Cera mieszana - Demakijaż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-31, 13:08   #1
magdat95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10

Cera mieszana - Demakijaż


Cześć, mam 18 lat i posiadam cere mieszaną. Nie maluje sie za bardzo dlatego także nie stosowałam wczesniej kosmetyków do makijażu jedynie czego używałam to woda + mydło. Jednak widze ze to nie był dobry pomysl bo moja cera zawsze wygląda na nie świeżą. Jakich kosmetyków użyć żeby ją odświeżyć i odbudować ??? Myślałam o serii AA bo to delikatne kosmetyki ale juz sama nie wiem. Mam nadzieje że mi ktoś poradzi
magdat95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 13:45   #2
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Cera mieszana - Demakijaż

Używaj delikatnego żelu do mycia twarzy do cery wrazliwej, chyba ze znajdziesz taki do mieszanej który mocni nie odtłuszcza skory. Mydło to rzeczywiscie nie najlepszy wybor Tzn jak masz nieswiezą cerę? WYsuszoną, poszarzałą?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 14:13   #3
PiszacDniem
Wtajemniczenie
 
Avatar PiszacDniem
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 511
Dot.: Cera mieszana - Demakijaż

Cytat:
Napisane przez magdat95 Pokaż wiadomość
Cześć, mam 18 lat i posiadam cere mieszaną. Nie maluje sie za bardzo dlatego także nie stosowałam wczesniej kosmetyków do makijażu jedynie czego używałam to woda + mydło. Jednak widze ze to nie był dobry pomysl bo moja cera zawsze wygląda na nie świeżą. Jakich kosmetyków użyć żeby ją odświeżyć i odbudować ??? Myślałam o serii AA bo to delikatne kosmetyki ale juz sama nie wiem. Mam nadzieje że mi ktoś poradzi
Chyba jest z AA seria do skóry wrażliwej wiec mozesz spróbować
__________________
LOVELINESS | blog

Believe in yourself and live happily !
PiszacDniem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 14:52   #4
emagi
Rozeznanie
 
Avatar emagi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 686
Dot.: Cera mieszana - Demakijaż

Polecam stosowanie toników najlepiej bez alkoholu,ładnie odśweżają cere i przywracają odpowiednie ph np. po wczesniejszym myciu żelem. Krem to też przydatna rzecz. Jeżli masz cerę mieszaną to nie wszystkie kosmetyki dla wrażliców będą dobre ponieważ np kremy mogą być za tłuste i się nie wchłaniać (przerabiałam to na własnej skórze). Nie przynudzając, żel do mycia twarzy dla cery mieszanej nie zależnie jaką firme wybierzesz to podstawa
emagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 16:29   #5
anqul
Raczkowanie
 
Avatar anqul
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 78
Dot.: Cera mieszana - Demakijaż

Ja polecam płyn do demakijażu z Garniera dwufazowy bez alkoholu i żel do mycia twarzy z Ziaji Med dostępny w aptece kosztuje ok. 10 zł są dwie wersje do cery mieszanej, trądzikowej lub do suchej.
__________________
Ćwiczę od 4.04.2013 r.
Walka o zdrowe i piękne włosy od 14.04.2013 r.
Aparat ortodontyczny od 27.06.2013 r.

Wymiana

[eucerin][/eucerin]

Wybrałam pielęgnację włosów z marką Braun
anqul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 16:30   #6
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Cera mieszana - Demakijaż

Cytat:
Napisane przez anqul Pokaż wiadomość
Ja polecam płyn do demakijażu z Garniera dwufazowy bez alkoholu i żel do mycia twarzy z Ziaji Med dostępny w aptece kosztuje ok. 10 zł są dwie wersje do cery mieszanej, trądzikowej lub do suchej.
do tradzikowej uwielbiam
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 12:51   #7
magdat95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: Cera mieszana - Demakijaż

Dzięki za odpowiedzi ale chcialam sie upewnić jeśli chodzi o ten żel z Ziaja https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...el-myjacy.html to jest ten ??? Ile razy go używacie? rano i wieczorem ? Czy gdy rano go użyje moge po nim nałożyć krem bb ?
magdat95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-01, 13:19   #8
emagi
Rozeznanie
 
Avatar emagi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 686
Dot.: Cera mieszana - Demakijaż

Cytat:
Napisane przez magdat95 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi ale chcialam sie upewnić jeśli chodzi o ten żel z Ziaja https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...el-myjacy.html to jest ten ??? Ile razy go używacie? rano i wieczorem ? Czy gdy rano go użyje moge po nim nałożyć krem bb ?
A masz trądzik? Napisałaś że masz cere mieszaną, ale chodzi tylko o tłusta strefę T czy masz też uporczywe wypryski, albo faktycznie trądzik? Niektóre kosmetyki antybakteryjne nadmierne wysuszają cerę. Zwykle żel stosuje się własnie 2 x dziennie
emagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 13:31   #9
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Cera mieszana - Demakijaż

Cytat:
Napisane przez magdat95 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi ale chcialam sie upewnić jeśli chodzi o ten żel z Ziaja https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...el-myjacy.html to jest ten ??? Ile razy go używacie? rano i wieczorem ? Czy gdy rano go użyje moge po nim nałożyć krem bb ?
Tak to ten Możesz i stosuję 2 razy dziennie. Czy bedzie dla Ciebie odpowiedni to nie wiem, bo nie napisałas nic wiecej o swojej cerze.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-11-01 o 13:32
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 12:29   #10
magdat95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: Cera mieszana - Demakijaż

nie mam trądzika czasami tylko wyskakują mi jakieś krostki. Moja cera jest właśnie tłusta w strefie T i w tej okolicy mam zaskórniki i to ich bym chciała się najbardziej pozbyć
magdat95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 12:43   #11
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Cera mieszana - Demakijaż

Cytat:
Napisane przez magdat95 Pokaż wiadomość
nie mam trądzika czasami tylko wyskakują mi jakieś krostki. Moja cera jest właśnie tłusta w strefie T i w tej okolicy mam zaskórniki i to ich bym chciała się najbardziej pozbyć
To możesz spróbować. Na zaskórniki dobre sa kwasy, ja polecam krem acne derm (w aptece za 20zl) Usuwa zaskórniki, hamuje rozwoj krostek Jesli będzie za słaby to silniejsze leki przepisuje dermatolog
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 13:08   #12
emagi
Rozeznanie
 
Avatar emagi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 686
Dot.: Cera mieszana - Demakijaż

Spróbuj też od czasu do czasu jakiegoś peelingu do cery mieszanej
emagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 13:59   #13
marchefkowa
Raczkowanie
 
Avatar marchefkowa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 61
Dot.: Cera mieszana - Demakijaż

ja też mam cerę mieszaną, raczej bez trądziku i u mnie demakijaż i wieczorne oczyszczanie twarzy wygląda tak

1. olej + jakiś delikatny żel do mycia twarzy (teraz mam Alverde i Baleę)
2. samo OCM
3. płyn micelarny + delikatny żel do mycia twarzy

wybieram jedną z tych metod w zależności od poziomu lenia i ilości makijażu rano raz na jakiś czas używam delikatnego peelingu i mojej cerze taka pielęgnacja bardzo pasuje, a że nie są to jakieś bardzo skomplikowane/drogie sposoby myślę, że też mogłabyś coś podobnego wypróbować
__________________
moje polsko-tureckie przygody kosmetyczne

http://www.7hillsofbeauty.com
marchefkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 14:16   #14
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Cera mieszana - Demakijaż

Cytat:
Napisane przez emagi Pokaż wiadomość
Spróbuj też od czasu do czasu jakiegoś peelingu do cery mieszanej
Można, ale przy kwasach jest zbedny czasem
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 10:01   #15
magdat95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: Cera mieszana - Demakijaż

a wystarczy np sam płyn micelarny do demakijażu ?? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-i-twarzy.html taki znalazłam, czy jest on dobry może ktoś używał ?
magdat95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 10:30   #16
emagi
Rozeznanie
 
Avatar emagi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 686
Dot.: Cera mieszana - Demakijaż

Do demakijazu wystarczy, ale jeśli chcesz bardziej zadbać o cere mieszaną to mogą sie przydać i inne kosmetyki Niestety cera mieszana niezależnie czy w strone tłustej, suchej lub innych kombinacji jest upierdliwa i wymaga pięlegnacji
emagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 17:28   #17
magdat95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: Cera mieszana - Demakijaż

To ja już w końcu nie wiem co mam używać czy ten płyn micelarny czy ten tonik z ziaja med za dużo tych kosmetyków narobili a może jakieś domowe sposoby ?? Nie chce też za dużo używać tych kosmetyków bo boje się że mogą podrażnić skóre i narobie sobie kłopotu, z drugiej strony chodzi mi żeby pomóc mojej cerze i od razu pozbyć się dziennego makijażu ( który nie jest mocny używam tylko kremu bb, korektora i tuszu) Dziewczyny widzie że wy jesteście dobrze w tym obeznane pomóżcie mi
magdat95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 18:11   #18
emagi
Rozeznanie
 
Avatar emagi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 686
Dot.: Cera mieszana - Demakijaż

Jesli chodzi ci tylko o usunięcie makijażu to spokojnie płyn miceralny wystarczy. Żele do mycia twarzy. peeling, kremy czy jeszcze inne cuda są po prostu do pięlęgnacji cery, a cera mieszana zwykle takiej pielęgnacji wymaga
emagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 22:43   #19
marchefkowa
Raczkowanie
 
Avatar marchefkowa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 61
Dot.: Cera mieszana - Demakijaż

jeśli szukasz czegoś "domowego", taniego i czegoś, co jednocześnie zmywa makijaż i pielęgnuje to poczytaj sobie o OCM, dla mnie to długo była jedyna wieczorna czynność i nie dość, że miałam idealny demakijaż to jeszcze po paru tygodniach zauważyłam niesamowitą poprawę w stanie skóry oleje tak zadziałały na mnie, nie masz oczywiście gwarancji, że u Ciebie też się sprawdzą, ale moim zdaniem warto spróbować, to brzmi skomplikowanie ale tak naprawdę zajmuje mniej czasu niż machanie płatkiem kosmetycznym po twarzy mnie olej ani nie zapchał ani nie przyczynił się do większego przetłuszczania się skóry, wręcz przeciwnie
__________________
moje polsko-tureckie przygody kosmetyczne

http://www.7hillsofbeauty.com
marchefkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 12:32   #20
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Cera mieszana - Demakijaż

Cytat:
Napisane przez marchefkowa Pokaż wiadomość
jeśli szukasz czegoś "domowego", taniego i czegoś, co jednocześnie zmywa makijaż i pielęgnuje to poczytaj sobie o OCM, dla mnie to długo była jedyna wieczorna czynność i nie dość, że miałam idealny demakijaż to jeszcze po paru tygodniach zauważyłam niesamowitą poprawę w stanie skóry oleje tak zadziałały na mnie, nie masz oczywiście gwarancji, że u Ciebie też się sprawdzą, ale moim zdaniem warto spróbować, to brzmi skomplikowanie ale tak naprawdę zajmuje mniej czasu niż machanie płatkiem kosmetycznym po twarzy mnie olej ani nie zapchał ani nie przyczynił się do większego przetłuszczania się skóry, wręcz przeciwnie
OCM fajnie działa jeśli ktoś ma dobrze dobrane oleje (sama to zauwayzlam) ale moze trwale rozszerzyc pory, naczynka wiec wolę juz nie ryzykować.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.