plamy !!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-04, 09:47   #1
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk

plamy !!!!!


Ostatnio zauważyłam u siebie w okolicach nosa i na czole małe brązowe zlewające sie plamki. Domyślam się, że sa to niestety przebarwienia. Bardzo proszę o informację jak z nimi walczyć. W okresie letnim jest to chyba niemożliwe, więc z peelingami poczekam do jesieni, ale proszę o info, czy mogę się odrobinę chociaż opalać ? Czy opalona skóra zasłoni przebarwienia, czy wręcz przeciwnie, przyciemni je ? Czy mogę tylko te miejsca smarować kremem z bardzo wysokim filtrem np. 60, a resztę 15 ? Czy będzie widać różnicę ? Bardzo proszę o pomoc.
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-05, 07:20   #2
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: plamy !!!!!

dzięki za radę ! a czy wystarczy zasłonić wysokimi filtrami tylko te moje plamiska, czy całą buzię ? I jeszcze jedno , czy kremy wybielające wybielają tylko miejsca przebarwione, czy całą buzię? I czy można je stosować latem ?????
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-05, 11:07   #3
Szarada
Zakorzenienie
 
Avatar Szarada
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5 233
do Kasi

Radzę plamy zasłonić bardzo wysokim filtrem, a resztę twarzy można trochę niższym. Kremy wybielające jako takie są właściwie bezużytecznie, sama próbowałam Idea25 i guzik. Kupiłam natomiast w aptece taki dwustopniowy preparat do usuwania przebarwień, kosztował ok. 60 - 80 zeta, ale się opłaciło. Składał się z substancji b. mocno złuszczającej i kremu łagodniejszego. Dopiero ten złuszczacz poradził sobie z tą cholerną plamą pod nosem ! Trzeba jednak z nim uważać, bo jest bardzo silnie działający. Jak nie zapomnę, to w domu sprawdzę nazwę i podam Ci na forum.
Szarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-05, 11:15   #4
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: plamy !!!!!

kasia napisał(a):
> dzięki za radę ! a czy wystarczy zasłonić wysokimi filtrami tylko te moje plamiska, czy całą buzię ? I jeszcze jedno , czy kremy wybielające wybielają tylko miejsca przebarwione, czy całą buzię? I czy można je stosować latem ?????


Zależy gdzie posmarujesz, ale z reguły smaruje się całą twarz. Kremy wybielające / złuszczające najlepiej stosować w miesiącach mniej nasłonecznionych, a ich stosowanie wymaga używanie kremów z filtrami - blokerów, czyli 30+, najlepiej jeszcze wyższymi i koniecznie posiadającymi też filtry UVA, inaczej mozesz dorobić się jescze gorszych przebarwień. Jeśli zdecydujesz się je stosować teraz, powinnaś unikać słońca, a o opalaniu zapomnieć i przynajmniej 2 razy w ciągu dnia nakładać na twarz bloker (tak zaleca Basia K [img]icons/icon12.gif[/img] )

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-05, 12:17   #5
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: do Kasi

do Szarady :
Dziękuję Ci bardzo, będę wdzięczna za info ! pozdrawiam
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-05, 13:34   #6
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Re: do Kasi

Szarada napisał(a):
> Radzę plamy zasłonić bardzo wysokim filtrem, a resztę twarzy można trochę niższym. Kremy wybielające jako takie są właściwie bezużytecznie, sama próbowałam Idea25 i guzik. Kupiłam natomiast w aptece taki dwustopniowy preparat do usuwania przebarwień, kosztował ok. 60 - 80 zeta, ale się opłaciło. Składał się z substancji b. mocno złuszczającej i kremu łagodniejszego. Dopiero ten złuszczacz poradził sobie z tą cholerną plamą pod nosem ! Trzeba jednak z nim uważać, bo jest bardzo silnie działający. Jak nie zapomnę, to w domu sprawdzę nazwę i podam Ci na forum.

I ja też proszę o nazwę tego specyfiku. Sama zmagam się z tymi plamiskami na czole i już powoli tracę nadzieję. Będę wdzięczna za nazwę. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny walczące o ładną buzię bez plam, piegów, trądziku i przebarwień!
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-05, 13:34   #7
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Re: do Kasi

Szarada napisał(a):
> Radzę plamy zasłonić bardzo wysokim filtrem, a resztę twarzy można trochę niższym. Kremy wybielające jako takie są właściwie bezużytecznie, sama próbowałam Idea25 i guzik. Kupiłam natomiast w aptece taki dwustopniowy preparat do usuwania przebarwień, kosztował ok. 60 - 80 zeta, ale się opłaciło. Składał się z substancji b. mocno złuszczającej i kremu łagodniejszego. Dopiero ten złuszczacz poradził sobie z tą cholerną plamą pod nosem ! Trzeba jednak z nim uważać, bo jest bardzo silnie działający. Jak nie zapomnę, to w domu sprawdzę nazwę i podam Ci na forum.

I ja też proszę o nazwę tego specyfiku. Sama zmagam się z tymi plamiskami na czole i już powoli tracę nadzieję. Będę wdzięczna za nazwę. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny walczące o ładną buzię bez plam, piegów, trądziku i przebarwień!
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-06-05, 20:23   #8
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: do Kasi

pewnie chodzi o preparat Unitone Bi-Phasic (o ile dobrze pamiętam)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-06, 07:55   #9
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: do Kasi

Witajcie znowu ! wczoraj w aptece za Waszą poradą nabyłam kremik z filtrem 60+ i będę smarowała te moje plamiska, może jak się reszta buzi opali, to tego świństwa nie będzie widać, jak myślicie ? i nie wiem, czy smarowanie raz dziennie rano wystarczy, nie bardzo mam możliwość w pracy poprawiać makijaż.
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-06, 09:34   #10
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Re: do Kasi

Dzięki justy! Mam pytanie w związku z tym Unitone. Czy jest skuteczny (rozumiem, że działa na zasadzie złuszczania), czy warto w niego zainwestowac czy raczej spróbować jakiegoś "wybielacza". Ja mieszkam w Warszawie, gdzie moge go kupic (apteki czy drogerie) i czy wiesz może jaka jest jego cena. Dzięki, i miłego weekendu.
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-06, 09:45   #11
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Re: do Kasi

Aha, przypomniało mi się, że ktoś polecał na plamy SKINOREN, tez tzw. złuszczacz. Czy wiecie coś o tym specyfiku?
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-06, 12:15   #12
Szarada
Zakorzenienie
 
Avatar Szarada
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5 233
Re: plamy !!!!!

Przepraszam, że dopiero teraz. Tak, ten mój preparat nazywa się Unitone. Kosztował chyba 70 zeta, już dawno to było, więc nie pamiętam dokładnie. Nie wiem, czy jest dostępny i gdzie, bo się tym ostatnio nie interesowałam, ale jak go nabyłam w aptece.
I jeszcze raz ostrzegam - jest to naprawdę silnie działający specyfik i radzę uwazać przy jego stosowaniu.
Szarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-06, 12:25   #13
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: do Szarady

Co masz na myśli pisząc "silnie działający" Czy wywołuje podrażnienia ? Napisz proszę coś więcej. Dzięki !
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-06, 14:05   #14
brewka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 22
Re: plamy !!!!!

Kasiu najlepszy sposób na plamy - przebarwienia (przynajmniej te związane z antykoncepcją hormonalną i równoczesnym korzystaniem z solarium, choć nie tylko) to wizyta u dobrego dermatologa. Ja miałam podobny problem! Niestety wszelkie kremy o ile w ogóle pomogły, to w stopniu minimalnym. Dopiero seria złuszczeń kwasem glikolowym na tyle rozjaśniła moje przebarwienia, iż są teraz prawie niewidoczne. O opalniu zapomnij!!! Jeśli zaś chcesz wyglądać na lekko opaloną polecam dobry samoopalacz.
Korzystanie z solarium czy opalanie się na słonku jeśli już masz przebarwienia gwarantuje Ci tylko kolejne paskudne plamy!
brewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-06, 14:28   #15
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: plamy !!!!!

Dziękuję Ci Milenko ! Wiem, że muszę iść do dermatologa, ale to dopiero jesienią, teraz ze względu na słońce nie mam odwagi. Czy wiecie może, gdzie w Warszawie znajdę naprawdę dobrego dermatologa ?
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-06, 14:40   #16
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: plamy !!!!!

Kasiu!
zerknij sobie na podane niżej stronki:
http://www.medycynaestetyczna.pl/skora_zdrowa.html
http://www.dermatologia-estetyczna.pl/

Co do pytań o likwidację przebarwień, koniecznie poczytaj wątki na ten temat na forum - hasła "przebarwienia, plamy" wpisane do przeglądarki pozwolą Ci trafić na mnóstwo praktycznych porad i relacji osób z podobnym problemem.

No i koniecznie przeczytaj "słoneczną serię" artykułów Basi Kwiatkowskiej.
pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-06, 14:52   #17
Szarada
Zakorzenienie
 
Avatar Szarada
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5 233
Re: do Szarady

Tak, wywołuje podrażnienia, skóra jest czerwona i boląca, piecze już podczas drugiej aplikacji. Tak więc nie możesz tego nakładać więcej niż 3-4 razy. Potem robią sie strupki i skóra schodzi. Trzeba dobrze wyczuć, ile możesz dni go stosować (stosuje sią z przyczyn wiadomych na noc). Stosowanie tego preparatu nie jest zbyt komfortowe, ale cóż... działa ! Przynajmniej zadziałało na tą plamę pod nosem (pokaźną, wyraźną i ciemną).

Jakby co, to jeszcze pytaj i pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
Szarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 19:26   #18
justynka2o
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 349
plamy

mam problem i niewiem jak sie go pozbyc na jednej nodze mam bladorózowe plamy koło kolana i na stopie niewiem skad one sie wzieły bo mam je juz pare lat ale nieprzywiazywałam do nich wiekszej wagi teraz chciałabym sie ich pozbyc zeby wreszcie załozyc krótka spodniczke. ((
justynka2o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 08:02   #19
PtAsiek
Raczkowanie
 
Avatar PtAsiek
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 101
Dot.: plamy

hm.trudno mi powiedzieć co to może być moze warto wybrać się do dermatologa, żeby je obejrzał i doradził co zrobić ?
PtAsiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-04, 19:34   #20
anescs
Przyczajenie
 
Avatar anescs
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: LuBLiN=)
Wiadomości: 28
plamy

witam...mam problem..niedawno byłam u dermatologa i dostalam na swoje wypryski antybiotyk i pare masci... robilam wszystko z zaleceniami i nic ...mam tego diabelstwa jeszcze wiecej..szczegolnie wokolicach brody i pod nosem;( nawet jak nie wciskam to zostaja takie plamy;(( i wyglasam teraz jak jedna wielka plama...az wstyd sie na ulicy pokazać...wszedzie poza tym cere mam ok i dlatego nie chcę jej niszczyc stosując podkład;/ macie jakies na to rozwiazanie?? dzieki z góry za wszystkie odpowiedzi
__________________
..::NEtUś::..
anescs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 14:04   #21
*agniesia*
Raczkowanie
 
Avatar *agniesia*
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom?
Wiadomości: 367
Dot.: plamy

według mnie podkład nie niszczy cery ale specjalistą nie jestem
*agniesia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 14:40   #22
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: plamy

Cytat:
Napisane przez *agniesia*
według mnie podkład nie niszczy cery

ja też mam takie zdanie polecam na zakrycie plam korektor i jakiś dobry podkład.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 14:46   #23
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: plamy

nowoczesne podkłady cery nie niszczą, ale jeśli masz wątpliwości do jakiegoś konkretnego, to polecam KWC http://www.wizaz.pl/produkty/baza/
i wyszukiwarkę - bo zapewne przed napisaniem posta przeczytałaś uwagę o tym, żeby najpierw swoje pytanie wrzucić na wyszukiwarkę? ilość postów wystarczy Ci na kilkudniową lekturę. spróbuj hasła "kwasy", "blizny"
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 20:19   #24
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: plamy

A ja polecam odwiedzenie innego dermatolog abo ewidentnie przepisane leki Ci nie sluza. Podklad nic tu nie załatwi - zamaskuje problem [albo i nie] a byc moze spowoduje podraznienie istniejacych juz krostek.
moja cera poprawila sie o caaale niebo odkad pozegnalam sie z podkladami [a nie uzywalam byle czego, tylko podklado wgornopolkowych - i tak mnie wszystkie zapychaly].
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 22:10   #25
natalkakrakow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 10
plamy

po intensywnym opalaniu w solarium tamtego roku wyszly mi palmy
opakenizna zeszla i tych palm nei bylo widac tearz kiedy znowu sie troche opalilam plamy pjawily sie co robic pomocy blagam
natalkakrakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 22:18   #26
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: plamy

Ja tez tak mialam. A te plamy sa biale? Bo ja mialam biale. Przestalam sie intensywnie opalac w solarium i zeszly mi z twarzy. Zrobilam sobie porzadne peelingi, potem 3 tygodnie nie oplalam sie i zeszly. teraz chodze na solarium co dwa lub trzy tyg. na 20min., i nie mam plam na twarzy, ale za to pozostaly na plecach dwie duze biale plamy i ich pozbyc sie nie moge. To chyba juz zmiany pigmentacyjne.
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 15:14   #27
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Question plamy

jestem blondynka o jasnej karnacji. moj problem polega na tym ze moja cera jest bardzo kaprysna :/ nie wiem jakich kosmetykow uzywac. na wstepie zaznacze ze mam skore alergiczna. po opalaniu jak i rowniez zima wyskakuja mi czerwone plamy. uzywam wylacznie kosmetykow hipoalergicznych. gdy plamy schodza wychodza mi bolace krosty. ogolnie czesto "uderza" we mnie cieplo co jest bardzo nieprzyjemne. wtedy skora twarzy doslownie puchnie! nie wiem juz co mam z tym robic. prosze o pomoc
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 16:57   #28
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: plamy

Przy takich samych objawach jakie opisujesz moja siostra miala zdiagnozowane Łojotokowe zapalenia skory.Dermatolog w jej wypadku dosc latwo to wyleczyl.Nie wiem,czy tobie dolega to samo bo sie na chorobach skornych nie znam zupelnie,ale na poczatek radze isc do dermatologa(jesli jeszcze nie bylas) i powiedziec co ci dolega.Pozdrawiam.
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 17:38   #29
shiral
Zadomowienie
 
Avatar shiral
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: płock/Wrocław/Poznań
Wiadomości: 1 873
Dot.: plamy

Cytat:
Napisane przez Little Angel
Przy takich samych objawach jakie opisujesz moja siostra miala zdiagnozowane Łojotokowe zapalenia skory.Dermatolog w jej wypadku dosc latwo to wyleczyl.Nie wiem,czy tobie dolega to samo bo sie na chorobach skornych nie znam zupelnie,ale na poczatek radze isc do dermatologa(jesli jeszcze nie bylas) i powiedziec co ci dolega.Pozdrawiam.
równiez uważam że powinnaś iść do deramtologa...
__________________
Moja strona : ORGAZMUM
Zapraszam
shiral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 07:50   #30
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: plamy

tak bylam :/ ale ta pani chyba nie potrafila mnie wyleczyc. byly tez 2 inne. te natomiast dawaly mi jakies tabletki. to wszytsko ustepowalo ale nie na dlugo :/ w poniedzialek ide do kolejnego dermatologa. podobno babka dziala cuda
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.