Długie włosy u faceta. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-17, 20:31   #1
Osesek92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 25

Długie włosy u faceta.


Cześć. Na początek chciałbym się przywitać bo to mój pierwszy post na forum.
Za 2 i pół godziny stukną mi 22 wiosny, mieszkam w łódzkim pracuję i studiuję zaocznie zarządzanie. Kocham dobre, mocne brzmienia, moich znajomych i zupkę chmielową.

Bardzo możliwe, że podobny wątek już był na tym forum ale tematów i działów jest tak dużo, że ciężko to wszystko przejrzeć mając ograniczony czas, a teraz do rzeczy.

Długie włosy mam chyba od gimnazjum. Raz dłuższe, raz krótsze ale ogólnie zawsze jest za co złapać. Postanowiłem zadbać o włosy ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać.

Moje włosy są długości hmmm...opiszę to obrazowo, włosy z nad czoła sięgają mi do jabłka adama, a z tyłu mniej więcej do łopatek. Tyle o ich długości. Teraz o ich jakości. Muszę je dzień w dzień myć bo się okropnie przetłuszczają. Najgorzej jest gdy pracuję na I zmianę, wstaję o 4 i muszę umyć włosy i je wysuszyć suszarką, końcówki są porozdwajane, suche. Nie podcinałem końcówek od ostatniego przycięcia włosów (styczeń 2013). Rozczeszę włosy, wyjdę na powietrze, lekko zawieje wiatr i włosy już są "posklejane". Nie wiem jak sobie z nimi poradzić, a jestem z nimi emocjonalnie związany. Nie wyobrażam sobie ścinania ich.

Będę wdzięczny za każdą pomoc w uratowaniu moich kudłów


ps. używam szamponów shauma. obecnie gliss kur bo był po 7 zł
Osesek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 21:35   #2
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Długie włosy u faceta.

Cytat:
Napisane przez Osesek92 Pokaż wiadomość
Cześć. Na początek chciałbym się przywitać bo to mój pierwszy post na forum.
Za 2 i pół godziny stukną mi 22 wiosny, mieszkam w łódzkim pracuję i studiuję zaocznie zarządzanie. Kocham dobre, mocne brzmienia, moich znajomych i zupkę chmielową.

Bardzo możliwe, że podobny wątek już był na tym forum ale tematów i działów jest tak dużo, że ciężko to wszystko przejrzeć mając ograniczony czas, a teraz do rzeczy.

Długie włosy mam chyba od gimnazjum. Raz dłuższe, raz krótsze ale ogólnie zawsze jest za co złapać. Postanowiłem zadbać o włosy ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać.

Moje włosy są długości hmmm...opiszę to obrazowo, włosy z nad czoła sięgają mi do jabłka adama, a z tyłu mniej więcej do łopatek. Tyle o ich długości. Teraz o ich jakości. Muszę je dzień w dzień myć bo się okropnie przetłuszczają. Najgorzej jest gdy pracuję na I zmianę, wstaję o 4 i muszę umyć włosy i je wysuszyć suszarką, końcówki są porozdwajane, suche. Nie podcinałem końcówek od ostatniego przycięcia włosów (styczeń 2013). Rozczeszę włosy, wyjdę na powietrze, lekko zawieje wiatr i włosy już są "posklejane". Nie wiem jak sobie z nimi poradzić, a jestem z nimi emocjonalnie związany. Nie wyobrażam sobie ścinania ich.

Będę wdzięczny za każdą pomoc w uratowaniu moich kudłów


ps. używam szamponów shauma. obecnie gliss kur bo był po 7 zł
Najlepiej będzie, jak poprzeglądasz wątki, w których poruszane są poszczególne problemy, z którymi się zmagasz. Np. tutaj wątek o przetłuszczających się włosach: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=4144.
Jeśli chodzi o przetłuszczanie się włosów to na początek polecam szampon ziołowy, np. Familijny firmy Pollena Savona:

A żeby poprawić stan włosów, to trzeba zacząć używać odżywek do włosów. Masz jakieś w domu?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 22:11   #3
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Długie włosy u faceta.

Witam kolegę z łódzkiego

Myślę, że przydałoby się cięcie, może nie jakieś bardzo drastyczne, ale raczej przycięcie tych suchych końców i w dalszym postępowaniu z biegiem czasu w miarę regularne podcinanie końcówek. Ponad rok czasu to sporo i zniszczenia też mogą być duże.
No i pewnie przydałaby się jakaś odżywka, ale niech już dziewczyny siedzące w temacie się wypowiedzą, ja wypadłam z obiegu trochę
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 22:16   #4
Osesek92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 25
Dot.: Długie włosy u faceta.

2xup
Nie mam ale do Rossmana mam 5 minut. Mowisz, ktora bedzie ok, kupuje i uzywam .

1xup
Witam kolezanke z lodzkiego ?
Do fryzjera mam minutke ale poczekam na wypowiedzi innych


Przepraszam za brak polskich znakow. pisze z telefonu
Osesek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 22:22   #5
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Długie włosy u faceta.

Cytat:
Napisane przez Osesek92 Pokaż wiadomość
2xup
Nie mam ale do Rossmana mam 5 minut. Mowisz, ktora bedzie ok, kupuje i uzywam .
Możesz zacząć od odżywki Alterra:


Jeśli będziesz jej używał po umyciu włosów szamponem, to kładź ją tylko na włosy od ucha w dół. Unikaj kładzenia jej na włosy przy skórze głowy, bo to może niepotrzebnie je obciążyć.

No i pamiętaj, że dobieranie odżywki to trochę metoda prób i błędów. Alterra jest fajna, ale nie każdemu musi pasować. Jak się okaże, że to jednak nie jest dobra odżywka dla Ciebie, to trzeba będzie poszukać jakiejś innej.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 08:14   #6
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Długie włosy u faceta.

Hej!

Podsyłam ci kilka linków:

Wątek o przetłuszczających się włosach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=4144
Przetłuszczające się, a jednocześnie przesuszone https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...39#post8168739
Wątek zapuszczających (polecam zapoznać się z pigułką!
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=732258

Z odżywek na sam początek polecam:
Garnier avocado&karite -> do kupienia w Rossmanie, Hebe, Naturach i wwszystkich supermarketach, od Auchan przez Kaufland po Tesco za ok 9 zł za 250 ml

Mrs Potters z aloesem i jedwabiem -> powinna być też w Rossmanie, innych drogeriach i wszystkich hipermarketach za ok. 7 zł za 500 ml

W Rossmanie mozesz też kupić sobie serum z Green Pharmacy, które stosuje się na końcówki w celu ich zabezpieczenia. Będziesz w stanie zapuścić dłuższe i zdrowsze włosy, ponieważ silikony w nim zawarte stanowią ochronę dla końcówek przed ich mechanicznym uszkadzaniem.

Przejrzyj KWC i poczytaj opinie o odżywkach, zajrzyj na wątki, znajdziesz tam sporo cennych porad i wskazówek. I podetnij końcówki, rozdwojonych i zniszczonych niz nie naprawi
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 13:34   #7
Osesek92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 25
Dot.: Długie włosy u faceta.

Czyli mówiąc krótko:
- kupić szampon ziołowy
- kupić odżywkę i używać jej w taki sposób aby nie naniosła się na skórę głowy
- przyciąć końcówki
- ograniczyć suszarkę do minimum

Mógłby mi ktoś jeszcze wytłumaczyć jak i kiedy najlepiej zastosować odżywkę ?
Osesek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-18, 13:40   #8
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Długie włosy u faceta.

Cytat:
Napisane przez Osesek92 Pokaż wiadomość
Czyli mówiąc krótko:
- kupić szampon ziołowy
- kupić odżywkę i używać jej w taki sposób aby nie naniosła się na skórę głowy
- przyciąć końcówki
- ograniczyć suszarkę do minimum

Mógłby mi ktoś jeszcze wytłumaczyć jak i kiedy najlepiej zastosować odżywkę ?
Po każdym umyciu odciśnij włosy z nadmiaru wody nałóż odżywkę na włosy na 5-10 minut, a gdy masz więcej czasu, nawet na 30. Możesz w tym czasie owinąć włosy ręcznikiem, by po pierwsze, nie skapywała woda, po drugie, by ciepło spowodowało, że odżywka lepiej wniknie we włosy. Po tym czasie spłukujesz ją wodą.
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 15:22   #9
Osesek92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 25
Dot.: Długie włosy u faceta.

Ok !
Końcówki ścięte. Włosy od razu (chociaż wizualnie) wyglądają zdrowiej i ładniej.
Zaopatrzyłem się tez w ziołowy szampon do włosów przetłuszczających się z firmy Green Pharmacy + odżywka Garniera, którą mi poleciłaś.

Dziękuję za porady, mam nadzieję, że pomogą moim kudłom
Osesek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 19:31   #10
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Długie włosy u faceta.

Mężczyzna z długimi włosami nakładający odżywkę - to musi być uroczy widok

Polecam to samo co koleżanki

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2014-03-18 o 19:32
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 20:58   #11
Osesek92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 25
Dot.: Długie włosy u faceta.

Raczej widok nie radzącego sobie z nakładaniem odżywki mężczyzny...ale trening czyni mistrza !
Osesek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-18, 21:05   #12
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Długie włosy u faceta.

Cieszę się, że końcówki są w lepszym stanie już
spróbuj nakładać tę odżywkę mniej więcej od ucha w dół, nie powinna wtedy spowodować szybszego przetłuszczania. No, ale skoro trening czyni mistrza, to ćwicz zawzięcie, włosy na pewno na tym skorzystają
ps. z łódzkiego jestem również, dlatego pozdrawiałam, tak a propos zapytajnika
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 21:22   #13
Osesek92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 25
Dot.: Długie włosy u faceta.

Od ucha w dół...czyli mam rozczesać włosy przed nałożeniem ?
Dziś zrobiłem tak, że po myciu po prostu wycisnąłem nadmiar wody. wziąłem włosy nad głowę w można powiedzieć kucyk i wtarłem odżywkę. Owinąłem ręcznikiem i odczekałem 25 minut, a następnie dokładnie spłukałem.
Osesek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 21:24   #14
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Długie włosy u faceta.

Cytat:
Napisane przez Osesek92 Pokaż wiadomość
Od ucha w dół...czyli mam rozczesać włosy przed nałożeniem ?
A jesteś w stanie to zrobić bez szarpania i wyrywania włosów? Jak nie, to odpuść, nie ma sensu. Lepiej nałożyć odżywkę i takie naodżywkowane włosy próbować rozczesać. Albo rozczesać dopiero po potrzymaniu odżywki na włosach przez jakiś czas i spłukaniu jej.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 21:25   #15
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Długie włosy u faceta.

Poobserwuj włosy, jeśli nie przetłuszczą się szybciej, to znaczy, że masz dobry patent.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 21:26   #16
Osesek92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 25
Dot.: Długie włosy u faceta.

Raczej nie, ale jutro spróbuję. Jak nie wypali to będę robił tak jak do tej pory.
Osesek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 13:46   #17
Osesek92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 25
Dot.: Długie włosy u faceta.

Przyznam się bez bicia, że regulaminu nie czytałem (czytał ktoś w ogóle ) ale domyślam się, że double posty nie są mile widziane, niestety nie wiem czy edytowanie poprzedniego podbije mój temat.

Będąc w Rossmanie kupiłem też odżywkę bez spłukiwania

jednak nie wiem czy jej używać. Jest masakrycznie tłusta. Może się któraś z was wypowiedzieć na ten temat ? Byłbym bardzo wdzięczny.
ps. Inspire, a może jeszcze z okolic Brzezin ? : )
Osesek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 14:13   #18
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Długie włosy u faceta.

Cytat:
Napisane przez Osesek92 Pokaż wiadomość
Przyznam się bez bicia, że regulaminu nie czytałem (czytał ktoś w ogóle ) ale domyślam się, że double posty nie są mile widziane, niestety nie wiem czy edytowanie poprzedniego podbije mój temat.

Będąc w Rossmanie kupiłem też odżywkę bez spłukiwania

jednak nie wiem czy jej używać. Jest masakrycznie tłusta. Może się któraś z was wypowiedzieć na ten temat ? Byłbym bardzo wdzięczny.
ps. Inspire, a może jeszcze z okolic Brzezin ? : )
Posty jeśli są jeden pod drugim łączą się w jeden

To jest jedwab do włosów, możesz używać go na końcówki, żeby je zabezpieczyć przed szybszym rozdwajaniem. Chociaż źle trafiłeś, bo to jest jedwab, który zawiera alkohol i może podsuszać włosy. Następnym razem weź np. jedwab Green Pharmacy, jest bez alkoholu
ps. z samej Łodzi
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 14:27   #19
Osesek92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 25
Dot.: Długie włosy u faceta.

Jest napisane, że po 2 sekundach od nałożenia na dłoń alkohol wyparowuje z produktu ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
ps.To pewnie nie wiesz gdzie leży moje małe, zapyziałe miasteczko : )
Osesek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-19, 14:33   #20
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Długie włosy u faceta.

Pewnie po części tak będzie, jednak bezpieczniej stosować coś bez alkoholu ale wypróbuj, może bardzo destrukcyjne nie będzie, ewentualnie przekaż w inne ręce
ps. jak okolice Brzezin to mniej więcej kojarzę
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 14:36   #21
Osesek92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 25
Dot.: Długie włosy u faceta.

Nie ma co przekazywać(chyba, że Ty chcesz ? ) Malutkie opakowanie, kokosów też nie kosztowało więc ewentualnie sobie poleży i tyle.
ps. Same Brzeziny.
Osesek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 14:45   #22
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Długie włosy u faceta.

Cytat:
Napisane przez Osesek92 Pokaż wiadomość
Nie ma co przekazywać(chyba, że Ty chcesz ? ) Malutkie opakowanie, kokosów też nie kosztowało więc ewentualnie sobie poleży i tyle.
ps. Same Brzeziny.
Niee, "jedwabiów" mam mnóstwo
Póki co powalcz może bez tego jedwabiu, poobserwuj jak końcówki się będą zachowywać no i obowiązkowo odżywka do spłukiwania po myciu
ps. no to wiem, co mam nie wiedzieć
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 14:49   #23
Osesek92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 25
Dot.: Długie włosy u faceta.

Jest odżywka ! Wczoraj w rossmanie zobaczyłem taką samą butelkę jak ta, którą poleciła mi Kamiliah. Dopiero po zapłaceniu ogarnąłem, że nie wziąłem odżywki, a szampon. Opakowanie powinno różnić się nie tylko rozmiarem
ps. Większość moich znajomych z Łodzi nie wie za bardzo gdzie lezą Brzeziny, kojarzą jedynie, że po drodze na Rawę.
Osesek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 14:55   #24
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Długie włosy u faceta.

Cytat:
Napisane przez Osesek92 Pokaż wiadomość
Jest odżywka ! Wczoraj w rossmanie zobaczyłem taką samą butelkę jak ta, którą poleciła mi Kamiliah. Dopiero po zapłaceniu ogarnąłem, że nie wziąłem odżywki, a szampon. Opakowanie powinno różnić się nie tylko rozmiarem
ps. Większość moich znajomych z Łodzi nie wie za bardzo gdzie lezą Brzeziny, kojarzą jedynie, że po drodze na Rawę.
Różnią się, najczęściej szampony mają zakrętkę na górze butelki, a odżywki stoją na głowie, czyli na zamknięciu. Nie jest to reguła dotycząca wszystkich produktów, ale w dużej mierze tak jest
ps. wiesz, nigdy tam nie byłam, bo i w Łodzi mieszkam od bardzo niedawna, ale zerknęłam sobie gdzie to jest i już wiem
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 15:03   #25
Osesek92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 25
Dot.: Długie włosy u faceta.

Teraz to ja też to wiem . Zwyczajnie złapałem pierwszą, lepszą, podobną butelkę i idę dalej. Co się będę zastanawiał. Dopiero po zapłaceniu ogarnąłem, że coś za duża jest ta odżywka i jak się okazało musiałem się wracać i jeszcze raz uśmiechać do Pani przy kasie.
ps. To co Cię do tego miasta sprowadziło do tego miasta : ) ?
Osesek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 15:09   #26
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Długie włosy u faceta.

Cytat:
Napisane przez Osesek92 Pokaż wiadomość
Teraz to ja też to wiem . Zwyczajnie złapałem pierwszą, lepszą, podobną butelkę i idę dalej. Co się będę zastanawiał. Dopiero po zapłaceniu ogarnąłem, że coś za duża jest ta odżywka i jak się okazało musiałem się wracać i jeszcze raz uśmiechać do Pani przy kasie.
ps. To co Cię do tego miasta sprowadziło do tego miasta : ) ?
Zdarza się
ps. studia ale konec offtopu, jeżeli ma być kontynuacja białego to zapraszam na PW.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 18:11   #27
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Długie włosy u faceta.

Mówiłeś tez że masz różne długości włosów - przy twarzy i na plecach. Jako fanka długich włosów u "pułci męskiej" pragnę poinformować, że najlepiej wyglądają, gdy wszystkie są równe (chyba, że są faliste lub kręcone - wtedy powinno się je dobrze cieniować). No tak tak mówiłeś, że nie chcesz ich ścinać drastycznie, ale to taka sugestia na przyszłość.

Co do tego nieszczęsnego szamponu familijnego, który został Ci polecony, proponowałabym jednak coś z delikatniejszych produktów, tylko nie wiem co Ci polecić, na pewno nie myłabym włosów dzień w dzień tym familijnym wysuszaczem
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 18:33   #28
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Długie włosy u faceta.

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
Mówiłeś tez że masz różne długości włosów - przy twarzy i na plecach. Jako fanka długich włosów u "pułci męskiej" pragnę poinformować, że najlepiej wyglądają, gdy wszystkie są równe (chyba, że są faliste lub kręcone - wtedy powinno się je dobrze cieniować).
Kwestia gustu. Moim zdaniem istotne jest, żeby włosy były zdrowe. A czy są równej czy nierównej długości nie ma znaczenia, zwłaszcza, jeśli nie chodzi o jakieś drastyczne różnice w długości włosów. To normalne, że włosy rosną w różnych miejscach na głowie w różnym tempie, więc takie naturalnie nierówne włosy potrafią (moim zdaniem) wyglądać fajnie i naturalnie.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 19:58   #29
Osesek92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 25
Dot.: Długie włosy u faceta.

Nie bardzo mam ochotę na jakieś skrupulatne cieniowanie. Fryzjerka jedynie przycięła mi końcówki tak aby w "różnych partiach" włosy były mniej więcej równe. Niusia z równą długością chodzi Ci o to aby włosy miały tyle samo centymetrów czy żeby optycznie były równe ?
Moje włosy właśnie są lekko sfalowane przy końcach co mnie szczerze mówiąc lekko irytuje.

Nie kupiłem familijnego ale inny ziołowy szampon do przetłuszczających się włosów z firmy Green Pharmacy.

Edytowane przez Osesek92
Czas edycji: 2014-03-19 o 20:00
Osesek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 20:02   #30
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Długie włosy u faceta.

Cóż, ważne że się podobają. Jeśli są zdrowe i bez puchu to lekkie falowanie nie przeszkadza - myślę jednak, że gdybyś powoli pozbył się cieniowania mogłoby się ono zmniejszyć. Cieniowanie sprzyja wywijaniu się włosów ( w większości przypadków). Tym bardziej jeśli, jak mówisz nie falują się na całej długości, tylko na końcach. Mam na myśli "optycznie" (jak to ująłeś) równe włosy. Domniemam, że mamy to samo na myśli

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2014-03-19 o 20:04
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-07 10:47:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:05.