Pomoże mi ktoś dobrać kosmetyki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-07, 15:57   #1
stars3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4
Exclamation

Pomoże mi ktoś dobrać kosmetyki?


Hej, jestem tu nowa więc z góry przepraszam jeśli coś nie tak lub zaśmiecam forum
Chciałabym, aby ktoś pomógł mi dobrać kosmetyki do mojej cery.
Maluję się rzadko i niespecjalnie mi to wychodzi, ale chcę to zmienić kosmetyków też nie mam wiele.
Wydaje mi się, że mam cerę mieszaną, ale bardziej tłustą niż suchą. Cały czas się świecę i wgl, ale czasami pojawiają mi się takie suche skórki na czole i nosie. Skóra jest wtedy taka szorstka ale jednocześnie jest tłusta... Nie mam pryszczy i wielkich niedoskonałości, ale za to mam strasznie dużo pieprzyków na twarzy (większość malutkich ale są 3 większe dość jasne)
Mogłybyście mi poradzić jakie kosmetyki powinnam kupić, jak je aplikować (to też dość ważne dla mnie, bo nie mam o tym pojęcia...) i jak dbać o twarz?
Chcę kupić: podkład, korektor pod oczy, puder, cienie do powiek (najlepiej matowe - bez brokatu) w naturalnych kolorach, eyeliner, kredkę do oczu, cienie lub kredkę do brwi i róż lub bronzer.

Dodam jeszcze, że najlepiej gdyby były dość tanie i łatwo dostępne
Z góry dzięki

Edytowane przez stars3
Czas edycji: 2014-03-07 o 16:07
stars3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 16:47   #2
milk_choocoolate
Rozeznanie
 
Avatar milk_choocoolate
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 785
Dot.: Pomoże mi ktoś dobrać kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez stars3 Pokaż wiadomość
Hej, jestem tu nowa więc z góry przepraszam jeśli coś nie tak lub zaśmiecam forum
Chciałabym, aby ktoś pomógł mi dobrać kosmetyki do mojej cery.
Maluję się rzadko i niespecjalnie mi to wychodzi, ale chcę to zmienić kosmetyków też nie mam wiele.
Wydaje mi się, że mam cerę mieszaną, ale bardziej tłustą niż suchą. Cały czas się świecę i wgl, ale czasami pojawiają mi się takie suche skórki na czole i nosie. Skóra jest wtedy taka szorstka ale jednocześnie jest tłusta... Nie mam pryszczy i wielkich niedoskonałości, ale za to mam strasznie dużo pieprzyków na twarzy (większość malutkich ale są 3 większe dość jasne)
Mogłybyście mi poradzić jakie kosmetyki powinnam kupić, jak je aplikować (to też dość ważne dla mnie, bo nie mam o tym pojęcia...) i jak dbać o twarz?
Chcę kupić: podkład, korektor pod oczy, puder, cienie do powiek (najlepiej matowe - bez brokatu) w naturalnych kolorach, eyeliner, kredkę do oczu, cienie lub kredkę do brwi i róż lub bronzer.

Dodam jeszcze, że najlepiej gdyby były dość tanie i łatwo dostępne
Z góry dzięki
przejrzyj KWC, tam w każdej kategorii znajdziesz coś odpowiedniego.
Ja mogę coś nie coś podpowiedzieć.
1. Podkład. Tutaj nie wiem czy pomogę, bo ja raczej używam ciężkich i kryjących podkładów( Revlon ColorStay, Dermacol), a skoro nie potrzebujesz dużego krycia to nie ma co niszczyć cery. Znajdź coś matującego, w szafach maybelline, albo Rimmel. Z Rimmela moge polecić nową wersję podkładu STAY MATTE, ładnie matuje, ale u mnie podkreślał suche skórki. Czym aplikować? Najprostsza metoda palcami. Do wszelkich płynnych fluidów polecam pędzle Hakuro. Moim hitem jest pędzel H50s. Kosztuje ok 26zł, a to świetna inwestycja
2. Puder. Skoro masz cerę tłustą to coś matującego. Tani i całkiem dobry jest Synergen, dostepny tylko w rossmannie, kosztuje ok 7 zł. Tylko kolory dość ciemne, więc jeśli jesteś bladziochem, to mozesz mieć problem. Osobiście od lat uzwam pudru antybakteryjnego manhattan (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ct-powder.html) W drogeriach kosztuje ok 20zł, w internecie czy pepco poniżej 10.
3. Korektor. Ja długo używam Eveline https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ic.html&next=1
Kosztuje kilkanaście złotych, a dość dobrze kryje sińce pod oczami, bardzo fajnie się go aplikuje. Ciekawą alternatywą też są zestawy korektorów np z wibo. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...zy.html&next=1
4. Kredka do oczu. Z cała pewnością i odpowiedzialnością polecam Essence. Całe 7zł. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ye-pencil.html
Jest, tania, trwała, idealna . No i to produkt wykręcany, więc nie trzeba temperować.
5. Eyeliner. Tu mogę sie wypowiedzieć. W swoim życiu wypróbowałam wiele linerów. Jezei nigdy wczesniej nie robiłaś kresek to możesz mieć problem. Łatwo uczy się na pisakach, ale są nietrwałe i szybko blakną. Lovely i wibo ma w swoim asortymencie fajne eyelinery z pędzelkami, dośc płynne, ale ja uczyłam sie własnie na nich i byłam bardzo zadowolona. Kosztują ok 7 zł. Ja używam teraz essence eyelinera w żelu ( do którego trzeba dokupić pędzelek). W sumie to najbardziej właśnie lubię produkty w żelu, ale to trzeba popróbować, co kto lubi.
6. Róż. Najlepszy to z pewnością bourjois. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...der-blush.html Gama kolorystyczna ogromna, w zestawie pędzelek. Niestety jest dość drogi. Z tańszych polecam Bell, 10zł i chyba 6 kolorów, od róży po brązowo- brzoskwiniowe. No i mój ukochany essence za 12zł, dostępny w 5 lub 6 kolorach. No i do różu trzeba zakupić osobny pędzel. W asortymencie essence jest takowy, bodajże różowo czarny za ok 15zł.

Co do cieni, i kredek do brwi to sie nie wypowiem, bo nie używam
Mam nadzieję, ze cokolwiek pomogłam.
pozdrawiam
__________________
Tak Ci miałam wiele do opowiedzenia...
Wydawało mi się, że o życiu, ale okazuje się , że tylko o sobie...
O sobie w Tobie...
Albo raczej o Tobie we mnie ... '



zapuszczam włosy
pasmo kontrolne: 74 cm
cel pierwszy: 80 cm
milk_choocoolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 17:06   #3
stars3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4
Dot.: Pomoże mi ktoś dobrać kosmetyki?

dzięki za odpowiedź, bardzo pomogłaś
stars3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 13:37   #4
jerez
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 6
Dot.: Pomoże mi ktoś dobrać kosmetyki?

Cześć,

Zmagała się z bardzo podobnym problemem. Powiem ci, że wypróbowałam baardzo dużo kosmetyków do mojej cery i z taniej półki to wydaje się, że pomagają ale tak nie jest - nie regulują wydzielania sebum - jak wysuszą strefę T to przesuszą lub podrażnią policzki itp. Zainwestowałam trochę pieniędzy w lepsze kremy i kosmetyki. Jak nadchodziły urodziny i święta prosiłam albo o kupno tych rzeczy albo o kasę. Odkładałam i teraz jestem bardzo zadowolona z mojej cery.

1. Bardzo sprawdził się w moim przypadku zestaw 3 kroki z Clinique - na początek kupiłam najmniejszy zestaw ok 70 zł - typ 4 skóra mieszana - tłusta. ( starczył mi na miesiąc a efekty po około 2 tygodniach stosowania genialne -Bardzo byłam zadowolona z efektów!!! W sumie nadal jestem kupiłam więc duży zestaw już 200 zł. Produkty te są mega wydajne więc jak rozłoży się to na 3 mc to wcale aż tak drogo nie wychodzi.
2. Zainwestowałam też w peeling - jak dla mnie najlepszy jest drobnoziarnisty z Perfekty z krzemionką i minerałami. Można kupić w saszetkach w Rossmanie. Polecam wypróbować - warto 2 razy w tygodniu użyć. 1 saszetka 1,5 zł starczy spokojnie na 2 użycia. ( jeden z niewielu tanich a dobrych kosmetyków)
3. Krem - tylko i wyłącznie nawilżające - podobno żel hliarulonowy można dodać do kremu! niedługo kupię - póki co stosuje krem Clinique. Stosuje też wodę termalną z La roche possay rano i wieczorem.
4. co do purdru - jak masz małe niedoskonałości nie kupuj fluidów - zapchają tylko - zainwestuj w kremy BB, które wyrównają koloryt. Np Garniera, Vichy - poczytaj na forach i wybierz najlepszy dla siebie- zakryją co trzeba i skóra się nie dusi.
5. Po nałożeniu kremu BB warto pociągnąć buzię w strefie T oraz szyję - pudrem transparentnym - ładnie zmatuje. Ja mam z firmy Kyrolan i jestem bardzo zadowolona- poczytaj na forach są też dobre z innych firm -Kupisz na Allegro. Tu nada się pędzel typu Kabuki
5. Jeśli chodzi o tusz to dla mnie idealny jest L'oreal telescopic. Ma super szczoteczkę - ekstra rozczesuje rzęsy. Można nałożyć 2 warstwy bez sklejonego efektu
6. Pod oczy stosuje korektor z firmy Food Skin - ma w sobie olejki z łososia. Bardzo i to bardzo wydajny - i co najlepsze nie wysusza delikatnej skóry pod oczami, można wklepać go więcej i nigdy się nie zważy. stosuje też punktowo na niedoskonałości Dostępny w 2 odcieniach. Do kupienia na allegro. Zobacz recenzję na Youtube https://www.youtube.com/watch?v=SuEzyECob4E - polecam filmiki katOsu - dużo fajnych porad znajdziesz
7. Cienie - piękne pastelowe, mineralne paletki ma firma Sleek. znajdziesz na Allegro
8. co do róży i brązerów. Wybór jest przeogromny - ja również poszłam w droższe marki i ponownie jestem zadowolona z mojego wyboru. Kupiłam puder w kamieniu - ziemia egipska. Jest boski - spokojnie znajdziesz recenzję na Wizazu. Drogi ale wydajny ja mam od roku i zużyłam mniej niż 1/2 opakowani - cena 120 - 140 zł - inne były jakos dziwnie żółt/ pomarańczowe - nie czułam się komfortowo a wypróbowałam dużo.
Róż - musisz dobrać sobie kolor - akurat dużo firm ma bardzo ładne. Na allegro mozesz poszukać w małych opakowaniach - kupić kilka i wypróbować czy bardziej jasne czy ciemniejsze ci będą pasowały.
9. Kredki do oczu ja lubię z Miss sporty takie wysuwane ( nie trzeba się męczyć z temperówką) - używam tylko kremowej - żeby powiększyć oko - stosuje na dole powyżej dolnych rzęs. co do eyelinera - dobry jest w żelu z firmy Mac albo Kyrolan.
10. Na pojedyncze wypryski kup sobie clinique anti - blemish solutions spot treatment - dezynfekuje, wysusza - do stosowania miejscowo.

Kup parę podstawowych pędzli. Ja dobrałam sobie na podstawie filmików katOsu na Youtube.

Ostatni filmik od niej dotyczy pielęgnacji twarzy właśnie
https://www.youtube.com/channel/UC7s...XvOR37Kl339raQ

Daj znać co zainwestowałaś i jakie masz efekty

AAA i wiesz co - ostatnio robię maseczki - jogurt naturalny - grecki + ogórek ( nawilża), miód ( antybakteryjny), płatki owsiane, można zrobić też zamiast ogórka z awokado ( ma bardzo dużo witamin)
jerez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-08 14:37:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:17.