Mamusie wrześniowe 2017 - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-11, 10:34   #2011
ostatni_dzien_lata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 230
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Cytat:
Napisane przez poli230 Pokaż wiadomość
Mniej więcej Masz wyliczone średnie wynagrodzenie z 12 miesięcy, po odjęciu zusu, zdrowotnego i podatku. (A multisportu i dodatkowego ubezpieczenia bym z tej podstawy nie odejmowala, bo to dodatkowe koszty juz odejmowane od placy netto chyba) Wychodzi jakas kwota x, która jest dzielona bodajze na 30 i wychodzi dzienna stawka. I co miesiąc mnożona jest przez liczbę dni kalendarzowych w miesiącu. Dlatego też ważne jest, aby byla ciągłość L4, a nie jak jedno kończy się e piątek, to nowe zaczyna w poniedziałek. Ale to tak tylko na moje rozumowanie, kadrową nie jestem jeśli coś plącze to poprawcie.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie tak, wyjaśnione prostym językiem. Z drobną różnicą na początku, bo od średniej z 12 miesięcy odejmuje sie tylko składki społeczne(emerytalna, rentowa i chorobowa) czyli 13,71% bo zdrowotna i podatek są odliczane później. Reszta się zgadza i bardzo słusznie zauważyłaś że ważna jest ciągłość zwolnienia wiec sobie tego dziewczyny pulnujcie dla własnej korzyści.
ostatni_dzien_lata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 10:38   #2012
poli230
Zadomowienie
 
Avatar poli230
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 380
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

O to coś tam w głowie mi zostało ze studiów
A co do szumisiów, to mi podobają się te

1489228711645.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
poli230 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 11:10   #2013
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

meble kupione, kolejne 8 miesięcy będziemy się bujac z ratami, no ale
sukienka kupiona, brawo JA

agnieszka kak - trzymam kciuki oby było dobrze
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 11:55   #2014
maluchna30
Zadomowienie
 
Avatar maluchna30
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 915
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Agnieszka jak trzymam kciuki. Na pewno wszystko będzie dobrze. Nic się nie stresuj kochana.

Szmetterling pokaż fryzurę.😉

U mnie nocka przespana. Dzisiaj z brzuchem lepiej. Mąż z bratem skręca szafę i wreszcie będę mogła walczyć z segregacją ciuchów.😉 Kazali leżeć i odpoczywać , ale weź tu leż jak się ma ADHD.
__________________
OLA 04.02.2013 r. 2500 g, 48 cm
HANIA 19.08.2017 r. 2800 g, 51 cm
maluchna30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 12:21   #2015
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Dziękuję wszystkim za tak miłe powitanie!!!

Cytat:
Napisane przez NaamaH6669 Pokaż wiadomość
Witaj! Ja tez mam OM 16 grudnia i termin na 22.09
My z młodym dziś się wynudzilismy. Trochę mam dość siedzenia w domu, ale do pracy już nie wrócę. Brak mi pomysłów na kreatywna zabawę ze Stasiem...
Sprawdź bloga "moje dzieci kreatywnie" - skarbnica pomysłów na kreatywne zabawy

Cytat:
Napisane przez ania_mala Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, cześć Madzieeek-koleżanko po fachu. Ja aktualnie w stanie spoczynku, bo na macierzyńskim.Odchowam trochę najmłodsze i bede szukać nowej pracy, bo obecne przedszkole mi podziękowalojaka grupę wiekową prowadzilas?tez 25dzieci na 1 panią?ja poszłam na zwolnienie w 5 miesiącu, jak zaczęły mnie meczyc jelitowki i coraz większy brzuch
Przedszkole państwowe więc tak - jedna nauczycielka, 25 dzieci...
Prowadziłam aktualnie grupę 5-latków, już trzeci rok tą samą grupę, więc trochę mi żal, że nie doprowadzę ich do końca tego roku. Ale z drugiej strony trochę mi ulżyło, bo w tym roku coś dziwnego wydarzyło się z moimi dziećmi. Przez dwa lata byli super grupą, świetnie się pracowało, a teraz jako 5-latki stali się grupą niezwykle ciężką, mocno absorbującą...no coś dziwnego się wydarzyło Sprawy nie ułatwia moja zmienniczka, która...delikatnie mówiąc...ma wywalone na pracę Pozwala dzieciom na wszystko, a sala po jej zmianie wygląda jak pobojowisko. Uznałam, że to już nie na moje nerwy
Mam jeszcze lekki dylemat w związku z tym, że jestem w połowie stażu na dyplomowanego, no i jeśli zostanę na zwolnieniu, a potem pójdę na rok macierzyńskiego, to niestety mi przepadnie to, co zrobiłam. A skończyłam m.in. studia podyplomowe. No i sama nie wiem za bardzo co robić...

Cytat:
Napisane przez maluchna30 Pokaż wiadomość
[/COLOR]Madzieeek, Ania mala ja też nauczycielka, ale 4-6! 😉
Zbiera się niezłe grono pedagogiczne

Cytat:
Napisane przez rudaska Pokaż wiadomość
Hej Madzieeek, mam ten sam termin i też chcę wagę Innej opcji nie biorę pod uwagę
Sama jestem wagą, dlatego tak bym chciała...

Cytat:
Napisane przez Alexia9119 Pokaż wiadomość
Heej Madzieeek- ja też mam termin na 22 września, dużo nas tutaj z tym dniem Nie przejmuj się brakiem objawów- u mnie występowała jedynie senność (która już zresztą minęła) i mdłości (miałam je może 3 dni... ) Ciesz się tym stanem bez dolegliwości, bo z tego co piszesz masz multum innych wrażeń
Oj to prawda, wrażeń mi nie brakuje

Cytat:
Napisane przez BLOND_PRINCESSKA Pokaż wiadomość
Madzieeek Witam nową mamusię ale miałaś przygody
jakie tsh Ci wyszło? Ja miałam 10,11 i w ciągu niecałego 1,5 miesiąca brania euthyroxu spadło do 1,39
Ja miałam 5,200, dostałam euthyrox 75 i po dwóch tygodniach właściwie spadło do 1,0. Póki co mam utrzymaną dawkę, niedługo będę powtarzać badania, zobaczymy, co tam się pokaże tym razem...

Powiedzcie, jakie książki czytacie/przeczytałyście?
Moja pani doktor zabroniła czytać internety Chyba najwyższa pora sięgnąć po jakąś fachową literaturę...bo póki co przeczytałam tylko "Ciężarówką przez 9 miesięcy" Muszę też chyba wrócić do książek Pawła Zawitkowskiego - czytałam jego poradniki i oglądałam filmiki jak opiekowałam się jednym niemowlakiem (poza przedszkolem mam spore doświadczenie jako niania, a mój najmłodszy podopieczny miał 4 tygodnie! Nie jestem więc taka całkiem zielona, ale wiadomo, że ze swoim dzieckiem to jeszcze inaczej ) i byłam zachwycona. Zresztą wybieram się na bezpłatne warsztaty "Mama wie", podczas których Zawitkowski ma być ekspertem. Sprawdźcie sobie, jeśli jesteście zainteresowane, czy macie gdzieś w pobliżu warsztaty

Życzę Wam fajnej i beztroskiej soboty, udanych imprez i spotkań z rodziną i znajomymi
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 13:26   #2016
MartaSz86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 103
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Ostatni dzień lata- odpowiesz na moje pytanie z poprzedniej strony?
MartaSz86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 14:36   #2017
ostatni_dzien_lata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 230
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Cytat:
Napisane przez MartaSz86 Pokaż wiadomość
Ostatni dzień lata- mam takie pytanie jeszcze odnośnie L4. Mam umowę na 1/2 etatu z najniższą krajową, od stycznia niby 1000 zł.

Od 11 stycznia jestem na L4. 10 lutego dostałam wypłatę za styczeń i była w miarę ok, w tym było 21 dni zwolnienia płacone przez pracodawcę. Z tego co wiem to pracodawca płaci za pierwsze 33 dni jeśli nie zatrudnia więcej niż 20 osób. Czyli mojej szefowej zostało do zapłacenia za 12 dni lutego. Dzisiaj 10.03 a ja nie dostalam pieniędzy. Miałam jednak opóźnienie w dostarczeniu zwolnienia bo wysyłam je pocztą do Krakowa i list leżał w Krakowie na poczcie do 1.03. Co mam teraz zrobić?
Już odpowiadam, sorki-uciekł mi gdzieś ten post.
Napisz mi dokładnie na jakie okresy miałaś zwolnienia w lutym to będę wiedziała jak to wygląda.
Rozumiem, że 1 marca pracodawca odebrał zwolnienie z poczty?

Edytowane przez ostatni_dzien_lata
Czas edycji: 2017-03-11 o 14:41
ostatni_dzien_lata jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-11, 14:45   #2018
BLOND_PRINCESSKA
Magda ;)
 
Avatar BLOND_PRINCESSKA
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 211
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Chwale się 😃1489243594250.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BLOND_PRINCESSKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 14:50   #2019
BLOND_PRINCESSKA
Magda ;)
 
Avatar BLOND_PRINCESSKA
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 211
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Poli230 dziękuję za wyjaśnienie, już wszystko jasne
Podoba mi się te sam szumiś co Tobie

Madzieeek najważniejsze, że tsh zbite
Co do książek to ja mam Ciężarówkę, a teraz W oczekiwaniu na dziecko, podobno bardzo dużo przydatnych informacji, ale jeszcze nie zaczęłam czytać
BLOND_PRINCESSKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 15:19   #2020
MartaSz86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 103
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Ostatni dzień lata- pierwsze L4 miałam 11.01 do 24.01. Drugie 25.01 do 7.02. Trzecie 8.02 do 21.02 (to L4 leżało na poczcie w Krakowie do 1.03) . I czwarte 22.02 do 7.03 (to tez było odebrane z poczty 1.03). No i teraz mam kolejne od 8.03 do 21.03.
MartaSz86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 18:36   #2021
ostatni_dzien_lata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 230
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Cytat:
Napisane przez MartaSz86 Pokaż wiadomość
Ostatni dzień lata- pierwsze L4 miałam 11.01 do 24.01. Drugie 25.01 do 7.02. Trzecie 8.02 do 21.02 (to L4 leżało na poczcie w Krakowie do 1.03) . I czwarte 22.02 do 7.03 (to tez było odebrane z poczty 1.03). No i teraz mam kolejne od 8.03 do 21.03.
Zakładam, że w twojej firmie zatrudnionych jest mniej niż 20 osób? Bo nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam.

Na moje oko sytuacja wygląda tak:
w styczniu 21 dni (tak jak podawałaś) to wynagrodzenie chorobowe płacone przez pracodawcę
od 01.02 do 07.02 też wynagrodzenie płacone przez pracodawcę i tu musi wypłacić beż żadnego "ale"
dalej zaczynają się schody: od 08.02 do 12.02 płaci pracodawca a od 13.02 ZUS więc pracodawca to zwolnienie i każde następne musi "niezwłocznie" wysłać razem z odpowiednimi dokumentami do ZUS (nie jest określone w jakich ramach czasowych powinno się to "niezwłocznie " mieścić). Z racji tego, że pracodawca odebrał z poczty zwolnienia dopiero 01.03 to cała procedura się znacznie opóźnia. Ale pracodawca nie ma prawa nie wypłacić Ci pieniędzy za zwolnienie do dnia 12.02 ani w żaden sposób zmniejszyć kwoty bądź też opóźnić wypłaty (czyli w piątek powinnaś dostać pieniądze) gorzej z ZUS-em. Zakładam, że zanim pracodawca wypełni odpowiednie dokumenty i wyśle je razem ze zwolnieniem do ZUS to upłynie kilka dni (być może nawet jeszcze tego nie zrobili jak to bywa czasem w małych firmach, które nie przejmują się pracownikami). ZUS od momentu wpływu dokumentów ma aż 30 dni na wypłatę zasiłku a z racji tego, że zwolnienia wpłynęły do pracodawcy z opóźnieniem to ZUS może ewentualnie za okres od 8 dnia (czyli od 16.02 do 21.02) obniżyć kwotę zasiłku o 25% za każdy dzień, czyli realnie możesz dostać za te 5 dni zamiast 100% to 75% zasiłku. Jeśli wysyłałaś zwolnienia listem poleconym i masz potwierdzenie nadania to możesz w takiej sytuacji domagać się od ZUS-u wyrównania do 100%, ale to sytuacja na przyszłość.
Co do tego, że nie dostałaś pieniędzy - może zdarzyły się jakieś opóźnienia w płatnościach w firmie np. zrobili przelew dopiero w piątek po południu i nie zdążył wpłynąć na konto? Najlepiej zadzwoń w poniedziałek i zapytaj co z pieniędzmi ale tak jak pisałam nie mają prawa nie zapłacić Ci za te 12 dni lutego więc nie daj sobie wmówić, że masz czekać albo że mogą coś obciąć w kwocie! Na pieniądze z ZUS-u może przyjść Ci trochę poczekać.
Mam nadzieję, że nie zagmatwałam za bardzo w razie pytań pisz
ostatni_dzien_lata jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-11, 18:56   #2022
MartaSz86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 103
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Ostatni dzień lata- dziękuję za taką szczegółową odpowiedź. Czyli jest dokładnie tak jak myślałam.... oczywiście mam wszystkie potwierdzenia wysłania dokumentów i spodziewam się ze z zusem może nie być tak różowo bo moja szefowa jest zła ze poszłam na L4 i mści się za to. Tak naprawdę miałam 1/2 etatu tylko na umowie a pracowałam średnio po 120 godzin miesięcznie i miałam stawkę godzinowa placona "pod stolem". Oczywiście za 10 dni stycznia które przepracowałam zgodnie z grafikiem nie dostalam pieniędzy.... dostałam zapłacone jak w umowie jest zapisane...

Poczekam do poniedziałku czy wpłyną pieniądze a później będę działać bo tak nie może być..

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
MartaSz86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 19:16   #2023
ostatni_dzien_lata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 230
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

MartaSz86 cieszę się że mogłam pomóc Ale powiem Ci że nie rozumiem takich pracodawców. Dla mnie to jest jawne sk.....yństwo żeby nie wypłacać pracownikowi jego ciężko zarobionych pieniędzy! A mszczenie się na pracownicy za to że zaszła w ciążę to już poza jakimkolwiek komentarzem. O ile jestem w stanie po ciężkim procesie myślowym przyjąć do wiadomości płacenie części pensji pod stołem bo koszty zatrudnienia pracownika są w Polsce bardzo wysokie (nawet mój osobisty mąż jest w ten sposób zatrudniony) to już dawanie połowy etatu na najniższą krajową kiedy w rzeczywistości pracuje się jak na całym etacie jest niesamowicie niesprawiedliwe! Dopóki się pracuję i jest ta pensja pod stołem to jest ok ale nieprzyjemne robi się w przypadku choroby bo wtedy dostaje się gorsze.
ostatni_dzien_lata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-12, 08:17   #2024
_Schmetterling
Zakorzenienie
 
Avatar _Schmetterling
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12 112
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Cytat:
Napisane przez maluchna30 Pokaż wiadomość
Szmetterling pokaż fryzurę.😉
Już za późno a nie mam zdjęć
Ale bardzo byłam zadowolona, kok i grzywkę którą zapuszczam mi dała na bok.
Cytat:
Napisane przez BLOND_PRINCESSKA Pokaż wiadomość
Chwale się 😃Załącznik 6963176

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo ładne, ile to mm?
_Schmetterling jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-12, 09:08   #2025
BLOND_PRINCESSKA
Magda ;)
 
Avatar BLOND_PRINCESSKA
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 211
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Cytat:
Napisane przez _Schmetterling Pokaż wiadomość
Już za późno a nie mam zdjęć
Ale bardzo byłam zadowolona, kok i grzywkę którą zapuszczam mi dała na bok.

Bardzo ładne, ile to mm?
Dziękuję, 5 mm 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BLOND_PRINCESSKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-12, 09:13   #2026
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Blond princeska - to już nie cały tydzień?

Impreza niespodzianka dla mamy się udała, prawie się popłakała, oczy jej się szkliły i nic nie mogła powiedzieć tato był bardzo zadowolony, fajnie po tylu latach bycia razem widzieć jak mu sprawia przyjemność sprawienie jej przyjemności, jak na wejściu dał jej bukiet kwiatów to nie wiem kto był bardziej wzruszony mama była w szoku że tyle osób przyszło.

edit: chwalę się- zdjęcia w sukience to brzuszek, jestem jakoś w 16t, musiałabym policzyć ile dokładnie, a drugie zdjęcie to obijanie się w niedziele z psinką
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20170312_103401.jpg (51,5 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20170312_103328.jpg (86,2 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20170312_103303.jpg (79,1 KB, 75 załadowań)
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤

Edytowane przez marttb
Czas edycji: 2017-03-12 o 09:36
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-12, 10:04   #2027
maluchna30
Zadomowienie
 
Avatar maluchna30
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 915
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Witajcie w niedzielę!

BLOND PRINCESKA obrączki bardzo gustowne i z klasą. Piękne!

Marttb jakie ty masz nogi! Cieszę się, że impreza się udała.

Muszę wam powiedzieć, że pospałam dzisiaj. Moje dziecko też dopiero wstało, a mężulek jeszcze kima. Pogoda do bani. Zimno i ponuro. Zero planów na dzisiejszy dzień. Obiad mam z wczoraj, więc będzie dzisiaj błogie lenistwo. Tylko do kościoła idę, a potem to nudy będą. Nie lubię niedzieli. Zawsze mi się kojarzy, że jutro trzeba iść do pracy. Całe szczęście ja już na L4. A jutro wielkie mycie skręconej wreszcie szafy i segregacja łachmanów. Miłej niedzieli kochane. PS wyobraźcie sobie, że dostałam rano sms od NFZ Wrocław, że w czwartek mam wizytę u endokrynologa. Ot, tak mi przypomnieć postanowili.

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

__________________
OLA 04.02.2013 r. 2500 g, 48 cm
HANIA 19.08.2017 r. 2800 g, 51 cm

Edytowane przez maluchna30
Czas edycji: 2017-03-12 o 11:10
maluchna30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-12, 15:51   #2028
BLOND_PRINCESSKA
Magda ;)
 
Avatar BLOND_PRINCESSKA
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 211
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
Blond princeska - to już nie cały tydzień?

Impreza niespodzianka dla mamy się udała, prawie się popłakała, oczy jej się szkliły i nic nie mogła powiedzieć tato był bardzo zadowolony, fajnie po tylu latach bycia razem widzieć jak mu sprawia przyjemność sprawienie jej przyjemności, jak na wejściu dał jej bukiet kwiatów to nie wiem kto był bardziej wzruszony mama była w szoku że tyle osób przyszło.

edit: chwalę się- zdjęcia w sukience to brzuszek, jestem jakoś w 16t, musiałabym policzyć ile dokładnie, a drugie zdjęcie to obijanie się w niedziele z psinką
Tak, to już w przyszłą sobotę
Super, że niespodzianka się udała!
Tak, jesteśmy w 16tc, u mnie też brzuszek widoczny
Jaką Ty masz figurę i pieska bym zamiziała
Cytat:
Napisane przez maluchna30 Pokaż wiadomość
BLOND PRINCESKA obrączki bardzo gustowne i z klasą. Piękne!

Marttb jakie ty masz nogi! Cieszę się, że impreza się udała.

Muszę wam powiedzieć, że pospałam dzisiaj. Moje dziecko też dopiero wstało, a mężulek jeszcze kima. Pogoda do bani. Zimno i ponuro. Zero planów na dzisiejszy dzień. Obiad mam z wczoraj, więc będzie dzisiaj błogie lenistwo. Tylko do kościoła idę, a potem to nudy będą. Nie lubię niedzieli. Zawsze mi się kojarzy, że jutro trzeba iść do pracy. Całe szczęście ja już na L4. A jutro wielkie mycie skręconej wreszcie szafy i segregacja łachmanów. Miłej niedzieli kochane. PS wyobraźcie sobie, że dostałam rano sms od NFZ Wrocław, że w czwartek mam wizytę u endokrynologa. Ot, tak mi przypomnieć postanowili.

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

dziękuję
ooo nfz i smsy, no proszę
ja mam jutro wizytę u endo prywatnie i smsa nie dostałam
A w czwartek w końcu ginekolog
BLOND_PRINCESSKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-12, 16:23   #2029
_Schmetterling
Zakorzenienie
 
Avatar _Schmetterling
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12 112
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
Blond princeska - to już nie cały tydzień?

Impreza niespodzianka dla mamy się udała, prawie się popłakała, oczy jej się szkliły i nic nie mogła powiedzieć tato był bardzo zadowolony, fajnie po tylu latach bycia razem widzieć jak mu sprawia przyjemność sprawienie jej przyjemności, jak na wejściu dał jej bukiet kwiatów to nie wiem kto był bardziej wzruszony mama była w szoku że tyle osób przyszło.

edit: chwalę się- zdjęcia w sukience to brzuszek, jestem jakoś w 16t, musiałabym policzyć ile dokładnie, a drugie zdjęcie to obijanie się w niedziele z psinką
Ojeeej ale jesteś zgrabna, a brzuszek uroczy

Super że impreza się udała
_Schmetterling jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-12, 17:05   #2030
poli230
Zadomowienie
 
Avatar poli230
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 380
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Cytat:
Napisane przez maluchna30 Pokaż wiadomość
Witajcie w niedzielę!

BLOND PRINCESKA obrączki bardzo gustowne i z klasą. Piękne!

Marttb jakie ty masz nogi! Cieszę się, że impreza się udała.

Muszę wam powiedzieć, że pospałam dzisiaj. Moje dziecko też dopiero wstało, a mężulek jeszcze kima. Pogoda do bani. Zimno i ponuro. Zero planów na dzisiejszy dzień. Obiad mam z wczoraj, więc będzie dzisiaj błogie lenistwo. Tylko do kościoła idę, a potem to nudy będą. Nie lubię niedzieli. Zawsze mi się kojarzy, że jutro trzeba iść do pracy. Całe szczęście ja już na L4. A jutro wielkie mycie skręconej wreszcie szafy i segregacja łachmanów. Miłej niedzieli kochane. PS wyobraźcie sobie, że dostałam rano sms od NFZ Wrocław, że w czwartek mam wizytę u endokrynologa. Ot, tak mi przypomnieć postanowili.

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Oho, nfz szaleje ja, odkąd jestem na L4 bardziej polubilam niedzielę. A tak poza tym, to każdy dzień taki sam... W niedzielę chociaż mąż w domu i nie ma tej myśli, że jutro do pracy

Blond princesska, bardzo dobry wybor, klasyka i piękno w każdym calu


Marttb, brzuszek przeslodki <3

A mnie znowu na wieczór dopadają mdłości i jakieś takie ogólne zmecznie materiału...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
poli230 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-12, 17:49   #2031
aniolekKB
Zakorzenienie
 
Avatar aniolekKB
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-na ;-)
Wiadomości: 3 183
GG do aniolekKB
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Witam wszystkie!

Jestem kolejna wrześniową mamuśką. Om. 24. 12, termin 30.09., aktualnie 12 tc. We wtorek usg prenatalne. To moja druga ciąża, mam córcie Martusię, w styczniu skończyła 4 latka.

Póki co mam zamiar pracować do czerwca, czyli do końca semestru. Tak tak, wita się kolejna nauczycielka. Pozdrawiam wszystkie bardzo gorąco.
aniolekKB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-12, 17:59   #2032
_Schmetterling
Zakorzenienie
 
Avatar _Schmetterling
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12 112
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Cytat:
Napisane przez aniolekKB Pokaż wiadomość
Witam wszystkie!

Jestem kolejna wrześniową mamuśką. Om. 24. 12, termin 30.09., aktualnie 12 tc. We wtorek usg prenatalne. To moja druga ciąża, mam córcie Martusię, w styczniu skończyła 4 latka.

Póki co mam zamiar pracować do czerwca, czyli do końca semestru. Tak tak, wita się kolejna nauczycielka. Pozdrawiam wszystkie bardzo gorąco.
Witaj
_Schmetterling jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-12, 18:12   #2033
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Cytat:
Napisane przez aniolekKB Pokaż wiadomość
Witam wszystkie!

Jestem kolejna wrześniową mamuśką. Om. 24. 12, termin 30.09., aktualnie 12 tc. We wtorek usg prenatalne. To moja druga ciąża, mam córcie Martusię, w styczniu skończyła 4 latka.

Póki co mam zamiar pracować do czerwca, czyli do końca semestru. Tak tak, wita się kolejna nauczycielka. Pozdrawiam wszystkie bardzo gorąco.
Normalnie pokój nauczycielski się robi!
Witaj
Ja też mam we wtorek prenatalne, o której masz wizytę?

Marttb brzuszek super! U mnie nic a nic jeszcze nie widać
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-12, 18:26   #2034
_Schmetterling
Zakorzenienie
 
Avatar _Schmetterling
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12 112
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Ale mam cudownego męża, trochę mu wierciłam dziurę w brzuchu ale pojechał... do McD po frytki i nuggetsy
_Schmetterling jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-12, 18:32   #2035
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Mój - co prawda jeszcze nie-mąż - właśnie wrócił z lodami!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168

Edytowane przez madzieeek
Czas edycji: 2017-03-14 o 19:37
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-12, 18:36   #2036
_Schmetterling
Zakorzenienie
 
Avatar _Schmetterling
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12 112
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Cytat:
Napisane przez madzieeek Pokaż wiadomość
Mój - co prawda jeszcze nie-mąż - właśnie wrócił z lodami!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Takie związki mają przyszłość
_Schmetterling jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-12, 18:40   #2037
89Otojestkasia
Rozeznanie
 
Avatar 89Otojestkasia
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 505
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Cześć kochane ☺ mnie niedziela minęła cudownie (prawie zero mdlosci) teraz tylko troszkę jutro o 11 mamy usg to super ważne ( genetyczne?) ciagle zapominam trochę sie stresuje ale mam nadzieje ze wszystko bedzie Ok ☺ tez wklejam zdjęcie mojego brzuszka ☺ 13 tc IMG_1489344037.846686.jpg


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
89Otojestkasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-12, 18:50   #2038
aniolekKB
Zakorzenienie
 
Avatar aniolekKB
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-na ;-)
Wiadomości: 3 183
GG do aniolekKB
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Cytat:
Napisane przez madzieeek Pokaż wiadomość
Normalnie pokój nauczycielski się robi!
Witaj
Ja też mam we wtorek prenatalne, o której masz wizytę?

Marttb brzuszek super! U mnie nic a nic jeszcze nie widać
Ok. 15-16. W zależności która będę w kolejce. Niestety u mojego gina nie rejestrują na godzinę.
Też tak miałam kilka dni temu. Mąż był kilka wieczorów z rzędu po kanapkę na... stacji Orlen. Teraz już sobie sama robię sandwich'e.
aniolekKB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-12, 18:54   #2039
maluchna30
Zadomowienie
 
Avatar maluchna30
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 915
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Aniołek witaj! Nie wiem dlaczego, ale twój awatar już mi się skądś kojarzy. Nie byłaś czasami wśród lutowek 2013? Czego uczysz? Ja nie wróciłam do pracy. Za dużo gryp, jelitówek i atmosfera do bani.

Schmeterling mój wracał z kościoła i hamburgera żonce zakupił. W ogóle to moje odżywianie w ciąży bardzo mnie martwi. Ciągle bym jadła fast food. 😒
__________________
OLA 04.02.2013 r. 2500 g, 48 cm
HANIA 19.08.2017 r. 2800 g, 51 cm
maluchna30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-12, 18:56   #2040
89Otojestkasia
Rozeznanie
 
Avatar 89Otojestkasia
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 505
Dot.: Mamusie wrześniowe 2017

Cytat:
Napisane przez maluchna30 Pokaż wiadomość
Aniołek witaj! Nie wiem dlaczego, ale twój awatar już mi się skądś kojarzy. Nie byłaś czasami wśród lutowek 2013? Czego uczysz? Ja nie wróciłam do pracy. Za dużo gryp, jelitówek i atmosfera do bani.

Schmeterling mój wracał z kościoła i hamburgera żonce zakupił. W ogóle to moje odżywianie w ciąży bardzo mnie martwi. Ciągle bym jadła fast food.

A ja zupki chińskie vifona.....tragedia


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
89Otojestkasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-03 11:04:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.