Średnia ocena: 3.64/5

e-ZikoApteka.pl
Średnia ocena: 4.84/5

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

Aktywny żel oczyszczający bez kompozycji zapachowej ułatwia eliminację sebum i odblokowuje pory, obniża aktywność gruczołów łojowych, łagodzi zmiany trądzikowe, skutecznie wygładza naskórek, utrzymuje optymalny stopień nawilżenia, przywraca skórze naturalne pH.
Substancje aktywne: alantoina, ekstrakt z lukrecji, kompleks proteinowo-cynkowy, prowitamina B5 (D-panthenol), witamina surfaktantów.

Ziaja, Med, Kuracja Antybakteryjna, Żel myjący

Żel myjący bardzo fajny pod względem składników. Próżno szukać innych, które w tak atrakcyjnej cenie zawierałyby tyle składników aktywnych, a przy tym tak mało sztucznych dodatków. Stosowany dwa razy dziennie wystarcza mi na prawie dwa miesiące. Utrzymuje skórę czystą i miłą w dotyku. Raz na jakiś czas fajnie użyć dodatkowo jakiegoś peelingu. Dobrze i szybko się zmywa, nie zostawia tłuszczu na twarzy, ale też nie "skrzypi".
Zalety

Super!

Kupiłam zachęcona opiniami. Żel bardzo fajny, ma delikatny zapach, łatwo się zmywa i nie zatyka porów. Dobrze oczyszcza twarz i nie powoduje podrażnień.

Po użytkowaniu żelu, moja cera się poprawiła i widzę znaczne efekty. Nadaje się do pielęgnacji porannej, jak i wieczornej. Cena niska, a jakość bardzo dobra, więc uważam, że naprawdę warto. Zdecydowanie kupię ten produkt ponownie. Polecam!

Całkiem fajny

Lubię używać tego żelu, ponieważ dobrze myje, nie wysusza skóry, jest wydajny, jest tani i łatwo dostępny. Nie zauważyłam aby powodował większy wysyp niż normalnie, co jest dużym plusem. Fajne jest to, że ma butelkę z pompką co bardzo ułatwia mi użytkowanie. Nie powoduje uczucia ściągnięcia skóry co często ma miejsce przy tego typu kosmetykach i ma delikatny, prawie nie wyczuwalny zapach

Przyjemny żel do mycia twarzy

Bardzo lubię ten żel, nie wysusza mojej skóry, jest delikatny, skóra nie jest po nim ściągnięta, dobrze oczyszcza, nie powoduje wysypu. Polecam dla cery trądzikowej, tłustej i mieszanej, ale także sprawdzi się w przypadku cery wrażliwej (takiej jak moja).

Neutralny

Żel kupiłam dlatego, że był bardzo tani. Nie mam łojotoku ani trądziku, więc nie wypowiem się o nim pod kątem działania na te dolegliwości.

Pisząc, że jest neutralny, mam na myśli, że nie wyróżnia się niczym charakterystycznym. Poza myciem, nie czyni na mojej skórze żadnych zmian. Ani nie nawilża, ani nie wysusza (chociaż tutaj nie jestem do końca pewna, bo i tak nawilżam twarz zaraz po umyciu). Nie ma też konkretnego zapachu. Pachnie bardzo delikatnie kosmetykami z apteki. Jest trochę taki, jakby go nie było. Jest to niewątpliwie zaleta, bo naszej skórze nie są potrzebne ze strony żelu dodatki zapachowe i inne bajery, a jedynie oczyszczenie.

Jeśli chodzi o to, co najważniejsze, czyli samo mycie, to robi to dobrze. Skutecznie oczyszcza skórę z sebum i resztek makijażu. Szkoda, że nie zwęża porów.

Zdaje mi się być bardzo wydajny, bo używam od dawna i ciągle się nie kończy.

Ma średnio gęstą konsystencję i jest przezroczysty. O zapachu już napisałam.
Umieszczony jest w białej buteleczce z pompką. Oprawa graficzna adekwatna do kosmetyku mającego na etykietce napis ,,med" i dostępnego w aptekach.

Moim zdaniem żel Kuracja antybakteryjna firmy Ziaja jest nie tylko dla skóry z problemami. Jego neutralność, delikatność, brak kompozycji zapachowej, przywracanie skórze naturalnego pH oraz utrzymywanie nawilżenia to coś, czego potrzebuje cera każdej z nas.

Ziaja forever

Wszystkie produkty ziaji polecam bardzo mocno, jeszcze nie trafiłam na coś, co by mi zupełnie nie odpowiadało. Ten żel jest super, kocham zapach i mimo że to tylko żel myjący, korzystam non stop, nie wiem przez ile buteleczek już przeszłam, ale jest ekstra. Czasem pompka się psuje, ale jak ktoś ma zużyte jak ja, można podmienić i nie ma problemu

fajny ale zawsze mnie po nim wysypyje

Zel dobrze czyści i działa przeciw lojotokowo
po uzyciu kilka dni z rzędu wyłącza mi pryszcze czyli jakby je wyciąga spod skóry..
Niestety nie radzę sobie z tymi kostkami więc uzywam raz na jakiś czas aby lepiej oczyścić skore i w ten sposob działa świetnie.
Fajnie oczyszcza pory które stają się zwezone.

Może być

Jest w porządku, ale nie ma co się spodziewać jakiś rewelacji.
Jest łagodny, nie ma zapachu, nawet całkiem dobrze oczyszcza, choć spodziewałam się minimalnie mocniejszego oczyszczenia.
Tak jak ktoś napisał w recenzji niżej - sprawdzi się jedynie rano do umycia twarzy. Jako wieczorna pielęgnacja może się nie sprawdzić, bo jest za delikatny, a jednak po całym dniu noszenia makijażu gromadzą się zanieczyszczenia i wypadałoby czymś mocniejszym je zniwelować.
Ogromny plus za to, że nie uczula i nie podrażnia i jest wydajny.

żel na codzień

nie mam cery trądzikowej ale czesto sięgam po produkty antybakteryjne i ten jest takim który jest w sam raz na codzień do oczyszczania skóry jego działanie jest raczej delikatne ale wystarczające jak la cery bez większych problemów, nie wysusza nie podrażnia więc to też plusy, obawiam sie jedynie że jego działanie jest zbyt delikatne jak na te zapowiadane przez producenta bo z cera łojotokową czy trądzikowa raczej sobie nie poradzi. Opakowanie wygodne z pompka to co lubie

Dobry żel

Produkt znajduję się w butli z pompką , pojemność 200 ml.
Jest wygodny jeśli chodzi o jego używanie.
Zapach jest dosyć specyficzny, ale wiadomo chodzi o efekt a nie walory zapachowe.
Co do samego żelu, ja używałam go co 2 dzień, ze względu na to , że po umyciu nim twarzy odczuwałam lekkie ściągnięcie skóry, ale nie chciałam od razu z niego rezygnować.
Używałam go rano, ponieważ najwięcej sebum zbierało mi się na twarzy po nocy, a każda z nas przecież chce wyglądać dobrze w ciągu dnia i nie potrzeba nam świecących miejsc na twarzy, pod tym względem spisał się naprawdę dobrze, skutecznie oczyścił twarz i przygotował ją pod nałożenie kremu, a następnie makijażu.
Dodatkowo o dziwo dobrze radził sobie z zaskórnikami, może nie wyeliminował ich całkowicie, ale pomógł mi szybciej się ich pozbyć.
Jest wydajny, może ze względu na to w jaki sposób go używałam.

Łagodny żel

Ziaja trafiła w moje ręce w ich stacjonarnym sklepie. Miałam ochotę na łagodne myjadło dla mojej łojotokowej cery.
Okazał się idealny do dwuetapowego mycia twarzy, solo mi nie wystarcza.
Skład to łagodne detergenty, panthenol i substancje aktywne (ekstrakty). Ale posiada też wysoko niefajny składnik jak cocamidopropyl betaine oraz brzydką końcówkę składu.
A jak z oczyszczaniem? Ziaja jest bardzo łagodna i bezzapachowa, fajnie sobie radzi.
Nadaje się u mnie jednak tylko jako żel do porannego przemycia buzi. Na stałe, dzień w dzień, byłby za słaby.