Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX - Strona 172 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-17, 22:35   #5131
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Żelatyną. Nic złego się nie stało. Preferuje domowe zabiegi tam gdzie się tylko da.

Niebieskie są u mnie w Społem, czasem bywają w Rossmanie.

Cholero, właśnie zdenkowałam 2 odżywki i się zmuszam, żeby nie iść po Oleo Repair jutro, a Ty tak kusisz!
U mnie są chyba jakieś inne Rossmany bo nie ma tam żadnej odżywki joanny b/s, chyba że źle patrzę.

Ja bym poszła nawet dla samego zapachu.

Nie naprawdę uważam, że odżywka jest warta wypróbowania. Ja nie mogę przestać dotykać włosów, tak się jaram tymi śliskimi włosami. Jak zawsze mam puch, a tu nagle wygładzone włosy to nie mogę uwierzyć w swoje szczęście. I włoski ładniej błyszczą. Chociaż to pewnie też zasługa oleju lnianego, po którym jak na razie efekty są u mnie najlepsze.

Mojej mamie ostatnio dałam tą odżywkę do wypróbowania i jeszcze tego samego dnia, jak byłyśmy w drogerii to już się rozglądała za oleo dla siebie, tylko, że akurat jej nie było.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2014-09-17 o 22:37
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-17, 22:39   #5132
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
U mnie są chyba jakieś inne Rossmany bo nie ma tam żadnej odżywki joanny b/s, chyba że źle patrzę.

Ja bym poszła nawet dla samego zapachu.

Nie naprawdę uważam, że odżywka jest warta wypróbowania. Ja nie mogę przestać dotykać włosów, tak się jaram tymi śliskimi włosami. Jak zawsze mam puch, a tu nagle wygładzone włosy to nie mogę uwierzyć w swoje szczęście. I włoski ładniej błyszczą. Chociaż to pewnie też zasługa oleju lnianego, po którym jak na razie efekty są u mnie najlepsze.

Mojej mamie ostatnio dałam tą odżywkę wypróbować i jak tego samego dnia byłyśmy w drogerii to już się rozglądała za oleo dla siebie, tylko, że akurat jej nie było.

Wiesz co u mnie one zawsze stoją na najniższej półce obok najtańszych produktów do włosów ale ostatnio ich coś nie ma.

Ja Oleo Repair kupie i tak tylko chciałam dać zewnętrznemu światu pozorny sygnał mówiący o tym, że jestem normalna, a jak znowu kupię odżywkę to się nie uda. Wymęczyłam dziś dwie do końca, resztki jednej wywaliłam bo coś złego się z nią stało, chyba się przeterminowała. Chciałam odczekać tydzień dla przyzwoitości przed kolejnymi zakupami.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 01:15   #5133
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Są loki, żyją. Ale dołożyłam dziś odrobinę Joanny Mrożącej i po raz kolejny stwierdzam, że jej nie lubię. :P Nadal nie mam dyfuzora.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 17września2014_1.jpg (26,5 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 17września2014_2.jpg (29,3 KB, 24 załadowań)
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 01:29   #5134
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Odwiedziłam ten sklep organiczny. Zdziwiło mnie, że nawet tam sporo kosmetyków miało silikony. Wybrałam najciekawsze etykiety (ale też i ceny...), ponownie będę wdzięczna za przejrzenie.
Większość to odżywki, tylko drugi załącznik to jakiś organiczny żel do włosów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20140917_15_15_30_Pro.jpg (77,4 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20140917_15_16_06_Pro.jpg (97,4 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20140917_15_17_49_Pro.jpg (104,5 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20140917_15_21_19_Pro.jpg (143,4 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20140917_15_22_10_Pro.jpg (137,5 KB, 6 załadowań)
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 07:12   #5135
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
A może chelatowanie? Ja dziś właśnie umyłam szamponem chelatującym, potem dałam aik i jest trochę różnicy - mam twardą wodę i te włosy takie brzydkie się robią po czasie. No a od skalpu nie kładłam odżywki, takie czyste są włosy i miękkie, może też spróbuj poza tym długo schną po tym myciu, normalnie to wysychają bardzo szybko, aż się zdziwiłam :O
Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
ShrinkingViolet - na włosach tak jak w czajniku może się zbierać osad - i żeby go usunąć potrzebujesz szampon z disodium edta lub tetrasodium edta. Kiedyś woda nie była aż tak twarda i np. wystarczyło przepłukać włosy octem ale teraz woda bywa bardzo twarda i zostawia trochę bałaganu. Więc warto mieć taki szamponik i sobie czasami nim włoski umyć szczególnie po basenie

Nie wiem ile w tym prawdy dokładnie ale np. jak miałam bardzo twardą wodę w jednym mieszkaniu to włosy jak i skóra były w złej kondycji po jednej kąpieli kabina była pokryta takim jakby proszkiem, po prostu osadziło się coś na niej. Teraz już nie ma tego problemu bo woda jest lepsza, jednak po takim szamponie to rzeczywiście fajne włosy są. Można spróbować
mam https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...acniajacy.html
nada się?
u mnie jest bardzo twarda woda ..
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 08:10   #5136
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Witajcie

W nocy wróciłam z wakacji.Dzień przed wylotem dostałam anginy,wiec zanim Was nadrobię to jeszcze ze 2 dni minie.Dzisiaj mam 39stopni i stertę prania i bałaganu do ogarnięcia.

Włosy przeżyły ekstremalne warunki.Dzisiaj na noc dostały olej kokosowy.Tam olejowałam je agranowym tylko raz ale na cały dzień,załozyłam czapkę z daszkiem i było ok.Na jutro jestem umowiona do fryzjera na cięcie ale muszę przełozyc bo ledwo żyje.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2014-09-18 o 08:11
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 11:24   #5137
Milena_ 798
Raczkowanie
 
Avatar Milena_ 798
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 288
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Dziewczyny oleo repair o której tak piszecie to jest ta żółta odżywka Garnier tak?
__________________
PIELĘGNACJA WŁOSÓW OD 1.12.2010
NIE PROSTUJĘ OD 1.07.2011
Moje włosy
Moje stare konto
Milena_ 798 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-18, 11:52   #5138
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Milena_ 798 Pokaż wiadomość
Dziewczyny oleo repair o której tak piszecie to jest ta żółta odżywka Garnier tak?
Tak. Nie pomyl sobie z Garnier Vitamin Force bo są podobne.

http://2.bp.blogspot.com/-cZ5Grocqt3...0/P1100795.jpg
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 11:55   #5139
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Milena_ 798 Pokaż wiadomość
Dziewczyny oleo repair o której tak piszecie to jest ta żółta odżywka Garnier tak?
mam tę odżywkę, bez szału
w sumie nic nie robiła



dziś pokręciło mi kudły, że szok spirulinki im sie zachciało widocznie
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 12:42   #5140
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

A miał ktoś może tą Vitamin Force? Bo wpadła mi kiedyś na wakacjach w rękę i wydawała mi się fajna, a nie ma jej na kwc z tego co widziałam.

http://m7.agitomedia.pl/image/700x70....1951134.2.jpg

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
dziś pokręciło mi kudły, że szok spirulinki im sie zachciało widocznie
Jak używasz spiruliny? Bo mi zostało trochę i na twarz już jej chyba nie zdzierżę..

Właśnie nałożyłam miksturę do laminowania włosów. Potrzymam 30 minut i spłukam, zobaczymy czy mi włosy zostaną.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 12:47   #5141
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

ShrinkingViolet, byłam dzisiaj w dwóch sklepach Społem w poszukiwaniu joanny czerwonej lub niebieskiej i nigdzie nie było.
Były wszystkie inne tylko nie te dwie.

Za to jest tam ogromny wybór szamponów barwy. Miał któraś z Was może taki piwny ? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...m-witamin.html Albo jajeczny? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...m-witamin.html

Wpadła mi w oko lniana odżywka z Farmony https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...iwych-len.html
Zastanawiałam się nad kupnem, bo ma w składzie białka pszeniczne, a moje włosy lubią proteiny, ale bałam się, że wydam kasę, a tu się okaże, że to niewypał. Ale przyszłam do domu, czytam opinie i widzę, że są wręcz świetne. Więc następnym razem jak będę tym skepie Społem to ją kupię.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 12:56   #5142
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
ShrinkingViolet, byłam dzisiaj w dwóch sklepach Społem w poszukiwaniu joanny czerwonej lub niebieskiej i nigdzie nie było.
Były wszystkie inne tylko nie te dwie.

Za to jest tam ogromny wybór szamponów barwy. Miał któraś z Was może taki piwny ? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...m-witamin.html Albo jajeczny? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...m-witamin.html

Wpadła mi w oko lniana odżywka z Farmony https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...iwych-len.html
Zastanawiałam się nad kupnem, bo ma w składzie białka pszeniczne, a moje włosy lubią proteiny, ale bałam się, że wydam kasę, a tu się okaże, że to niewypał. Ale przyszłam do domu, czytam opinie i widzę, że są wręcz świetne. Więc następnym razem jak będę tym skepie Społem to ją kupię.
Miałam jakiś szampon z Barwy ale nie pamiętam jaki. Wiem tylko, że nigdy więcej - jak dla mnie za mocno oczyszcza nawet jak na mycie od święta z SLS.

No szkoda - tak to jest jak chcemy, żeby coś było to nie ma.

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Co do tej odżywki to wygląda fajnie - jeśli tylko lubisz sie z gliceryną. Bardzo fajny skład, sama chyba się za nią rozejrzę. Daj znać jak się sprawuje!
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 13:01   #5143
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
[/COLOR]Co do tej odżywki to wygląda fajnie - jeśli tylko lubisz sie z gliceryną. Bardzo fajny skład, sama chyba się za nią rozejrzę. Daj znać jak się sprawuje!
W poniedziałek może będę miała możliwość ją kupić i zobaczę, jak działa.

Podejrzewam, że może mi podpasować, bo olej lniany jak na razie jest moim ulubionym, a tam widzę w składzie też jakieś ekstrakty z lnu. Proteiny i keratyna, to podobnie jak w biovaxie, a biovaxa moje włosy bardzo lubią.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2014-09-18 o 13:02
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 13:26   #5144
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
W poniedziałek może będę miała możliwość ją kupić i zobaczę, jak działa.

Podejrzewam, że może mi podpasować, bo olej lniany jak na razie jest moim ulubionym, a tam widzę w składzie też jakieś ekstrakty z lnu. Proteiny i keratyna, to podobnie jak w biovaxie, a biovaxa moje włosy bardzo lubią.
No to faktycznie powinno Ci podpasować. Mnie olej lniany ciężko ocenić bo używałam w trakcie przenawilżenia, jak jeszcze się nie zorientowałam, że to przenawilżenie i skutki były opłakane.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 13:31   #5145
Milena_ 798
Raczkowanie
 
Avatar Milena_ 798
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 288
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Dzieki dziewczyny jeszcze się zastanowię kusi mnie też ta żółta z olejami giss kura. Wejdę po pracy do drogerii i zobaczę. Moje włosy
( bardziej ja) mają ochotę na nową odżywkę
__________________
PIELĘGNACJA WŁOSÓW OD 1.12.2010
NIE PROSTUJĘ OD 1.07.2011
Moje włosy
Moje stare konto
Milena_ 798 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 13:37   #5146
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Milena_ 798 Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny jeszcze się zastanowię kusi mnie też ta żółta z olejami giss kura. Wejdę po pracy do drogerii i zobaczę. Moje włosy
( bardziej ja) mają ochotę na nową odżywkę
Ta z glisskura jest niezła, emolientowa - ma sporo olejów w składze i silikon się gdzieś zaplątał. Bardzo ją lubię.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 13:45   #5147
Milena_ 798
Raczkowanie
 
Avatar Milena_ 798
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 288
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Ta z glisskura jest niezła, emolientowa - ma sporo olejów w składze i silikon się gdzieś zaplątał. Bardzo ją lubię.
Rozejrze się za nią właśnie szukam takiej ze silikonami bo przez częste deszcze mam puch
__________________
PIELĘGNACJA WŁOSÓW OD 1.12.2010
NIE PROSTUJĘ OD 1.07.2011
Moje włosy
Moje stare konto
Milena_ 798 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 14:28   #5148
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
ShrinkingViolet, byłam dzisiaj w dwóch sklepach Społem w poszukiwaniu joanny czerwonej lub niebieskiej i nigdzie nie było.
Były wszystkie inne tylko nie te dwie.

Za to jest tam ogromny wybór szamponów barwy. Miał któraś z Was może taki piwny ? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...m-witamin.html Albo jajeczny? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...m-witamin.html

Wpadła mi w oko lniana odżywka z Farmony https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...iwych-len.html
Zastanawiałam się nad kupnem, bo ma w składzie białka pszeniczne, a moje włosy lubią proteiny, ale bałam się, że wydam kasę, a tu się okaże, że to niewypał. Ale przyszłam do domu, czytam opinie i widzę, że są wręcz świetne. Więc następnym razem jak będę tym skepie Społem to ją kupię.

Szampony Barwy to chyba wszystkie przerobiłam a nie.. żurawinowego jeszcze nie miałam. Piwny był dziwny. Nie wiem czemu ale robił mi dziwne włosy i po 3 umyciach oddałam go bratu. Jajeczny był w porządku, ale proteinki i moje włosy szalały jak chciały
Ja Barwę lubię bo tanio a dobrze czyści Butelki mają beznadziejne ale w zakrętce można rozpuścić szampon więc to mi się nawet podoba Ja ogólnie polecam jak ktoś lubi mocne oczyszczanie

Farmona lniana to typowa odżywka proteinowa jak ta z Rzeń-Szeń. Ja mam i myślałam, że raz na jakiś czas się przyda. Robi mi akuku i stosuję do golenia nóg Tylko weź pod uwagę, że moje włosy wybitnie nie cierpią protein pod jakąkolwiek postacią - nawet w obecności oleju, odżywki emolientowej
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 14:52   #5149
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość

Farmona lniana to typowa odżywka proteinowa jak ta z Rzeń-Szeń. Ja mam i myślałam, że raz na jakiś czas się przyda. Robi mi akuku i stosuję do golenia nóg Tylko weź pod uwagę, że moje włosy wybitnie nie cierpią protein pod jakąkolwiek postacią - nawet w obecności oleju, odżywki emolientowej
Nie powiedziałabym, że jest typowo proteinowa - ma humektant na drugim miejscu (glicerynę), potem emolient (cetyl alcohol), ekstrakty z lnu, a jakeś proteiny są dopiero na 10 miejscu w składzie.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-09-18 o 14:58
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 15:13   #5150
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Ja już po laminowaniu. Włosy nie wypadły, są baaaaaaaaaardzo miękkie, niestety skręt się rozluźnił nieco, z tyłu pojawiło jak zawsze dużo puchu - chyba włosy z tyłu są niedociążone bo zawsze skupiam się na bocznych partiach. ale nie jest źle. Na pewno jeszcze powtórzę ten zabieg wiele razy bo żelatynę zawsze w domu mam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20140918_013.jpg (75,3 KB, 24 załadowań)
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 15:27   #5151
Cukiiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Cukiiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 401
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Kochane co sądzicie o odżywce Nivea Long Repair ? Anwen ją polecała, więc ostatnio zastanawiając się pomiędzy Garnierem Oleo Repair a powyższą, zdecydowałam się na odżywkę Nivea, bo ma hydrolizowaną kreatynę w składzie. Pomyślałam, że przyda mi się coś z proteinkami raz na jakiś czas, żeby uniknąć przenawilżenia, a ostatnio ciągle humekanty i emolienty.

Po użyciu włosy, były ładnie skręcone, ale nie dałam już żadnego stylizatora przez brak czasu, trochę tylko psiuknęłam płynem z Mariona i harmonijkowanie, więc skręt od rana już się rozluźnił. Nie ma jakiegoś tragicznego puchu, ale włosy są jakieś takie "tępe" w dotyku.

Jak myślicie, czy one aż tak bardzo nie lubią kreatyny czy są jeszcze zbyt mało nawilżone ?
__________________
Prowadź mnie za rękę, bo sama nie wiem dokąd mam iść, gdzie podążać mam, by na zawsze z tobą być ... ;*



Cukiiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 15:34   #5152
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Cukiiereczek Pokaż wiadomość
Kochane co sądzicie o odżywce Nivea Long Repair ? Anwen ją polecała, więc ostatnio zastanawiając się pomiędzy Garnierem Oleo Repair a powyższą, zdecydowałam się na odżywkę Nivea, bo ma hydrolizowaną kreatynę w składzie. Pomyślałam, że przyda mi się coś z proteinkami raz na jakiś czas, żeby uniknąć przenawilżenia, a ostatnio ciągle humekanty i emolienty.

Po użyciu włosy, były ładnie skręcone, ale nie dałam już żadnego stylizatora przez brak czasu, trochę tylko psiuknęłam płynem z Mariona i harmonijkowanie, więc skręt od rana już się rozluźnił. Nie ma jakiegoś tragicznego puchu, ale włosy są jakieś takie "tępe" w dotyku.

Jak myślicie, czy one aż tak bardzo nie lubią kreatyny czy są jeszcze zbyt mało nawilżone ?
Skoro "ciągle humektanty i emolienty" to mało prawdopodobne aby były mało nawilżone. Może być tak, że po prostu któryś ze składników odżywki Ci nie podpasował - nie musi być to zaraz keratyna. Po szybkim zerknieciu w skład widzę, że ma wysoko aloes który jest humektantem. Może dlatego włosy nie ułożyły się jak powinny. Jaka była pogoda? Co najbardziej mi się nie podoba w składzie to Coco Betaine i Cocamidopropyl Betaine. Nie widzę sensu korzystania z odżywki z detergentami chyba, że używamy jej do mycia.

Reasumując: Jest wiele czynników które mogło wpłynąć na to, daj jej jeszcze pare szans.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-09-18 o 15:40
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 15:52   #5153
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
mam https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...acniajacy.html
nada się?
u mnie jest bardzo twarda woda ..
Niestety nie bo nie ma tych składników z edta.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...z-lawendy.html ten może być

chodzi o ten składnik
Aqua, Coco-Glucoside, Sodium Lauroamphoacetate, Sodium Laureth Sulfate, Citric Acid, Lavandula Angustifolia, PEG-80 Sorbitan Laurate, PEG-4 Rapeseedamide, Polyquaternium-10, Polysorbate 20, PEG-150 Distearate, Lactic Acid, Glucose, Tetrasodium EDTA, Propylene Glycol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 15:56   #5154
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy



Nerwicy dostanę!!! Niech ktoś mi to wytłumaczy!
Użyłam wszystkiego w tych samych proporcjach, co ostatnio bo zależało mi na ładnym skręcie.
I mam to co zdjęcie przedstawia (w porównaniu do zeszłego tygodnia)
No ja pierdziele!
Nie ma to jak mieć włosy od 1b do 2c, każdego tygodnia inne
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 16:01   #5155
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Skoro "ciągle humektanty i emolienty" to mało prawdopodobne aby były mało nawilżone. Może być tak, że po prostu któryś ze składników odżywki Ci nie podpasował - nie musi być to zaraz keratyna. Po szybkim zerknieciu w skład widzę, że ma wysoko aloes który jest humektantem. Może dlatego włosy nie ułożyły się jak powinny. Jaka była pogoda? Co najbardziej mi się nie podoba w składzie to Coco Betaine i Cocamidopropyl Betaine. Nie widzę sensu korzystania z odżywki z detergentami chyba, że używamy jej do mycia.

Reasumując: Jest wiele czynników które mogło wpłynąć na to, daj jej jeszcze pare szans.
Moje włosy chyba nie lubią aloesu. Po tej bardzo wychwalanej na blogach aloesowej masce NaturVital miałam puch. Dobrze, że piszesz o tej odżywce,bo miałam zamiar już dawno ją kupić. Ale skoro tam w składzie jest aloes to chyba sobie ją daruję.



Cytat:
Napisane przez Joanku Pokaż wiadomość


Nerwicy dostanę!!! Niech ktoś mi to wytłumaczy!
Użyłam wszystkiego w tych samych proporcjach, co ostatnio bo zależało mi na ładnym skręcie.
I mam to co zdjęcie przedstawia (w porównaniu do zeszłego tygodnia)
No ja pierdziele!
Nie ma to jak mieć włosy od 1b do 2c, każdego tygodnia inne
Może masz po prostu bad hair day. Nie przejmuj się. Jestem pewna, że po następnym myciu będzie lepiej.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 16:02   #5156
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Coś więcej tych bhd, niż dobrych... przecież to się tak nie da na dłuższą metę! kompletnie mi się z tymi włosami nic nie chcę robić, jak nigdy nie mam pewności czy one będą kręcone czy praktycznie proste obciąć to w cholerę i będzie spokój.
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 16:05   #5157
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Cytat:
Napisane przez Joanku Pokaż wiadomość
Coś więcej tych bhd, niż dobrych... przecież to się tak nie da na dłuższą metę! kompletnie mi się z tymi włosami nic nie chcę robić, jak nigdy nie mam pewności czy one będą kręcone czy praktycznie proste obciąć to w cholerę i będzie spokój.
Też już miałam myśli, żeby ogolić się na łyso.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 16:38   #5158
Cukiiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Cukiiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 401
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Skoro "ciągle humektanty i emolienty" to mało prawdopodobne aby były mało nawilżone. Może być tak, że po prostu któryś ze składników odżywki Ci nie podpasował - nie musi być to zaraz keratyna. Po szybkim zerknieciu w skład widzę, że ma wysoko aloes który jest humektantem. Może dlatego włosy nie ułożyły się jak powinny. Jaka była pogoda? Co najbardziej mi się nie podoba w składzie to Coco Betaine i Cocamidopropyl Betaine. Nie widzę sensu korzystania z odżywki z detergentami chyba, że używamy jej do mycia.

Reasumując: Jest wiele czynników które mogło wpłynąć na to, daj jej jeszcze pare szans.
Aloes akurat lubią. Po biovaxie kreatyna i jedwab było podobnie. Pogoda ładna, nie ma wilgoci, ani nie jest strasznie sucho, tak w sam raz. Następny razem spróbuję nałożyć na krócej, bo trzymałam ją na włosach ok. 10 minut

Cytat:
Napisane przez Joanku Pokaż wiadomość
Coś więcej tych bhd, niż dobrych... przecież to się tak nie da na dłuższą metę! kompletnie mi się z tymi włosami nic nie chcę robić, jak nigdy nie mam pewności czy one będą kręcone czy praktycznie proste obciąć to w cholerę i będzie spokój.
Ani mi się waż Kochana moja mam malutkie pytanko, jakiej firmy i jakiego koloru henny używasz? U mnie dostępna jest taka, i nie wiem jaki kolor wybrać, a chciałabym aby wyszedł taki jak Twój, a do tego nie wiem ile opakowań mam kupić, żeby starczyło na moje włosy
__________________
Prowadź mnie za rękę, bo sama nie wiem dokąd mam iść, gdzie podążać mam, by na zawsze z tobą być ... ;*



Cukiiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 17:12   #5159
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Cukierku, to co pokazałaś to nie jest henna a wyrób hennopodobny.
Henna to proszek a nie farba.

Kupuje khadi (rozrabiam 50/50 cassia/amla jathropa) bądź eld Tycjan (ta jest z domieszką sztucznego barwnika)
to nie jest tak że położysz jakąś pastę z tubki i będzie cacy, dojście do koloru który widzisz zajęło mi rok...
Henna nie rozjaśnia włosów więc jeżeli nie masz jasnego blondu to taki kolor jak mój na pewno Ci nie wyjdzie a jedynie odcień, może delikatnie poświata rudości.
Dodatkowo się zastanów ponieważ, niektóre włosy nie pozwalają się po hennie rozjaśnić tudzież ochłodzić odcienia.
Już zawsze pozostaje przebicie a rozjaśnianie do blondu może skończyć się zielenią.
Plus mam koleżankę o identycznym kolorze włosów naturalnym i jej używanie tej samej mieszanki robi ciemny mahoń.
Lawson (barwnik) zawiązuje się z pigmentem w Twoim włosie, on się mnie wypłucze.
A na kolor gwarancji niestety nie ma.

Ja swoją cenę rozrabiam i trzymam na głowie 3 i pół godziny potem przez 48 godzin nie myje, nie używam żadnych stylizatorów po prostu spłukuje hennę i 2 dni wyjęte z życiorysu ;p
wywar gotuje na rumianku i dodaje kurkumy oraz cynamonu.

Pogooglaj.
Jak się zdecydujesz to pomogę, służę radą ;*
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 17:34   #5160
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
U mnie są chyba jakieś inne Rossmany bo nie ma tam żadnej odżywki joanny b/s, chyba że źle patrzę.

Ja bym poszła nawet dla samego zapachu.

Nie naprawdę uważam, że odżywka jest warta wypróbowania. Ja nie mogę przestać dotykać włosów, tak się jaram tymi śliskimi włosami. Jak zawsze mam puch, a tu nagle wygładzone włosy to nie mogę uwierzyć w swoje szczęście. I włoski ładniej błyszczą. Chociaż to pewnie też zasługa oleju lnianego, po którym jak na razie efekty są u mnie najlepsze.

Mojej mamie ostatnio dałam tą odżywkę do wypróbowania i jeszcze tego samego dnia, jak byłyśmy w drogerii to już się rozglądała za oleo dla siebie, tylko, że akurat jej nie było.
Ja w całym Krakowie w życiu nie widziałam bs joanny w Rossmannie
Ostatnio szukałam też tej Isany do kręconych i też nie widzę, nie wiem o co chodzi :/.
A tak niewłosowo, chciałam wypróbować krem alterry do mycia twarzy i nigdy go nie widziałam, tylko puste miejsce na półce z metką :/.

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
ShrinkingViolet, byłam dzisiaj w dwóch sklepach Społem w poszukiwaniu joanny czerwonej lub niebieskiej i nigdzie nie było.
Były wszystkie inne tylko nie te dwie.

Za to jest tam ogromny wybór szamponów barwy. Miał któraś z Was może taki piwny ? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...m-witamin.html Albo jajeczny? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...m-witamin.html

Wpadła mi w oko lniana odżywka z Farmony https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...iwych-len.html
Zastanawiałam się nad kupnem, bo ma w składzie białka pszeniczne, a moje włosy lubią proteiny, ale bałam się, że wydam kasę, a tu się okaże, że to niewypał. Ale przyszłam do domu, czytam opinie i widzę, że są wręcz świetne. Więc następnym razem jak będę tym skepie Społem to ją kupię.
Ja od dawna szukam tej farmony i nigdzie nie ma . Następnym razem bierz koniecznie! Jeśli chodzi o poszukiwania Joanny, oni mają swój oficjalny sklep internetowy i jest tam tanio, więc jeśli nie przeszkadza Ci kupowanie online to polecam po prostu tam kliknąć .

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Milena_ 798 Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny jeszcze się zastanowię kusi mnie też ta żółta z olejami giss kura. Wejdę po pracy do drogerii i zobaczę. Moje włosy
( bardziej ja) mają ochotę na nową odżywkę
Moim zdaniem ta gliss kura jest fajniejsza, była bardziej wydajna i fajniej dociążała włosy . Za to maska była taka sobie, jakoś mi nie pasuje ta konsystencja masła.

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Ja już po laminowaniu. Włosy nie wypadły, są baaaaaaaaaardzo miękkie, niestety skręt się rozluźnił nieco, z tyłu pojawiło jak zawsze dużo puchu - chyba włosy z tyłu są niedociążone bo zawsze skupiam się na bocznych partiach. ale nie jest źle. Na pewno jeszcze powtórzę ten zabieg wiele razy bo żelatynę zawsze w domu mam.
Wyglądają ślicznie i puchu z przodu brak . Suszyłaś czymś?
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-22 13:44:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:17.