"zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Zostań ambasadorką Garnier

Notka

Zostań ambasadorką Garnier Jedyna, niepowtarzalna okazja aby zostać ambasadorką Garnier. Weź udział w naszej akcji i wygraj wspaniałe nagrody.

 
 
Narzędzia
Stary 2009-02-19, 19:00   #121
_Paulinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Paulinka_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 082
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

Cytat:
Napisane przez kolezankaa Pokaż wiadomość
..ja tam też super ekspertem nie jestem
Ale świetnie Ci idzie. Naprawdę.
_Paulinka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 19:05   #122
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

Cytat:
Napisane przez _Paulinka_ Pokaż wiadomość
Ale świetnie Ci idzie. Naprawdę.
..dzięki trochę czytam, zbieram informację itd, po prostu chyba mnie to kręci
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 19:06   #123
_Paulinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Paulinka_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 082
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

Cytat:
Napisane przez kolezankaa Pokaż wiadomość
..dzięki trochę czytam, zbieram informację itd, po prostu chyba mnie to kręci
I to chyba najważniejsze. Bo jakbyś robiła to tak bez pasji to raczej nie miałoby sensu.
_Paulinka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 19:11   #124
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

Cytat:
Napisane przez _Paulinka_ Pokaż wiadomość
I to chyba najważniejsze. Bo jakbyś robiła to tak bez pasji to raczej nie miałoby sensu.
..kiedyś może na jakiś kurs się wybiorę chciałabym coś pomyślę
ale to też jak mały nałóg ja nie mogę przejść obok drogerii żeby jej nie odwiedzić i czegoś kupić
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 19:31   #125
simcha
Zakorzenienie
 
Avatar simcha
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 423
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

też używałam wcześniej Pure Zona i był na prawdę super
ale teraz po kuracji antybiotykowej muszę używać łagodniejszych kosmetyków, choć pewnie do niego wrócę.
świetny wątek, masz talent pisarski
__________________

zapuszczam włosy



Pomóż Bronkowi Lopez zostać w Polsce z mamą!
podpisz PETYCJĘ
simcha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 19:34   #126
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

Cytat:
Napisane przez simcha Pokaż wiadomość
też używałam wcześniej Pure Zona i był na prawdę super
ale teraz po kuracji antybiotykowej muszę używać łagodniejszych kosmetyków, choć pewnie do niego wrócę.
świetny wątek, masz talent pisarski
.. dziękuję cieszę się, że się podoba ..i mam nadzięję, że przyda
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-21, 12:43   #127
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

ZIOŁA




Chyba wszyscy wiedzą, że łąki i ogrody kryją w sobie wielkie bogactwo. Tym bogactwem są rośliny, które mogą mieć właściwości lecznicze.
Niestety niewiele osób wie, za co które rośliny są odpowiedzialne, w czym mogą pomóc. A przecież niektóre mogliśmy i nadal możemy sami zebrać, zasuszyć i wykorzystać. Postanowiłam zebrać i bardzo krótko scharakteryzować działanie najpopularniejszych roślin. Być może przyda się to tym, którzy postanowią ciepłym popołudniem wybrać się na spacer (to bliżej wiosny).
Jeżeli nie będzie już okazji do zbierania ziół to może przynajmniej dowiemy się na co wpływa krem, szampon lub tonik, którego używamy, a w swoim składzie ma wyciąg z przedstawionych poniżej roślin.



Rośliny stosowane do kremów i płynów:

Aloes - sok z liści ma działanie łagodzące i gojące.
Awokado - znakomita odżywka dla skóry z dużą zawartością witamin A i E.
Bez czarny (kwiat) - dobry tonik dla każdej cery, zwłaszcza starzejącej się i ziemistej. Zmiękcza skórę i wygładza zmarszczki, wybiela piegi i łagodzi oparzenia słoneczne.
Bluszcz - łagodzi oparzenia słoneczne, powoduje rozchodzenie się pęcherzy wodnych i toksyn w terapii przeciw cellulitis.
Cytryna - środek ściągający, który przywraca skórze naturalną równowagę kwasową.
Fiołek - łagodny środek ściągający.
Krwawnik pospolity - gojący i oczyszczający środek ściągający.
Kwiat pomarańczy - świetny środek tonizujący, uważa się, że przywraca skórze barierę kwasową. Regeneruje suchą cerę i uszkodzone naczynia włosowate.
Lawenda - gojąca i łagodnie oczyszczająca do każdej cery.
Lipa (kwiat) - oczyszcza i zmiękcza skórę.
Łubin (nasiona) - oczyszcza pory i odświeża, zalecany do cery tłustej.
Macierzanka (tymianek) - oczyszcza, pobudza, łagodzi.
Mięta pieprzowa - środek stymulujący ściąganie skóry, rozjaśnia cerę.
Mniszek lekarski - zawiera środek zmiękczający, stosowany do płynów oczyszczających do suchej i starzejącej się cery.
Nagietek lekarski - gojące zioło do szorstkiej, zniszczonej skóry.
Ogórecznik - dobry do suchej, wrażliwej skóry.
Ogórek - środek oczyszczający i tonizujący, uśmierzający i gojący.
Pietruszka - środek przywracający suchej i wrażliwej skórze równowagę.
Pokrzywa - dobrze oczyszcza, stosowana zwłaszcza do cery tłustej.
Rojnik - gojące, zmiękczające zioło, dobre zwłaszcza do suchej, wrażliwej cery.
Rozmaryn - wzmacniający, tonizujący i antyseptyczny, wzmaga krążenie i oczyszcza głęboko skórę.
Rumianek - łagodne, łagodzące zioło, które również zmiękcza i wybiela skórę.
Szałwia - oczyszcza, stymuluje ściąganie i zamyka pory.
Żywokost - łagodzące i gojące zioło, przyśpiesza odnowę komórek. Dobry do szorstkiej i zniszczonej skóry.


Zioła do kąpieli leczniczych:

Odprężające: chmiel, jaśmin, kozłek lekarski, lipa, rumianek, więzówka.
Pobudzające: bazylia, bluszcz, eukaliptus, fenkuł, lawenda, liść laurowy, melisa, mięta, rozmaryn, sosna, szałwia, tymianek, wrotycz pospolity.
Gojące: krwawnik pospolity, mięta zielona, nagietek, przywrotnik, rojnik, żywokost.
Tonizujące: liść czarnej porzeczki, mniszek lekarski, pokrzywa, stokrotka.

Zioła do parówek:

Oczyszczające: kwiat lipy, pokrzywa.
Pobudzające krążenie: pokrzywa, rozmaryn.
Uśmierzające i oczyszczające: lawenda, melisa, mięta okrągłolistna i zielona, płatki róży, rumianek, trybula, tymianek.
Do tłustej cery: bodziszek cuchnący, łubin (zmiażdżone nasiona), krwawnik, kwiat nagietka, skrzyp, szałwia.
Do cery suchej, wrażliwej: chaber bławatek, fiołek pachnący, ogórecznik, pietruszka, prawoślaz lekarski, szczaw.
Do starzejące się lub ziemistej cery: czarny bez (kwiaty), koniczyna łąkowa (kwiaty i liście), mniszek lekarski, wrotycz (kwiaty i liście).



Zioła do pielęgnacji włosów:

Do włosów suchych: korzeń łopianu, żywokost, kwiat czarnego bzu, prawoślaz lekarski, pietruszka, szałwia, pokrzywa zwyczajna.
Do włosów tłustych: nagietek, skrzyp, sok z cytryny, melisa, lawenda, mięta, rozmaryn, krwawnik pospolity.
Przeciw łupieżowi: łopian, rumianek, czosnek, cebula, pietruszka, rozmaryn, pokrzywa zwyczajna, macierzanka.
Do łagodzenia podrażnienia skóry głowy: kocimiętka, rumianek, żywokost.
Sztywność i połysk dają: nagietek, skrzyp, kwiat lipy, nasturcja,
Do rozjaśniania włosów: rumianek





kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-21, 12:58   #128
maugoszatka
Wtajemniczenie
 
Avatar maugoszatka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 386
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

Moglabys podac linki do stron, z ktorych wzielas przepisy na maseczki i inne?
__________________
HELENKA
&
TOMUŚ


maugoszatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-21, 13:03   #129
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

Cytat:
Napisane przez maugoszatka Pokaż wiadomość
Moglabys podac linki do stron, z ktorych wzielas przepisy na maseczki i inne?
..maseczki to znajoma mi wysłała na kompa, to był jakiś e-book chyba a dlaczego pytasz? jeśli chcesz jakieś, to poszukam może będę miała
o sprawdziłam i widzę (bo to pytanie wydało mi się.. dziwne) że masz też swój wątek konkursowy.. mam nadzieję, że nie chciałaś ich wykorzystać dla siebie.

Edytowane przez kolezankaa
Czas edycji: 2009-02-21 o 13:13
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-21, 13:21   #130
maugoszatka
Wtajemniczenie
 
Avatar maugoszatka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 386
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

Nie -nie chciałam. Po prostu na forum jest taka zasada, że się podaje linki do stron jeżeli to co się napisze nie jest własnym 'tworem'. Tak mi sie przynajmniej wydaje.
__________________
HELENKA
&
TOMUŚ


maugoszatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-21, 13:34   #131
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

Cytat:
Napisane przez maugoszatka Pokaż wiadomość
Nie -nie chciałam. Po prostu na forum jest taka zasada, że się podaje linki do stron jeżeli to co się napisze nie jest własnym 'tworem'. Tak mi sie przynajmniej wydaje.
nie ma rzadkiej takiej zasady, w regulaminie nic takiego nie pisze.

poza tym doskonale o tym wiem, w poście 40 tego wątku umieściłam poradnik dla naszej cery i napisałam z jakiego źródła pochodzi.


kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-21, 13:35   #132
maugoszatka
Wtajemniczenie
 
Avatar maugoszatka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 386
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

ok
__________________
HELENKA
&
TOMUŚ


maugoszatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-21, 13:41   #133
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

Cytat:
Napisane przez maugoszatka Pokaż wiadomość
ok
... brak słów.
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-21, 16:13   #134
zoooko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 22
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

bardzo mi sie podoba twój wątek ciekawy;*
zoooko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-21, 17:10   #135
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

Cytat:
Napisane przez zoooko Pokaż wiadomość
bardzo mi sie podoba twój wątek ciekawy;*
..bardzo dziękuję
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-21, 19:12   #136
agnessss
Rozeznanie
 
Avatar agnessss
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 695
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

mnie też się bardzo podoba..... po prostu dobrze się czyta
__________________

"Ten, kto zwycięża innych, jest silny. Ten, kto zwycięża samego siebie, jest potężny"

13.08-24.08 - Lloret de Mar ^^

I FAZA - 1 / 14

agnessss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-21, 20:03   #137
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

Cytat:
Napisane przez agnessss Pokaż wiadomość
mnie też się bardzo podoba..... po prostu dobrze się czyta
..dziękuje staram się
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 10:57   #138
roxi:*
Wtajemniczenie
 
Avatar roxi:*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 152
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

Ciekawy wątek. Dużo ciekawostek można znaleźć.
roxi:* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 15:39   #139
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

Cytat:
Napisane przez roxi:* Pokaż wiadomość
Ciekawy wątek. Dużo ciekawostek można znaleźć.
..dziękuje

---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------



WODY DO TWARZY I LOTIONY








Wody do twarzy i lotiony czyszczą, odświeżają, ożywiają i stymulują gojenie się skóry. Obok wód do twarzy wytwarzanych do dłuższego użytku, w zwykłej kuchni można znaleźć wiele środków naturalnych i świeżych, z których można wytworzyć wody do twarzy do natychmiastowego zastosowania: sok z marchwi, maślanka, sok ze świeżych ogórków, sok pomidorowy, truskawkowy, świeża słodka śmietanka, pietruszka i herbatka miętowa są idealnymi środkami, by skórę odświeżyć i ożywić. Generalnie produkty mleczne są dobrymi tonikami dla cery suchej, podczas gdy warzywa, jak pomidor, ogórek czy truskawka działają zbawiennie na cerę tłustą i zanieczyszczoną. Na wodę do twarzy nadają się również niektóre z wód zapachowych stosowanych do wyrobu kremów — woda różana, pomarańczowa czy hamamelisowa.

Przy wytwarzaniu wód do twarzy przeznaczonych do dłuższego użytku, jedną z najważniejszych ról odgrywają zioła. Starannie dobierając różne zioła i wytwarzając z nich wodne czy alkoholowe wyciągi, wykorzystujemy ich wszechstronnie dobre działanie przy pielęgnacji cery. Jeśli nie można znaleźć ulubionych ziół w aptece czy sklepie zielarskim, nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć hodować je samemu, przetwarzając potem świeże czy suszone. Zioła dobroczynnie działające na skórę można również stosować do przyprawiania potraw — w ten sposób ich zewnętrzne działanie uzupełnione zostanie wewnętrznym.

Woda ogórkowa
Składniki:
40 g soku z ogórków
40 g wody hamamelisowej
20 g wody różanej

Wyrób: Zestrugujemy na cieniutkie plasterki świeżo umyty, nie pryskany ogórek i mniej więcej po godzinie odsączamy zebrany w międzyczasie sok. Szybciej i prościej uzyskamy sok z ogórka, korzystając z sokowirówki. Uzyskany tą czy inną drogą sok filtrujemy przez lnianą chusteczkę o drobnym splocie. Po przefiltrowaniu mieszamy go z wodą różaną i hamamelisową, po czym zlewamy do szklanej butelki.


Działanie: Ogórek jest starym domowym sposobem pielęgnacji i uszlachetniania skóry. Dobroczynne działanie soku ogórkowego polega głównie na jego wysokiej zawartości siarki, witamin A i C, cząsteczek śluzowych i enzymów. Proponowana tu recepta przeznaczona jest do szybkiego zużycia, płyn mimo prostego przygotowania jest bardzo skuteczną wodą upiększającą. Działa przeciwzapalnie, lekko ściąga, odświeża i wygładza skórę.



Angielska woda miodowa
Składniki:
3 g miodu pszczelego (1/2 łyżeczki)
50 g wody różanej
50 g wody pomarańczowej
25 g alkoholu 70-procentowego
3 krople olejku z melisy

Wyrób: Mieszamy razem wodę różaną z wodą pomarańczową i alkoholem, mieszaninę lekko podgrzewamy i rozpuszczamy w niej miód. Po rozpuszczeniu miodu perfumujemy olejkiem melisowym.


Działanie:
Ta łagodna, aromatyczna woda do twarzy jest szczególnie przydatna do ożywiania cery delikatnej i lekko zmęczonej. Działa znakomicie stosowana do skóry wysuszonej wiekiem, szczególnie do końcowego przemywania po zabiegach kosmetycznych.


Woda wielokwiatowa
Składniki:
50 g wody różanej
50 g wody pomarańczowej
25 g wody hamamelisowej
10 kropli nalewki benzoesowej

Wyrób: Trzy pierwsze składniki należy dobrze ze sobą wymieszać, po czym starannie mieszając dodać nalewkę benzoesową.


Działanie: Woda wielokwiatowa jest szczególnie łagodną wodą prze*znaczoną do cery wrażliwej i suchej. Odświeża i doskonale nadaje się do końcowego przemywania. Wydziela delikatny kwiatowy zapach.



Lotion ziołowy do cery wrażliwej
Składniki:
2 łyżki stołowe kwiatu rumianku
1 łyżka stołowa kwiatu podbiału
1 łyżka stołowa szałwii
30 g alkoholu 70-procentowego
10 kropli nalewki rumiankowej
100 g wody destylowanej
30 g wody różanej

Wyrób: Wysuszone zioła należy starannie wymieszać w szklanej lub porcelanowej miseczce, następnie oblać je alkoholem i zalać wszystko wodą. Miseczkę nakrywamy folią lub lnianą szmatką i zostawiamy na noc w chłodnym miejscu. Przez ten czas wysuszone rośliny wciągną w ciebie część płynu. Odcedzamy jednocześnie wodny i alkoholowy wyciąg ziołowy, wrzucając wszystko na drobne sito, przy czym zioła należy dokładnie wycisnąć. Uzyskany płyn musi zostać przefiltrowany, gdyż drobne roślinne resztki mogłyby zepsuć lotion. Wyciąg filtrujemy przez papierowy filtr do kawy. Do przefiltrowanego wyciągu ziołowego należy dodać wodę różaną i nalewkę rumiankową, całość przelać do butelki z ciemnego szkła i jeszcze raz mocno wstrząsnąć.


Stosowanie i działanie: W tym delikatnie pachnącym lotionie na pierwszy plan wysuwają się lecznicze i uspokajające cechy składników rumianku. Lotion działa odświeżająco i uspokajająco na suchą i wrażliwą cerę. Tamponik z waty należy zmoczyć w wodzie, wycisnąć go dokładnie i dopiero zwilżyć lotionem. Delikatnie pocierać nim skórę twarzy i szyi. Lotion doskonale nadaje się do końcowego przemywania.



Woda wiosenna do cery zanieczyszczonej
Składniki:
1 garść wysuszonych kwiatów podbiału
100 g wody hamamelisowej
20 g alkoholu 20-procentowego
1 łyżka stołowa octu owocowego

Wyrób: W niedużej miseczce zalewamy wysuszone kwiaty podbiału wodą hamamelisową, alkoholem i octem owocowym, po czym nakrywamy i w chłodnym miejscu pozostawiamy na noc do naciągnięcia. Następnego dnia odcedzamy płyn na drobnym sicie wyciskając przy tym dokładnie zioła, po czym otrzymany płyn filtrujemy przez papierowy filtr do kawy i zlewamy do ciemnej szklanej butelki.


Działanie: To, że ta woda do twarzy szczególnie dobrze działa na cerę o tendencji do przetłuszczania się, jest spowodowane optymalnie dobranymi składnikami. Podbiał działa antyseptycznie i gojąco z uwagi na wysoką zawartość siarki. Zawarte w wodzie hamamelisowej garbniki są dobrodziejstwem dla tłustej, skłonnej do zanieczyszczania się cery. Ocet owocowy dodatkowo korzystnie wpływa na naturalną tłuszczową otoczkę skóry, stabilizując jej odczyn pH. Wyciskamy wacik pod ciepłą wodą, po czym wilżymy go w wodzie wiosennej i przecieramy skórę twarzy i szyi. Przy mocno zanieczyszczonej skórze możemy wacika używać miejscowo jako kompresiku.



Mleczko dziewicze
Składniki:
130 g wody różanej
5 g nalewki benzoesowej
10 kropli nalewki z mirry

Wyrób: Do nalewki benzoesowej w szklanej lub porcelanowej miseczce dolewamy wodę różaną pomału mieszając drewnianą łyżeczką. Potem, ciągle mieszając, dolewamy nalewkę z mirry. Całość filtrujemy przez papierowy filtr do kawy i zlewamy do szklanej butelki.


Działanie: Powstanie miło pachnący, mleczny lotion, działający przeciw-zapalnie i dezynfekująco. Z powodu tych właściwości nadaje się świetnie do cery młodej, skłonnej do zapaleń. Ponieważ lotion ma również dobre własności czyszczące, można go używać do końcowego przemywania cery tłustej. Zmiękcza skórę, zwężając jednocześnie rozszerzone pory.

Edytowane przez kolezankaa
Czas edycji: 2009-02-22 o 15:45
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-22, 15:44   #140
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

cd.

Lotion kamforowy
Składniki:
100 g wody hamamelisowej
20 g alkoholu 70-procentowego
2 g kwasu mlekowego
1,5 g kamfory (kilka ziarenek) 2 krople olejku lawendowego

Wyrób: Rozpuścić kamforę i olejek lawendowy w alkoholu, dodać kwas mlekowy do wody hamamelisowej. Zlać oba płyny do jednej butelki i mocno wstrząsnąć.


Działanie: Lotion pomyślany jest szczególnie do pielęgnacji cery nieczys*tej, skłonnej do zaogniających się wyprysków. Kamfora wzmaga ukrwienie i działa przeciwzapalnie. Rozpuszczanie i usuwanie tłustych i zrogowaciałych wyprysków i złuszczeń jest dodatkowo stymulowane przez łagodne jednocześnie działanie kwasu mlekowego i alkoholu. Woda hamamelisowa uzupełnia całość dzięki swemu ściągającemu działaniu.



Lotion ziołowy do cery trądzikowej
Składniki:
1 łyżka stołowa przetacznika
1 łyżka stołowa kwiatu podbiału
1 łyżka stołowa kwiatu rumianku
1 łyżeczka do kawy
30 g alkoholu 70-procentowego (25 g + 5 g)
100 g wody destylowanej
1 g kamfory
5 kropli kwasu mlekowego
30 g wody hamamelisowej

Wyrób: Cztery pierwsze składniki — suszone zioła — mieszamy razem w szklanej lub porcelanowej miseczce. Zalewamy 25 g alkoholu, uzupeł*niając wodą destylowaną, aż wszystko będzie pokryte. Miseczkę nakryć lnianą ściereczką lub folią aluminiową, by zawartość chronić przed zanieczyszczeniem, i odstawić na noc do naciągnięcia, najlepiej w chłodne miejsce. Następnego dnia odcedzamy wodno-alkoholowy wyciąg — najpierw na drobnym sitku wyciskamy dobrze zioła, a uzyskany płyn przepuszczamy przez filtr do kawy (papierowy). Filtrowanie jest bardzo istotne, gdyż pozostałości ziołowe w płynie mogłyby bardzo szybko doprowadzić do zepsucia się lotionu. Po przefiltrowaniu rozpuszczamy ziarenka kamfory w pozostałych 5 g alkoholu i wkrapiamy do niego kwas mlekowy. Mieszankę dodajemy do ekstraktu ziołowego i na końcu dolewamy wodę hamamelisową. Przelewamy do butelki z ciemnego szkła.


Stosowanie i działanie: Ta ziołowa mieszanka zawiera bardzo szerokie spektrum czynnych składników: garbniki działają ściągająco i antyseptycznie, kwas krzemowy wzmaga ukrwienie tkanek, siarka działa również antyseptycznie i oczyszczająco, stosunkowo wysoka zawartość śluzów działa ochronnie przy skłonnym do zaognień naskórku. Wielostronne lecznicze działanie ziół jest wspomagane działaniem kamfory. Lotion ma ładny, złoto-brązowy kolor i delikatny korzenny zapach.Wacik wyciskamy mocno pod ciepłą wodą, dobrze nasączamy lotionem i delikatnie wycieramy twarz, szyję i dekolt. Jeśli ktoś cierpi na wypryski trądzikowej na ramionach i plecach, winien te łatwo zaogniające się miejsca zmywać tym lotionem codziennie.



Woda ziołowa do cery tłustej
Składniki:
1 łyżka stołowa skrzypu polnego 1 łyżka stołowa kwiatu podbiału 1 łyżka stołowa kwiatu rumianku 1 łyżka stołowa rozmarynu 1 łyżka stołowa liści melisy
35 g alkoholu 70-procentowego (30 g + 5 g)
100 g wody destylowanej
1 g mentolu
40 g wody różanej

Wyrób: Wysuszone zioła mieszamy starannie w szklanej lub porcelanowej miseczce. Zalewamy 30 g alkoholu, dolewając wody destylowanej. Miseczkę nakrywamy folią aluminiową lub ściereczką lnianą i odstawiamy na noc do naciągnięcia. Wodno-alkoholowy wywar odlewamy na drobnym sicie, dobrze wyciskając zioła. Uzyskany płyn filtrujemy przez papierowy filtr do kawy. W pozostałych 5 g alkoholu rozpuszczamy mentol i mieszając dolewamy wywaru. Dodaje wodę różaną i po wymieszaniu przelewamy do butelki z ciemnego szkła.


Stosowanie i działanie: Ta złotobrązowa woda ziołowa bardzo ładnie pachnie, odświeżająco i ożywczo. Działa na skórę oczyszczająco i odżywczo. Dobrze dobrana mieszanka leczniczych ziół przy regularnym stosowaniu dopomaga do uzyskania znacznej poprawy obrazu skóry przy cerze tłustej i trądzikowej.

Wacik należy mocno wycisnąć pod ciepłą wodą, nasączyć wodą ziołową i przecierać delikatnie twarz i szyję. Woda ta doskonale nadaje się do przemywania końcowego.


Woda ziołowa przeciw powiększonym porom
Składniki:
1 łyżka stołowa listków melisy
1 łyżka stołowa szałwii
1 łyżeczka do kawy kory wierzbowej
1 łyżeczka do kawy kłącza pięciornika (tormentillae)
20 g alkoholu 70-procentowego
100 g wody destylowanej
1 mała szczypta ałunu
40 g wody hamamelisowej

Wyrób: Pierwsze cztery suszone składniki należy dokładnie wymieszać w szklanej lub porcelanowej miseczce. Zalać alkoholem i wodą destylowaną, miseczkę nakryć folią lub lnianą ściereczką i odstawić na noc w chłodne miejsce celem naciągnięcia. Następnego dnia odcedzamy wodno-alkoholowy wyciąg mocno wyciskając zioła. Odcedzamy czerwonozłoty płyn, filtrujemy przez papierowy filtr do kawy. Podgrzewamy lekko wodę hamamelisową i rozpuszczamy w niej ałun. Zlewamy oba płyny razem i mocno wstrząsamy. Przechowujemy w butelce z ciemnego szkła.


Stosowanie i działanie: Woda ta w dużej ilości zawiera czynniki ściągające, szczególnie istotne przy pielęgnacji cery tłustej, z powiększonymi porami. Niezwykle ważna jest w tym rola ałunu. Czerwono-złoto połyskująca woda wydziela bardzo odświeżający, balsamiczny zapach.

Dobrze zmoczony kłębuszek waty nasączamy wodą ziołową i delikatnie wycieramy nim skórę twarzy i szyi. Przy regularnym stosowaniu można zaobserwować, że obraz skóry wydatnie się poprawi, pory stają się mniejsze, czyste i świeże.

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

..i ostatnia część wysyłam po kawałku po pisało, że za dużo tekstu.


Woda węgierska
Składniki:
50 g rozmarynu
1/2 cytryny
1/2 pomarańczy
1 łyżka stołowa mięty
100 g wody destylowanej
woda różana (według potrzeby)

Wyrób: Z nie pryskanych połówek pomarańczy i cytryny obieramy tylko najskrajniejszą, cieniutką warstwę skórki. Siekamy ją na drobne kawałeczki i wkładamy do szklanej lub porcelanowej miseczki razem z suszoną miętą i rozmarynem. Mieszankę zalewamy alkoholem i dopełniamy wodą destylowaną. Miseczkę nakrywamy folią lub lnianą szmatką, by nie dopuścić do zanieczyszczenia. Odstawiamy na noc w chłodne miejsce do naciągnięcia.

Następnego dnia na drobnym sicie odsączamy ziołowy wywar, pamiętając o dokładnym odciśnięciu ziołowych pozostałości. Uzyskany złotobrązowy płyn filtrujemy przez papierowy filtr do kawy. Zgodnie z tym przepisem otrzymamy około 100 g wody węgierskiej — po przefiltrowaniu. Ponieważ wyciąg ten jest dosyć skoncentrowany, można go dowolnie rozcieńczać, najlepiej i najskuteczniej — wodą różaną.

Stosowanie i działanie: Ta złotobrązowa, aromatycznie pachnąca rozmarynem woda zawdzięcza swą nazwę pewnej węgierskiej królowej, która przy jej pomocy do późnej starości zachowała młodzieńczy wygląd. Woda ta szczególnie nadaje się do cery tłustej, działa wygładzająco, tonizująco i mobilizuje ukrwienie skóry.

Lekko wilgotny wacik należy nasączyć wodą węgierską i wycierać nim delikatnie twarz i szyję. Woda węgierska jest doskonała do odświeżania końcowego, gdyż po czyszczeniu skóry regeneruje kwasowy płaszcz ochronny skóry, pomagając jednocześnie w delikatnym, ale skutecznym oczyszczaniu porów.


Lotion cytrynowy
Składniki:
70 g przefiltrowanego soku cytrynowego
1 g kwasu mlekowego 70 g wody pietruszkowej
30 g alkoholu 70-procentowego
Wyrób: W podanej ilości — 70 g — wody destylowanej moczymy przez noc pęczek pietruszki (zielonej). Następnego dnia wodę należy przefiltrować, rozpuścić w niej kwas mlekowy oraz dodać przefiltrowany sok cytrynowy i alkohol.

Działanie: Lotion ten bardzo delikatnie rozjaśnia karnację, zwęża w pewnym stopniu pory, oczyszczając skórę. Nadaje się szczególnie do pielęgnacji skóry tłustej, skłonnej do łuszczenia się.




Tonik pomarańczowy
Składniki:
2-3 nie pryskane pomarańcze
1 duża filiżanka czystego octu owocowego
woda destylowana

Wyrób: Obrać cieniutko pomarańcze, zważając by przy skórce nie pozostały resztki białej włoskowatej warstwy wewnętrznej. Obraną skórkę pokroić na niewielkie kawałki i włożyć do dobrze zamykającego się słoika. Skórkę zalać octem owocowym, tak by pokrył ją całkowicie. Tę mieszankę należy teraz odstawić w ciepłe miejsce, ewentualnie w nasłonecznione, na okres dwu tygodni. Słoik winien być szczelnie zamknięty, tak by ocet nie odparował odsłaniając skórki. Po dwu tygodniach płyn filtrujemy przez papierowy filtr, najlepiej od razu do butelki, w której będziemy go przechowywać. Wyciąg ten jest mocno skoncentrowany, wolno go używać jedynie w stanie rozcieńczonym, w proporcji jeden do jednego z wodą destylowaną. Dla producentek lubiących eksperymenty podaję kilka wariantów: tonik pomarańczowy można również rozcieńczać wodą pomarańczową, co nada mu piękny zapach. Jeśli chcemy, by miał jeszcze intensywniejszy zapach, możemy rozpuścić kilka kropel olejku z obierek jabłkowych w odrobinie alkoholu i dodać do toniku.


Stosowanie i działanie: Tonik pomarańczowy jest środkiem stymulującym dla cery wiotkiej i cery o powiększonych porach. Olejek zawarty w skórce pomarańczowej działa ściągająco i oczyszczająco, podczas gdy ogólnie kwaśny odczyn pH całości pomaga skórze w odzyskaniu własnego kwasowego płaszcza ochronnego po procesie oczyszczania.

Wacik należy dobrze wycisnąć pod letnią wodą, nasączyć tonikiem i delikatnie omywać twarz i szyję.




Edytowane przez kolezankaa
Czas edycji: 2009-02-22 o 15:45
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 18:35   #141
Slodka_Marzycielka
Zakorzenienie
 
Avatar Slodka_Marzycielka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: tam gdzie nie ma jutra...
Wiadomości: 3 071
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

Bo ja mam pytanie co do włosów..zaczęłam je farbować tzn pasemka mam rozjaśniaczem.. no i teraz sie takie słuche czy znasz może jakieś odżywki albo maseczki które by przywróciły im blask? A do tego coś na rozdwajanie końcówek zapobiegawczego i taka jak już trochę są :/ Widziałam wcześniej ze się na tym znasz może znajdzie się coś dla mnie
__________________
Najpiękniejszym prezentem, jaki mozemy dostać, jest człowiek, który jest.
Który daje obecność.
Który odbiera telefony.
Który dotrzymuje słowa.
Każda miłość zaczyna się od obecności i do obecności się sprowadza.
Slodka_Marzycielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 18:46   #142
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

Cytat:
Napisane przez Slodka_Marzycielka Pokaż wiadomość
Bo ja mam pytanie co do włosów..zaczęłam je farbować tzn pasemka mam rozjaśniaczem.. no i teraz sie takie słuche czy znasz może jakieś odżywki albo maseczki które by przywróciły im blask? A do tego coś na rozdwajanie końcówek zapobiegawczego i taka jak już trochę są :/ Widziałam wcześniej ze się na tym znasz może znajdzie się coś dla mnie
..w poście 74 - są maseczki na suche włosy a w 79 - maseczki na końcówki plus pielęgnacja itd
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 18:53   #143
Slodka_Marzycielka
Zakorzenienie
 
Avatar Slodka_Marzycielka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: tam gdzie nie ma jutra...
Wiadomości: 3 071
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

Dziękuje Boskaś jesteś xD
__________________
Najpiękniejszym prezentem, jaki mozemy dostać, jest człowiek, który jest.
Który daje obecność.
Który odbiera telefony.
Który dotrzymuje słowa.
Każda miłość zaczyna się od obecności i do obecności się sprowadza.

Edytowane przez Slodka_Marzycielka
Czas edycji: 2009-02-22 o 18:54
Slodka_Marzycielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 18:59   #144
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

Cytat:
Napisane przez Slodka_Marzycielka Pokaż wiadomość
Dziękuje Boskaś jesteś xD
..a przestań służę uprzejmie
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 19:30   #145
adorably
Rozeznanie
 
Avatar adorably
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 545
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

wow ile przepisów :O super!
__________________

adorably jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 12:14   #146
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

Cytat:
Napisane przez adorably Pokaż wiadomość
wow ile przepisów :O super!
..dzięki
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 14:20   #147
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

..ostatnio idąc obok stoiska Inglota od razu postanowiłam wejść i coś kupić
otóż ofiarą padły bibułki matujące
dla mojej cery (mieszanej)
jestem z nich zadowolona bardzo dobrze spełniają swoją funkcję: wchłaniają nadmiar sebum przy czym nie rozmazują makijażu, po ich użyciu cera się nie błyszczy, ani nie musimy przypudrować twarzy ładne i zgrabne opakowanie




-> Bibułki matujące, Inglot




KWC!!!



ale na rynku kosmetycznym, mamy również inne



-> Bibułki matujące, Avon





KWC!!!




-> Bibułki matujące Clean & Clear, Johnson & Johnson






KWC!!!




-> Bibułki matujące No more, Bielenda





KWC!!!




-> Bibułki matujące Mat-B, Dermika






KWC!!!



-> Bibułki matujące Anti-Shine Blotting Sheets, Bourjois





KWC!!!




-> Bibułki matujące Oil Control Paper, Artdeco





KWC!!!



-> Bibułki matujące Oil Control Paper, Essence



KWC!!!




-> Bibułki matujące Pureness, Shiseido




KWC!!!



-> Bibułki matujące Papier Matifiant, Chanel


Edytowane przez kolezankaa
Czas edycji: 2009-02-23 o 14:26
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 15:56   #148
miamore999
Zakorzenienie
 
Avatar miamore999
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 4 121
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

ciekawy wątek będę częściej zaglądać
__________________
Ola
12.03.2011
miamore999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 16:47   #149
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

Cytat:
Napisane przez miamore999 Pokaż wiadomość
ciekawy wątek będę częściej zaglądać
..dziękuję i zapraszam

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Zachęcam do obejrzenia poniższych dwóch filmików



Jak zrobić krem do twarzy?


http://www.youtube.com/watch?v=fMG7s2U47-g


Na wiosnę - złuszczanie i oczyszczanie!

http://www.porady.tv/video/355/Na-wi...i-oczyszczanie




kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 13:50   #150
Monii07
Wtajemniczenie
 
Avatar Monii07
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 250
GG do Monii07
Dot.: "zostań ambasadorką Garnier Czysta Skóra" kolezankaa

Ja mam pytanko.
Kojarzysz może takie kosmetyki z Avonu "clearskin"?
Są w najnowszym katalogu po przecenie i tak mnie kusi żeby kupic
ale nie wiem czy naprawdę działają ..
Wiesz coś może ? Cokolwiek?
__________________

if that is tragic… then give me tragedy.
Monii07 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Zostań ambasadorką Garnier


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:16.