Spalone w³osy-w±tek zbiorczy - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-07-13, 07:37   #511
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 3 281
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez danusiaes Poka¿ wiadomo¶æ
Z tego co wiem o silikonach w produktach tych firm to jednak tak ró¿owo nie jestale ka¿dy robi po swojemu...Uwa¿asz, ¿e silikony zregeneruj± w³osy lub zrobi± cokolwiek dobrego?nie mam pytañ
Nie wiem, gdzie w mojej wypowiedzi doczyta³a¶ siê, ¿e silikony maj± cokolwiek zregenerowaæ. Nie wk³adaj mi pod klawiaturê czego¶, czego nie napisa³am
Nie zregeneruj±, bo nie maj± w sobie nic, co mog³oby zregenerowaæ, ale ZABEZPIECZ¡, co przy w³osach w tak op³akanym stanie jest tak samo wa¿ne, jak regeneracja
__________________
vivinn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-13, 08:00   #512
arashii
Raczkowanie
 
Avatar arashii
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 304
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

hotiie - Na Twoim miejscu wiêcej cm podciêlabym w³osy w³a¶nie na boba jak kole¿anka wspomnia³a bo je¿eli masz takie zniszczone ( a widzia³am na zdjêciu jak bardzo nawet ja joanny uzywa³am i takiego...efektu nie mia³am xd ) i tylko koñcóweczki podetniesz to i tak wed³ug mnie nic nie da . Stosuj od¿ywki , maseczki , polecam Ci Wax to na pewno , olejowanie w³osów tak¿e , zobaczysz ,¿e po jakim¶ czasie efekt bêdzie widaæ . Co wiêcej ... po kilku miesi±cach przemalowa³abym w³osy na ciemniejszy kolor podobny do Twojego naturalnego , moje obserwacje s± takie - je¿eli chcesz mieæ na prawdê d³uuuugie , gêste , zdrowe w³osy to rozja¶niony blond Ci w tym nie pomo¿e bo bêdziesz rozja¶nia³a i tak czy siak odrosty a koñcówki bêd± siê kruszyæ , ³amaæ itp wiem sama po sobie .
arashii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-14, 08:11   #513
czikirita
Raczkowanie
 
Avatar czikirita
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 200
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

Moim w³osom "dieta" bez silikonowa nie s³u¿y³a. Mia³am bardzo zniszczone w³osy. Pusz±ce siê i ogólnie tragedia. Podciê³am koñce u fryzjera i zaczê³am stosowaæ od¿ywki z kreatyn± (na przemiennie z mask± loreala) i muszê powiedzieæ, ¿e teraz moje w³osy wygl±daj± o du¿o lepiej. S± g³adkie i ³atwiej siê prostuj±. S± inne w dotyku nie s± szorstkie.
czikirita jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-14, 17:05   #514
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 661
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

mi 3 laat nie rosna przez to ze je spalilam prosrtujac.....
tzn chyba rosna ale sie krusz .Jakies rady?
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BÊDZIE PRZEPIÊKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....
brzydkie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-14, 17:47   #515
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomo¶ci: 9 124
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez brzydkie Poka¿ wiadomo¶æ
mi 3 laat nie rosna przez to ze je spalilam prosrtujac.....
tzn chyba rosna ale sie krusz .Jakies rady?
wyzej pelno rad , tak samo jak caly watek
nawilzaj , regeneruj, traktuj delikatnie...


a ja kocham pojedyncze silikony w kosmetykach
a bazy pod makijaz silikonowe tez sa boskie
dlatego bez przesady bo sa wiele gorsze skladniki , ktore nalezy eliminowac i nie uzywac bo np w pewnym stezeniu robia kuku skorze ,niz tam jakies silikony
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-14, 18:01   #516
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez brzydkie Poka¿ wiadomo¶æ
mi 3 laat nie rosna przez to ze je spalilam prosrtujac.....
tzn chyba rosna ale sie krusz .Jakies rady?
co 1 .5 miesi±ca ciêcie koñcówek, dobre od¿ywki, zabezpieczenie w³osów przed otarciami i gor±cym powietrzem do tego s³u¿± oleje silikonowe z dodatkiem naturalnych olejków.
Unikaj agresywnych kosmetyków do stylizacji zawieraj±cych alcohol...najlepiej wcale nie u¿ywaj je¶li nie musisz. Do spania najlepiej delikatnie zwi±zywaæ w³osy do góry.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-23, 08:40   #517
maaite
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 75
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

hej, kochane czytam ten w±tek (przyznajê, ¿e jeszcze wszystkich stron nie przeczyta³am). Ponad rok temu wy¶ni³o mi siê ombre. Niestety fryzjerka siê nie popisa³a i moje w³osy wygl±da³y jak oblane ¿ó³tkiem... Po 2 miesi±cach postanowi³am uratowaæ je ciemn± szamponetk± i pofarbowa³am tak w³osy 2 razy (w odstêpach ponad miesiêcznych). Niestety moje w³osy zaczê³y wypadaæ gar¶ciami (niby przez odstawienie tabletek anty Diane 35) i mam ich bardzo ma³o. Dlatego zrezygnowa³am z farbowania (nie farbujê ju¿ od pa¼dziernika jak tylko w³osy zaczê³y wypadaæ w ilo¶ci ponad 300 dziennie). Nigdy nie u¿ywa³am prostownicy, suszarka na ch³odnym powietrzu raz na tydzieñ, w³osy myjê co 4 dni. Kiedy szamponetka zaczê³a siê zmywaæ moje w³osy zrobi³y siê jak siano. W ogóle nie mogê ich rozczesaæ Stosowa³am pe³no od¿ywek, nic nie dzia³a. W³osy mam skrócone, nie mam ani jednej zniszczonej koñcówki, a w³osy jak spl±tane przy myciu by³y, tak nadal s±. Zakupi³am ju¿ Jantar na odrost w³osów oraz maskê z L'oreal. Czy która¶ z Was mo¿e mi co¶ sprawdzonego poleciæ? Nie chcê wyrywaæ sobie pozosta³o¶ci w³osów przy ka¿dym myciu
maaite jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-03-23, 17:57   #518
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maaite Poka¿ wiadomo¶æ
hej, kochane czytam ten w±tek (przyznajê, ¿e jeszcze wszystkich stron nie przeczyta³am). Ponad rok temu wy¶ni³o mi siê ombre. Niestety fryzjerka siê nie popisa³a i moje w³osy wygl±da³y jak oblane ¿ó³tkiem... Po 2 miesi±cach postanowi³am uratowaæ je ciemn± szamponetk± i pofarbowa³am tak w³osy 2 razy (w odstêpach ponad miesiêcznych). Niestety moje w³osy zaczê³y wypadaæ gar¶ciami (niby przez odstawienie tabletek anty Diane 35) i mam ich bardzo ma³o. Dlatego zrezygnowa³am z farbowania (nie farbujê ju¿ od pa¼dziernika jak tylko w³osy zaczê³y wypadaæ w ilo¶ci ponad 300 dziennie). Nigdy nie u¿ywa³am prostownicy, suszarka na ch³odnym powietrzu raz na tydzieñ, w³osy myjê co 4 dni. Kiedy szamponetka zaczê³a siê zmywaæ moje w³osy zrobi³y siê jak siano. W ogóle nie mogê ich rozczesaæ Stosowa³am pe³no od¿ywek, nic nie dzia³a. W³osy mam skrócone, nie mam ani jednej zniszczonej koñcówki, a w³osy jak spl±tane przy myciu by³y, tak nadal s±. Zakupi³am ju¿ Jantar na odrost w³osów oraz maskê z L'oreal. Czy która¶ z Was mo¿e mi co¶ sprawdzonego poleciæ? Nie chcê wyrywaæ sobie pozosta³o¶ci w³osów przy ka¿dym myciu
Najpierw opisz pielêgnacjê, "pe³no od¿ywek" to jest ¿adna informacja.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-24, 10:56   #519
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomo¶ci: 5 560
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez chimay Poka¿ wiadomo¶æ
Najpierw opisz pielêgnacjê, "pe³no od¿ywek" to jest ¿adna informacja.
Mo¿e po prostu przesadzasz z od¿ywkami itd i w³osy s± przeproteinowane?
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-26, 12:15   #520
maaite
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 75
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

Stosowa³am od¿ywki, jednak wszystkie typu Nivea lub L'oreal. Wiêc u¿ywa³am ju¿: Nivea Color Protect, Long repair, Hydro care, intense repair i volume sensation. L'oreal arginine resist i ostatnio Yves Rocher Repair - od¿ywka odbudowuj±ca z olejkiem jojoba. Problemem jest rozczesanie w³osów po umyciu. S± strasznie popl±tane. Nie wiem ju¿ co mam zrobiæ, jak± od¿ywkê kupiæ, ¿ebym mog³a choæ raz rozczesaæ w³osy bez wyrwania ogromnej ich ilo¶ci
maaite jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-26, 12:57   #521
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maaite Poka¿ wiadomo¶æ
Stosowa³am od¿ywki, jednak wszystkie typu Nivea lub L'oreal. Wiêc u¿ywa³am ju¿: Nivea Color Protect, Long repair, Hydro care, intense repair i volume sensation. L'oreal arginine resist i ostatnio Yves Rocher Repair - od¿ywka odbudowuj±ca z olejkiem jojoba. Problemem jest rozczesanie w³osów po umyciu. S± strasznie popl±tane. Nie wiem ju¿ co mam zrobiæ, jak± od¿ywkê kupiæ, ¿ebym mog³a choæ raz rozczesaæ w³osy bez wyrwania ogromnej ich ilo¶ci
Nivea Color Protect - keratyna
Nivea Long Repair - keratyna
Nivea Hydro care - keratyna
Intense repair - keratyna + jedwab
Nivea volume sensation - keratyna

Masz najprawdopodobniej przeproteinowane w³osy. Potrzebujesz po pierwsze: mocno myj±cy, tani szampon bez silikonów typu Pollena Ewa (byle nie Barwy w okr±g³ych butelkach, maj± keratynê).
Po drugie: porz±dna kuracja nawil¿aj±ca po³o¿ona po myciu, mo¿e byæ ten przed myciem. Sprawdzi siê tu jaka¶ t³usta od¿ywka bez protein np Oleo Repair lub Awokado i Karite Garniera, wymieszana np z mask± NAtur Vital (drogerie Natura) i jeszcze dodatkowo nawil¿aczami typu ¿el z siemienia lnianego (do zrobienia w kuchni), gliceryn± z apteki. Przed myciem mo¿esz olejowaæ jakim¶ ³atwo dostêpnym olejem.
I po trzecie: do czesania grzebieñ z jak najszerszym rozstawem z±bków.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-03-26 o 13:41
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-26, 13:11   #522
maaite
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 75
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez chimay Poka¿ wiadomo¶æ
Nivea Color Protect - keratyna
Nivea Long Repair - keratyna
Nivea Hydro care - keratyna
Intense repair - keratyna + jedwab
Nivea volume sensation - keratyna

Masz najprawdopodobniej przeproteinowane w³osy. Potrzebujesz po pierwszego: mocno myj±cy, tani szampon bez silikonów typu Pollena Ewa (byle nie Barwy w okr±g³ych butelkach, maj± keratynê).
Po drugie: porz±dna kuracja nawil¿aj±ca po³o¿ona po myciu, mo¿e byæ ten przed myciem. Sprawdzi siê tu jaka¶ t³usta od¿ywka bez protein np Oleo Repair lub Awokado i Karite Garniera, wymieszana np z mask± NAtur Vital (drogerie Natura) i jeszcze dodatkowo nawil¿aczami typu ¿el z siemienia lnianego (do zrobienia w kuchni), gliceryn± z apteki. Przed myciem mo¿esz olejowaæ jakim¶ ³atwo dostêpnym olejem.
I po trzecie: do czesania grzebieñ z jak najszerszym rozstawem z±bków.
Dziêkujê Ci bardzo Mam nadziejê, ¿e siê uda, bo powoli wariujê z tymi w³osami. W³osy nie s± rozdwojone, s± du¿o skrócone a problem nadal wystêpuje. Przestawiê siê na tak± pielêgnacjê, jak± mi poleci³a¶. Jeszcze raz dziêkujê
maaite jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-26, 14:22   #523
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maaite Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê Ci bardzo Mam nadziejê, ¿e siê uda, bo powoli wariujê z tymi w³osami. W³osy nie s± rozdwojone, s± du¿o skrócone a problem nadal wystêpuje. Przestawiê siê na tak± pielêgnacjê, jak± mi poleci³a¶. Jeszcze raz dziêkujê
Oby podzia³a³o
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-26, 19:42   #524
olka1551
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomo¶ci: 3
Zniszczone, rozja¶nione w³osy

Mam ¶redniej d³ugo¶ci, ciemnobr±zowe w³osy. Problem w tym, ¿e czêsto je prostuje (prawie codziennie), i w niektórych miejscach bardzo siê rozja¶ni³y. Dodam, ¿e sama nigdy nie farbowa³am, nie rozja¶nia³am, ani nie utlenia³am swoich w³osów. Same, pod wp³ywem zniszczenia, przybra³y w niektórych miejscach jasny kolor (prawie jak blond). Szczególnie widaæ to na grzywce, któr± czêsto suszê. Wygl±da to okropnie. Z jednej strony mam naturalny, br±zowy kolor, a za chwilê jasne, zniszczone pasma w³osów. Co mam robiæ? U¿ywa³am wiele produktów od¿ywiaj±cych i "naprawiaj±cych" moje w³osy, ale nie zadzia³a³y. Mo¿e co¶ na ochronê koloru? Albo porzywrócenie go z powrotem? Liczê ¿e polecicie mi jaki¶ dobry produkt, z góry dziêki
olka1551 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-26, 21:57   #525
BasiaSmoter
Raczkowanie
 
Avatar BasiaSmoter
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomo¶ci: 139
Dot.: Zniszczone, rozja¶nione w³osy

Ciê¿ko mi cokolwiek doradziæ, próbowa³a¶ olejowania?
__________________
Wpadnij na mojego bloga , Fanpage oraz Instagram . Tam jest naprawdê ciekawie
BasiaSmoter jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-27, 13:52   #526
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomo¶ci: 5 560
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez chimay Poka¿ wiadomo¶æ
Nivea Color Protect - keratyna
Nivea Long Repair - keratyna
Nivea Hydro care - keratyna
Intense repair - keratyna + jedwab
Nivea volume sensation - keratyna

Masz najprawdopodobniej przeproteinowane w³osy. Potrzebujesz po pierwsze: mocno myj±cy, tani szampon bez silikonów typu Pollena Ewa (byle nie Barwy w okr±g³ych butelkach, maj± keratynê).
Po drugie: porz±dna kuracja nawil¿aj±ca po³o¿ona po myciu, mo¿e byæ ten przed myciem. Sprawdzi siê tu jaka¶ t³usta od¿ywka bez protein np Oleo Repair lub Awokado i Karite Garniera, wymieszana np z mask± NAtur Vital (drogerie Natura) i jeszcze dodatkowo nawil¿aczami typu ¿el z siemienia lnianego (do zrobienia w kuchni), gliceryn± z apteki. Przed myciem mo¿esz olejowaæ jakim¶ ³atwo dostêpnym olejem.
I po trzecie: do czesania grzebieñ z jak najszerszym rozstawem z±bków.
Skoro wlosy sa przeproteinowane co z reszta napisalam to nie lepiej umyc wlosy w zwyklym szamponie i na tym zakonczyc?? Ja tak robie kiedy wlosy sa przepr. I juz po tym myciu sa super. Polecalabym lepiej sie wstrzymac z kupowaniem sterty masek, odzywek itd i zrobic tak jak napisalam umyc wloski w oczyszczajacym zwyklym szamponie...
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-27, 19:47   #527
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez olka1551 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam ¶redniej d³ugo¶ci, ciemnobr±zowe w³osy. Problem w tym, ¿e czêsto je prostuje (prawie codziennie), i w niektórych miejscach bardzo siê rozja¶ni³y.
Je¶li nie wyeliminujesz albo przynajmniej nie ograniczysz prostowania, to ten problem dalej bêdziesz mieæ.

Cytat:
Napisane przez olka1551 Poka¿ wiadomo¶æ
Dodam, ¿e sama nigdy nie farbowa³am, nie rozja¶nia³am, ani nie utlenia³am swoich w³osów. Same, pod wp³ywem zniszczenia, przybra³y w niektórych miejscach jasny kolor (prawie jak blond). Szczególnie widaæ to na grzywce, któr± czêsto suszê. Wygl±da to okropnie. Z jednej strony mam naturalny, br±zowy kolor, a za chwilê jasne, zniszczone pasma w³osów. Co mam robiæ? U¿ywa³am wiele produktów od¿ywiaj±cych i "naprawiaj±cych" moje w³osy, ale nie zadzia³a³y. Mo¿e co¶ na ochronê koloru? Albo porzywrócenie go z powrotem? Liczê ¿e polecicie mi jaki¶ dobry produkt, z góry dziêki
Co to znaczy wiele produktów od¿ywiaj±cych i "naprawiaj±cych" moje w³osy? Opisz dok³adnie swoj± pielêgnacjê.
Skoro powodem przebarwieñ jest prostownica, to nie ma innej opcji ni¿ po¿egnanie siê z ni± i przestawienie siê na pielêgnacjê. Co do koloru, to najlepiej by³oby, jakby¶ wstawi³a jakie¶ zdjêcie, trudno sobie wyobraziæ jaki to jest kontrast.

Cytat:
Napisane przez DoDoo Poka¿ wiadomo¶æ
Skoro wlosy sa przeproteinowane co z reszta napisalam to nie lepiej umyc wlosy w zwyklym szamponie i na tym zakonczyc?? Ja tak robie kiedy wlosy sa przepr. I juz po tym myciu sa super. Polecalabym lepiej sie wstrzymac z kupowaniem sterty masek, odzywek itd i zrobic tak jak napisalam umyc wloski w oczyszczajacym zwyklym szamponie...
Nawil¿acze s± przeciwwag± dla protein. W³osy powinny byæ utrzymywane w równowadze proteinowo - nawil¿aczowej (która dla ka¿dego jest inna). Sam szampon tylko wyp³ucze proteiny, a to mo¿e nie wystarczyæ.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-29, 10:36   #528
201801220933
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 2 690
Dot.: Zniszczone, rozja¶nione w³osy

Cytat:
Napisane przez olka1551 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam ¶redniej d³ugo¶ci, ciemnobr±zowe w³osy. Problem w tym, ¿e czêsto je prostuje (prawie codziennie), i w niektórych miejscach bardzo siê rozja¶ni³y. Dodam, ¿e sama nigdy nie farbowa³am, nie rozja¶nia³am, ani nie utlenia³am swoich w³osów. Same, pod wp³ywem zniszczenia, przybra³y w niektórych miejscach jasny kolor (prawie jak blond). Szczególnie widaæ to na grzywce, któr± czêsto suszê. Wygl±da to okropnie. Z jednej strony mam naturalny, br±zowy kolor, a za chwilê jasne, zniszczone pasma w³osów. Co mam robiæ? U¿ywa³am wiele produktów od¿ywiaj±cych i "naprawiaj±cych" moje w³osy, ale nie zadzia³a³y. Mo¿e co¶ na ochronê koloru? Albo porzywrócenie go z powrotem? Liczê ¿e polecicie mi jaki¶ dobry produkt, z góry dziêki
Je¶li prostujesz tak czêsto to choæby¶ je ob³o¿y³a przys³owiowym z³otem to ich nie utrzymasz w dobrej kondycji. Nie ma na to cudownego sposobu. Ja mam ten sam problem z ciemnymi naturalnymi w³osami, a nie prostuje - taki urok naturalnych w³osów.
201801220933 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-26, 10:10   #529
sancza
Raczkowanie
 
Avatar sancza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 39
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

Witam!
By³am ostatnio u fryzjera zrobiæ blond
Pomijaj±c fakt, ¿e kolor wyszed³ kiepski i odrosty z odcieniem ró¿owym to fryzjer spali³ mi w³osy.
Mam grube i gêste, przesz³y wiele w swoim ¿yciu i zawsze by³y w doskona³ej kondycji i ka¿dy zabieg dzielnie znosi³y. Teraz p³akaæ mi siê chce jak je dotykam. Wypadaj± mi, sypia siê i ³ami±. S± sztywne, nie mogê ich czesaæ, bo ka¿dy kontakt z grzebieniem koñczy siê tym, ¿e w³osy wypadaj±, sypi± mi siê z g³owy! od dwóch dni chodzê z mask± na g³owie, nie myje ich i nie czesze.
Powiedzcie mi czy one choæ trochê dojd± do siebie?
Jak je pielêgnowaæ?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140524_191815.jpg (136,8 KB, 52 za³adowañ)
sancza jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-26, 12:13   #530
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomo¶ci: 5 560
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sancza Poka¿ wiadomo¶æ
Witam!
By³am ostatnio u fryzjera zrobiæ blond
Pomijaj±c fakt, ¿e kolor wyszed³ kiepski i odrosty z odcieniem ró¿owym to fryzjer spali³ mi w³osy.
Mam grube i gêste, przesz³y wiele w swoim ¿yciu i zawsze by³y w doskona³ej kondycji i ka¿dy zabieg dzielnie znosi³y. Teraz p³akaæ mi siê chce jak je dotykam. Wypadaj± mi, sypia siê i ³ami±. S± sztywne, nie mogê ich czesaæ, bo ka¿dy kontakt z grzebieniem koñczy siê tym, ¿e w³osy wypadaj±, sypi± mi siê z g³owy! od dwóch dni chodzê z mask± na g³owie, nie myje ich i nie czesze.
Powiedzcie mi czy one choæ trochê dojd± do siebie?
Jak je pielêgnowaæ?
Napisze krotko i na temat, spalonych wlosow nie uratujesz trzeba je obciac.
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-26, 13:17   #531
sancza
Raczkowanie
 
Avatar sancza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 39
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

I tak trochê je ju¿ podcie³am.
¦ciêcie kompletne? Musia³abym na ³yso ( Jest a¿ tak ¼le?
sancza jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-26, 13:26   #532
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomo¶ci: 5 560
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sancza Poka¿ wiadomo¶æ
I tak trochê je ju¿ podcie³am.
¦ciêcie kompletne? Musia³abym na ³yso ( Jest a¿ tak ¼le?
Jesli zrobil Ci to fryzjer to idz tam i opieprz go za to co zrobil. Nie wiem niech Ci zrobi w rekompensacie jakies odzywianie wlosow i odda kase za poprzedni zabieg... sama przerabialam spalone wlosy ale zrobilam sobie to sama i tak na prawde nic tylko obciac wlosy. Te mniej zniszczone mozna jakos poratowac, maski, olejowanie itd
Powiem Ci, ze moje wlosy wygladaly lepiej po piance koloryzujecej venita, jako, ze na mojej glowie krolowaly kolory swietnie sie to sprawdzilo, nie wiem czy ta pianka ma w sobie tyle sylikonu czy czego tam ale po niej wlosy wygladaly calkiem nie zle, byly mocno obklejony pigmentem, a co za tym idzie wygladaly dobrze.
Moje wlosy byly spalone czyli jak byly mokre to ciagnely sie jak guma, z Twoimi tez tak jest?
Wspolczuje Ci strasznie
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...

Edytowane przez DoDoo
Czas edycji: 2014-05-26 o 13:29
DoDoo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-26, 14:08   #533
sancza
Raczkowanie
 
Avatar sancza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 39
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

Fryzjer niestety nie zobaczy³ pieniêdzy za zabieg, bo nie do¶æ, ¿e kolor wyszed³ niew³a¶ciwy to na dodatek w³osy mi zabi³. Nie wykona³ us³ugi nie zosta³o zap³acone.
Niestety, nie odzyskam ju¿ w³osów.
Dok³adnie tak- w³osy gumowe jak s± mokre, trudno je rozczesaæ, jak wyschn± to s± jak miot³a, te¿ trudne ro rozczesania, popl±tane i podczas próby przeczesania, sypi± siê By³y podciête po zabiegu, ale czujê, ¿e po³owe stracê z czasem. Nie mogê ich ¶ci±æ ca³kowicie bo s± krótkie, musia³abym ogoliæ- z dwojga z³ego wole to co mam... chodze teraz ca³y czas z mask± na g³owie, wybiorê siê na jaki¶ zabieg regeneruj±cy do fryzjera, ale nie wiem czy to pomo¿e. A muszê jeszcze ten kolor poprawiæ....
sancza jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-26, 14:15   #534
201605090958
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 5 833
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

Nie mozesz isc do fryzjera, musisz wytrzymac 2-3 tygodnie, bo inaczej masz szanse pogorszyc jeszcze bardziej. Z dobrych reanimujacych rzeczy to gliss kur pomaranczowy i kompresy /na godzine/ z olejku rycynowego podgrzanego. Mozesz klasc spokojnie rowniez glutek z siemienia lnianego ostudzony i bez nasionek.
201605090958 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-26, 14:50   #535
sancza
Raczkowanie
 
Avatar sancza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 39
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

Dziêki za rady. Idê po pracy do apteki po waxa i olejek rycynowy.
Na razie na g³owie trzymam glis kur czarn± maskê i olejek arganowy.
Nie pójdê do fryzjera w takim razie teraz, przebolejê te 2 tygodnie z kurczakiem na g³owie, najwa¿niejsze aby kondycja w³osa sie poprawi³a choæ trochê....

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

jeszcze pytanie- jakiego szamponu uzywaæ?
Co¶ s³ysza³am, ¿e po rozja¶nianiu s± otwarte ³uski w³osów i nale¿y uzywaæ szamponu zakwaszaj±cego?
sancza jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-26, 15:29   #536
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sancza Poka¿ wiadomo¶æ
Witam!
By³am ostatnio u fryzjera zrobiæ blond
Pomijaj±c fakt, ¿e kolor wyszed³ kiepski i odrosty z odcieniem ró¿owym to fryzjer spali³ mi w³osy.
Mam grube i gêste, przesz³y wiele w swoim ¿yciu i zawsze by³y w doskona³ej kondycji i ka¿dy zabieg dzielnie znosi³y. Teraz p³akaæ mi siê chce jak je dotykam. Wypadaj± mi, sypia siê i ³ami±. S± sztywne, nie mogê ich czesaæ, bo ka¿dy kontakt z grzebieniem koñczy siê tym, ¿e w³osy wypadaj±, sypi± mi siê z g³owy! od dwóch dni chodzê z mask± na g³owie, nie myje ich i nie czesze.
Powiedzcie mi czy one choæ trochê dojd± do siebie?
Jak je pielêgnowaæ?
W³osy, które siê krusz± s± nie do odratowania. S³u¿y im pielêgnacja ciê¿ka, emolientowa, z silikonami, ale na d³u¿sz± metê i tak s± do ¶ciêcia.
Mia³am w³osy w podobnym stanie po trwa³ej - te¿ siê kruszy³y (po kilku miesi±cach wygl±da³y na mocno cieniowane, chocia¿ by³y obcinane na prosto), po ka¿dej nocy kawa³ki zostawa³y na poduszce itd. Lubi³am wtedy u¿ywaæ:
-maski NaturVital z drogerii Natura
-od¿ywki H-Nutrigin Pharmaceris (jest bardzo ciê¿ka)
-masko-od¿ywki To³pa
-maski Thermo-Repair Kemon
-maski Anti-Age Organique

Mo¿esz testowaæ oleje (u mnie siê nie sprawdzi³y), ale uwa¿aj na oliwê, lniany, konopny - mog± zmieniaæ kolor blondu (zw³aszcza oliwa mo¿e pog³êbiæ ¿ó³tko). Uwa¿aj na proteiny (keratyna w Gliss Kurach), bo tak uwra¿liwione w³osy mog± siê po nich zrobiæ jeszcze gorsze. No i przede wszystkim zabezpieczaj serum silikonowym (ale najlepiej bez protein).

Do zakwaszania mo¿esz u¿ywaæ p³ukanek octowych (ale nie codziennie), albo kosmetyków do w³osów farbowanych (maj± czêsto ni¿sze pH). S± te¿ maski zakwaszaj±ce np Joanna, Leo.

Do mycia warto zastosowaæ metodê OMO - ochroni w³osy przed detergentami w szamponie.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-05-26 o 15:32
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 11:05   #537
sancza
Raczkowanie
 
Avatar sancza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 39
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

Wczoraj zrobi³am sobie kuracje wax'em i s± trochê w lepszym stanie, w³oski jak wyschnê³y, u³ozy³am je olejkiem rycynowym z arganowym, uliza³am i zaczesa³am do ty³u i jako¶ wygl±daj± lepiej poza tym, ¿e mam obrzydliwy ¿ó³ty blond i straszê ludzi na ulicy ale muszê przetrzymaæ dwa tygodnie
ale ju¿ daj± siê rozczesywaæ, s± bardziej miekkie i siê tak nie sypi±, mam nadziejê, ¿e chocia¿ po³owa z tego co mam ¿yje i dojdzie do siebie

My¶licie, ze mogê je umyæ w p³ukance fioletowej aby t± ¿ó³æ trochê ¶ci±gn±æ?

Edytowane przez sancza
Czas edycji: 2014-05-27 o 11:06
sancza jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 13:20   #538
201605090958
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 5 833
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

To teraz codziennie taki rytua³. Nie kombinuj z niczym przez 2 tygodnie. Nie straszê, sama parê lat temu zakombinowalam i co¿ kilka lat odrastania w³osów za mn±. Masz cieplo na dworze, czapka z daszkiem, turban cokolwiek ale wlosy zostaw w spokoju. Mo¿esz zacz±æ równie¿ piæ ³y¿kê oleju dziennie, najlepiej lniany, dyniowy, orzechowy
201605090958 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-28, 12:06   #539
sancza
Raczkowanie
 
Avatar sancza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 39
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

A co myslicie aby te w³osy teraz potraktowaæ kreatynowym prostowaniem? Czyta³am ze im bardziej zniszczone tym lepszy efekt, ¿e trochê to polepsza stan w³osa, takie moje nastroszone suche w³osy mo¿e by po tym lepiej wygl±da³y?

Albo laminowanie?

Edytowane przez sancza
Czas edycji: 2014-05-28 o 12:16
sancza jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-28, 13:11   #540
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomo¶ci: 5 560
Dot.: Spalone w³osy-w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sancza Poka¿ wiadomo¶æ
A co myslicie aby te w³osy teraz potraktowaæ kreatynowym prostowaniem? Czyta³am ze im bardziej zniszczone tym lepszy efekt, ¿e trochê to polepsza stan w³osa, takie moje nastroszone suche w³osy mo¿e by po tym lepiej wygl±da³y?

Albo laminowanie?
Wg mnie keratynowe prostowanie to wyrzucanie kasy w bloto. Ja poszlam na odnowe keratynowa wlosow Artego (wiem, wiem to co innego) i po pierwszym myciu wlosy wygladaly jak przed zabiegiem.
Musisz teraz zadbac o wlosy u nasady, te ktore sa mniej zniszczone, bo tym spalonym nic nie pomoze na dluzej, wszystko sie z nich wyplucze.
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2021-03-04 11:51:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:25.