Cera mieszana z niedoskonałościami i zaczerwieniami :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-17, 16:43   #1
Nymeria007
Przyczajenie
 
Avatar Nymeria007
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20

Cera mieszana z niedoskonałościami i zaczerwieniami :(


Miałam założyć wątek z pytaniem o dobrze matujący i kryjący podkład do cery mieszanej, ale czytając niektóre artykuły i blogi z poradami, mam wrażenie że problem może tkwić gdzieś indziej...

Otóż od zawsze mam cere mieszaną, skłonną do wyprysków i zaczerwienień. Strefa tłusta świeci się OKROPNIE i głównie tam skupia się cały mój problem Od kilku dobrych lat korzystam z serii Nivea Young (mimo że mam 23 lata) bo kiedyś w miarę się u mnie sprawdziła i boje się spróbować czegoś innego.

Moja pielęgnacja ogranicza się do codziennego (rano i wieczorem) mycia twarzy Peelingiem Nivea Visage Young https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html oraz do posmarowania po porannym myciu kremem Nivea przeciw niedoskonałościom na dzień https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...anti-spot.html
Np. na noc użycie samego toniku oczyszczającego tej samej serii powodowało u mnie pryszcze na brodzie, nosie, czole...

Ostatnio jedyna zmiana to że czasem kładę na twarz maseczkę z Glinki marokańskiej.

Czy robie coś nie tak i co mogę zmienić/jakich kosmetyków użyć?
Czy może lepiej rzeczywiście zainwestować w dobry podkład który zakryje ten problem?

Tak wiele osób zachwala sobie Wizaż i porady które można tu uzyskać, więc mam nadzieje że i ja dowiem się w końcu jak zadbać o swoją okropną skórę twarzy
Nymeria007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 17:28   #2
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: Cera mieszana z niedoskonałościami i zaczerwieniami :(

zastanawiam się co to znaczy świeci się okropnie może lekko się tylko błyszczy a dla Ciebie wydaje się ze to okropne.
najlepiej zrobić tak: być bez makijażu i przemyć twarz zwykła przegotowaną wodą i wtedy zobaczyć czy świeci się okropnie jak twierdzisz, bo może np. jest to spowodowane innymi kosmetykami, kremem czy podkładem.

ja w wieku 15 lat odkryłam, że mam cerę mieszaną lecz w okresie letnim robi się tłusta z tendencją do zaskórników otwartych i zamkniętych,sporadycznie ropnych czopów itd. oczywiście w ruch poszli dermatolodzy a co jeden to lepszy doszło do tego że dostawałam krem który nie dość że drażnił mi skórę, piekło okropnie, później złaziła płatami do na to dostawałam krem z parafiną która to mi zatykała niby czyste pory oprócz tego tabletki hormonalne jakaś masakra ale ja postanowiłam, że się nie poddam, czytałam i czytałam w różnych książkach kosmetycznych, dermatologicznych, forach, publikacjach itd. i doszłam do wniosku, że sama podejmę z tym walkę (po paru latach wizyt u dermatologów jednogłośnie doszli do wniosku "musisz się przyzwyczaić do swojej cery" a ja nie chciałam mieć tarki na czole

teraz jestem w ciąży wiec ograniczam kosmetyki ale wcześniejsza pielęgnacja bardzo mnie zadowalała (skończyło się na tym, że zaskórniki mam tylko na nosie, jakieś większe wykwity pojawiały mi się tylko przed okresem, skóra równomiernie się błyszczała)

wieczór:
- demakijaż oczu płynem micelarnym 3w1 vichy
- demakijaż twarzy olej słonecznikowy z olejkiem z drzewa herbacianego
- później woda termalna uriage
- koniec różnie zależy od potrzeb ale najczęściej olejek arganowy albo albo olejek z granatu

rano:
- tylko woda termalna z uriage
- krem do twarzy i ciała dla dzieci babydream dostępny w rossmannie lub krem z filtrem 50 anthelios xl (jedyne 2 kremy które mnie nie zapychały)

2 razy w miesiącu (zależało to od czasu jaki miałam) :
- peeling kwasem migdałowym 30%
- peeling kawitacyjny
- później maska algowa, obojętnie jaka którą miałam pod ręką np. z witaminami albo z glinką białą albo zieloną

na różne przypadłości:
- effaclar K la roche- posay
- effaclar DUO - tej samej firmy
- cicalfate - avene

do makijażu krem BB age defense z clinique

mam nadzieję, że pomogłam
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 18:09   #3
Nymeria007
Przyczajenie
 
Avatar Nymeria007
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20
Dot.: Cera mieszana z niedoskonałościami i zaczerwieniami :(

gdy przemyje twarz to jasne że zmyje trochę łoju i aż tak skóra nie będzie się błyszczała. ale bardzo szybko zbiera się łój i w strefie T jest po prostu tragedia najgorzej jest przy nosie i na czole.

co do pielęgnacji jaką przedstawiłaś... to wieczorem demakijaż olejkiem, a rano woda termalna... przeczytałam na wizażu że nią się tylko spryskuje i nie wyciera. to niby co się stanie z tym tłustym olejkiem i z łojem który przez noc pojawi się na pewno? i na to jeszcze krem

moje pytania mogą wydawać się głupie ale serio nie mam żadnego doświadczenia w kosmetykach do pielęgnacji twarzy nie wiem nawet w jakim celu mam używać danego produktu i jaki efekt mi to zapewni
Nymeria007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 19:09   #4
tosiajola
Rozeznanie
 
Avatar tosiajola
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 573
Dot.: Cera mieszana z niedoskonałościami i zaczerwieniami :(

Moja pielęgnacja jest dosyć uboga I zauważyłam, że moja cera mniej się przetłuszcza odkąd własnie tak z nią postępuje.
Ja myję twarz mydłem Aleppo 30%. Super oczyszcza i pozostawia buzię gładką.(https://wizaz.pl/Pielegnacja/Trendy-...i/Mydlo-Aleppo) Potem stosuję wodę różaną, ktora dobrze nawilza w moim wypadku. Dwa razy w tygodniu robię maseczki z glinek: marokańskiej i zielonej, a raz w tygodniu parówka na twarz. Zamierzam też włączyć kremy z kwasem, tak jak pisała jedna z Wizażanek powyżej. Oczyszczanie twarzy olejkiem to też bardzo dobry pomysł.
Z kremów polecam ten, ma dobry skład i mnie nie zapchał, ale nie stosuję go codziennie, https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...agietkowy.html

Jednak to co mi najbardziej pomogło to zmiana mojej toksycznej diety
A Ty jak się odżywiasz?
Warto walczyć z przyczyną, nie tylko skutkiem.
U mnie kategoryczny zakaz jedzenia słodyczy i innych takich świnstw, a także ogolnie rzeczy z wysokim wskaźnikiem IG i tych mocno zakwaszających organizm (http://www.akademiawitalnosci.pl/wp-...aszających.jpg).
__________________
A z kolei najnieszczęśliwsze życie
ma swoje słoneczne godziny i swoje ubożuchne kwiatki szczęśliwości,
rozsiane wśród piasku i kamieni.

Hermann Hesse



Edytowane przez tosiajola
Czas edycji: 2013-07-17 o 19:26
tosiajola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 19:29   #5
Nymeria007
Przyczajenie
 
Avatar Nymeria007
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20
Dot.: Cera mieszana z niedoskonałościami i zaczerwieniami :(

Odkąd unikam słodyczy (jakiś tydzień) i jestem na diecie (dziś 3 dzień) zauważyłam że nie pojawiają mi się nowe pryszcze Ale dieta niestety nie ma wpływu na tłustą cerę... Może coś się zmieni po dłuższym czasie, a jak na razie odżywiam się bardzo zdrowo, bez słodyczy, chleba, ziemniaków, cukru i wszędzie ograniczam tłuszcz do minimum

Właśnie coś prostego by mi się przydało Bo nie mam za dużo kasy żeby tyle kosmetyków nakupować

Ewentualnie zaczęłam się zastanawiać nad wizytą u kosmetyczki która może doradziła by mi właśnie jakąś domową pielęgnację... Ma to jakiś większy sens czy lepsza jest metoda prób i błędów?
Tutaj znalazłam: zdiagnozowanie skóry oraz dobór odpowiedniej pielęgnacji domowej.
http://planeta-urody.pl
Nymeria007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 21:15   #6
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Cera mieszana z niedoskonałościami i zaczerwieniami :(

...
wywal nivea.
kup prosty żel do mycia bez slsów,np babydream z rossmana dla dzieciaków.do tego krem nawilżający o niezapychającym składzie,np Sylveco Lekki krem brzozowy a na noc Lekki krem rokitnikowy,,jako peeling enzymatyczny najlepiej czarne mydło =Savon noir...polecam Avebio i to powinno Ci zrobic kolosalną róznice w jakości skóry.

przede wszystkim Twoja skóra wydaje się być odwodniona

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-07-17 o 21:56
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 21:45   #7
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Cera mieszana z niedoskonałościami i zaczerwieniami :(

mam podobnie.
Ja staram sie uzywac bardzo malo wody, tylko plyn micelarny. Absolutnie zadnego mydla.
Peeling 2 razy w tygodniu, i co jakis czas sobie robie serie kwasu migdalowego. Z tymze jest to slabszy kwas i zostawiam go na noc. To mi pomaga.
I co najwazniejsze - staram sie nie dotykc twarzy rekoma, jak najmniej. To baardzo ale baardzo pomaga.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-17, 21:58   #8
Nymeria007
Przyczajenie
 
Avatar Nymeria007
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20
Dot.: Cera mieszana z niedoskonałościami i zaczerwieniami :(

Czytam cały czas recenzje odkąd założyłam ten wątek i postanowiłam zamówić produkty które poleciła mi tosiajola bo chyba ta metoda pielęgnacji wydaje mi się najbardziej zrozumiała i prosta a od czegoś trzeba zacząć zastanawiam się tylko nad tym Lekkim kremem nagietkowym Sylveco ale chyba zaryzykuje...

Z wizyty u kosmetyczki na razie zrezygnuje bo wszędzie czytam jakieś skargi że naciągają na swoje kosmetyki lub mega drogie zabiegi... A w tej chwili to nie na moją kieszeń

ellish ja chyba nie dała bym rady tak ograniczyć użycie wody... Wszelkie płyny/toniki nie oczyszczają mi dobrze skóry i zaraz mam jakieś niechciane niespodzianki na skórze Z dotykaniem twarzy rękoma to postaram się jakoś powstrzymać
Nymeria007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 22:05   #9
tosiajola
Rozeznanie
 
Avatar tosiajola
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 573
Dot.: Cera mieszana z niedoskonałościami i zaczerwieniami :(

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
mam podobnie.
Ja staram sie uzywac bardzo malo wody, tylko plyn micelarny. Absolutnie zadnego mydla.
Peeling 2 razy w tygodniu, i co jakis czas sobie robie serie kwasu migdalowego. Z tymze jest to slabszy kwas i zostawiam go na noc. To mi pomaga.
I co najwazniejsze - staram sie nie dotykc twarzy rekoma, jak najmniej. To baardzo ale baardzo pomaga.
Mydło Aleppo to nie jest zwykłe mydło Dużo osob je sobie chwali - warto przetestować. Na pewno nie wysusza cery, wręcz przeciwnie (no chyba że ktos ma bardzo suchą skóre - warto uwazac i zaczynać od mniejszych stężen). Mnie jak najbardziej służy
__________________
A z kolei najnieszczęśliwsze życie
ma swoje słoneczne godziny i swoje ubożuchne kwiatki szczęśliwości,
rozsiane wśród piasku i kamieni.

Hermann Hesse



Edytowane przez tosiajola
Czas edycji: 2013-07-17 o 22:17
tosiajola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 22:07   #10
gallean
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 23
Dot.: Cera mieszana z niedoskonałościami i zaczerwieniami :(

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
mam podobnie.
Ja staram sie uzywac bardzo malo wody, tylko plyn micelarny. Absolutnie zadnego mydla.
Peeling 2 razy w tygodniu, i co jakis czas sobie robie serie kwasu migdalowego. Z tymze jest to slabszy kwas i zostawiam go na noc. To mi pomaga.
I co najwazniejsze - staram sie nie dotykc twarzy rekoma, jak najmniej. To baardzo ale baardzo pomaga.
Trochę to bez sensu. Jak rozumiem, nie dotykasz twarzy rękoma, żeby nie przenosić bakterii? To dobrze, ale co z peelingami? Mam nadzieję, że używasz enzymatycznych
gallean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 22:18   #11
Nymeria007
Przyczajenie
 
Avatar Nymeria007
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20
Dot.: Cera mieszana z niedoskonałościami i zaczerwieniami :(

Cytat:
Napisane przez gallean Pokaż wiadomość
Trochę to bez sensu. Jak rozumiem, nie dotykasz twarzy rękoma, żeby nie przenosić bakterii? To dobrze, ale co z peelingami? Mam nadzieję, że używasz enzymatycznych
A ja mam jeszcze takie pytanie - czy te peelingi enzymatyczne są konieczne czy np. jeśli chodzi o oczyszczanie wystarczą glinki? Mam marokańską i dokupię jeszcze zieloną...
Nymeria007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-17, 22:55   #12
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Cera mieszana z niedoskonałościami i zaczerwieniami :(

Cytat:
Napisane przez Nymeria007 Pokaż wiadomość
A ja mam jeszcze takie pytanie - czy te peelingi enzymatyczne są konieczne czy np. jeśli chodzi o oczyszczanie wystarczą glinki? Mam marokańską i dokupię jeszcze zieloną...
....
działanie peelingu jest inne od działania glinek więc powinnas go używać,i przede wszystkim nawodnić skóre,glinki odwodniony naskórek jeszcze podsuszą.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 07:50   #13
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Cera mieszana z niedoskonałościami i zaczerwieniami :(

Cytat:
Napisane przez gallean Pokaż wiadomość
Trochę to bez sensu. Jak rozumiem, nie dotykasz twarzy rękoma, żeby nie przenosić bakterii? To dobrze, ale co z peelingami? Mam nadzieję, że używasz enzymatycznych
no nie przesadzajmy, nie mowilam, ze doslownie, bo czasami sie podrapie.
Chodzi mi o to, ze np nie dotykamsobie twarzyjak siedze np przed komp, nie podpieram brody itp.

Do cery tlustej, grubej (ja mam taka) uzywam peeling gruboziarnisty.
Nie mam tradziku, wiec spokojnie moge go uzywac.
Tylko w okresie zimowym zamieniam to na mikrodermabrazje, ale to oczywiscie o wiele wiele rzadziej niz 2 razy w tygodniu.
mam ten luksus, ze jestem kosmetyczka, wiec mikro robie sobie sama na wlasnym sprzecie

---------- Dopisano o 08:50 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Nymeria007 Pokaż wiadomość

ellish ja chyba nie dała bym rady tak ograniczyć użycie wody... Wszelkie płyny/toniki nie oczyszczają mi dobrze skóry i zaraz mam jakieś niechciane niespodzianki na skórze Z dotykaniem twarzy rękoma to postaram się jakoś powstrzymać
Na mnie woda nie dziala dobrze, niestety woda w Krakowie nie jest dobrej jakosci. Oczywiscie nie da sie calkowicie ograniczyc wode, ale staram sie jak najrzadziej. Mnie woda bardzo wysusza skore. Od razu jest szorstka, nieprzyjemna.

A co do uzywania plynow micelarnych czy wod rozanych, zmywamy twarz az do calkowicie czystego platka. No chyba, ze ktos ma korektor, podklad, puder, no to wtedy moze byc z tym maly problem. Ja uzywam baaardzo malo kolorowek, wiec nie jest ciezko.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 08:10   #14
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Cera mieszana z niedoskonałościami i zaczerwieniami :(

ellish,tylko podkreślmy,że dla skóry z trądzikiem z czynnymi wykwitami peeling ziarnisty się nie nadaje,rozdrapuje ranki i roznosi bakterie po twarzy..tylko enzymatyczny można i trzeba wtedy zastosować
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 10:01   #15
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: Cera mieszana z niedoskonałościami i zaczerwieniami :(

Cytat:
Napisane przez Nymeria007 Pokaż wiadomość
gdy przemyje twarz to jasne że zmyje trochę łoju i aż tak skóra nie będzie się błyszczała. ale bardzo szybko zbiera się łój i w strefie T jest po prostu tragedia najgorzej jest przy nosie i na czole.

co do pielęgnacji jaką przedstawiłaś... to wieczorem demakijaż olejkiem, a rano woda termalna... przeczytałam na wizażu że nią się tylko spryskuje i nie wyciera. to niby co się stanie z tym tłustym olejkiem i z łojem który przez noc pojawi się na pewno? i na to jeszcze krem

moje pytania mogą wydawać się głupie ale serio nie mam żadnego doświadczenia w kosmetykach do pielęgnacji twarzy nie wiem nawet w jakim celu mam używać danego produktu i jaki efekt mi to zapewni
ja używam rano tej wody zamiast toniku, psikam wacik i przecieram twarz a, że wyczytałaś, że się nie wyciera bo nie ma takiej potrzeby jak przy innych wodach (chodzi tu o nadmiar wody na twarzy)
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-20, 09:05   #16
Hiromi_Ise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 297
Dot.: Cera mieszana z niedoskonałościami i zaczerwieniami :(

Ja również proponuję wyprobowanie OCM. Ja robię to tak, że wieczorem biorę trochę oleju z pestek winogron i wcieram w twarz dokładnie, żeby cały makijaż zlazł, a potem mokrymi wacikami ścieram cały olej z twarzy razem z podkładem. No i demakijaż wykonany. Teraz czasem jakis krem punktowy, na ewentualne wypryski, albo nawilżający, wszystko zależy od kondycji skóry danego dnia. Rano to samo tyle, że nie tak skrupulatnie, bo nie trzeba makijażu zmywać. Ponadto od kiedy to robię przestałam używać podkładów, zamiast tego stosuje krem BB. Musze przyznać, że efekty są baaardzo wymierne. Żaden specyfik od dermatologa, poza antybiotykiem doustnym, nie jest tak skuteczny w walce z trądzikiem. Oczywiście każdy reaguje na OCM inaczej, więc radzę się doinformować na innych forach i artykułach w Internecie co i jak.
Hiromi_Ise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-20, 11:25   #17
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Cera mieszana z niedoskonałościami i zaczerwieniami :(

ocm nie przy aktywnym trądziku,po zatym w mieszance ocmowej używa się tez olejku rycynwego,który należy zmyc szmatka/ściereczką namoczona dość ciepłą wodą,to zaognia i krostki i naczynka...jak juz mycie olejami to takimi z dodatkiem emuglatora od razu,wtedy używasz takiego olejku myjącego jak zwykłego żelu i spłukujesz wodą.
do kupienia np na BiochemiiUrody.com
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 19:15   #18
Blondi_82
Przyczajenie
 
Avatar Blondi_82
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 17
Dot.: Cera mieszana z niedoskonałościami i zaczerwieniami :(

a ja polecam krem do cery z niedoskonałosciami Simple Clear skin normalizujacy i nawilżajacy z cynkiem. Używałam i jestem bardzo zadowolona
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...isturiser.html
Mało znany w Polsce , ale spróbuj.
Blondi_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:13.