - ale to może prowadzić najwyżej do domagania się odszkodowania / ew. pomniejszenia kwoty zwrotu, ale nie odmowy.
Akurat zwracam na to uwagę, bo zastrzeżenie możliwości odmowy zwrotu w przypadku braku opakowania bądź zniszczonego opakowania jest jedną z najczęstszych klauzul abuzywnych.
Dopuszczalność zwrotu nie jest w żadnej mierze zależna od tego, czy przedsiębiorca może towar dalej odsprzedać czy nie, nie wiem skąd ten pomysł, to jest ryzyko przedsiębiorcy internetowego.
A ok Rzeczywiście można domagać się części ceny a nie odmówić zwrotu, nie wiem czemu tak myślałam (może dlatego że jakbym sama zniszczyła opakowanie to bym takiego towaru nie zwróciła bo byłoby mi wstyd )
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 10:51   #1330
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Cytat:
Napisane przez lily marlene Pokaż wiadomość
Porządkując: nie ma znaczenia czy to jest po godzinach pracy, czy nie. Jeżeli Klient paczkę otrzymał 8 czerwca, mógł Cię poinformować o odstąpieniu najpóźniej 22 czerwca o 23.59. Teraz Klient ma kolejne 14 dni na odesłanie zwracanego towaru do Ciebie. Nie możesz odmówić zwrotu z powodu uszkodzonego opakowania.
I o taką odpowiedź mi chodziło. Dziękuje bardzo.


Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
A tutaj to zależy, jeśli ktoś doszczętnie zniszczył opakowanie choć wyjęcie towaru mogło się obyć bez tego i jeśli nei ejst to zwykłe pudełko/papier/folia a oryginalne opakowanie bez którego nie będzie można odsprzedać dalej towaru jako pełnowartościowego to może odmówić zwrotu. ALe skoro to była lampa to była pewnie w zwykłym pudełku I tak, żadne godzinowe liczenie nie wchodzi w grę, kupująca zmieściła się w ustawowym czasie i ma kolejne 14 dni na odesłanie towaru, pytanie na forum czy mozan odmówić zwrotu w takiej sytuacji to grażynowanie
Lampa była w niby zwykłym pudełku, lecz to pudełko oryginalne od producenta z jego logiem, naklejkami itd. Więc raczej teraz do worka jej nie wrzucę aby sprzedać ponownie A producent raczej samego pudełka mi nie sprzeda. Stąd też pytanie o opakowanie.

Ps. Chamskie przytyki na forum to również grażynowanie.
Zwyczajnie napisałam pytanie, chcąc się dowiedzieć jak to wygląda i tyle.
A zostałam zmieszana przez niektóre wizażanki że jestem beznadziejnym sprzedawcą

Cytat:
Napisane przez lily marlene Pokaż wiadomość
Tu się niestety mylisz - nie ma takiej podstawy prawnej, która by zezwalała przedsiębiorcy na odmowę zwrotu w takim przypadku. Przepisy przewidują jedynie, że konsument jest odpowiedzialny za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy - ale to może prowadzić najwyżej do domagania się odszkodowania / ew. pomniejszenia kwoty zwrotu, ale nie odmowy.
Akurat zwracam na to uwagę, bo zastrzeżenie możliwości odmowy zwrotu w przypadku braku opakowania bądź zniszczonego opakowania jest jedną z najczęstszych klauzul abuzywnych.
Dopuszczalność zwrotu nie jest w żadnej mierze zależna od tego, czy przedsiębiorca może towar dalej odsprzedać czy nie, nie wiem skąd ten pomysł, to jest ryzyko przedsiębiorcy internetowego.
Dziękuje za taką informację.

Klientka już wysłała paczkę więc wszystko jest ok. Olać to pudełko.

Aha, to jeszcze zapytam bo widzę że masz pojęcie, to czy towar robiony na konkretne zamówienie:
np. klient ma w ofercie lampę koloru czarny, biały, szary a by chciał dajmy na to czerwony.
Możemy zrobić taką rzecz, ot pomalować inną farbą. To podlega zwrotom czy nie?
__________________

Edytowane przez Renatka_2108
Czas edycji: 2016-06-23 o 10:54
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 11:00   #1331
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
Co byście kupiły chłopcu, który skończy 4 lata? Myślałam, żeby mu kupić kartonowy garaż do składania, ale już ma. Klocków też już ma po kokardę. Samochodów to się boję, bo się ojciec nimi częściej bawi, niż dziecko. Poza tym, muszą spełniać wyśrubowane normy ojca.
My właśnie mamy 4latka i idziemy w sb do niego na urodziny i kupiliśmy:
- piasek kinetyczny - http://allegro.pl/kinetic-sand-piase...239397908.html
- książkę* - http://www.proszynski.pl/Skad_sie_wz...-p-33605-.html
- zagadki CzuCzu - https://sklep.czuczu.pl/pl/p/Zagadki...i-4-5-lat-/113

*na dzien dziecka dostal pierwsza czesc i baaardzo mu sie podobala:
http://ksiegarnia.proszynski.pl/product,64889
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-23, 11:06   #1332
anjia
Zadomowienie
 
Avatar anjia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 343
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
I o taką odpowiedź mi chodziło. Dziękuje bardzo.




Lampa była w niby zwykłym pudełku, lecz to pudełko oryginalne od producenta z jego logiem, naklejkami itd. Więc raczej teraz do worka jej nie wrzucę aby sprzedać ponownie A producent raczej samego pudełka mi nie sprzeda. Stąd też pytanie o opakowanie.

Ps. Chamskie przytyki na forum to również grażynowanie.
Zwyczajnie napisałam pytanie, chcąc się dowiedzieć jak to wygląda i tyle.
A zostałam zmieszana przez niektóre wizażanki że jestem beznadziejnym sprzedawcą



Dziękuje za taką informację.

Klientka już wysłała paczkę więc wszystko jest ok. Olać to pudełko.

Aha, to jeszcze zapytam bo widzę że masz pojęcie, to czy towar robiony na konkretne zamówienie:
np. klient ma w ofercie lampę koloru czarny, biały, szary a by chciał dajmy na to czerwony.
Możemy zrobić taką rzecz, ot pomalować inną farbą. To podlega zwrotom czy nie?
Przepraszam ty jest sprzedawca? Nie znasz podstawowych ustaw ? Nie uważam ze na pamięć masz umieć ale naprawdę nie wiesz gdzie sprawdzić takie info ?
__________________
INSTAGRAMKI
anjia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 11:26   #1333
201803120851
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 907
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
I o taką odpowiedź mi chodziło. Dziękuje bardzo.
Aha, to jeszcze zapytam bo widzę że masz pojęcie, to czy towar robiony na konkretne zamówienie:
np. klient ma w ofercie lampę koloru czarny, biały, szary a by chciał dajmy na to czerwony.
Możemy zrobić taką rzecz, ot pomalować inną farbą. To podlega zwrotom czy nie?
Moim zdaniem nie podlega w oparciu o poniższy przepis:

Art. 38. [Wyjątki od prawa do odstąpienia od umowy]
Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:
3) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.

O tym wyjątku musisz poinformować przed zakupem (np. w regulaminie).

Tylko żeby nie było niejasności opiszę dwie sytuacje:
1) jeżeli lampa występuje w kolorach: biały, szary, czarny i w podstawkach: czerwony, czarny, a klient wybierze kombinację białej lampy i czarnej podstawki, to zwrot mu przysługuje.
2) jeżeli jednak klient chciałby aby biała lampa została pomalowana przez sprzedawcę na zielono to moim zdaniem nie ma później prawa zwrotu.

Zacytuję Ci jeszcze co na ten temat mówi Komisja Europejska, może to rozjaśni sprawę i będziesz mogła odnieść to do swojego biznesu.

Cytat:
Wydaje się, że wyjątek ten powinien obejmować na przykład:
 towary, dla których konsument podał specyfikacje, na przykład wymiary mebli lub rozmiar tkaniny;
 towary, które zgodnie z życzeniem konsumenta mają mieć określone cechy indywidualne, na przykład specjalne elementy konstrukcyjne samochodu wytwarzane na zamówienie lub określony podzespół komputerowy, który musi być indywidualnie sprowadzony na potrzeby konkretnego zamówienia i który nie stanowił części ogólnej, kierowanej do nieoznaczonego kręgu osób, oferty przedsiębiorcy;
 etykiety adresowe zawierające dane kontaktowe konsumenta lub podkoszulki ze zindywidualizowanym nadrukiem.
Pojęcie specyfikacji/personalizacji należy w tym kontekście rozumieć w taki sposób, że towary są co do zasady unikalne i wytarzane zgodnie z indywidualnymi życzeniami i wymaganiami określonymi przez konsumenta i uzgodnionymi z przedsiębiorcą.
Z kolei w przypadku, gdy konsument po prostu przygotowuje towar, wybierając standardowe (określone zawczasu) opcje udostępniane przez przedsiębiorcę, na przykład kolor samochodu lub jego wyposażenie dodatkowe, lub kompletuje zestaw mebli z wykorzystaniem elementów standardowych, nie można mówić ani o „specyfikacjach”, ani o „personalizacji” w wąskim znaczeniu tego przepisu.
Stanę trochę w Twojej obronie bo biznes e-commerce w Polsce nie jest taki prosty, że przeczytasz jedną ustawę i już wiesz wszystko (inaczej nie miałabym pracy ) natomiast oczywiście podstawy warto ogarnąć, zasięgnąć porady prawnej albo przejść się na szkolenie.
201803120851 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 11:53   #1334
anjia
Zadomowienie
 
Avatar anjia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 343
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Cytat:
Napisane przez lily marlene Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie podlega w oparciu o poniższy przepis:

Art. 38. [Wyjątki od prawa do odstąpienia od umowy]
Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:
3) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.

O tym wyjątku musisz poinformować przed zakupem (np. w regulaminie).

Tylko żeby nie było niejasności opiszę dwie sytuacje:
1) jeżeli lampa występuje w kolorach: biały, szary, czarny i w podstawkach: czerwony, czarny, a klient wybierze kombinację białej lampy i czarnej podstawki, to zwrot mu przysługuje.
2) jeżeli jednak klient chciałby aby biała lampa została pomalowana przez sprzedawcę na zielono to moim zdaniem nie ma później prawa zwrotu.

Zacytuję Ci jeszcze co na ten temat mówi Komisja Europejska, może to rozjaśni sprawę i będziesz mogła odnieść to do swojego biznesu.



Stanę trochę w Twojej obronie bo biznes e-commerce w Polsce nie jest taki prosty, że przeczytasz jedną ustawę i już wiesz wszystko (inaczej nie miałabym pracy ) natomiast oczywiście podstawy warto ogarnąć, zasięgnąć porady prawnej albo przejść się na szkolenie.
No właśnie podstawy...
__________________
INSTAGRAMKI
anjia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 11:57   #1335
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Jak odstępuję od umowy zawartej na odległość to wystarczy, że wyślę towar w 14 dniowym terminie i nie musi mnie interesować czy dojdzie po tych 14 dniach (czyt. mogę spokojnie wysłać ekonomicznym, nie priorytetem)?
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 11:58   #1336
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Jaką stronkę do rozmów wideo po angielsku polecacie?

Zgubiłam wątek gdzie ktoś mi napisał stronkę - wymiana językowa, ma się spis osób, płeć, kraj, poziom angielskiego i jak sie wybierze taką osobę to od razu łączy wideo. Pomożecie?

To nie interpals.net

Przejrzałam wątki gdzie mogłam o tym pisać, ale nic, jakby wpis tej Wizażanki i mój wyparował
Stronki i programy do nauki angielskiego
Szybka pomoc językowa - wątek zbiorczy
Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?
Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość

Nigdy nie korzystalam wiec nie wiem, ale kojarze Omegle, może o to ci chodzi?
Nie, nie kochana, to nie OMEGLE. Ale dziękuję za odpowiedź

Omegle ma dużo zboczeńców i to losowo wybierasz, a ten portal co mi chodzi po głowie to jest kulturka pełna i zakłada się profile więc każdy wie kim jesteś przed tym jak Cię wybierze do wideo
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 12:11   #1337
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Jak odstępuję od umowy zawartej na odległość to wystarczy, że wyślę towar w 14 dniowym terminie i nie musi mnie interesować czy dojdzie po tych 14 dniach (czyt. mogę spokojnie wysłać ekonomicznym, nie priorytetem)?
14 dni na poinformowanie o odstąpieniu od umowy (telefonicznie, mailowo- lepiej mieć dowód w razie w) i kolejne 14 na odesłanie. Także lepiej zawsze napisać o chęci zwrotu w ciągu tych 14 dni a nie wysłać tylko paczkę i zastanawiać się czy dojdzie na czas
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 12:19   #1338
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
14 dni na poinformowanie o odstąpieniu od umowy (telefonicznie, mailowo- lepiej mieć dowód w razie w) i kolejne 14 na odesłanie. Także lepiej zawsze napisać o chęci zwrotu w ciągu tych 14 dni a nie wysłać tylko paczkę i zastanawiać się czy dojdzie na czas
Dzięki, ale nie do końca mi o to chodzi Ze sprzedawcą wymieniłam kilka maili i wie, że odstępuję od umowy (jeszcze mam zamiar mu dzisiaj wysłać skan odstąpienia - jutro wyjeżdżam i mnie jakiś czas nie będzie, więc nie mam czasu na osobne wysyłanie formularza i towaru). Same terminy też znam, nie mogę się nigdzie dopatrzyć informacji, czy w tym terminie ma też dotrzeć towar do sprzedawcy, czy liczy się data wysyłki.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 12:41   #1339
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Jak jest na koszuli napisane "nie suszyć mechanicznie" to znaczy że nie wolno jej wirować czy chodzi o taką osobną suszarkę do ubrań?
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-23, 12:43   #1340
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 170
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Szukam dobrego przyspieszacza opalania. Tak mi się kojarzy, że polecany tu był Dax?
KWC zbojkotowalam, zresztą tak pewnie nic by mi się nie udało znaleźć.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 12:50   #1341
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
Jak jest na koszuli napisane "nie suszyć mechanicznie" to znaczy że nie wolno jej wirować czy chodzi o taką osobną suszarkę do ubrań?
O suszarkę/pralkosuszarkę.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 12:53   #1342
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
O suszarkę/pralkosuszarkę.
ok dziękuję bardzo
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 13:04   #1343
201803120851
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 907
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Dzięki, ale nie do końca mi o to chodzi Ze sprzedawcą wymieniłam kilka maili i wie, że odstępuję od umowy (jeszcze mam zamiar mu dzisiaj wysłać skan odstąpienia - jutro wyjeżdżam i mnie jakiś czas nie będzie, więc nie mam czasu na osobne wysyłanie formularza i towaru). Same terminy też znam, nie mogę się nigdzie dopatrzyć informacji, czy w tym terminie ma też dotrzeć towar do sprzedawcy, czy liczy się data wysyłki.
Data wysyłki, ale wyślij poleconym albo innym sposobem gdzie wskazana jest data nadania przesyłki - inaczej w razie sporu nie udowodnisz czy dochowałaś terminu (innymi słowy: ekonomiczny polecony OK, ekonomiczny zwykły - nie OK).
201803120851 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 13:21   #1344
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Cytat:
Napisane przez lily marlene Pokaż wiadomość
Data wysyłki, ale wyślij poleconym albo innym sposobem gdzie wskazana jest data nadania przesyłki - inaczej w razie sporu nie udowodnisz czy dochowałaś terminu (innymi słowy: ekonomiczny polecony OK, ekonomiczny zwykły - nie OK).
Dziękuję Ci bardzo. Tak wysyłam poleconym, żeby mieć dowód, tylko właśnie wolę ekonomicznym, żeby dopłacić jak najmniej do interesu.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 14:03   #1345
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
haha, bardzo śmieszne

hm wczoraj dodałam sobie pinteresta, może to to? spróbuję wyłączyć...

nie, nadal się robi. Dziwne
Zapisz
Zapisz
to błąd wizażu. Odezwij się w tej sprawie do Aniołka.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 14:11   #1346
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
to błąd wizażu. Odezwij się w tej sprawie do Aniołka.
dzięki ale chyba już mi się wyłączyło
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 14:16   #1347
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Pomocy, nie wiem, już co z tym wszystkim robić.
Od lat cierpię na nadmierną senność. Zaczęło się ok. 6 lat temu, gdy zdiagnozowano u mnie umiarkowanie ciężką depresję. W tamtym czasie senność była tak silna, że byłam w Poradni Zaburzeń Snu. Tam lekarz stwierdził, że przyczyną jest depresja. No dobra, jakies dwa lata później z depresji wyszłam, ale senność pozostała (choć mniejsza). Biorę stabilizator nastroju (lamotryginę), czyli lek przeciwpadaczkowy. Były podejrzenia, że to jeden ze skutków ubocznych, ale nie zauważyłam różnicy przy zmianie dawki (teraz biorę 300, najmniej terapeutycznie brałam 125). Kilka razy robiłam badania TSH, nie mam chyba wszystkich wyników, ale tak:
2011 r: 3,44,
2013 r: 3,84,
2016 r: 4,74.
I tak, półtora miesiąca temu zrobiłam wyniki i wyszło mi 4,74. Lekarz kazał mi zrobić dodatkowe badania i USG. Zrobiłam, pozostałe wyniki w normie, USG wszystko ok, a TSH 1,65.
O co chodzi do cholery? Nie chcę przespać życia. Na pewno jestem bardziej senna podczas epizodów depresyjnych, ale na boga, jak długo tak mam się męczyć? Co robić?
Dziś na 17:00 mam wizytę u lekarza. Mam nadzieję, że mi coś podpowie, choć jak z poprzednimi wynikami poprosiłam go o skierowanie do endo, to stwierdził, że jest bezzasadne.
Autentycznie chce mi się ryczeć.
Wyznałam wszystko jak na spowiedzi i czekam na cud

Edytowane przez 201708160922
Czas edycji: 2016-06-23 o 14:20
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 14:48   #1348
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Pomocy, nie wiem, już co z tym wszystkim robić.
Od lat cierpię na nadmierną senność. Zaczęło się ok. 6 lat temu, gdy zdiagnozowano u mnie umiarkowanie ciężką depresję. W tamtym czasie senność była tak silna, że byłam w Poradni Zaburzeń Snu. Tam lekarz stwierdził, że przyczyną jest depresja. No dobra, jakies dwa lata później z depresji wyszłam, ale senność pozostała (choć mniejsza). Biorę stabilizator nastroju (lamotryginę), czyli lek przeciwpadaczkowy. Były podejrzenia, że to jeden ze skutków ubocznych, ale nie zauważyłam różnicy przy zmianie dawki (teraz biorę 300, najmniej terapeutycznie brałam 125). Kilka razy robiłam badania TSH, nie mam chyba wszystkich wyników, ale tak:
2011 r: 3,44,
2013 r: 3,84,
2016 r: 4,74.
I tak, półtora miesiąca temu zrobiłam wyniki i wyszło mi 4,74. Lekarz kazał mi zrobić dodatkowe badania i USG. Zrobiłam, pozostałe wyniki w normie, USG wszystko ok, a TSH 1,65.
O co chodzi do cholery? Nie chcę przespać życia. Na pewno jestem bardziej senna podczas epizodów depresyjnych, ale na boga, jak długo tak mam się męczyć? Co robić?
Dziś na 17:00 mam wizytę u lekarza. Mam nadzieję, że mi coś podpowie, choć jak z poprzednimi wynikami poprosiłam go o skierowanie do endo, to stwierdził, że jest bezzasadne.
Autentycznie chce mi się ryczeć.
Wyznałam wszystko jak na spowiedzi i czekam na cud
Ja bym jednak walczyła o skierowanie do endo jak ten lekarz nie chce dać to może inny? Coś ewidentnie jest nie tak współczuję
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 15:05   #1349
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Czym kieruje się Intercity numerując miejsca w pociągu? Czemu te numery nie idą po kolei? Przecież potem nawet kasjerzy nie potrafią sprzedać miejsc obok siebie Nie potrafię pojąć czemu np. 41 i 42 nie są obok siebie w wagonach bezprzedziałowych i czemu w przedziałowych te numery przeskakują raz naprzeciw, raz po skosie, jejku Co ćpał autor numeracji i czemu od zarania dziejów nikt tego nie zmienił?
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 15:20   #1350
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 35

Cytat:
Napisane przez pesymistka01 Pokaż wiadomość
Chcę napisać cv, ale nie mam żadnego doświadczenia oprócz zbioru warzyw i owoców (córka rolników). Mogę to wpisać?
W ostatnim roku otrzymywałam stypendium dla najlepszych studentów? Mogę to umieścić? Jeśli tak, to w jakiej rubryce?
Zbieranie warzyw i owoców bym wpisała. Stypendium nie, bo o niczym nie świadczy.
Ale jeśli robiłaś jakieś projekty, publikowałaś, organizowałaś jakieś warsztaty to też bym wpisała.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-31 12:38:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:56.